PL168547B1 - Urzadzenie do napowietrzania cieczy w zbiornikach PL - Google Patents

Urzadzenie do napowietrzania cieczy w zbiornikach PL

Info

Publication number
PL168547B1
PL168547B1 PL92299219A PL29921992A PL168547B1 PL 168547 B1 PL168547 B1 PL 168547B1 PL 92299219 A PL92299219 A PL 92299219A PL 29921992 A PL29921992 A PL 29921992A PL 168547 B1 PL168547 B1 PL 168547B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
hose
holders
pct
tanks
support rail
Prior art date
Application number
PL92299219A
Other languages
English (en)
Other versions
PL299219A1 (en
Inventor
Ludwig Scheibinger
Original Assignee
Acon Technik As
Ludwig Scheibinger
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Acon Technik As, Ludwig Scheibinger filed Critical Acon Technik As
Publication of PL299219A1 publication Critical patent/PL299219A1/xx
Publication of PL168547B1 publication Critical patent/PL168547B1/pl

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B01PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES OR APPARATUS IN GENERAL
    • B01FMIXING, e.g. DISSOLVING, EMULSIFYING OR DISPERSING
    • B01F23/00Mixing according to the phases to be mixed, e.g. dispersing or emulsifying
    • B01F23/20Mixing gases with liquids
    • B01F23/23Mixing gases with liquids by introducing gases into liquid media, e.g. for producing aerated liquids
    • B01F23/231Mixing gases with liquids by introducing gases into liquid media, e.g. for producing aerated liquids by bubbling
    • B01F23/23105Arrangement or manipulation of the gas bubbling devices
    • B01F23/2311Mounting the bubbling devices or the diffusers
    • B01F23/23114Mounting the bubbling devices or the diffusers characterised by the way in which the different elements of the bubbling installation are mounted
    • B01F23/231142Mounting the gas transporting elements, i.e. connections between conduits
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B01PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES OR APPARATUS IN GENERAL
    • B01FMIXING, e.g. DISSOLVING, EMULSIFYING OR DISPERSING
    • B01F23/00Mixing according to the phases to be mixed, e.g. dispersing or emulsifying
    • B01F23/20Mixing gases with liquids
    • B01F23/23Mixing gases with liquids by introducing gases into liquid media, e.g. for producing aerated liquids
    • B01F23/231Mixing gases with liquids by introducing gases into liquid media, e.g. for producing aerated liquids by bubbling
    • B01F23/23105Arrangement or manipulation of the gas bubbling devices
    • B01F23/2311Mounting the bubbling devices or the diffusers

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • Aeration Devices For Treatment Of Activated Polluted Sludge (AREA)
  • Supports For Pipes And Cables (AREA)
  • Rigid Pipes And Flexible Pipes (AREA)
  • Apparatus Associated With Microorganisms And Enzymes (AREA)
  • Sewage (AREA)
  • Infusion, Injection, And Reservoir Apparatuses (AREA)
  • Electrical Discharge Machining, Electrochemical Machining, And Combined Machining (AREA)

Abstract

1. Urzadzenie do napowietrzania cieczy w zbiornikach zaopatrzone w przynajmniej jedna szyne nosna i kilka rozmieszczonych na niej prowadnic slizgowych majacych uchwyty, w których jest umieszczony przynajmniej jeden waz, którego przynajmniej jeden odcinek ma perforacje oraz w urzadzenie naciagowe weza, znamienne tym, ze waz (5) jest zamocowany przesuwnie wzdluz swojej osi w stosunku do uchwytów (4), które to uchwyty (4) maja zam- kniety, okragly ksztalt i ich prowadnice sliz- gowe (3) sa polaczone z urzadzeniem naciago- wym (6). Fig. 1 PL

Description

Przedmiotem wynalazku jest urządzenie do napowietrzania cieczy w zbiornikach. Urządzenie to ma przynajmniej jedną szynę nośną, na której rozmieszczone są prowadnice ślizgowe zaopatrzone w uchwyty, w których zamocowany jest wąż, z którego przynajmniej jeden odcinek jest perforowany oraz urządzenie naciągowe do wciągania i wyciągania węża.
W dotychczasowym stanie techniki znane są różne urządzenia i systemy do napowietrzania płynów. Urządzenia te mają skomplikowaną konstrukcję i dlatego koszty ich wytworzenia, zainstalowania eksploatacji są stosunkowo wysokie.
Inne znane urządzenia mają do napowietrzania cieczy pojedynczy wąż lub zespół węży. Każdy wąż ma perforacje umożliwiają doprowadzenie powietrza do płynu znajdującego się w zbiorniku. Każdy odcinek węży jest umocowany w prowadnicach wyprofilowanych w kształcie litery U. W innym wykonaniu wąż jest podtrzymywany przez uchwyty zaopatrzone w prowadnice ślizgowe umieszczone na szynie nośnej. Wąż jest trwale zamocowany do uchwytów, zwykle jest on do nich przyklejony. Zastosowanie węży umożliwia dostarczenie nieorganicznej ilości powietrza do zbiornika. Wyłaniają się jednak pewne problemy związane ze stosowaniem węży w opisanych powyżej urządzeniach.
Węże umocowane, na przykład w prowadnicach w kształcie litery U są przeciążone co wpływa nie tylko na skrócenie ich czasu eksploatacji ale również na wymiar otworów perforacji i może być przyczyną plastycznej deformacji węża. W znanych rozwiązaniach konieczne jest przeciążenie węży, na przykład w celu oczyszczenia otworów perforacyjnych.
Niepożądane przeciążenie węża powodujące szereg ujemnych efektów występuje również w innych opisanych powyżej znanych rozwiązaniach, w których zastosowano uchwyty. Przeciążenie to występuje już w momencie zakładania węża w zbiorniku. Otwory perforacyjne powiększają się po pewnym czasie co powoduje zwiększoną penetrację cieczy wewnątrz węża podczas spadku ciśnienia powietrza. W rezultacie otwory perforacyjne ulegają zmniejszeniu lub zatkaniu, co ma wpływ na ilość wydzielanego tlenu i w konsekwencji pogarsza się efekt napowietrzania. Na podstawie długoletnich obserwacji stwierdzono występowanie tych niedogodności we wszystkich znanych i opisanych urządzeniach do napowietrzania a ich konsekwencją jest skrócenie czasu eksploatacji węża.
168 547
Inną niedogodnością urządzeń, w których wąż zamocowany jest w uchwytach jest zakleszczanie lub zacieranie się prowadnic. Pozostająca w zbiorniku część węża nie może być usunięta bez odblokowania związanych z nim pozostałych części. W urządzeniu według wynalazku wyżej wymienione przeszkody i niedogodności są w znacznej mierze usunięte. Urządzenie do napowietrzania cieczy w zbiornikach zaopatrzone jest w perforowany wąż zamocowany w przesuwnych wzdłuż jego osi w uchwytach, przy czym uchwyty te mają zamknięty okrągły kształt, a ich prowadnice ślizgowe są połączone z urządzeniem naciągowym.
Jednym z ważnych celów wynalazku jest uniknięcie jakichkolwiek przeciążeń węża podczas jego montażu w zbiorniku. Urządzenie naciągowe, na przykład standardowa, stalowa linka jest połączona z prowadnicami ślizgowymi uchwytów, podczas gdy wąż znajdujący się w uchwytach jest osiowo przesuwny w stosunku do uchwytów i dlatego nie ma możliwości wywierania na niego sił podczas montażu. Ponadto gdy elementem naciągającym jest stalowa linka wówczas przechodzi ona przez otwory w prowadnicach ślizgowych, w których jest ona przymocowana. Korzyścią takiego rozwiązania technicznego jest eliminacja zakleszczenia lub zatarcia się prowadnic ślizgowych na szynie nośnej. Uzyskuje się to poprzez zamocowanie prowadnic ślizgowych do linki stalowej dzięki czemu znajdują się one zawsze we właściwym położeniu w stosunku do szyny nośnej. Alternatywnie prowadnice ślizgowe mogą być podparte na szynie nośnej na rolkach, a w szczególności gdy wszystkie te elementy są ciężkie.
W korzystnym rozwiązaniu obydwa końce węża są usztywnione poprzez wciśnięcie do środka sztywnego korpusu oraz zaciśnięcie uchwytów szczękowych. Umożliwia to przedłużenie okresu eksploatacji węża. Ponadto rozwiązanie to eliminuje możliwości powstawania miejscowych przeciążeń węża oraz zabezpiecza osiowe położenie węża w stosunku do jego uchwytów i prowadnic ślizgowych.
Rozwiązanie według wynalazku umożliwia również usztywnienie każdego odcinka węża bez konieczności jego demontażu. Usztywnienie może być korzystnie wykonane przez nałożenie na wąż lub do środka węża elementu sprężystego, na przykład odpowiednio uformowanej sprężyny lub nawiniętego drutu. Umożliwia to uniknięcie konieczności stosowania sztywnych łuków rurowych, które w znanych urządzeniach umożliwiają przepływ powietrza przez zagięte odcinki węża.
Dodatkową korzyścią stosowania urządzenia według wynalazku jest uniknięcie wibracji, która występuje podczas napowietrzania w znanych urządzeniach stosujących ciężkie i masywne podpory. W urządzeniu według wynalazku występuje podczas pracy tylko pulsacja węża, która nie działa korzystnie na podpory. Dzięki temu następuje obniżenie kosztów eksploatacji urządzenia według wynalazku.
Następną korzyścią rozwiązania według wynalazku jest możliwość wyciągnięcia węża z uchwytów w zbiorniku poprzez poluzowanie uchwytów szczękowych na dwóch końcach węża, w których był on usztywniony. Umożliwia to założenie nowego węża w uchwytach prowadnic ślizgowych znajdujących się na szynie nośnej. Obsługa instalacji według wynalazku nie nastręcza trudności łącznie z wymianą węża w napełnionym zbiorniku.
Urządzenie według wynalazku zostało przedstawione na rysunkach na których:
Fig. 1 przedstawia rzut boczny,
Fig. 2 przedstawia przekrój poprzeczny,
Fig. 3 przedstawia przekrój poprzeczny miejsca usztywnienia węża przez wciśnięty w niego korpus.
Na figurze 1 pokazano zbiornik 1 zaopatrzony w szynę nośną 2, na której rozmieszczone są prowadnice ślizgowe 3. Każda prowadnica ślizgowa ma uchwyt 4 o zamkniętym, okrągłym kształcie. Wąż 5 umieszczony jest w uchwytach 4 w sposób umożliwiający jego osiowy ruch w stosunku do uchwytów 4. Prowadnice ślizgowe 3 uchwytów 4 są wzajemnie połączone urządzeniem naciągowym 6 poprzez stalową linkę przy ich odpowiednim rozmieszczeniu wzdłuż szyny ukośnej. Koniec węża 5 jest usztywniony przez wciśnięty w niego korpus 7, a znajdujący się w tym miejscu uchwyt 5 ma zacisk szczękowy 8. Znajdujący się w zbiorniku odcinek węża 5 zagięty przy jego ścianie jest usztywniony przez element usztywniający 9, a w tym wykonaniu przez nałożoną na
168 547 powierzchnię węża sprężynę. Na fig. 2 pokazano szynę nośną 2 z prowadnicą ślizgową 3 i uchwytem 4 węża 5. Otwór 10 jest wykonany w korpusie prowadnicy ślizgowej 3, przez który przechodzi urządzenie naciągowe 6, w tym przykładzie linka stalowa. Stała stablina pozycja prowadnicy ślizgowej 3 w stosunku do stalowej linki jest zabezpieczona przez dociskowy element 11, którym w przykładzie wykonania jest śruba. Na fig. 3 pokazano rozmieszczenie elementów występujących na fig. 2, to jest wciśnięty w wąż korpus 7, zacisk szczękowy 8, uchwyt 4 węża 5 i prowadnica rolkowa 12 prowadnicy ślizgowej 3.
Wąż 5 może być wciągnięty do zbiornika 1 celem zainstalowania go w pozycji pracy na szynie nośnej 2, bez konieczności opróżniania cieczy ze zbiornika. Siła naciągowa jest wywierana na prowadnice ślizgowe 3 rozmieszczone w odpowiedniej odległości od siebie i jest przenoszona na wąż 5 poprzez pierwszy uchwyt 4 zaopatrzony w zacisk szczękowy 8. Dzięki takiemu rozwiązaniu unika się miejscowych przeciążeń, uszkodzeń lub nawet przerwania węża 5 na całej jego długości. W znanych urządzeniach do napowietrzania cieczy zerwanie węża następowało, na przykład na skutek zakleszczenia lub zatarcia się prowadnic ślizgowych 3 na szynie nośnej 2. W urządzeniach według wynalazku prowadnice ślizgowe 3 nie mogą zatrzeć się lub zakleszczyć nawet przy przejściu przez łuk albo na wskutek nagłego zwiększenia siły ciągnięcia, ponieważ siła ta jest wywierana bezpośrednio na prowadnice ślizgowe poprzez urządzenie naciągowe 6 korzystnie linką stalową. Rozwiązanie takie nie pozwala prowadnicy ślizgowej 3 odchylić się znacznie od jej właściwego położenia w stosunku do pozostałych prowadnic na szynie nośnej 2.
Wąż 5 może być w całości wyjęty ze zbiornika poprzez poluzowanie zacisku szczękowego 8 uchwytu 4 bez wyjmowania prowadnic ślizgowych 3 i uchwytów 4. Jest więc możliwe wyjęcie węża w celu oczyszczenia otworów perforacyjnych lub sekcji kanałów węża 5, poprzez poluzowanie zacisku szczękowego 8 uchwytu 4 na jednym końcu węża 5 i następnie wciągnięcie węża.
Jest oczywiste, że do demontażu całego węża 5 rozciągniętego w uchwytach 4 prowadnic ślizgowych 3 używa się urządzenia naciągowego 6, który wykonuje się, na przykład z powodu znacznego zużycia węża lub miejscowych uszkodzeń. Prowadnice ślizgowe 3 uchwytów 4 mogą być również użyte do zainstalowania nowego węża 5.
Urządzenie do napowietrzania cieczy w zbiornikach może być stosowane w reaktorach i w zbiornikach wyrównawczych oczyszczalni ścieków, w zbiornikach do oczyszczania i magazynowania wody pitnej i przemysłowej, jak również w innych technologiach, w których wymagane jest napowietrzenie lub mieszanie cieczy powietrzem.
1618547
Fig. 2
Ε22Σ3
Fig 3
1618547
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 90 egz. Cena 1,50 zł

Claims (5)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Urządzenie do napowietrzania cieczy w zbiornikach zaopatrzone w przynajmniej jedną szynę nośną i kilka rozmieszczonych na niej prowadnic ślizgowych mających uchwyty, w których jest umieszczony przynajmniej jeden wąż, którego przynajmniej jeden odcinek ma perforacje oraz w urządzenie naciągowe węża, znamienne tym, że wąż (5) jest zamocowany przesuwnie wzdłuż swojej osi w stosunku do uchwytów (4), które to uchwyty (4) mają zamknięty, okrągły kształt i ich prowadnice ślizgowe (3) są połączone z urządzeniem naciągowym (6).
  2. 2. Urządzenie według zastrzeżenia 1, znamienne tym, że każda prowadnica ślizgowa (3) jest zaopatrzona w otwór (10) do urządzenia naciągowego (6) i otwór (10) jest zaopatrzony w urządzenie dociskowe (11), na przykład w śrubę.
  3. 3. Urządzenie według zastrzeżenia 1 albo 2, znamienne tym, że przynajmniej jedna prowadnica ślizgowa (3) jest podparta na szynie nośnej (2) na prowadnicy rolkowej (12).
  4. 4. Urządzenie według zastrzeżenia 1, znamienne tym, że obydwa końce węża (5) są usztywnione przez wciśnięty do środka korpus (7) i przynajmniej jeden uchwyt, w którym znajduje się usztywniony odcinek węża (5), jest zaopatrzony w zacisk szczękowy (8).
  5. 5. Urządzenie według zastrzeżenia 1 albo 4, znamienne tym, że każde zgięcie węża (5) w miejscu jego pracy jest usztywnione elementem usztywniającym (9) znajdującym się na zewnątrz lub wewnątrz odcinka zgiętego węża (5).
PL92299219A 1991-08-30 1992-08-20 Urzadzenie do napowietrzania cieczy w zbiornikach PL PL168547B1 (pl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CS912688A CZ278400B6 (en) 1991-08-30 1991-08-30 Apparatus for aeration of a tank with a liquid
PCT/CS1992/000024 WO1993004770A2 (de) 1991-08-30 1992-08-20 Belüftungseinrichtung für ein flüssigkeitsgefülltes becken

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL299219A1 PL299219A1 (en) 1994-01-24
PL168547B1 true PL168547B1 (pl) 1996-02-29

Family

ID=5364710

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL92299219A PL168547B1 (pl) 1991-08-30 1992-08-20 Urzadzenie do napowietrzania cieczy w zbiornikach PL

Country Status (12)

Country Link
US (1) US5290487A (pl)
EP (1) EP0559857B1 (pl)
JP (1) JPH06503994A (pl)
AT (1) ATE145633T1 (pl)
CA (1) CA2095132C (pl)
CZ (1) CZ278400B6 (pl)
DE (1) DE59207595D1 (pl)
HU (1) HU213663B (pl)
PL (1) PL168547B1 (pl)
RU (1) RU2101233C1 (pl)
SK (1) SK277755B6 (pl)
WO (1) WO1993004770A2 (pl)

Families Citing this family (24)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO1995010005A1 (en) * 1993-10-01 1995-04-13 Water Pollution Control Corporation Diffuser conduit joint
US5587114A (en) * 1995-06-06 1996-12-24 Environmental Dynamics, Inc. Aeration system employing retrievable aeration modules
US5690864A (en) * 1996-06-17 1997-11-25 Tyer; Robert R. Retrievable aeration system
US5851448A (en) * 1996-06-17 1998-12-22 Aerresearch, Inc. Single guide member retrievable aeration system
US5804104A (en) * 1997-03-13 1998-09-08 Meurer Industries, Inc. Apparatus for moving an aeration unit
DE19908912A1 (de) * 1999-03-02 2000-09-07 Gummi Jaeger Kg Gmbh & Cie Vorrichtung zum Belüften von Wasser
DE10149854A1 (de) * 2001-10-10 2003-04-24 Gummi Jaeger Kg Gmbh & Cie Halterung für ein Belüftungssystem
WO2006063538A1 (de) * 2004-12-14 2006-06-22 Ott, Rita Begasungseinrichtung
US7718076B1 (en) 2006-02-14 2010-05-18 Charles Lonnie Meurer Methods of and common gantry drive for single-pass cleaning of multiple stages of a material separation and removal system
US7314572B1 (en) 2006-02-14 2008-01-01 Meurer Research, Inc. Methods of and apparatus for low-angle-tray settling with multi-zone configuration
US7753990B2 (en) * 2006-02-24 2010-07-13 M-I Llc Aerated degasser
US7780015B1 (en) * 2006-08-24 2010-08-24 Meurer Research, Inc. Methods of and sludge collector with adjacent opposed oppositely-moving blades for moving sludge in a basin
US7560035B1 (en) 2007-06-22 2009-07-14 Charles Lonnie Meurer Overhead trough with constant trough flow velocity configuration and methods of regulating trough flow velocity
US8016272B2 (en) * 2007-10-16 2011-09-13 Environmental Dynamics, Inc. Retrievable diffuser module with truss construction
US7934704B2 (en) * 2007-10-16 2011-05-03 Environmental Dynamics, Inc. Retrievable diffuser module with internal ballast/buoyancy chamber
US8778174B2 (en) 2010-10-15 2014-07-15 Alfa Laval Ashbrook Simon-Hartley Inc. Methods and apparatus for treating water and wastewater employing a cloth disk filter
JP2012149688A (ja) * 2011-01-18 2012-08-09 Ihi Corp 配管サポート構造
US10905981B2 (en) 2011-10-28 2021-02-02 Alfa Laval Corporate Ab Methods and apparatus for treating water and wastewater employing a cloth filter
US8852445B2 (en) 2011-10-28 2014-10-07 Alfa Laval Ashbrook Simon-Hartley, Inc Methods and apparatus for treating water and wastewater employing a cloth disk filter
US10105659B2 (en) * 2013-03-15 2018-10-23 Claudius Jaeger Dual control lateral air manifold assembly
DE102013216040B4 (de) * 2013-08-13 2016-11-03 Delphin Water Systems Gmbh & Co. Kg Belüftungsvorrichtung
CN107226046B (zh) * 2017-06-13 2020-12-04 芜湖市智行天下工业设计有限公司 一种高压线束折弯固定装置
DE102018129749B3 (de) 2018-11-26 2019-12-05 Arnold Jäger Holding GmbH Belüftungssystem zum Belüften einer Flüssigkeit, insbesondere Abwasser, und Flüssigkeitsbehälter
US11529573B2 (en) 2019-04-23 2022-12-20 Greatpyr Resources Llc Systems and processes employing wet/dry suction filter

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3880965A (en) * 1972-11-24 1975-04-29 Charles G Dudis Apparatus for aerating a liquid
US3988396A (en) * 1973-11-02 1976-10-26 Stannard Forrest B Aeration tubing system
US3977606A (en) * 1975-05-05 1976-08-31 Wyss Robert J Diffuser device
DE3902763C1 (pl) * 1989-01-31 1989-08-24 Metz Mannheim Gmbh, 6800 Mannheim, De
US4960546B1 (en) * 1989-04-19 1996-04-09 Environmental Dynamics Inc Diffuser mounting arrangement for waste water aeration systems
US5059358A (en) * 1990-06-04 1991-10-22 Environmental Dynamics, Inc. Tubular diffuser with adjustable plug

Also Published As

Publication number Publication date
WO1993004770A2 (de) 1993-03-18
SK268891A3 (en) 1994-12-07
SK277755B6 (en) 1994-12-07
PL299219A1 (en) 1994-01-24
HU213663B (en) 1997-09-29
EP0559857B1 (de) 1996-11-27
CA2095132C (en) 1995-11-28
CA2095132A1 (en) 1993-03-01
RU2101233C1 (ru) 1998-01-10
HU9301244D0 (en) 1993-09-28
DE59207595D1 (de) 1997-01-09
US5290487A (en) 1994-03-01
HUT64730A (en) 1994-02-28
CZ278400B6 (en) 1993-12-15
CZ268891A3 (en) 1993-03-17
WO1993004770A3 (de) 1993-06-10
JPH06503994A (ja) 1994-05-12
EP0559857A1 (en) 1993-09-15
ATE145633T1 (de) 1996-12-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL168547B1 (pl) Urzadzenie do napowietrzania cieczy w zbiornikach PL
EP0309474B1 (de) Verfahren und vorrichtung zum grossflächigen, feinblasigen begasen von flüssigkeiten
DE202005019492U1 (de) Vorrichtung zur kompakten Aufnahme eines biegsamen Duschschlauchs
DE29723444U1 (de) Aufhängungsgestell
KR20080108233A (ko) 유체의 처리를 위한 개선된 유동 통과 장치 및 그에 사용되는 유동 통과 요소
EP0446653A1 (en) Device for operating flexible elements
SK27090A3 (en) Aeration system for tanks filled with liquid
US20020148915A1 (en) Shower apparatus
US20040194645A1 (en) Press for the expressing of liquid-containing substances
KR20190002662U (ko) 관로 막힘 해소장치
CA1327650C (en) Method and apparatus for the widespread, finely-bubbled aeration of liquids
DE4231697A1 (de) Faserbandbehaelter
CN214892746U (zh) 一种新型高浓废水处理用换热器
US5835812A (en) Photographic processing apparatus
DE19815460C2 (de) Belüftungssystem mit wenigstens einem perforierten Schlauch, insbesondere einem Membranschlauch
EP0806400A1 (de) Bogenbelüfter
DE102011110590B4 (de) Filtrationsmodul für Flüssigkeiten und dessen Verwendung als Wasserfiltrationsmodul
DE202010010889U1 (de) Adapter geeignet zum lösbaren Anschluss eines flexiblen Schlauches an einen stationären Wasser-Ausflusspunkt
DE1800849U (de) Vorratsbehaelter.
AU767244B2 (en) A cord tie-off fitting
DE602004001011T2 (de) Vorrichtung zum Melken eines Tieres mit einem Milchtank
KR0136789Y1 (ko) 자동 뜸줄 정리기
AT402380B (de) Aufreihmechanismus für gelochtes ablagegut, bestehend aus mindestens zwei sätzen von je einem starren aufreihstift und einem beweglichen aufreihbügel
DE202004005725U1 (de) Trinkhalmhalter
DE102005011527A1 (de) Vorrichtung zum Belüften von Wasser