PL167605B1 - Pojemnik o malych wymiarach PL PL PL PL PL PL PL PL - Google Patents
Pojemnik o malych wymiarach PL PL PL PL PL PL PL PLInfo
- Publication number
- PL167605B1 PL167605B1 PL92297842A PL29784292A PL167605B1 PL 167605 B1 PL167605 B1 PL 167605B1 PL 92297842 A PL92297842 A PL 92297842A PL 29784292 A PL29784292 A PL 29784292A PL 167605 B1 PL167605 B1 PL 167605B1
- Authority
- PL
- Poland
- Prior art keywords
- container
- container according
- grooves
- protrusion
- projection
- Prior art date
Links
Classifications
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B65—CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
- B65D—CONTAINERS FOR STORAGE OR TRANSPORT OF ARTICLES OR MATERIALS, e.g. BAGS, BARRELS, BOTTLES, BOXES, CANS, CARTONS, CRATES, DRUMS, JARS, TANKS, HOPPERS, FORWARDING CONTAINERS; ACCESSORIES, CLOSURES, OR FITTINGS THEREFOR; PACKAGING ELEMENTS; PACKAGES
- B65D81/00—Containers, packaging elements, or packages, for contents presenting particular transport or storage problems, or adapted to be used for non-packaging purposes after removal of contents
- B65D81/36—Containers, packaging elements, or packages, for contents presenting particular transport or storage problems, or adapted to be used for non-packaging purposes after removal of contents adapted to be used for non-packaging purposes after removal of contents
- B65D81/361—Modular elements with complementary shapes, interengageable parts or the like
Landscapes
- Mechanical Engineering (AREA)
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Stackable Containers (AREA)
- Toys (AREA)
- Details Of Rigid Or Semi-Rigid Containers (AREA)
- Closures For Containers (AREA)
- Lining Or Joining Of Plastics Or The Like (AREA)
- Peptides Or Proteins (AREA)
- Rigid Containers With Two Or More Constituent Elements (AREA)
- Cookers (AREA)
- Cable Accessories (AREA)
- Sampling And Sample Adjustment (AREA)
- Auxiliary Devices For And Details Of Packaging Control (AREA)
- Package Specialized In Special Use (AREA)
- Blow-Moulding Or Thermoforming Of Plastics Or The Like (AREA)
- Materials For Medical Uses (AREA)
- Catching Or Destruction (AREA)
- Table Devices Or Equipment (AREA)
- Containers Having Bodies Formed In One Piece (AREA)
Abstract
1. Pojemnik o malych wymiarach w postaci wydrazonej ksztaltki, zwlaszcza z tworzywa sztu- cznego, zlozony z czesci górnej i czesci dolnej, roz- laczalnych dla umieszczenia miedzy nimi przed- miotów i posiadajacych denka umieszczone prosto- padle wzgledem osi wzdluznej pojemnika, z których kazdorazowo jedno denko posiada wystep, a drugie denko posiada wspólpracujace z nim zaglebienie, przy czym wystep i zaglebienie stanowia polaczenie rozlaczne, a przynajmniej jedna z czesci górnej i dolnej ksztaltki ma na obwodzie elementy zlaczne, znamienny tym, ze wystep (5) znajdujacy sie na jed- nym z denek (7), posiada gniazdo (15), wspólpracu- jace z wystepem (5) innego denka (7), a na co naj- mniej jednej czesci (2, 3) ksztaltki (1) umieszczone sa przemiennie podluzne rowki (4) i wypusty ( 8), stanowiace polaczenie wtykowo-wsuwane róznych pojemników, w którym przynajmniej jeden wypust ( 8) laczy sie z przynajmniej jednym rowkiem (4), przy czym na obwodzie ksztaltki ( 1) znajduje sie wiele wystepujacych przemiennie w sposób ciagly wypustów ( 8) i rowków (4). Fig 1 PL PL PL PL PL PL PL PL
Description
Przedmiotem wynalazku jest pojemnik o małych wymiarach w postaci wydrążonej kształtki, zwłaszcza z tworzywa sztucznego.
Pojemnik składa się z części górnej i dolnej, rozłączalnych dla umieszczenia między nimi przedmiotów, i posiadających denka, umieszczone prostopadle względem osi wzdłużnej pojemnika, z których każdorazowo jedno denko posiada występ, a drugie denko posiada, współpracujące z nim zagłębienie przy czym występ i zagłębienie stanowią połączenie rozłączne. Na obwodzie przynajmniej jednej z części kształtki utworzone są dalsze elementy złączne.
Takie małe pojemniki stosuje się w wydrążonych wyrobach, jak na przykład w jajach czekoladowych, przy czym zawierają one w środku przedmioty, takie jak elementy zabawek. Pojemniki tego rodzaju mogą też zawierać inne tak zwane niespodzianki.
Tego rodzaju pojemnik znany jest na przykład z opisu patentowego Wielkiej Brytanii 14 99 603A. Przewidziano tu wykonanie w jednym denku pojemnika i w ściance na jego obwodzie otworów, a na drugim denku czopów grzybkowych, co umożliwia połączenie wtykowe pojemników, ale tylko w niektórych kierunkach i położeniach.
Jest ponadto znany z niemieckiego opisu patentowego 8622192 mały pojemnik, złożony z dolnej i górnej części, o w zasadzie cylindrycznym kształcie, który ma na denkach wypusty, umożliwiające połączenia wtykowe wielu pojemników przy odpowiednim dopasowaniu ich wypustów. Powstaje w ten sposób podłużna bryła, której zastosowanie jest jednak ograniczone.
Poza tym możliwe jest rozdzielenie tego rodzaju pojemników w części środkowej i połączenie na powrót otrzymanych części: górnej i dolnej z dostosowanymi do siebie zaczepami.
Opisane możliwości połączeń małych pojemników nie są jednak wystarczające do zastosowania ich jako zabawek, gdyż daje się z nich utworzyć tylko jedną część, podłużną bryłę lub też bryłę złożoną z części o wyłącznie prostopadłych osiach.
Celem wynalazku jest więc ulepszenie pojemnika opisanego na wstępie rodzaju tak, aby możliwe było utworzenie z jego pomocą wielu różnych kombinacji, a sam pojemnik mógł być wykorzystany wielorako jako zabawka.
Pojemnik o małych wymiarach według wynalazku, ma występ, znajdujący się na jednym z denek, wyposażony w gniazdo, współpracujące z występem innego denka, a na, co najmniej jednej części kształtki pojemnika, umieszczone są przemiennie podłużne rowki i wypusty, stanowiące połączenie wtykowo- wsuwane różnych pojemników, w którym to połączeniu, przynajmniej jeden wypust łączy się z przynajmniej jednym rowkiem, przy czym na obwodzie kształtki znajduje się wiele występujących przemiennie, w sposób ciągły, wypustów i rowków.
Pojemnik może mieć kształt prostopadłościenny lub cylindryczny i wtedy jego denka umieszczone prostopadle do osi wzdłużnej przechodzą w powierzchnie cylindryczne płaszcza poprzez zaokrągloną powierzchnią narożną.
Korzystnie górna i dolna część pojemnika są łączone ze sobą przez wciśnięcie jednej w drugą, przy czym obrzeże zaciskowe jednej części ma ukształtowane pierścieniowe zgrubienie, dopasowane do rowka w drugiej części.
Korzystnie występ na jednym z denek ma kształt pierścienia otaczającego kołowe gniazdo, a występ na drugim denku ma postać guzika do wciśnięcia w gniazdo w występie na pierwszym denku.
Korzystnie występ na jednym denku składa się z rozmieszczonych po okręgu, skierowanych promieniowo na zewnątrz zaczepów, a występ na drugim denku ma kształt okrągłej doniczki z zaczepami skierowanymi promieniowo na zewnątrz do wstawienia w gniazdo występu na pierwszym denku i obrócenia dla stworzenia połączenia bagnetowego.
Korzystnie wypusty i rowki rozciągają się wzdłuż kształtki, przy czym mają one przenajmniej z jednej strony otwarte końce, a ponadto rowki rozszerzają się do spodu, a wypusty zwężają dla wsunięcia przynajmniej jednego wypustu do przynajmniej jednego rowka od jego otwartego końca.
Korzystnie wypusty są na otwartych końcach zaokrąglone lub ścięte ukośnie.
Pojemnik może być połączony z innymi pojemnikami za pomocą swoich połączeń wtykowowsuwanych stanowiąc bryłę klockową o dużych rozmiarach.
167 605
Korzystnie pojemnik ma w ściankach oprócz powyższych rowków wykonane też inne otwory i żłobki do mocowania, przy czym otwory takie przewidziane są też w denkach części górnej i dolnej, przy czym w rowki te i żłobki do mocowania ma wetknięte dodatkowe części, zmieniające jego kształt.
Zaletą wynalazku jest, że zewnętrzny kształt pojemnika może być zmieniony przez osadzenie dodatkowych części w wyżłobieniach, przy czym te dodatkowe części umieszczone są wewnątrz pojemnika, a przez wykorzystanie ich tworzy się zabawkę, zwłaszcza jakąś figurę lub model.
Zaletą jest również to, że takie pojemniki łączne są dowolnie w różnych kierunkach względnie rozmiarach, dzięki czemu daje się tworzyć wielorakie formy i konstrukcje. Możliwe jest stabilne i rozbieralne łączenie ze sobą wielu pojemników. Poza tym korzystne jest, iż przez wykorzystanie takich pojemników można oddzielić produkty spożywcze, jak na przykład czekoladę i części takie, jak zabawki. Pojemniki nie gromadzą się następnie jako odpadki, gdyż mogą być dalej wykorzystywane jako zabawki, względnie elementy zestawów klockowych. Przyczynia się to do ochrony zasobów naturalnych i otoczenia. Struktura wielu łączonych ze sobą pojemników staje się dzięki wielokrotnym połączeniom wciskanym bardzo stabilna.
Wynalazek jest bliżej wyjaśniony w przykładach wykonania pojemników pokazanych na rysunku, na którym kolejne figury przedstawiają: fig. 1 - widok z boku dwóch małych pojemników w pierwszym wykonaniu, w trakcie ich łączenia ze sobą, fig. 2 - widok z góry pojemnika w pierwszym wykonaniu, fig. 3 - widok z boku pojemnika z fig. 1, fig. 4 - widok z boku dwóch pojemników w drugim i trzecim wykonaniu, fig. 5 - widok z góry pojemnika w drugim wykonaniu z fig. 4, fig. 6 - widok z boku pojemnika w drugim wykonaniu z fig. 4, fig. 7 - widok z góry dwóch pojemników w połączeniu ze sobą, oraz fig. 8 - zasadę tworzenia możliwych połączeń wciskowych względnie wsuwanych przy pierwszym wykonaniu pojemników według wynalazku.
Figura 1 przedstawia przebieg zestawienia połączenia wciskowego czy wsuwanego dwóch pojemników w pierwszym wykonaniu według wynalazku. Pojemniki te wykonane są jako w zasadzie cylindryczne, przy czym mają one zaokrąglone brzegi ścianek bocznych, przechodzące w spłaszczone denka 7. Powierzchnie boczne 6 są cylindryczne. Na fig. 2 i fig. 3 przedstawionyjest taki pojemnik w widoku z góry i z boku w przekroju. Pojemnik ma górną część 2 w kształcie pokrywki i część 3 dolną. Część dolna 3 ma ukształtowaną krawędź, na którą nasadzona może być pokrywka 2. Dla jej zablokowania wprowadzona krawędź ma zgrubienie 9. Stosowanie do tego zgrubienia 9 pokrywa 2 ma wykonany rowek 10. Przy nasadzaniu części górnej 2 na część dolną 3 pierścieniowe zgrubienie 9 wchodzi w pierścieniowy rowek 10, przez co zostaje osiągnięte wzajemne ustalenie obu części.
Na denku 7 części dolnej 3 przewidziano występ 5, który składa się z rozmieszczonych po okręgu zaczepów z końcami zakrzywionymi po promieniu do wnętrza. Te zaczepy otaczają gniazdo 15. Na denku 7 górnej części 2 przewidziano występ 5 ukształtowany na kształt odwróconej doniczki, z promieniowo na zewnątrz skierowanymi zaczepami, jakie osadzane są w gnieździe 15 i obracane do położenia zaciśnięcia dla stworzenia połączenia bagnetowego.
Dolna część 3 ma na obwodzie w środkowym obszarze pogrubioną ściankę 6 płsazcza. W tym pogrubionym obszarze wykonane są rowki 4. Rowki 4 służą do utworzenia połączenia wciskowego. Kilka rowków 4 wykonanych jest w jednakowym odstępie na całym obwodzie pojemnika 1.
Na figurze 8 pokazana jest dla wyjaśnienia zasada połączenia wciskowego. W każdy rowek 4 pojemnika 1 może być wsunięty jeden z wypustów 8 innego pojemnika, jaki występuje każdorazowo między dwoma rowkami 4. Wypusty 8 i rowki 4 są wykonane z przekrojem w kształcie jaskółczego ogona, tj. z tak nachylonymi ściankami, że rowek 4 rozszerza się ku spodowi, a wypusty 8 zwężają. Przez wsunięcie obu części tworzy się połączenie „na jaskółczy ogon, w którym pozostają one silnie ze sobą połączone. Aby połączenie takie mogło być wsuwane i rozłączane, przewidziano pogrubienie ścianki z rowkami 4 i wypustami 8 tylko na części obwodu tak, aby powstały otwarte końce rowków 4. Aby można było łatwiej wykonywać czynność łączenia, krańce wypustów 8 są ścięte lub zaokrąglone.
Jest też jednak możliwe wykonanie wypustów lub rowków o przekroju prostokątnym, przy którym zmocowanie pojemników utrzymywane jest tylko przez tarcie. W obu wykonaniach możliwe jest jednak rozłączanie lub zestawianie połączenia przez zastosowanie pewnej siły w przypadku użycia na pojemnik materiału elastycznego, np. tworzywa sztucznego.
167 605 5
Poszczególne pojemniki dają się połączyć w różnych kierunkach szeregowo lub w wielokrotnie załamane formy, np. w układzie trójkątnym.
Na figurach 4 do 6 pokazano inne rozwiązanie według wynalazku, w którym denka 7 pojemników zaopatrzone są w dopasowane wzajemnie, ale odmienne występy 5. Przy tym na przykład na fig. 6, część górna 2 ma występ 5, w którym w denku 7 przewidziano wybrzuszenie w kształcie guzika. Dolna część 3 ma natomiast występ 5 utworzony przez obrzeże lub pierścień oraz kołowe gniazdo 15, który to pierścień jest większy od występu 5 na górnej części 2. Dzięki temu część górna 2 może być złączona z częścią dolną 3. Możliwe jest jednak również wykonywanie połączeń wielu pojemników tego samego rodzaju w zamkniętym stanie, tj. po nasadzeniu pokrywki 2 na dolną część 3 i osadzeniu zgrubienia 9 w rowku 10. Za każdym razem wciska się wtedy występ 5 jednego pojemnika w dopasowyny występ 5 drugiego pojemnika. Dodatkowo przewidziano połączenie wciskowe, jak pokazano na fig. 1. W ten sposób daje się łączyć wiele pojemników ze sobą w skomplikowane formy, przy czym możliwe są połączenia w kierunku osi wzdłużnej i w dowolnych kierunkach poprzecznych.
Jest też możliwe wcisnąć w gniazdo 4 kształtkę innego rodzaju. Ma to szczególnie sens wtedy, gdy na zawartość pojemnika składają się dalsze części zabawki. Te dodatkowe części mogą mieć na przykład postać skrzydełek, nóżek, główek itp. tak, że przez ich wciśnięcie lub wsunięcie tworzy się jakiś model, figurę czy inną zabawkę. W tym celu przewidziano w trzecim wykonaniu pojemników dalsze wyżłobienia 4 w postaci otworów, w których mogą być osadzane pozostałe części zabawek. Otwory takie mogą być też wykonane w denkach 7 pojemników. Przez nadanie tym otworom kształtu podłużnego lub wielokątnego zapewnia się odpowiednie ustawienie dodatkowych części zabawek.
Na figurze 7 wyjaśniono rysunkowo zasadę mocowania przy połączeniu wsuwanym. Połączenie takie możliwe jest w różnych miejscach i pod różnym kątem na obwodzie pojemnika.
Pojemnik może mieć długość około 4 do 6 cm i średnicę od około 2,5 do 3,5 cm. Jako materiał najlepiej nadaje się tworzywo sztuczne, np. polipropylen lub ABS.
Ścianki mają grubość około 0,6 do 1,0 mm. Występy 5 tworzą również odcinki cienkich ścianek o grubości 0,4 do 0,6 mm. W obszarze rowków 4 i wypustów 8 ścianki są pogrubione do około 2 mm.
W pokazanych postaciach wykonania górne i dolne części 2,3 pojemników tworzą po złożeniu zwarty płaszcz. Występy 5, jak też inne miejsca podziału między górną i dolną częścią są płaskie i są ukształtowane w postaci powierzchni stykowych.
Możliwe są różne zmiany i modyfikacje. Pojemnik może mieć zamiast przedstawionego kształtu zaokrąglonego, cylindrycznego postać prostokątnego, prostopadłościennego lub wielokątnego pudełka. Co więcej również występy 5 mogą być wielokątne lub okrągłe. Połączenie wciskowe z rowkami 4 i wypustami 8 mogą być przewidziane na całym obwodzie pojemnika lub ograniczone do pewnych jego obszarów.
Wymiary pojemnika mogą być też powiększone tak, aby umożliwić inne zastosowania, jak na przykład do przechowywania artykułów piśmiennych czy kuchennych lub też materiałów ciekłych.
Fg 6
Fig 8
Departament Wydawnictw UP RP. Nakład 90 Cena 1,50 zł
Claims (11)
- Zastrzeżenia patentowe1. Pojemnik o małych wymiarach w postaci wydrążonej kształtki, zwłaszcza z tworzywa sztucznego, złożony z części górnej i części dolnej, rozłączalnych dla umieszczenia między nimi przedmiotów i posiadających denka umieszczone prostopadle względem osi wzdłużnej pojemnika, z których każdorazowo jedno denko posiada występ, a drugie denko posiada współpracujące z nim zagłębienie, przy czym występ i zagłębienie stanowią połączenie rozłączne, a przynajmniej jedna z części górnej i dolnej kształtki ma na obwodzie elementy złączne, znamienny tym, że występ (5) znajdujący się na jednym z denek (7), posiada gniazdo (15), współpracujące z występem (5) innego denka (7), a na co najmniej jednej części (2,3) kształtki (1) umieszczone są przemiennie podłużne rowki (4) i wypusty (8), stanowiące połączenie wtykowo-wsuwane różnych pojemników, w którym przynajmnej jeden wypust (8) łączy się z przynajmniej jednym rowkiem (4), przy czym na obwodzie kształtki (1) znajduje się wiele występujących przemiennie w sposób ciągły wypustów (8) i rowków (4).
- 2. Pojemnik według zastrz. 1, znamienny tym, że pojemnik jest kształtu cylindrycznego i denka umieszczone prostopadle względem jego osi wzdłużnej przechodzą w cylindryczne powierzchnie (6) płaszcza pojemnika poprzez zaokrągloną powierzchnię narożną.
- 3. Pojemnik według zastrz. 1, znamienny tym, że ma kształt prostopadłościenny.
- 4. Pojemnik według zastrz. 1, znamienny tym, że górna (2) i dolna (3) część są łączone ze sobą wciskowo, przy czym obrzeże zaciskowe jednej części ma ukształtowane pierścieniowe zgrubienie (9) dopasowane do rowka (10) w drugiej części.
- 5. Pojemnik według zastrz. 1, znamienny tym, że występ (5) na jednym z denek (7) ma kształt pierścienia otaczającego kołowe gniazdo (15), a występ (5) na drugim denku (7) ma kształt guzika do wsadzania w gniazdo (15) występu (5) na pierwszym denku (7).
- 6. Pojemnik według zastrz. 1, znamienny tym, że występ (5) na jednym z denek (7) składa się z rozmieszczonych na okręgu zaczepów, skierowanych promieniowo do wewnątrz, a występ (5) na drugim denku (7) ma kształt odwróconej, okrągłej doniczki z zaczepami skierowanymi na zewnątrz, które umieszcza się w gnieździe (15) występu (5) na drugim denku (7) na kształt połączenia bagnetowego.
- 7. Pojemnik według zastrz. 1, znamienny tym, że występy (8) i rowki (4) rozciągają się wzdłuż kształtki, przy czym mają one przynajmniej z jednej strony otwarte końce, a ponadto rowki (4) rozszerzają się do spodu, a wypusty (8) zwężają dla wsunięcia przynajmniej jednego wypustu (8) do przynajmniej jednego rowka (4) od jednego otwartego końca.
- 8. Pojemnik według zastrz. 7, znamienny tym, że wypusty (8) są na otwartych końcach zaokrąglone lub ścięte ukośnie.
- 9. Pojemnik według zastrz. 1, znamienny tym, że połączony z innymi pojemnikami za pomocą swoich połączeń wtykowo-wsuwanych (8,4 i 5,15) stanowią bryłę klockową o dużych rozmiarach.
- 10. Pojemnik według zastrz. 1, znamienny tym, że ma w ściankach prócz rowków (4) wykonane też inne otwory i żłobki do mocowania, przy czym otwory takie przewidziane są też w denkach (7).
- 11. Pojemnik według zastrz. 1, znamienny tym, że w rowki (4) jak również w inne otwory i żłobki do mocowania ma wetknięte dodatkowe części, zmieniające jego kształt.* * *167 605
Applications Claiming Priority (2)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
DE4119252A DE4119252C2 (de) | 1991-06-11 | 1991-06-11 | Kleinbehälter |
PCT/EP1992/001285 WO1992022476A1 (de) | 1991-06-11 | 1992-06-09 | Kleinbehälter mit steckverbindung |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
PL297842A1 PL297842A1 (en) | 1993-09-06 |
PL167605B1 true PL167605B1 (pl) | 1995-09-30 |
Family
ID=6433699
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
PL92297842A PL167605B1 (pl) | 1991-06-11 | 1992-06-09 | Pojemnik o malych wymiarach PL PL PL PL PL PL PL PL |
Country Status (16)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US5402903A (pl) |
EP (2) | EP0518252A1 (pl) |
JP (1) | JP3083560B2 (pl) |
AT (1) | ATE158251T1 (pl) |
CZ (1) | CZ279628B6 (pl) |
DE (3) | DE4119252C2 (pl) |
DK (1) | DK0541766T3 (pl) |
ES (1) | ES2108752T3 (pl) |
FI (1) | FI108428B (pl) |
GR (1) | GR3025463T3 (pl) |
MD (1) | MD1202C2 (pl) |
NO (1) | NO308520B1 (pl) |
PL (1) | PL167605B1 (pl) |
SK (1) | SK281493B6 (pl) |
UA (1) | UA26698C2 (pl) |
WO (1) | WO1992022476A1 (pl) |
Families Citing this family (39)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DK108393D0 (da) * | 1993-09-27 | 1993-09-27 | Envirodan Aps | Beholder og byggeklods |
DE4413040C2 (de) * | 1994-04-15 | 1997-04-10 | Ferrero Ohg | Kleinbehälter für die Verwendung als Spielzeug |
DE9417549U1 (de) * | 1994-11-02 | 1995-01-05 | Franz Henke GmbH & Co. KG, 49393 Lohne | Transportgitter mit Einstellöffnungen zur Aufnahme von Pflanzentöpfen |
IT238820Y1 (it) * | 1995-02-22 | 2000-11-15 | Pilla Carlo Di | Elemento modulare componibile: particolarmente per realizzare coperchie/o cntenitori per liquidi o solidi. |
AU700480B2 (en) * | 1995-10-12 | 1999-01-07 | Soremartec S.A. | Small container |
CN1066410C (zh) * | 1995-10-13 | 2001-05-30 | 索雷马特克有限公司 | 小容器 |
DE19624105A1 (de) * | 1996-06-17 | 1997-12-18 | Albiplast Ag | Becher, insbesondere für Lebensmittel |
BR9909120A (pt) * | 1998-03-26 | 2000-12-19 | Eric Parein | Conjunto de brinquedo, corpo, uso de um corpo, e, bloco de construção |
US6047827A (en) * | 1999-03-22 | 2000-04-11 | Huang; Hung Chen | Assembling bit receiving device |
US6296541B1 (en) | 2000-03-15 | 2001-10-02 | Alottafun, Inc. | Toy capsule |
DE20312174U1 (de) | 2003-08-01 | 2003-10-23 | Nölle, Jürgen, Dipl.-Ing., 47495 Rheinberg | Behälter mit Verschluss |
US7597199B1 (en) * | 2004-06-07 | 2009-10-06 | Rochelo Donald R | Battery tube storage system, system container, and container latch-lock |
US7900791B2 (en) * | 2004-08-13 | 2011-03-08 | Hydro System Treatment S.R.L. | Container for a water treatment device and manufacturing method of said container |
US7275568B2 (en) * | 2005-09-08 | 2007-10-02 | Thomas Fredette | Liquid reclamation apparatus |
US20080000398A1 (en) * | 2006-07-03 | 2008-01-03 | Victor Barkley | Food Table Cover |
US20080145133A1 (en) * | 2006-11-30 | 2008-06-19 | Barbie Palmer | Interchangeable cosmetic package elements |
US20090045157A1 (en) * | 2007-08-15 | 2009-02-19 | Industrial Alchemy Kitchen, Llc | Interlocking container for conduction of flowable materials |
EP2103547B1 (en) * | 2008-03-22 | 2013-03-20 | Pall Corporation | Biocontainer |
DE102009025912A1 (de) | 2009-06-03 | 2010-12-09 | Krones Ag | Körper und aus Körpern erstellte Gebinde sowie Vorrichtung und Verfahren zur Erstellung von Gebinden |
PE20130250A1 (es) * | 2009-11-20 | 2013-03-18 | Smooth Hip Ltd | Tapa para botella con formaciones externas desmontables |
FR2957989B1 (fr) * | 2010-03-23 | 2012-05-04 | Philip Norman | Assemblage d'elements modulaires motorises ou non |
US20130015183A1 (en) | 2011-07-14 | 2013-01-17 | David Fredette | Container system with interlock and collapsible capabilities |
US8870010B2 (en) | 2011-09-06 | 2014-10-28 | Top-That!, Llc | Cup lid with integrated container |
US8695845B2 (en) * | 2011-09-06 | 2014-04-15 | Ronald Mark Buck | Top mounting can container |
US9622605B2 (en) | 2011-09-06 | 2017-04-18 | Snacktops, Inc. | Cup lid with integrated container |
US8708181B2 (en) | 2011-09-06 | 2014-04-29 | Ronald Mark Buck | Lid with integrated container |
US8919592B2 (en) | 2011-09-06 | 2014-12-30 | Top-That!, Llc | Cup lid with integrated container |
US8381935B1 (en) | 2011-09-06 | 2013-02-26 | Ronald Mark Buck | Cup lid with integrated container |
US8596491B2 (en) | 2011-09-06 | 2013-12-03 | Ronald Mark Buck | Cup lid with integrated container |
CA2756468A1 (en) * | 2011-10-20 | 2013-04-20 | Ap Plastics Inc. | Modular beverage dispenser support and method of coupling same |
USD806553S1 (en) * | 2012-08-09 | 2018-01-02 | Friendship Products, Llc | Container |
USD794467S1 (en) * | 2012-08-09 | 2017-08-15 | Friendship Products, Llc | Container |
USD794466S1 (en) * | 2012-08-09 | 2017-08-15 | Friendship Products, Llc | Container |
MX2015003781A (es) * | 2014-03-25 | 2015-10-14 | Magic Production Group M P G S A | Producto alimenticio envasado, particularmente producto de confiteria. |
US9038845B1 (en) | 2014-05-02 | 2015-05-26 | Top-That! Llc | Container lid with one or more cavities |
US9078535B1 (en) | 2014-05-09 | 2015-07-14 | Top-That! Llc | Container lid with a food compartment and a sip-hole |
US8939312B1 (en) | 2014-05-30 | 2015-01-27 | Top-That! Llc | Container lid system with a lid portion and food container portion |
US10669070B2 (en) * | 2016-08-10 | 2020-06-02 | Time On Target Holdings, Llc | Modular drinking container with surface for attaching components thereto |
USD813319S1 (en) | 2016-10-06 | 2018-03-20 | David M. Morris | Hollow stacking cube |
Family Cites Families (13)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US2144751A (en) * | 1937-03-02 | 1939-01-24 | Jacob Marx | Figure toy container |
BE792237R (nl) * | 1969-09-12 | 1973-03-30 | Veken Germaine V D | Verpakking voor allerlei soorten produkten in een of meer dosissen en konstruktie bekomen door middel van zulke |
DE7214476U (de) * | 1972-04-18 | 1972-07-13 | Primaplast Kunststoff Gmbh | Verpackungsdose in rechteckiger Form |
ZA764146B (en) * | 1975-09-17 | 1977-06-29 | Ferrero & C Spa P | Container usable as a toy construction element |
DE7711879U1 (de) * | 1976-10-19 | 1977-09-22 | Nicholas Pty Ltd | Stapelbarer Behaelter |
FR2537096B3 (fr) * | 1982-12-03 | 1987-05-15 | Lancesseur Francois | Tube de comprimes |
GB8514554D0 (en) * | 1985-06-08 | 1985-07-10 | Young M E | Containers |
US4624383A (en) * | 1985-10-17 | 1986-11-25 | Moore Roger F | Environmental building block container system |
DE8622192U1 (de) * | 1986-08-19 | 1986-10-02 | Ferrero oHG mbH, 3570 Stadtallendorf | Zusammensteckspiel |
GB2196319B (en) * | 1986-09-17 | 1990-08-15 | Geometrix Limited | Containers |
US4844263A (en) * | 1988-02-19 | 1989-07-04 | Hercules, Incorporated | Food container |
US4966298A (en) * | 1988-03-25 | 1990-10-30 | Holdt J W Von | Locking container connector system |
US4905833A (en) * | 1989-02-15 | 1990-03-06 | Pinckney Molded Plastics, Inc. | Nestable and stackable container |
-
1991
- 1991-06-11 DE DE4119252A patent/DE4119252C2/de not_active Expired - Fee Related
- 1991-06-11 DE DE9117301U patent/DE9117301U1/de not_active Expired - Lifetime
-
1992
- 1992-06-09 WO PCT/EP1992/001285 patent/WO1992022476A1/de active IP Right Grant
- 1992-06-09 EP EP92109648A patent/EP0518252A1/de active Pending
- 1992-06-09 UA UA94041160A patent/UA26698C2/uk unknown
- 1992-06-09 PL PL92297842A patent/PL167605B1/pl not_active IP Right Cessation
- 1992-06-09 JP JP04510716A patent/JP3083560B2/ja not_active Expired - Fee Related
- 1992-06-09 EP EP92911795A patent/EP0541766B1/de not_active Expired - Lifetime
- 1992-06-09 DE DE59208912T patent/DE59208912D1/de not_active Expired - Fee Related
- 1992-06-09 AT AT92911795T patent/ATE158251T1/de not_active IP Right Cessation
- 1992-06-09 ES ES92911795T patent/ES2108752T3/es not_active Expired - Lifetime
- 1992-06-09 US US07/984,585 patent/US5402903A/en not_active Expired - Lifetime
- 1992-06-09 DK DK92911795.0T patent/DK0541766T3/da active
- 1992-06-09 MD MD96-0220A patent/MD1202C2/ro not_active IP Right Cessation
- 1992-06-11 CZ CS921776A patent/CZ279628B6/cs not_active IP Right Cessation
- 1992-06-11 SK SK1776-92A patent/SK281493B6/sk unknown
-
1993
- 1993-02-10 FI FI930576A patent/FI108428B/fi active
- 1993-02-10 NO NO930458A patent/NO308520B1/no unknown
-
1997
- 1997-11-25 GR GR970403112T patent/GR3025463T3/el unknown
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
ATE158251T1 (de) | 1997-10-15 |
SK281493B6 (sk) | 2001-04-09 |
MD1202B2 (en) | 1999-04-30 |
GR3025463T3 (en) | 1998-02-27 |
ES2108752T3 (es) | 1998-01-01 |
PL297842A1 (en) | 1993-09-06 |
DE4119252C2 (de) | 2000-07-13 |
FI930576A (fi) | 1993-02-10 |
NO930458L (no) | 1993-02-10 |
US5402903A (en) | 1995-04-04 |
EP0541766A1 (de) | 1993-05-19 |
FI930576A0 (fi) | 1993-02-10 |
CZ279628B6 (cs) | 1995-05-17 |
JPH06500297A (ja) | 1994-01-13 |
DE4119252A1 (de) | 1992-12-17 |
DK0541766T3 (da) | 1997-10-13 |
SK177692A3 (en) | 1994-12-07 |
CZ177692A3 (en) | 1993-01-13 |
UA26698C2 (uk) | 1999-11-12 |
MD1202C2 (ro) | 1999-12-31 |
MD960220A (en) | 1999-03-31 |
EP0518252A1 (de) | 1992-12-16 |
WO1992022476A1 (de) | 1992-12-23 |
NO930458D0 (no) | 1993-02-10 |
NO308520B1 (no) | 2000-09-25 |
DE9117301U1 (de) | 2000-03-09 |
JP3083560B2 (ja) | 2000-09-04 |
FI108428B (fi) | 2002-01-31 |
EP0541766B1 (de) | 1997-09-17 |
DE59208912D1 (de) | 1997-10-23 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
PL167605B1 (pl) | Pojemnik o malych wymiarach PL PL PL PL PL PL PL PL | |
US4919268A (en) | Containers | |
US4055019A (en) | Constructional toy and element therefor | |
US5259803A (en) | Toy construction set featuring gears and radiant connectors | |
KR101563294B1 (ko) | 완구 블록, 완구 블록 연결 요소 및 완구 블록을 제조하기 위한 완구 블록 요소 | |
US4617001A (en) | Elements of a construction or assembly set, and accessories | |
CN107224734B (zh) | 玩具搭建元件 | |
PL175252B1 (pl) | Zestaw pojemników | |
JPH0221807A (ja) | メイキャップ製品等の種々の対象物用パッケージ箱 | |
JP2024074840A (ja) | まつ毛エクステンションを収納するためのケースおよびその使用方法と製造方法 | |
US3285464A (en) | Display box comprising hingedly connected sections | |
US4054393A (en) | Snap-locking coupler | |
PL228309B1 (pl) | Zakretka-klocek | |
US4804350A (en) | Polygonal ring-like toy building block having means for interconnecting plural blocks together in differing orientations, and elongate stacking members for stacking plural blocks for storage | |
JP2911446B2 (ja) | 引出し整理具 | |
KR102007717B1 (ko) | 조립형 완구 프레임 | |
KR200392829Y1 (ko) | 조립식 용기 | |
WO1998031607A1 (en) | Dual purpose container/building block | |
JPH049874Y2 (pl) | ||
JPH0320274Y2 (pl) | ||
EP0061251A1 (en) | Plastics boxes | |
GB2090147A (en) | A constructional toy | |
KR101710801B1 (ko) | 조립식 완구블록 | |
JPS646254U (pl) | ||
JPS591485Y2 (ja) | ユニツト組立式大型植木鉢 |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
LAPS | Decisions on the lapse of the protection rights |
Effective date: 20080609 |