PL165554B1 - Urzadzenie do odciagania gazów komorowych podczas wjazdu naboju weglowegodo poziomych komór koksowniczych PL PL PL - Google Patents

Urzadzenie do odciagania gazów komorowych podczas wjazdu naboju weglowegodo poziomych komór koksowniczych PL PL PL

Info

Publication number
PL165554B1
PL165554B1 PL90286596A PL28659690A PL165554B1 PL 165554 B1 PL165554 B1 PL 165554B1 PL 90286596 A PL90286596 A PL 90286596A PL 28659690 A PL28659690 A PL 28659690A PL 165554 B1 PL165554 B1 PL 165554B1
Authority
PL
Poland
Prior art keywords
channel
side walls
cover
coal
chamber
Prior art date
Application number
PL90286596A
Other languages
English (en)
Other versions
PL286596A1 (en
Inventor
Heinz Stegmann
Halit Z Kuyumcu
Original Assignee
Saarberg Interplan Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Saarberg Interplan Gmbh filed Critical Saarberg Interplan Gmbh
Publication of PL286596A1 publication Critical patent/PL286596A1/xx
Publication of PL165554B1 publication Critical patent/PL165554B1/pl

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C10PETROLEUM, GAS OR COKE INDUSTRIES; TECHNICAL GASES CONTAINING CARBON MONOXIDE; FUELS; LUBRICANTS; PEAT
    • C10BDESTRUCTIVE DISTILLATION OF CARBONACEOUS MATERIALS FOR PRODUCTION OF GAS, COKE, TAR, OR SIMILAR MATERIALS
    • C10B27/00Arrangements for withdrawal of the distillation gases
    • C10B27/04Arrangements for withdrawal of the distillation gases during the charging operation of the oven
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C10PETROLEUM, GAS OR COKE INDUSTRIES; TECHNICAL GASES CONTAINING CARBON MONOXIDE; FUELS; LUBRICANTS; PEAT
    • C10BDESTRUCTIVE DISTILLATION OF CARBONACEOUS MATERIALS FOR PRODUCTION OF GAS, COKE, TAR, OR SIMILAR MATERIALS
    • C10B31/00Charging devices
    • C10B31/06Charging devices for charging horizontally
    • C10B31/08Charging devices for charging horizontally coke ovens with horizontal chambers
    • C10B31/10Charging devices for charging horizontally coke ovens with horizontal chambers with one compact charge

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Oil, Petroleum & Natural Gas (AREA)
  • Materials Engineering (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • General Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Coke Industry (AREA)

Abstract

1. Urzadzenie do odciagania gazów komoro- wych podczas wjazdu naboju weglowego do poziomych komór koksowniczych, wytwarzanego w skrzyni nabojowej za pomoca zespolu ubijarek wsadnicy i znajdujacego sie na przejezdnym trzonie ubijaka, przy czym urzadzenie jest uksztaltowane jako kanal, otaczajacy wjezdzajacy nabój weglowy i przylegajacy otwarta strona czolowa do ramy okna wsadowego komory koksowniczej, znamienne tym, ze sciany boczne (10) kanalu (3) sa umieszczone przejezdnie w scianach bocznych (4) formy, uksz- taltowanych od strony pieca jako sciany wydra- zone, ze dno kanalu (3) jest utworzone przez prze- jezdny trzon (14) ubijaka i, ze pokrywa (9) kanalu (3) jest uksztaltowana teleksopowo i ma prowad- nice (29) dla przesuwalnych scian bocznych (10), przy czym na nieruchomej czesci (32) pokrywy (9) jest umieszczone urzadzenie wyrównujace (8) gla- dzace powierzchnie naboju weglowego (15), z urza- dzeniem usuwajacym dla zgarniania wegla. Fig.2 Fig.1 PL PL PL

Description

Wynalazek dotyczy urządzenia do odciągania gazów komorowych podczas wjazdu naboju węglowego do poziomych komór koksowniczych, wytwarzanego w skrzyni nabojowej za pomocą zespołu ubijarek wsadnicy i znajdującego się na przejezdnym trzonie ubijaka, przy czym urządzenie jest ukształtowane jako kanał, otaczający wyjeżdżający nabój węglowy i przylegający otwartą stroną czołową do ramy okna wsadowego komory koksowniczej.
Z opisu patentowego DE nr 2 821 169 jest znana rama uszczelniająca, otaczająca wjeżdżający nabój węglowy, która jest ustawiana przez ramię obrotowe z położenia bocznego obok formy przed czołem wjeżdżającego naboju. Ramię obrotowe jest umieszczone na wózku, przejeżdżającym równolegle do osi obrotu tak, że może ono podjeżdżać aż do otworu pieca. Ta znana rama nie przykrywa całej przestrzeni pośredniej pomiędzy komorami koksowniczymi. Uszczelnienie na stronie formy następuje raczej przez elastyczne elementy uszczelniające, umieszczone na ramach uszczelniających i przylegające bezpośrednio do wjeżdżającego naboju węglowego.
W praktyce okazało się, że te elementy uszczelniające, przylegające bezpośrednio do naboju węglowego, mają duże niedogodności, prowadzące do zaburzeń w pracy, z powodu ruchu względnego pomiędzy nabojem węglowym i elementami uszczelniającymi a także z powodu bardzo
165 554 wysokiej temperatury pracy, uwarunkowanej przez ich położenie bezpośrednio przed otwartą komorą koksowniczą, która prowadzi do utraty elastyczności elementów uszczelniających. Dalsza niedogodność elementów uszczelniających, przylegających szczelnie ślizgowo do naboju węglowego polega na tym, że w przypadkach w których nabój węglowy jest nieruchomy i dlatego może być tylko częściowo ustawiony, nabój resztkowy nie może być usunięty, to znaczy odprowadzony do urządzenia ubijającego. Przy poworcie naboju węglowego przeciwnie do kierunku ustawiania w celu uzyskania uszczelnienia ciernego, dochodzi do uszczelnienia ciernego spiętrzonego węgla, ponieważ nabój węglowy jest odkształtowany przez korek w komorze koksowniczej i dlatego nie może więcej tworzyć prostopadłościanu.
Ze względów konstrukcyjnych urządzenie to jest bardzo skomplikowane. Układ zawracania i powrotu ram uszczelniających obok formy prowadzi do dużych problemów przestrzennych, ponieważ w tym obszarze, z obu stron formy są umieszczone także inne elementy, np. przejezdne drzwi przednie formy, osadcze urządzenie ustalające, przejezdne urządzenie podnoszące dla drzwi komór koksowniczych oraz urządzenie czyszczące ramę okna wsadowego.
W opisie patentowym DE nr 2943 319 dlatego zaproponowano umieszczenie ram uszczelniających bezpośrednio przed drzwiami formy, przy czym stała rama jest zamocowana przed formą, podczas gdy właściwa rama uszczelniająca może być przez równoległowód przykręcana do przodu i do tyłu. Wychodząc z tego, że także tutaj uszczelnienie następuje bezpośrednio na wyjeżdżającym naboju węglowym, to zwłaszcza u nieruchomej części urządzenia, odstęp pomiędzy stojakami kotwowymi komory koksowniczej a wsadnicą, tzw. maszyną UWW, tworzy bardzo ograniczone przejście. Aby wykluczyć przy sposobie pracy z maszyną UWW niebezpieczeństwo dla osób obsługujących, musi być zagwarantowane wystarczająco szerokie przejście, które dodatkowo musi być zabezpieczone przez barierę. Z drugiej strony należy zabiegać o to aby odstęp całkowity pomiędzy komorą koksowniczą a formą, to znaczy droga która musi być wolna dla naboju węglowego, był możliwie krótki.
Zadaniem wynalazku jest opracowanie prostego, funkcjonalnego urządzenia do zmniejszania wylotu gazów komorowych przy wjeździe naboju węglowego do poziomych komór koksowniczych, które usuwałoby te niedogodności. Zadanie to zostało rozwiązane dzięki temu, że ściany boczne kanału są umieszczone przejezdnie w ścianach bocznych formy, ukształtowanych w obszarze od strony pieca jako ściany wydrążone, że dno kanału jest utworzone przez przejezdny trzon ubijaka i, że pokiywa kanału jest ukształtowana teleskopowo i ma prowadnice dla przesuwalnych ścian bocznych, przy czym na nieruchomej części pokrywy jest umieszczone urządzenie wyrównujące gładzące powierzchnię naboju węglowego, z urządzeniem usuwającym dla zgarniania węgla.
Celowo pomiędzy ścianami bocznymi kanału a teleskopową pokrywą są umieszczone przymusowe zabieraki, np. obciążone sprężyną powierzchnie cierne, przewidziane do wsu- i wysuwania części teleskopowej razem ze ścianami bocznymi kanału tak, że można zrezygnować z oddzielnego napędu dla pokrywy kanału.
Ściany boczne kanału mogą być sprzęgnięte bezpośrednio z przejezdnym trzonem ubijaka lub napędem trzona tak, że tutaj można zrezygnować z oddzielnego napędu.
Jeżeli jest podparcie trzonu ubijaka, które jest wysunięte przed wjazdem naboju węglowego i przylega do konsoli w komorze pieca, to ściany boczne są korzystnie sprzęgnięte wysuwnie z podparciem trzonu ubijaka. Ten układ ma zaletę, że ściany boczne kanału, a z nimi pokrywa kanału są już wysunięte i przylegają do ramy okna wsadowego komory koksowniczej zanim nabój węglowy zostanie sam ustawiony. Dzięki temu, powstające przy zbliżeniu czoła naboju do gorącej komory koksowniczej, gazy komorowe podtrzymywane przez powstający ciąg kominowy, są już pewnie usuwane.
Usuwanie gazów komorowych następuje w znany sposób przez wylot gazu, umieszczony w pokrywie komory koksowniczej i przewód zbiorczy, umieszczony w baterii koksowniczej, do oczyszczalni gazu. Jeżeli odsysane gazy komorowe są spalane w wagonowej spalarni gazu komorowego w wjeżdżącej do baterii koksowniczej lub przeprowadzane do sąsiedniej komory koksowniczej, to kanał, otaczający przejeżdżający nabój węglowy, obok zmniejszenia emisji przynosi także zaletę, że przez otwartą komorę koksowniczą nie jest współzasysane z gazami obsadowymi niekontrolowane powietrze, które silnie ogranicza podtrzymywanie zapłonu gazu komorowego i może
165 554 zmniejszać jego optymalne spalanie. Przez uszczelnienie wjeżdżającego naboju węglowego można regulować ilością powietrza spalania, odpowiednio do właściwego zapotrzebowania.
W urządzeniu według wynalazku nie są wymagane żadne uszczelnienia ślizgowe samoprzylegające do wyjeżdżającego naboju węglowego. Właściwe uszczelnienie przez listwy uszczelniające, umieszczone wewnątrz ścian bocznych formy i przylegające do ścian bocznych kanału. Uszczelnienie od dołu jest dokonane przez trzon ubijaka. Na powierzchni wsadu uszczelnienie następuje przez próg węgla, utworzony przez węgiel zgarniany w urządzeniu wyrównującym.
Do uszczelnienia wobec ramy okna wsadowego komory koksowniczej są celowo przewidziane obciążone sprężyną listwy nożowe, które także mogą składać się z segmentów, które mogą dopasowywać się do ewentualnych nierówności ramy okna wsadowego. W położeniu wsuniętym przestrzeń pomiędzy komorę koksowniczą a maszyną UWW nie jest w jakikolwiek sposób ograniczona.
Teleskopowa pokrywa w stanie ściśniętym pozostaje wprawdzie ponad przejściem, przed formą, zależnie od wysokości wsadu na wyskości około 4-6 m tak, że tutaj nie występują żadne ogra: liczenia.
W celu kontroli procesu ustawiania naboju na pokrywie kanału jest przewidziana sonda naciskowa, która przy blokowaniu ustawianego naboju węglowego pod działaniem nacisku, wywołanego spiętrzaniem się węgla, wyłącza proces ustawiania.
Według dalszego ukształtowania urządzenia według wynalazku w kanale jest przewidziany dodatkowy wylot gazu. Ten wylot gazu może być przyłączony do przewodu zbiorczego, umieszczonego stacjonarnie na pokrywie baterii koksowniczej lub umieszczony na maszynie UWW i połączony z jej przejezdną komorą spalania.
Wynalazek jest następnie bliżej wyjaśniony w przykładzie wykonania na rysunku, na którym fig. 1 przedstawia widok z boku kanału w położeniu wsuniętym, fig. 2 - widok z boku kanału w położeniu wysuniętym, fig. 3 - przykład przejezdnego sprzężenia odsysacza gazu, fig. 4 - widok z przodu kanału w położeniu wsunięty, fig. 5 - sprzężenie ścian bocznych kanału z podparciem trzonu ubijaka w położeniu wsuniętym, fig. 6 - sprzężenie ścian bocznych kanału z podparciem trzonu ubijaka w położeniu wysuniętym, fig. 7 - widok z góry pokrywy kanału w położeniu wysuniętym z urządzeniem wyrównującym i utworzonym progiem węgla, fig. 8 - przyleganie wysuniętej pokrywy kanału do ramy okna wsadowego komory koksowniczej, fig. 9 - widok z przodu z układem ścian bocznych kanału w komorze ścian bocznych formy, fig. 10 - szczegół odpowiadający przekrojowi IV-IV na fig. 9, fig. 11 - przyleganie ścian bocznych kanału do ramy okna wsadowego komory kosowniczej, fig. 12 - sprzężenie ścian bocznych kanału z trzonem ubijaka, przy zabraniu kanału przez trzon, fig. 13 - szczegół odpowiadający przekrojowi III-III na fig. 12, fig.14 - szczegół odpowiadający przekrojowi I-I na fig. 7, fig. 15 - szczegół odpowiadający przekrojowi II-II na fig. 8.
Urządzenie do zmniejszania wylotów gazów komorowych podczas wjazdu naboju węglowego 15, wytwarzanego poza komorą koksowniczą 20 i umieszczonego na przejezdnym trzonie 14 ubijaka formy do urządzenia ubijającego, składa się z kanału 3, przykrywającego odstęp pomiędzy komorą koksowniczą 20 a maszyną UWW 1, który całkowicie otacza wjeżdżający nabój węglowy 15.
Gazy komorowe zatrzymywane w kanale 3, w celu wspomagania odsysania, samoprzyłączanego do komory koksowniczej 20, są usuwane przez odsysacz gazów 5, sprzężalny z kanałem 3 przez zamykalne przyłącze 25, które jak przykładowo pokazuje fig. 1 i 2, może być sprzęgane przez przyłącze 6 z przewodem zbiorczym 7, tzw. odbieralnikiem gazu, umieszczonym w baterii koksowniczej, zamiast stacjonarnych przyłączy 6 w każdej z komór koksowniczych 20, może być przewidziane, jak przedstawia fig. 3, przejezdne przyłącze 19. Może być także celowe nie zbieranie gazów komorowych, odsysanych z kanału 3, razem z gazem komorowym, odsysanym z komór koksowniczych 20, przez odbieralnik gazu 7, lecz usuwanie do oddzielnej komory spalania, przewidzianej w maszynie UWW 1.
Kanał 3 składa się z przejezdnej, segmentowej pokrywy 9, ścian bocznych 10 i trzonu 14 ubijaka, które w stanie wyjazdowym tworzy zespół płaskiego kanału.
165 554
Dla sposobu pracy maszyn UWW 1 kanał 3 jest wystarczająco szeroki tak, że ze względów bezpieczeństwa osób obsługujących, uzyskane wystarczająco szerokie przejście, pomiędzy stojakami kotwiącymi 26 baterii koksowniczej a maszyną UWW 1. Ściany boczne 10 kanału 3 są wprowadzane w ściany boczne 4 formy, ukształtowane w tym obszarze jako ściany wydrążone. Pokrywa 9 jest teleskopowa i w stanie wsuniętym znajduje się powyżej drzwi 21 formy, na wysokości około 4 do 6 m ponad przejściem 23. Kanał 3 w żaden sposób nie ogranicza przejezdnych drzwi 21, osadczego urządzenia ustalającego 22 oraz przejezdnego urządzenia podnoszącego drzwi i oczyszczającego ramę okna wsadowego dla drzwi komór koksowniczych (fig. 4).
Ściany boczne 10 kanału 3 są sprzężone z podparciem 12 trzonu 14 i wspólnie z nim wsu- i wysuwalne (fig. 5,6, 9, 10). Jeżeli nie jest przewidziane podparcie 12 to ściany boczne 10 kanału 3 mogą być także, np. przez rolki zabierakowe 13 (fig. 12,13) sprzężone z przejezdnym trzonem 14.
Teleskopowa pokrywa 9 jest ukształtowana w postaci U. Składa się ona z wąskiej, nieruchomej części 32 i szerokiej części teleskopowej 31. Boczna szczelina 29 między nimi służy jako prowadzenie dla przejazdnych ścian bocznych 10 kanału 3. Przy wysunięciu ściany boczne 10 kanału 3 są zabierane przez przymusowe zabieraki 16 części teleskopowej 31, umieszczone w szczelinie 29. Przymusowe zabieraki 16 są, w przykładzie według fig. 14, ukształtowane jako obciążone sprężyną elementy cierne. Pokrywa 9 przylega do ramy okna wsadowego 2, a ściany boczne po pokonaniu sił tarcia przymusowych zabieraków 16 przejeżdżają aż do zderzaka 27, umieszczonego na przednim końcu pokrywy 9 tak, że jest zapewnione bezpieczeństwo, że pokrywa 9 z wystarczającym naprężeniem wstępnym jest uszczelniona na ramie okna wsadowego 2.
Ściany boczne 10 kanału 3 są przjezdne w ścianach bocznych 4 formy za pomocą rolek na szynach i prowadzone przez prowadnice ślizgowe 30. Nieznaczna szczelina pomiędzy ścianami bocznymi 10 kanału 3 a ścianami bocznymi 4 formy jest uszczelniona za pomocą nastawialnych listew. Uszczelnienie kanału 3 wobec ramy okna wsadowego 2 komory koksowniczej 20 oraz ścian bocznych 10 wobec trzonu 14 następuje przez obciążenie sprężyną listwy nożowe 11.
Powierzchnia wsadu węglowego 15 jest gładzona przez urządzenie wyrównujące 8 - umieszczone na pokrywie 9. Uszczelnienie na stronie górnej wsadu węglowego 15 następuje przez tworzący się przy tym próg 18. Nadmiar ściąganego węgla jest usuwany przez przewód rurowy 28.
Przy nieruchomym i nie ustawionym naboju węglowym 15 proces ustawiania jest przerwany przez nacisk spiętrzającego się w kanale 3 węgla, oddziaływujący na sondę 24. W celu ustawienia ubitego naboju węglowego 15 ściana boczna 4 formy musi być przesunięta tylko o niewiele milimetrów, aby odmocować nabój węglowy 15. Ściany boczne 10 kanału 3 umieszczone w ruchomej ścianie bocznej 4 formy dochodzą przed szczelinę 29 odpowiednio ustalonej pokrywy 9. Na stronie ściany bocznej 4, formy zamontowej na stałe na ir aszynie UWW 1, odpowiednia ściana boczna 10 kanału 3, w górnym obszarze za pomocą noska prowadzącego 33 ciągle pozostaje związana ze szczeliną 29 pokrywy 9.

Claims (9)

  1. Zastrzeżenia patentowe
    1. Urządzenie do odciągania gazów komorowych podczas wjazdu naboju węglowego do poziomych komór koksowniczych, wytwarzanego w skrzyni nabojowej za pomocą zespołu ubijarek wsadnicy i znajdującego się na przejezdnym trzonie ubijaka, przy czym urządzenie jest ukształtowane jako kanał, otaczający wjeżdżający nabój węglowy i przylegający otwartą stroną czołową do ramy okna wsadowego komory koksowniczej, znamienne tym, że ściany boczne (10) kanału (3) są umieszczone przejezdnie w ścianach bocznych (4) formy, ukształtowanych od strony pieca jako ściany wydrążone, że dno kanału (3) jest utworzone przez przejezdny trzon (14) ubijaka i, że pokrywa (9) kanału (3) jest ukształtowana teleksopowo i ma prowadnice (29) dla przesuwalnych ścian bocznych (10), przy czym na nieruchomej części (32) pokrywy (9) jest umieszczone urządzenie wyrównujące (8) gładzące powierzchnię naboju węglowego (15), z urządzeniem usuwającym dla zgarniania węgla.
  2. 2. Urządzenie, według zastrz. 1, znamienne tym, że ściany boczne (10) są sprzężone z podparciem trzonu (14) i są wspólnie z nim wsu- i wysuwalne.
  3. 3. Urządzenie, według zastrz. 1 lub 2, znamienne tym, że pomiędzy ścianami bocznymi (10) kanału (3) a teleskopową pokrywą (9) są przewidziane przymusowe zabieraki (16) do wsu- i wysuwania części teleskopowej pokrywy (9) razem ze ścianami bocznymi (10).
  4. 4. Urządzenie, według zastrz. 3, znamienne tym, że pomiędzy kanałem (3) a ramą okna wsadowego (2) komory koksowniczej (20) są umieszczone jako uszczelnienie, obciążone sprężyną listwy nożowe (11).
  5. 5. Urządzenie, według zastrz. 4, znamienne tym, że listwy nożowe (11) składają się z segmentów (17).
  6. 6. Urządzenie, według zastrz. 4, znamienne tym, że w kanale (3) w obszarze pokrywy (9) jest przewidziana sonda naciskowa (24).
  7. 7. Urządzenie, według zastrz. 6, znamienne tym, że w kanale (3) jest przewidziany wylot gazu (5).
  8. 8. Urządzenie, według zastrz. 7, znamienne tym, że wylot gazu (5) jest przyłączalny do przewodu zbiorczego (7), rozciągającego się na pokrywie baterii koksowniczej.
  9. 9. Urządzenie, według zastrz. 7, znamienne tym, że wylot gazu (5) jest połączony z komorą spalania, umieszczoną w maszynie ubija-, wsadza- i wypychającej (1).
PL90286596A 1989-08-23 1990-08-23 Urzadzenie do odciagania gazów komorowych podczas wjazdu naboju weglowegodo poziomych komór koksowniczych PL PL PL PL165554B1 (pl)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE3927758A DE3927758A1 (de) 1989-08-23 1989-08-23 Vorrichtung zum verhindern des austretens von fuellgasen waehrend des einfahrens von kohlekuchen in horizontale verkokungskammern

Publications (2)

Publication Number Publication Date
PL286596A1 PL286596A1 (en) 1991-09-23
PL165554B1 true PL165554B1 (pl) 1995-01-31

Family

ID=6387653

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
PL90286596A PL165554B1 (pl) 1989-08-23 1990-08-23 Urzadzenie do odciagania gazów komorowych podczas wjazdu naboju weglowegodo poziomych komór koksowniczych PL PL PL

Country Status (8)

Country Link
EP (1) EP0452428B1 (pl)
JP (1) JPH04501283A (pl)
AU (1) AU631919B2 (pl)
CA (1) CA2037897A1 (pl)
CS (1) CS407890A3 (pl)
DE (2) DE3927758A1 (pl)
PL (1) PL165554B1 (pl)
WO (1) WO1991002781A1 (pl)

Families Citing this family (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5691295A (en) * 1995-01-17 1997-11-25 Cognis Gesellschaft Fuer Biotechnologie Mbh Detergent compositions
DE19549358A1 (de) 1995-03-24 1996-09-26 Degussa Aktivatorzusammensetzungen für Peroxoverbindungen und sie enthaltende Mittel
DE19713852A1 (de) 1997-04-04 1998-10-08 Henkel Kgaa Aktivatoren für Persauerstoffverbindungen in Wasch- und Reinigungsmitteln
DE19726964C2 (de) * 1997-06-25 1999-07-22 Dmt Gmbh Vorrichtung zur Verhinderung des Austretens von Füllgasen aus einer Koksofenkammer während der Beschickung mit Stampfkuchen
DE19732750A1 (de) 1997-07-30 1999-02-04 Henkel Kgaa Glucanasehaltiges Reinigungsmittel für harte Oberflächen
DE19732751A1 (de) 1997-07-30 1999-02-04 Henkel Kgaa Neue Beta-Glucanase aus Bacillus
DE19732749A1 (de) 1997-07-30 1999-02-04 Henkel Kgaa Glucanasehaltiges Waschmittel
DE19824705A1 (de) 1998-06-03 1999-12-09 Henkel Kgaa Amylase und Protease enthaltende Wasch- und Reinigungsmittel
US7611609B1 (en) 2001-05-01 2009-11-03 ArcelorMittal Investigacion y Desarrollo, S. L. Method for producing blast furnace coke through coal compaction in a non-recovery or heat recovery type oven
CN1575308B (zh) 2001-10-22 2010-04-28 汉高两合股份公司 对棉有活性、具有去污能力的以氨基甲酸酯为基础的聚合物
DE102005039580A1 (de) 2005-08-19 2007-02-22 Henkel Kgaa Farbschützendes Waschmittel
DE102006012018B3 (de) 2006-03-14 2007-11-15 Henkel Kgaa Farbschützendes Waschmittel
DE102006030524A1 (de) * 2006-07-01 2008-01-03 Koch Transporttechnik Gmbh Verfahren und Vorrichtung zur Beseitigung von lockerem Material auf wellenförmigen Oberflächen gestampfter Kohle für die Verkokung
DE102007016391A1 (de) 2007-04-03 2008-10-09 Henkel Ag & Co. Kgaa Farbschützendes Wasch- oder Reinigungsmittel
DE102009040263A1 (de) * 2009-09-04 2011-03-17 Flsmidth Wadgassen Gmbh Abdichtvorrichtung für eine Verkokungsanlage
DE102011000770A1 (de) * 2011-02-16 2012-08-16 Thyssenkrupp Uhde Gmbh Verfahren und Vorrichtung zum Reduzieren von Füllgasemissionen beim Beschicken von Ofenkammern einer Koksofenbatterie mit Kohlestampfkuchen

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE750145C (de) * 1937-06-27 1944-12-15 Koppers Gmbh Heinrich Einrichtung zum Einfuehren verdichteter Kohlekuchen in Horizontalkammer-Verkokungsoefen
DE811584C (de) * 1950-02-10 1951-08-23 Bamag Werke Fuer Eisenverarbei Vorrichtung zum Abdichten der Koksofenkammern waehrend des Beschickens
FR2414535A1 (fr) * 1978-01-12 1979-08-10 Delattre Levivier Dispositif de captage et d'aspiration des fumees d'enfournement d'un four a coke
FR2417071A1 (fr) * 1978-02-09 1979-09-07 Cec Entreprise Dispositif anti-pollution pour le chargement de fours a chambre avec des saumons preformes
FR2440395A2 (fr) * 1978-11-03 1980-05-30 Delattre Levivier Dispositif de captage et d'aspiration des fumees d'enfournement d'un four a coke
DE3621279C1 (de) * 1986-06-25 1987-11-26 Saarberg Interplan Gmbh Vorrichtung zum Verfahren eines Stampfbodens

Also Published As

Publication number Publication date
EP0452428B1 (de) 1992-12-23
WO1991002781A1 (de) 1991-03-07
EP0452428A1 (de) 1991-10-23
AU6151490A (en) 1991-04-03
CS407890A3 (en) 1992-02-19
AU631919B2 (en) 1992-12-10
PL286596A1 (en) 1991-09-23
JPH04501283A (ja) 1992-03-05
DE3927758A1 (de) 1991-02-28
DE3927758C2 (pl) 1991-08-29
CA2037897A1 (en) 1991-02-24
DE59000663D1 (de) 1993-02-04

Similar Documents

Publication Publication Date Title
PL165554B1 (pl) Urzadzenie do odciagania gazów komorowych podczas wjazdu naboju weglowegodo poziomych komór koksowniczych PL PL PL
JP3835810B2 (ja) コークス炉の装入時排出物の捕捉
CA2245380C (en) Coal charging car for charging chambers in a coke-oven battery
AU2007223708B2 (en) Improved method and apparatus for producing coke
US3930961A (en) Hooded quenching wharf for coke side emission control
SU1024012A3 (ru) Устройство дл зачистки пода печи дл коксовани
US2609948A (en) Pusher machine with articulated pusher bar
WO2012077069A2 (en) Face conveyor for extraction plants and trough element for said face conveyor
US3950228A (en) Leveling arrangement for coke ovens
CA1159389A (en) Extraction of gases evolved in the charging of coke ovens
CN1942556B (zh) 焦炉操作机
JP4115235B2 (ja) コークス炉の窯口集塵装置
US4153515A (en) Discharge apparatus for coke-oven battery
CA1183100A (en) Coke receiving and quenching container in coke ovens
AU755720B2 (en) Leveller bar for coking ovens
CA1158593A (en) Coke side gantry car for a battery of coke ovens
US9260664B2 (en) Method for collecting residual coke from non-recovery and heat-recovery coke ovens
US2894649A (en) Apparatus for combined levelling coal and removing coke from one side of horizontal coking chamber oven batteries
US5034104A (en) Servicing and emptying apparatus for coke-oven battery
CN219469979U (zh) 一种配套焦炉用铺焦粉装置
US4264263A (en) Smoke seal for coke oven pusher machine leveler bar
CN111962888B (zh) 一种青砖砌墙用批灰装置
CN211057027U (zh) 一种用于焦炉平台的尾焦处理装置
PL169916B1 (en) Shielding wall of adjustable heigh for underground mining conveyors in particular longwall ones
EP3426752A1 (de) Rahmen zum absaugen und überleiten von füllgasen in den gassammelraum der ofenkammer einer stampfbatterie während des setzens eines stampfkuchens in die ofenkammer, mit reduzierung der füllemmissionen