NL8004660A - Werkwijze voor het cycliseren van gamma-chloorcarbon- zuuresters. - Google Patents

Werkwijze voor het cycliseren van gamma-chloorcarbon- zuuresters. Download PDF

Info

Publication number
NL8004660A
NL8004660A NL8004660A NL8004660A NL8004660A NL 8004660 A NL8004660 A NL 8004660A NL 8004660 A NL8004660 A NL 8004660A NL 8004660 A NL8004660 A NL 8004660A NL 8004660 A NL8004660 A NL 8004660A
Authority
NL
Netherlands
Prior art keywords
sodium
cyclization
ester
alcohol
condensing agent
Prior art date
Application number
NL8004660A
Other languages
English (en)
Original Assignee
Degussa
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Degussa filed Critical Degussa
Publication of NL8004660A publication Critical patent/NL8004660A/nl

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C67/00Preparation of carboxylic acid esters
    • C07C67/30Preparation of carboxylic acid esters by modifying the acid moiety of the ester, such modification not being an introduction of an ester group
    • C07C67/317Preparation of carboxylic acid esters by modifying the acid moiety of the ester, such modification not being an introduction of an ester group by splitting-off hydrogen or functional groups; by hydrogenolysis of functional groups
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C2601/00Systems containing only non-condensed rings
    • C07C2601/02Systems containing only non-condensed rings with a three-membered ring

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)

Description

VO 850
Betr.: Werkwijze-voor het cycliseren van /-chloorcarbonzuuresters.
De uitvinding heeft "betrekking op een verbeterde werkwijze voor het "bereiden van cy clopr opaancarbonzuurmethy1- en ethylesters, door eventueel continu cycliseren van ^-chloorcarbonzuunaethyl- en ethylesters bij aanwezigheid van alcoholaten en alcoholen bij verhoogde temperatuur.
5 Cyclopropaancarbonzuuresters zijn waardevolle tussenprodukten voor de.bereiding van agroehemische, in het bijzonder insecticide en farmaceutische verbindingen. Het. is bekend om.^-chloorboterzuurethylester met kaliloog op puimsteen te condenseren. Daarbij verkrijgt men in matige opbrengst cyclopropaancarbonzuurethylester naast het vrij zuur en V”*-buty-10 rolacton (Rambaud, BL.. β], 5 (1938), blz. 1552, 156^).
Ook is bekend om ^chloorcarbonzuuresters onder toepassing van watervrije alcoholaten te cycliseren. Men kookt b.v.. /-chloorboterzuur-ethylester met t-natriumamylaat. in t-amylalcohol gedurende U uur onder terugvloeikoeling. Men verkrijgt cyclopropaancarbonzuurethylester in een 15 opbrengst van % van de theorie. Wanneer men natriumdimethylbenzylaat als condensatiemiddel toepast, bedraagt de opbrengst 1*7 % van de theorie (Julia e.a., Buil. Soc. Chimie (Frankrijk) i960, blz. 306 e.v.).
Verder is bekend dat men de cyclisering met alcoholaten in inerte oplosmiddelen kan uitvoeren. Zo is b.v. de cyclisering van 5-methyl-3-20 (1-chloori s opropy 1) -hex-lf—enoaat met natrium-t-amylaat in benzeen tot dl— trans-chrysenthenumethylester beschreven. De opbrengst bedraagt 1*1,8 % resp. 53,6 % (Amerikaanse, octrooischriften 3.077.1*96 en 3.123.629).
Ih het Amerikaanse octrooischrift 3*711*5^9 wordt voor de algemene werkwijze voor het bereiden van waterige cyclopropylamineoplossingen in 25 de eerste trap van de werkwijze de omzetting van 1*-chloorboterzuurmethyl-ester met natriummethylaat in inerte gasatmosfeer in een niet reactieve organische vloeistof onder watervrije omstandigheden beschreven. De opbrengst bedraagt 92 % van de theorie.
Voorts is het bekend om j^-chloorcapronzuurester met natrium-30 amide in ether gedurende l*-5 dagen te condenseren en daarbij 2-methyl-cyclopropaancarbonzuurester in een opbrengst van 85 % van de theorie te verkrijgen. Een soortgelijke proefneming met ei -methyl-^-chloorboterzuur-ester geeft 1-methylcyclopropaancarbonzuurester in 1*7,6 %-ige opbrengst (Am. Soc. 81, blz. I660-I666).
35 In de Japanse octrooiaanvrage J 7 1*9-28509 wordt de condensatie 8004660 -2- * van / -chloorboterzuurethylester met HaH in paraffine be schreven. Men verkrijgt cyclopropaancarbonzuurethy lester in een opbrengst van 87,9% van de theorie.
Ook is de cycli sering van 6-broom-2,3,3-trimethyl-l|—hexeenzuur-5 ethylester met kalium-t-butoxyde in watervrij tetrahydrofuran tot 1-methyl- 2-viny1-3,3-dimethylcyclopropaancarbonzuurethylester beschreven. De opbrengst bedraagt 55 % van. de theorie (Japanse octrooiaanvrage 51-822^2).
In "Organic Preparations and Procedures Inc." 6, biz. 193-196 (197^-) wordt, de bereiding van cyclopropaancarbonzuurethylester uit 10 chloorboterzuurethylester en natriummethylaat in ethanol beschreven.
De opbrengst bedraagt 66 % van de theorie. Ia I. Chem. Eng. Data ll·, 396 (1969) wordt de bereiding van cyclopropaancarbonzuurethy lester uit l+-broamb.oterzuurethy lester beschreven door cyclisering met NaH» waarbij de opbrengst 88 % van de theorie bedraagt.
15 Al deze bekende werkwijzen tonen, dat men slechts dan technische interessante opbrengsten kan verkrijgen, wanneer men als condensatie-middel natriumhydride, natriumamide of alcoholvrije alcoholaten toepast en bij afwezigheid van niet inerte oplos- resp. dispergeermiddelen werkt. Wanneer b.v. de alcoholaten in alcohol worden toegepast, treedt een sterke 20 vermindering van de opbrengsten op.
In het geval van de cyclisering van ^-chloorboterzuurethylester met natriumethylaat in ethanol verloopt naast de cyclopropaancarbonzuur-cyclisering een andere reactie, n.l. de vorming van k-ethoxyboterzuur-ethylester. Verder is een teruggaande cyclisering in de richting van 25 butyrolacton waargenomen. Aldus, kan de slechte opbrengst van 66 % van de theorie worden verklaard. Hetzelfde geldt voor de methylester.
Het gebruik van natriumhydride of natriumamide is gevaarlijk en kostbaar. Het uitvoeren van dit cycliseringsproces op technische schaal is zeer lastig.
30 Watervrije alcoholaten zijn eveneens duur, hun hantering is zeer kostbaar en vereist grotere technische investeringen. Natrium- of kalium-methylaat of -ethylaatstof is schadelijk voor de gezondheid en werkt sterk etsend. Watervrije alcoholaten hydrolyseren gemakkelijk, daarbij ontstaan de vrije basen, die het cycliseringsproces verstoren, doordat ze 35 de uitgangsverbindingen (esters) verzepen. Wanneer men b.v. natrium- 8004660 -3-- i methylaat in tolueen voor de cyclisering van $ -.chloorboterzuurmethyl-ester volgens het Amerikaanse octrooischrift 3-.711.5^9 op technische schaal toepast, wordt hij dit proces zeer fijn verdeeld natrinmchloride verkregen, dat aan de wanden van de reactoren kleeft en dan de warmte-5 overdracht ernstig verstoort. Het gevolg is dat men hij de technische synthese vaak een grote overmaat, alkalialcoholaat moet toepassen. Wanneer men volgens, deze werkwijze condenseert, worden natrium-,of kalium-chloride resp. -hranide in zeer fijn verdeelde vorm verkregen, die dadelijk de natrium- of kaliumalcoholaatdeeltjes omhullen, zodat slechts 10 een gedeelte van het toegepaste condensatiemiddel werkzaam is. Men kan dit gedeeltelijk elimineren doordat men het reactiemedium in sterke beweging. houdt en.de. reactietijd aanzienlijk vergroot. In elk geval moeten extra technische, middelen, worden toegepast, om de in het. genoemde oc-- trooischrift beschreven werkwijze technisch te realiseren..
15 Men heeft, nu gevonden, dat men ^-chloorcarbonzuuresters met formule 1 van het formuleblad,, waarin Bj tot E,. gelijk of verschillend zijn en een waterstofatoom of de methylgroep voorstellen en Eg een methyl- of ethylgroep voorstelt,, kan cycliseren tot cyclopropaancarbon-zuuresters met formule 2, waarin E^ tot Eg de bovenstaand vermelde be-20 tekenis hebben, bij aanwezigheid van een alcoholaat als condens atiemiddel en bij aanwezigheid van een oplosmiddel bij. verhoogde temperatuur, wanneer men als condensatiemiddel kalium- of bij voorkeur natriummethyl-aat en als oplosmiddel methylalcohol of als condensatiemiddel kalium-of bij voorkeur natriumethylaat en als oplosmiddel ethylalcohol toepast, 25 en de cyclisering bij een temperatuur boven het kookpunt van de toegepaste alcohol, eventueel onder druk. uitvoert.
Volgens deze werkwijze kunnen de cyclcpropylcarbonzuuresters in zeer hoge opbrengsten zowel in discontinue alsook in continue procesvoering worden gewonnen. Zij kunnen ook zonder tussentijdse isolatie 30 volgens op zichzelf bekende methoden in de overeenkomstige vrije zuren worden omgezet. Alkalialcoholaten in alcohol zijn technische chemicaliën, die gemakkelijk te hanteren zijn, gemakkelijk bereid kunnen worden en gemakkelijk te transporteren zijn.
Van de alcoholaten worden het natriummethylaat en het natrium-35 ethylaat bij voorkeur toegepast. Ze worden in equimolaire hoeveelheden 8004660 κ Μ "™ i -ί+- toegepast. Het gebruik van een 10#-ige overmaat heeft voordelen- '
De werkwijze volgens de uitvinding kan in een temperatunrgebied tussen ongeveer 90°C en ongeveer 200°C worden uitgevoerd.
Bij een discontinue procesvoering kan zo worden tewerk gegaan, dat 5 het alkalialcoholaat, bij voorkeur het natriummethylaat of natriumethylaat, vooraf' in een drukvat (autoclaaf) wordt gebracht.. Op 1 mol ^-chloorcar-bonzuurester is 1 mol alcoholaat voor de cyclisering nodig, doch een 10#-ige overmaat van het cycliseringsmiddel heeft de voorkeur. De autoclaaf wordt op een hoge temperatuur- verwarmd. De reactietemperaturen liggen bij 10 voorkeur tussen ongeveer 1^0 en ongeveer 200°C, liefst echter tussen 155 en l60°C. Bij deze temperatuur wordt nu de halogeenester in de autoclaaf gepompt, waarbij de reactie in enkele minuten, verloopt. Aan het eind wordt kortstondig naverwarmd en opgewerkt.
Men kan dit proces echter ook bij normale druk uitvoeren, wanneer 15 men de reactie boven het kookpunt van gebruikte alcohol laat verlopen.
Men kan dit b.v. realiseren doordat men zeer geconcentreerde alcoholaat-oplossingen (b.v. 30#-ige oplossingen) toepast en de hoge concentratie tijdens het gehele reactieverloop in stand houdt door tijdens het cycli-seringsproces voortdurend de bij deze reactie, gevormde alcohol af te 20 destilleren.
De continue uitvoering geschiedt, bij voorkeur in een dunnelaagver-damper. Hierbij gaat men bij voorkeur zodanig tewerk, dat men de oplossingen van alkalialcoholaat in alcohol en de -chloorboterzuurester gescheiden of vooraf gemengd, tezamen in de dunnelaagverdamper pompt.
25. De wandtemperatuur van de b.v. met olie verwarmde mantel wordt liefst zo gekozen, dat de binnenkomende alcohol onmiddellijk verdampt. Terwijl dit gebeurt treedt momentaan ook de cyclisering op en destilleert de gevormde ester voortdurend met de alcohol af. Aan het aan de onderzijde gelegen afvoeruiteinde van de dunnelaagverdamper kan het bij de reactie 30 gevormde alkalichloride, in het bijzonder natriumchloride, continu· worden • afgevoerd. De vandtemperaturen zijn afhankelijk van het materiaal van de verdamper bij voorkeur ongeveer 120-200°C, in het bijzonder 170-l80°C.
Het bij deze werkwijze uit de reactiedunnelaagverdamper komende mengsel van ester en alcohol kan bw. door middel van meerdere achter elkaar 35 geschakelde destillatiekolammen continu worden opgewerkt.
80 0 4 66 0 -5- j
De voor de onderhavige -werkwijze als uitgangsmaterialen benodigde cT-chloorcarbonzuuresters kunnen volgens op zichzelf "bekende werkwijzen uit de overeenkomstige laetonen of /-hydroxycarbonzuren worden "bereid (Liebigs Ann. 596, 163^-16¾).
5 Voorbeeld I:
Men bracht in een 5 liter autoclaaf met roerder ^ho g natrium-methylaat in 1500 cm^ methanol, en verwarmde daarna op 155-l60°C. Daarna pompte men in een tijdsbestek van 30 minuten. 1228,5 g 'if -chloorboter-zuurmethylester naar binnen en hield men vervolgens nog gedurende 1 uur 10 . deze temperatuur in stand. Daarna koelde, men af. De autoclaaf werd geleegd. Men mengde met methyleenchloride, voegde zoveel water toe dat het gevormde keukenzout, juist oploste, scheidde het OH^Clg af en schudde de waterig methanolische oplossing nog drie keer met. CHgClg uit. De CH^Cl^-fracties werden samengevoegdgedroogd en aan een 1 m-vullichamen-15 kolom met deflegmator. gefractioneerd. Bij het kookpunt,^ van llt-H5°C destilleerde cyclopropaancarbonzuurmethylester. De hoeveelheid bedroeg 853,5 S» overeenkomend met 9^,9 % van de theorie.
Voorbeeld II:
In een 2 liter rondbodesn. (met roerder, een op zet van een 50 cm-20 vullichamenlichaam en een deflegmator) bracht men vooraf 59^· g 30#-ige natriummet by laat oplos sing in methanol (overeenkomend met 3,3 mol CH^OÏTa).
De oplossing werd tot het kookpunt verwarmd.. Men destilleerde zolang methanol af, totdat de methylaatoplos sing een temperatuur van 100°C
O
aangaf (135 cm ). Nu werd in een tijdsbestek van 2 uur langzaam in totaal 25 b09,5 g $-chloorboterzuurmethy lester (3 mol) toegedruppeld, waarbij voortdurend methanol (met kleine hoeveelheden cyclcpropaancarbonzuur-methylester) werd afgedestilleerd. De toevoer en de destillatie waren zodanig geprogrammeerd, dat de temperatuur van de methylaatoplossing nooit beneden 90°C kwam. Vervolgens werd nog gedurende 15 minuten 30 naverwarmd. Men koelde af, neutraliseerde de oplossing in de kolf met ongeveer 20 g ijsazijn, voegde 500 cm methyleenchloride toe en verdunde met 1.liter water. De methyleenchlorideoplossing werd met de bij de reactie afgedestilleerde methanol (+ cyclopropaancarbonzuur-methylester) gemengd en aan een 1 m-vullichamenkolom (met deflegmator) 35 gefractioneerd. Na een voorloop van methyleenchloride destilleerde eerst 80 0 4 6 6 0 ' ’ * -6- methanol en vervolgens cyelopropaancarbonzuurmethylester (kpt. llU-H5°C).
» λ
De hoeveelheicbibedroeg 277 s 5 g (overeenkomend met een opbrengst van 92,5$ van de theorie.
Vergelijkingsproef: 5 In een 2 liter rondbodem.met roerder bracht men vooraf 178,2 g . , 3 natriummethylaat m 570 cm methanol. Binnen een tijdsbestek van een uur druppelde men onder terugvloeikoeling ^09,5 g. /"-chloorboterzuurmethyl-ester in en verhitte vervolgens gedurende nog 2 uur onder terugvloeikoeling. Daarna werd opgewerkt op de wijze als in voorbeeld I be-10 schreven. Men isoleerde 198,6. g cyclopropaancarbonzuurmethylester, . kpt.^gQ llH-115°C. De opbrengst bedroeg 66,2 % van de theorie.
De destillatieve opwerking van het residu leverde 8l g methaxy-boterzuurmethylester (20,U % van de theorie) en 36 g (8,8 %) niet omgezette jT-chloorboterzuurmethylester, en verder 6,1 g Ϋ-butyrolacton.
15 Voorbeeld III:
Men bracht 1,365 kg ^-chloorboterzuurmethylester (10 mol) en ^-9^ g natriummethylaat, opgelostfin 1386 g methanol (30^-ige oplossing) uit twee gescheiden voorraadvaten via twee pompen continu.in een met behulp van een oliemantelverwarming op l80°C verwarmde reactieverdamper 20 (dunnelaagver damper), waarbij de snelheid zodanig was gekozen, dat per 15 minuten 1 mol Ί-chloorboterzuurmethylester werd omgezet. De rotor van de reactor liep met een toerental, dat zodanig was ingesteld, dat de continu toegevoerde reactieccraponenten in enkele seconden verdampten en de cycli sering dan voornamelijk in de bovenste helft van de 25 verdamper plaatsvond. Aan het benedenuiteinde van de apparatuur werden voortdurend vast zout,, vermengd, met overmaat alcoholaat, af gevoerd, terwijl aan de kop voortdurend methanol, en cyclopropaancarbonzuurmethy 1- ester werden af gevoerd. De reactie was na 2,5 uur afgelopen, waarna nog 3 500 cm CHgOH m de reactor werd verdampt.
30 Het voortdurend af gedestilleerde mengsel van CH3OH en cyclopropaan- carbonzuurmethylester werd discontinu, opgewerkt, hoewel ook een continu opwerken mogelijk was. Bij het kpt.^gg van llH°C destilleerde cyclo-propaancarbonzuurmethylester. De hoeveelheid bedroeg 915 g, d.w.z.
91,5$ van de theorie.
35 Voorbeeld IV: 8004660 ψ -τ- ·
Men ging tewerk als in voorbeeld III, maar. zette 1,505 kg 3^-chloorvaleriaanzuurmetbylester met 1,98 kg 30$-ige natriummethylaatoplossing in CH^OH cm· De opwerking leverde 1029 g 2-methylcyclopropaan-carbenzuurmethylester op met een kookpunt van. 131°C.
5 Voorbeeld V;
Men ging tewerk, als in voorbeeld III, maar zette 1,505 kg 1-methyl-<f -chloorboterzuurmethylester en 1,98 kg 3Q$-ige natriummethyl-aatoplossing in methanol cm. Men verkreeg 991 g, d.w.z. van de theorie'van 1-methyl-cyclopropaancarbonzuurmethy lester met een kook-10 pnnt van 136°C»
Voorbeeld VI:
Men ging. tewerk als in voorbeeld I,. maar zette 1,505 kg "£-chloor-boterzunrethylester en U kg van een l8,T $-ige natriomethylaat oplos sing ia ethanol am.. Men verkreeg 10U0 g, d.w.z. 91 a2 % van de theorie van
O
. 15 cyclopropaancarbonzuurethylester met. een kookpunt van 131-132 C.
Voorbeeld VII:
Men cycliseerde ^09,5 kg V -chloorboterzuurmethylester (3000 mol) met 3300 mol CH,0Ha (59^ kg) in methanol, overeenkomstig de in voorbeeld 3 II. aangegeven omstandigheden in een reactor met een volume van 2 m , 20 Ha de cyclisering voerde men de bij de reactie gevormde methanol, samen 'met de overgedestilleerde cyclcpropaancarbonzunrmethylester in de reactor terug. De gaschramatografische analyse van de oplossing toonde, dat de cyclisering kwantitatief was verlopen. Hu liet men langzaam 300 kg 50%-ige natronloog, toevloeien. Het mengsel werd gedurende 2 uur onder 25 terugvloeikoeling gekoekt, vervolgens destilleerde men methanol over een kolcrn af. Het reaetarresidu werd tot op 10°C gekoeld, met U00 1 methyl-eenchloride gemengd en vervolgens met. geconcentreerde zoutzuur (ongeveer 36$) op een pH van 2 ingesteld (ongeveer 70 l).
De methyleenchlorideoplossing werd afgescheiden, vervolgens werd 30 de waterige oplossing nog twee keer met telkens 200 1 CHgClg geëxtraheerd. De CHgClg-oplossingen werden aangedestilleerd. Het achtergebleven cyclopropaancarbonzuur werd aan een 2 m-kolcm gefractioneerd.
Het kpt^ was 78°C, de hoeveelheid 235 kg, overeenkomend met 96,J% van de theorie.
8004660

Claims (3)

1. Werkwijze voor het cycli ser en van ^ -chloor carbon zuur ester met de formule. 1 van het formuleblad, waarin gelijk of verschillend zijn en een waterstofatoom of de methylgroep voorstellen, en Rg een methyl- of ethylgroep voorstelt, tot cyclopropaancarbonzuuresters met 5 de formule 2, waarin Rj tot Rg- de bovenstaand vermelde betekenissen hebben, bij aanwezigheid van een alcoholaat als condensatiemiddel en bij aanwezigheid van een oplosmiddel bij verhoogde temperatuur, met het kenmerk, dat als condensatiemiddel kalium- of bij voorkeur natrium-methylaat en ala oplosmiddel methylalcohol, of sis condensatiemiddel 10 kalium- of bij voorkeur natriumethylaat en als oplosmiddel ethylalcohol wordt toegepast, en. de cyclisering bij een. temperatuur boven het kookpunt van de toegepaste alcohol, eventueel onder druk wordt uxtgevoerd.
2. Werkwijze volgens conclusie 1, met het kenmerk, dat men de al-coholaten in equimolaire hoeveelheden, bij voorkeur in een overmaat 15 van 10# toepast.
3. Werkwijze volgens conclusie 1 of 2, met het kenmerk, dat men bij een temperatuur tussen ongeveer 90°G en ongeveer 200°C cycliseert. 8004660
NL8004660A 1979-10-11 1980-08-18 Werkwijze voor het cycliseren van gamma-chloorcarbon- zuuresters. NL8004660A (nl)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE2941211A DE2941211C2 (de) 1979-10-11 1979-10-11 Verfahren zum gegebenenfalls kontinuierlichen Cyclisieren von &gamma;-Chlorcarbonsäureestern
DE2941211 1979-10-11

Publications (1)

Publication Number Publication Date
NL8004660A true NL8004660A (nl) 1981-04-14

Family

ID=6083249

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
NL8004660A NL8004660A (nl) 1979-10-11 1980-08-18 Werkwijze voor het cycliseren van gamma-chloorcarbon- zuuresters.

Country Status (8)

Country Link
US (1) US4520209A (nl)
JP (1) JPS5661329A (nl)
BE (1) BE885661A (nl)
CH (1) CH644579A5 (nl)
DE (1) DE2941211C2 (nl)
FR (1) FR2467190B1 (nl)
GB (1) GB2061925B (nl)
NL (1) NL8004660A (nl)

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4590292A (en) * 1985-06-10 1986-05-20 Ciba-Geigy Corporation Process for the manufacture of cyclopropylamine
DE3538133A1 (de) * 1985-10-26 1987-04-30 Huels Chemische Werke Ag Verfahren zur herstellung von reinen, chlorfreien cyclopropancarbonsaeureestern
DE4222497A1 (de) * 1992-07-09 1994-01-13 Huels Chemische Werke Ag Verfahren zur Herstellung von chlorfreiem Cyclopropancarbonsäuremethylester
DE19830633A1 (de) * 1998-07-09 2000-01-13 Degussa Verfahren zur Herstellung von Cyclopropylamin
US6552217B2 (en) 2000-08-01 2003-04-22 Eastman Chemical Company Process for the preparation of alkyl 1-methylcyclopropanecarboxylate
CN114230462B (zh) * 2021-12-30 2022-10-11 如东县华盛化工有限公司 一种杀菌剂腐霉利原药的中间体的合成工艺
CN114989014B (zh) * 2022-08-08 2022-10-28 山东国邦药业有限公司 一种氧化钙合成环丙甲酸酯的方法

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3123629A (en) * 1964-03-03 Ch-chj-c-c-chs
FR1269127A (fr) * 1960-06-20 1961-08-11 Rhone Poulenc Sa Procédé de préparation de l'acide chrysanthémique
FR1356949A (fr) * 1962-12-13 1964-04-03 Rhone Poulenc Sa Procédé de préparation de dérivés de l'acide cyclopropanecarboxylique
US3652652A (en) * 1962-12-21 1972-03-28 Rhone Poulenc Sa 3-methallyllevulinates and preparation thereof
US3711549A (en) * 1970-05-19 1973-01-16 Gulf Research Development Co Process for manufacturing cyclopropylamine
DE2751133A1 (de) * 1977-11-16 1979-05-17 Degussa Verfahren zum cyclisieren von gamma-chlorcarbonsaeureestern

Also Published As

Publication number Publication date
FR2467190A1 (fr) 1981-04-17
BE885661A (fr) 1981-04-10
DE2941211A1 (de) 1981-05-07
JPS5661329A (en) 1981-05-26
GB2061925B (en) 1984-02-22
FR2467190B1 (fr) 1985-06-28
DE2941211C2 (de) 1982-11-25
CH644579A5 (de) 1984-08-15
JPS6412261B2 (nl) 1989-02-28
GB2061925A (en) 1981-05-20
US4520209A (en) 1985-05-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
Tsuji et al. Palladium-catalyzed decarboxylation-allylation of allylic esters of. alpha.-substituted. beta.-keto carboxylic, malonic, cyanoacetic, and nitroacetic acids
EP0244364A2 (en) Preparation of olefinic compounds
KR101158132B1 (ko) 비타민 비6의 제조 방법
Maryanoff Reaction of dimethyl diazomalonate and ethyl 2-diazoacetoacetate with N-methylpyrrole
NL8004660A (nl) Werkwijze voor het cycliseren van gamma-chloorcarbon- zuuresters.
Nihei et al. Highly Stereoselective Synthesis of Fluoroalkene Dipeptides via the Novel Chromium (II)-Mediated Carbon–Fluorine Bond Cleavage/New Carbon–Carbon Bond Formation
JPH0662488B2 (ja) バルプロ酸の製造方法
US5874635A (en) Preparation of γ, δ-unsaturated ketones by the carroll reaction in cyclic carbonates or γ-lactones
US4042617A (en) Process for preparing a 2-methyl-(substituted aryl)-pyruvic acid compound
Youn et al. Highly diastereoselective additions of methoxyallene and acetylenes to chiral α-keto amidesElectronic supplementary information (ESI) available: synthesis and spectroscopic data for 4b, 5g, 6b and 7b. See http://www. rsc. org/suppdata/cc/b1/b100355k
Bella et al. Direct vinylogous aldol addition of γ-butyrolactones and γ-butyrolactams
JPH08225479A (ja) モノビニルエーテルの製法
SK59893A3 (en) Method of production of tetronic acid alkylester
EP0195053A1 (en) PROCESS FOR THE PREPARATION OF 1,3-CYCLOHEXANEDIONE DERIVATIVES AND INTERMEDIATES THEREOF.
Aoki et al. Utilization of perfluoroalkanoate-derived aluminium acetals as the convenient fluorinated aldehyde precursors
Eberson Studies of the Kolbe Electrolytic Synthesis. II. The Preparation of Trialkylacetic Esters and Acids1
RU2026289C1 (ru) Способ получения 2,5-диметилпиперидона-4
JP4004640B2 (ja) α−(アルコキシオキサリル)脂肪酸エステルおよびα−アルキルまたはアルケニルアクリル酸エステル類、およびそれを用いたフエニドン類の合成法
Fedenok et al. Synthesis of long-chain terminal diacetylenic compounds
JP4605766B2 (ja) アルキリデンシクロペンタノン誘導体の製造法
GB2088354A (en) Preparation of a-pivaloyl acetic esters
US4021489A (en) Reaction of sulfur trioxide with cyclic (4- and 5-membered ring) fluorovinylethers
JPH0584298B2 (nl)
JP3949754B2 (ja) 2−置換シクロペンタノンの製造方法
EP0167419A1 (fr) Compositions insecticides et/ou acaricides, notamment termicides, à base de dérivés 2,5-disubtitués de la pyrrolidine et/ou de la pryrroline-1

Legal Events

Date Code Title Description
A85 Still pending on 85-01-01
BA A request for search or an international-type search has been filed
BB A search report has been drawn up
BC A request for examination has been filed
BV The patent application has lapsed