LT6475B - Žuvų ūkio kompleksas ir jame esančio vandens atnaujinimo būdas - Google Patents

Žuvų ūkio kompleksas ir jame esančio vandens atnaujinimo būdas Download PDF

Info

Publication number
LT6475B
LT6475B LT2016007A LT2016007A LT6475B LT 6475 B LT6475 B LT 6475B LT 2016007 A LT2016007 A LT 2016007A LT 2016007 A LT2016007 A LT 2016007A LT 6475 B LT6475 B LT 6475B
Authority
LT
Lithuania
Prior art keywords
water
fish
oxygen
section
biological filter
Prior art date
Application number
LT2016007A
Other languages
English (en)
Other versions
LT2016007A (lt
Inventor
Sergejs TRAČUKS
TRAČUKS Sergejs
Original Assignee
TRAČUKS Sergejs
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by TRAČUKS Sergejs filed Critical TRAČUKS Sergejs
Priority to LT2016007A priority Critical patent/LT6475B/lt
Publication of LT2016007A publication Critical patent/LT2016007A/lt
Publication of LT6475B publication Critical patent/LT6475B/lt

Links

Landscapes

  • Physical Water Treatments (AREA)

Abstract

Žuvininkystės kompleksas su uždara vandens padavimo sistema, kurioje išilgai rezervuaro yra suformuotas ir patalpintas vandens regeneracijos blokas, skirtas žuvims, kuriame vandens perėjimais yra nuosekliai sujungtos išdėstytos atskiros sekcijos: nusodintuvas-denitrifikatorius, įrenginys skirtas vandens pakėlimui ir cirkuliacijai, biofiltras, degazavimo filtras ir vandens sekcija pripildyta deguonimi. Pagal siūlomą vandens regeneracijos būdą žuvininkystės komplekse, užterštą vandenį iš žuvininkystės baseino, nukreipia į regeneracijos bloką ir praleidžia per visą jo sekciją - denitrifikuoja nusodintuve, aeruoja ir pakelia naudojant erlifto efektą, atlieka biologinį išvalymą, perleidžia per biofiltro sekcijas, degazuoja, dezinfekuoja ultravioletiniais spinduliais ir pripildo deguonimi. Siūlomas žuvininkystės kompleksas ir vandens regeneracijos būdas leidžia pagerinti pagrindinius biologinio išvalymo elementus, dezinfekuoti ir praturtinti vandenį deguonimi žuvies produkcijos pramonėje naudojant mažus energijos šaltinius.

Description

Išradimas priskiriamas žuvivaisai, konkrečiai įrenginiams su uždaro vandens tiekimo sistema žuvims ir kitiems vandens organizmams auginti, ir gali būti naudojamas pramoniniam žuvų auginimui.
Yra žinomi uždaro vandens tiekimo įrenginiai, naudojami žuvims dirbtiniuose baseinuose auginti. Įvairios tokių baseinų konstrukcijos aprašytos literatūroje (Thomas B. Lawson. Fundamentais of Aųuacultural Engineering. Springer US, 2011, 10 Odd-lvar Lekang. Aquacultural Engineering. John VViley & Sons, 2013). Žuvivaisos įrenginius su uždaro vandens tiekimo sistema įprastai sudaro atskirai įrengtas žuvivaisos baseinas, mechaninis ir biologinis filtrai, anaerobinis denitrifikatorius ir deguonies generatorius, kurie tarpusavyje sujungti vamzdynų ir siurblių sistema. Tokie įrenginiai yra ekologiški, t. y. juose praktiškai nėra nutekamųjų vandenų, o biologiškai vertingos gyvybinės žuvų veiklos atliekos sėkmingai utilizuojamos ir naudojamos. Tačiau žuvų auginimo tokiuose įrenginiuose savikaina dėl didelio energijos imlumo, ilgų vamzdynų, būtinybės naudoti didelius statinių plotus, energijos nuostolių ir sudėtingo temperatūros reguliavimo yra labai didelė.
Žuvų rezervuaro ir vandens valymo sistemos įrengimas viename baseine gerokai atpigina ir optimizuoja žuvų auginimą. Tokie įrenginiai pradedami naudoti vis dažniau. Egzistuoja daugybė techninių sprendimų tokiam įrangos išdėstymui optimizuoti.
Artimiausias siūlomam sprendimui yra žuvivaisos įrenginys žuvims auginti (patentas LV13066). Šiame įrenginyje valymo filtrų sistema yra įrengta viename baseine su žuvų rezervuaru kaip specialiu būdu tarpusavyje sujungtos mechaninio ir biologinio valymo sekcijos. Pirmoje sekcijoje yra įrengtas mechaninio valymo filtras, o kitos sekcijos - tai biologiniai filtrai su anaerobinio ir aerobinio valymo zonomis. Virš vieno iš biologinio filtro kanalo slenksčių yra sumontuota paviršinė ultravioletinė lempa, kuri naudojama vandeniui dezinfekuoti. Valymo filtrų sekcijos yra stačiakampės su vingiuotu kanalu vandeniui tekėti ir kūgine įlaja kiekvienos sekcijos pagrinde nuosėdoms nusėsti ir pašalinti. Siurblys sumontuotas paskutinėje biologinio filtro sekcijoje ir užtikrina vandens cirkuliaciją įrenginyje. Visi įrenginio elementai išdėstyti kompaktiškai ir užima tik naudingą plotą, nereikia ilgų vamzdynų. Visi konstrukcijos elementai yra lengvai montuojami. Įrenginys užtikrina būtiną vandens valymo ir paruošimo lygį, leidžiantį auginti žuvis tankaus įžuvinimo sąlygomis, t. y. vykdyti pramoninį žuvų auginimą. Įrenginyje bandoma kompaktiškai išdėstyti valymo įrenginius.
Tačiau šių įrenginių seka ir išdėstymas turi esminių trūkumų. Siurblio įrengimas už biologinio filtro reikalauja didelių energijos sąnaudų siekiant užtikrinti vandens ir užpildo cirkuliaciją biologiniame filtre ir tolesnę vandens cirkuliaciją įrenginyje. Ultravioletinė lempa, esanti virš vieno iš biologinio filtro slenksčių, gali dezinfekuoti tik nedidelę cirkuliuojančio srauto dalį, o jos įrengimas virš biologinio filtro dar labiau sumažina jos dezinfekuojantį poveikį, nes ultravioletinių spindulių poveikio vandeniui, kuriame yra suspensijos dalelių, efektyvumas daug mažesnis. Deguonies generatorius, įrengtas virš žuvivaisos baseino, prisotina deguonimi tik mažą vandens srauto dalį.
Siūlomas išradimas išsprendžia visų žuvivaisos komplekso vandens regeneracijos sektorių reikiamo išdėstymo užduotį siekiant pagerinti vandens išvalymą ir praturtinimą nebranginat šio proceso.
Šiuo tikslu formuojamas vandens regeneracijos blokas, kuris įrengiamas išilgai žuvivaisos baseino. Jame nuosekliai įrengiamos atskiros sekcijos, sujungtos vingiuotu praėjimu: nusodintuvas - denitrifikatorius, vandens aeracijos ir pakėlimo įrenginys, biologinio filtro sekcija, degazacijos sekcija, dezinfekavimo sekcija ir vandens prisotinimo deguonimi sekcija.
Skiriamosios siūlomo komplekso ypatybės yra vandens regeneracijos bloko su nustatyta sekcijų seka formavimas ir atskirų regeneracijos ciklo elementų funkcijų sustiprinimas. Aeracijos ir vandens lygio pakėlimo įrenginys montuojamas tarp nusodintuvo - denitrifikatoriaus sekcijos ir pirmos biologinio filtro sekcijos. Įrenginys užtikrina didelio tūrio skysčio pakėlimą ir jo cirkuliaciją, kartu suderindamas vandens pakėlimo įrenginio ir aeratoriaus funkcijas. Šiuo tikslu įrenginio korpusas pagaminamas kaip keturkampė nupjautinė piramidė, kurios viršūnėje yra keturkampio formos vamzdis (kaip variantas), dvi viena prieš kitą esančios korpuso sienos yra lygiagrečios viena kitai ir statmenos pagrindui, o dvi kitos - pasviros pagrindo atžvilgiu. Toliau įrengtos biologinio filtro sekcijos su siaurėjančiu j apačią dugnu atskiriamos dviem vertikaliomis pertvaromis. Sekcijos viduje pertvaros visu ilgiu atskiria tekantį žemyn vandens srautą ir dėl oro iš aeratoriaus poveikio kylantį vandens ir užpildo srautą. Viršuje pertvaros yra žemiau vandens lygio biologiniame filtre ir suformuoja vandens srauto patvanką - skatina jo cirkuliaciją biologiniame filtre. Apačioje vertikalios pertvaros nesiekia nuožulnių dugno sienelių, sudaro praėjimą vandens srautui, tekančiam žemyn į aerobinį valymą. Už biologinio filtro sekcijų įrengta degazacijos sekcija, toliau - dezinfekavimo sekcija. Dezinfekavimo sekcijoje virš skiriamosios sienelės įrengiama lentyna, kuri suformuoja patvankos slenkstį tekančiam virš jos vandens srautui. Ultravioletinių spindulių šaltinis įrengiamas virš vandens patvankos ir uždengiamas hermetišku gaubtu. Vandens prisotinimo deguonimi sekcijoje įrengiama kamera, kuri viršuje uždengiama hermetišku gaubtu su įmontuotu jame deguonies generatoriaus atvamzdžiu, o apačioje atskiriama Z formos profiliu, prie kurio tvirtinamas iš tinklo suformuotas krepšys su užpildu. Krepšys pritvirtinamas taip, kad tarp hermetiško gaubto, krepšio su užpildu sienelių ir žuvivaisos baseino vandens paviršiaus susidarytų erdvė deguoniui su vandens lašais susimaišyti.
Pateiktuose brėžiniuose pavaizduota:
fig. Žuvivaisos kompleksas su įrengtu vandens regeneracijos bloku tarp dviejų žuvų baseinų. Vaizdas iš viršaus.
fig. Žuvivaisos komplekso vandens regeneracijos blokas.
fig. Žuvivaisos kompleksas. Vaizdas iš šono.
Žuvivaisos kompleksas veikia tokiu būdu.
Užterštas vanduo iš žuvivaisos baseino 1, arba iš baseinų 1 ir 2, savitaka apvedamuoju kanalu patenka į nusodintuvą - denitrifikatorių 3, po to teka į kitą sekciją, kurioje įrengtas vandens aeracijos, cirkuliacijos ir pakėlimo oru įrenginys 4, toliau, kaip parodyta 2 fig., teka biologinio filtro sekcija 5, sekcijoje 6 atliekama jo degazacija, per apatinį įėjimą vanduo patenka į dezinfekavimo sekciją 7, kur yra dezinfekuojamas veikiant ultravioletinių spindulių šaltiniui, įrengtam virš vandens patvankos ploniausiame jo sluoksnyje, ir perteka į prisotinimo deguonimi sekciją 8, kuri įrengta kaip kamera, uždengta hermetišku dangčiu su įrengtu jame deguonies generatoriumi, kurioje vandens srautas, pratekėdamas per virš žuvivaisos baseino paviršiaus įrengtą krepšį su užpildu, išpurškiamas į deguonį. Išvalytas ir prisotintas deguonies vandens srautas vėl patenka į žuvų baseiną.
Siūlomo žuvivaisos komplekso privalumas, palyginti su jau žinomais, yra tas, kad vandens regeneracijos procesas dėl kompleksinio vandens cirkuliacijos ir aeracijos pakėlimo įrenginio panaudojimo ir jo įrengimo prieš biologinio filtro sekcijas yra optimizuojamas minimaliomis energijos sąnaudomis. Siūloma biologinio filtro sekcijų konstrukcija pagerina biologinį valymą be papildomų sąnaudų. Dezinfekavimo sekcijų įrengimas po degazacijos sekcijos ir reguliuojamos patvankos joje suformavimas plonam vandens sluoksniui sudaryti leidžia ženkliai padidinti dezinfekavimo efektyvumą žuvivaisos komplekse. Prisotinimo deguonimi būdas ir įrenginys ne tik efektyvūs, bet ir paprasti. Siūlomas žuvivaisos kompleksas ir vandens regeneracijos jame būdas leidžia pagerinti pagrindinius biologinio valymo, dezinfekavimo ir vandens prisotinimo deguonimi elementus žuvis auginant pramoniniu būdu su mažomis energijos sąnaudomis.

Claims (12)

  1. IŠRADIMO APIBRĖŽTIS
    1. Žuvivaisos kompleksas su uždaro vandens tiekimo sistema, kurį sudaro žuvų baseinas, biologinis filtras, ultravioletinių spindulių šaltinis, vandens prisotinimo deguonimi įrenginys, besiskiriantis tuo, kad jame yra formuojamas ir išilgai žuvų rezervuaro įrengiamas vandens regeneracijos blokas, kuriame nuosekliai įrengiamos praėjimais vandeniui sujungtos atskiros sekcijos: nusodintuvas denitrifikatorius, vandens pakėlimo ir cirkuliacijos įrenginys, biologinis filtras, degazacijos sekcija, dezinfekavimo sekcija ir vandens prisotinimo deguonimi sekcija.
  2. 2. Žuvivaisos kompleksas pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad vandens regeneracijos blokas gali būti įrengtas tarp dviejų žuvų baseinų.
  3. 3. Žuvivaisos kompleksas pagal 1 arba 2 punktą, besiskir iantis tuo, kad vandens pakėlimo ir aeracijos įrenginys montuojamas kaip virš aeratoriaus esanti tuščiavidurė keturkampė nupjautinė piramidė, kurios dvi viena prieš kitą esančios sienelės yra lygiagrečios viena kitai ir statmenos pagrindui, o dvi kitos viena prieš kitą esančios sienelės - pasviros stačiakampio pagrindo atžvilgiu.
  4. 4. Žuvivaisos kompleksas pagal 1 arba 2 punktą, besiskiriantis tuo, kad vandens regeneracijos bloke įrengiama viena ir daugiau biologinio filtro sekcijų.
  5. 5. Žuvivaisos kompleksas pagal 1 arba 2 punktą, besiskiriantis tuo, kad kiekviena biologinio filtro sekcija atskirta dviem vertikaliomis pertvaromis taip, kad viršutinėje dalyje jos yra žemiau vandens lygio biologiniame filtre ir suformuoja cirkuliuojančio vandens ir biologinio filtro užpildo srauto patvanką, o apačioje nesiekia nuožulnių dugno sienelių, sudaro praėjimą vandens srautui, kuris teka žemyn j aerobinį valymą.
  6. 6. Žuvivaisos kompleksas pagal 1 arba 2 punktą, besiskiriantis tuo, kad dezinfekavimo sekcijoje virš skiriamosios sienelės įrengiama lentyna, kuri suformuoja patvankos slenkstį tekančiam virš jos vandens srautui, o ultravioletinių spindulių šaltinis įrengiamas virš vandens patvankos ploniausiame jo sluoksnyje visu patvankos slenksčio ilgiu ir uždengiamas hermetišku gaubtu.
  7. 7. Žuvivaisos kompleksas pagal 1 arba 2 punktą, besiskiriantis tuo, kad vandens prisotinimo deguonimi sekcijoje įrengiama kamera, kuri viršuje uždengiama hermetišku gaubtu su įmontuotu jame deguonies generatoriaus atvamzdžiu, o apačioje atskiriama Z formos profiliu, prie kurio tvirtinamas iš tinklo suformuotas krepšys su užpildu. Krepšys pritvirtinamas taip, kad tarp hermetiško gaubto, krepšio su užpildu sienelių ir žuvivaisos baseino vandens paviršiaus susidarytų erdvė deguoniui su vandens lašais susimaišyti.
  8. 8. Vandens regeneracijos žuvivaisos baseine su uždaro vandens tiekimo sistema būdas, besiskiriantis tuo, kad užterštas vanduo iš žuvivaisos baseino nukreipiamas į regeneracijos bloką ir nuosekliai perleidžiamas per visas jo sekcijas denitrifikuojamas nusodintuve, aeruojamas ir pakeliamas naudojant pakėlimo oru efektą, atliekamas biologinis valymas, perleidžiant per biologinių filtrų sekcijas, degazuojamas, dezinfekuojamas ultravioletiniais spinduliais ir prisotinamas deguonies.
  9. 9. Būdas pagal 8 punktą, besiskiirantis tuo, kad vandens pakėlimo ir cirkuliacijos įrenginyje naudojamas pakėlimo oru efektas, o aeratorius įrengiamas korpuso pagrinde siekiant pagerinti vandens ir užpildo cirkuliaciją.
  10. 10. Būdas pagal 8 punktą, besiski ria ntis tuo, kad biologiniame filtre dviem vertikaliomis pertvaromis atskiriami tekantys žemyn valymui vandens srautai ir dėl oro iš aeratoriaus poveikio kylantis vandens ir užpildo srautas, o viršuje susiformuoja patvankos, skatinančios papildomą vandens ir biologinio filtro užpildo cirkuliaciją.
  11. 11. Būdas pagal 8 punktą, besiskiriantis tuo, kad dezinfekavimas atliekamas naudojant ultravioletinkių spindulių šaltinį, esantį vandens patvankoje virš skiriamosios lentynos pačiame ploniausiame jo sluoksnyje visu patvankos slenksčio ilgiu.
  12. 12. Būdas pagal 8 punktą, besiskiriantis tuo, kad vandens prisotinimo deguonimi sekcijoje vandens srautas iš pradžių yra veikiamas deguonies srauto iš deguonies generatoriaus, po to krentantis vandens srautas nukreipiamas per virš vandens baseino įrengtą krepšį su užpildu, kur jis išpurškiamas deguonyje ir prisotinamas deguonimi.
LT2016007A 2016-01-19 2016-01-19 Žuvų ūkio kompleksas ir jame esančio vandens atnaujinimo būdas LT6475B (lt)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT2016007A LT6475B (lt) 2016-01-19 2016-01-19 Žuvų ūkio kompleksas ir jame esančio vandens atnaujinimo būdas

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT2016007A LT6475B (lt) 2016-01-19 2016-01-19 Žuvų ūkio kompleksas ir jame esančio vandens atnaujinimo būdas

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LT2016007A LT2016007A (lt) 2017-07-25
LT6475B true LT6475B (lt) 2017-11-27

Family

ID=59352113

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LT2016007A LT6475B (lt) 2016-01-19 2016-01-19 Žuvų ūkio kompleksas ir jame esančio vandens atnaujinimo būdas

Country Status (1)

Country Link
LT (1) LT6475B (lt)

Citations (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4074721A (en) 1976-12-27 1978-02-21 The Kendall Company Breast pads
LV13066B (en) 2003-07-08 2003-12-20 Sergejs Tracuks Plant for fish breeding

Patent Citations (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4074721A (en) 1976-12-27 1978-02-21 The Kendall Company Breast pads
LV13066B (en) 2003-07-08 2003-12-20 Sergejs Tracuks Plant for fish breeding

Non-Patent Citations (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Title
THOMAS B. LAWSON: "Fundamentals of Aquacultural Engineering."

Also Published As

Publication number Publication date
LT2016007A (lt) 2017-07-25

Similar Documents

Publication Publication Date Title
ES2278959T3 (es) Medio en criaderos para el tratamiento del agua que forma un entorno de crecimiento para organismos marinos.
CN105638515B (zh) 一种生态循环淡水养殖方法
KR101206491B1 (ko) 에어 리프트 장치를 이용한 양식 시스템 및 새우 양식 방법
CN104705238B (zh) 一种水生动物养殖系统
CN103238554A (zh) 生态型封闭式循环水养鱼方法
KR100714227B1 (ko) 여과 정수 장치
JP2018201489A (ja) 魚介類養殖装置
CN107410160A (zh) 智能控制循环水处理利用集成系统
KR20150016170A (ko) 사이펀에 의한 역세척 기능을 갖는 생물막 여과 수처리 장치
JP3676157B2 (ja) 泡沫分離装置及びそれを用いた水浄化システム
KR20150001964U (ko) 배수 및 순환 장치를 구비한 어항
KR20180128595A (ko) 수조용 여과 장치
RU1836301C (ru) Устройство дл очистки сточных вод
KR20120108585A (ko) 해수 정수장치
ES2616861T3 (es) Reactor biológico para la purificación de aguas residuales
LV15092B (lv) Zivju audzēšanas komplekss un ūdens reģenerēšanas paņēmiens tajā
TWM521888U (zh) 壓差逆流式養殖裝置
KR200257701Y1 (ko) 오염물질 정화장치를 갖춘 수족관
KR102578413B1 (ko) 호수 정화 시스템
LT6475B (lt) Žuvų ūkio kompleksas ir jame esančio vandens atnaujinimo būdas
CN105010213B (zh) 一种生态养殖系统
JP2023109012A (ja) 並列式循環瀘過養殖装置
KR101724610B1 (ko) 자연환경적 계류형 어류 수정란 부화시스템
CN109566523B (zh) 鱼池过滤装置及方法
KR100668420B1 (ko) 수처리 장치

Legal Events

Date Code Title Description
BB1A Patent application published

Effective date: 20170725

FG9A Patent granted

Effective date: 20171127