LT5365B - Akvariumine sistema medicininiu deliu bei kitu vandens srovems jautriu vandens organizmu auginimui ir laikymui - Google Patents

Akvariumine sistema medicininiu deliu bei kitu vandens srovems jautriu vandens organizmu auginimui ir laikymui Download PDF

Info

Publication number
LT5365B
LT5365B LT2006005A LT2006005A LT5365B LT 5365 B LT5365 B LT 5365B LT 2006005 A LT2006005 A LT 2006005A LT 2006005 A LT2006005 A LT 2006005A LT 5365 B LT5365 B LT 5365B
Authority
LT
Lithuania
Prior art keywords
water
aquatic organisms
modules
leeches
organisms
Prior art date
Application number
LT2006005A
Other languages
English (en)
Other versions
LT2006005A (lt
Inventor
Liutauras Savicius
Original Assignee
Liutauras Savicius
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=36790692&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=LT5365(B) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Liutauras Savicius filed Critical Liutauras Savicius
Priority to LT2006005A priority Critical patent/LT5365B/lt
Publication of LT2006005A publication Critical patent/LT2006005A/lt
Publication of LT5365B publication Critical patent/LT5365B/lt

Links

Landscapes

  • Farming Of Fish And Shellfish (AREA)

Abstract

Sis isradimas priskiriamas vandens organizmu ir augalu veisimo sistemai, ypac vandens srovems jautriu vandens organizmu, pavyzdziui, medicininiu deliu, auginimui ir laikymui. Siuloma akvariumine sistema, skirta medicininems delems bei kitiems vandens srovems jautriems vandens organizmams auginti irlaikyti sudaro maziausiai vienas vandens padavimomodulis ir maziausiai vienas vandens pasalinimo modulis, abu moduliai turi vandeniui laidzias pertvaras-slopintuvus ir yra talpinami vandens organizmu laikymo talpoje, o sistemos vandens valymo irenginys atitinkamai sujungtas su minetais moduliais. Be to, pertvaros-slopintuvai gali atlikti biologinio ir (arba) mechaninio vandens valymo itaiso funkcija. Santykinai maza vandens organizmu laikymo talpa gali tureti sandaru dangti. Vandens valymo budas akvariumineje sistemoje paremtas pratekejimo principu.

Description

Šis išradimas priskiriamas vandens organizmų ir augalų veisimo sistemai, ypač 5 vandens srovėms jautrių vandens organizmų, pavyzdžiui, medicininių dėlių, auginimui ir laikymui. Medicininė dėlė (Hirudo medicinalis) - jautrus organizmas, mėgstantis švarų ir ramų vandenį. Pamaitinta dėlė išskiria didelį kiekį toksinių medžiagų į vandenį, neriasi, keičia odą ir vanduo, jei nebus valomas vandens valymo įrenginiuose, taps nuodingas pačiai dėlei.
Žinoma vandens organizmų ir augalų veisimo sistema, aprašyta Japonijos patente Nr. JP2005527185T. Šią sistemą sudaro visa eilė kamerų su skirtingų tipų filtrais ir ultravioletinės šviesos ir ozono generatoriais vandens apdorojimui. Vanduo pumpuojamas iš kameros į kamerą uždaru ciklu.
Kitose žinomose vandens organizmų ir augalų veisimo sistemose vandens valymui į pagrindinę vandens talpą įstatomi valymo įrenginiai - vandens valymas vyksta uždaru ciklu, siurbiant vandenį (PL367352).
A.M. Kačetovo knygoje aprašyti akvariumai ir vandens valymo, kaitos ir cirkuliacijos akvariume būdai, pavaizduotose talpose sumontuoti dugniniai filtrai (mechaninis-biologinis vandens valymo įrenginys), kuriuos dirbti priverčia kitas sumontuotas įrenginys - oro liftas (Κθμθτοβ A.M., HacmofibHaa KHUsa aKeapuyMuerna, Μοοκβθ: ApHaflMR, 1998, 52 pusi.). Oro liftas sujungtas su dugniniu filtru. Nuo oro lifto apačios vertikalės kryptimi kylantys oro burbuliukai (oras pučiamas iš oro kompresoriaus) išstumia arba kelia vandenį iš po dugninio filtro oro liftu vandens paviršiaus link. Taip talpoje sudaroma vandens cirkuliacija ir vandens valymas dugniniu filtru. Oro burbuliukai tiesiog išstumia vandenį virš talpos vandens paviršiaus, ir šis laisvu kritimu nubėga atgal į talpą, taip sukeldamas vandens sroves, bangavimą, virpesius ir turbulenciją. Tai teigiamai veikia tik sroves mėgstančias žuvis, augalus ir kitus vandens organizmus, tačiau tai visiškai netinka jautriems vandens turbulencijai vandens organizmams, pavyzdžiui, medicininėms dėlėms, planktonui, mikrodumbliams ir kitiems organizmams.
Be to, A.M. Kačetovo knygoje pavaizduotos vandens talpos, kuriose gyvena vandens organizmai, nėra izoliuotos nuo išorinės aplinkos. Medicininės dėlės arba kiti vandens organizmai gali netrukdomai patekti į išorinę aplinką, oro liftą, patekti po dugniniu filtru ir ten žūti arba pasislėpti.
Taigi technikos lygiu žinomose vandens organizmų ir augalų veisimo sistemose vandens valymui daugiausia naudojamas intensyvus cirkuliacinis vandens srautas, sukeliant bangavimą ir sudarant turbulencijos židinius, be to, šios sistemos dažniausiai yra atviros, sudarančios sąlygas vandens organizmams netrukdomai patekti į išorinę aplinką. Tokias akvariumines sistemas sunku pritaikyti vandens srovėms ir turbulencijai jautrių vandens organizmų, pavyzdžiui, dėlių, auginimui ir laikymui.
Siūlomas išradimas pateikia akvariuminę sistemą, kurioje sudaroma ideali, saugi ir higieniška terpė jautrių vandens organizmų auginimui ir laikymui - vanduo valomas, sukuriama besrovė intensyvios vandens kaitos zona, vandens organizmais apgyvendinta talpa saugiai izoliuojama nuo išorinės aplinkos.
Siūlomą akvariuminę sistemą, skirtą medicininėms dėlėms bei kitiems vandens srovėms jautriems vandens organizmams auginti ir laikyti sudaro mažiausiai vienas vandens padavimo modulis ir mažiausiai vienas vandens pašalinimo modulis, abu moduliai turi vandeniui laidžias pertvaras-slopintuvus ir yra talpinami vandens organizmų laikymo talpoje, o sistemos vandens valymo įrenginys atitinkamai sujungtas su minėtais moduliais. Be to, pertvaros-slopintuvai gali atlikti biologinio ir (arba) mechaninio vandens valymo įtaiso funkciją. Santykinai maža vandens organizmų laikymo talpa gali turėti sandarų dangtį.
Siūlomas vandens valymo būdas akvariuminėje sistemoje, skirtoje medicininėms dėlėms bei kitiems vandens srovėms jautriems vandens organizmams auginti ir laikyti, paremtas pratekėjimo principu. Nauja jame tai, kad sukuriamas vandens cirkuliacijos ciklas per vandens valymo įrenginį ir akvariuminę sistemą, sudarytą iš mažiausiai dviejų modulių - vandens padavimo ir vandens pašalinimo - su vandeniui laidžiomis pertvaromis-slopintuvais, patalpintų vandens organizmų laikymo talpoje, vandens srauto greitis ties moduliais slopinamas pertvaromisslopintuvais.
Pertvaros-slopintuvai savo matmenimis turi užtikrinti vandens turbulencijos gesinimą iki tokio laipsnio, kuriam esant dėlės nebestresuoja ir nėra joms iššaukiamas maitinimosi refleksas. Kitą vertus, kiekvienas organizmas yra individualus, nors ir tos pačios rūšies, tačiau gali gyventi skirtingose sąlygose, todėl sistema leidžia koreguoti vandens kaitą talpoje, didinant ar mažinant pertvarų-slopintuvų skaičių, keičiant jų matmenis, pavyzdžiui, storį ir panašiai, pritaikant sistemą konkretiems egzemplioriams ir jų poreikiams tenkinti. Būtent šioje sistemoje galima pertvaras-slopintuvus sumodeliuoti taip, kad nebūtų atskirų skyrių, o tik vandens paėmimo ir pašalinimo moduliai su pertvaromis-slopintuvais, ir talpoje nebūtų griežtų skyrių ribų, tik bendra talpa ir joje išdėstyti moduliai, tuomet vanduo judės daugeliu krypčių visoje talpoje, tačiau vis vien bus nukreipiamas į vandens pašalinimo vietą (modulius). Taip galima įrengti atvirą vandens telkinį ar didelę talpą, nors galima padaryti ir mažoje talpoje.
Be to, pertvaros-slopintuvai papildomai atlieka biologinio ir (arba) mechaninio vandens valymo įtaiso funkciją. Pertvaros-slopintuvai kaip mechaninis filtras veikia bet kokiu atveju, o jei pageidaujama arba leidžiama, veikia kaip biologinis filtras. Kad neveiktų kaip biologinis filtras, tuomet reikėtų pertvaras-slopintuvus praplauti karštu vandeniu 2 kartus per savaitę, kad būtų sunaikintos amonio cikle dalyvaujančias aerobines bakterijas. Papildomas biologinis filtras niekada netrukdo, nors gali didinti nitratų kiekį vandenyje, tačiau nitratus perdirba kiti filtrai, tiksliau filtruose apgyvendintos jau anaerobinės bakterijos.
Vandens organizmams, pavyzdžiui, medicininėms dėlėms, auginti uždarame cikle reikalingi vandens valymo įrenginiai. Vandens valymo įrenginiai gali būti: 1) mechaniniai; 2) biologiniai; 3) cheminiai absorbciniai; 4) baltymų separavimo; 5) vandens dezinfekcija UV spinduliais (baktericidinės lempos); 6) vandens dezinfekcija ozonu; 7) kiti mokslui žinomi vandens valymo įrenginiai ar jų visuma.
Vandens valymo įrenginiai ar jų visuma neturi įtakos talpos funkcionalumui. Talpa turi būti netoksiška, užtikrinanti intensyvią vandens cirkuliaciją, nesudaranti vandens bangavimo, triukšmo (turbulencijos židinių, tiesioginių arba taškinių vandens srovių), užtikrinanti saugią ir tinkamą dėlėms terpę ir užkertanti kelią dėlėms patekti [vandens valymo įrenginius arba išorinę aplinką.
Išradimas paaiškinamas brėžiniais, kuriuose
Fig. 1 - principinė akvariuminės sistemos veikimo schema;
Fig. 2 - sistemos vaizdas iš viršaus (1-as variantas);
Fig. 3 - sistemos vaizdas iš viršaus (2-as variantas).
Bendros sistemos talpos ir skyrių matmenys, tūriai, formos ir išdėstymas gali būti bet kokie. Talpa gali būti iš bet kokios sintetinės, natūralaus pluošto, netoksinės medžiagos arba natūralus arba dirbtinis vandens telkinys. Kaip pavyzdys parinkta maža akvariuminė sistema, kurioje vandens padavimo ir vandens pašalinimo moduliai išdėstyti bendros talpos pakraščiuose ir sudaro atskyrus skyrius. Tokiu būdu talpą sudaro mažiausiai trys skyriai, iš kurių bent vienas turi būti skirtas vandens į talpą padavimui, bent vienas dėlių auginimui ar laikymui ir bent vienas vandens iš talpos paėmimui - t.y. vandens padavimo skyrius 1, vandens organizmų laikymo skyrius 2, vandens pašalinimo skyrius 3. Skyriai 1, 2, 3 atskirti vienas nuo kito vandeniui laidžiomis pertvaromis-slopintuvais 4, kurie gali būti lygiagretūs talpos sienelei (Fig. 2, 1-as variantas) arba išdėstyti kampu (Fig. 3, 2as variantas). Vandens padavimo skyrius 1 turi vandens padavimo priemones 5, o vandens pašalinimo skyrius 3 turi vandens nukreipimo į valymo įrenginius priemones 6. Pati sistema turi vandens valymo įrenginį (neparodytas), sujungtą su vandens padavimo priemonėmis 5 ir vandens nukreipimo priemonėmis 6. Talpa arba tik tas skyrius, kuriame laikomos dėlės, turi būti sandariai uždengti dangčiu 7, kad dėlės nepatektų į valymo įrenginius ar išorinę aplinką. Pertvaros-slopintuvai 4 tarp skyrių gaminamos iš gerai vandeniui laidžių, netoksiškų natūralių medžiagų ar sintetinių pluoštų medžiagų, kurių porų skersmuo ar medžiagos tankis užkirstų kelią dėlėms pralysti kiaurai pertvarą ir patekti į vandens valymo įrenginius ar išorinę aplinką. Medžiagos pertvaroms-slopintuvams 4 pagaminti parenkamos individualiai, priklausomai nuo dėlių dydžio. Pertvaros-slopintuvai 4 vandenį turi praleisti kuo didesniu savo plotu arba paviršiumi, visos jungiamosios dalys turi užkirsti kelią dėlėms patekti į vandens valymo įrenginius ar išorinę aplinką bei būti saugios pačiai dėlei jos veikloje.
Veikimo principas
Iš vandens valymo įrenginių vanduo paduodamas į vandens padavimo skyrių 1, 5 tame skyriuje susidaro stiprus vandens judėjimas ir turbulencija, toliau vanduo patenka kiaurai per visą pertvaros-slopintuvai 4 plotą ir patenka į skyrių 2, kuriame laikomos dėlės. Pertvarų-slopintuvų 4 debitas nėra griežtai reglamentuotas, jis tik turi tenkinti vieną sąlygą, kad pertvarų-slopintuvų 4 laidumas vandeniui atitiktų vandens valymo įrenginių siurblių našumą, t.y. vandens padavimo ir pašalinimo įo skyriai neturi persipildyti ar ištuštėti. Skyrius 2 saugiai izoliuojamas nuo išorinės aplinkos uždedamu sandariu dangčiu 7, tačiau tuo pačiu metu šis skyrius nėra izoliuojamas nuo pačios išorinės aplinkos atmosferos ir užtikrina slėgių vienodumą, gerą dujų kaitą ir ventiliaciją tarp skyriaus, kuriame laikomos dėlės, vandens padavimo ir pašalinimo skyrių ir išorinės aplinkos per pertvaras15 slopintuvus 4. Taigi pertvaros-slopintuvai 4 nuslopina vandens bangavimą ir koncentruotas sroves, tačiau užtikrina gerą vandens pratekėjimą ir kaitą, be to, jie ilgainiui pradeda atlikti ir biologinį vandens valymą, o mechaninį vandens valymą atlieka iš karto, tik paleidus sistemos darbą. Pertvaros gali būti iš bet kokios medžiagos, pavyzdžiui, 5-10 cm storio ir 0,1-2 mm porų skersmens porolono lakštas, gali būti perforuota kapsulė, užpildyta 1-3 mm diametro upės žvyro arba žvirgždo, gali būti birios, natūralios arba sintetinės medžiagos, gali būti vientisos porėtos natūralios arba sintetinės medžiagos. Svarbiausia, kad pertvaros medžiaga būtų gerai laidi vandeniui, netoksiška ir užkirstų kelią dėlėms per ją pralysti. Pratekėjęs pro skyrių 2, kuriame laikomos dėlės, vanduo pro kitą pertvarą25 slopintuvą 4 patenka į vandens pašalinimo skyrių 3, kuriame vėlgi susidaro stipri vandens turbulencija ir srovės. Vanduo iš vandens pašalinimo skyriaus 3 gali nutekėti savaiminiu būdu arba nukreipiamas priverstiniu (siurbliais) būdu į vandens valymo įrenginius, iš kurių vėlgi paduodamas priverstinai arba savaiminiu būdu į talpos vandens padavimo skyrių 1. Vandens valymo įrenginiai turi užtikrinti aukščiausią išvalyto vandens kokybę, todėl valymo įrenginių siurblių našumas turėtų būti ne mažesnis, kaip 5 talpos tūriai per valandą. Kuo daugiau kartų per valandą talpos vandens tūris praeina per valymo įrenginius, tuo jis geriau ir greičiau yra išvalomas, tuo tankiau galime talpą apgyvendinti organizmais ir tuo pačiu palaikyti aukščiausią vandens kokybę. Taip sumodeliuota talpa užtikrina intensyvią vandens kaitą ir valymą bei slopina vandens bangavimą ir koncentruotas sroves skyriuje 2, kuriame laikomos medicininės dėlės ar kiti vandens bangavimui ir srovėms jautrūs vandens organizmai.
Išradimą galima gaminti ir naudoti medicininių dėlių, žuvų, krabų, vėžių ir kitų vandens organizmų auginimui bei laikymui. Akvariuminė sistema leidžia vandens organizmus auginti uždarame cikle, taip taupomi vandens ištekliai, įgalina palaikyti tinkamą higienos sanitarijos lygį, užkirsti kelią ligų išplitimui sistemose, ženkliai palengvina rankų darbą, padidina organizmų apgyvendinimo tankį, sumažina įo organizmų žuvimą ir svarbiausia leidžia organizmus auginti pramoniniu būdu.

Claims (3)

  1. Išradimo apibrėžtis
    5 1. Akvariuminė sistema, skirta medicininėms dėlėms bei kitiems vandens srovėms jautriems vandens organizmams auginti ir laikyti, apimanti vandens organizmų laikymo talpą ir vandens valymo įrenginį, besiskirianti tuo, kad sistemą sudaro mažiausiai du moduliai - vandens padavimo (1) ir vandens pašalinimo (3) - su vandeniui laidžiomis pertvaromis-slopintuvais (4), patalpinti vandens organizmų įo laikymo talpoje (2), o sistemos vandens valymo įrenginys atitinkamai sujungtas su minėtais moduliais (1, 3).
  2. 2. Sistema pagal 1 punktą, besiskirianti tuo, kad papildomai pertvarosslopintuvai (4) atlieka biologinio ir (arba) mechaninio vandens valymo įtaiso
    15 funkciją.
  3. 3. Sistema pagal 1 arba 2 punktą, besiskirianti tuo, kad vandens organizmų laikymo talpa (2) turi sandarų dangtį (7).
    20 4. Vandens valymo būdas akvariuminėje sistemoje, skirtoje medicininėms dėlėms bei kitiems vandens srovėms jautriems vandens organizmams auginti ir laikyti, paremtas pratekėjimo principu, besiskiriantis tuo, kad sukuria vandens cirkuliacijos ciklą per vandens valymo įrenginį ir akvariuminę sistemą, sudarytą iš mažiausiai dviejų modulių - vandens padavimo (1) ir vandens pašalinimo (3) - su
    25 vandeniui laidžiomis pertvaromis-slopintuvais (4), patalpintų vandens organizmų laikymo talpoje (2), vandens srauto greitį ties moduliais (1, 3) slopina pertvaromisslopintuvais (4).
LT2006005A 2006-01-25 2006-01-25 Akvariumine sistema medicininiu deliu bei kitu vandens srovems jautriu vandens organizmu auginimui ir laikymui LT5365B (lt)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT2006005A LT5365B (lt) 2006-01-25 2006-01-25 Akvariumine sistema medicininiu deliu bei kitu vandens srovems jautriu vandens organizmu auginimui ir laikymui

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT2006005A LT5365B (lt) 2006-01-25 2006-01-25 Akvariumine sistema medicininiu deliu bei kitu vandens srovems jautriu vandens organizmu auginimui ir laikymui

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LT2006005A LT2006005A (lt) 2006-07-25
LT5365B true LT5365B (lt) 2006-10-25

Family

ID=36790692

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LT2006005A LT5365B (lt) 2006-01-25 2006-01-25 Akvariumine sistema medicininiu deliu bei kitu vandens srovems jautriu vandens organizmu auginimui ir laikymui

Country Status (1)

Country Link
LT (1) LT5365B (lt)

Cited By (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN103858830A (zh) * 2014-03-29 2014-06-18 山东康源堂中药饮片有限公司 一种水蛭繁殖生态浮岛
CN104222026A (zh) * 2014-10-10 2014-12-24 杨成胜 一种湖泊网围区菱蛭套养方法

Citations (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
PL367352A1 (en) 2001-10-03 2005-02-21 Eco Farm As Process and means for the treatment of water in an aquaculture system
JP2005527185A (ja) 2001-09-12 2005-09-15 カミンズコープ リミティッド 水産養殖システム

Patent Citations (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JP2005527185A (ja) 2001-09-12 2005-09-15 カミンズコープ リミティッド 水産養殖システム
PL367352A1 (en) 2001-10-03 2005-02-21 Eco Farm As Process and means for the treatment of water in an aquaculture system

Non-Patent Citations (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Title
A.M. KČETOV: "Nastolnaja kniga akvariumista", pages: 52

Cited By (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN103858830A (zh) * 2014-03-29 2014-06-18 山东康源堂中药饮片有限公司 一种水蛭繁殖生态浮岛
CN103858830B (zh) * 2014-03-29 2015-12-16 山东康源堂中药饮片有限公司 一种水蛭繁殖生态浮岛
CN104222026A (zh) * 2014-10-10 2014-12-24 杨成胜 一种湖泊网围区菱蛭套养方法
CN104222026B (zh) * 2014-10-10 2019-03-01 杨成胜 一种湖泊网围区菱蛭套养方法

Also Published As

Publication number Publication date
LT2006005A (lt) 2006-07-25

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5647983A (en) Aquarium system
ES2278959T3 (es) Medio en criaderos para el tratamiento del agua que forma un entorno de crecimiento para organismos marinos.
US20130180461A1 (en) Device for farming benthic organisms such as bivalves
JP4588029B2 (ja) 養魚水槽用濾過装置および養魚水槽タンクの水向けの濾過方法
KR101698643B1 (ko) 수조용 올인원 여과 장치
JPS588812B2 (ja) 魚類飼育水槽用水の浄化方法
KR101610807B1 (ko) 사이펀에 의한 역세척 기능을 갖는 생물막 여과 수처리 장치
US3465718A (en) Tank for culture of marine life
LT5365B (lt) Akvariumine sistema medicininiu deliu bei kitu vandens srovems jautriu vandens organizmu auginimui ir laikymui
KR20180128595A (ko) 수조용 여과 장치
JP4232151B2 (ja) 飼育水浄化装置、これを用いた飼育水槽及び飼育水の浄化方法
JP2013247949A (ja) 水処理装置
JP2017099331A (ja) 鮮度維持装置及び鮮度維持方法
CN205773499U (zh) 一种盐碱地池塘养殖用消毒杀菌设备
TWM586046U (zh) 循環式養殖系統
JP2020039334A (ja) 養殖装置
JP2019050793A (ja) カプセルホテル型イカ収容容器
JP2005058013A (ja) 魚介類の養殖装置
KR20190131836A (ko) 화분 일체형 수족관
CN214903145U (zh) 一种水族箱
KR200226993Y1 (ko) 해수조에서 해수의 순환여과장치
JP2002335810A (ja) 水浄化装置
JP3167226U (ja) 水改質用バブリング装置
CN210519833U (zh) 循环式养殖系统
KR101063275B1 (ko) 자동 정수기능을 가진 어항

Legal Events

Date Code Title Description
MM9A Lapsed patents

Effective date: 20190125