LT4281B - Daugiasluoksnė medžiaga su difrakcinėmis struktūromis - Google Patents

Daugiasluoksnė medžiaga su difrakcinėmis struktūromis Download PDF

Info

Publication number
LT4281B
LT4281B LT96-029A LT96029A LT4281B LT 4281 B LT4281 B LT 4281B LT 96029 A LT96029 A LT 96029A LT 4281 B LT4281 B LT 4281B
Authority
LT
Lithuania
Prior art keywords
layer
composition
diffractive structures
photopolymer composition
multilayer material
Prior art date
Application number
LT96-029A
Other languages
English (en)
Other versions
LT96029A (en
Inventor
Viktoras Grigaliūnas
Juozas Margelevičius
Kėstutis Gediminskas
Igoris Prosyčevas
Vaclovas Juknevičius
Original Assignee
Fizikinės Elektronikos Institutas
Valstybės Dokumentų Technologinės Apsaugos Tarnyba
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Fizikinės Elektronikos Institutas, Valstybės Dokumentų Technologinės Apsaugos Tarnyba filed Critical Fizikinės Elektronikos Institutas
Priority to LT96-029A priority Critical patent/LT4281B/lt
Publication of LT96029A publication Critical patent/LT96029A/xx
Publication of LT4281B publication Critical patent/LT4281B/lt

Links

Landscapes

  • Credit Cards Or The Like (AREA)

Description

Išradimas priskiriamas daugiasluoksnei medžiagai su difrakcinėmis struktūromis, kuri yra skirta dokumentų apsaugai nuo klastojimo. Iš jos iškerpami ženklai ir klijuojami ant dokumentų.
Daugiasluoksnės medžiagos iš įvairių karštai supresuotų plėvelių su difrakcinėmis struktūromis arba hologramomis yra žinomos, pavyzdžiui, iš anglų patento Nr.I70S32AI. Jos klijuojamos ant pagrindo ir skiriasi naudojamų medžiagų sluoksniais, atskirų sluoksnių adhezinėmis ir optinėmis savybėmis. Pasižymi sudėtinga gamybos technologija ir nepakankamu dokumentų apsaugos laipsniu.
Patento LR 3327 aprašyme pateikta dar viena daugiasluoksnė medžiaga su difrakcinėmis struktūromis. Ji turi skaidrų stabilizuojantį sluoksnį, ant kurio nustatyta tvarka išdėstyti tarpinis sluoksnis, pirmasis lako sluoksnis, atspindžio sluoksnis, antrasis lako sluoksnis ir klijų sluoksnis. Šie sluoksniai sudaro daugiasluoksnę medžiaga. Tarp pirmojo ir antrojo lako sluoksnių įspaustos difrakcinės struktūros šviesos spinduliams laužti, pvz., tinklelis, hologramos, kinegramos ir kt, Termoklijų sluoksniu daugiasluoksnė medžiaga priklijuojama prie pagrindo.
Per stabilizuojantį sluoksnį, tarpinį sluoksnį ir pirmąjį lako sluoksnį apšviečiamos šviesos spindulius laužiančios difrakcinės struktūros ir išskaidytos šviesos spinduliai per minėtus sluoksnius atsispindi stebėtojui.
Aprašytosios daugiasluoksnės medžiagos stabilizuojantis sluoksnis paprastai daromas iš termiškai atsparios, skaidrios, labai geros optinės kokybės plėvelės, pvz., iš sudėtingo poliesterio.
Tarpinį sluoksnį sudaro ant stabilizuojančio sluoksnio tolygiai paskleistas adhezyvas. šis padengiamas pirmuoju lako sluoksniu. .Ant pirmojo lako sluoksnio formuojamas atspindžio sluoksnis. Tai geriausia padaryti apdulkinant paviršių metalo, pavyzdžiui, aliuminio milteliais arba tam panaudoti dielektriką.
Difrakcinės struktūros per atspindžio sluoksnį įkaitinta matrica įspaudžiamos į pirmąjį lako sluoksnį Po to atspindžio sluoksnis padengiamas antruoju lako sluoksniu, o pastarasis-termoklijų sluoksniu, kurio pagalba daugiasluoksnė medžiaga priklijuojama prie pagrindo.
-2LT 4281 B
Klijuojant klijų sluoksnis įkaitinamas per stabilizuojantį sluoksnį, kuris gaunamą šilumą paskirsto tolygiai ir praleidžia per visus sluoksnius. Daugiasluoksnė medžiaga stipriai sukimba su pagrindu, tad, norint ją nuimti, suardomi sluoksniai ir difrakcinės struktūros.
Daugiasluoksnės medžiagos su difrakcinėmis struktūromis gamybos būdas, susidedantis iš stabilizuojančio sluoksnio padengimo adhezyvu, po to pirmuoju lako sluoksniu, ant kurio suformuojamas atspindžio sluoksnis, apdulkinant paviršių metalo milteliais, įkaitinta matrica per atspindžio sluoksnį arba tiesiogiai į pirmąjį lako sluoksnį įspaudžiamos struktūros, po to atspindžio sluoksnis padengiamas antruoju lako sluoksniu, o pastarasis termoklijų sluoksniu, kurį kaitinant per stabilizuojantį sluoksnį medžiaga priklijuojama prie pagrindo.
Iš šios daugiasluoksnės medžiagos padaryti ženklai taip pat nepakankamai apsaugo dokumentus nuo klastojimo, kadangi suformuotos difrakcinės struktūros identifikuojamos tik siauroje matomoje šviesos spektro dalyje, be to, naudojant terminio spaudimo metodą, greičiau užteršiama difrakcinių struktūrų matrica ir sumažėja jos ilgaamžiškumas.
Išradimo uždavinys-padidinti dokumentų apsaugą nuo klastojimo, išplečiant identifikavimo ribas į nematomą spektro dalį ir supaprastinti gamybos technologiją.
Šį uždavinį išsprendžia daugiasluoksnė medžiaga pagal apibrėžties punkto 1 bendrąją dalį tuo, kad po stabilizuojančiu sluoksniu yra foto polimerinės kompozicijos sluoksnis, į kurį įterpti ultravioletiniuose spinduliuose, švytintys komponentai, o difrakcinės struktūros yra taip fotopoiimerinės kompozicijos ir atspindžio sluoksnio.
Patentuojamos daugiasluoksnės medžiagos pranašumai pasireiškia tuo, kad į foto polimerinę kompoziciją įterpti raudona, geltona, žalia ar kitokia spalva ultravioletiniuose spinduliuose švytintys komponentai įgalina identifikuoti dokumentus nematomoje spektro dalyje.
Be to, esant atspindžio sluoksniui pusiau skaidriam, papildomai galima identifikuoti po ženklu esančius įrašus, antspaudus, nuotraukas ir kt., o esant difrakcinių struktūrų reljefo aukščiui 0,0i-r0,3pm pasiekiamas maksimalus absoliutus ir santykinis difrakcinis efektyvumas.
Patentuojamos daugiasluoksnės mežiagos gamybos būdas pagal apibrėžties 4 punkto bendrąją dalį įgalina supaprastinti gamybos technologiją tuo, kad į skystą foto polimerinę kompoziciją įdedami ultravioletiniuose spinduliuose švytintys komponentai, po to ja padengiamas stabilizuojantis sluoksnis, o difrakcinės struktūros formuojamos mechaniškai prispaudžiant kietą matricą su difrakcinių
-3LT 4281 B struktūrų reljefu prie fotopolimerinės kompozicijos sluoksnio, po to foto polimerinės kompozicijos sluoksnis sukietinamas šaltos polimerizacijos ultravioletiniuose spinduliuose būdu ir atskiriama matrica.
Toks gamybos būdas geras tuo, kad tai Šaltas, o ne terminis procesas, koks naudojamas anksčiau minėtuose gamybos būduose. Skysta foto polimerinė kompozicija gali būti užnešama ant slenkančios juostos, praleidžiant tarp volelių. Reguliuojant volelių suspaudimo jėgą, galima gauti įvairius sluoksnio storius.
Išradimas toliau aprašomas, remiantis vienu brėžinyje pateiktu variantu. Jame parodyta daugiasluoksnė medžiaga, sudaryta iš sekančia tvarka išdėstytų sluoksnių: stabilizuojantis sluoksnis 1, fotopolimerinės kompozicijos, j kurią jterpti ultravioletiniuose spinduliuose švytintys komponentai, sluoksnis 2, atspindžio sluoksnis 3, klijų sluoksnis 4, pagrindas 5 ir difrakcinės struktūros 6, esančios tarp fotopolimerinės kompozicijos 2 ir atspindžio 3 sluoksnių.
Stabilizuojantis sluoksnis 1 formuojamas iš termiškai atsparios ir optiškai skaidrios poliesterio, lavsano arba polikarbonato plėvelės. Šio sluoksnio paviršiaus adhezijos pagerinimui jis apdorojamas deguonies ir azoto mišinio plazmoje arba reaktyvinių įvairių dujų jonų pluošteliu.
Fotopolimerinės kompozicijos sluoksnyje 2, turinčiame ultravioletiniuose spinduliuose švytinčius komponentus, suformuojamos difrakcinės struktūros 6, kurių reljefo aukštis gali būti 0,01-f-0,3pm. Tokie parametrai leidžia gauti maksimalų absoliutini ir santykinį difrakcinį efektyvumą.
Atspindžio sluoksnis 3 formuojamas iš aliuminio vakuuminio garinimo būdu. Jo storis gali būti 0,1-rlOOnm. Pasirenkant sluoksnio storį nurodytame diapozone, galima formuoti norimo skaidrumo sluoksnį.
Klijų sluoksnis 4 gali būti formuojamas iš šaltų arba termo klijų.
Iš suformuotos daugiasluoksnės medžiagos iškertamas ženklas su baigtine difrakcinių struktūrų 6 kompozicija ir klijuojamas ant pagrindo 5.
Per stabilizuojantį sluoksnį 1 ir fotopolimerinės kompozicijos sluoksnį 2 apšviečiamos šviesos spindulius laužiančios difrakcinės struktūros 6 ir išskaidytos šviesos spinduliai nuo atspindžio sluoksnio 3 atsispindi stebėtojui.
Patentuojamos daugiasluoksnės medžiagos gamybos būdas susideda iš sekančių operacijų: stabilizuojančio sluoksnio 1 paviršiaus adhezijos pagerinimui japdorojamas deguonies ir azoto mišinio plazmoje arba reaktyvinių dujų jonų pluošteliu, po to jis ruloninio spaudimo ar kitokiu būdu padengiamas skysta fotopolimeiine kompozicija 2. Difrakcinės struktūros 6 fotopolimerinėje kompozicijoje 2 formuojamos mechaniškai prispaudžiant kietą metalinę arba
-4LT 4281 B puslaidininkinę matricą su difrakcinių struktūrų reljefu prie fotopoiimerinės kompozicijos 2. Matricos paviršius padengtas apsauginiu antiadheziniu sluoksniu. Apšvietus ultravioletiniais spinduliais, fotopolimerinė kompozicija 2 sukietėja ir atskiriama nuo matricos. Tokiu būdu joje lieka suformuotos reljefinės difrakcinės struktūros 6. laužiančios šviesos spindulius. Po to yra formuojamas atspindžio sluoksnis 3, o ant jo uždedamas klijų sluoksnis 4, kurio pagalba daugiasluoksnė medžiaga priklijuojama prie pagrindo 5.

Claims (4)

  1. IŠRADIMO APIBRĖŽTIS
    1. Daugiasluoksnė medžiaga su difrakeinėmis struktūromis (6), sudaryta ii stabilizuojančio sluoksnio (1), atspindžio sluoksnio (3), klijų sluoksnio (4), besiskirianti tuo, kad po stabilizuojančiu sluoksniu (1) yia fotopolimerinės kompozicijos sluoksnis (2), j kurį jterpti ultravioletiniuose spinduliuose- švytintys komponentai, o difrakcinės struktūros (6} yra tarp fotopolimerinės kompozicijos (2) ir atspindžio (3) sluoksnių.
  2. 2. Daugiasluoksnė medžiaga pagal 1 punktą besiskirianti tuo, kad atspindžio sluoksnis (3) yra pusiau skaidrus.
  3. 3. Daugiasluoksnė medžiaga pagal 1-2 punktus besiskirianti tuo, kad difrakcinių struktūrų (6) reljefo aukštis yra 0,01-5-0,3um.
  4. 4. Daugiasluoksnės medžiagos su difrakeinėmis struktūromis (6) pagal 1 punktą gamybos būdas, kai formuojamas atspindžio sluoksnis (3), kuris padengiamas klijų sluoksniu (4), besiskiriantis tuo, kad j skystą foto polimerinę kompoziciją (2) įdeda ultravioletiniuose spinduliuose švytinčius komponentus, po to ja padengia stabilizuojančiu sluoksniu (1), o difrakcinės struktūras (6) formuoja mechaniškai prispaudžiant kietą matricą su difrakcinių struktūrų reljefu prie fotopolimerinės kompozicijos sluoksnio (2), po to fotopolimerinės kompozicijos sluoksnį (2) sukietina šaltos polimerizacijos ultravioletiniuose spinduliuose būdu ir atskiria ma tricą.
LT96-029A 1996-03-15 1996-03-15 Daugiasluoksnė medžiaga su difrakcinėmis struktūromis LT4281B (lt)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT96-029A LT4281B (lt) 1996-03-15 1996-03-15 Daugiasluoksnė medžiaga su difrakcinėmis struktūromis

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT96-029A LT4281B (lt) 1996-03-15 1996-03-15 Daugiasluoksnė medžiaga su difrakcinėmis struktūromis

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LT96029A LT96029A (en) 1997-09-25
LT4281B true LT4281B (lt) 1998-01-26

Family

ID=19721718

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LT96-029A LT4281B (lt) 1996-03-15 1996-03-15 Daugiasluoksnė medžiaga su difrakcinėmis struktūromis

Country Status (1)

Country Link
LT (1) LT4281B (lt)

Citations (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB170832A (en) 1920-10-26 1922-04-06 Hans Christian Hansen An improved pouring spout or funnel
LT3327B (en) 1989-06-05 1995-06-26 Landis & Gyr Betriebs Ag Multilayer product with layer of diffract structure

Patent Citations (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB170832A (en) 1920-10-26 1922-04-06 Hans Christian Hansen An improved pouring spout or funnel
LT3327B (en) 1989-06-05 1995-06-26 Landis & Gyr Betriebs Ag Multilayer product with layer of diffract structure

Also Published As

Publication number Publication date
LT96029A (en) 1997-09-25

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN1232409C (zh) 具有图案化荧光和非荧光着色剂的色移膜
JP5124272B2 (ja) 金属化されたセキュリティエレメント
EP2021837B1 (en) Optically effective surface relief microstructures and method of making them
KR101159056B1 (ko) 이방성 광학 장치 및 이의 제조방법
KR102380371B1 (ko) 은행권과 같은 중합체 보안 문서의 제조에 사용하기 위한 개선된 중합체 시트 재료
ES2682620T3 (es) Proceso para realizar hojas laminadas y producto realizado mediante el proceso.
US10525759B2 (en) Visually variable security element and method for production thereof
LT3327B (en) Multilayer product with layer of diffract structure
CN108603955A (zh) 防伪用光学元件以及信息记录介质
CN1527953A (zh) 具有多种荧光着色剂的色移膜
US20050142342A1 (en) Multilayer body with a laser-sensitive layer
CN1423598A (zh) 光学可变防伪图样
JPH05215910A (ja) 印刷ガラス光格子装飾板
MXPA06005118A (es) Una composicion y un proceso de preparacion de hologramas coloreados.
US4567072A (en) Article exhibiting apparent luminescence and its method of manufacture
CN111746171A (zh) 光学防伪元件及其制作方法
JP5169382B2 (ja) インモールド用転写箔、及びそれを用いた立体成形品
CN109154792B (zh) 生产具有形成为转移部分的安全元件的体积全息膜的方法
LT4281B (lt) Daugiasluoksnė medžiaga su difrakcinėmis struktūromis
CA2571512C (en) Anti-counterfeit security object and methods for its production and verification
JP5822446B2 (ja) ホログラムシート材の製造方法
JP2007216088A (ja) 装飾材の製造方法
JP2019022951A (ja) 偽造防止媒体
RU2443563C2 (ru) Ламинирующая пленка для покрытия металлической подложки, подвергаемой холодному формованию
CN110682707A (zh) 一种镭射全息复合膜及其制备方法

Legal Events

Date Code Title Description
MK9A Expiry of a patent

Effective date: 20160315