LT4273B - Vehicle fitting for preventing unauthorised use - Google Patents

Vehicle fitting for preventing unauthorised use Download PDF

Info

Publication number
LT4273B
LT4273B LT97-058A LT97058A LT4273B LT 4273 B LT4273 B LT 4273B LT 97058 A LT97058 A LT 97058A LT 4273 B LT4273 B LT 4273B
Authority
LT
Lithuania
Prior art keywords
vehicle
microcontroller
console
base unit
transmitting
Prior art date
Application number
LT97-058A
Other languages
English (en)
Other versions
LT97058A (en
Inventor
Olegas Smelovas
Aleksandras Javicius
Original Assignee
Olegas Smelovas
Aleksandras Javicius
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Olegas Smelovas, Aleksandras Javicius filed Critical Olegas Smelovas
Priority to LT97-058A priority Critical patent/LT4273B/lt
Publication of LT97058A publication Critical patent/LT97058A/xx
Publication of LT4273B publication Critical patent/LT4273B/lt

Links

Landscapes

  • Burglar Alarm Systems (AREA)
  • Lock And Its Accessories (AREA)

Description

Išradimas priklauso transporto priemonių sričiai, būtent apsaugos sistemoms prieš neteisėtą transporto priemonių naudojimą, blokuojant elektrines variklio valdymo grandines ir taip pat kartu Įjungiant garsinį bei šviesos signalus.
JAV patente Nr. 5348329 yra aprašytas įrenginys prieš neteisėtą transporto priemonės naudojimą, kuris susideda iš daviklio, kurį turi vairuotojas, skleidžiančio pasirinkto dažnio radijo signalą ir transporto priemonės viduje esančio imtuvo, kuris priima signalą, jeigu daviklis dirba pasirinkto dažnio diapazonu. Imtuvas turi laiko relę, kuriai įsijungus sukuriamas signalas už pasirinkto diapazono ribų. Įrenginyje numatyta komutatorių grandinė, įmontuota į transporto priemonės valdymo grandinę, kuri nutraukia transporto priemonės valdymo grandinę, ir tuo pačiu blokuoja variklio įjungimą, jeigu gautas signalas nėra užduoto diapazono ribose.
Tarptautinės paraiškos publikacijoje WO/21498 aprašytas įrenginys prieš neteisėtą transporto priemonės naudojimą, turi bazinį bloką, sumontuotą transporto priemonės viduje ir susidedantį iš kodo identifikavimo bloko, sujungto su valdymo bloku, įvertinančiu gautą iš identifikavimo bloko signalą ir perduodančiu šį signalą į komutatorių, kuris kodų sutapimo atveju , leidžia naudotis transporto priemone, o kodams nesutapus, komutatorius blokuoja variklio elektrines grandines. Į kodo identifikavimo bloką vairuotojassavininkas kodą įveda magnetine korta arba klavišiniu pultu.
Žinomų įrenginių prieš neteisėtą transporto priemonės naudojimą trūkumas yra tas, kad savininkas, užvedant automobilį, papildomai turi atlikti tam tikrus veiksmus, t.y. įvesti kodą magnetine korta, arba klavišiniu pultu. Šie veiksmai gali būti lengvai pastebėti pašalinių asmenų ir tai gali išprovokuoti jėgos panaudojimą prieš savininką, siekiant sužinoti kodą arba paimti magnetinę kodinę kortą.
Išradimo uždavinys yra padidinti įrenginio prieš neteisėtą transporto priemonės naudojimą patikimumą, savininko saugumą ir patogumą naudotis.
Šio uždavinio sprendimo esmė yra ta, kad įrenginyje prieš neteisėtą transporto priemonės naudojimą, susidedančiame iš bazinio bloko, sumontuoto transporto priemonės viduje, turinčio priemones, identifikuojančias transporto priemonės savininką pagal pulto siunčiamą užkoduotą signalą ir priemones, valdomai komutuojančias transporto priemonių elektrines grandines, blokuojančias transporto priemonės variklį bei įjungiančias šviesos ir garso signalizaciją, kai transporto priemonė naudojama neteisėtai, bazinis blokas ir pultas turi abipusio radijo ryšio priemones, užtikrinančias tarpusavio pasikeitimą koduotais radijo signalais, su automatiniu pulto aktyvizavimu (paleidimu) Tadijo signalu, sklindančiu iš bazinio bloko po kiekvieno transporto priemonės degimo sistemos įjungimo ir kiekvieno salono durų uždarymo, ir priemones, įjungiančias baziniame bloke instaliuotos programos vykdymą prieš neteisėtą transporto priemonės naudojimą, nesant transporto priemonės savininko pultui salono viduje, ir nutraukiančias minėtos programos vykdymą, minėtam pultui esant salono viduje.
Priemones, užtikrinančias abipusį pasikeitimą koduotais radijo signalais, tarp bazinio bloko ir vairuotojo pulto ir įjungiančias arba nutraukiančias programos vykdymą prieš neteisėtą transporto priemonės naudojimą, sudaro baziniame bloke sumontuotas radijo signalo priėmimo-perdavimo įrenginys, elektriniu ryšiu sujungtas su mikrokontroleriu, turinčiu instaliuotą programą, be to, mikrokontroleris per sąsajos įrenginį turi ryšį su elektrinėmis transporto priemonės grandinėmis, informuojančiomis apie transporto priemonės saugumą ir turi ryšį tiesiogiai ir per sąsajos įrenginį su komutavimo įrenginiu, komutuojančiu transporto priemonės elektrines grandines pagal mikrokontroleryje instaliuotos programos algoritmą, o pulte sumontuotas radijo signalo perdavimo - priėmimo įrenginys per aktyvizacijos schemą sujungtas su mikrokontroleriu, turinčiu instaliuotą programą.
Pasiūlytas pagal išradimą įrenginys prieš neteisėtą transporto priemonės naudojimą nereikalauja iš savininko jokių veiksmų tam, kad galėtų įjungti savo automobilio variklį ir važiuoti, kadangi šis įrenginys, esant savininko pultui automobilio salone, automatiškai atpažįsta savininką pagal tarpusavio pasikeitimo koduotus radijo signalus ir jokių blokavimo ar signalizavimo veiksmų automobilyje neatlieka ir, priešingai, jeigu automobilį bando užvesti neteisėtas savininkas, neturintis savininko pulto, įrenginys automatiškai įjungia eilę blokavimo ir signalizavimo priemonių. Dėl šios priežasties savininkui pasiūlytu įrenginiu yra patogu naudotis, negresia pavojus jo saugumui, o taip pat padidina automobilio saugumą.
Be to, pasiūlyto įrenginio konstrukcija įgalina savininkui instaliuoti mikrokontroleryje tokį programos algoritmą, kuris, esant neteisėtam automobilio naudojimui, nuosekliai įjungia įvairias perspėjimo, blokavimo ir signalizavimo priemones, be to, leidžia automobilį pastatyti saugioje vietoje, kad suveikus variklio grandinių blokavimui, nesusidarytų avarinė situacija.
Tam, kad įrenginio mikrokontroleryje įvesta veiksmų programa su kiekvienu pakartotinu neteisėtu bandymu užvesti automobilį nebūtų kartojama vėl nuo pradžios, bazinis blokas turi sujungtą su mikrokontroleriu nuo energijos nepriklausantį atminties elementą , galintį isimintį programos prieš neteisėtą transporto priemonės naudojimą einamąją stadiją ir atkurti šią stadiją po ilgo laiko tarpo.
Tam, kad automobilis būtų apsaugotas ir tuo atveju, kai savininkas pameta pultą, įrenginys turi sujungtą su mikrokontroleriu komutavimo įrenginį, įgalinantį automatiškai instaliuoti kodų pakeitimą.
Baziniame bloke esantis radijo signalo priėmimo-perdavimo įrenginys yra dirbantis įvairiais priėmimo ir perdavimo radijo dažniais su viena antena, o pulte esantis radijo signalo priėmimo - perdavimo įrenginys yra dirbantis įvairiais priėmimo - perdavimo radijo dažniais su atskiromis antenomis.
Radijo signalo priėmimo - perdavimo įrenginys turi antenos suderinimo bloką, užtikrinantį įrenginio darbą įvairiais radijo dažniais su viena antena.
Automobilio saugumo užtikrinimui ir tuo atveju, kai savininkas iš automobilio yra išsodinamas priverstinai, įrenginys turi priemones, reaguojančias į transporto priemonės salono durų padėtį įvykus priverstiniam savininko išsodinimui iš transporto priemonės esant užvestam varikliui, ir per mikrokontrolerį ir sąsajos įrenginį perduodančias signalą komutavimo įrenginiui, komutuojančiam transporto priemonės elektrines grandines pagal mikrokontroleryje instaliuotą programą prieš neteisėtą transporto priemonės naudojimą.
Automobilio saugumo funkcijų praplėtimui, įrenginys turi įjungtą į transporto priemonės akumuliatoriaus grandinę kontrolinę priemonę, reaguojančią į neteisėtą akumuliatoriaus atjungimą ir per mikrokontrolerį, atminties elementą ir sąsajos įrenginį perduodančią signalą komutavimo įrenginiui, komutuojančiam transporto priemonės elektrines grandines pagal mikrokontroleryje instaliuotą programą prieš neteisėtą transporto priemonės naudojimą, įjungiant paskutinį jos etapą.
Siekiant padidinti įrenginio patikimumą pulte yra sumontuotas komparatorius, perduodantis technologinį signalą apie pulto maitinimo elemento stovį j mikTokontrolerį, perduodantį technologinį kodą į bazinį bloką radijo ryšio metu.
Naudojimosi pasiūlytu įrenginiu patogumui ir saugumui padidinti, pulte sumontuotas “darbo” ir “aptarnavimo” režimų perjungiklis, perduodantis technologinį signalą apie pasirinktą rėžimą į mikrokontrolerį perduodantį technologinį kodą į bazinį bloką radijo ryšio metu.
Išradimas detaliau paaiškinamas brėžiniais, kur :
Fig. 1 - įrenginio prieš neteisėtą transporto priemonės naudojimą struktūrinė schema,
Fig.2 - radijo ryšio koduotų signalų diagrama,
Fig.3 - bazinio bloko mikrokontroleryje instaliuoto algoritmo diagrama,
Fig.4 - pulto mikrokontroleryje instaliuoto algoritmo diagrama,
Fig.5 - programos prieš neteisėtą transporto priemonės naudojimą algoritmo diagrama.
Pagal išradimą įrenginys prieš neteisėtą transporto prieomonės naudojimą yra sudarytas iš dviejų pagrindinių dalių, t.y. iš bazinio bloko 1, sumontuoto transporto priemonės salono viduje ir vairuotojo pulto 2, kurį turi transporto priemonės savininkas. Bazinis blokas 1 ir vairuotojo pultas 2, esant jiems automobilio salono viduje, turi galimybę tarp savęs sukurti abipusį radijo ryšį pasikeičiant koduota informacija ir sustabdyti nesankcionuotą transporto priemonės naudojimą kartu įjungiant garsinę ir šviesos aliarmo signalą. Ši galimybė realizuojama aprūpinant bazinį bloką 1 (fig.l) koduoto skaitmeninio radijo signalo priėmimo-perdavimo įrenginiu 3, dirbančiu priėmimo ir perdavimo rėžimuose įvairiais dažniais su viena antena per antenos suderinimo bloką 4- , mikrokontroleriu 5 , kuriame instaliuota programa su algoritmu, apimančiu identifikavimo kodų formavimą ir sulyginimą, vidinių ryšių, užtikrinančių mikrokontrolerio 5 funkcionavimą (fig.3) ir veiksmų prieš neteisėtą transporto priemonės naudojimą Įjungimą, Mikrokontroleris 5 turi elektrinį ryšį su nepriklausomu nuo energijos atminties elementu 6, į kurį įvedami duomenys apie einamąjį sistemos stovį, apie radijo ryšio pasikeitimo kodus, kurie sekančiu aktyvizacijos metu ir kodų identifikavimo metu, yra nuskaitomi. Mikrokontroleris 5 per sąsajos įtaisą (interfeisą) 7 turi elektrinį ryšį su elektrinėmis transporto priemonės grandinėmis , kontroliuojantį akumuliatoriaus 8 buvimą, degimo sistemos 9 užvedimo rakto padėtį, transporto priemonės 10 salono durų padėtį. Mikrokontroleris 5 per sąsajos įtaisą 7 taip pat turi elektrinį ryšį su komutavimo (relinių ir elektroninių komutavimo elementų) įrenginiu 11 , formuojančiu jėgines elektrines komandas, skirtas transporto priemonės elektrinių grandinių komutavimui , būtent elektrinio maitinimo pirmosios grandinės 12 ir antrosios grandinės 13 blokavimui, avarinio sustojimo žibintų 14 įjungimui, garsinės sirenos 15 įjungimui, papildomos priemonės 16 prieš riansporto priemonės neteisėtą naudojimą įjungimui. Mikrokontroleris 5 elektriškai sujungtas su komutavimo įrenginiu 12, kuris vykdo automatinį kodų pakeitimą. Mikrokontroleris taip pat elektriškai sujungtas su vizualinės informacijos įtaisu 18 ir garso sintezatoriumi 19, kuris savo ruožtu sujungtas su garsiakalbiu 20.
informacijos įtaisu 18 ir garso sintezatoriumi 19, kuris savo ruožtu sujungtas su garsiakalbiu 20.
Vairuotojo pultas 2 turi koduoto skaitmeninio radijo signalo priėmimoperdavimo įrenginį 21, dirbantį įvairiais dažniais priėmimo ir perdavimo rėžimuose su atskiromis antenomis, turinčiomis priėmimo dalyje mikrokontrolerio 22 aktyvizacijos schemą ir aktyvizacijos indikatorių 23. Mikrokontroleryje 22 instaliuota programa su algoritmu, apimančiu identifikavimo kodų, taip pat technologinių kodų, ateinančių iš maitinimo šaltinio 24 sulyginimo schemos 25 ir iš darbo rėžimų (darbinis rėžimasaptarnavimo rėžimas) perjungimo mygtuko 26, formavimą ir sulyginimą. Mikrokontroleris 22 elektriškai sujungtas su atminties elementu 27, kuriame instaliuoti radio ryšio BCDE kodai (fig.2).
Įrenginio veikimas. Pasukus raktelį ir įjungus degimo sistemą 9, mikrokontroleris 5 skaičiuoja ABC kodus, ateinančius iš atminties elemento 6 (fig.2) ir įjungia radio signalų perdavimo įrenginį 3, tuo pačiu metu nustatoma programos prieš neteisėtą transporto priemonės naudojimą pradinė padėtis T=0 (fig.5). Perdavimo įrenginys 3 perduoda kodus: A kodas - pulto 2 aktyvizavimas, B kodas - personalinis pulto 2 kodas (fig.2). Pulto 2 priėmimo įrenginys 21, gavęs A kodą, įjungia mikrokontrolerį 22 ir perduoda jam gautą kodinį signalą B. Mikrokontroleris 22 gautat kodinį signalą B lygina su kodu, instaliuotu atminties elemente 27, ir kodams sutapus apdorojami technologiniai signalai: signalas iš sulyginimo schemos 25 ir signalas iš rėžimų perjungimo mygtuko 26, kurie lyginami su technologiniais kodais atminties elemente 27 ir formuojamas CDE kodas, kurį mikrokontroleris 22, perdavęs į perdavimo įrenginį 21, grįžta į pasyvią padėtį. Pasyvioje padėtyje pultas 2 praktiškai elektros energijos nenaudoja.
Bloko 1 priėmimo Įrenginys 3 priima koduotą radijo signalą (pranešimą) CDE ir perduoda jį mikrokontroleriui 5, kuris lygina C kodą su atminties elemente 6 instaliuotu kodu (fig.3). Kodams sutapus programa prieš neteisėtą transporto priemonės naudojimą nevykdoma (atjungiama). Toliau vyksta technologinių DE kodų apdorojimas. Jeigu pulto 2 maitinimo šaltinio 24 įtampa nepakankama (maitinimo baterija išsikrovusi), D kodas mikrokontroIeTyje 5 formuoja elektrinį signalą, kuris perduodamas į vizualinės informacijos įrenginį 18 ir garso sintezatorių 19.
Tuo atveju, kai bloko 1 priėmimo {renginys 3 C kodo negauna, kodinis radijo signalas AB (fig.2) pakartotinai perduodamas keletą kartų ir jeigu po to C kodas taip pat negaunamas, tuomet vyksta programos prieš neteisėtą automobilio naudojimą vykdymas (fig.5), kuri susideda iš toliau aprašytų etapų.
Pradiniu laiko momentu T=0 rakteliu įjungus degimo sistemą 9 arba esant įjungtam degimui uždarius transporto priemonės 10 salono duris vyksta mikrokontrolerio 5 aktyvizacija, siunčiama serija radijo koduotų užklausų AB, įsijungia mikrokontrolerio 5 programa prieš neteisėtą transporto priemonės naudojimą.
Laikotarpyje T1-T2 įsijungia vizualinis ir garsinis perspėjimas (savininkas pamiršo pultą). Mikrokontroleris 5 formuoja ir perduoda perspėjimo signalus į įrenginius 18 ir 19.
Laikotarpyje T2-T3 įsijungia avarinio sustojimo žibintai (vykdoma pirmoji blokiruotė). Mikrokontroleris 5 formuoja įjungimo signalą ir per sąsajos įrenginį 7 ir komutatorių 11 perduoda elektrinę komandą į grandines 12 ir 14 (fig-l).
J ziikotarpyje T3-T4 pirmoji blokiruotė atjungiama (tam, kad transporto priemonę galima būtų pastatyti saugioje vietoje). Mikrokontroleris 5 nutraukia grandinės 12 blokavimo kamandą, o komandos perdavimas į grandinę 14 tęsiasi.
Laikotarpyje T4-T5 įsijungia pirmoji blokiruotė (pilnai blokuojama pirmoji grandinė 12). Mikrokontroleris 5 per sąsajos įrenginį 7 ir komutavimo įrenginį 11 blokuoja grandinę 12.
Laikotarpyje >T5 įsijungia antroji blokiruotė, sirenos, avarinio sustojimo žibintų darbo rėžimas perjungiamas į “ekonominį rėžimą”. Salono ir elektrinių grandinių apsaugos rėžimas. Mikrokontroleris 5 formuoja elektrines komandas ir per sąsajos įrenginį 7, komutavimo įrenginį 11 perduoda į atitinkamas transporto priemonės grandines 13, 14, 15, 16 ir kiekvienoje jų įvykus pasikeitimui per komutavimo įrenginį 11 laikotarpiui Tx įsijungia sirena
15. Laikotarpio trukmė, prasidėjusi nuo T5 momento, neribojama.
Bet kurioje programos vykdymo fazėje , įjungus degimą, mikrokontroleris 5 įjungia radijo signalo perdavimo įrenginį 4, kuris perduoda AB kodus kaip tai aprašyta ankščiau. Gavus atsakymą (C kodą), programa prieš neteisėtą transporto priemonės naudojimą grįžta į pradinę padėtį T=0. Programos vykdymas taip pat pristabdomas, jeigu rakteliu išjungiama degimo sistema 9, t.y. jeigu bandymas nuvaryti automobilį nebevyksta. Šiuo atveju, įniki okontr oi eris 5 perduoda į atminties elementą 6 paskutinę sistemos būseną. Pakartotinai vėl įjungus degimo sistemą arba padavus įtampą į sistemos kontroliuojamą grandinę (bandymas nuvaryti kartojamas) mikrokontroleris 5 gauna iš atminties elemento 6 informaciją apie sistemos paskutinę būseną ir programa vykdoma toliau nuo jos nutraukimo momento (garantinis atminties elemente informacijos išsaugojimo terminas -10 metų).
Nesankcionuotai atjungus maitinimo bloką (akumuliatorių) 8 nedelsiant įsijungia paskutinis programos etapas (fig.5) . Mikrokontroleris 5, gavęs informaciją iš atminties elemento 6 apie paskutinį sistemos stovį ir sulyginęs ją su sistemos stoviu, per sąsajos įrenginį 7 ir komutavimo įrenginį 11 įjungia visas paskutinio programos etapo grandines, veikiančias laikotarpyje daugiau arba lygu T5.
Mikrokontroleris 5 turi automatinio programavimo vidinį algoritmą su kodų pakeitimų įrenginiu 17. Pametus pultą 2, komutuojant įrenginį 17 per kontrolerį 5 atsidaro įėjimas į atminties įrenginį 6. Turint naują pultą su kitais kodais ir įjungus degimo sistemą 9, įvyksta pasikeitimas kodais ir naujų ABCDE kodų įrašymas į atminties elementą 6. Nutraukus įrenginio 17 komutavimą užfiksuojamas naujas kodas.
Bazinio bloko 1 ir pulto 2 signalai sklinda tik transporto priemonės salono viduje , o korpusas ekranuoja juos nuo išorinės aplinkos. Esant pultui ne salone pasikeitimas radijo signalais nevyksta.
Pagal išradimą pasiūlytas įrenginys apsaugo automobilį nuo nesankcionuoto jo naudojimo ir tuo atveju, kai savininkas priverstinai yra išsodinamas iš transporto priemonės, kadangi pagal programą įjungus degimą, bazinis blokas 1 siunčia koduotą signalą užklausą” (AB) kiekvieną kartą užsidarius salono durims. Tuo atveju , jeigu negaunamas pulto 2 signalas “atsakymas” (C) (t.y.
savininko nėra salone), įsijungia programa prieš neteisėtą transporto priemonės naudojimą ir veikia taip pat, kaip buvo aprašyta aukščiau.
Pasiūlytas išradimas neapsiriboja tik aprašytu pavyzdžiu. Instaliuotos programos mikrokontroleriuose 5 ir 22 algoritmai gali būti parenkami pagal savininko pageidavimus. Be to, norint sumažinti įrenginio savikainą, galima vietoj priėmimo-perdavimo įrenginių 3 ir 21 baziniame bloke 1 naudoti priėmimo įrenginį, o pulte 2 impulsinio kodo perdavimo įrenginį.

Claims (10)

  1. IŠRADIMO APIBRĖŽTIS
    1. įrenginys prieš neteisėtą transporto priemonės naudojimą, susidedantis iš bazinio bloko (1), sumontuoto transporto priemonės viduje, turinčio priemones, identifikuojančias transporto priemonės savininką pagal pulto (2) siunčiamą užkoduotą signalą, ir priemones, valdomai komutuojančias transporto priemonių elektrines grandines, blokuojančias transporto priemonės variklį bei įjungiančias šviesos ir garso signalizaciją, kai transporto priemonė naudojama neteisėtai, besiskiriantis tuo, kad bazinis blokas (1) ir pultas (2) turi abipusio radijo ryšio priemones, užtikrinančias tarpusavio pasikeitimą koduotais radijo signalais, su automatiniu pulto (2) aktyvizavimu (paleidimu) radijo signalu, sklindančiu iš bazinio bloko (1), po kiekvieno transporto priemonės degimo sistemos įjungimo ir kiekvieno salono durų uždarymo, ir priemones, įjungiančias baziniame bloke instaliuotos programos vykdymą prieš neteisėtą transporto priemonės naudojimą, nesant transporto priemonės savininko pultui (2) salono viduje, ir nutraukiančias minėtos programos vykdymą, minėtam pultui (2) esant salono viduje.
  2. 2. įrenginys pagal 1 punktą, besiskiriantis tuo, kad priemones, užtikrinančias abipusį pasikeitimą koduotais radijo signalais, tarp bazinio bloko (1) ir vairuotojo pulto (2) ir įjungiančias arba nutraukiančias programos vykdymą prieš neteisėtą transporto priemonės naudojimą, sudaro baziniame bloke (1) sumontuotas radijo signalo priėmimo-perdavimo įrenginys (3), elektriniu ryšiu sujungtas su mikrokontroleriu (5), turinčiu instaliuotą programą, be to, mikrokontroleris (5) per sąsajos įrenginį(7) turi ryšį su elektrinėmis transporto priemonės grandinėmis (8), (9) ir (10), informuojančiomis apie transporto priemonės saugumą ir turi ryšį tiesiogiai ir per sąsajos įrenginį (7) su komutavimo įrenginiu (11), komutuojančiu transporto priemonės elektrines grandines (12), (13), (14-), (15) ir (16) pagal mikrokontroleryje (5) instaliuotos programos algoritmą, o pulte (2) sumontuotas radijo signalo perdavimo-priėmimo įrenginys (21) per aktyvizacijos schemą sujungtas su mikrokontroleriu (22), turinčiu instaliuotą programą.
  3. 3. Įrenginys pagal 1-2 punktus, besiskiriantis tuo, kad bazinis blokas (1) turi sujungtą su mikrokontroleriu (5), nuo energijos nepriklausantį, atminties elementą (6), galintį isimintį programos prieš neteisėtą transporto priemonės naudojimą einamąją stadiją ir atkurti šią stadiją po ilgo laiko tarpo.
  4. 4. Įrenginys pagal 1-3 punktus, besiskiriantis tuo, kad turi sujungtą su mikrokontroleriu (5) komutavimo įrenginį (17), įgalinantį automatiškai instaliuoti kodų pakeitimą.
  5. 5. Įrenginys pagal 1-4 punktus, besiskiriantis tuo, kad baziniame bloke (1), esantis radijo signalo priėmimo-perdavimo įrenginys (3) yra dirbantis įvairiais priėmimo ir perdavimo radijo dažniais su viena antena, o pulte (2) esantis radijo signalo priėmimo - perdavimo įrenginys yra dirbantis įvairiais priėmimo
    - perdavimo radijo dažniais su atskiromis antenomis.
  6. 6. Įrenginys pagal 5 punktą, besiskiriantis tuo, kad radijo signalo priėmimo
    - perdavimo įrenginys (3) turi antenos suderinimo bloką (4), užtikrinantį įrenginio (3) darbą įvairiais radijo dažniais su viena antena.
  7. 7. Įrenginys pagal bet kurį 1-6 punktą, besiskiriantis tuo, kad turi priemones, reaguojančias į transporto priemonės salono durų padėtį, įvykus priverstiniam savininko išsodinimui iš transporto priemonės, esant užvestam varikliui, ir per mikrokontroleTĮ (5), sąsajos įrenginį (7) perduodančias signalą komutavimo įrenginiui (11), komutuojančiam transporto priemonės elektrines grandines (13), (14), (15), (16) pagal mikrokontroleryje instaliuotą programą prieš neteisėtą transporto priemonės naudojimą.
  8. 8. Įrenginys pagal bet kurį 1-7 punktą, besiskiriantis tuo, kad turi įjungtą į transporto priemonės akumuliatoriaus grandinę kontrolinę priemonę, reaguojančią į neteisėtą akumuliatoriaus atjungimą ir per mikrokontrolerį (5), atminties elementą (6) ir sąsajos įrenginį (7) perduodančią signalą komutavimo įrenginiui (11), komutuojančiam transporto priemonės elektrines grandines (13), (14), (15), (16) pagal mikrokontroleryje instaliuotą programą prieš neteisėtą transporto priemonės naudojimą, įjungiant paskutinį jos etapą.
  9. 9. Įrenginys pagal bet kurį 1-8 punktą, besiskiriantis tuo, kad pulte (2) sumontuotas komparatorius (25), perduodantis technologinį signalą apie pulto (2) maitinimo elemento (24) stovį į mikrokontrolerį (22), perduodantį technologinį kodą radijo ryšio metu į bazinį bloką (1).
  10. 10. Įrenginys pagal bet kurį 1-9 punktą, besiskiriantis tuo, kad pulte (2) sumontuotas darbo ir aptarnavimo režimų perjungiklis (26), perduodantis technologinį signalą apie pasirinktą režimą į mikrokontrolerį (22), perduodantį technologinį kodą radijo ryšio metu į bazinį bloką (1).
LT97-058A 1997-03-28 1997-03-28 Vehicle fitting for preventing unauthorised use LT4273B (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT97-058A LT4273B (en) 1997-03-28 1997-03-28 Vehicle fitting for preventing unauthorised use

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
LT97-058A LT4273B (en) 1997-03-28 1997-03-28 Vehicle fitting for preventing unauthorised use

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LT97058A LT97058A (en) 1997-10-27
LT4273B true LT4273B (en) 1997-12-29

Family

ID=19721841

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LT97-058A LT4273B (en) 1997-03-28 1997-03-28 Vehicle fitting for preventing unauthorised use

Country Status (1)

Country Link
LT (1) LT4273B (lt)

Citations (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5348329A (en) 1989-12-02 1994-09-20 Clipcar Industrie Trailer with combined towing and centering devices
WO1994021498A1 (en) 1993-03-23 1994-09-29 Raivo Kask Theft-impairing device

Patent Citations (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5348329A (en) 1989-12-02 1994-09-20 Clipcar Industrie Trailer with combined towing and centering devices
WO1994021498A1 (en) 1993-03-23 1994-09-29 Raivo Kask Theft-impairing device

Also Published As

Publication number Publication date
LT97058A (en) 1997-10-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR940002682B1 (ko) 사용자 식별이 가능한 차량용 도난방지시스템
KR0160318B1 (ko) 자동차 도난 방지용 장치 및 도난 방지 방법
JP3290440B2 (ja) 車両に好適で、リモート送信機検証を有するリモートコントロールシステム
US5307048A (en) Vehicle security system including an anti-carjacking system
JP4136649B2 (ja) 車両用盗難防止装置及び車両の制御方法
JP2003155858A (ja) 車両のドアアンロック装置
KR19990087578A (ko) 자동차 보안장치
JP3885022B2 (ja) 車両用盗難防止装置
US5969596A (en) Security system with automatic door locking/unlocking function
LT4273B (en) Vehicle fitting for preventing unauthorised use
JP3854838B2 (ja) 車両施錠制御装置
RU2179122C1 (ru) Способ предотвращения несанкционированного пользования транспортным средством
KR100314660B1 (ko) 자동차 도난 방지장치
JPS6299240A (ja) 自動車の盗難警報装置
GB2329053A (en) Motor vehicle anti-theft system
RU2237585C1 (ru) Система защиты транспортного средства от несанкционированного использования
JP2000265720A (ja) 車両盗難犯閉じ込め装置
JPH06336150A (ja) 車載用盗難防止装置
RU2270112C1 (ru) Способ охраны транспортного средства и устройство для его осуществления
JPH0219332Y2 (lt)
WO2020207386A1 (en) An adjunctive security system for a vehicle
KR100196566B1 (ko) 원격시동 장치를 구비한 차량의 도난방지장치
KR200154895Y1 (ko) 자동차의 도난 방지장치
RU2037440C1 (ru) Устройство для двойной сигнализации о несанкционированном использовании автомобиля
JP2000179205A (ja) キーレスエントリー装置

Legal Events

Date Code Title Description
MM9A Lapsed patents

Effective date: 19990328