LT3529B - Process for preparation of cypermethrine isomers - Google Patents

Process for preparation of cypermethrine isomers Download PDF

Info

Publication number
LT3529B
LT3529B LTIP887A LTIP887A LT3529B LT 3529 B LT3529 B LT 3529B LT IP887 A LTIP887 A LT IP887A LT IP887 A LTIP887 A LT IP887A LT 3529 B LT3529 B LT 3529B
Authority
LT
Lithuania
Prior art keywords
weight
mixture
isomers
acid
reactor
Prior art date
Application number
LTIP887A
Other languages
English (en)
Inventor
Sandor Botar
Bela Bertok
Antal Gajari
Janis Hajimichael
Agnes Hegedus
Gyorgy Hidasi
Istvan Lak
Andras Rapi
Eva Somfai
Maria Tary
Sandor Zoltan
Lajos Nagy
Istvan Szekely
Original Assignee
Chinoin Gyogyszer Es Vegyeszet
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Chinoin Gyogyszer Es Vegyeszet filed Critical Chinoin Gyogyszer Es Vegyeszet
Publication of LTIP887A publication Critical patent/LTIP887A/xx
Publication of LT3529B publication Critical patent/LT3529B/lt

Links

Landscapes

  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Agricultural Chemicals And Associated Chemicals (AREA)

Description

Šis išradimas priskiriamas 0(-ciano-3-fenoksibenzil-3-(2,2-dichlorvinil)-2,2-dimetilciklopropabkarboksilato (toliau vadinamo cipermetrinu), kurio formulė (I):
duoto izomerų santykio enantiomerų (veidrodinių izomerų) gavimui, panaudojant asimetrinę transformaciją.
Išradimo aprašyme erdvinė pakaitų konfigūracija chiralinio anglies atomo (formulėje pažymėtom) atžvilgiu charakterizuojama simboliais S ir R. Terminai eis” ir trans naudojami pažymėti pakaitų prie ciklopropano žiedo 3-čio anglies atomo padėčiai, o pakaito prie 1-mo anglies atomo absoliutinė erdvinė kon figūracija sąlyginai žymima IR ir 1S. Įvairių enantiomerų ir jų porų pažymėjimui naudojami šie sutrumpinimai:
Ia lRcisS ir IScisR mišinys; alfametrinas (Fastac),
Ib IRtransS ir IStransR (Transmix),
Ic lRcisR ir IScisS mišinys,
Id IRtransR ir IStransS mišinys, lf lRcisS,
Ih IScisR,
Ii IStransR,
Ia+Ib asimetrinas (Chinmix).
i imu. ιιιιι ι ι ιιιιειιιι ι.ηιιη iiuiihui i mu ,,ιωιπ
-2LT 3529 B
Šis išradimas priskiriamas tokiems cipermetrino, kurio formulė (I):
izomerų mišiniams, kuriuose iš teoriškai galimų 8 cipermetrino izomerų, yra mažiausiai 95 IRtransS ir IStransR (Ib) izomerų poros arba tik lRcisS ir IScisR (Ia) ir (Ib) izomerų porų mišinys santykiu (Ia):(Ib) = 55:4-5 - 25:75, gaunamiems antros eilės asimetrinės transformacijos būdu, dalyvaujant amino tipo bazei ir tirpikliui, iš cipermetrino izomerų mišinio, kuriame be (Ib) izomerų poros, yra ir cis-izomerų pora, bei kiti trans-izomerai, arba (Ia)+(Ib) izomerų pora nepageidaujamu santykiu; šis būdas realizuojamas taip:
a) atliekama alyvos pavidalo arba kristalinio I formulės ' junginio izomerų mišinio, kurio grynumas yra mažiausia 90 svorio %, turinčio mažiausia 60 % trans-izomerų arba eis- ir trans-izomerų 65:35 - 15:85 santykių ribose, cheminė reakcija 0-25 °G temperatūroje, sistemoje, kurioje yra iki 0,5 % drėgmės su 0,1-0,5 svorio dalimis trietilamino arba 0,0005-0,01 svorio dalimis 1,5-diazabiciklo/4,3,0/non-5-eno (DBN) arba 1,5-diazabiciklo/5,4,0/undeceno (DBU) (skaičiuojant pagal pradinio izomerų mišinio svorį), intensyviai maišant ir esant propanoliui norimo izomerų santykio mišinio įsisotinimo taške, pridedant propanolį į mišinį, vykstant epimerizacijos reakcijai, ir, esant reikalui,, trietilaminą taip, kad propanolio santykis cipermetrino atžvilgiu reakcijos gale būtų 0,5-2 svorio dalys, ir, esant reikalui, laipsniškai šaldant reakcijos mišinį, išsiskiria produktas;
b) įvykus reakcijai, išskirta kristalinė masė veikiama rūgšties vandeniniu tirpalu ir/arba tirpinama organiniame, nesimaišančiame su vandeniu tirpiklyje 0-70 °C temperattūroje, arba išlydoma, nepridėjus tirpiklio, 60-70 °G temperatūroje ir plaunama vandeniniu rūgšties tirpalu; organinis sluoksnis plaunamas vandeniu, kuriame, esant reikalui, gali būti druskų arba rūgščių, ir/arba nevalyta medžiaga perkristalinama iš tirpiklio, kuriame yra organinės rūgšties;
nm ί,ι. ·Βίΐ;ι ι ι ,ίJUIIII Ι.ΙΙΙΙΗ .!lllllMLIHiil | iUlįli j|i||]|
-3LT 3529 B
c) į operacijų sekos apdorojimo sekciją pridedama aldehido, kaip cianą surišančios medžiagos;
d) operacijų seka atliekama nepertraukiamai keliuose reaktoriuose, sudarant reaktorių grandinę, sujungus į serijas po 2-10 reaktorių, kuriue galima šaldyti ir šildyti ir jie turi maišytuvus. Reaktorių temperatūra reguliuojama +30 - -25 °C temperatūrų intervale, palaikant maksimalų temperatūrų skirtumą gretimuose reaktoriuose 10 °G; iš pradžių į kiekvieną reaktorių pridedama 1 svorio dalis norimos kristalinės medžiagos ir, esant reikalui, iki 0,4 svorio dalių bazės; mišinys kiekviename reaktoriuje, esant reikalui, praskiedžiamas dar 0,4 svo rio dalimis protoninio tirpiklio. Pridėjus į 1—-jį reaktorių 1 svorio dalį nevalyto 1 formulės junginio, kurio grynumas yra mažiausiai 90 %, izomerų mišinio, esant reikalui, pridedamas papildomas bazės kiekis, kad susidarytų 0,4 dalys pagal svorį, ir, esant reikalui, pridedama iki 0,4 svorio dalių protoninio tirpiklio; mišinys maišomas, ir visas reakcijos mišinys arba jo dalis įvedama į antrąjį ir toliau einančius reaktorius, kur protoninio tirpiklio ir bazės pridėjimas ir maišymas, jeigu rei kia, pakartojamas kelis kartus. Nevalytas cipermetrinas nepertraukiamai arba dalimis, kartu su iki 0,4 svorio dalių protoninio tirpiklio ir/arba bazė s,vėl pridedamas į pirmąjį reaktorių. Praėjus reakcijos mišiniui per reaktorių grandinę, kur vyksta aukščiau aprašytas apdorojimas, kristalai, jeigu reikia,išskiriami iš gautos kristalinės suspensijos reaktorių grandinės gale .
Aukščiau minėti cipermetrino izomerai yra insekticidai, pasižymintys vertingomis biologinėmis savybėmis (EP 205 010 ir EP 208 758).
Panaudojant žinomus būdus, reikiamas izomerų mišinys yra išskiriamas, kristalinant cipermetrino izomerų mišinį.
Kristalinimas vykdomas esant bazei, sukeliančiai Oi-anglies atomo epimerizaciją, ir nepageidaujami izomerai teoriškai gali būti paversti norimu produktu. Organinėje chemijoje šis būdas vadinamas asimetrine antros eilės transformacija·
Pagal nurodytą būdą, tinkamą išimtinai cis-izomerams, (la) izomeras gaunamas iš cis-permetrinų mišinio. Pradinė medžiaga buvo suspenduota 1,5-3,0 kartus didesniame trietilamino kiekyje arba buvo ištirpinta pašildžius ir į tirpalą buvo pridėta (la) w ·υ i : ·ιi ι
ILI1II UIIIIH .IIIIIJUIIKIIJJ -4I III! III Jilllll kristalų, skirtų kristalizacijos centrų sudarymui, turinčių lRcisS ir IScisR izomerus, kurių santykis 1:1, ir tirpalas arba suspensija buvo lėtai kristalinama, laipsniškai šaldant. Gautas 90-95 % grynumo la, kurio išeiga buvo apie 80 % (EP 6746 ir 109113).
Buvo publikuotas analogiškas lb gavimo iš cipermetrino, turinčio lb ir Id trans-izomerus, būdas, vykdant epimerizaciją su organine arba neorganine baze arba vykdant epimerizaciją, jeigu reikia, organiniame tirpiklyje, tokiame kaip petrolio eteris, ir esant 2,6-di-tret.-butil-4-metilfenoliui, kaip antioksidantui, 30-60 °C temperatūroje (EPĄ 215 010).
Pagal vėlesnę publikaciją, la, lb ir Iat-Ib buvo gauti, veikiant pradinę izomerų suspensiją angliavandeniliuose baze ir katalizatoriumi, kuris pagrindinai buvo ištirpęs suspensijoje, pasirinktu iš ketvirtinių amonio ir fosforo junginių, bei krauneterio. Suspensija buvo maišoma temperatūroje, tinkančioje transformacijos vykdymui, ir gauti izomerai išskiriami. Benzoino esterio, kaip pašalinio produkto, susidarymo galimybė buvo sumažinta, pridedant į suspensiją aldehidų akceptoriaus, tokio, kaip metabisulfitas, ir/arba katalizatoriaus - tetraalkilamonio halogenido, ištirpinto aprotoniniame tirpiklyje, tokiame kaip organinis nitrilas. Buvo naudojamos kietos neorganinės bazės arba jų vandeniniai tirpalai. Tinkamiausia baze siūlomas natrio cianidas (PCT publikacija VJO 88/10249).
šio būdo trūkumas yra žymus cipermetrino skilimas, vykstantis rekomenduojamose reakcijos sąlygose, pvz. benzoino da-
CL
CL (II) susidarymas.
Siūloma molekulė-akceptorius padeda išvengti tik benzoino darinių susidarymo, bet ne cipermetrino skilimo. Kitas proceso trūkumas yra ciano, kaip pašalinio skilimo produkto, išsiskyrimas. Reakcijos mišinio, susidedančio iš kelių sluoksnių, apdorojimas taip pat komplikuoja patikimą šios kritinės reakciI IIU i U BĖKI I
l.ltl IIIII 1UI··!
-5I 111» III »11 jos pramoninį realizavimą. Gal būt dėl to, skaitlinguose šios publikacijos pavyzdžiuose neduodami išeigų rezultatai- Padidėję sunkumai, atsirandantys mišiniuose, kuriuose yra la ir lb izomerai kartu, matyti iš EP 67461, kuriame aprašytas la izomerų poros gavimas, transformuojant (Ia-f-Ic) izomerų mišinį trietilamine. Pagal šią publikaciją, kai pradinėje medžiagoje yra 6 ai'ba 10 % trans-izomerų priemaišų, la išeiga sumažėja iki 63 arba 36 % Kai trans-izomero kiekis yra didesnis, negalima laukti la kristalizacijos, o tuo labiau mišinio (Ia+Ib) išskyrimo.
Pagal žinomą būdą, grynas (Ia-Hb) mišinys gali būti gautas, selektyviai kristalinant pakankamai gryną cipermetriną, parinkus tinkamas sąlygas, tinkamą tirpiklį, tinkamą temperatūrą ir pridedant švarių kristalų, skirtų kristalizacijos centrų sudarymui. Procesas užtrunka keletą savaičių. Tokiu būdu, Ia+Ib mišinys gali būti gaunamas, esant 80 % išeigai, skaičiuojant nuo Ia+Ib izomerų poros kiekio pradiniame cipermetrine. Šio būdo trūkumas yra tas, kad kiti, biologiškai mažiau vertingi cipermetrino stereoizomerai lieka nepanaudoti (EP 208 758).
Švarių izomeriniu produktų (turinčių daugiau negu 97 veikliosios medžiagos) pramoninis gavimas iki šiol išlieka problemiškas. Tarp kitko, mišiniai, kuriuose yra la, pasižymi odą erzinančiu poveikiu, sukeliančiu stiprią alergiją, ir todėl pageidautina supaprastinti apdorojimą.
Pagal šį išradimą, epimerizacją reikia atlikti sistemoje, kurioje yra iki 0,5 % drėgmės. Pagal mūsų gautus rezultatus, katalitinis vandens kiekis jau gali turėti įtakos II formulės benzoino darinių susidarymui. Skirtingai nuo ankstesniųjų būdų, mes nesurišame sukilimo produktų, bet stengiamės išvengti hidrolitinio cipermetrino skilimo. '
Pagal šį išradimą, pramoninis procesas gali būti atliekamas, derinant a), b) ir c), o, esant reikalui, ir d) sudėtines dalis. Šis procesas duoda stabilius grynus produktus, yra paprastai atliekamas, saugus bei priimtinas sveikatos apsaugos požiūriu.
Proceso sudėtinės dalys toliau konkretizuojamos taip:
Šio išradimo būdo a) dalis paremta tuo faktu, kad, norint sėkmingai atlikti asimetrinę antros eilės transformaciją, prasidėjusių epimerizacijos ir kristalizacijos procesų greičių palaikymui kritinis faktorius yra ne tik tinkamos bazės pasirinkimas, » ·ι. i i a ·ιι ι
Ulli·!,HIIU £ΙΙΙΙΙ·[.·η I JI· ||] UJljjjĮjĮj
-6LT 3529 B bet taip pat ir propanolio kiekis, kurį reikia pridėti į vykdomą epimerizacijos reakciją reikiamoje temperatūroje. Buvo pastebėta, kad pridedant tinkamo kristalizacijos tirpiklio, tokio kaip izopropanolis, į alyvos pavidalo cipermetrino izomerų mišinį, tirpiklis tam tikru laipsniu ištirpsta cipermetrine, po to, pasiekus taip vadinamą įsisotinimą arba pusiausvyrinę reikšmę, mišinys staigiai virsta emulsija. Toliau dedant tirpiklį, susidariusi emulsija laipsniškai virsta tikru tii-palu. Toks pats reiškinys stebimas ir tuo atveju, jeigu tinkamas kristalizacijai tirpiklis turi bazės. Pagal mūsų pastebėjimus, asimetrinę transformaciją galima atlikti greičiau įsisotinimo arba pusiausvyrinėse sąlygose. Kiek mums žinoma, tokio pastebėjimo, susijusio su asimetrine transformacija, publikuota nebuvo. Transformacijos greitis mažėja, didėjant susidariusios medžiagos kiekiui, bet jį galima padidinti vėl pridėjus propanolio (propanolis selektyviai skatina Ia ir Ib kristalizaciją). Šis procesas toliau skatinamas, atšaldant mišinį.
Tačiau tokios įsisotinimo arba pusiausvyrinės sąlygos trunka trumpai, ir todėl susidariusio produkto sudėtį veikia ir maži nukrypimai. Jeigu, gaminant izomerų mišinį Ia:Ib « 4:6, temperatūra pakeliama nuo 14-15 °G iki 20 °C, išeiga žymiai sumažėja ir gali būti stebimas Ib enantiomerų poros kiekio padidėjimas vietoj termodinamiškai labiau tikėtinos Ia enantiomerų poros, turinčios aukštesnę lydymosi temperatūrą (86 °G).Tą patį galima pasiekti, sąmoningai didinant tirpiklio kiekį. Išradime siūlomas būdas leidžia gauti produktą, kuris skiriasi nuo pradinio cipermetrino cis:trans sudėties net 30-čia svorio %, ir galima išskirti produktą, turintį norimą izomerų santykį. Pradine medžiaga galima naudoti tiek alyvos pavidalo, tiek ir kristalinius cipermetrino izomerų mišinius. Naudojant kristalinę pradinę medžiagą, epimerizacijos reakciją galima atlikti greičiau net ir tuo atveju, jeigu procesas nėra nepertraukiamas.
Kai kurių izomerų Ia:Ib porų, turinčių svarbią reikšmę, gavimas aprašytas žemiau.
Norint gauti mišinius, kuriuose izomerų santykis Ia:Ib = = 40:60, pradine medžiaga naudojamas cipermetrino izomerų (Ia++Ic) = 35-45, (Ib-hld) = 50-60 svorio % mišinys ir reakcija vykdoma 4—10 dienų, priklausomai nuo kiekio, 3—16 °q temperatūroje,
I IU ;;l .·Ι,Κ! I miliniu i miniu i linui inu po to - 1-5 dienas - 0 °C temperatūroje, esant cipermetrino: trietilamino:propanolio santykiui 1: 0,2-0,3 : 1-1,5- Izopropanolio pridėjimą geriausia pradėti antrą dieną ir tęsti iki 5-tos dienos.
Jeigu gaminamas Ia:Ib = 50:50 svorio % mišinys, pradine medžiaga naudojamas (Ia-hLcJ = 40-55, (IbTId) = 45-55 svorio % mišinys ir izomerizacija vykdoma 1-10 dienų.
Jeigu reikia pagaminti izomerų mišinį Ia:Ib = 25-30 : 75:70 svorio %, tada pradine medžiaga naudojamas IaJ-Ic = 35-45 ir Ibl-Id = 50-60 svorio % izomerų mišinys. Asimetrinė transformacija ir išskyrimas atliekamas per 1-5 dienas 25 °C temperatūroje.
Jeigu pradine medžiaga naudojamas alyvos pavidalo cipermetrinas, pageidautina atšaldyti reakcijos mišinį žemiau 0 °C ir perkristalintiNedidelis (Ic+Id) izomerų poros kiekis, esantis išskirtame produkte, gali būti dar sumažintas, plaunant nufiltruotą kris talinį galutinį produktą. Plovimui gali būti panaudoti tirpikliai, tokie, kaip heksanas, heptanas, petrolio eteris, etanolis ir/arba izopropanolis, arba šių tirpiklių mišiniai su rūgštimis, tokiomis, kaip acto, ftalio, maleino, fumaro ir malono rūoštys, arba galima naudoti alkilintą malono rūgštį.
Asimetrinė transformacija gali būti atliekama tiek esant izopropanoliui, tiek ir n-propanoliui.
Šio būdo svarbi ypatybė yra ta, kad reakcijos mišinys paskutiniame trečiajame reakcijos laiko periode yra palaipsniui atšaldomas žemiau 0 °C, geriausia žemiau (-10)-(-25) °G temperatūros.
Mes nustatėme, kad nedidelis Dazės, tokios kaip azotą turinčios priemaišos, kiekis dalyvauja galutinio produkto epimerizacijoje. Tokią epimerizaciją gali sukelti ir priemaišos, esančios pridedamame tirpiklyje arba bet kuriame iš kitų reagentų, dalyvaujančių gamyboje, arba priemaišos, patenkančios su pridedamomis medžiagomis, gaminant preparatą. Pavyzdžius iliustruojančiose lentelėse parodyta, kaip galima išvengti nepageidaujamos epimerizacijos tam tikru metu pridedant rūgšties (parodyta, pridėjus nedidelį trietilamino kiekį) ir kaip galima stabilizuoti produktus-* BLi ' ’·>'*«' 1 1 uuuiiaiu muLAii i inm no —3—
Atlikti tyrimai parodė, kad musų būde reikalinga b) sudėtinė dalis.
Pagal šio išradimo būdo b) sudėtinę dalį, reakcijos mišinys gali būti parūgštintas arba kristalinėje suspensijoje esanti bazė gali būti surišama, panaudojant 0,1-5 svorio % vandeninius rūgščių tirpalus, geriausia cnloro vandenilio, skruzdžių, ftalio, tualono, rumaro arba alkilintos malono arba maleino rūgšties, esant, reikalui, turinčius cianų surišantį reagentą.
Kristalinė s suspensijos ekstrahavimui galima naudoti su vandeniu nesimaišantį tirpiklį, geriausia heksaną, cikloneksaną, petrolio eterį, dichlormetaną, dichloretaną, chloroformą, anglies tetrachloridą, etilacetatu, benzolą, toluolą arba ksilolą. Geriausia ekstraktą plauti vandeniu arba vandeniu, prisotintu natrio chlorido, ir/arba 0,1 svorio % vandeniniu mineralinės arba organinės rūgšties, geriausia chloro vandenilio, acto ftalio, malomo, alkilintos malono, fumaro arba maleino rūgšties, tirpalu.
Produkto perkristalinimui galima naudoti nepolinį arba protoninį tirpiklį, geriausia heksaną, heptaną, petrolio eterį, metanolį, etanolį, izopropanolį arba jų mišinius su rūgštimi, geriausia maleino, fumaro, malono arba alkilinta malono rūgštimi.
Op eracijų se*.os gale gaunamas produktas kristalų, lydalo arba tirpalo pavidalu. Produkto izomerų santykis išlieka stabilus ir po 12 mėnesių.
Jeigu reakcija atliekama bevandenėse sąlygose, tada galima išvengti aukščiau minėto cipermetrino skilimo. Skilimo nuslopinimas sumažina ir ciano kiekį reakcijos mišinyje.
Vis tik, ilgo apdorojimo metu pramoninėmis sąlygomis reakcijos mišinyje galimas nedidelio laipsnio skilimas. Todėl mūsų išradimo c) sudėtine dalimi mes užtikriname, kad laisvo ciano atsiradimas nesUKeltų problemų, susijusių su saugumu. Kiekvieną kartą, kada tik gali atsirasti nedideli laisvo ciano kiekiai rūgštinant terpę, į reakcijos mišinį pridedama aldehido, kaip stabilaus cianą surišančio reagento, Kad būtų išvengta ciano patekimo į orą- Geriausia naudoti formaldehidą. Taip gautas cianglikdio rūgšties nitrilas atliekų mišinyje gali būti hidroli— zuojamas į glikolio rūgštį, paprasčiausiai pašildant, ir taip gautas mišinys gali būti apdirbamas be jokio pavojaus.
II ΙΕ.Ι I J III! I
HIUIIIII·· IIUIIHIS I U III ,111111
-9LT 3529 B
Antros eilės asimetrinė transformacija yra heterogeninė pusiausvyrinė reakcija, susidedanti iš dviejų stadijų. Tokių reakcijų kinetikos nustatymas yra galimas tik eksperimentiniu būdu. Mūsų atveju procesas pasidaro dar sudėtingesnis, nes koncentracija kinta, vyKstant kristalizacijai, pridedant tirpiklio, o epimerizacijos temperatūra gali būti padidinta ir po to sumažinta, vykstant procesui. Siekiant išsiaiškinti, ar proceso reX t akcijos kinetika leidžia panaudoti teoriškai kasicadinį reaktorių, buvo nustatyta reakcijos eilė. Reakcija gali būti aprašyta neabejotina antros eilės kinetika, o tai reiškia, kad panaudojant nepertraukiamą arba beveik nepertraukiamą reaktorių grandinę galima padidinti našumą ir atitinkamai transformacijos laipsnį, pasiekiamą per laiko vienetą.
Mūsų išradimo d) sudėtinė dalis paremta pripažinimu to, kad remiantis cipermetrino asimetrinės transformacijos antros eilės reakcijos kinetika, procesą galima sėkmingiau realizuoti, panaudojant nepertraukiamą arba beveik nepertraukiamą reaktorių grandinę. Reakciją galima atlikti nepertaraŪkiamai arba beveik nepertraukiamai. Pirmu atveju medžiagos įdedamos arba išimamos nepertraukiamai, antru atveju - medžiagos įdedamos dalimis taip, kad reaktorių grandinė dirbtų be pertraukos. Gali būti sudaryta keletas reaktorių grandinių,lygiagrečių viena kitai. Reaktorių grandinėje geriausia naudoti trans-sujungimus, nes tada galima recirkuliacija arba apėjimas. Metodo privalumas yra tas, kad galima padidinti našumą, panaudojant keletą periodinio veikimo reaktorių, o taip pat ir transformacijos laipsnį. Susidariusi medžiaga gali būti apdirbama nepertraukiamai- Tai leidžia išvengti skilimo arba agregacijos, surištos su proceso sustabdymu. Norima transformacija gali būti pasiekiama per trumpesnį laiko tarpą medžiagos kiekio vieneto atžvilgiu ir taip gali būti sumažintas medžiagos skilimo pavojus. Įrangos temperatūra turi išlikti pastovi, kad būtų išvengiama energijos nuostolių.
Šis išradimas leidžia pagaminti stabilias artropodines kompozicijas, į kurias kaip veiklioji medžiaga įeina I formulės cipermetrino izomerų mišinys, kuriame yra mažiausiai 95 svorio % IRcisS ir IScisR (la) enantiomerų poros ir enantiomerai IRtransS ir IStransR (lb) santykiu Ia:Ib = 55:+5 - 25:75, arba la arba lb izomerų pora ir stabilizatorius, kurio kiekis sudaro aKtyviosios medžiagos 0,001-0.1 svorio £, tote kaip rūgžtis arba rūgšiių n iii· i.imu n ιιιιι·.ι·.ΐΐ.
-10LT 3529 B mišinys, geriausia nelakios karboksilo rūgštys, kurių pK^ = 1-5 tokios kaip ftalio, gintaro, vyno, maleino, fumaro, malono, arba mono- arba polialkilinti jų dariniai ir/arba oksalo rūgštis.
Realizuojant d) sudėtinę dalį, pagal išradimą, nepertraukiamu arba periodiniu būdu,tikslinga naudoti pradinį reakcijos mišinį, kuriame yra: 50-80 svorio % cipermetrino, 1-50 svorio % propanolio, 10-20 svorio % trietilamino arba 0,0002-0,01 svorio % DBN arba DBUTaip pat tikslinga užtikrinti, Kad galutiniame reakcijos mišinyje, įvykdžius asimetrinę transformaciją, koncentracijos būtų tokios: 25-4-5 svorio % cipermetrino, 45-75 svorio % propanolio, 4-14 svorio % trietilamino arba 0,0002-0,004 svorio %
DBN arba DBU.
Nepertraukiamame procese reakcijos mišinio srauto greitis turi būti 50-150 g/val/reaktorių sistemos naudingo tūrio litrui.
Stabilizuoti tirpalai arba produktai, kuriuose yra cipermetrino izomerai, kartu su aukščiau minėtomis stabilizuojančiomis rūgštimis, gali būti naudojami icišiniuose su priedais, naudojamais pesticidų, skirtų žemės ūkiui, pramonėje, veterinarijoje, žmonių sveikatos apsaugoje ir/arba higienos tikslais (žr. pvz-, EP 208 758). Reikia stengtis išvengti priedų, kurie gali pakenkti rūgščių stabilizuojančiam efektui, ypatingai bazių, arba juos įskaityti, nustatant panaudojamos rūgšties kiekį. Atitinkamai reikia parinkti ir tirpiklius.
Kitos mūsų išradimo detalės yra iliustruojamos toliau einančiais pavyzdžiais.
Panaudotų ir išskirtų medžiagų analizė buvo atlikta aukšto slėgio skystinės chromatografijos metodu. (Žr. : Analythical Methods for Pesticide s and Plant Growtn Reguliators: XIII, Ed. by G. Zweig and J. Sherma, Acad. Press, 1984).
pavyzdys
IRc i s S ir IScisR (Ia) ir IRtransS ir IStransR (lb) enantiomerų poros 40:60 mišinio gavimas iš cipermetrino
100 g kristalinio cipermetrino, kurio grynumas yra 90 svorio % (lyd. temp.: 38-43 °G, izomerų santykis: Ia - 18,1 svorio lb - 23,1 svorio ¢, lc - 23,5 svorio Id - 34,3 svorio %), suspenduojamas mišinyje iš 21,7 g trietilamino ir 23,5 g izopropanolio įrenginyje, kuriame yra magnetinis maišiklis. Mišiai il ί .i bei i
IUIIIII9IIU UHIBU] | U||| ]{||]|
-11LT 3529 B šinys maišomas 24 valandas 16 °C temperatūroje. Palaipsniui tirštėjanti suspensija praskiedžiama 4 kartus, pridedant po
31,5 g izopropanolio kas 24 valandas. Po to, mišinys maišomas dar 24 valandas 0 °C temperatūroje. Tiršta suspensija nufiltruojama, plaunama 39,3 g izopropanolio, 31,5 g izopropanolio, kuriame yra 0,25 svorio % acto rūgšties, dar 23,5 g izopropanolio ir džiovinama vakuume kambario temperatūroje. Gaunama 87 g sniego baltumo kristalinės medžiagos.
lyd. temp.: 62-63 °C.
Izomerų santykis: Ia = 38,0 svorio %, lb - 59,3 svorio %,
Ic = 1,2 svorio %, Id = 0,4 svorio %.
Grynumas: 93,9 svorio %.
Filtratas išgarinamas ir aukščiau aprašytas procesas kartojamas, imant gautą produktą (13,5 g) ir 13,0 g izopropanolio ir 2,88g trietilamino mišinį, ir šiame antrame etape gaunama dar 7 g sniego baltumo kristalinės medžiagos.
lyd. temp. : 62-65 °G.
Izomerų santykis: Ia = 48 svorio %, lb 48,2 svorio %,
Ic = 1 svorio %, Id = 0,4 svorio %.
Grynumas: 97,6 svorio %.
pavyzdys
ĮRcisS ir IScisR (Ia) ir IRtransS ir IStransR (lb) 40:60 mišinio gavimas iš cipermetrino
Reakcija atliekama pagal 1 pavyzdyje aprašytą metodiką, tik kristalinis cipermetrinas pakeičiamas 100 g tirštos alyvos pavidalo cipermetrinu (grynumas: 95.6 svorio %; izomerų sudėtis:
Ia - 17,6 svorio %, lb - 22,6 svorio #, Ic - 22,9 svorio %, Id 32,4 svorio %), ir reakcija vykdoma 11 G temperatūroje. I-me ir Il-me etapuose gaunama iš viso 91 g (91 %) sniego baltumo kristalinio produkto.
Lyd. temp.: 62-64 °C.
Izomerų sudėtis: Ia = 38,1 svorio %, lb = 58,1 svorio %,
Ic = 1,1 svorio %, Id » 0,7 svorio %.
Grynumas: 98 svorio ¢.
» 11 I i .1 Ii 11 | liūnu I9HIII :ΐιιηιι··ιι I liuli! j|l.j|
-12LT 3529 B pavyzdys
ĮRcisS ir IScisR (Ia) ir IRtransS ir IStransR (lb) 5O:bO mišinio gavimas iš cipermetrino
Šį mišinį' galima gaminti pagal 1 pavyzdyje aprašytą metodiKą, tik pradine medžiaga naudojama 100 g Kristalinio cipermetrino (grynumas: 98 svorio %; Ia - 22,3 svorio %, Ib - 20,4 svorio %, Ic - 26,6 svorio %, Id - 28,7 svorio %). Iš I-mo ir ΙΙ-ro etapų gauta iš viso 9b g sniego baltumo Kristalinio produkto.
lyd. temp.: 54,5-65,5 °G.
Izomerų sudėtis: Ia = 48,2 svorio %, Ib = 48,4 svorio 0, Ic = 1,1 svorio %, Id = 0,6 svorio %.
Grynumas: 98,3 svorio %.
pavyzdys
ĮRcisS ir IScisR (Ia) ir IRtransS ir IStrans (Ib) gavimas iš cipermetrino 25 °C temperatūroje
Pradinė medžiaga yra ta pati, Kaip ir 1 pavyzdyje, tik epimerizacija atliekama 25 °C temperatūroje- Gaunama 52,1 g sniego baltumoKristalinė s medžiagos.
Lyd. temp.: 65-68 °G.
Izomerų sudėtis: Ia = 28,8 svorio %, Ib = 67,3 svorio %, Ic = 0,8 svorio %, Id = 0,3 svorio %.
Grynumas: 97,2 svorio %.
pavyzdys
ĮRcisS ir IScisR (Ia) ir IRtransS ir IStransR (Ib) gavimas iš · cipermetrino, panaudojant DBN
Pradinė medžiaga yra ta pati, kaip ir 1-me pavyzdyje, tik trietilaminas pakeičiamas 0,1 g DBN ir proceso I-me ir Il-me etapuose gaunama iš viso 95 g balto kristalinio produkto.
lyd. temp.: 62—64 °G.
Izomerų sudėtis: Ia = 39,4 svorio %, Ib = 57,4 svorio
Ic = 1,2 svorio %, Id = 0,8 svorio %.
Grynumas: 98,8 svorio %.
ΜΙ ΒΙ,Ι ] ,,ί ·ΐίΐ;ι I
11111· ΜΙΙΙΙΗ «UIIILKI
-13Μ.ΙίΙΙΙ
LT 3529 Β pavyzdys
ĮRcisS ir IScisR (Ia) ir IRtransS ir IStransR (Ib) 40:60 mišinio gavimas iš cipermetrino, panaudojant n-propanolį
Į įrenginį, Kuriame yra magnetinis maišiklis, termometras ir dvi angos, pridedama 100 g alyvos pavidalo cipermetrino (grynumas: 91,4 svorio %; Ia - 16,6 svorio %, Ib - 21,5 svorio %,
Ic - 21,8 svorio %, Id - 31,5 svorio %). Medžiaga maišoma su
14,5 g trietilamino ir 24,1 g n-propanolio 4 dienas 10-12 °G temperatūroje. Per tą laiką suspensija praskiedžiama po 24 valandų 14,5 g trietilamino ir 16 g n-propanolio mišiniu ir praskiedimas kartojamas 3 kartus kas 24 valandas 24,1 g n-propanolio. Pridėjus paskutinę tirpiklio porciją, reakcijos temperatūra sumažinama iki 5 °C ir maišoma dar 24 valandas. Iškritę kristalai nufiltruojami, plaunami nuo priemaišų taip, kaip aprašyta Ι-me pavyzdyje, ir džiovinami. Pirmąjame etape gaunama 82 g sniego baltumo kristalinės medžiagos.
Lyd. temp.: 62-63 °CIzomerų sudėtis: Ia = 38,0 svorio %, Ib = 60,0 svorio %,
Ic « 1,0 svorio $>, Id = 0,5 svorio %.
Grynumas: 99,5 svorio
Nugarinus filtratą, mišinys kristalinamas taip, kaip aprašyta 1 pavyzdyje.
pavyzdys
Į 3000 1 talpos įrenginį, kuriame yra kontroliuojamas šaldymas, šildymas garais ir propelerio tipo maišiklis, įdedama 600 kg alyvos pavidalo cipermetrino (grynumas: 92 svorio %, sudėtis: (Ia+-Ic) = 42 svorio ¢, (Ibf-Id) = 50 svorio %), 180 kg bevandenio izopropanolio (vandens kiekis: max 0,2 svorio %),
180 kg bevandenio trietilamino (vandens kiekis: max 0,2 svorio ir mišinys ištirpinamas maišant. Esant reikalui, gali būti pridedama 1 kg kristalinio cipermetrino (Ie = 38 svorio %, Ib » 58 svorio %) kristalizacijos centrų sudarymui 25 °C temperatūroje. Asimetrinei transformacijai atlikti tirpalas maišomas 18 valandų 3-7 °C temperatūroje ir į kristalinį mišinį pridedama 228 kg bevandenio izopropanolio. Mišinys vėl maišomas 24 valandas 3-7 °G temperatūroje, pridedama 96 kg bevandenio izopropanolio, maišoma dar 24 valandas 3-7 °c temperatūroje, pridedama n it.ι : ,.ι ·ι;ιι
ILIJI· .111111 111Ι·.·Ι
-14LT 3529 B dar 96 Kg bevandenio izopropanolio ir mišinys maišomas 168 valandas 3-7 °G temperatūroje.
Po to, reakcijos mišinys atšaldomas ΐκΐ 0 - (-5) °C ir maišomas 96 valandas. Gauta kristalina suspensija, padalinta į 4 lygias dalis, filtruojama per slegiamąjį filtrą, panaudojant azotą- 120 kg suslėgtos kristalinės masės plaunama bevandeniu izopropanoliu, nufiltruojama, drumzlės nusodinamos, pridedant 4 svorio % acto rūgšties-izopropanolio tirpalo ir filtruojama, slegiant azotu. Gauti kristalai džiovinami 12 valandų, šildant 40-45 °C temperatūroje ir maišant vakuume kastuvėlio tipo maišiKliu. Gaunama 500 Kg asimetrino. Jo sudėtis, pagal chromatografijos duomenis, yra: Ia = 38,2 svorio %, ib « 58,3 svorio %, Ic = 0,6 svorio %, Id = 0,8 svorio %.
Grynumas: 97,9 svorio pavyzdys
Procesas atlieKamas taip, Kaip aprašyta 1 pavyzdyje, tik naudojamas disko tipo maišiklis, o taip pat po trečiojo praskiedimo, praėjus 48 valandoms, suspensija praskiedžiama ketvirtą kartą. Mišinys maišomas 48 valandas 0 °C temperatūroje ir medžiaga praskiedžiama dar 40 ml (3175 g) izopropanolio. Po to mišinys atšaldomas ir maišomas 48 valandas -5 °G temperatūroje ir 72 valandas - -10 °C temperatūroje. Pagal 1 pavyzdyje nurodytą metodiką gaunama 90 g sniego baltumo Kristalinės medžiagos.
lyd. temp.: 62,5 °C.
Izomerų sudėtis: Ia = 39,0 svorio %, Ib = 59,5 svorio Ic = 0,6 svorio %, Id = 0,2 svorio %.
9pavyzdys
Procesas stlieKamas taip, Kaip aprašyta 1 pavyzdyje, tiK vietoj trietilamino naudojama 0,1 g DBU. I-me ir Il-me etapuose gaunama iš viso 94 g sniego baltumo kristalinės medžiagos.
lyd. temp-: 62,5-64 °Q.
Izomerų sudėtis: Ia = 39,6 svorio %, Ib = 57,2 svorio %,
Ic = 1,2 svorio 0, Id = 0,9 svorio
Grynumas: 98,9 svorio » ΙΕΙΙ i :;Ι.·Ι;ΙΗ I I Jllll I linu iUUIIILHtil I «III IJ1IJI
-15LT 3529 B pavyzdys
Septyni 750 ini talpos reaktoriai, kurie turi šaldytuvus ir maišiklius, sujungiami į grandinę. Pirmas reaktorius atšaldomas iki 0 °C, antras - iki 8 °G ir likusieji kiti iki 14, 15, 10, 0 ir -10 °C temperatūros. Į reaktorius pridedama 100 g 95 % grynumo kristalinio 2,2-dimetil-3-(2,2-dichlorvinil)-ciklopropankarboninės rūgšties <x-cian-(m-fenoksibenzil )e sterio (cipermetrino) lRcisS ir IScisR (Ia) ir IRtransS ir IStransR (Ib) izon&ų mišinio, kurių santykis Ia:Ib = 40:60- Į pirmą ir antrą reaktorius taip pat pridedama 50 ml izopropanolio ir 30 ml trietilamino, o į trečią reaktorių - 40, į ketvirtą -80, į penktą - 120, į šeštą - 160 ir į septintą - 200 ml izopropanolio. Intensyviai maišant, mišinys termostatuojamas. Į pirmą reaktorių pridedama 100 g 94 % vidutinio grynumo alyvos pavidalo cipermetrino, kuriame yra visi eis- ir trans-izomerai santykiu 41:59, ir 30 ml izopropanolio. Mišiniai nepertraukiamai maišomi, ir po 12 valandų į pirmą reaktorių pridedama 30 ml trietilamino. Pusė praskiesto mišinio suleidžiama į sekantą reaktorių, o į pirmą reaktorių vėl pridedama cipermetrino ir izopropanolio. Po 12 valandų mišinys pirmąjame reaktoriuje praskiedžiamas 30 ml trietilamino, o pusė mišinio antrąjame reaktoriuje suleidžiama į trečiąją reaktorių ir pusė pirmojo reaktoriaus mišinio pereina į antrąjį reaktorių. Po to, į pirmąjį reaktorių vėl pridedama 100 g cipermetrino ir 30 ml izopropanolio ir, pamaišius 12 valandų, pirmojo reaktoriaus mišinys praskiedžiamas 30 ml trietilamino, o trečiojo reaktoriaus mišinys praskiedžiamas 40 ml izopropanolio ir pusė mišinio iš trečiojo reaktoriaus suleidžiama į ketvirtąjį reaktorių, iš antrojo reaktoriaus į trečiąjį reaktorių ir iš pirmojo reaktoriaus į antrąjį reaktorių.
Pakartojus cipermetrino ir izopropanolio pridėjimą po 12 valandų maišymo ir medžiagų perdavimo, į pirmąjį reaktorių pridedama 30 ml trietilamino, o į 3, 4, 5, 6 ir 7-tą reaktorius po 40 ml izopropanolio. Pusė mišinio iš vieno reaktoriaus perduodama į sekantį, o medžiaga, gauta reaktorių grandinės gale, perei na per filtrą. Visa operacijų seka kartojama kas 12 valandų. Nufiltruota medžiaga, kurioje yra 0,1 svorio % formaldehido, plaunama izopropanoliu, kuriame yra 0,5 % acto rūgšties, ir džiovinama kambario temperatūroje. Kiekvieną kartą gaunama 85 g sniego ® ·ΕΊ Η.Ι. II I JĮEI1II ISIU MILU | JJJMI
-16LT 3529 B baltumo kristalinė s medžiagos.
Grynumas: 97 svorio %. Medžiagoje yra 53,5 la izomerų poros ir 58,5 % Ib izomerų poros.
lyd. temp. : 63 °CIšeiga (skaičiuojant pagal pradinę medžiagą): 85 %.
pavyzdys
Septyni 750 ml talpos reaktoriai, kurie turi šaldytuvus ir maišiklius, sujungiami į grandinę. Pirmo reaktoriaus temperatūra palaikoma 20 °G, antrojo - 25 °C> trečiojo - 25 °C, o likusieji reaktoriai atšaldomi taip, kad kiekvieno reaktoriaus temperatūra būtų 5 °C mažesnė, negu prieš jį esančio reaktoriaus. Į reaktorius pridedama 100 g Ib izomerų poros, turinčios mažiausia 95 % kristalinio galutinio produkto, ir į pirmąjį ir antrąjį reaktorius pridedama 30 ml trietilamino ir 30 ml izopropanolio. Į trečiąjį reaktorių papildomai pridedama 40, į ketvirtąjį - 80, į penktąjį - 120, į šeštąjį - 180 ir į septintąjį - 200 ml izopropanolio. Mišiniai termostatuojami, intensyviai maišant, ir tada į pirmąjį reaktorių pridedama 100 g alyvos pavidalo, turinčio visus trans-izomerus, cipermetrino, kurio grynumas vidutiniškai yra 94 arba sulydyto cipermetrino ir 30 ml izopropanolio. Pamaišius 12 valandų, į pirmąjį reaktorių pridedama 20 ml trietilamino. Pusė praskiesto mišinio pereina į antrąjį reaktorių, o į pirmąjį vėl pridedama cipermetrino ir izopropanolio. Po 12 valandų mišinys, esantis pirmąjame reaktoriuje, praskiedžiamas 30 ml trietilamino, pusė antrojo reaktoriaus mišinio pereina ’į trečiąjį reaktorių, o pusė trečiojo reaktoriaus turinio - į ketvirtąjį reaktorių. Tada į pirmąjį reaktorių vėl pridedama 100 g cipermetrino ir 30 ml izopropanolio. Pamaišius 12 valandų, pirmojo reaktoriaus turinys praskiedžiamas 30 ml trietilamino, o trečiojo - 40 ml izopropanolio. Pusė trečiojo reaktoriaus turinio pereina į ketvirtąjį reaktorių, taip pat iš antrojo - į trečiąjį ir iš pirmojo - į antrąjį. Pakartojus cipermetrino ir izopropanolio pridėjimą ir pamaišius 12 valandų, pirmojo reaktoriaus turinys praskiedžiamas 30 ml trietilamino, o 3, 4, 5, 6 ir 7-ojo reaktorių turinys - 40 ml izopropanolio ir pusė reaktorių turinio pereina į sekantį reaktorių, o reaktorių grandinės gale gautas produktas pereina per filtrą- Visa operacijų seka kartojama kas « sei i :.1.1111 ι :111111 IUIU 11Ι1ΙΙ·1·.!Ι:Ι
-17LT 3529 B valandų iki norimo laiko. Nufiltruota medžiaga, kurioje yra 0,05 svorio % formaldehido, plaunama izopropanoliu, turinčiu kvieną kartą gaunama 85 g sniego baltumo kristalinio produkto, kuriame yra 98 % Ia izomerų poros.
Lyd. temp. : 80 °G.
pavyzdys
Procesą galima atlikti pagal 10 pavyzdyje aprašytą metodiką, išskyrus tai, kad pradine medžiaga naudojamas cipermetrinas, kuriame yra cis-trans izomerai santykiu 1:1, o kristalizacijos centrų sudarymui imami Ia ir Ib izomerų santykiu 1:1 kristalai, kurių grynumas yra mažiausiai 95 Gaunama 85 g sniego baltumo kristalinės medžiagos.
Grynumas: 97 %Izomerų santykis: Ia ir Ib 48:49Lyd. temp.: 65 °C.
pavyzdys
Procesą galima atlikti pagal 10-13 pavyzdžiuose aprašytą metodiką, išskyrus tai, kad reaktorių grandinės gale gautas produktas, turintis 0,2 svorio $ formaldehido, yra rūgštinamas 2 svorio % vandeniniu druskos rūgšties tirpalu ir ekstrahuojamas, šildant iki 65 °G, 500 ml heptano, karštas ekstraktas plaunamas 50 ml 1 % druskos rūgšties tirpalo, 100 ml vandens ir 100 ml prisotinto natrio chlorido tirpalo, o mišinys kristalinamas, palaipsniui šaldant iki -5 °G- Išsikristalinusi medžiaga nufiltruojama ir džiovinama. Kiekvieną kartą gaunama 87 g balto kristalinio produkto.
Grynumas: 98,5 %Izomerų santykis: Ia:Ib = 39,0:59,5Lyd. temp.: 65,5 °C14 pavyzdys
Procesą galima atlikti pagal 10 pavyzdyje aprašytą metodiką, išskyrus tai, kad medžiaga, gauta reaktorių grandinės gale, turinti 0,3 svorio % formaldehido, rūgštinama 2 svorio % druskos rūgštimi.' Mišinys ekstrahuojamas dichloretanu, organinis sluoksnis plaunamas 50 ml 1 svorio % druskos rūgštimi ir du kartus po
H ΙΠ i J. III .111111 Linu 1UIHLHI1.I
-13LT 3529 B
100 ml vandens, nugarinamas, tirpinamas dvigubame metanolio kiekyje ir kristalinamas, palaipsniui šaldant iki -5 °G- Kiekvieną kartą gaunama 86 g sniego baltumo Kristalinio produkto.
Grynumas: 98 ¢.
Izomerų santykis: Ia;Ib = 39:59. lyd. temp.: 63 °G.
pavyzdys
Procesą galima atlikti pagal 10 pavyzdyje aprašytą metodiką, išskyrus tai, kad reaktorių grandinės gale gautas produktas yra neutralizuojamas 2 svorio % druskos rūgštimi, ekstrahuojamas etilacetatu ir organinis sluoksnis plaunamas 5 kartus po 50 ml 0,5 svorio 0 vandeniniu ftalio rūgšties tirpalu, turinčiu 0,1 svorio % formaldehido. Nugarinus tirpiklį, produktas tirpinamas dvigubame kiekyje metanolio, turinčio 2 svorio % ftalio rūgšties, ir kristalinamas, laipsniškai šaldant iki -5 °C. Kristalai nufiltruojami ir džiovinami. Gaunama 86 g sniego baltumo kristalinio produkto.
Grynumas: 98
Izomei'ų santyKis: Ia:Ib - 39 :59.
Izomerų sudėtis išlieka nepakitusi po 12 mėnesių laikymo, lyd. temp. : 63 °C16 pavyzdys
Procesą galima atlikti pagal 10 pavyzdyje aprašytą metodiką, išskynus tai, kad pradėjus procesą, į reaktorių grandinę pridedama kristalinio 99,5 % grynumo cipermetrino, turinčio eis- ir trans-izomerus santykiu 4:6. Medžiaga perduodama į kitą reaktorių kas 24 valandas. Reaktorių grandinės gale gauta suspensija rūgštinama vandeniniu tirpalu, kuriame yra 0,4 svorio % formaldehido ir 2 svorio % druskos rūgšties, ir eKstrahuojama 500 ml (433 g) ksilolo ir plaunama 50 ml 2 svorio % ftalio rūgšties vandeninio tirpalo ir 100 ml (1 %) maleino rūgšties tirpalo. Taip gaunama 535 g Ghinmix tirpalo, kuriame yra 6,9 % izomerų poros Ia, 10,6 % izomerų poros lb, 0,35 % izomerų poros Ic ir 0,28 % izomerų poros Id.
η ·ι. : ·ιι i
III· I jllll·· .UUIULHL
11· III Blll II
-1bLT 3529 B p a v y z a y c
Procesų galima atlikti pagal 10 pavyzdyje aprašytų metodikų, issKji'Us tai, kad i'eaktorių gi’anoinės gale gauta medžiaga rūgštinama vandeniniu tirpalu, kuriame yra 2 % druskos rūgšties ir 0,4 svorio % formaldehido. Mišinys ekstrahuojamas 400 ml petrolio eterio (100-120), šildant iki 60 °C. Organinis sluoksnis plaunamas vandeniniu tirpalu, kuriame yra 0,1 svorio % formaldehido ir 0,1 svorio % druskos rūgšties ir po to 50 ml tirpalo, kuriame yra 1 svorio % druskos rūgšties ir 0,1 svorio % formalino, 50 ml vandens ir 50 ml vandeninio tirpalo, kuriame yra 5 svorio % dietilmalono rūgšties. Organinis sluoksnis atskiriamas ir tirpalas kristalinamas lėtai šaldant. Nufiltravus ir išdžiovinus, gaunama 88 g sniego baltumo kristalinio Ia:Ib = = 59,0 : 59,5 izomerų mišinio.
Grynumas: 98 Lyd. temp. ; 65 °018 pavyzdys
Procesų galima atlikti pagal 17 pavyzdyje aprašytų metodikų, išskyrus tai, kad perplovus malono rūgšties tirpalu, paskutiniams apdirbimo etape plaunama 50 ml vandens ir atskiriamas organinis sluoksnis. Į tirpalų pridedama 0,2 ml izopropanolio, turinčio 0,04 g maleino rūgšties. Mišinys kristalinamas lėtai šaldant. Nufiltravus ir išdžiovinus, gaunama 87 g balto kristalinio produkto, kuriame yra Ia:Ib = 39,0:59,5 izomerų mišinys.
Grynumas: 98,5 lyd. temp.: 64-66 °GIzomerų santykis išlieka nepakitęs po 12 mėnesių laikymo.' p a v y z d y s
Stabilumo bandymas
Kristalinio 99,9 % grynumo cipermetrino izomerų mišinys, kuriame yra 1 g 40 svorio % Ia izomerų poros ir 1 g 60 svorio % Ib izomerų poros, ištirpinamas 2 ml toluolo, ir tirpalas praskiedžiamas 8 ml bevandenio etanolio. Panašūs tirpalai gaminami iš atitinkamai Ia ir Ib izomeų porų. į analizuojamus pavyzdžius pridedamos įvairios rūgštys, nurodytos toliau duodamoje lente— laja, ištirpintos bevandeniame etanolyje (10 tūrio %) ir 10 tūI «τι I S.I ·Ι;Ι!Ι I i millll»IIU UUIMtHJ I Ιΐ:·ΙΙ! .HIIUI
-20LT 3529 B rio % trietilamino bevandeniame etanolyje. Tirpalai laikomi kambario temperatūroje ir po savaitės nustatoma medžiagos izomerinė sudėtis.
Gauti rezultatai susumuoti toliau einančiose lentelėse.
lentelė
Y = Ia + Ib X = Ic ·+ Id
Rūgštis Rūgš- Trietilamino tirpalo kiekis, sudėtis
tie s
0 ml . .0, 01 ml 0, 1 ml 1 ml
t XI. H ' X Y X Y X Y ir A Y
las, ml (%) (%) (%) (%) (¢) (%) (¢0)
0 0 99,9 50 49,9 47 45 40 43
Ftalio rūgštis 1 0 99,9 0 99,9 0 99,9 50 49,9
Ftalio rūgštis 2 0 99,9 0 99,9 0 99,9 5 94,9
Malėino rūgštis 1 0 99,9 0 99,9 0 99,9 3 96,9
Malėino rūgštis 2 0 99,9 0 99,9 0 99,9 0 99,9
Malono rūgš- 0,1 0 99,9 0 99,9 5 94,9 50 49,9
tis
Malono rūgštis 1 0 99,9 0 99,9 0 99,9 0 99,9
Furoaro rūgštis 1 0 99,9 0 99,9 0 99,9 3 96,9
Fumaro rūgštis 2 0 99,9 0 99,9 0 99,9 0 99,9
Oksalo rūgštis 1 0 99,9 0 99,9 0 99,9 2 97,9
Oksalo rūgštis 2 0 99,9 0 99,9 0 99,9 0 99,9
p-Toluolsul- forūgštis 1 0 99,9 0 99,9 0 99,9 49,9 50
p-Toluolsul- forūgštis 2 0 99,9 0 99,9 0 99,9 2 97,9
« IIU ! III I nm· laimi ,ιι·ιι·ι·ιι
Z III III £11111
-21LT 3529 B lentelė ϊ' = lb X'- ld
Rūgštis Rūgštie s tirpalą s , ml Trietilamino tirpalo kiekis, sudėtis
0 ml 0, 01 ml 0,1 ml 1 ml
X' (%) f1 (%) X' (0) Y' X' (%) Ί' Xz (%) Yz (%)
- 0 0 99,9 50,1 49,8 4 6 45,8 41 42
Ftalio rūg štiš 2 0 99,9 0 99,9 4,9 95,1
Maleino rūgštis 2 0 99,9 0 99,9 0 99,9 0 99,9
Malono rūg štiš 1 0 99,9 0 99,9 0 99,9 0 99,9
Fumaro rūg štiš 2 0 99,9 0 99,9 0 99,9 0 99,9
lentelė
Y= la X= Ic
Rūgštis Rūgš- tie s Trie tilamino tirpalo kiekis, sudėtis
tirpą-, las,ml 0 ml 0, 01 ml 0,1 ml 1 ml
X M Yz/ (%) X (%) Yzz (%) X YzZ X (%) (¢)
- 0 0 99,9 50,4 49,2 48 43 41 42
Ftalio rūgštis 2 0 99,9 0 99,9 0 99,9 6 94,2
Maleino rūgštis 2 0 99,9 0 99,9 0 99,9 0 99,9
Malono rūgštis 1 0 99,9 0 99,9 0 99,9 0 99,9
Fumaro rūgštis 2 0 99,9 0 99,9 0 99,9 0 99,9
Oksalo rūgštis 1 0 99,9 0 99,9 0 99,9 2,2 97,1
Oksalo rūgštis 2 0 99,9 0 99,9 0 99,9 0 99,9
,Ll 1 ·ΒΪΙ 1 1 .111111 ja· I JilIĮĮĮ
-22LT 3529 B pavyzdys
Stabilumo bandymas
I g produkto, gauto pagal 18 pavyzdyje aprašytą metodiką, ištirpinama 2 ml toluolo ir tirpalas praskiedžiamas 8 ml bevandenio etanolio ir pridedama 10 tūrio % trietilamino tirpalo. Tirpalas laikomas 1 savaitę kambario temperatūroje, po to nustatoma izomerinė sudėtis.
X = Ic + Id, Y = la + lb
Izomeras Trietilamino tirpalo kiekis (ml)
0 0, 01 0, 02 0, 05 0,1 0,2
X (%) 2 2 2 20 48 47
Y (%) 96 96 96 78 49,5 48
21 pav y z d y s
200 g reakcijos : mišinio Kris talin ės suspensijos, susidariu
sios reakcijos gale pagal 10 pavyzdyje aprašytą metodiką, pa-
talpinama į įrenginį, turintį šildytuvą, maišiklį ir dugne esan tį įtaisą, skirtą išimti medžiagai. Visą laiką maišant, mišinys parūgštinamas vandeniniu tirpalu, kuriame yra 2 svorio 0 druskos rūgšties ir 0,2 svorio % formaldehido, iki pH = 2. Pamaišiu 15 minučių, patikrinamas tirpalo pH ir kristalinė suspensija iš lydoma į emulsiją, šildant iki 60 °C- Pamaišius 15 minučių, aly vos pavidalo cipermetrinas nusodinamas ir atskiriamas. Šiltas produktas ištirpinamas 150 ml izopropanolio, turinčio 1 svorio % maleino rūgšties, ir kristalinamas, lėtai šaldant, pridėjus kristalizacijos centrus sudarančios medžiagos. Išsiskyrę sniego baltumo kristalai nufiltruojami, plaunami 50 ml ledinio izopropanolio, turinčio 1 svorio % maleino rūgšties, ir džiovinami. Gaunama 56 g sniego baltumo kristalinio produkto.
lyd. temp.: 62,5-63 °CGrynumas: 97 %.
Izomerų santykis: Ia:Ib = 38,5:58,5Išeiga, skaičiuojant nuo pradinės medžiagos kiekio: 88 %.
-23« ιιη ι iii pavyzdys
Procesas, vykdomas pagal 10 pavyzdyje aprašytą metodiką, tik jo apimtis 1000 kartų didesnė. Medžiagos įkraunamos ir išleidžiamos nepertraukiamai.
Naudojami tokie medžiagų srautai:
Reaktorių eilė Medžiagos srautas į reaktorių (kg/val) Medžiagos srautas iš reaktoriaus (kg/val)
ciperme trinas ankste snis reaktorius trie tilaminas izoftalio rūgštis
1 8,33 0 1,83 2,0 12,16
2 0 ' 12,16 0 ’ 0 12,16
3 0 12,16 0 2,6 14,76
4 0 14,76 0 2,6 17,36
5 0 17,7 6 0 2,6 19,96
6 0 19,96 0 2,6 22,56
7 0 22,56 0 2,6 25,16
Per dieną vidutiniškai gaunama 171,0 kg 10 pavyzdyje aprašyto produkto.
pavyzdys
Procesą galima vykdyti taip, kaip aprašyta 22 pavyzdyje, tik pradine medžiaga imamas alyvos pavidalo trans-cipermetrinas ir į kiekvieną reaktorių pridedama kristalinės medžiagos, turinčios 93 % lb izomerų. Mišinys termostatuojamas 11 pavyzdyje nurodytoje temperatūroje, o trietilaminas paduodamas į antrą reaktorių 1,83 kg/val. srauto greičiu, kad būtų padidanama kristalizacijos galimybė 1-me reaktoriuje. Taip gaunama 173,2 kg sniego baltumo kristalinio produkto, kuriame yra 98,1 % lb izomerų poros, besilydančios 80,5 °G temperatūroje.
pavyzdys
Į 166,2 g perlito (d - 120 m) homogenizuojaučiame greita eigiame maišiklyje pridedama 0, 8 g 'sintetinės silicio rūgšties (Aerosil 300). Į mišinį pridedama 20 g cipermetrino, kurio enantiomerų porų santykis Ia:Ib = 4:6, 0, 04 # fumaro rūgšties ir 2 g riebalinio alkoholio poliglikolio eterio, kad susidarytų vienodai homogenizuotas mišinys. Miltelių mišinys pirmiausia sumalamas
ΙΕΙ ! J ΙΙΙΙ I I LllllilII 1:1111 ΙΙΙΙΙΙΙΗΙΙ I 1111 III .IBIU
-24LT 3529 B mechaniniame malūne, o po to - oro srovės malūne- Po to, į greitaeigį raaišiklį pridedama 5 g oktilfenolio poliglikolio eterio (EO = 20) ir 2 g sulfosukcinato. Išbandomas taip gautų sudrėkinamų miltelių mišinio (WP) suspensijos stabilumas. Sudrėkimo laikas = 23 sekundės; flotacinis aktyvumas = 89 % (standartinis V/HO metodas).
pavyzdys g cipermetrino enantiomerų porų mišinio Ia:Ib = 55:45,ir 0,1 0 malono rūgšties ištirpinama 21,25 g ksilolo ir 42,5 g n-propanolio mišinyje, lėtai maišant. Maišant dedamas 4 g etoksilinto alkilfenolio + kalcio n-alkilarilsulfonato mišinys ir 6 g etoksialkilinto amino + šarminio metalo n-alkilarilsulfonato mišinys tol, kol pilnai ištirpsta medžiaga, po to įpilama 21,25 g vandens. Taip gaunamas skaidrus tirpalas, kuris 0-50 °C temperatūrų intervale ilgą laiką išlaiko savo savybes. Esant reikalui, tirpalą galima praskiesti vandeniu bet kokiu santykiu; susidaro emulsija, kurios lašelių dydis yra 0,8-1,5 ^m.
pavyzdys g cipermetrino enantiomerų porų mišinio santykiu Ia*.Ib « = 25:75 ir 0,002 g dietilmalono rūgšties ištirpinama 75 g ksilolo ir 10 g alifatinio aliejaus mišinyje, po to, lėtai maišant, pridedamas mišinys (75 g) iš etoksilinto alkilfenolio + kalcio n-alkilarilsulfonato, bei mišinys (2,5 g) iš etoksilintos riebalinės rūgšties + n-alkilarilsulfonato. Matavimai CIPAC metodu rodo, kad emulsinis koncentratas išlieka pastovus 170 valandų.
pavyzdys
Emulguojami koncentratai (EC) gaunami, sumaišant šias komponente s:
EG
Komponentė Kiekis,
Izomerų poros Ia:Ib = 40:60 0,105
Dietilmalono rūgštis 0, 00005
Cikloheksanolis 0, 290
Atlox 3386 B 0, 020
Atloz 3400 3 Bekvapė- mineralinė alyva 0, 045
0, 54 0
!ΙΙ.ΙΙ1ΙΙΙ!Ι·Η ΪΙΙΙΙΙΚΚΙ
SJ1IIIII Blll
1! IEH I III I
-255 EC
Komponentė
Izomerų poros Ia:Ib = 40:60
Dietilmalono rūgštis
Cikloheksanolis
Atlox 3386 3
Atlox 3400 B
Bekvapė mineralinė alyva pavyzdys
Emulguojami koncentratai (EC) komponente s:
' 10 EG
Komponentė
Izomerų pora lb
Dietilmalono rūgštis
Cikloheksanolis
Atlox 3386 B
Atlox 3400 B
Bekvapė mineralinė alyva
EC
Komponentė
Izomerų pora lb
Dietilmalono rūgštis
Cikloheksanolis
Atlox 3386' B
Atlox 3400 B
Bespalvė mineralinė alyva pavyzdys g
sumai Somas to, 5 karbonato malamas Alpine ffias siekia 81 %;
Kiekis, kg/kg
0, 050 0, 00005 0, 290 0, 020 0, 045 0,595 gaunami, sumaišant šias
Kiekis, kg/kg
0,105 0, 00005 0,290 0, 020 0, 045 0,540
Kiekis, kg/kg
0, 050 0,00005 0, 290 0, 020 0, 045 0,595 izomerų poros lb praskiedžiama su 0,02 g maleino rūgšties, g nonylfenilpoliglikolio eterio miltelių homogenizatoriuje.
10C tipo malūne. Pagal sudrėkinimo laikas = g etanolio. Tirpalą 5 g kalcio lignosulfona (E0=20) ir 70 g kalcio Taip gautas produktas su CIPAC flotacinis aktyvu18 sekundžių.

Claims (14)

  1. IŠRADIMO APIBRĖŽTIS (I)
    d. , priklauso chiraa parodo eis- arba kurioje anglies atomai, pažymėti 1, 3 ir liniam anglies atomui, o vingiuota linij trans-konfigūraciją ciklopropano žiedo atžvilgiu, izomerų n>i— šinių, kuriuose iš teoriškai galimų 8 cipermetrino izomerų yra mažiausia 95 % IRtransS ir IStransR (Ib) izomerų poros, arba yra tik ĮRcisS ii· IScisR (Ia) ir (Ib) izomerų porų mišinys santykiu (Ia):(Ib) 55:45 - 25:75, gavimo iš cipermetrino izomerų mišinio, kuriame be (Ib) izomerų, yra ir eis- ir kiti trans-izomerai, arba izomerų pora Ia + Ib nepageidaujamu santykiu, būdas, panaudojant antros eilės asimetrinę transformaciją, atliekamą dalyvaujant amino bazei ir tirpikliui, besiskiriantis tuo, kad
    a) atliekama alyvos pavidalo arba kristalinio (I) formulės junginio izomerų mišinio, kurio grynumas yra mažiausia 90 svorio %, turinčio mažiausia 60 % trans-izomerų arba cisir trans izomerų 65:35 - 15:85 santykių ribose, reakcija 0-25 °G temperatūroje, sistemoje, kurioje yra iki 0,5 5? drėgmės, su trietilaminu, kurio bendras kiekis sudaro 0,1-0,5 dalis pagal svorį, arba su 1,5-diszabiciklo/4,3,O/non-5-enu (DBN) arba 1,5-diazabiciklo/5,4,O/undecenu (DBU), kurių kiekis sudaro 0,0005-0,01 dalį pagal svorį, skaičiuojant nuo pradinio izomerų mišinio svorio, intensyviai maišant ir esant propanoliui, pradedant reakciją skirtingų skysčio fezių, susidarančių transformacijos reakcijos eigoje, įsisotinimo srityje, pridedant propanolį ir, esant reikalui, trietilaminą į mišinį, vykstant epimerizacijos reakcijai taip, kad reakcijos gale propanolio santykis cipermetrino atžvilgiu būtų 0,5-2 svorio dalys, ir kristalinis produktas išsiskiria, Jeigu reikia, laipsniškai šal— n ιι. ι ΐΕ.πιι
    -27LT 3529 B dant reakcijos mišinį, ir
    b) atlikus transformacijos reakciją, išskirta kristalinė masė veikiama rūgšties vandeniniu tirpalu ir/arba tirpinama organiniame, nesimaišančiame su vandeniu tirpiklyje 0-70 °G temperatūroje, aroa išlydoma, nepridėjus tirpiklio, 60-70 °G temperatūroje ir plaunama vandeniniu tirpalu, o organinis sluoksnis plaunamas vandeniu, kuriame, esant reikalui, yra druskų arba rūgščių, ir/arba nevalyta medžiaga perkristalinama iš tirpiklio, kuriame yra organinės rūgšties, ir
    c) operacijų sekos apdorojimo stadijoje pridedama aldehido, kaip cianą surašančios medžiagos, arba, esant reikalui,
    d) nepertraukiamai atliekama operacijų seka keliuose reaktoriuose, sudarant re kto^ių grandinę, sujungus 2-10 reaktorių, turinčių šaldytuvus, maišiklius ir šildytuvus, į serijas ir pastatant juos vienas po kito; reaktorių temperatūra reguliuojama f-30 - -25 °G intervale, esant daugiausia 10 °G temperatūrų skirtumui; į reaktorius pridedama 1 svorio dalis galutinio produkto kristalų ir, esant reikalui, iki 0,4 svorio dalių bazės ir, esant reikalui, 'mišiniai kiekviename reaktoriuje pras kiedžiami dar papildomu iki 0,4 svorio dalių kiekiu tirpiklio;
    į pirmąjį reaktorių pridedama 1 svorio dalis mažiausia 90 % grynumo I formulės junginio izomerų mišinio ir, esant reikalui, dar papildomas iki 0,4 svorio dalių kiekis bazės bei, esant rei kalui, iki 0,4 svorio dalių protoninio tirpiklio; mišinys maišomas ir visas mišinys, arba jo dalis perpilamas į antrąjį ir sekančius reaktorius; protoninio tirpiklio ir bazės pridėjimas, bei maišymas, jeigu reikia, pakartojamas kelis kartus; į pirmąjį reaktorių nepertraukiamai arba dalimis vėl pridedama nevalyto cipermetrino ir iki 0,4 svorio dalių protoninio tirpiklio ir/arba bazės; praėjus reakcijos mišiniui per reaktorių grandinę, kur vyksta aukščiau aprašytas apdorojimas, kristalai, jeigu reikia, išskiriami iš gautos kristalinės suspensijos reaktorių grandinės gale.
  2. 2. Būdas pagal 1 p-, besiskiriantis tuo, kad asimetrinė transformacija atliekama, esant izopropanoliui arba n-propanoliui
  3. 3- Būdas pagal lp-, be siskiriantis tuo, kad trečiąjame reakcijos laiko pe-riode reakcijos mišinys yra laipsniškai šaldomas žemiau 0 °c, geriausia iki -10 - -25 °C Iii i u mm
    -28LT 3529 B
  4. 4. Būdas pagal 1 p- izomerų mišiniui la : lb = 40:60 gauti, besiskiriantis tuo, kad pradine medžiaga naudojamas lRcisS + IScisR + lRcish. + IScisS (ra f lc) = 35-45 svorio IRtransS + IStransR -t lStransS.+ IRtransR (lb +- Id) = = 50-65 svorio % izomerų mišinys ir (I) formulės piretroico : trietilamino : izopropanolio santykis yra 1 : 0,2-0,3 : 1-1,5, o reakcijos trukmė periodiniame procese yra 4-10 dienų 3-16 °G temperatūroje ir 1-5 dienos - 0 °0 temperatūroje.
  5. 5- Būdas pagal 1 p. izomerų mišiniui Ie. :Ib - 50:50 gauti, besiskiriantis tuo, kad pradine medžiaga naudojamas (la + lc) = 45-55 svorio (lb -f- Id) = 45-55 svorio % izomerų mišinys.
  6. 6. Būdas pagal 1 p. izomerų mišiniui la : lb - 25-30 : 75-70 gauti, be siskiriantis tuo, kad pradine medžiaga naudojamas (Is. + lc) - 35-45 svorio %, (lb + Id) - 50-55 svorio % izomerų mišinys, o reakcija atliekama ir produktas išskiriamas 25 G temperatūroje
  7. 7. Būdas pagal 1 p-, besiskiriantis tuo, kad medžiagų padavimas ir išleidimas atliekamas nepertraukiamai arba periodiškai.
  8. 8. Būdas pagal 1 p. b) aalį, be siskiriantis tuo, kad priemaišų nufiltruotoje medžiagoje pašalinimui naudojami tirpikliai, tokie kaip petrolio eteris, heksanas, heptanas, etanolis, izopropanolis ir jų mišiniai su rūgštimis, tokiomis kaip acto, ftalio, maleino, fumaro, malono ir alkilinta malono rūgštis.
  9. 9- Būdas pagal 1 p. b) dalį, besiskiriantis tuo, kad reakcijos mišinio rūgštinimui arba kristalų suspensijos apdorojimui naudojami vandeniniai 0,1-5 svorio % rūgščių, geriausia druskos, skruzdžių, ftalio, malono, fumaro, maleino ir/arba alkilintos malono, tirpalai, kuriuose, esant- reikalui, yra cianą surišanti medžiaga
  10. 10. Būdas pagal 1 p- b) dalį, besiskiriantis tuo, kad kristalų suspensijos ekstrakcijai naudojamas su vandeniu nesiroaišantis, organinis tirpiklis, geriausia heksanas, cikloheksanas, heptanas, petrolio eteris, dichlormetanas, dichloretanas, chloroformas, anglies tetrschloridas, etilacets— tas, benzolas arba ksilolas.
    -29II IIIJ U J III I u m;, biiiui
  11. 11. Būdas pagal 10 p-, besiskiriantis tuo, kad ekstraktas plaunamas vandeniu, vandeniu, prisotintu natrio chlorido, ir/arba 0,1-5 svorio % mineralinės arba organinės rūgšties, geriausia druskos, acto, ftalio, malono, alkilintos malono, fumaro arba maleino, vandeniniu tirpalu, kuriame, jeigu reikia, yra cianą surišanti medžiaga.
  12. 12. Būdas pagal 1 p. c) dalį, be siskiriantis tuo, kad kaip cianą surišanti medžiaga naudojamas formaldehidas
    15. Būdas pagal 1 p. b) dalį, be siskiriantis tuo, kad produkto perkristalinimui naudojamas nepolinis arba protoninis tirpiklis, geriausia heksanas, heptanas, petrolio eteris, metanolis, etanolis, izopropanolis arba jo mišinys su rūgštimi, tokia kaip acto, maleino, fumaro, malono ir/arba alkilinta malono rūgštimi.
  13. 14. Stabilizuotos artropodinės kompozicijos, kuriose kaip veiklioji medžiaga yra cipermetrina s, kurio formulė (1), kurioje 1, 3 ir# priklauso Viraliniam anglies atomui, o vingiuota linija parodo eis- arba trans-konfigūraciją ciklopropano žiedo atžvilgiu, turintis mažiausia 95 svorio % izomerų mišinio, susi dedančio iš lhcisS ir IScisR (la) ir lhtransS ir IStransh (lb) enantiomerų poros svorių santykiu Ia:Ib = 55:45 - 25:75 arba la arba lb izomerų poras, be siskiriančios tuo, kad kaip stabilizatorius, jose yra 0,001-0,1 svorio ¢, skaičiuojant pagal veikliąją medžiagą, rūgšties arba rūgščių mišinio, geriau šia nelakios karboninės rūgšties, kurios pK-^ = 1-5, tokios kaip ftalio, gintaro, vyno, maleino, fumaro, malono arba jų darinio, turinčio grandinėje vieną arba kelis pakaitus, tokio kaip jų alkilinti dariniai, ir/arba oksalo rūgšties.
  14. 15-Būdas pagal 1 p- b) dalį, be siskiriantis tuo, kad pradinio reakcijos mišinio koncentracijos yra tokios: 50-S0 svorio cipermetrino, 1-50 svorio 0 propanolio, 10-20 svorio % trietilamino arba 0,0002-0,02 svorio % DBN arba DBU, o galutinio reakcijos mišinio, gauto atlikus transformaciją, koncentracijos yra tokios: 25-45 svorio % cipermetrino, 45-75 svorio % propanolio, 4-14 svorio % trietilamino arba 0,0002-0,003 svorio % DBN arba DBU, kur reakcijos mišinio srauto greitis šie kia 50-150 g/val/reaktoriaus naudingo tūrio litrui.
LTIP887A 1989-01-17 1993-08-25 Process for preparation of cypermethrine isomers LT3529B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HU16789A HU199390B (en) 1989-01-17 1989-01-17 Process for producing mixture of cipermetrin's enantiomeres

Publications (2)

Publication Number Publication Date
LTIP887A LTIP887A (en) 1995-03-27
LT3529B true LT3529B (en) 1995-11-27

Family

ID=10948282

Family Applications (3)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LTIP778A LT3462B (en) 1989-01-17 1993-07-13 Process for preparation of cypermethrine isomers
LTIP786A LT3464B (en) 1989-01-17 1993-07-13 Stable arthropodical composition
LTIP887A LT3529B (en) 1989-01-17 1993-08-25 Process for preparation of cypermethrine isomers

Family Applications Before (2)

Application Number Title Priority Date Filing Date
LTIP778A LT3462B (en) 1989-01-17 1993-07-13 Process for preparation of cypermethrine isomers
LTIP786A LT3464B (en) 1989-01-17 1993-07-13 Stable arthropodical composition

Country Status (7)

Country Link
GE (1) GEP20002025B (lt)
HU (1) HU199390B (lt)
LT (3) LT3462B (lt)
LV (1) LV10233B (lt)
MD (1) MD500G2 (lt)
RU (1) RU2051886C1 (lt)
ZA (1) ZA90518B (lt)

Citations (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP0067461A1 (en) 1981-05-26 1982-12-22 Shell Internationale Researchmaatschappij B.V. Preparation of cyanobenzyl cyclopropane carboxylates
EP0109113A1 (en) 1982-11-11 1984-05-23 Shell Internationale Researchmaatschappij B.V. Process for preparing cyclopropane carboxylic acid ester derivatives
EP0205010A2 (en) 1985-06-14 1986-12-17 International Business Machines Corporation Multiple port communications adapter apparatus
EP0208758A1 (en) 1985-01-16 1987-01-21 Chinoin Gyogyszer Es Vegyeszet PYRETHROIDAL COMPOSITION WITH MORE THAN ONE COMPONENT.
WO1988010249A1 (en) 1987-06-15 1988-12-29 Fmc Corporation Conversion of pyrethroid isomers to more active species

Patent Citations (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP0067461A1 (en) 1981-05-26 1982-12-22 Shell Internationale Researchmaatschappij B.V. Preparation of cyanobenzyl cyclopropane carboxylates
EP0109113A1 (en) 1982-11-11 1984-05-23 Shell Internationale Researchmaatschappij B.V. Process for preparing cyclopropane carboxylic acid ester derivatives
EP0208758A1 (en) 1985-01-16 1987-01-21 Chinoin Gyogyszer Es Vegyeszet PYRETHROIDAL COMPOSITION WITH MORE THAN ONE COMPONENT.
EP0215010A1 (en) 1985-01-16 1987-03-25 Chinoin Gyogyszer Es Vegyeszet MORE THAN AN INGREDIENT PEST CONTROL COMPOSITION.
EP0205010A2 (en) 1985-06-14 1986-12-17 International Business Machines Corporation Multiple port communications adapter apparatus
WO1988010249A1 (en) 1987-06-15 1988-12-29 Fmc Corporation Conversion of pyrethroid isomers to more active species

Also Published As

Publication number Publication date
MD500G2 (ro) 1996-11-30
LTIP786A (en) 1995-01-31
LV10233B (en) 1995-04-20
LTIP887A (en) 1995-03-27
GEP20002025B (en) 2000-04-10
LT3462B (en) 1995-10-25
LTIP778A (en) 1995-01-31
MD500F1 (en) 1996-03-29
RU2051886C1 (ru) 1996-01-10
ZA90518B (en) 1991-12-24
LV10233A (lv) 1994-10-20
HU199390B (en) 1990-05-28
LT3464B (en) 1995-10-25

Similar Documents

Publication Publication Date Title
DE60002679T2 (de) Co-kristallisationsprozess
DE1166767B (de) Verfahren zur Herstellung von als Unkrautbekaempfungsmittel und gegen Eingeweideparasiten wirksamen N-Alkanoyldinitrobenzoesaeureamiden
JPS5988454A (ja) 鏡像体型異性体から成る結晶性物質の取得方法
NZ271632A (en) Crystallisation of iopamidol using an isomer of butanol
LT3529B (en) Process for preparation of cypermethrine isomers
JPS59101452A (ja) シクロプロパンカルボン酸エステル誘導体の製造法
SU1225483A3 (ru) Способ получени кристаллической энантиомерной пары изомеров / @ /- @ -циано-3-феноксибензилового эфира / @ ,цис/-/-3-/ @ -3-хлор-3,3,3-трифторпроп-1-ен-1-ил/-2,2-диметилциклопропановой кислоты и/ @ / @ -циано-3-феноксибензилового эфира / @ ,цис/-3/- @ -2-хлор-3,3,3-трифторпроп-1-ен-1-ил/-2-2-диметилциклопропановой кислоты
RU2764573C2 (ru) Улучшенный синтез частиц ацетилсалицилата лизина ⋅ глицина
KR100715092B1 (ko) 안식향산 유도체 결정의 제조방법
EP0404922B1 (en) Process for the preparation of cypermethrine isomers
Haller et al. CONSTITUENTS OF PYRETHRUM FLOWERS. IV.* THE SEMICARBAZONES OF PYRETHRINS I AND II AND OF PYRETHROLONE
RU2045516C1 (ru) Способ получения смесей изомеров циперметрина
CZ163296A3 (en) Iopamidol purification and crystallization process
Kohler THE ADDITION OF MALONIC ESTERS TO BENZOYL-PHENYL-ACETYLENE.
DE3115881A1 (de) Verfahren zur herstellung von cyclopropancarbonsaeureester-derivaten
CZ20014669A3 (cs) Způsob dělení diastereomerních basí 2-[(dimethylamino)-methyl]-1-(3-methoxyfenyl)cyklohexanolu
FR2594437A1 (fr) Nouveaux derives du cyano-2 benzimidazole, leur preparation, les compositions les contenant et leur utilisation comme fongicide
EP1517731B1 (de) Verfahren zur herstellung einer spezifischen kristallmodifikation von 2-(2-chlor-4-mesyl-benzoyl)-cyclohexan-1,3-dion
JPS6118755A (ja) 除草剤
US3031443A (en) Process for preparing a 3-nitro-azacycloalkanone-2-nu-carbochloride
DE2721261A1 (de) Verfahren zur herstellung von di- n-propylacetamid
JPS5811855B2 (ja) 新規な置換クロトンアニリドの製造法
EA043437B1 (ru) Соединение фенилметилпиразолона, имеющее новую кристаллическую форму, и способ его получения
PL85126B1 (lt)
JP2855910B2 (ja) 新規な2−(1−アルケニル)−3−アシロキシ−1,4−ナフトキノン化合物及びそれを有効成分とする殺ダニ剤

Legal Events

Date Code Title Description
PC9A Transfer of patents