HUT77690A - Szennyezést kezelő szer, módszer ennek előállítására, valamint módszer szennyvíz-kezelésére a szer felhasználásával - Google Patents
Szennyezést kezelő szer, módszer ennek előállítására, valamint módszer szennyvíz-kezelésére a szer felhasználásával Download PDFInfo
- Publication number
- HUT77690A HUT77690A HU9602472A HU9602472A HUT77690A HU T77690 A HUT77690 A HU T77690A HU 9602472 A HU9602472 A HU 9602472A HU 9602472 A HU9602472 A HU 9602472A HU T77690 A HUT77690 A HU T77690A
- Authority
- HU
- Hungary
- Prior art keywords
- mineral
- process according
- activated
- zeolite
- composition
- Prior art date
Links
Classifications
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C02—TREATMENT OF WATER, WASTE WATER, SEWAGE, OR SLUDGE
- C02F—TREATMENT OF WATER, WASTE WATER, SEWAGE, OR SLUDGE
- C02F1/00—Treatment of water, waste water, or sewage
- C02F1/52—Treatment of water, waste water, or sewage by flocculation or precipitation of suspended impurities
- C02F1/5236—Treatment of water, waste water, or sewage by flocculation or precipitation of suspended impurities using inorganic agents
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B01—PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES OR APPARATUS IN GENERAL
- B01J—CHEMICAL OR PHYSICAL PROCESSES, e.g. CATALYSIS OR COLLOID CHEMISTRY; THEIR RELEVANT APPARATUS
- B01J20/00—Solid sorbent compositions or filter aid compositions; Sorbents for chromatography; Processes for preparing, regenerating or reactivating thereof
- B01J20/02—Solid sorbent compositions or filter aid compositions; Sorbents for chromatography; Processes for preparing, regenerating or reactivating thereof comprising inorganic material
- B01J20/10—Solid sorbent compositions or filter aid compositions; Sorbents for chromatography; Processes for preparing, regenerating or reactivating thereof comprising inorganic material comprising silica or silicate
- B01J20/16—Alumino-silicates
- B01J20/18—Synthetic zeolitic molecular sieves
- B01J20/186—Chemical treatments in view of modifying the properties of the sieve, e.g. increasing the stability or the activity, also decreasing the activity
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C02—TREATMENT OF WATER, WASTE WATER, SEWAGE, OR SLUDGE
- C02F—TREATMENT OF WATER, WASTE WATER, SEWAGE, OR SLUDGE
- C02F1/00—Treatment of water, waste water, or sewage
- C02F1/42—Treatment of water, waste water, or sewage by ion-exchange
Landscapes
- Chemical & Material Sciences (AREA)
- Organic Chemistry (AREA)
- Inorganic Chemistry (AREA)
- Analytical Chemistry (AREA)
- Environmental & Geological Engineering (AREA)
- Water Supply & Treatment (AREA)
- Hydrology & Water Resources (AREA)
- Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
- Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Water Treatment By Sorption (AREA)
- Solid-Sorbent Or Filter-Aiding Compositions (AREA)
- Treatment Of Water By Ion Exchange (AREA)
- Treatment Of Sludge (AREA)
- Physical Water Treatments (AREA)
- Silicates, Zeolites, And Molecular Sieves (AREA)
- Processing Of Solid Wastes (AREA)
- Removal Of Specific Substances (AREA)
- Separation Of Suspended Particles By Flocculating Agents (AREA)
Description
A találmány területe:
Ezen találmány szennyvíz és más szennyezett anyag kezelésére vonatkozik. Különösképpen egy kompozíció előállítására és használatára irányul, amely hatékonyan tisztítja vagy más módon kezeli ezeket a hulladékanyagokat.
A találmány háttere:
Manapság a legtöbb kormányzati hatóság követelménye, hogy a szennyezett víz és más hulladékanyagok megfelelően legyenek kezelve használat és/vagy ártalmatlanítás előtt. Különösen gondot okoz előkészíteni a vizet ivási célokra és hogy az ipar kifolyó vizeit kezeljük. Például számos iparág termel ártalmas melléktermékeket, amelyeket ártalmatlanítani kell, anélkül, hogy szükségtelenül károsítanánk a környezetet.
A szennyezett vizet tisztítani komplex feladat, mert a szennyező anyagoknak egészen különböző tulajdonságaik vannak, különösen a méretük és a reakcióképességük; felléphetnek oldatban, kolloid formában, mint szuszpenzióban, diszperzióban vagy aeroszolban, kicsi vagy nagy részecske méretben.
Hagyományosan ezen szennyvizek kezelése többfokozatú folyamat, amely külön rácskezelő, ülepítő, szűrő és más tartályokat követel meg, ahol a nemkívánatos komponensek eliminálva vannak ioncserével, kicsapatással, pelyhesítéssel, szűréssel; centrifugálással, oxidálással vagy redukcióval, ozmózissal, elektrolízissel stb., valamint biológiai eltávolítással mikroorganizmusokat használva.
Minthogy a szennyvíz sok szennyező-kationt tartalmazhat, úgy mint ammóniát vagy nehézfémet, anionokat, mint foszfátokat és szulfátokat, szénhidrogéneket, zsírokat, proteineket és szénhidrátokat stb, a fenti folyamatok közül számos vagy összes szükséges, és nem szokatlan, hogy tíz fokozatot kell megvalósítani, hogy elérjék a megkövetelt vízminőség színvonalat.
Amikor ilyen szennyezett anyagok kezelése történik, meggondolás tárgyává kell tenni a szerek kiválasztását, ami magukat a szereket és a termékeket, ami a használatukból eredményül adódik, illeti, és nem szabad, hogy a környezetre ártalmas hatással legyen.
A vízkezelésre szolgáló konvencionális termékekre rendszerint vas, alumínium vagy kalcium vegyületek, amelyek kicsapódást és pelyhesedést indukálnak. Ilyen szervetlen koagulánsok már régóta használatosak a szennyezett víz kezelésére való szerekként. Sok kutatást végeztek, hogy ezeknek az ágenseknek a hatékonyságát növeljék. Például a
-2polialumíniumklorid egy kedvelt koaguláns az ülepítő tartályokban és egy módszer, amely egy japán, nem vizsgált 60-209214 (bejelentési szám 59-65078, bejelentve 1984. április 03-án) szabadalmi közzétételben van leírva, el van keverve finomra őrölt alumíniumszilikát tartalmú ásványokkal, hogy eszközt biztosítsanak az idő javítására, amely a kiváltandó ülepítéshez szükséges.
Azonban még ez a javított módszer is csak egy a sok lépcső között, amelyek rendszerint megköveteltek ahhoz, hogy megfelelően kezelve legyen a szennyvíz és a kutatás folytatódott, hogy új módszereket fejlesszenek ki, amelyek kevesebb lépcsőt tartalmaznak, csökkentik az iszapmennyiséget és/vagy lehetővé teszik, hogy az iszapot újra fel lehessen használni nyersanyagként más alkalmazásokban. Továbbá a kutatás folytatódik az új reagensek fejlesztésének irányában, hogy a vízkezelési folyamatot gazdaságosabbá változtassa.
Például a fentiekben leírt japán folyamat tovább lett fejlesztve és le van írva a nem vizsgált japán, 3-056104 szabadalmi bejelentésben (bejelentési szám 1-192232, bejelentve 1989. július 25-én). Ezen előző javított folyamat egyik foganatosítási alakjában egy alumíniumszilikát ásvány, különösen az, amely zeolitot tartalmaz, külön mennyiségei egyedileg vannak kezelve 1./ kénsavval, hogy egy a terméket adjon, 2./ sósavval, amelyet polialumíniumklorid követ, hogy egy b terméket adjon és 3./ káliumhidroxiddal, hogy a c terméket adja. Az a, b és c össze vannak keverve 1:1:1 arányban, hogy egy keveréket adjon, amely a szennyezett víz tisztítására van használva.
Amíg ez a módosított eljárás sikeres lehet, úgy tűnik, hogy az 1./ kevésbé gazdaságos, mint a megelőző folyamatok, minthogy három külön komponenst követel meg elkészítettnek, mielőtt a tényleges tisztítószer elkészíthető, amely a nyersanyagok magasabb költségeihez és hosszabb előállítási időkhöz vezet; a b termék vázának negatív töltése korlátozza hatásosságát egy kation/anion környezetben.
Ezen találmány célja, hogy kiküszöböljön, de legalábbis csökkentsen a fentiek közül egy vagy több problémát és szert biztosítson szennyvíz és más szennyezett anyagok kezelésére, amely gazdaságosan állítható elő, hatékony több, mint egy szennyező eltávolításában és amelyik környezetbarát.
A találmány összefoglalása
Most már meg van alapozva, hogy először egy alumíniumszilikát anyag aktiválásával, majd keverve egy alumíniumkompozícióval, amelyet hő alkalmazása követ, egy olyan szert állítunk elő, amely kielégíti ezeket a követelményeket.
Ennélfogva ezen találmány első aspektusa szerint egy szert biztosítunk szennyvíz vagy más szennyezett anyagok kezelésére, a mondott szer az következő általános képletű kompozíciót foglalja magában.
-3 (ZO)nAln(OH)n.mClm vagy egy közeli rokon tapasztalati képletű kompozíciót, amelyben Z alumíniumszilikát anyag származéka.
Ezen találmány második aspektusa módszer a (ZO)nAln(OH)n.mClm általános képletű vagy közeli rokon tapasztalati képletű kompozíció elkészítésére, ahol Z egy alumíniumszilikát anyag derivátuma, ahol a mondott módszer magában foglalja:
1. ) a mondott anyag aktiválása, és
2. ) az így aktivált anyag hevítése egy alumínium vegyület jelenlétében.
Ezen találmány harmadik aspektusa módszer szennyvíz vagy ahhoz hasonló tisztítására, a mondott módszer magában foglalja a szennyvíz és ahhoz hasonlók kezelését a következő általános képletű vagy közeli rokon tapasztalati képletű kompozícióval:
(ZO)nAln(OH)n.mClm , ahol Z alumíniumszilikátból van származtatva.
Az alumíniumszilikát lehet természetes vagy szintetikus anyag.
Előnyös módon az anyag zeolittartalmú ásvány.
Előnyös módon az ásvány zeolittartalma 40-95 súly%.
Előnyös módon a zeolit Si:Al arány nagyobb, mint 3.
Előnyösebben a zeolit klinoptilolit szerkezetű.
Legelőnyesebben, az ásvány finoman fel van darabolva részecskékre, amelyek 250 mikron vagy kisebb méretűek.
Előnyös módon a zeolittartalmú ásványt savas kezeléssel aktiváljuk vagy a mondott ásványt ammónium ioncserének tesszük ki.
Előnyösebben a zeolittartalmú ásványt sósavas kezeléssel aktiváljuk.
Előnyösen az alumíniumkompozíció polialumínium só.
Előnyösebben a polialumínium só polialumíniumklorid.
Előnyösen az ásvány: alumíniumkompozíció arány az 1:0,01-től a 1:2-ig terjedő súlyarány tartományban van.
Előnyösebben ez az arány 1:1 súlyarány.
-4Előnyösen az aktivált ásvány és az alumínium kompozíció együtt van hevítve egy hőmérsékleten, amely a 100 - 600°C tartományba esik.
Előnyösebben a hevítést 300°C-on foganatosítjuk.
Előnyösen a találmány szerinti terméket granuláljuk 0,25 - 100 mm méretű részecskékre.
Fontos annak az értékelése, hogy ezen találmány terméke különbözik a b terméktől, amelyre a fentiekben a japán nem vizsgált, 3-056104 szabadalmi közzététellel kapcsolatban hivatkoztunk. A megelőző folyamatban, pusztán keverés van megvalósítva, nem egy új és vegyileg elkülönített kompozíció, ahogy az ezen találmányban. Továbbá, a megelőző folyamat csak elegendő hőt alkalmaz, amely ahhoz elég, hogy eléije a termék szárítását. Tipikus szárítási hőmérsékletek a 40-60°C tartományban vannak, és a polialumíniumklorid el kezd bomlani és elveszíti hatásosságát.
Ezzel ellentétben, a jelenlegi találmány általában sokkal magasabb hőmérsékleteket alkalmaz, de lényegesen rövidebb időtartamra és olyan módon, amelyik elkerüli a polialumíniumklorid lényeges lebomlását, hogy egy teljesen új terméket hozzon létre.
A találmány leírása
Általános példa
A természetesen előforduló, saválló, termostabil, zeolittartalmú ásvány először finomra fel van darabolva bármilyen hagyományos módszerrel és azután aktiválva van sósavas mosással. Vizes polialumíniumklorid oldatot adunk azután hozzá és a keveréket hevítjük 150°C és 250°C között víz egyidejű evaporációjával. A termék viszonylag gyorsan le van hűtve áthaladva a permezőtomyon. A kialakított termék előnyös módon kevesebb, mint 10 súlyszázalék vizet tartalmaz, előnyösebben kevesebbet, mint 5 súlyszázalékot.
Jóllehet nem szeretnénk megkötve lenni az elmélet által, az az álláspont, hogy a reakció dehidroxilizáció a protonizált zeolit és a részben hidrolizált polialumínumklorid hidroxilcsoportjai között.
Részletesebben, hivatkozva a csatolt rajzra, a finomra darabolt zeolittartalmú ásvány és vizes polialumíniumklorid oldat, -amely 30-70 súly% polialumíniumkloridot tartalmaz-, keveréke 1 tartályban van keverve és hidroklórsawal ( azaz sósavval) van savazva legalább 1,5 pH értékig. A keverék a 4 permetezőtorony felső végébe van szivattyúzva a 3 vezetéken keresztül, amely el van látva 2 szivattyúval. Alternatív módon ezek a komponensek külön táplálhatok a torony tetejéhez. A toronymagasság körülbelül a 10-30 m tartományban van. A keverék szétporlasztásához, forgó 5 korong van biztosítva 4 torony tetején. A felsőtől az alulsó végéig forró levegő halad végig a 4 permetezőtomyon, ahogy 6 nyilakkal ábrázolva van. A 6 levegőáram hőmérséklete nem több, mint 250°C, előnyös módon nem több, mint 200°C. Ha a hőmérséklet jelentősen
-5magasabb, a polialumíniumklorid hajlamos az alumíniumhidroxidra vagy alumíniumoxidra való szétbomlásra, mielőtt a zeolit reagálni tud.
A kompozíciótermék, amely lemezeket alkot a 4 torony talpazatánál szilárd formában, ahogyan 7 nyíl által van mutatva. Az áthaladás közben a reakció által termelt víz elgőzölög (8 nyíl). Ezen elpárolgás következtében a 6 légáram hőmérséklete állandóan csökken. Azaz a szilárd kompozíció 7 terméknek, amely a 4 torony lábánál marad, a hőmérséklete 100°C-nál kevesebb, előnyös módon kevesebb, mint 90°C.
A keverék rezidens ideje a 4 toronyban 2 és 10 perc közötti.
Ezen találmány terméke a (Z-O)nAln(OH)n.m(Cl)m általános képletű, ahol m nagyobb, mint 0. Azonban nehéz egy exakt empirikus képletet adni, mivel a találmány szerinti termék különböző alakokban létezik.
Ezen formák három példája a következőkben látható:
Z-0
Z-0
Z-0
Z-0 \
/ \
z \
/ )
\
Al-OH | Z-°x Al-OH | Z-0 Al-Cl |
Al-OH | z-oz \l-OH | Al-Cl |
Al-OH | Z z-0. XA1-C1 | Z-°x Al-OI |
Al-Cl | z-oz \l-OH | z-ox |
Modifikációk ehhez az általános példához képest lehetségesek. Például az aktivált zeolit és vizes polialumíniumklorid keveréke először megszárítható kevesebb, mint 100°C-on (hogy elkerüljük a polialumíniumklorid lebomlását) és vákum alatt, ha szükségesnek találtatik a polialumíniumklorid szétbomlást valószínűségének további csökkentése és azután a keverék 250°C és 600°C között van hevítve.
A találmány szerinti termék rendszerint 0,lg - lOg arányban használatos a szennyvíz Ideijéhez, még inkább 0,2 - 0,5 g a szennyvíz Ideijéhez.
Sp££ifikus_példák
L-példa
Egy ásvány, amely körülbelül 60 súly%-ban tartalmaz klinoptilolitot és 250 mikronnál nem nagyobb szemcseméretü, 1:1 súlyarányban össze van keverve vizes polialumíniumklorid oldattal, amelynek polialumíniumklorid tartalma körülbelül 50 súlyszázalék. Ehhez a keverékhez adunk sósavat, amíg 1,5-nél kisebb pH értéket
-6nyerünk. A keveréket a permetezőtorony tetejéhez továbbítjuk, ahol a forgó korong szétporlasztja. Levegőt 150-200°C-on vezetünk a permetezőtorony tetejéhez. A keverék toronybani rezidens ideje körülbelül 3-5 perc. A szilárd kompozit termék elhagyja a tornyot kb. 90-95°C-os hőmérsékleten és körülbelül 2-5 súlyszázalék víztartalommal.
2. példa
Szennyvizet használtunk egy optikai gyárból és nagy mennyiségű szénhidrogéneket tartalmazott, magas értékű vegyi oxigén hiányt és jelentékeny mennyiségű nehézfém ionokat, mint cinket és nikkelt.
A találmány szerinti termék az fenti 1. példával összhangban készült és a szennyvizet a következő kompozíciókkal kezeltük:
A.) | A12(SO4)3 | alumíniumszulfát |
B) | zeolit + Al2(SO4)3 | 1:1 arányban keverve |
c.) | zeolit + PÁC | 1:1 arányban keverve |
(PÁC = polialumíniumklorid) | ||
D.) | az 1. példa szerinti termék |
Minden analízis a DIN német szabvány szerint lett véghezvíve.
Az A.)-D.) kompozíciók 1 g/liter a szennyvízre vetített értéknél és Ca(0H)2-vel pH 8-ra beállított értéknél voltak vizsgálva.
A termék hozzáadása után a szennyvíz 500 ford/perc fordulatszámmal volt keverve 1820°C-on 10 percig.
Az eredményezett csapadék szűréssel volt elkülönítve papírszűrő használatával. A szűrési sebesség mérve volt.
A nehézfémion-tartalom meghatározása atom abszorpciós spektrométerrel történt.
Az eredmények az I. táblázatban láthatók.
-7I, táblázat
legális kezeletlen max. kon- centráció mg/1 | A | |
CSB* - | 12800,0 | 4740,0 |
KW** 10,0 | 1470,0 | 40,0 |
Zn 2,0 | 12,8 | 10,4 |
PG 0,5 | 3,0 | 2,4 |
Ni 0,5 | 2,4 | 1,6 |
Cu 0,5 | 1,2 | 1,1 |
Filtrá- - | lh 45’ | 48' |
ciós sebesség | ||
* vegyi oxigén hiány ** szénhidrogén | ||
II. táblázat | ||
legális kezeletlen | A | |
max. kon- | ||
centráció | ||
mg/1 | ||
SCB - | 48000,0 | 22300,0 |
KW 10,0 | 2400,0 | 90,0 |
P2o5 20,0 | 1300,0 | 210,0 |
Fe 3,0 | 60,0 | 44,0 |
Filtrá- - | lh 5’ |
B | C | D |
4200,0 | 4100,0 | 1800,0 |
25,0 | 18,0 | 6,0 |
8,3 | 6,5 | 1,4 |
1,2 | 0,6 | <0,5 |
0,9 | 0,4 | <0,1 |
0,6 | 0,4 | <0,1 |
28’ | 17' | 3' |
B | C | D |
18100,0 | 14400,0 | 8450,0 |
785,0 | 38,0 | 9,0 |
93,0 | 48,0 | 6,8 |
18,0 | 8,0 | 1,4 |
47' | 38’ | 18' |
ciós sebesség
-83, példa
Szennyvíz egy fémekhez használt zsírtalanító és foszfát fürdőből volt használva. Az A-D termékek 5g a szennyvíz literjére vonatkozó értéknél voltak vizsgálva.
Minden más tekintetben ugyanazok a feltételek és intézkedések voltak megvalósítva mint a 2. példában.
Az eredmények a II. táblázatban láthatók.
Ezen találmány szerinti termék multifunkcionális. Az anionos oxigén jelenléte következtében ioncserélőként tud működni, és abszorbálni tud például nehézfém kationokat; minthogy részben protonizálható, ki tudja cserélni azokat a protonokat megfelelően protonfogadó csoportokra, ahogy azok a színezőanyagokban megtalálhatók; az alumíniumklorid csoportok le tudnak választani klorid anionokat, így kationos tulajdonságokat mutatnak fel, hogy lehetővé tegyék például a foszfát anionok eltávolítását.
Fontos, hogy az alumíniumszilikát komponens aktiváltsági fokának és a polialumíniumklorid arányának változtatásával ezek a többcélú tulajdonságok hozzáigazíthatók, hogy alkalmas legyen a hevített hulladékanyaghoz.
Ezen találmány használata által a szennyvíz és más szennyezett anyagok tisztítása hatékonyabban elérhető, mint korábbi folyamatok révén és legalább a következő előnyöket kínálja:
- pH semleges;
- nem toxikus;
- alkalmas lebegtető és ülepítő tartályokban való használatra,
- destabilizálja a szuszpenziókat, diszperziókat és emulziókat;
- az egyetlen jelenlevő anion a hidroxil;
- széles pH tartományban használható;
- amfoter és különösen alkalmas a nehézfém kationok és foszfát anionok eliminálására;
- csökkenti a kémiai oxigén hiányt, a biológiai oxigén hiányt és az adszorbálható szerves halogenizált szénhidrogéneket;
- csökkenti az iszap mennyiségét, míg egyidejűleg növeli a szárazanyag tartalmat;
- nem duzzad;
- gazdaságos;
- nem ártalmas a környezetre.
Claims (19)
- Szabadalmi igénypontok;1. Módszer a (ZO)nAln(OH)n.mClm általános képletű vagy közeli rokon empirikus képletű kompozíció előállítására, azzal jellemezve, hogy Z alumíniumszilikát anyagból van származtatva, a módszer tartalmazza:- a mondott anyag aktiválását; és- az így aktivált anyag hevítését alumíniumkompozíció jelenlétében.
- 2. Módszer az 1. igénypont szerint, azzal jellemezve, hogy az anyag zeolittartalmú ásvány.
- 3. Módszer a 2. igénypont szerint, azzal jellemezve, hogy az ásvány zeolittartalma 40-95% súlyszázalék.
- 4. Módszer a 2. vagy 3. igénypont szerint, azzal jellemezve, hogy a zeolit Si:Al aránya nagyobb 3-nál.
- 5. Módszer a 4. igénypont szerint, azzal jellemezve, hogy a zeolit klinoptilolit szerkezetű.
- 6. Módszer a 2-5. igénypontok bármelyike szerint, a ζ z a 1 j e 11 e m e ζ v e, hogy az ásvány finomra van darabolva 250 mikron vagy kisebb részecske méretre.
- 7. Módszer a 2-6. igénypontok bármelyike szerint, azzal jellemezve, hogy az ásványt savval való kezeléssel aktiváljuk vagy az ásványt ammónium ioncserének tesszük ki.
- 8. A 7. igénypont szerinti módszer, azzal jellemezve, hogy az ásványt sósavval való kezeléssel aktiváljuk.- 109. Módszer a 1-8. igénypontok bármelyike szerint, azzal jellemezve, hogy az alumínium kompozíció egy polialumínium só.
- 10. Módszer a 9. igénypont szerint, azzal jellemezve, hogy a polialumínium só egy polialumíniumklorid.
- 11. Módszer a 1-10. igénypontok bármelyike szerint, azzal jellemezve, hogy az alumíniumkompozíció vizes oldatként van hozzáadva.
- 12. Módszer a 2-11. igénypontok bármelyike szerint, azzal jellemezve, hogy az ásvány:alumínium kompozíció arány az 1:0,01 - 1:2 súlyarány tartományban van.
- 13. Módszer a 12. igénypont szerint, azzal jellemezve, hogy az arány 1:1.
- 14. Módszer a 2-13. igénypontok bármelyike szerint, azzal jellemezve, hogy az aktivált ásvány és az alumínium kompozíció együtt vannak hevítve egy, a 100°C - 600°C tartományba eső hőmérsékleten.
- 15. Módszer a 14. igénypont szerint, azzal jellemezve, hogy a hőmérséklet 300°C.
- 16. Módszer all. igénypont szerint, azzal jellemezve, hogy az aktivált ásványt és vizes alumíniumkompozíciót hevítjük egy, a 150-250°C tartományba eső hőmérsékleten víz egyidejű evaporációjával.
- 17. Módszer a 1-15. igénypontok bármelyike szerint, azzal jellemezve, hogy az aktivált anyagot és az alumínium kompozíciót először szárítjuk 100°C-nál kisebb hőmérsékleten és azután hevítjük egy 250°C és 600°C közé eső hőmérsékletre.
- 18. Szer szennyvíz vagy más szennyezett anyagok kezelésére, azzal jellemezve, hogy a mondott szer tartalmaz egy (ZO)nAln(OH)n_mClm általános képletű kompozíciót vagy közeli rokon empirikus képletüt, ahol Z alumíniumszilikát anyagból van származtatva.- 11
- 19. A 18. igénypont szerinti szer, azzal jellemezve, hogy az 1-17. igénypontok bármelyike szerinti módszerrel van előállítva.
- 20. Módszer szennyvíz és más szennyezett anyagok kezelésére, azzal jellemezve, hogy a 18. vagy 19. igénypont szerinti szer felhasználásával történik.
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
DE4408302A DE4408302C2 (de) | 1994-03-11 | 1994-03-11 | Verfahren zur Herstellung und Verwendung eines festen Verbundproduktes zur Wasserbehandlung |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
HU9602472D0 HU9602472D0 (en) | 1996-11-28 |
HUT77690A true HUT77690A (hu) | 1998-07-28 |
Family
ID=6512547
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
HU9602472A HUT77690A (hu) | 1994-03-11 | 1995-03-10 | Szennyezést kezelő szer, módszer ennek előállítására, valamint módszer szennyvíz-kezelésére a szer felhasználásával |
Country Status (13)
Country | Link |
---|---|
EP (1) | EP0671210B1 (hu) |
JP (1) | JPH10503459A (hu) |
AT (1) | ATE193463T1 (hu) |
AU (1) | AU704478B2 (hu) |
BG (1) | BG61968B1 (hu) |
BR (1) | BR9507410A (hu) |
CA (1) | CA2185127A1 (hu) |
DE (2) | DE4408302C2 (hu) |
FI (1) | FI963550A (hu) |
HU (1) | HUT77690A (hu) |
NO (1) | NO963797L (hu) |
WO (1) | WO1995024266A1 (hu) |
ZA (1) | ZA952006B (hu) |
Families Citing this family (5)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE19515932C2 (de) * | 1995-05-02 | 2000-09-21 | Feistel Gmbh Industrievertretu | Verwendung eines Zeolith-Verbundprodukts |
DE19923644B4 (de) * | 1999-05-22 | 2008-09-04 | Hartsteinwerke Vogtland Gmbh & Co. Kg | Verfahren zur Abscheidung von Schadstoffen aus Wässern |
KR100960151B1 (ko) * | 2009-09-10 | 2010-05-28 | 주식회사 삼우 | 응집제 제조방법 |
CZ308211B6 (cs) * | 2011-11-08 | 2020-03-04 | Vysoká Škola Báňská Technická - Univerzita Ostrava | Způsob odstraňování fosforečnanů z odpadních vod domácností |
CN104062335B (zh) * | 2013-03-18 | 2016-08-03 | 四川碧朗科技有限公司 | 电化学cod联合水质重金属离子自动监测的方法与装置 |
Family Cites Families (16)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE2602416A1 (de) * | 1976-01-23 | 1977-07-28 | Basf Ag | Verfahren zur herstellung von basische aluminiumchloride als bindemittel enthaltenden zeolithformlingen |
DE2926606A1 (de) * | 1979-07-02 | 1981-01-22 | Henkel Kgaa | Verfahren zur behandlung von abwaessern |
US4247524A (en) * | 1979-10-01 | 1981-01-27 | Atlantic Richfield Company | Preparation of zeolite A by hydrothermal treatment of clinoptilolite |
FR2472951A1 (fr) * | 1980-01-07 | 1981-07-10 | Degremont | Appareil pour la preparation en continu de reactifs coagulants et floculants |
JPS57187008A (en) * | 1981-05-14 | 1982-11-17 | Nippon Solid Co Ltd | Molding of flocculating agent |
JPS57201506A (en) * | 1981-06-03 | 1982-12-10 | Minato Sangyo Kk | Purifying agent of water |
SU1214594A1 (ru) * | 1983-11-24 | 1986-02-28 | Всесоюзный научно-исследовательский и проектный институт галургии | Способ очистки рассолов от поверхностно-активных веществ |
US4542118A (en) * | 1984-02-02 | 1985-09-17 | W. R. Grace & Co. | Catalyst manufacture |
JPS60209214A (ja) * | 1984-04-03 | 1985-10-21 | Fujio Hotta | 汚濁水の高速清澄処理法 |
JPS61133140A (ja) * | 1984-11-30 | 1986-06-20 | Nippon Soda Co Ltd | 水浄化用組成物 |
US5070053A (en) * | 1987-10-30 | 1991-12-03 | Exxon Research And Engineering Company | FCC catalyst composition and method of making same |
FR2632944B1 (fr) * | 1988-06-17 | 1990-10-12 | Ceca Sa | Procede pour la preparation d'agglomeres de tamis moleculaires zeolitiques a liant zeolitique |
JPH0356104A (ja) * | 1989-07-25 | 1991-03-11 | Fujio Hotta | 汚濁水の高速清澄処理剤 |
US5145816A (en) * | 1990-12-10 | 1992-09-08 | Mobil Oil Corporation | Method for functionalizing synthetic mesoporous crystalline material |
US5096871A (en) * | 1990-07-03 | 1992-03-17 | Alcan International Limited | Alumina-alkali metal aluminum silicate agglomerate acid adsorbents |
SE9103661D0 (sv) * | 1991-12-12 | 1991-12-12 | Kemira Kemi Ab | Foerfarande foer framstaellning av en koaguleringskemikalie |
-
1994
- 1994-03-11 DE DE4408302A patent/DE4408302C2/de not_active Expired - Fee Related
-
1995
- 1995-03-10 HU HU9602472A patent/HUT77690A/hu unknown
- 1995-03-10 WO PCT/AU1995/000122 patent/WO1995024266A1/en active Application Filing
- 1995-03-10 BR BR9507410A patent/BR9507410A/pt not_active Application Discontinuation
- 1995-03-10 AT AT95103514T patent/ATE193463T1/de not_active IP Right Cessation
- 1995-03-10 AU AU19408/95A patent/AU704478B2/en not_active Ceased
- 1995-03-10 DE DE59508404T patent/DE59508404D1/de not_active Expired - Fee Related
- 1995-03-10 ZA ZA952006A patent/ZA952006B/xx unknown
- 1995-03-10 CA CA002185127A patent/CA2185127A1/en not_active Abandoned
- 1995-03-10 JP JP7523119A patent/JPH10503459A/ja active Pending
- 1995-03-10 EP EP95103514A patent/EP0671210B1/de not_active Expired - Lifetime
-
1996
- 1996-09-10 FI FI963550A patent/FI963550A/fi unknown
- 1996-09-10 NO NO963797A patent/NO963797L/no unknown
- 1996-10-08 BG BG100890A patent/BG61968B1/bg unknown
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
AU704478B2 (en) | 1999-04-22 |
DE59508404D1 (de) | 2000-07-06 |
BG100890A (en) | 1997-09-30 |
BG61968B1 (bg) | 1998-11-30 |
DE4408302C2 (de) | 1996-04-04 |
EP0671210B1 (de) | 2000-05-31 |
AU1940895A (en) | 1995-09-25 |
HU9602472D0 (en) | 1996-11-28 |
DE4408302A1 (de) | 1995-10-12 |
JPH10503459A (ja) | 1998-03-31 |
WO1995024266A1 (en) | 1995-09-14 |
EP0671210A2 (de) | 1995-09-13 |
FI963550A (fi) | 1996-09-17 |
NO963797D0 (no) | 1996-09-10 |
ATE193463T1 (de) | 2000-06-15 |
FI963550A0 (fi) | 1996-09-10 |
BR9507410A (pt) | 1997-09-09 |
MX9604012A (es) | 1997-12-31 |
NO963797L (no) | 1996-11-11 |
CA2185127A1 (en) | 1995-09-14 |
EP0671210A3 (de) | 1995-11-22 |
ZA952006B (en) | 1995-10-13 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
Prabhu et al. | A review on removal of heavy metal ions from waste water using natural/modified bentonite | |
US7138063B1 (en) | Method of removing arsenic and other anionic contaminants from contaminated water using enhanced coagulation | |
US8679349B2 (en) | Heavy metal removal from waste streams | |
US4332693A (en) | Agent for the purification of waste waters and process for its production | |
Onen et al. | Removal of turbidity from travertine processing wastewaters by coagulants, flocculants and natural materials | |
CN109928475B (zh) | 一种复合净水剂及其制备方法和应用 | |
HUT77690A (hu) | Szennyezést kezelő szer, módszer ennek előállítására, valamint módszer szennyvíz-kezelésére a szer felhasználásával | |
CN108928874A (zh) | 改性镁铝无机复合絮凝剂的制备方法及其产品和应用 | |
CN111003774A (zh) | 一种改性水处理剂及其制备方法 | |
Wongwichien et al. | Synthesis and use of zeolite Na-A from waste sludge of water treatment plant for ammonium removal | |
RU2483028C1 (ru) | Способ очистки сточных вод от нефтепродуктов | |
MXPA96004012A (en) | Agent for the treatment of waste | |
KR101236145B1 (ko) | 슬러지 건조후 재활용이 가능한 녹조 제거용 천연무기응집제로부터 발생한 슬러지를 이용한 녹생토의 제조방법 | |
HU210306B (en) | Product for increasing of efficianci of water purificating apparatous | |
Abedini Khorrami et al. | Synthesis of CuO-ZnO Nanocomposite and Its Photocatalytic Activity | |
Nnaji et al. | Coagulation and clarification of wastewater using rice husk ash. | |
RU2125022C1 (ru) | Вещество для обработки сточных вод | |
KR20130124441A (ko) | 오폐수 악취 제거를 위한 천연탈취제, 이를 이용한 폐수처리설비 및 이로부터 발생한 슬러지를 이용한 비료 | |
RU2114787C1 (ru) | Способ очистки вод | |
CA1160370A (en) | Waste water treatment system for elemental phosphorus removal | |
Farooq et al. | Physico‐chemical treatment of domestic wastewater | |
Benlemmane et al. | Removal of humic acids on iron pillared clay suspensions by ultrafiltration/photocatalysis hybrid method | |
KR970701587A (ko) | 폐수 처리제(waste treatment agent) | |
Mbodi | Performance Assessment of Recycled Alum Sludge in the Treatment of Textile Effluent Containing Dye. J Textile Sci Eng 9: 405 | |
FI95561C (fi) | Menetelmä juomaveden alumiinipitoisuuden vähentämiseksi |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
DFD9 | Temporary protection cancelled due to non-payment of fee |