HUT75170A - Device for locking a switch blade - Google Patents

Device for locking a switch blade Download PDF

Info

Publication number
HUT75170A
HUT75170A HU9600178A HU9600178A HUT75170A HU T75170 A HUT75170 A HU T75170A HU 9600178 A HU9600178 A HU 9600178A HU 9600178 A HU9600178 A HU 9600178A HU T75170 A HUT75170 A HU T75170A
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
rail
push rod
section
locking
closure
Prior art date
Application number
HU9600178A
Other languages
English (en)
Other versions
HU9600178D0 (en
Inventor
Sebastian Benenowski
Alfred Kais
Erich Nuding
Original Assignee
Butzbacher Weichenbau Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from DE19934324883 external-priority patent/DE4324883A1/de
Application filed by Butzbacher Weichenbau Gmbh filed Critical Butzbacher Weichenbau Gmbh
Publication of HU9600178D0 publication Critical patent/HU9600178D0/hu
Publication of HUT75170A publication Critical patent/HUT75170A/hu

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B61RAILWAYS
    • B61LGUIDING RAILWAY TRAFFIC; ENSURING THE SAFETY OF RAILWAY TRAFFIC
    • B61L5/00Local operating mechanisms for points or track-mounted scotch-blocks; Visible or audible signals; Local operating mechanisms for visible or audible signals
    • B61L5/10Locking mechanisms for points; Means for indicating the setting of points

Landscapes

  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Push-Button Switches (AREA)
  • Manipulator (AREA)
  • Seats For Vehicles (AREA)
  • Cookers (AREA)
  • Driving Mechanisms And Operating Circuits Of Arc-Extinguishing High-Tension Switches (AREA)
  • Knives (AREA)
  • Lock And Its Accessories (AREA)
  • Mechanical Operated Clutches (AREA)
  • Infusion, Injection, And Reservoir Apparatuses (AREA)
  • Railway Tracks (AREA)
  • Preventing Unauthorised Actuation Of Valves (AREA)
  • Bearings For Parts Moving Linearly (AREA)
  • Centrifugal Separators (AREA)
  • Maintenance And Inspection Apparatuses For Elevators (AREA)
  • Chain Conveyers (AREA)
  • Knitting Machines (AREA)
  • Electrical Discharge Machining, Electrochemical Machining, And Combined Machining (AREA)
  • Soil Working Implements (AREA)
  • Spinning Or Twisting Of Yarns (AREA)
  • Operating, Guiding And Securing Of Roll- Type Closing Members (AREA)
  • Clamps And Clips (AREA)

Description

A találmány tárgya készülék egy váltócsúcssín reteszeléséhez egy tősínnel, továbbá legalább egy a tősíntől kiinduló záróelemmel, valamint egy közvetlenül vagy közvetve a csúcssínhez csuklósán kapcsolódó és a záróelemen áthaladó zárókapoccsal, amely támasztóelemeken mint például görgőelemeken támasztható fel, illetve reteszelhető.
A találmány tárgya továbbá egy készülék váltócsúcssín reteszeléséhez egy tősínnel, továbbá egy a tősíntől kiinduló záróelemmel, egy közvetlenül vagy közvetve a csúcssínnel csuklósán összekapcsolt és a záróelemen áthaladó zárókapoccsal, valamint egy a zárókapcson áthaladó és a zárókapcsot a csúcssín reteszelésekor illetve nyitásakor magával vivő, egy támasztékon, előnyösen görgőn felfekvő tolóelemmel, előnyösen tolórúddal, ahol a reteszelt csúcssín esetében a zárókapocs egy közvetlenül vagy közvetve a záróelemtől kiinduló támasztófelületen, előnyösen ívszakaszon fekszik fel.
Egy hasonló váltózárat ismertet az EP 04 55 182 A2 irat. Ennél a megoldásnál a zárókapocs forgási tengelye és a támasztó felület között fellépő eredőerő a váltócsúcssínt a csúcssín talpa és gerince átmeneti szakaszában metszi. A függőleges erőkomponens a síntalpon belül vagy közvetlen közelében helyezkedik el, úgyhogy a csúcssín reteszelt állapotban nem tud átbillenni.
Reteszelt állapotban a zárókapocs kapcsolódóan helyezkedik el egy tolórúd és egy felfekvő felület között, úgyhogy a reteszelés oldásakor jelentős súrlódási erőket kell legyőzni, akkoris, ha a zárókapocsnak egy görgőelemen át a tolórúdon kellene feltámaszkodnia.
A csúcssín eltolásakor a reteszelt állapotból a nyitott állapotba, a síntalp egy váltósínszéken nyugszik, úgyhogy jelentős kenést kell biztosítani, ami figyelemre méltó karbantartást tesz szükségessé.
83109-6221 SR-Sch
-2A karbantartási munkákat csökkentendő, az EP 04 55 153 A2 egy olyan megoldást ismertet, amely szerint a csúcssín csak reteszelt és nyitott állapotban fekszik fel egy váltósínszéken, miközben a reteszelt és nyitott állapoton kívüli helyzetben távköz választja el a síntalpat a váltósínszéktől. Szükséges azonban, hogy a zárókapocs egy állandó felfekvő felületen támaszkodjék fel, amelynek mentén egy tolórúd olymódon tolható el, hogy a zárókapocs görgői reteszelt és nyitott állapotban a felfekvő felület és a tolórúd között kiképzett befogadó szervekben helyezkednek el, és a tolórúd szakaszainak eltolásakor kapcsolódóan menesztődnek.
Váltócsúcssínek reteszelésére szolgáló készülékeket ismertet továbbá a DE-73 483, az FR 550 064 vagy az US 2 533 929 irat.
A találmány feladata egy olyan készülék létrehozása, amelynél a csúcssín konstruktíve egyszerű intézkedésekkel reteszelhető illetve nyitható, továbbá ahol a készülék egy olyan könnyen kezelhetőségét kell biztosítani, amely a karbantartás csökkentéséhez vezet. Biztosítani kell továbbá, hogy a reteszelt váltócsúcssín akkor sem nyílik ki, ha a zárókapocs tolóeleme már nincs meg-felelően megfogva, vagy adott esetben megszűnt a zárókapocshoz való csatlakoztatása. Végezetül adottnak kell lennie a lehetőségnek, amely a váltócsúcssínt a nemreteszelt állapotban a váltósínszéktől elemeli. Egyidejűleg az optimális ágyazást is biztosítani kell.
A feladat találmány szerinti megoldása készülék váltócsúcssín reteszeléséhez egy tősínnel, továbbá legalább egy a tősíntől kiinduló záróelemmel, valamint egy közvetlenül vagy közvetve a csúcssínhez csuklósán kapcsolódó és a záróelemen áthaladó zárókapoccsal, amely támasztóelemeken mint például görgőelemeken támaszkodik fel, és reteszelhető, ahol legalább a támasztóelemek egyike olymódon van elasztikusán ágyazva, hogy statikus terheléskor lágy, dinamikus terheléskor kemény csapágyazás következik be.
A zárókapocsból kiinduló valamennyi támasztóelem görgőelemként van a találmány szerint ágyazva. Alternatív megoldásként lehetséges természetesen,
-3 hogy a statikus terhelésnél lágyan és dinamikus terhelésnél keményen ágyazott elemek nem a zárókapocsból indulnak ki, hanem azok megfelelő görgőelemeken vannak feltámasztva, amelyek például a záróelemen vagy egy tolórúdon lehetnek elrendezve.
A feladat találmány szerinti megoldása továbbá készülék váltócsúcssín reteszeléséhez egy tősínnel, továbbá egy a tősíntől kiinduló záróelemmel, egy közvetlenül vagy közvetve a csúcssínnel csuklósán összekapcsolt és a záróelemen áthaladó zárókapoccsal, valamint egy a zárókapcson áthaladó és a zárókapcsot a csúcssín reteszelésekor illet-ve nyitásakor magával vivő egy támasztékon, előnyösen görgőn felfekvő tolóelemmel, előnyösen tolórúddal, ahol a reteszelt csúcssín esetében a zárókapocs egy közvetlenül vagy közvetve a záróelemtől kiinduló támasztófelületen, előnyösen ívszakaszon fekszik fel, ahol a zárókapocs egy első görgőelemen át egy ívszakaszként kiképzett támasztófelületen fekszik fel és a csúcssín irányában eltoltan, a zárókapcson elrendezett második görgőelem egy vezeték vízszintes szakaszába illetve tompaszögben hajló szakaszába nyúlik be, ahol a görgőelem a csúcssín reteszelt állásában a vezeték vízszintes szakaszában, a csúcssín nyitott helyzetében pedig a tompaszögben hajló szakaszban helyezkedik el.
Ezekkel az intézkedésekkel a zárókapocs a tolóelemmel előnyösen tolórúddal könnyen mozgatható, egyrészről a váltó reteszeléséhez illetve a reteszelés oldásához és nyitásához. A görgőelemek révén a mozgás során csekély súrlódás keletkezik, minek következtében a karbantartási munkák jelentősen csökkenthetők.
Annak biztosítása érdekében, hogy a csúcssín azután is reteszelve marad, ha például a második görgőelemet a tolórúd már nem tartja, az ívszakasz a tolórúd felé forduló végszakaszán az első görgőelem sugarától eltérő görbülettel rendelkezik, és a zárókapocsra ható függőleges erőkomponens hiányában az első görgőelem az ívszakaszban marad.
-4Más szavakkal az első görgőelemnek az ívszakasz végén egy holtpontot kell legyőznie, hogy a csúcssín reteszelése oldható legyen. Ennél a megoldásnál az első görgőelem rugalmasan van csapágyazva.
Biztosítandó továbbá, hogy a második görgőelem a csúcssín reteszeletlen állapotában a tolórúdban kiképzett vezeték tomapaszögben hajló szakaszában maradjon, szükséges, hogy a tolórúd eltolási útja mentén legalább a vezeték tompaszögben hajló szakasza fölött az első görgőelem részére egy vezetősín olymódon legyen elrendezve, hogy a második görgőelem a tompaszögben hajló szakaszban maradjon. Más szavakkal a vezetősín és az első görgőelem legmagasabb pontja közötti távolságnak kisebbnek kell lennie a második görgőelemnek a tompaszögben hajló vezetékszakaszban való elhelyezkedésekor, mint ezen második görgőelemnek a tompaszögben hajló szakaszban befutható úthossza.
Annak érdekében, hogy a zárókapcsot a tolórúd akadálymentesen el tudja tolni, a találmány szerint a zárókapocs két párhuzamos, az első és második görgőelemeket tartó könyökemeltyűt foglal magában, amelyek között van a tolórúd elrendezve.
A találmány szerint a tolóelem, előnyösen tolórúd tősín felé eső oldala egy előreálló szakasszal rendelkezik, amellyel a zárókapocs reteszelésből oldott váltó esetében a fenékoldali támasztékon előnyösen egy harmadik görgőelemen feltámaszkodik, miáltal a csúcssín talp és a váltósínszék alakjában kiképzett felület között távköz jön létre. Ebből következően konstruktíve egyszerű intézkedésekkel biztosítható, hogy a csúcssín a reteszelésből oldott helyzetében a váltósínszékhez képest távközzel helyezkedik el.
A fenékoldalon kialakított előreálló szakasznak olyan hosszúnak kell lenni, hogy a csúcssín reteszelt illetve teljesen nyitott állapotában a váltósínszéken felfeküdjön, míg a mozgás közben a váltósínszéktől távközzel helyezkedik el.
- 5 A találmány további előnyei és részletei valamint jellemzői nemcsak az igénypontokból valamint az azokban foglalt jellemzők kombinációjából, hanem a rajzok következő leírása szerinti előnyös kiviteli példából is megismerhető.
A mellékelt rajzokon az
1. ábra egy váltó metszetben, kapocszárral és reteszelt valamint kapcsolt csúcssínnel, a
2. ábra az 1. ábra szerinti kapocszár még kapcsolt csúcssínnel, a
3. ábra az 1. ábra szerinti kapocszár reteszelésből oldott és már nem kapcsolt csúcssínnel, a
4. ábra az 1. ábra szerinti kapocszár a reteszelésből teljesen feloldott csúcssínnel, az
5. ábra az 1. ábra szerinti kapocszár egy váltósínszéktől távközzel elhelyezkedő csúcssínnel, a
6. ábra az 1. ábra szerinti kapocszár felnyitott csúcssínnel, és a
7. ábra az 1. ábra szerinti kapocszár, ahol a csúcssín a reteszelt állásába van eltolva.
Az ábrákon, amelyeken az azonos elemek azonos hivatkozási jelekkel vannak ellátva, egy 10 tősínből és egy 12 csúcssínből álló váltó van feltüntetve, amely egy kapocszárral reteszelhető és nyitható.
Ennél a megoldásnál a 10 tősín ismert módon egy záróelemből indul ki, amelyen egyrészről egy 16 tolórúd, másrészről egy 18 zárókapocs - előnyösen két egymással párhuzamosan futó könyökemeltyűként kiképezve - halad át, amely könyökemeltyűk között helyezkedik el a 16 tolórúd.
A 18 zárókapocs 20 kapocsbakból indul ki, amely egy 22 tengely körül elforgathatóan van ágyazva. A 20 kapocsbak ismert módon előnyösen a 12 csúcssín 24 talpával mereven össze van kötve.
A 14 záróelemtől indul ki egy 26 ívszakaszként kiképzett alátámasztás egy első 28 görgőelem részére. A 28 görgőelem a 18 zárókapocs meghajlított 30 szárának szabad végén van elrendezve. A 18 zárókapocs illetve a könyök• « ·· ·· · ·· • · · · · · ·
»··· ·· ·· · · · · ·
-6emeltyűk közel U-alakú különböző hosszúságú 30 és 32 szárakkal rendelkeznek, amelyek közül a hosszabb 32 szár elfordíthatóan a 20 kapocsbaktól indul ki, a rövidebb 30 szár - mint említésre került - az első 28 görgőelemet tartja.
A 18 zárókapocs 30 rövidebb szárának és 34 karjának átmeneti szakaszán egy második 36 görgőelem ugyancsak rugalmasan ágyazva a 16 tolórúd szögben kiképzett 38 vezetékében helyezkedik el.
A 16 tolórúd a 14 záróelem fenékrészén elrendezett harmadik 40 görgőelemre támaszkodik. A 18 zárókapocs rendelkezik továbbá a 32 szár végén, tehát a 34 kar és a 20 kapocsbaktól kiinduló 32 szár átmeneti szakaszán egy további 42 görgőelemmel, amely a 16 tolórúd felső 44 felületén támaszkodik fel.
A szögben kiképzett 38 vezeték egy lényegében 46 vízszintes szakaszból valamint az ezen szakaszhoz tompaszögben hajló 48 szakaszból áll, amely szakasz a 16 tolórúd 50 alsó oldala irányába hajlik. A 16 tolórúd 50 alsó oldalán egy 52 előreálló szakasz van kiképezve, amelynek hossza kisebb, mint a 12 csúcssín eltolásakor a reteszelt és nyitott állapot közötti távköz hossza.
A 26 ívszakasszal kiképzett 27 támaszték, amely egy darabja a 14 záróelemnek vagy egy azzal összekapcsolt elem lehet, úgy van kialakítva, hogy attól egy 54 vezetősínt képező 56 borda vagy lap indul ki, amely a 10 tősín alá nyúlik.
Az 1. ábrán a váltó reteszelt, tehát a 10 tősínen felfekvő 12 csúcssín alakjában van ábrázolva. Ezesetben a 18 zárókapcson elrendezett első 28 görgőelem a 26 ívszakaszon felfekszik. A kapcsolódási vonal az ilymódon kiképzett feltámasztás a 18 zárókapocs 22 tengelye között a 10 tősín gerince és talpa közötti átmeneti szakaszt metszi. Ezesetben a 12 csúcssín biztos felfekvése valósul meg a 10 tősínen. Minthogy a 22 tengelyen áthaladó függőleges erőkomponens közvetve a 12 csúcssín 24 talpának szakaszán fut át, biztosított, hogy a 12 csúcssín átbillenése ki van zárva.
-ΊΑ reteszelt állapotban a második 36 görgőelem a 38 vezeték 46 vízszintes szakaszában helyezkedik el.
Amennyiben a 12 csúcssín reteszelését fel kell oldani, a 16 tolórudat az 58 nyíl irányban kell eltolni. Ekkor a 28 görgőelem a 26 ívszakasz mentén elmozdul. Egyidejűleg a második 36 görgőelem a 38 vezeték 46 vízszintes szakaszának, és a tompaszögben hajló 48 szakaszának átmeneti tartományában helyezkedik el.
A reteszelés teljes feloldásához (3. ábra) a 28 görgőelemnek, amely rugalmasan van csapágyazva, egy úgynevezett holtponton kell átjutnia, amely a 26 ívszakasz útján azáltal jön létre, hogy a 26 ívszakasznak a 16 tolórúd felé eső 60 végszakasza nem illeszkedik a 28 görgő rádiuszához.
A görgőelem azonban nem tud minden további nélkül a holtponton áthaladni, minthogy a 26 ívszakasz 60 végszakaszán lévő holtpont és a 22 tengely közötti távolság nagyobb, mint a 22 tengely és a 28 görgőelem 62 tengelyének a 28 görgőelem sugarával csökkentett távolsága.
A holtpont mégis azáltal győzhető le, hogy a 16 tolórúd egy további, az 58 nyíl irányába történő eltolásánál a második 36 görgőelem kényszerítve van a 38 vezeték tompaszögben hajló 48 szakasza mentén a 38 vezeték 64 alsó vége felé elmozdulni. Ezáltal a 18 zárókapocsra egy olyan függőleges erőkomponens hat, amely a 28 görgőt a 60 holtponton átsegíti.
A 3. ábrán az a helyzet van szemléltetve, amikor a 28 görgőelem a 26 ívszakasz holtpontján áthaladt. A 16 tolórúd további, az 58 nyíl irányába történő eltolásakor a 36 görgőelem egyre inkább megközelíti a 38 vezeték tompaszögben hajló 48 szakaszának 64 alsó végét. Egyidejűleg megnövekszik a távolság a 28 görgőelem és a 26 ívszakasz között. Annak érdekében, hogy a 38 vezeték tompaszögben hajló 48 szakszóban elhelyezkedő 36 görgőelem ebből a szakaszból ellenőrizetlenül ne tudjon a 46 vízszintes szakaszba felcsúszni, az 54 vezetősín úgy van kialakítva, hogy annak távköze a 28 görgőelem csúcs-8·· ·· «· · · ·
9 9 · 9 ·· · • ·«· ·· · « ·9· ··«· ·« · · ·» · 5 * pontjához kisebb mint a 36 görgőelem lehetséges úthossza, a 38 vezeték tompaszögben hajló 48 szakaszában.
A 38 vezeték tompaszögben hajló 48 szakasza mentén történő további eltoláskor, miközben a 16 tolórúd az 50 alsó oldalával a harmadik 40 görgőelemen gördül, az 50 alsó oldal az 52 előreálló szakasszal eléri a 40 görgőelemet, miáltal a 12 csúcssín a 66 váltósínszékéről felemelkedik. A 12 csúcssínnek a reteszelt állapotból való eltolásakor (1. és 2. ábra) a teljesen nyitott állapotig (6. ábra) a 12 csúcssín a 66 váltósínszéktől távközzel helyezkedhet el. Ezután a 12 csúcssín ismét a 66 váltósínszéken felfekszik. Ez azáltal biztosítható, hogy a tolórúd az 50 alsó oldalával az 52 előreálló szakaszon túl fekszik fel a 40 görgőelemen.
Amennyiben a váltót ismét reteszelni kell, a 16 tolórudat a 68 nyíl irányába kell eltolni, amikor a 12 csúcssín egyidejű megemelése következik be, minthogy a 16 tolórúd ismételten az 50 alsó oldalán kialakított 52 előreálló szakasz szál a 40 görgőelemen gördül.
A 38 vezeték a 16 tolórúdban átmenő nyílásként van kialakítva, amelyet részben egy a 10 tősín irányába előrenyúló 70 szakasz határol.
A 16 tolórúd lengéseit felveendő nemcsak a 28, 36, 40 és 42 görgőelemek vannak rugalmasan csapágyazva, hanem járulékosan, az 56 bordától - amely a 16 tolórúd fölött helyezkedik el - a 16 tolórúdra függőleges erőt kifejtő rugó indulhat ki.
A 28, 36, 40 és 42 görgőelemek a találmány szerint úgy vannak rugalmasan ágyazva, hogy statikus terhelésnél lágy ágyazás, dinamikus terhelésnél pedig kemény ágyazás alakuljon ki.

Claims (7)

1. Készülék egy váltócsúcssín reteszeléséhez egy tősínnel, továbbá lég alább egy a tősíntől kiinduló záróelemmel, valamint egy közvetlenül vagy közvetve a csúcssínhez csuklósán kapcsolódó és a záróelemen áthaladó zárókapoccsal, amely támasztóelemeken mint például görgőelemeken támaszkodik fel, és reteszelhető, azzal jellemezve, hogy a támasztóelemek, előnyösen görgőelemek (28, 36, 40, 42), legalább egyike, statikus terheléskor lágyan, dinamikus terheléskor keményen van csapágyazva.
2. Készülék váltócsúcssín reteszeléséhez egy tősínnel, továbbá egy a tősíntől kiinduló záróelemmel, egy közvetlenül vagy közvetve a csúcssínnel csuklósán összekapcsolt és a záróelemen áthaladó zárókapoccsal, valamint egy a zárókapcson áthaladó és a zárókapcsot a csúcssín reteszelésekor illetve nyitásakor magával vivő egy támasztékon, előnyösen görgőn felfekvő tolóelemmel, előnyösen tolórúddal, ahol a reteszelt csúcssín esetében a zárókapocs egy közvetlenül vagy közvetve a záróelemtől kiinduló támasztófelületen, előnyösen ívszakaszon fekszik fel, azzal jellemezve, hogy a zárókapocs (18) egy első görgőelemen (28) át egy ívszakaszként (26) kiképzett támasztófelületen fekszik fel és a csúcssín irányában eltoltan, a zárókapcson (18) elrendezett második görgőelem (36) egy vezeték (38) vízszintes szakaszába (46) illetve tompaszögben hajló szakaszába (48) nyúlik be, ahol a görgőelem (36) a csúcssín (12) reteszelt állásában a vezeték (38) vízszintes szakaszában, a csúcssín (12) nyitott helyzetében pedig a tompaszögben hajló szakaszban helyezkedik el.
3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti készülék, azzal jellemezv e, hogy az ívszakasz (26) a tolórúd (16) felé forduló végszakaszán (60) az első görgőelem (28) sugarától eltérő görbülettel rendelkezik és a zárókapocsra (18) ható függőleges erőkomponens hiányában az első görgőelem (28) az ívszakaszban (26) marad.
- 104. Az 1 -3. igénypontok bármelyike szerinti készülék, azzal jellemezve, hogy a tolórúd (16) eltolási útja mentén, legalább a vezeték (38) tompaszögben hajló szakasza (48) fölött az első görgőelem (28) részére egy vezetősín (54) olymódon van elrendezve, a második görgőelem (36) a tompaszögben hajló szakaszban (48) marad.
5. Az 1 -4. igénypontok bármelyike szerinti készülék, azzal jellemezve, hogy a zárókapocs (18) két párhuzamos, az első és második görgőelemeket (28, 36) tartó, könyökemeltyűt foglal magában, amelyek között van a tolórúd (16) elrendezve.
6. Az 1 -5. igénypontok bármelyike szerinti készülék, azzal jellemezve, hogy a tolórúd (16) az alsó oldalán (50) egy előreálló szakasszal (52) van kialakítva, amellyel a tolórúd (16) a csúcssínnek (12) a váltósínszéktől való eltávolításakor, legalábbis nyitott csúcssínnél (12), egy támasztékon, előnyösen egy harmadik görgőelemen (40) felfekszik.
7. Az 1 -6. igénypontok bármelyike szerinti készülék, azzal jellemezve, hogy a tolórúd (16) alsó oldala (50), a csúcssín (12) reteszelt és teljesen nyitott állapotában, a csúcssín (12) felfektetéséhez a váltósínszékre (66), a támasztó görgőelemen (40) az előreálló szakaszán (52) kívüleső részével fekszik fel.
8. Az 1 -7. igénypontok bármelyike szerinti készülék, azzal jellemezve, hogy a második görgőelemet (36) befogadó vezetéket (38) a tolórúdnak (16) a csúcssín (12) irányába előrenyúló szakasza (70) határolja.
HU9600178A 1993-07-26 1994-07-20 Device for locking a switch blade HUT75170A (en)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19934324883 DE4324883A1 (de) 1993-07-26 1993-07-26 Vorrichtung zum Verriegeln einer Weichenzunge
DE4325521 1993-07-30

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HU9600178D0 HU9600178D0 (en) 1996-03-28
HUT75170A true HUT75170A (en) 1997-04-28

Family

ID=25927993

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU9600178A HUT75170A (en) 1993-07-26 1994-07-20 Device for locking a switch blade

Country Status (14)

Country Link
EP (1) EP0711234B1 (hu)
KR (1) KR960705711A (hu)
AT (1) ATE161493T1 (hu)
AU (1) AU7459294A (hu)
BR (1) BR9407151A (hu)
CZ (1) CZ292140B6 (hu)
DE (1) DE59404904D1 (hu)
ES (1) ES2111318T3 (hu)
FI (1) FI960341A (hu)
HU (1) HUT75170A (hu)
NO (1) NO960311D0 (hu)
PL (1) PL175140B1 (hu)
TW (1) TW271453B (hu)
WO (1) WO1995003199A1 (hu)

Families Citing this family (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE19514491C1 (de) * 1995-04-25 1996-11-14 Wbg Weichenwerk Brandenburg Vorrichtung zum Verriegeln einer Weichenzunge
DE19545342A1 (de) 1995-12-05 1997-06-12 Butzbacher Weichenbau Gmbh Anordnung von Schwellen für Schienen
DE19615196A1 (de) * 1996-04-17 1997-10-23 Peddinghaus Carl Dan Gmbh Weichenendverschluß
EP0818376A1 (en) * 1996-07-10 1998-01-14 TECNOLOGIE MECCANICHE s.r.l. Switch locking device
DE19735099A1 (de) * 1997-08-13 1999-02-18 Butzbacher Weichenbau Gmbh Stelleinrichtung
AU4357499A (en) * 1998-07-09 2000-02-01 Siemens Schweiz Ag Closing device
AU6824900A (en) * 1999-08-24 2001-03-19 Carl Dan. Peddinghaus Gmbh & Co. Kg Point locking system
DE10000804A1 (de) * 2000-01-11 2001-07-26 Schreck Mieves Gmbh Weichenverschluß für Weichenzungen

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR550064A (hu) * 1923-02-26
DE4014248A1 (de) * 1990-05-04 1991-11-07 Butzbacher Weichenbau Gmbh Vorrichtung zum verriegeln einer weichenzunge mit einer backenschiene
DE4014249A1 (de) * 1990-05-04 1991-11-07 Butzbacher Weichenbau Gmbh Vorrichtung zum verriegeln einer weichenzunge

Also Published As

Publication number Publication date
NO960311L (no) 1996-01-25
EP0711234B1 (de) 1997-12-29
ES2111318T3 (es) 1998-03-01
BR9407151A (pt) 1996-09-17
KR960705711A (ko) 1996-11-08
TW271453B (hu) 1996-03-01
NO960311D0 (no) 1996-01-25
EP0711234A1 (de) 1996-05-15
HU9600178D0 (en) 1996-03-28
CZ14096A3 (en) 1996-05-15
PL175140B1 (pl) 1998-11-30
AU7459294A (en) 1995-02-20
CZ292140B6 (cs) 2003-08-13
ATE161493T1 (de) 1998-01-15
PL312742A1 (en) 1996-05-13
DE59404904D1 (de) 1998-02-05
WO1995003199A1 (de) 1995-02-02
FI960341A0 (fi) 1996-01-25
FI960341A (fi) 1996-01-25

Similar Documents

Publication Publication Date Title
GB2298090A (en) Unlocking device
US6848683B2 (en) Arm clamp
JP2898554B2 (ja) ルーフレールを備えた車両の屋根の上の荷物のための横方向支持部材
JP5032820B2 (ja) レール、特にオーバヘッドコンベアまたは巻上機の走行レールを懸架するための装置
HUT75170A (en) Device for locking a switch blade
US5042705A (en) Arrangement for a vehicle-mounted load-carrier for a cycle
US6116588A (en) Clamping device
US6321658B1 (en) Mobile jaw vice for clamping and unclamping vehicles to and from a traction cable of a transport system
US5222700A (en) Device for locking a switch blade
EP0722857B1 (en) Apparatus for fixing vehicle carrying platforms
US20010042994A1 (en) Device for tensioning side tarpaulin having abutment element securing tightener independent of side tarpaulin tension
JP2983637B2 (ja) ルーフに取付けられる車両用荷物運搬台
US4854644A (en) Deflection clamping device
CN103003129A (zh) 用于铁路转辙器致动装置的闩锁
US3908961A (en) Wedge anchoring device
US765246A (en) Nail or spike extractor.
JP2019111971A (ja) シートベルト用ショルダアジャスタ装置
JP3177836B2 (ja) クランプ装置
US4747581A (en) Device for the movement of a shaft furnace probe
FR2473447A1 (fr) Attelage de raccordement destine plus particulierement aux vehicules sur rails
ATE150387T1 (de) Zwischen zwei gelenkig miteinander verbundenen fahrzeuggliedern einsetzbarer faltenbalg
KR20200145306A (ko) 고정 어셈블리
SU779253A1 (ru) Захватное устройство дл грузов с центральным отверстием
US4898019A (en) Vehicle support assembly
WO2000015465A1 (en) A device at a roof mounted load carrier for vehicles

Legal Events

Date Code Title Description
DFD9 Temporary protection cancelled due to non-payment of fee