HUT72571A - Blind - Google Patents

Blind Download PDF

Info

Publication number
HUT72571A
HUT72571A HU9502504A HU9502504A HUT72571A HU T72571 A HUT72571 A HU T72571A HU 9502504 A HU9502504 A HU 9502504A HU 9502504 A HU9502504 A HU 9502504A HU T72571 A HUT72571 A HU T72571A
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
cover
support
shutter
roller shutter
shutter according
Prior art date
Application number
HU9502504A
Other languages
English (en)
Other versions
HU9502504D0 (en
Inventor
Franz Kraler
Original Assignee
Kraler
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Kraler filed Critical Kraler
Publication of HU9502504D0 publication Critical patent/HU9502504D0/hu
Publication of HUT72571A publication Critical patent/HUT72571A/hu

Links

Landscapes

  • Operating, Guiding And Securing Of Roll- Type Closing Members (AREA)

Abstract

A találmány redőny oldalsó tartórészekkel, egy felhúzómechanizmus, illetve egy tekercstengely ágyazása számára, ahol a tartórészek a redőnyköpeny oldalsó vezetősínjeivel összeköthetők és a felhúzómechanizmus és az ágyazás tartására vannak kialakítva. A találmány lényege, hogy a redőny mindegyik tartórészének (1, Τ , 1 j legalább egy borítása (9, 9' , 9” ,9” ,9'”j van, amelyek homlokoldalon kívül a tartórészen (1, Τ , 1 ’j oldhatóan vannak rögzítve. (1. ábra)

Description

KIVONAT
A találmány redőny oldalsó tartórészekkel, egy felhúzómechanizmus, illetve egy tekercstengely ágyazása számára, ahol a tartórészek a redőnyköpeny oldalsó vezetősínjeivel összeköthetők és a felhúzómechanizmus és az ágyazás tartására vannak kialakítva.
A találmány lényege, hogy a redőny mindegyik tartórészének (1, 1 ’ , 1 ”) legalább egy borítása (9, 9' , 9” ,9” ,9' ”) van, amelyek homlokoldalon kívül a tartórészen (1, 1 ’, T j oldhatóan vannak rögzítve.
(1. ábra)
-?ö«ététeJipéJdány
Képviselő:
DANUBIA SZABADALMI ÉS VÉDJEGY IRODA Kft.
Budapest
REDŐNY
Franz KRALER, A-9913 Abfaltersbach 125, AT
Feltaláló:
Franz KRALER, A-9913 Abfaltersbach, AT
A bejelentés napja: 1995. 08. 25.
Elsőbbsége: 1994. 09. 09. (GM 282/94)
82.363-404 We/mi ·♦♦·
A találmány redőny oldalsó tartórészekkel egy felhúzómechanizmus, illetve egy tekercstengely ágyazása számára, ahol a tartórészek a redőnyköpeny oldalsó vezetősínjeivel összeköthetők és a felhúzómechanizmus és az ágyazás tartására vannak kialakítva.
A redőnyök vagy mint kész elemes redőnyök, vagy pedig mint beépítési redőnyök kerülnek alkalmazásra. A kész elemes redőnyöknél a lényegében látható redőnyszekrények egy ablak, vagy ajtó fölött kívül kerülnek felerősítésre, míg a beépített redőnyök esetén a felhúzómechanizmus úgynevezett oldalsó hordozórészei egy lefelé nyitott, különben lezárt aknában vannak a falban elrendezve.
A találmány feladata egy lehetőleg flexibilis redőny létesítése.
A találmány tehát redőny oldalsó tartórészekkel, egy felhúzómechanizmus, illetve egy tekercstengely ágyazása számára, ahol a tartórészek a redőnyköpeny oldalsó vezetősínjeivel összeköthetők és a felhúzómechanizmus és az ágyazás tartására vannak kialakítva. A találmány lényege, hogy a redőny mindegyik tartórészének legalább egy borítása van, melyek homlokoldalon kívül a tartórészen oldhatóan vannak rögzítve.
Ezen kialakítás révén fennáll a lehetősége, hogy a szerkezetileg is és funkcionálisan külön tartórészeket tetszés szerint borítás nélkül hagyjuk, vagy tetszés szerint az igényektől függően különböző borítással lássuk el, mégpedig úgy, hogy a borítás kívül a tartórészeken van rögzítve. Kész elemes redőnyöknél még járulékosan a tekercstengelyt körülvevő redőnyszekrény fala lehetséges. így a találmány szerinti megoldás révén már nincs szükség arra, hogy különbséget tegyünk a beépített redőnyök és a kész elemes redőnyök között. Szükség esetén egy funkcionálisan passzív borítást a tartórészen kívül rögzítünk, mégpedig előnyösen felhegesztéssel, vagy akár ragasztással is.
Az előnyösen borítólapként kialakított borítások mind formájukat, mind nagyságukat tekintve, a mindenkori igényekhez hozzáigazíthatók. A borítások igényekhez történő hozzáigazításán kívül lehetséges két, vagy több, különböző tartórészt alkalmazni, a különböző tekercsátmérökhöz történő igazodás céljából, amelyek tetszés szerint a redőnyköpeny számára szolgáló oldalsó vezetősínekre rögzíthetők. így mintegy modulrendszert kapunk, ami lehetővé teszi a mindenkori viszonyokhoz való jó alkalmazkodást.
A találmány szerint előnyösen a tartórészek számára midig két, vagy több különböző borítással rendelkezik, amelyek tetszés vannak a tartórészeken rögzítve. Célszerű megoldás lehet, ha a borítás a tartórészre fel van dugva. Előnyös lehet továbbá, ha a borítás a tartórésszel önreteszelő kapcsoló révén van összekötve. Ebben az esetben viszont kedvező megoldás, ha a borításnak legalább egy, rugózó, reteszelő eleme van.
Igen előnyös kivitel, ha a borítás egydarabos műanyagrészből van.
Mindegyik tartórészen egy, a redőnyköpeny oldalsó terelésére szolgáló belső borítás lehet oldhatóan rögzítve. Ez a belső borítás például egy síklap lehet.
Célszerű, ha a belső borítás a tartórésszel összekötött borítással van összekapcsolva, amelynek erre célra legalább egy reteszelő orra van.
A találmányt részletesen kiviteli példák kapcsán, a rajzok alapján ismertetjük, ahol az 1. ábra a találmány szerinti redőny egy kiviteli példája a tekercstengely és a redőnyköpeny ábrázolása nélkül, a 2., 3. és 4. ábrák egy belső nézetet egy, a 2. ábra szerinti A - A vonal mentén vett metszetet és egy felülnézetet szemléltetnek egy oldalsó tartórész esetén, az 5. ábra egy oldalsó borítást szemléltet oldalnézetben, a 6. és 7. ábrák a tartórészek és a vezetősínek összekapcsolásának kiviteli példáját szemléltetik sematikusan, ahol az összekapcsolás két kapcsolórész segítségével történik, • · a 8a, 8b és 8c ábrák profilírozott összekötőrész elölnézetét a 8a ábra szerinti A’ - A' vonal mentén vett metszetét és felülnézetét szemléltetik, a 9a, 9b, 9c ábrák egydarabos összekötőrész kiviteli példáját szemléltetik, a 10a, 10b, 10c ábrák állítható összekötőrész kiviteli példáját szemléltetik oldalnézetben a 10a ábra szerinti B - B vonal mentén vett metszetben és sematikus felülnézetben, a 11. és 12. ábrák a vezetősín kiviteli példáit szemléltetik, a 13. ábra a tartórész egy további kiviteli példája, a 14. és a 15. ábra a 13. ábra szerinti tartórész felülnézete és oldalnézete, a 16. ábra egy működésileg passzív borítást szemléltet, amely a 13., 14., és 15. ábrák szerinti tartórészre illik oldalnézetben, a 17. ábra a 16. ábra szerinti A - B vonal mentén vett metszet, a 18. ábra a 16. ábra szerinti borítás oldalnézete, a 19. ábra egy háromrészes tartót szemléltet egy tartórésszel, egy borítással és egy sík belső borítással, a 19a ábra szemlélteti miképpen van a háromrészes tartó összeépítve, a 20. ábra ugyanazt a háromrészes tartót szemlélteti vízszintes metszetben (a 16. ábra szerinti A - B vonal mentén vett metszetben), a 20a ábra ugyanebben a metszetben bemutatja miképpen van a három rész összeépítve, a 21., 22., 23. és 24. ábrák kiviteli példákat szemléltetnek arra, hogyan vannak egy tartórészen különböző borítások felerősítve, felcsappantva, stb.
Az 1. ábrán látható redőnynél két oldalsó 1 tartórész van, amelyek 2 ágyazást, vagy egy 3 felhúzómechanizmust hordoznak. A 3 felhúzómechanizmussal és egy nem ábrázolt húzótaggal lehet egy tekercstengelyt a 4 tengellyel meghajtani és ily módon a redőnyköpenyt (ugyancsak nincs ábrázolva) feltekercselni. A redőnyköpeny oldalsó 5 vezetősínekben van ve-
• · zetve, amelyek például 6 rögzítőcsavarok segítségével vannak egy ajtó-, vagy ablakkereten rögzítve. Az 1 tartórészek a 6 vezetősínekkel különleges 7 összekötőrészek révén vannak oldhatóan összekapcsolva. Az 1. ábrán ezek az öszszekötőrészek csak sematikusan, szaggatott vonallal vannak jelölve. Pontosabb ismertetés a 6 - 10c ábrákkal kapcsolatban történik.
Amennyiben a tekercselötengely nincs redőnyszekrénnyel körülvéve, akkor a stabilitás fokozására előnyös lehet, ha mindkét 1 tartórész egy 8 összekötőrúd révén egymással össze van kötve.
Az 1. ábrán bemutatott redőny alkalmas alapvetően mind beépített redőnyként!, mind pedig kész elemekből készített redőnyként! alkalmazásra, amelynél a működés szempontjából fontos elemek mindkét esetben azonosak lehetnek. Beépített redőny esetén az 1 tartórészek egy már meglévő aknában vannak az ajtónál és ablaknál elrendezve, illetve beépítve és adott esetben csak lefelé vannak lezárva. Az egész felhúzómechanizmus a tartórészekkel együtt és a tekercselőtengely alig látható. Ebben az esetben a két tartórész teljesen bontatlanul lehet a felvevőaknában elrendezve. Amennyiben azonban a redőnyt úgynevezett előre gyártott elemből készített redőnyként alkalmazzuk, amely utólag kerül az ablak, vagy ajtó fölé beépítésre és kívülről látható, szintén lehetséges bármely 1 tartórészen kívülről egy homlokoldali 9 borítást alkalmazni anélkül, hogy a fontos elemeket meg kellene változtatni. Azonkívül a két külső 9 borítás között egy redőnyszekrényfal lehet, hogy a tekercstengelyt, a 2 csapágyat és a 3 felhúzómechanizmust belül letakarja. Lehetséges ugyanazon redőnyök számára ugyanolyan, vagy hasonló 1 tartórészek esetén az igény szerint különböző 9 borításokat alkalmazni, illetve ilyeneket az 1 tartórészekre rögzíteni.
Az 1 tartórészek például kialakíthatók úgy, mint ahogy az a 2 - 4. ábrákon látható. Az ott bemutatott 1 tartórészek egydarabosan vannak kialakítva és stancolt lemezből állnak. így igen egyszerűen és olcsón állítható elő. A stabili tás növelésére az 1 tartórészek a szélükön szögbe hajlított 1a szárral rendelkeznek. Ezek lehetővé teszik az egyszerű rögzítést mint a 2. és 4. ábrákon balra és jobbra az 1 tartórészek a stabilitás növelésére 1 b profilvályúval rendelkeznek. A 2. és 4. ábrán jobb oldali 1b profilvályú azonkívül egy 7 összekötőrész felvételére szolgál, mint ahogy az a 8a, 8b, 8c ábrákon látható. Ez a 7 összekötőrész az 1 tartórészeknek az 5 vezetősínekkel történő összekötését szolgálják. Abból a célból, hogy a 7 összekötőrész és az 1 tartórész közötti stabil kapcsolatot létre tudjuk hozni az 1 tartórészen két 10 nyelv van kistancolva és az 1b profilvályún belül befelé, lefelé van hajlítva. A 7 összekötőrész a 10 nyelvtől távolságra nyílásokkal rendelkezik és így alulról a nyelvbe bedugható.
A 2 -4. ábrák szerinti tartórész az 1c homlokoldalával szemben visszaugratott 1 d tartományban több 11 átlépőnyílással rendelkezik. A felhúzómechanizmus, az ágyazás, vagy hasonló ebben az esetben kívülről a 11 átlépő-nyílásokon keresztül az 1 tartórésszel összecsavarozható, miközben a csavarfejek az 1c homlokfelületen nem állnak ki. Ez lehetővé teszi az 1c homlokfelületen egyszerű, sík 9 borításokat alkalmazni, ha ez optikai, vagy technikai okokból előnyös. A 9 borítás az 1 tartórésszel össze lehet csavarozva, de más oldható kapcsolat is lehetséges.
Lehetséges a redőnyt, tekintettel a tartórészre, modulban felépíteni, ami azt jelenti, hogy az 1b profilvályú tartománya és a kistancolt nyelvek a különböző tartórészeken mindig azonos módon vannak kialakítva, azaz, hogy ezek mindig ugyanahhoz a 7 összekötőrészhez passzolnak. A tartórészek egyéb kialakítása különböző módon variálható. Például a nagyságukat tekintve a különböző tekercsátmérőhöz való igazodás céljából. Egy és ugyanazon tartórésznél a számos előrefúrt 11 átlépönyílás következtében a tartórész változtatása nélkül lehetséges különböző felhúzómechanizmusokat, ágyazásokat, stb. rögzíteni.
·· · • · » · *4 • 6 * ·· ♦·· *· ·· «·
Egy sík 9 borítás kiviteli példája az 5. ábrán látható oldalnézetben.
A 6. és 7. ábrák bemutatják, hogyan lehet különböző 7 összekötőrészeket egyébként azonos felépítés esetén különböző viszonylagos helyzetben az 5 vezetősínek és 1 tartórészek között elrendezni. Ezáltal lehetséges az oldalsó távolságot egy 12 húzótag (például egy felhúzó heveder, vagy forgattyús kar) és a vezetősín 5a’ külső éle között a helyi adottságokhoz hozzáigazítani. A 6. ábrán ez a d távolság körülbelül 0, azaz a 12 húzótag lényegében az 5 vezetősín 5a külső éle mentén fut. Ez egy Z-alakú profilírozott 7 összekötőrész révén lehetséges, amely mind az 1 tartórészben, mind pedig az 5 vezetősínbe be van dugva és így azokkal oldhatóan kapcsolva van. Az oldható dugaszolós kapcsolás a 6. és 7. ábrán csak sematikusan van ábrázolva. Ez nagyobb távolság a 12 húzótag és az 5 vezetősín között azt a célt szolgálja, hogy egy Zalakú 7 összekötőrész alkalmazható, amely a 7. ábra szerint egy hosszabb vízszintes gerinccel rendelkezik.
A 8a, 8b és 8c ábrák szerinti kiviteli példánál az összekötőrész összességében egyenes, azonban keresztmetszetében profilírozott (lásd különösen 8c ábrát), hogy stabilitást növelje. Az összekötőrész például fémből, vagy erősített műanyagból állhat. A 8a, 8b, 8c ábrákon látható kiviteli példa esetén a 7 öszszekötőrésznek két 7a nyílása van, amelyek arra alkalmasak, hogy a 3. ábra szerinti 10 nyelvekbe alulról beakasztásra kerüljenek. A 7 összekötőrész ekkor mint ahogy a 4. ábra mutatja, belefekszik az 1 b profilhoronyba.
Egyszerű l-alakú, illetve Z-alakú összekötőrészek a 9a, 9b és 9c ábrákon láthatók.
Mind az eddig bemutatott összekötőrészek egydarabos kialakításúak és ezáltal egy olcsó előállítást tesznek lehetővé, a 10a, 10b, 10c ábrákon bemutatott összekötőrészek, valamivel költségesebb kialakításúak. Az ott bemutatott összekötőrész kétrészes kialakítású, ahol két L-alakú rész van egy összességében Z-alakú összekötőrésszé összeépítve. Az egyik résznek vízszintes 7a *·«« szára és a másik résznek a vízszintes 7b szára a középső tartományban átfedik egymást, viszont az átlapolás mértéke beállítható. Ezáltal a vízszintes gerinc effektív hossza az összességében Z-alakú profilírozott összekötőrésznél beállítható. A két 7a, 7b szárnak az egymáshoz képesti relatív helyzete rögzíthető, például egy csavar segítségével, amely mindkét 7a, 7b száron látható a például a 10c ábrán 13 kereszttel jelölt helyen.
A különböző összekötőrészek a beállítható összekötőrészek és adott esetben az ezekhez igazított különböző tartórészek mellett a találmány szerinti redőny még különböző vezetősínekkel rendelkezhet, hogy a mindenkori helyi adottságokhoz teljes mértékben igazodni lehessen. A vezetősínek rendelkezhetnek olyan 5c összekötő-tartománnyal, amely a vezetősín egyéb felépítésétől függetlenül mindig azonos módon van kialakítva és így mindig ugyanahhoz, illetve azonos kialakítású összekötőrészhez passzol (11. és 12. ábra). A 11. ábrán az 5 vezetősín egydarabos kiviteli példája látható. Az 5c összekötési tartományban felülről a 7 összekötőrészbe dugható. Az 5d tartomány szolgál tulajdonképpen a redőny vezetésére.
A 12. ábrán a vezetősín kétrészes kiviteli példája látható. Az első 5a rész a 7 összekötőrész számára 5c összekötő-tartománnyal rendelkezik, míg az azon rögzített második 5b rész a redőnyköpeny tulajdonképpeni vezetésére szolgáló 5d tartománnyal rendelkezik. A 12. ábra szerinti kétrészes változat előnyös módon lehetővé teszi, hogy az ugyanazon az 5a első részen, amely 5c összekötőrésszel rendelkezik, különböző második 5b részek legyenek elrendezve a redőny vastagságától függően.
A 13., 14. és 15. ábrákon látható Τ tartórész több, előre gyártott részben, mint hosszanti lyuk kialakított furattal rendelkezik, amelyek révén a nem ábrázolt ágyazás, vagy felhúzómechanizmus a tartórésszel összecsavarozható.
Azonkívül az 1’ tartórésznek 1b profilvályúja van, amelybe itt nem ábrázolt 7
kapcsolórész dugható, abból a célból, hogy az 1' tartórészt a redönyköpeny számára szolgáló oldalsó vezetősínnek összekösse.
Míg a 2., 3. és 4. ábrák szerinti kiviteli példánál 9 borítás sík lapként van kialakítva, a 16., 17. és 18. ábrák szerinti kiviteli példáknál a 9' borítás egy fröccsöntéses eljárással előállított egydarabos műanyagrész. Ez, mint ahogy még később majd ismertetjük részletesebben, oldhatóan van a 13., 14. és 15. ábrák szerinti tartórésszel összekapcsolva, hogy ezáltal beépített állapotban az 1’ tartórész homlokoldalát letakarja. A 9’ borítás főleg az optikai, esztétikai benyomás javítását szolgálja. Azonkívül a redőnyköpeny tekercselőtengelyének tartó funkciójaként a 9’ borítás tartóként egy 14 fal számára szolgálhat (17. ábra), amely tulajdonképpen a redőnyszekrényt alkotja, amelyben azután a redőnyköpeny tekercstengelye van elrendezve. Ez a 14 fal a funkcionálisan passzív borítás révén az alatta fekvő hordozó 1 ’ tartórésszel össze lehet csavarozva.
A 9' borításnak az 1’ tartórésszel történő összekapcsolása céljából a 9' borításnak lényegében az T tartórészre, illetve fordítva, az 1’ tartórésznek a 9’ borításra kell fel dugva lennie, mint ahogy az a 19a és 20a ábrákból látható. Előnyösen egy önreteszelő kapcsolat van a 9' borítás és 1' tartórész között, azaz egy úgynevezett klipszkapcsolat, amely az 1’ és 9’ tartórész, illetve borítás egymásba vezetésekor önműködően reteszelődik, illetve becsappan és így a részeket összetartja.
Az ábrázolt kiviteli példánál a 9’ borításnak ebből a célból 15 reteszelőeleme (reteszelő orra) van, amely a 9' borításnak az 1’ tartórésszel történő összevezetésekor automatikusan az 1' tartórészen lévő 16 ellenreteszbe bereteszelődik. A bemutatott kiviteli példánál ezt a 16 ellenreteszt az 1' tartórész egy éle alkotja. A 20. ábra világosan mutatja, miként kapaszkodik a 15 reteszelőelem a 16 ellenreteszbe. A 15 reteszelőelemenek a rugózó visszahajlása, mielőtt a 16 ellenreteszbe kapaszkodna, egyszerű módon azáltal le«· * hetséges, hogy a 9' borítás egy műanyagrészből áll, amelynek megfelelő rugalmassága van.
A 19, 19a, 20 és 20a ábrákon bemutatott kiviteli példánál járulékosan még egy, mint terelőelem működő 17 borítás van síklap formájában. Ez a belső borítás a redőnyszekrény összeépített állapotában annak belsejében fekszik és arra szolgál, hogy a tekercstengelyre vezetett redőnyköpenyt oldalt vezesse, illetve terelje. A belső 17 borítás a 9’ borítás révén az Γ tartórésszel egy háromrészes tartóvá lehet összekapcsolva. Ebből a célból belső 17 borítás a 9’ borítás 18 reteszelő orra alá kerül bevezetésre és azután felbillentésre, miközben a 19 retesz mögé reteszélődik.
A 21., 22. és 23. ábrák azt szemléltetik, hogyan rögzíthető egy és ugyanazon 1' tartórészre különböző 9' , 9 , 9 borítás, abból a célból, hogy különböző redőnyszekrény alakokat lehessen elérni és oldalt leborítani. A 24. ábra szerinti kiviteli példánál egy kicsit másképp kialakított 1” tartórész van, amelyen oldhatóan 9 borítás van rögzítve.
A találmány tehát mint egy teljes redőny értékesíthető. Azonban lehetséges a tartórészt egy felhúzómechanizmus, vagy egy redőnyágyazás részére külön értékesíteni. A találmány szerint egy ilyen tartórésznek kétrészes felépítése van, amely a felhúzómechanizmus, vagy ágyazás oldására szolgáló tartórésszel és ezzel oldhatóan kapcsolt borítással rendelkezik.
Másik kiviteli példa esetén a felhúzómechanizmus, vagy ágyazás számára szolgáló tartó háromrészesen van kialakítva és az említett tartórészből áll, az említett borításból és járulékosan a tartórész belső oldalán elrendezett belső borításból.
• · · · » ·
·. · ♦ ! ·’♦, :··. · • ·* ” ·· «·.
Szabadalmi igénypontok:

Claims (11)

1. Redőny oldalsó tartórészekkel, egy felhúzómechanizmus, illetve egy tekercstengely ágyazása számára, ahol a tartórészek a redőnyköpeny oldalsó vezetősínjeivel összeköthetők és a felhúzómechanizmus és az ágyazás tartására vannak kialakítva, azzal jellemezve, hogy a redőny mindegyik tartórészének (1, T , 1”) legalább egy borítása (9, 9’, 9 ,9’” ,9) van, amelyek homlokoldalon kívül a tartórészen (1, 1 , T j oldhatóan vannak rögzítve.
2. Az 1. igénypont szerinti redőny, azzal jellemezve, hogy a tartórészek (1, 1’ , 1 ”) számára mindig két, vagy több, különböző borítással (9, 9', 9” ,9· ,9’) rendelkezik, amelyek tetszés szerinti vannak a tartórészeken (1, T , 1) rögzítve.
3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti redőny, azzal jellemezve, hogy a borítás (9, 9’, 9” ,9 ” ,9 j a tartórészre (1, 1’, T j fel van dugva.
4. Az 1 - 3. igénypontok szerinti redőny, azzal jellemezve, hogy a borítás (9, 9' , 9” ,9 ” ,9””) a tartórésszel (1, 1’ , 1) önreteszelő kapcsoló révén van összekötve.
5. A 4. igénypont szerinti redőny, azzal jellemezve, hogy a borításnak (9, 9’, 9 ,9” ,9) legalább egy rugózó reteszelőeleme (15) van.
6. Az 1 - 5. igénypontok bármelyike szerinti redőny, azzal jellemezve, hogy a borítás (9, 9’ , 9” ,9’ ,9””) egy előnyösen egydarabos műanyagrészből van.
7. Az 1 - 6. igénypontok bármelyike szerinti redőny, azzal jellemezve, hogy mindegyik tartórészen (1, Γ , 1 j egy, a redőnyköpeny oldalsó terelésére szolgáló belső borítás (17) van oldhatóan rögzítve.
8. A 7. igénypont szerinti redőny, azzal jelle mezve, hogy a belső borítás (17) egy sík lap.
•<· •· ·· * V ·* ··· Λ * · •· <·
9. A 7. vagy 8. igénypontok bármelyike szerinti redőny, azzal jellemezve, hogy a belső borítás (17) a tartórésszel (1, 1 ·, 1) összekötött borítással van összekapcsolva, amelynek erre a célra legalább egy reteszelő orra (18) van.
10. Tartó, egy redőny felhúzómechanizmusához, vagy ágyazásához, a zzaljellemezve , hogy kétrészes felépítésű, amely a felhúzómechanizmus vagy ágyazás tartására tartórésszel (1, T , 1”), egy, ezzel oldhatóan összekötött borítással (9, 9’, 9” ,9' ,9””) rendelkezik.
11. Tartó, egy redőny felhúzómechanizmusához, vagy ágyazásához, a zzal jellemezve , hogy háromrészes felépítésű, amely a felhúzómechanizmus, vagy ágyazás tartására tartórésszel (1, T , 1”), egy, ezzel oldhatóan összekötött borítással (9, 9', 9 ,9 ”' ,9' ), a tartórésznek (1, T , T ), a felhúzómechanizmussal, vagy tartórésszel ellentétes külső oldalán, valamint a tartórész (1,1', T ), belső oldalán elrendezett belső borítással (17) rendelkezik.
Kraler, Franz, Abfaltersbach (AT) bejelentő helyett a meghatalmazott:
íred 2 Kft.
lététen péidány
DANI 'SIA
Szabadalmi és Vi-aj^y Iroda Kft
14’.
ÜL· üuJ-r
Közzétételi példány
DANL· .
Szabadalmi és v^rjy u-..
14.
0 2 soz(
Közzétételi példány
HU9502504A 1994-09-09 1995-08-25 Blind HUT72571A (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
AT0028294U AT542U1 (de) 1994-09-09 1994-09-09 Rolladen

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HU9502504D0 HU9502504D0 (en) 1995-10-30
HUT72571A true HUT72571A (en) 1996-05-28

Family

ID=3486404

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU9502504A HUT72571A (en) 1994-09-09 1995-08-25 Blind

Country Status (4)

Country Link
AT (1) AT542U1 (hu)
CZ (1) CZ228095A3 (hu)
HU (1) HUT72571A (hu)
PL (1) PL310271A1 (hu)

Family Cites Families (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB927016A (en) * 1961-04-04 1963-05-22 Hunter Douglas Int Quebec Ltd Insect screen-and-roller housing
DE2327345A1 (de) * 1973-05-29 1975-01-02 Johannes Becker Rolladen fuer dachfenster
DE3443931A1 (de) * 1984-12-01 1986-06-05 Armin 4630 Bochum Besler Aussenrolladen und verfahren zu seiner montage
FR2588038B1 (fr) * 1985-09-30 1987-12-24 Griesser Dispositif pour la fixation, au chassis dormant d'une fenetre, d'un caisson portant le mecanisme complet d'un store enroulable ou d'un volet roulant
GB2196043A (en) * 1986-10-09 1988-04-20 Chang A Shen Vertical blinds
FR2654770B1 (fr) * 1989-11-22 1992-02-28 Bubendorff Richard Caisson monobloc pour volet roulant.
US5274499A (en) * 1992-09-04 1993-12-28 Draper Shade & Screen Co., Inc. Battery operated projection screen with spring assisted roller and replaceable fascia

Also Published As

Publication number Publication date
HU9502504D0 (en) 1995-10-30
PL310271A1 (en) 1996-03-18
AT542U1 (de) 1995-12-27
CZ228095A3 (en) 1996-04-17

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5216837A (en) Enclosed louver mechanism
US10781633B2 (en) Retrofitable retractable screen system
CA2549991A1 (en) Roller shutter box
EP2236731A2 (en) Covering arrangement for architectural openings
CA2087641A1 (en) Spring mounting for sash frame tensioning arrangements
US4341254A (en) Frame for a venetian blind
US5655587A (en) Roller blind system
US8322396B2 (en) Screening arrangement having an end piece with an integrated roller shaft
EP2150672B1 (en) A screening arrangement including a top element having a compact configuration
US6397921B1 (en) Roller screen
US5609196A (en) Roller blind system
HUT72571A (en) Blind
WO2011009160A1 (en) A screen assembly
JP3726384B2 (ja) シャッターカーテンの吊元構造
EP0579335B1 (en) Rollable gauze screen
JP2001090451A (ja) 採光調節装置
EP2650463A2 (en) An assembly of rolling shutter with guides, especially for roof window and a method for installing the same
JP3790981B2 (ja) 窓シャッターのガイドレール取付構造
EP0271632A2 (de) Vorhangbeleuchtung
JPH08109776A (ja) 日除け装置
JPS6244074Y2 (hu)
EP2150670B1 (en) A screening arrangement including a guide bar
JP2521930Y2 (ja) ロール網戸付きサッシ窓
JPH10299349A (ja) シャッター付きサッシ装置
JP3176845B2 (ja) シャッター

Legal Events

Date Code Title Description
DFC4 Cancellation of temporary prot. due to refusal