HUT58250A - Method and apparatus for controlling parcels, product-units of automatic production - Google Patents

Method and apparatus for controlling parcels, product-units of automatic production Download PDF

Info

Publication number
HUT58250A
HUT58250A HU906418A HU641890A HUT58250A HU T58250 A HUT58250 A HU T58250A HU 906418 A HU906418 A HU 906418A HU 641890 A HU641890 A HU 641890A HU T58250 A HUT58250 A HU T58250A
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
carrier
product units
substrate
unit
adhesive
Prior art date
Application number
HU906418A
Other languages
English (en)
Other versions
HU906418D0 (en
Inventor
Sanford Redmond
Original Assignee
Sanford Redmond
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Sanford Redmond filed Critical Sanford Redmond
Publication of HU906418D0 publication Critical patent/HU906418D0/hu
Publication of HUT58250A publication Critical patent/HUT58250A/hu

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B65CONVEYING; PACKING; STORING; HANDLING THIN OR FILAMENTARY MATERIAL
    • B65BMACHINES, APPARATUS OR DEVICES FOR, OR METHODS OF, PACKAGING ARTICLES OR MATERIALS; UNPACKING
    • B65B15/00Attaching articles to cards, sheets, strings, webs, or other carriers
    • B65B15/04Attaching a series of articles, e.g. small electrical components, to a continuous web

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Auxiliary Devices For And Details Of Packaging Control (AREA)
  • Making Paper Articles (AREA)
  • Collation Of Sheets And Webs (AREA)
  • Details Of Cutting Devices (AREA)

Description

ELJÁRÁS ÉS BERENDEZÉS AUTOMATIKUSAN GYÁRTOTT CSOMAGOK, TERMÉKEGYSÉGEK VEZÉRLÉSÉHEZ
Sanford Redmond, Inc., Bronx, New York, ^Amerikai Egyesült Államok
Feltaláló:
REDMOND Sanford, St amf^rd ; ^ftiwri kai Egyesült Állnmcií^
A bejelentés napja: 1990.10.11.
US
US
Elsőbbsége: 1989.10.13. (4?1 J.7R7) ^pior-í l^ai Egyesült Államok^ • · · ·
A találmány tárgya lényegében véve olyan csomagok, illetve termékegységek rendezéséhez, illetve kezeléséhez kapcsolódik, amelyeket automatikusan gyártanak, pontosabban kezelésre, illetve rendezésre vonatkozó eljárás és berendezés, amely találmány új és hasznos továbbfejlődést jelent az ilyen rendező rendszerekben és különösen előnyösen alkalmazható a csomagoknak, illetve termékegységeknek a gyártó berendezéstől szállítókonténerekhez való továbbításához.
A modern termelő és csomagolási technológia lehetővé tette, hogy nagy mennyiségben és széles választékban gyártsanak különböző csomagokat és különösen viszonylag kicsi méretű egységeket, mint például adagokban csomagolt kávétejszínt, lekvárokat, zseléket és hasonlókat, vagy például dobozolt kapcsokat és csavarokat, anyákat, csapokat és hasonlókat, kiadagolt vajat vagy margarint stb. Ilyenfajta egyszer használatos egységcsomagokat ismertetnek az US 3,986,640, US 4,493,574, US 4,611,715, US 4,720,014, US 4,724,982 szabadalmi lerások, amelyek olyan berendezésekkel gyárthatók, mint amilyet például az US 4,700,532 és US 4,819,406 jelű szabadalmi leírások ismertetnek.
Sokféle ismert szerkezetű csomag vagy termékegység egyszerűen véletlenszerűen behelyezhető egy szállítókonténerbe, mikoris a szállítás csekély vagy semmilyen nehézséget nem okoz, mint például a lágy párnaszerű tasakok esetében, amilyet például az US 4,493,874 jelű szabadalmi leírás ismertet és amely párnaszerű puha tasakokban, például ketchup, mustár, szójaszósz, majonéz, különféle gyógyászati oldatok, ··· zselék, alkohol, jódtinktúra, sebészeti zselé stb. szerelhető ki például adagonként.
Sok esetben azonban a csomagok vagy más termékegységek egyidejűleg mind flexibilis, mind merev anyagokat, műanyagokat, fóliákat, kartonpapírt stb. tartalmazhatnak. Az ilyen cikkek általában véve nem ömleszthetők egyszerűen egy szálltókonténerbe, hanem előtte össze kell gyűjteni és rendezni kell őket, és rendezett formában kell azokat a szálltókonténerbe helyezni kiskereskedelmi forgalom vagy egyéb kiadagolás számára és fontos szempont, hogy szállítás közben ne sérüljenek meg. Adagolt kiszerelés esetében igen gyakran szükséges, hogy a kezelés és a szállítás gondosan történjék annak érdekében, hogy a minőség megmaradjon a végső felhasználásig és a kiadagolás a kívánt időben könnyen megvalósítható legyen. Az ilyen adagos kiszerelésű csomagok vagy más termékek előállítására szolgáló modern berendezések alkalmasak percenként többszáz vagy éppen többezer ilyen egység előállítására, amelyek kézi rendezése és csomagolása meglehetősen költséges és ezért gazdaságilag előnytelen.
Ezen hiányosság kiküszöbölésére számos csomagoló és hűtőrendszert fejlesztettek ki. Ilyen célra sok ismert berendezés szívócsészéket alkalmaz, amelyek vákuum segítségével több termékegységet emelnek fel, eltávolítják azokat a gyártó berendezésről és egyenként vagy csoportosan valamilyen mechanikus szerkezet segítségével egy másik helyre továbbítják, ahol egy doboz vagy kartontálca fogadja be az áthelyezett termékegységeket. A műveleti ciklus akkor végződik, mikor a szívócsésze egység elengedi a csomagokat és mechanikus • · úton visszatér a gyártóberendezéshez a következő csoport termékegység felszedéséhez, majd a ciklus megismétlődik. Mikor a szívócsésze egység visszafelé halad a gyártóberendezéshez, a megtöltött tálcát vagy dobozt eltávolítják és üresét tesznek a helyére, amely várja a feltöltést. Az ilyen típusú berendezéseknek, illetve rendszereknek számos korlátja és hiányossága van. így például ciklusonként negyven termékegység felemeléséhez negyven működő szívócsészére (vagy egy vagy több csészét tartalmazó állomásra) van szükség. Ezen szívócsészék viszonylag sérülékenyek és csövekkel, vezetékekkel vákuumrendszerhez kell kapcsolni őket, amely egy bonyolult szeleprendszert igényel. Ha a vákuumrendszerben akár egyetlen szívócsészénél is eltömődés vagy meghibásodás lép fel, akkor az egész rendszert - mind a termelő, mind a gyűjtőrendszert - le kell állítani a hiba elhárításáig. Ennek pedig költséges állásidő az eredménye, amikoris a termelés szünetel és az egyéb munkák is szünetelnek. Hasonlóképpen ha a vákuumrendszerben akár egyetlenegy cső is eltörik, vagy kilyukad és átereszt, a rendszer működésképtelenné válik, aminek következménye a viszonylag költséges állásidő.
Az említett hiányosságokon felül az ismert gyűjtőrendszerek korlátját jelenti, hogy a rendezést csak meghatározott alakban képesek végrehajtani. Mindazonáltal ismertek olyan rendezőszerkezetek is, amelyek állíthatók, azonban ezek igen költségesek (nagyságrendileg több százezer dollár vagy még több). Ezenkívül ezen ismert rendszerek átállítása egy másik rendezési mintára ugyancsak költséges állásidőt igényel, mivel a rendezési minta átállításához a berendezést • · le kell állítani. Ezenkívül azon tálcák költsége sem hanyagolható el, amelyekre az ilyen típusú berendezések a termékegységeket helyezik (a felhasznált anyagtól és mérettől függően 2-10 cent vagy még több). Az ilyen berendezésekkel kapcsolatosan továbbá általános üzemviteli és karbantartási költségek merülnek fel, mivel ezek az ismert rendező berendezések rendszeres ellenőrzést, javítást, kenést és tisztítást igényelnek.
Automata gyártóberendezésekkel előállított különböző termékek, termékegységek rendezésére léteznek más ismert berendezések is - még felsorolásuk is túl hosszadalmas lenne amely berendezések mechanikus eszközöket, például tolóelemeket, csipeszeket, villákat, csiptetőelemeket, lapátokat, centrifugális tárcsákat és terelőelemeket alkalmaznak. Valamennyi ilyenfajta ismert berendezés közös és általános hiányossága az, hogy költségesek, a rendezési minta korlátozott, rendszeres és költséges karbantartást igényelnek.
Az említett rendező szerkezetek ismeretében - beleértve az US 3,631,652 jelű szabadalomban ismertetett berendezést is - célul tűztük ki egy más típusú rendszer kidolgozását, amely egyszerű, csekély karbantartást igényel és lehetővé teszi a rendezési minta tág határok közötti változtatását.
A megoldandó feladat tehát egy olyan továbbfejlesztett berendezés kidolgozása, amely különösen alkalmas kisméretű termékegységek, például adagolt kiszerelésű csomagok rendezéséhez és amely lényegesen olcsóbb az ismert rendező rend szereknél .
• ·
Β « • · · • ·
Β · · ···
A találmánnyal megoldandó további cél egy olyan új és továbbfejlesztett rendező rendszer kidolgozása, amely az egyes termékegységeket olymódon gyűjti és helyezi, amely egyúttal olyan szállítást tesz lehetővé, amely védi a termékegységek épségét mind kezelés, mind szállítás közben.
A találmánnyal további célunk olyan új és továbbfejlesztett rendező berendezés kidolgozása, amely olcsó anyagok felhasználásával az összegyűjtött anyagokat olyan helyzetben rögzíti, amely alkalmas szállításra.
A találmánnyal megoldandó további cél egy olyan új és továbbfejlesztett rendező berendezés kidolgozása, amely megbízható, minimális karbantartást igényel és egyszerűen adaptálható a csomagok vagy termékegységek folyamatos vagy szakaszos gyártásához.
A találmány révén elérendő további cél olyan új és továbbfejlesztett rendező berendezés kidolgozása, amely szükségtelenné teszi az egyes termékegységek dobozolását vagy egyenkénti csomagolását.
A találmány révén elérendő további cél egy olyan új és továbbfejlesztett rendező berendezés kidolgozása, amely nagyságrendileg 0,08 mm vastagságú, tehát viszonylag vékony anyag felhasználásával teszi lehetővé a termékegységek helyezését és eltávolítható módon való rögzítését, miközben a termékegységeket a gyártóberendezéstől szállítókonténerekbe való továbbítás, majd az ezt követő szállítás közben, amelynek révén helyettesíthető a szokásos farostlemez vagy öt lapú tálca, amelyek vastagsága általában véve egy nagyságrenddel nagyobb. Ezáltal lényeges mértékben lecsökkenthető a
- 7 • · ···· ·· ···· • · · · · ··· · ··· · csomagolóanyagból származó szemétmennyiség vagy hulladék, szemben a jelenleg alkalmazott megoldásokkal, aminek következtében természetesen a költségek is csökkenthetők.
A kitűzött célt a találmány szerinti megoldás révén értük el, amely új elemeket, szerkezeteket, elrendezéseket, ezek kombinációit, lépéseket és továbbfejlesztéseket foglal magában a jelen ismertetés szerint.
A találmány azon a megfigyelésen alapul, hogy az adagonként kiszerelt termékeket, termékegységeket és csomagokat készítő csomagoló berendezések és egyéb gépek nagy mennyiségben egyenletes és állandó elrendezésben, változatlan formában termelik ezeket a termékegységeket. Ezek a csomagok vagy termékegységek tipikusan egyenes vonalban lépnek ki egymást követve egyenként vagy csoportonként.
Röviden összefoglalva és előnyösen megvalósítva a találmány szerinti rendező berendezés olyan szerkezetet tartalmaz, amely ragasztóval bevont folyamatos papírlapot, filmtekercset, hálót - amelyet a továbbiakban általában véve összefoglalóan ragasztóval bevont papírnak nevezünk - bocsát arra a helyre, ahol az elkészített termékegységek vagy csomagok elhagyják a csomagoló vagy gyártó berendezést. A ragasztóanyag előnyösen lefejthető típusú és olyan, amely nem túlzottan ragadós, annak érdekében, hogy a csomagok vagy termékegységek szükség esetén könnyen leválaszthatók legyenek, illetve eltávolíthatók legyenek arról az alaplapról, amelyet a ragasztóréteg bevon.
A csomagokat vagy termékegységeket egy rugalmas nyomóeszköz előnyösen rányomja a ragasztóval borított papírra, « · · « aminek következtében eltávolíthatóan rögződnek a ragasztóbevonaton .
Egy előnyös megvalósítás esetében a ragasztóval borított papírt erre alkalmas és nem tapadó felületekkel képzett fejtőgörgők segítségével tárolódobról fejtjük le. A ragasztóval borított papírt tartó tárolódob és a fejtőgörgők között a papír lengőkaron halad át, amely erre alkalmas fékrendszert működtet, aholis a fékrendszer fékezi a tárolódobot. A fejtődobokon való átvezetés után a ragasztóval borított papír egy viszonylag vékony, de merev alaplapra irányul, olyan helyzetben, hogy ragasztóval borított felülete felfele néz, vagyis az alaplappal ellenkező oldala ragasztós. Az alaplap előnyösen felületi kezeléssel látható el (például alumínium kezelésére ismert módon Tufram-réteg alakítható ki, amely kemény, alacsony súrlódású réteget képez az alumínium felületén). Ez a vékony alaplap úgy van elhelyezve, hogy szomszédos azzal a vonallal, ahol a gyártóberendezésből a termékegységek kilépnek és ezáltal a ragasztóval borított papírlap közvetlenül a termelőberendezést elhagyó termékegységek alá kerül. A találmány szerinti berendezés előnyösen első rugalmas nyomóelemmel látható el, amely a különálló termékeket kíméletesen rányomja a ragasztóval borított papírra és ezzel helyüket rögzíti. Az első nyomó munkahelytől kis távolságnyira rugalmas felső hajtószerkezet helyezhető el, amely egyidejűleg tovább nyomja a termékegységeket a ragasztós papírra és mind a fejtőgörgőkkel, mind a gyártóberendezés mozgási sebességével szinkronizáltan csúsztathatóan húzza a ragasztóval borított papírt.
_ Q _ · ······· j ···········«
Amint a fenti ismertetésből belátható, végülis a ragasztóval borított papírlapot folyamatos elrendezésben borítják a gyártott termékegységek, amelyek onnét lebonthatók, illetve lefejthetők. Belátható továbbá az is, hogy ha a termelő vagy csomagoló berendezés a termékegységeket folyamatosan bocsátja ki, akkor egy szivacsszerű vagy más rugalmas henger előnyösen alkalmas a termékegységeknek a ragasztóval borított papírra történő rányomásához, illetve ráragasztásához, miközben a ragasztóval borított papír a kívánt sebességgel mozgatható, annak érdekében, hogy felfogja a termelő berendezés által feladott termékegységeket.
Azt követően, hogy a csomagok vagy termékegységek rögzítve vannak a ragasztóval borított papírlapon, sokféle kialakítás képzelhető el. így például a ragasztóval borított papírlap hosszában felhasítható haladás közben, egyszerűen azáltal, hogy egy rögzített és megfelelő helyre elrendezett penge haladás közben végighasítja. Egy másik változat szerint egynél több hasítópenge helyezhető el, amelyek segítségével több hosszirányú hasíték alakítható ki, aminek eredményeként több olyan szalag képződik, amelyek a ragasztóval borított papírra rögzített termékegységeket tartalmaznak.
A ragasztópapírra felragasztott csomagok vagy termékegységek csoportonként való leválasztásához keresztirányú vágásra is szükség van. Szakaszos működésű berendezésben a ragasztóval borított papír keresztirányú vágása előnyösen lebegőkés segítségével valósítható meg, amelynek mozgáspályája hegyesszöget zár be a termékegységeket hordozó ragasztóval borított papír haladási irányával. Amikor a gyártóbe10 • · · · ··· rendezés mozgása szakaszos, akkor a lebegőkés előnyösen keresztirányú vágómozgást végez abban az időszakban, amikor a gyártóberendezés nem lép. Olyan gyártóberendezés esetében, amely folyamatos működésű, a lebegőkés mozgáspályája úgy van kiképezve, hogy kompenzálja a ragasztóval borított papír vágás közbeni előre irányuló mozgását.
Az előzőekből nyilvánvaló, hogy a termékegységek csoportosan távolíthatók lapok vagy szalagok formájában igen sokféle kombinációban, amelyek közül néhányat a későbbiekben rajz alapján ismertetünk.
A ragasztóval borított papírt felhasználó rendező berendezés további előnye az egyszerűségen túlmenően a berendezés alacsony költsége, az alkalmazott ragasztóval borított papír olcsósága, az emberi környezetet terhelő hulladéktömeg csökkenése, továbbá hogy a csomagok vagy termékegységek nem csúsznak el és nem mozdulnak el a szállító konténerben és védelmet nyújt a szállítás közbeni károsodással szemben.
A termékegységeket hordozó ragasztóval borított papírlap vagy film védi továbbá a hozzá ragasztott termékegységek sarkait és felületeit, mind a rendezés, mind kezelés, illetve szállítás közben, után, illetve előtt.
A ragasztóval borított papírlap vagy film előnyösen egyszerűen és olcsón látható el hirdetést, információt vagy kezelési utasítást tartalmazó nyomattal, ami nem valósítható meg kartontálcák esetében.
A találmány egy másik előnyös megvalósítási formája esetében megfelelő intézkedésekkel olyan egységek, illetve csomagok is rendezhetők, amelyeknek fenékrésze nem sík felü <t « • · * · ·· letű, a találmány szerinti rendszer ebben az esetben is alkalmazható, ha a ragasztóval ellátott papírlapon bemetszésekkel fészkek vannak kialakítva, például megfelelő vágóbélyeggel történő lyukasztása, amely megvalósítható egy olyan vágókés segítségével, amely X vagy Y alakú keresztezést tartalmazó mintázat szerinti bemetszéseket készít a papírlapon, aminek következtében a termékegység ívelt fenékrésze a csészeszerű bemetszésbe vagy konkáv fészekbe illeszkedik, amely fészket a lyukasztást vagy kikönnyítést készítő berendezés alakít ki.
A találmány szerinti megoldás további kiviteli formája esetében a ragasztóval borított papírlapon lyukasztással vagy más módon lyukak alakíthatók ki, de egy további megoldás esetében ragasztóréteg nélküli bevont sima papírlapon vagy filmen olyan méretű nyílások alakíthatók ki, amelyek méretüknél és alakjuknál fogva alkalmasak a termékegységek túlnyomó részének befogadására. Habár ezen utóbbi megoldás nem nyújtja mindazokat az előnyöket, amelyek a ragasztóréteggel ellátott papírlapot alkalmazó megoldást nyújt, azonban egyes esetekben ez is megfelelő eredményt nyújt.
A találmány további céljai és előnyei nyilvánvalóak a jelen leírás és a rajzok alapján, vagy pedig a találmány gyakorlati megvalósítása során megismerhetők, illetve a gyakorlati megvalósításhoz a jelen leírás és a rajzok kellő útmutatást adnak.
A találmányt a továbbiakban a mellékelt rajzon bemutatott példaként! kiviteli alakok kapcsán ismertetjük részletesebben. A rajzon:
az 1. ábra a találmány szerinti berendezés oldalnézeti képe, az la ábra a lengőkaros fékszerkezetet bemutató oldalnézeti részlet, a 2. ábra az 1. ábra szerinti berendezés fejtőszerkezete az 1. ábra 2-2 vonala mentén vett részmetszeten, a 3. ábra a 2. ábra szerinti fejtőszerkezet, valamint a ragasztóréteggel ellátott és a termékegységeket hordozó papírlapot vezető alaplap oldalnézete részben metszetben a 2. ábra 33 vonala mentén, a 4. ábra az 1. ábra szerinti berendezés szíjas vonószerkezete és duplaélű lebegőkése az 1. ábra 4-4 vonala mentén vett részmetszetben, az 5. ábra a 4. ábra 5-5 vonala mentén vett részmetszet , a 6. ábra a találmány szerinti berendezés ívelt fenékrésszel kialakított termékegységek rendezésére alkalmas kiviteli alakja a 2. ábrához hasonló nézetben, a 7. ábra ívelt fenékrészű termékegységek befogadására alkalmas elgyengítésekkel ellátott és ragasztóval bevont papír részlete a 6. ábra 7-7 vonala mentén vett nézetben, a 8. ábra a 7. ábra szerinti részlet a termékegységek fészekbe való beültetése után, • ·
- 13 - ............
a 9. ábra az ívelt fenékrészű termékegységeket befogadó fészkek 8. ábra 9-9 vonala mentén vett metszetben .
A rajz 1-5. ábrái a találmány szerinti berendezés előnyös kiviteli alakját mutatják. A termékegységek rendezésére alkalmas találmány szerinti berendezés ábrázolt előnyös kiviteli alakja adagonként kiszerelt csomagok kezelésére és rendezésére van kiképezve. A rajzon bemutatott berendezés előnyösen alkalmazható az US 4,819,406 jelű szabadalomban ismertetett formázó, töltő és záró berendezéshez kapcsolódó egységként.
A rajzon bemutatott berendezés azonban nem csupán ezen hivatkozott berendezéshez kapcsolódóan alakítható ki, hanem az ismertetett szerkezeti megoldások és működési elvek más berendezések esetében is alkalmazhatók, habár a találmány szerinti megoldás nem csupán ilyen felhasználás esetében alkalmazható, a továbbiakban az egyszerűség kedvéért és a gyakorlati bemutatás érdekében erre a kombinációra hivatkozunk.
Az 1. ábra a találmány szerinti csomagrendező berendezést mutatja. A rendezendő 1 termékegységek a csomagoló, töltő és záró berendezésről baloldalt érkeznek és lényegében jobbra mozdulnak. Az 1 termékegységek szorosan egymás mellett szabályos rendben helyezkednek el. Ez az elrendezés jól ismert módszerrel, például az alaplapba kialakított vezetékekkel vagy hornyokkal fenntartható, amelyekben az 1 termékek az elrendezést megőrizve tovacsúsznak. A jobbra irányú mozgás közben az 1 termékegységek ragasztóanyaggal ellátott filmként előnyösen öntapadó papírként kialakított 3 hordozó • · · « · *··· ·· ·· ·· ·· fölött haladnak el. A 3 hordozót 5 tárolódob tartalmazza, amelyről lefejtve a 3 hordozó rögtön a mozgó 1 termékegységek alá van vezetve. A 3 hordozó egyik felülete erre alkalmas ragasztóanyaggal van bevonva, míg ellenkező oldalán nemtapadó elváló bevonat van kiképezve.
Amint az 1. ábrán bemutatott kiviteli alak mutatja, a 3 hordozó ragasztóval bevont felülete az 5 tárolódobon befelé helyezkedik el. Ennélfogva kiadagolás közben a bemutatott kiviteli alak esetében az 5 tárolódobról lefejtett 3 hordozó alsó felén van a ragadós réteg, mindaddig, amíg meg nem közelíti az 1 termékegységeket, aholis a 3 hordozó iránya megváltozik és ragadós felülete felfelé néz. A 3 hordozó irányának megváltoztatására (nem ábrázolt) görgő vagy pedig az alaplap végének lekerekítésével kialakított 7 terelőelem szolgál. A 3 hordozó az 1 termékegységek alatt jobbra mozog, vagyis ugyanabban az irányban. Természetesen olyan változat is megoldható, hogy az 5 tárolódobon a 3 hordozó ragadós felével kifelé helyezkedik el, mikoris az 5 tárolódob úgy van elhelyezve, hogy a róla lefejtett 3 hordozó közvetlenül át van vetve az alaplap lekerekített vége által képzett 7 terelőelemen.
Amint azt legjobban a 2. és 3. ábrák mutatják, a 3 hordozót 9 fejtőszerkezet fejti le megfelelő sebességgel az 5 tárolódobról. Attól függően, hogy az 1 termékegységek töltése és elválasztása szakaszosan vagy folyamatosan történik, a 3 hordozó lefejtése is folyamatosan történik vagy szünetekkel. A kívánt mozgást létrehozó szerkezetek önmagukban véve jól ismertek. A bemutatott előnyös kiviteli alak esetében a • · « · fejtőszerkezet görgős kialakítású és felső és alsó 11, 13 fejtőgörgőt tartalmaz, amelyek mindegyike központi 15 tengelyre van szerelve, amelyen továbbá több 17 érintő görgő is el van helyezve. Előnyösen a két 15 tengelyen a 17 érintő görgők axiális irányban úgy vannak elrendezve, hogy a felül és alul elhelyezkedő 17 érintő görgők közül némelyik egymással szemben helyezkedik és a 3 hordozó közöttük halad át. Más 17 érintő görgők egymástól elcsúsztatva helyezkednek el, aminek következtében érintik ugyan a 3 hordozót, azonban velük szemben nem helyezkedik el a másik oldalon egy másik 17 érintő görgő. Amint azt a 2. ábra mutatja, a felső és alsó 15 tengelyeket 19 fogaskerekek kapcsolják egymáshoz. A 19 fogaskerekek úgy vannak méretezve, hogy a felső és alsó 17 érintő görgők kerületi sebessége egymással megegyezik. Az 1. ábra esetében a 15 tengelyekre az erőátvitelt 21 lánc valósítja meg, amely 23 lánckerékkel van hajtókapcsolatban.
Az ábrázolt előnyös kiviteli alak esetében az 1 termékegységek jobbra haladnak és közben rugalmas 25 nyomóelem mellett haladnak el, amely kis távköznyire fölöttük helyezkedik el. A valóságban előnyösen gumiszivacs vagy más alkalmas rugalmas 27 rátét nyomást gyakorol az 1 termékegységek tetejére. Ez a nyomás az 1 termékegységeket lefelé készteti. Ez a lefelé irányuló nyomás elegendő ahhoz, hogy az 1 termékegységeket hozzátapassza a 3 hordozó ragasztós felületéről, amely - összhangban a korábban leírtakkal - úgy van irányítva, hogy ragadós felülete felül legyen. A 3 hordozóra való rátapadás után az 1 termékegységek már nem tudnak egymáshoz képest elmozdulni.
• · • · · — 16— ············
A találmánnyal összhangban megfelelő szerkezet van kiképezve a 3 hordozó és a hozzájuk csatlakoztatott 1 termékegységek jobbra irányuló mozgatásához. Erre a célra az 1. ábra értelmében egy felső 29 vonószerkezet van kiképezve és megfelelően elrendezve. Mivel az 1 termékegységek hozzá vannak tapasztva a 3 hordozóhoz, ezért az 1 termékegységek és a 3 hordozó együtt mozog. Tehát a jelen esetben csupán az 1 termékegységeket vagy a 3 hordozót kell jobbra mozgatni.
Amint azt 4. és 5. ábrák mutatják részletesen, a felső 29 vonószerkezet az 1 termékegységek fölött helyezkedik el, amelyek viszont a 3 hordozó fölött vannak elhelyezve, illetve ahhoz hozzáragasztva. A 3 hordozót viszonylag sima és merev 31 alaplap hordozza. Fontos követelmény, hogy ez a 31 alaplap sima legyen, annak érdekében, hogy a 3 hordozó ne tapadjon hozzá és ne ugráljon a jobbra irányuló mozgás közben. Ez a 31 alaplap továbbá hordozza az 1 termékegyeségeket és a 3 hordozó alatt helyezkedik el és így ezeket megtámasztva lehetővé teszi a függőleges irányban kifejtett nyomás elviselésére, miközben az 1 termékegységek hozzátapadnak a 3 hordozó ragasztórétegéhez.
A bemutatott előnyös kiviteli alak esetében a felső 29 vonószerkezet végtelenített 33 szalagokat tartalmaz, amelyek körkörös keresztmetszetűek. A szíjakat képező 33 szalagok egymással párhuzamosan és vízszintesen elrendezett forgatható elsődleges 35 görgőkön vannak átvetve, amelyek 37 keretben vannak forgathatóan ágyazva. A 35 görgők palástján 39 hornyok vannak kialakítva és a 33 szalagok a 39 hornyokba vannak vezetve. A 39 hornyok nem lehetnek olyan mélyek, hogy a 33 szalag teljes egészében véve belesüllyedjenek, hanem úgy vannak méretezve, hogy a 33 szalag egy része kiáll a 35 görgők palástjából. A két elsődleges 35 görgő között előnyösen több 41 támasztógörgő van elhelyezve, amelyek a 33 szalagokat lefelé nyomják. A 41 támasztógörgők előnyösen, de nem feltétlenül hornyoltak, annak érdekében, hogy befogadják a 33 szalagokat.
Amint azt a 4. ábra mutatja, az 1 termékegységek úgy vannak kialakítva, hogy felső felszínükön kisméretű 43 kiemelkedések vannak. Mikor a találmány szerinti berendezés ilyen fajtájú 1 termékegységeket rendez, akkor a felső 29 vonószerkezet 33 szalagjai és a 39 hornyok úgy vannak elhelyezve, hogy inkább mellette, semmint ezen 43 kiemelkedések csúcsainál érintkezzenek az 1 termékegységekkel.
Átlagos felkészültségű szakember számára nyilvánvaló, hogy a 33 szalagok megfelelő mértékű feszítése esetén az egyik elsődleges 35 görgő forgatása révén a 33 szalagok mozgásba jönnek és meghajtják a másik elsődleges 35 görgőt, valamint a 41 támasztógörgőket. Rendes esetben csupán az egyik elsődleges 35 görgőt kell meghajtani. Amint azt az 1. ábra mutatja, az egyik 35 görgőhöz a hajtó teljesítményt ugyanaz a 23 lánckerék közvetíti, amely a 3 hordozót továbbító 11 és 13 fejtőgörgőket. Az erőátviteli rendszer előnyösen úgy van kialakítva, hogy a 33 szalagok sebessége ugyanakkora legyen, mint a 11, 13 fejtőgörgők által mozgatott 3 hordozó sebessége, mielőtt még az 1 termékegységek hozzá lennének tapasztva a 3 hordozóhoz. A sebességek egyenlő értékűre beállítására azért van szükség, hogy elkerülhető legyen a 3 hordozó nem·· «· ···· ·· ···· • · · · · · · • ··· · ··· · — 18 — ···· ·· ·· ·· ·· kívánt feszítése. A teljes felső 29 vonószerkezet olyan magasságban van elhelyezve az 1 termékegységek fölött, hogy a 33 szalagok legalsó felülete kismértékben az 1 termékegységek felső felszíne alatt legyen. Ennélfogva a felső 29 vonószerkezet alatt áthaladó 1 termékegységek és a 3 hordozó a 33 szalagok által kifejtett lefelé irányuló nyomóerő hatására nekinyomódnak a 31 alaplapnak. Ennek eredményeként vízszintes irányú súrlódóerő lép fel az 1 termékegységek és a 3 hordozó között és mind a kettőt jobb irányban elmozdítja. Ezt a súrlódőerőt az 1 termékegységek közvetítik a 3 hordozó egészének és ezáltal fenntartják a 3 hordozó feszített állapotát, amely már korábban áthaladt a 11, 13 fejtőgörgők között .
A felső 29 vonószerkezet néhány állítómechanizmust tartalmaz, amelyeket leginkább a 4. és 5. ábrák mutatnak és amelyek elősegítik a találmány szerinti rendező berendezés bemutatott kiviteli alakjának működését. Ezek a mechanizmusok lehetővé teszik a felhasználó számára, hogy beállítsa a két elsődleges 35 görgő közötti távközt, megváltoztassa a teljes 29 vonószerkezet függőleges helyzetét, illetve magasságát az 1 termékegységekhez, illetve 3 hordozóhoz képest.
Az elsődleges 35 görgők közötti távközt állító 45 feszítőszerkezet kialakítása viszonylag egyszerű. Az elsődleges és nem hajtott 35 görgő tengelyének végei 47 csúszóelemen vannak ágyazva, amely a 37 keretben kialakított 49 vezetékek mentén vízszintes irányban szabadon elmozdulhat. A 47 csúszóelemek 51 járommal vannak egymáshoz erősítve, amelyhez forgathatóan 53 menetes rúd csatlakozik. Az 53 menetes rúd · ······· _ lg _ ···· ·· ·· ·· ·· ütköző lap 55 menetes lyukán van átvezetve, és szárnyas anyaként kialakított 59 állítóelemmel van ellátva. Az 57 ütközőlapban kialakított 55 menetes lyuk úgy van méretezve, hogy az 53 menetes rúd forgása közben egyúttal vízszintes irányban el is mozdul. Természetesen a 47 csúszóelemek az 53 menetes rúddal és 51 járommal együtt elmozdulnak. Ezen ismertetett megoldással azonos felépítésű mechanizmusokat gyakran alkalmaznak szíjhajtású berendezésekben és ezek lehetővé teszik a kezelő számára a kinyúlt szíjak egyszerű kicserélését .
A bemutatott találmány szerinti berendezés másik állító mechanizmusa lehetővé teszi a felhasználó számára, hogy függőleges irányban elmozdíthassa a teljes felső 29 vonószerkezetet. Ez az állítási lehetőség kétféle módon rugalmasabbá teszi a berendezést. Az egyik szempont értelmében az 1 termékegységek magasságának vagy a 3 hordozó vastagságának változtatása esetén a kezelő személy beállíthatja a felső 29 vonószerkezet magassági helyzetét annak érdekében, hogy az 1 termékegységekkel való érintkezés megfelelő legyen. A másik szempont értelmében a felső 29 vonószerkezet magasságának beállításával változtatható a ragasztóval bevont 3 hordozóra gyakorolt feszítőhatás, ami egyenes arányban van az 1 termékegységekre gyakorolt lefelé irányuló erővel. Ez az állító mechanizmus is viszonylag egyszerű. Az elsődleges 35 görgők, valamint a 41 támasztógörgők együttesen a 37 keretbe vannak szerelve, amely két vízszintes és egymással párhuzamos 61 kart tartalmaz. A 61 karok mereven egy vagy több 63 távtartóhoz vannak erősítve, amelyek a 3 hordozó szélessége fölött • ··*· ·♦ ··♦· ·· 4 • · · · « · · • ··· · ··· · _ 20 — ···· ·· ·· ·· ·· helyezkednek el. A párhuzamos 61 karok mindegyike 65 hüvelyt tartalmaz. A 65 hüvelyeken felfelé sima felületű függőleges irányú 67 oszlopok vannak átvezetve, amelyek felső része középen 71 menetes lyukkal ellátott vízszintes 69 laphoz van erősítve. A 69 lapnak két funkciója van. Az egyik funkció abban áll, hogy a 67 oszlopokat megfelelő irányban tartja. A második funkció abban áll, hogy segítségével állítható be a felső 29 vonószerkezet függőleges helyzete. A 71 menetes lyukon 73 menetes rúd van átvezetve és ezek menetei egymással kapcsolódnak. A 73 menetes rúd forgathatóan csatlakozik a 63 távtartóhoz. A 73 menetes rúd felső végéhez szárnyas anyaként kialakított 75 állítócsavar vagy állítókar csatlakozik. A 75 állítócsavar elforgatása közben a 73 menetes rúd felfelé vagy lefelé elmozdítható, és ezáltal változik a felső 29 vonószerkezet magassági helyzete.
Azután, hogy az 1 termékegységek bonthatóan hozzátapadnak a ragasztóval bevont 3 hordozóhoz, a találmány szerinti berendezés vágószerkezettel van ellátva, amelynek segítségével a 3 hordozó kezelhető méretűre szabható. Ennek érdekében a bemutatott előnyös kiviteli alak esetében a 3 hordozó útjában hasító kések vannak elrendezve, amely kések a 3 hordozó haladási irányával párhuzamosan vágnak. Ilyen kések használata esetében a 3 hordozó változtatható méretben keskenyebb szalagokra vágható fel, amely szalagok ezután feltekercselhetők és ezáltal egy olyan tekercs hozható létre, amelyen a ragasztószalagra az egyes 1 termékegységek eltávolíthatóan vannak rögzítve. A 3 hordozó keresztirányú és periodikus feldarabolásához vízszintes irányú 77 lebegőkés alV « • · ·* · • · · * ·« a··· · • · · · ··· ··· · • · · · · · · • · · · · * · · kalmazható. Az 1., 4. és 5. ábrák egy ilyen 77 lebegőkés kialakítást mutatnak, amelynek megoldása egyébként a szakember számára jól ismert. Ez a vágószerkezet 81 tartóba rögzített 79 pengét tartalmaz, amely 81 tartó vízszintes irányban szabadon elmozdulhat. Ha a 3 hordozót álló helyzetben kell elvágni, akkor a 77 lebegőkés előnyösen a 3 hordozó haladási irányára merőleges szögű pályán mozdul el. Amennyiben a 3 hordozót mozgás közben kell darabolni, akkor a 77 lebegőkés előnyösen olyan szög alatt halad át a 3 hordozón, amely egyenes vonalú vágást hoz létre keresztirányban a 3 hordozóra nézve. Belátható, hogy az 1 termékegységből néhány sor áthaladása után kell működésbe hozni a 77 lebegőkést és ezáltal előírt méretű különálló lapok alakíthatók ki, amelyen derékszögű elrendezésben helyezkednek el az 1 termékegységek, amelyek lefejthetően vannak rögzítve a ragasztóval bevont papírból vagy más vékony filmszerű anyagból kialakított 3 hordozóhoz. Eredményként egy tárolás szempontjából igen előnyös alakzat nyerhető, mivel ezek a lapok szállítódobozba vagy más konténerbe egymás fölé helyezhetők el, miközben az egyes 1 termékegységek egy meghatározott helyzetben rögzítve megtartják eredeti helyüket, illetve elrendezésüket .
A 6-9. ábrák a találmány szerinti rendező berendezés egy másik kiviteli alakjának részleteit mutatják, amely kiviteli alak különösen alkalmas olyan 1 termékegységek rendezésére, amelyek ívelt 83 fenékrésszel vannak kialakítva. Amennyiben a 3 hordozó egy egyszerű síklap, akkor ehhez az ívelt 83 fenékrész nehezen tapad hozzá, annak ellenére, hogy * « ♦ · · · · « ··· *· ♦·· * _ 22 - **” ··**'·”·♦’*··’ ragasztóréteggel van ellátva. A tapadás javítása érdekében ezen kiviteli alaknál az 1 termékegységek ívelt 83 fenékrésze alatt a 3 hordozóelemben konkáv részek vagy csészék formájában 85 fészkek vannak kialakítva, aminek révén megnövekszik a ragasztóval bevont 3 hordozónak az ívelt 83 fenékrészszel érintkező és egyébként ragadós felületének nagysága. Ezen megnövelt nagyságú felület biztonságosan képes tartani az 1 termékegységeket a 3 hordozón. A bemutatott előnyös kiviteli alak esetében a 85 fészkek kialakítására alternáló mozgást végző 87 vágóbélyeg szolgál, amely előnyösen X vagy Y alakú és amely a 11, 13 fejtőgörgők után, de a 3 hordozó haladási irányát tekintve még az 1 termékegységekkel való találkozási pont előtt van elhelyezve. A 87 vágóbélyeg alternáló mozgást végez és a mozgás frekvenciája úgy van kiszámítva, hogy egyenlő legyen az 1 termékegységek közötti osztástávolsággal, aminek következtében ilyen osztástávolságban kereszteződő bemetszés útján nyílást alakít ki a 3 hordozóban. A berendezésben alkalmazott 87 vágóbélyegek száma megegyezik azzal a számmal, ahány 1 termékegység van egy sorban és a 87 vágóbélyegek a 3 hordozó szélessége mentén a kívánt osztástávolságnak megfelelő távköznyire vannak elhelyezve .
A találmány szerinti berendezés egy másik kiviteli alakja esetében teljes lyuk alakítható ki a 3 hordozóban lyukasztás útján vagy más módon, de egyszerű, nemragadós bevonattal ellátott vékony film vagy papír vagy más alkalmas lapszerű anyag is alkalmazható, amelyen a kialakított lyukak mérete és alakja úgy van kiképezve, hogy alkalmas legyen az • · · · termékegységek, illetve csomagok jelentős részének befogadására. így például az ívelt 83 fenékrésszel ellátott 1 termékegység esetében minden egyes lyuk előnyösen befogadhatja a teljes ívelt 83 fenékrészt és ezáltal lehetővé teszi, hogy az 1 termékegység síkrészének alsó oldala közvetlenül ráfeküdjön a rendezést végrehajtó 3 hordozóra és ezáltal az így kialakított lyukak helyezik az 1 termékegységeket a 3 hordozón, illetve ahhoz képest. Abban az esetben, ha ragasztóval bevont 3 hordozót alkalmazunk, belátható, hogy ezen kiviteli alak esetében az 1 termékegység felsőbb részeinek alsó oldala, illetve felülete ragad hozzá a gyűjtőfilmhez, illetve 3 hordozóhoz, míg az ívelt 83 fenékrész átnyúlik a 3 hordozó alá a 9. ábrán bemutatott elrendezéshez hasonlóan.
Belátható, hogy a találmány szerinti berendezéshez a hordozó anyagát képező papír vagy egyéb film bevonására az általánosan beszerezhető ragasztóanyagok közül előnyösen kiválasztható az a ragasztóanyag, amely jól hozzátapad a 3 hordozó anyagához, azonban lefejthetően tapad hozzá a rendezendő 1 termékegység anyagához, mégpedig olymódon, hogy a szállítás, illetve kezelés befejezése után lefejtéssel eltávolítható a ragasztóanyagról, mégpedig előnyösen olymódon, hogy a felületen nem maradnak vissza foltok, vagy más egyéb szépséghibák, illetve maradványok. Természetszerűleg számos megfelelő ragasztóanyag áll rendelkezésre, amelyek közül a kívánatos kiválasztható és számos anyag használható az 1 termékegység falának kialakításához. Az alkalmazott felülethez használandó megfelelő ragasztóanyag kiválasztás után felhordandó a 3 hordozó felületére, mikoris a megfelelő ra24 gasztóanyag kiválasztása az átlagos szakember számára nem okoz nehézségeket.
A találmány szerinti eljárást a fentiekben a berendezés, illetve annak működése kapcsán ismertettük, amelynek alapján a találmány szerinti eljárást átlagos képességű szakember a gyakorlatban is képes foganatosítani. Az ismertetett kiviteli alak, illetve foganatosítási mód alapján a találmány szerinti megoldás számos variációban kidolgozható a mindenkori igényeknek megfelelően.

Claims (28)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Eljárás rendezetten és ismétlődő irányban feladott termékek rendezésére, azzal jellemezve, hogy a termékegységek (1) feladásának szomszédságába mozgatható és lapszerű hordozót (3) helyezünk, a hordozót (3) a termékegységek (1) feladási helyétől távolodó irányban mozgatjuk, a termékegységeket (1) meghatározott osztástávolságban egymás után a mozgatható hordozóra (3) helyezzük és a termékegységeket (1) a meghatározott osztástávolságban mozgás közben bonthatóan a hordozóra (3) rögzítjük és a termékegységeket (1) a feladási helytől rendezett elrendezésben eltávolítjuk.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a hordozót (3) meghatározott hosszúságú és a termékegységeket (1) folyamatosan tartó különálló lapokra vágjuk és a hordozóból (3) leszabott különálló lapokat szállító konténerbe helyezzük.
  3. 3. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a hordozót (3) a ráhelyezett termékegységet lefejthetően rögzíteni képes ragasztóanyaggal vonjuk be.
  4. 4. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a hordozón (3) előírt alakzatban a termékegységeket (1) befogadó és lefejthetően a meghatározott helyzetben rögzítő helyezőelemeket, előnyösen fészkeket (85) alakítunk ki.
  5. 5. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a termékegységeket (1) meghatározott alakzatban helyezzük a hordozóra (3).
    • ·
  6. 6. A 3. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a feladási helyről minden egyes termékegységet (1) azokat lefejthetően rögzíteni képes ragasztóréteggel ellátott hordozóra (3) nyomunk.
  7. 7. A 4. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy helyezőelemeket a hordozó anyagának előírt helyein való elgyengítésével kiképzett és a termékegységek (1) legalább egy részének befogadására alkalmas legalább egy bemetszéssel alakítjuk ki.
  8. 8. A 4. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a helyezőelemeket a hordozóban (3) a termékegységek (1) egy részét befogadni képes nyílások formájában alakítjuk ki.
  9. 9. Berendezés szabályosan és ismétlődő beállításban feladott termékegységek fogadásához, továbbításához és rendezéséhez, azzal jellemezve, hogy a termékegységek (1) feladási helyéhez lapszerű hordozót (3), továbbító egységet, a hordozót (3) a termékegységek (1) feladási helyétől eltávolító mozgató egységet, a termékegységeket (1) diszkrét és meghatározott osztástávolságban a hordozóra (3) helyező egységet, valamint a termékegységeket ( 1) a feladási helytől eltávolító mozgás közben a meghatározott osztástávolságban a hordozón (3) lefejthetően rögzítő egysége van.
  10. 10. A 9. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a hordozót (3) meghatározott számú termékegységet (1) lefejthetően tartalmazó és előírt hosszúságú különálló lapokra vágó egysége van.
  11. 11. A 9. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a hordozó (3) egyik felülete a termékegységeket (1) bonthatóan a hordozóhoz (3) rögzítő ragasztóanyaggal van bevonva, továbbá a berendezés a termékegységeket (1) a ragasztóanyaggal bevont hordozóra (3) rányomó és azokat ott lefejthetően rögzítő nyomóelemmel (25) van ellátva.
  12. 12. A 9. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a termékegységeket (1) egymáshoz képest meghatározott osztástávolságban rögzíteni képes helyezőelemeket kialakító egységgel van ellátva.
  13. 13. A 9. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy vékony lapszerű anyagot hordozó tárolódobot (5) a lapszerű anyagot a tárolódobról (5) eltávolító és a hordozóanyagot (3) képező egysége van, aholis a hordozót (3) a termékegységek (1) feladási helyétől távolító irányban mozgató egységet, a hordozót (3) támasztó alaplapot (31) és egy végső rugalmas nyomórendszerű és a termékegységeket (1) a hordozóra (3), valamint az alaplapra (31) rányomó és ezáltal a termékegységeket (1) és a hordozót (3) közös egységként a hordozót (3) a tárolódobról (5) lefejtő szerkezettel azonos irányba mozgató vonószerkezetet (29) tartalmaz.
  14. 14. A 10. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a hordozót (3) mozgató egység a hordozót (3) folyamatosan továbbító egységet tartalmaz és a keresztirányú vágószerkezet a vágóelemet tartó és a hordozó (3) haladó mozgását kompenzáló szög alatt hajtó egységet tartalmaz, aholis a folyamatosan mozgó hordozó (3) és a vágóelem pályája közötti viszonylagos szög derékszög.
  15. 15. A 11. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a hordozó (3) hátoldala nemtapadó bevonattal van ellátva.
  16. 16. A 11. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a termékegységeket (1) a hordozóra (3) nyomó nyomóelem (25) rugalmas rátéttel (27) van ellátva.
  17. 17. A 12. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a hordozón (3) helyezőelemeket kialakító egység a hordozót (3) minden egyes helyezőelemnél átlyukasztó rágóbélyeget (87) tartalmaz és a helyezőelemek a termékegységeket (1) befogadni képes fészekként (85) vannak kiképezve .
  18. 18. A 13. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a hordozót továbbító egység felső fejtőgörgőt (11), alsó fejtőgörgőt (12) és ezekhez csatlakozó hajtóegységet tartalmaz, aholis a felső és alsó fejtőgörgők forgástengelye egymással párhuzamos és a hordozó (3) a fejtőgörgők (11, 13) között van átvezetve.
  19. 19. A 13. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a végső vonószerkezet keretet (37) vízszintes síkban egymással párhuzamos és a hordozó (3) mozgásirányára merőleges forgástengely körül elforgathatóan ágyazott két elsődleges görgőt (35) és legalább egy rugalmas szalagot (33), valamint az elsődleges görgők (35) közül le29 galább az egyiket forgató hajtószerkezetet tartalmaz, aholis a szalag (33) át van vetve az egymástól állítható távköznyire elrendezett elsődleges görgőkön (35).
  20. 20. A 16. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a rugalmas nyomóegység nyomóelemhez (25) rögzített rugalmas rátétet (27), valamint a rugalmas rátétet (27) a hordozóra (3) helyezett termékegységeket (1) lefelé nyomó szerkezetet tartalmaz.
  21. 21. A 17. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a hordozón (3) kialakított helyezőelemek legalább egy, a termékegységek (1) legalább egyikének részét befogadó nyílást tartalmaz.
  22. 22. A 19. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a végső vonószerkezet (29) hajtott elsődleges görgője (35) a hordozót (3) a tárolódobról (5) leszedő fejtőszerkezethez csatlakozik és azzal van hajtókapcsolatban.
  23. 23. A 19. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy az elsődleges görgők (35) legalább egyikének palástján hornyok vannak kialakítva és a szalag (33) a horonyban (39) van elrendezve.
  24. 24. A 19. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a szalag (33) feszességét állító feszítőszerkezettel (45) van ellátva.
  25. 25. A 19. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a szalag (33) magassági helyzetét beállító szerkezettel van ellátva.
  26. 26. A 19. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a szalag (33) magasságát beállító szerkezet • · ·· ·· ♦ · ···· ·· • · « · « · • ·· · · ··· • · · · · _ Λ ···· ·· ·· ··
    - 30 az elsődleges görgők (35) fölött vízszintesen elrendezett és menetes lyukkal (71) ellátott lapot függőleges és sima felületű és a vízszintes laphoz (69) erősített oszlopokat (67) a kerethez (37) erősített és az oszlopokra (67) illeszkedő hüvelyeket (65) a kerethez (37) elforgathatóan csatlakozó és a menetes lyuk (71) menetéhez kapcsolódó menetes rudat (73), valamint forgatás közben a végső vonószerkezetet (29) elforgatás közben függőleges irányú elmozdulásra késztető állítócsavart (75) tartalmaz.
  27. 27. A 24. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a kereten (37) két vezeték (49) és menetes lyuk (55) van kialakítva, amely menetes lyuk (55) iránya megegyezik a hordozó (3) haladási irányával, továbbá a feszítőszerkezet (45) a vezetékekben (49) elcsúsztathatóan megvezetett és az elsődleges görgők (35) legalább egyikét forgathatóan ágyazó csúszóelemet (47) a csúszóelemekhez (47) rögzített jármot (51), valamint a jármot (51) mozgató állítószerkezetet tartalmaz.
  28. 28. A 27. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a csúszóelemeket (47) csúsztatva elmozdító állítószerkezet a járomhoz (51) elforgathatóan csatlakozó és a menetes lyukhoz (55) kapcsolódó menetes rudat (53), valamint a menetes rúdhoz (53) kapcsolódó állítóelemet (59) tartalmaz, amely forgatás közben elmozdítja a menetes rudat (53) és ezáltal mozgatja a jármot (51) és a csúszóelemeket ···· ··#· «··
    - 31 (47), amely viszont a csúszóelemekben (47) ágyazott elsődle ges görgőt (35) mozgatja.
HU906418A 1989-10-13 1990-10-11 Method and apparatus for controlling parcels, product-units of automatic production HUT58250A (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US42125789A 1989-10-13 1989-10-13

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HU906418D0 HU906418D0 (en) 1991-04-29
HUT58250A true HUT58250A (en) 1992-02-28

Family

ID=23669810

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU906418A HUT58250A (en) 1989-10-13 1990-10-11 Method and apparatus for controlling parcels, product-units of automatic production

Country Status (19)

Country Link
EP (1) EP0422949A3 (hu)
JP (1) JPH03240626A (hu)
CN (2) CN1018442B (hu)
AU (1) AU6317390A (hu)
BR (1) BR9005138A (hu)
CA (1) CA2026181A1 (hu)
CS (1) CS490190A3 (hu)
DK (1) DK243290A (hu)
ES (1) ES2026046A6 (hu)
FI (1) FI904940A0 (hu)
GR (1) GR900100750A (hu)
HU (1) HUT58250A (hu)
IE (1) IE903647A1 (hu)
IL (1) IL95897A0 (hu)
NO (1) NO904411L (hu)
PE (1) PE2691A1 (hu)
PL (1) PL287296A1 (hu)
PT (1) PT95568A (hu)
ZA (1) ZA907608B (hu)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN112643772A (zh) * 2020-12-21 2021-04-13 曹园 一种白附子中草药剪切整理装置

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE1039444B (de) * 1954-03-13 1958-09-18 Peter Wolff Vorrichtung zum Foerdern und Aufbewahren einer Vielzahl gleicher Gegenstaende
US2813033A (en) * 1955-05-11 1957-11-12 Schneider Ernst Method for packaging or preparing a group of formed pieces of edible doughy material ready for cooking
US3256784A (en) * 1963-02-11 1966-06-21 Moirs Ltd Apparatus for positioning nested containers
US3544411A (en) * 1967-04-06 1970-12-01 Gen Binding Corp Apparatus for taping bindings and product prepared thereby

Also Published As

Publication number Publication date
PT95568A (pt) 1992-06-30
PE2691A1 (es) 1991-02-15
CN1018442B (zh) 1992-09-30
DK243290D0 (da) 1990-10-08
CN2072944U (zh) 1991-03-13
NO904411L (no) 1991-04-15
FI904940A0 (fi) 1990-10-08
JPH03240626A (ja) 1991-10-28
DK243290A (da) 1991-04-14
CS490190A3 (en) 1992-03-18
AU6317390A (en) 1991-04-18
EP0422949A3 (en) 1991-07-31
PL287296A1 (en) 1991-06-03
NO904411D0 (no) 1990-10-12
ZA907608B (en) 1991-07-31
CN1052085A (zh) 1991-06-12
HU906418D0 (en) 1991-04-29
ES2026046A6 (es) 1992-04-01
GR900100750A (el) 1992-03-20
BR9005138A (pt) 1993-03-09
IE903647A1 (en) 1991-04-24
IL95897A0 (en) 1991-07-18
CA2026181A1 (en) 1991-04-14
EP0422949A2 (en) 1991-04-17

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5674347A (en) Apparatus and method for preparing printing labels
US20060191426A1 (en) Bundled printed sheets
JPS639825B2 (hu)
EP2679505B1 (de) Etikettiervorrichtung mit Transportband
CZ305344B6 (cs) Způsob a zařízení k lepení předmětů
US4743319A (en) Method of and apparatus for making self sticking note pads
US5391386A (en) Apparatus and method for transferring multiple food product slices
US20160214827A1 (en) Stacking device
CZ145795A3 (en) Process for producing printed label covers and apparatus for making the same
US3630513A (en) Automatic tipping machine
US10427444B2 (en) Method for applying at least one enclosing element to a flat product composition, and enclosing element applying device for carrying out the method
HUT58250A (en) Method and apparatus for controlling parcels, product-units of automatic production
US5364484A (en) Method and apparatus for collating automatically produced packages or other production units
US5251366A (en) Apparatus for feeding sheet-like blanks to a deep-drawing machine
US4633651A (en) Apparatus and method for extruding and packaging portions of extrudable, form retaining products
EP0375196B1 (en) Method and apparatus for the sequential handling of flexible products
JPH09500856A (ja) 包装容器のラベル貼り方法とラベル貼り装置
JPS5913367B2 (ja) 基板上にある集合面へ物体を送給して群にまとめる装置
FI71100B (fi) Taetad foerpackning samt foerfarande och anordning foer dess framstaellning
US3052588A (en) Method of and apparatus for making container closures
EP1057731A1 (en) Wipe-on label applicator for fruit or vegetables and associated methods
US20030044560A1 (en) Adhesive leaflet assemblies
US20190112087A1 (en) Method and packaging machine for producing a multipack
WO2001002253A1 (en) A method and an apparatus for affixation of labels
HU183220B (en) Tight closed packing for storing smearable product as well as method and apparatus for tight closed packing of smearable product

Legal Events

Date Code Title Description
DFD9 Temporary protection cancelled due to non-payment of fee