HUH3517A - Method for making radiation sensitive device - Google Patents

Method for making radiation sensitive device Download PDF

Info

Publication number
HUH3517A
HUH3517A HU892834A HU283489A HUH3517A HU H3517 A HUH3517 A HU H3517A HU 892834 A HU892834 A HU 892834A HU 283489 A HU283489 A HU 283489A HU H3517 A HUH3517 A HU H3517A
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
stator
rotor
face
disc
plates
Prior art date
Application number
HU892834A
Other languages
English (en)
Inventor
Graham Philip Cooper
Reginald Thomas Jones
Original Assignee
Vickers Plc
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Vickers Plc filed Critical Vickers Plc
Publication of HUH3517A publication Critical patent/HUH3517A/hu

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B41PRINTING; LINING MACHINES; TYPEWRITERS; STAMPS
    • B41CPROCESSES FOR THE MANUFACTURE OR REPRODUCTION OF PRINTING SURFACES
    • B41C1/00Forme preparation
    • B41C1/02Engraving; Heads therefor
    • B41C1/04Engraving; Heads therefor using heads controlled by an electric information signal
    • GPHYSICS
    • G03PHOTOGRAPHY; CINEMATOGRAPHY; ANALOGOUS TECHNIQUES USING WAVES OTHER THAN OPTICAL WAVES; ELECTROGRAPHY; HOLOGRAPHY
    • G03FPHOTOMECHANICAL PRODUCTION OF TEXTURED OR PATTERNED SURFACES, e.g. FOR PRINTING, FOR PROCESSING OF SEMICONDUCTOR DEVICES; MATERIALS THEREFOR; ORIGINALS THEREFOR; APPARATUS SPECIALLY ADAPTED THEREFOR
    • G03F7/00Photomechanical, e.g. photolithographic, production of textured or patterned surfaces, e.g. printing surfaces; Materials therefor, e.g. comprising photoresists; Apparatus specially adapted therefor
    • G03F7/004Photosensitive materials
    • G03F7/09Photosensitive materials characterised by structural details, e.g. supports, auxiliary layers
    • G03F7/115Photosensitive materials characterised by structural details, e.g. supports, auxiliary layers having supports or layers with means for obtaining a screen effect or for obtaining better contact in vacuum printing
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B05SPRAYING OR ATOMISING IN GENERAL; APPLYING FLUENT MATERIALS TO SURFACES, IN GENERAL
    • B05BSPRAYING APPARATUS; ATOMISING APPARATUS; NOZZLES
    • B05B5/00Electrostatic spraying apparatus; Spraying apparatus with means for charging the spray electrically; Apparatus for spraying liquids or other fluent materials by other electric means
    • B05B5/025Discharge apparatus, e.g. electrostatic spray guns
    • B05B5/0255Discharge apparatus, e.g. electrostatic spray guns spraying and depositing by electrostatic forces only
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
    • Y10STECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10S430/00Radiation imagery chemistry: process, composition, or product thereof
    • Y10S430/136Coating process making radiation sensitive element
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
    • Y10STECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10S430/00Radiation imagery chemistry: process, composition, or product thereof
    • Y10S430/151Matting or other surface reflectivity altering material

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Architecture (AREA)
  • Structural Engineering (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Manufacturing & Machinery (AREA)
  • Application Of Or Painting With Fluid Materials (AREA)
  • Elimination Of Static Electricity (AREA)
  • Measurement Of Radiation (AREA)
  • Printing Plates And Materials Therefor (AREA)
  • Permanent Magnet Type Synchronous Machine (AREA)

Description

A találmány tárgya eljárás indukált feszültség létrehozására, valamint homlokfelületen gerjesztett tárcsagenerátor, mely megoldások révén jól terhelhető, külön feszültségszabályozót nem tartalmazó olyan generátor hozható létre, amely előnyösen alkalmazható kerékpárokon, gépjármüveken a szükséges feszültség létrehozására.
Ismeretes, hogy generátoroknak nevezzük azokat a gépeket, amelyek mechanikai munkából elektromos energiát állitnak elő. A gyakorlatban különböző szakterületeken különböző tipusu generátorok terjedtek el, amelyek közül alapvetően megkülönböztetjük a váltakozóáramu és az egyenáramú generátorokat.
Váltakozóáramu generátoroknál a szükséges mágneses teret permanens mágnessel, vagy még inkább, a nagyobb teljesítmény elérése érdekében, elektromágnessel állítják elő, mely az állórészen lévő tekercsek előtt forog. Szokásos a tekercseknek a forgórészen történő elhelyezése is, ekkor azonban csuszógyürük alkalmazására van szükség az indukált feszültség további felhasználásához. Váltakozóáramu generátoroknál az áram frekvenciáját alapvetően a fordulatszám határozza meg, az alkalmazott póluspárok számának növelésével azonban ismert módon azonos frekvencia esetén, a fordulatszám csökkenthető.
Váltakozóáramu generátorokkal az élet különböző területén találkozhatunk, például a legkülönbözőbb tipusu gépjármüvekben is általában ilyen generátor szolgál az akkumulátor töltésére. Különböző tipusu generátorok ismerhetők meg például az egyes személygépkocsikkal foglalkozó könyvekből - lásd például Jaroslav Andrt; SKODA könyvének 229. ábráját, vagy például a LADA-ról szóló könyv 277· ábráját -. További generátortipusokat ismertet még Tömössy: Autóvillamosság c. könyvnek vonatkozó fejezete.
- 3 A gyakorlatban használt generátorok esetén a mágneses erővonalak a gerjesztésre szolgáló mágnes, vagy elektromágnes palástfelületén jönnek létre. Ennek legtipikusabb példája a kiképzett pólusu generátor. A palástfelületen létrejövő mágneses erővonalak egy része szórt mágneses teret hoz létre, ez pedig hasznos indukcióvonal metszést nem hoz létre.
Ezeknél az ismert generátoroknál a váltakozó feszültséget egyenirányitás után használják fel az akkumulátorok töltésére. Hátránya még ezen megoldásoknak az, hogy alkalmazásukhoz feszültségszabályozóra van szükség,mivel terhelés nélkül egyébként megnövekedne a feszültségük.
A gépjármüvekben egyre inkább előtérbe kerülnek azok a megoldások, amelyek csökkentik a gépjármüvek egyes alkatrészeinek, részegységeinek helyigényét, és ilymódon növelik a hasznos térfogatot, a további részegységekhez való hozzáférés lehetőségét. Igényként merül fel ez a generátorokkal kapcsolatban is, melyek kivitele az elmúlt évtizedek során alig változott.
Ismeretesek olyan megoldások is, ennek legtipikusabb példája a kerékpár dinamó, amelyek Jedlik Ányos által felfedezett öngerjesztés elvét hasznosítják. A közismert kerékpár dinamónál a meghajtás dörzskerekes áttételen keresztül valósul meg, mely nem mindig eredményez üzembiztos meghajtást. A dörzskeréknek a kerékpár gumijához való csatlakoztatása gyakran igen nehézkes, ráadásul bizonyos tipusu kerékpároknál - elsősorban verseny- és turakerékpárok - a gumiköpenyek eltérő mintázata miatt a dörzskerekes megoldás nem is használható.
A találmány célja olyan megoldás létrehozása, amellyel az ismert megoldások hátrányos tulajdonságai kiküszöbölhetők és amely megoldás kiképzésénél fogva egymástól eltérő, különböző felhasználási területeken (például mind gépjármű, mind kerékpár) egyaránt alkalmazható. További célként tűztem ki találmányom elé a szükséges helyigény csökkentését és azt is, hogy gépjármüveknél történő alkalmazás esetén lehetőség szerint ne legyen szükség feszültségszabályozó alkalmazására.
Kísérleteket végeztem, amelyek során rájöttem arra, hogy a szórásveszteség csökkenthető és ilymódon a hasznos teljesítmény növelhető abban az esetben, ha a forgórészen a mágneses indukció terét tárcsaként kiképzett forgórész homlokfelületén hozom létre, az állórészen pedig az indukált feszültséget koncentrikus meneteket tartalmazó tekercs/ek/ben állítom elő. Felismertem továbbá azt, hogy a hasznos teljesítmény jelentős mértékben tovább növelhető abban az esetben, ha a tárcsaként kiképzett, a mágneses indukciót létrehozó forgórész állóréssze^ellentétes oldali homlokfelületét mágnesezhető anyaggal árnyékolom.
- 5 I
Hagyományos módon az állórész tekercseiben lemezeit vasmag alkalmazása célszerű, melynek lemezeit a forgórész homlokfelületére merőlegesen kell elhelyezni.
Rájöttem továbbá arra is, hogy vasmag alkalmazására nincs feltétlenül szükség. Az állórész koncentrikus meneteire ugyanis utólag felszerelhetők,azok külső és belső része felől, a koncentrikus menetek középpontjára szimmetrikusan, U-alaku, a koncentrikus meneteket kívülről és belülről részben körülvevő, a forgórész pólusszámával megegyező állórész pólusszámot létrehozó vaslemezek. Ebben az esetben az U-alaku vaslemezek szárai a forgórész homlokfelületével párhuzamosak. Ezen megoldás előnye az, hogy a mindenkori felhasználásnak megfelelően a pólusszám a kivánalmaknak megfelelően változtatható.
A találmány tárgya eljárás indukált feszültség létrehozására, amelynek során az indukált feszültséget állórésszel és forgórésszel rendelkező generátorban hozzuk létre olymódon, hogy a forgórész mágneses terében lévő állórész tekercse/i/ben állítjuk elő az egy- vagy többfázisú feszültséget. Az eljárás lényege az, hogy a forgórészen a mágneses indukció terét tárcsaként kiképzett forgórész homlokfelületén hozzuk létre, az állórészen pedig az indukált feszültséget koncentrikus meneteket tartalmazó tekercs/ek/ben állítjuk elő.
- 6 Az eljárás előnyös megoldása esetén az állórész tekercseiben önmagában ismert módon lemezeit vasmagot alkalmazunk, melynek lemezeit a forgórész homlokfelületere merőlegesen helyezzük el.
Az eljárás további előnyös megoldásánál az állórész koncentrikus meneteire utólag, azok külső és belső része felől, a koncentrikus menetek középpontjára szimmetrikusan, U-alaku, a koncentrikus meneteket kívülről és belülről részben körülvevő, a forgórész pólusszámával megegyező állórész pólusszámot létrehozó vaslemezeket helyezünk fel és biztosítjuk azt, hogy az U-alaku vaslemezek szárai a forgórész homlokfelületével párhuzamosak legyenek. Szükség esetén az állórész pólusszámát a vaslemezek számának változtatásával befolyásoljuk.
A találmány szerinti eljárás igen célszerű megoldása esetén a forgórésznek az állórsszel ellentétes oldali homlokfelületét mágnesezhető anyaggal árnyékoljuk.
A találmány tárgya továbbá hóm1okfelületen gerjesztett tárcsagenerátor, amelynek állórésze, ahhoz légréssel csatlakozó, mágneses indukciós teret létrehozó forgórésze van. A forgórész a mágneses tér létrehozására permanens mágneskörgyürüt vagy több, elemekből összerakott permanens mágnest és/vagy külső és/vagy öngerjesztéssel rendelkező, megfelelő pólusszámu elektromágnest tartalmaz. Az állórészen indukált feszültség létrehozására al • · · ka Írna s tekercs/ek/ van/nak/ elrendezve. A tárcsagenerátor forgórésze a mágneses teret homlokfelületén létrehozó tárcsaként van kiképezve. Az állórészen pedig a tekercsek koncentrikus meneteket tartalmazó, önmagában ismert lemezeit vasmaggal, a forgórész pólusszámával megegyező állórész pólusszámot létrehozóan vannak elrendezve. A vasmag lemezei célszerűen a forgórész homlok-4 felületére merőlegesen vannak kiképezve.
A találmány tárgya további,homlokfelületen gerjesztett tárcsagenerátor is, amelynek állórésze, ahhoz légréssel csatlakozó, mágneses indukciós teret létrehozó forgórésze van. A forgórész a mágneses tér létrehozására permanens mágneskörgyűrűt, vagy több, elemekből összerakott permanens mágnest és/vagy külső és/vagy öngerjesztéssel rendelkező, megfelelő pólusszámu elektromágnest tartalmaz. Az állórészen indukált feszültség létrehozására alkalmas tekercs/ek/ van/nak/ elrendezve. A tárcsagenerátor forgórésze a mágneses indukciót homlokfelületén létrehozó tárcsaként van kiképezve. Az állórészen a tekercs koncentrikus meneteket tartalmaz, az állórész koncentrikus meneteire, azok külső és belső része felől, a koncentrikus menjek középpontjára szimmetrikusan, U-alaku, a koncentrikus meneteket kívülről és belülről részben körülvevő, a forgórész pólusszámával megegyező állórész pólusszámot létrehozó szükség esetén a pólusszám változtatását lehetővé tevő, külső és belső vaslemezek vannak felhelyezve. Előnyösen az U-alaku külső és belső vaslemezek
- 3 szárai a forgórész homlokfelületével párhuzamosan vannak elrendezve .
A találmány szerinti bármelyik tárcsagenerátor esetén célszerű az, ha a forgórésznek legalább az állórésszel ellentétes oldali homlokfelülete mágnesezhető anyaggal árnyékolva van. Igen célszerű a tárcsagenerátoroknak az a kiviteli alakja is, ahol a forgórész palástfelületei a mágnesezhető anyaggal szintén árnyékolva vannak.
A találmá/ny szerinti tárcsagenerátorok bármelyike előnyösen alkalmas gépjármüvekben történő felhasználásra. Az ismert hagyományos generátorokhoz képest a homlokfelületen gerjesztett tárcsagenerátorok helyigénye sokkal kisebb, azok a gépjármű egyéb, meglévő, ismert egységeibe, például ékszíj tárcsába, beépíthetők, azokkal együtt üzemeltethetők (például vizpumpa). Megoldásom előnyös kialakítása lehetővé teszi az önmagában ismert egyenirányító egységgel történő összeépítését anélkül, hogy a tárcsagenerátor külső befoglaló méretei megnövekednének.
A találmány szerinti tárcsagenerátorok bármelyike továbbá igen előnyösen használható kerékpárokra felszerelve. Előnye ezen megoldásoknak az, hogy nincs szükség az ismert dörzskerekes meghajtásra, a tárcsagenerátorok akár az első, akár a hátsó kerékre^
V « *» « · 4 ·· • * w « · · • · · · · * · · ·· • · « · · · ·
- 9 az azokon, ismert módon meglévő szerelvényekre (például tengely, láncvédő lemez, küllők, vagy azok egy részére) elhelyezhetők.
A találmány szerinti tárcsagenerátorok példaként!, lehetséges megoldásait a mellékelt rajzok alapján - anélkül, hogy oltalmi körünket csupán ezekre a példákra korlátoznánk - ismertetjük részletesen, ahol
- az 1. ábra a homlokfelületén gerjesztett tárcsagenerátor előnyös kiképzésének vázlatos oldalnézetét metszetben,
- a 2. ábra az 1. ábra szerinti lemezeit vasmagos tárcsagenerátor állórészének háromfázisú, nyolcpólusu vázláos kivitelét,
- a 3. ábra az 1. ábra szerinti tárcsagenerátor további kiviteli alakját háromfázis, négypólus esetén,
- a 4. ábra a homlokfelületén gerjesztett tárcsagenerátor további megoldásának oldalnézetét, U-alaku, külső és belső vaslemezekkel,
- az 5. ábra az U-alaku, külső és belső vaslemezek állórészen való elhelyezésének egy célszerű megoldását,
- a 6a - 6£.’ ábrák pedig a tárcsagenerátor kerékpárra szerelt célszerű megoldásait ábrázolják.
Az 1. ábrán látható homlokfelületen gerjesztett tárcsagenerátor, amelynek Á állórésze, ahhoz L légréssel csatlakozó, mágneses indukciós teret létrehozó F forgórésze van. A F forgórész a <·· ♦ · · · · « « ?♦ · · ·
- ΙΟ mágneses tér létrehozására permanens mágneskörgyűrűt vagy több, elemekből összerakott permanens mágnest és/vagy külső és/vagy öngerjesztéssel rendelkező elektromágnest tartalmaz, megfelelő PF pólusszámmal kiképezve. Az ábra szerint a F forgórész a mágneses teret H homlokfelületén létrehozó tárcsaként van kiképezve.
Az Á állórészen ö'nmagában ismert lemezeit V vasmaggal rendelkező TI,..., Tn tekercsek vannak elhelyezve, amelyek koncentrikus meneteket tartalmaznak. A Tl,...,Tn tekercsek a F forgórész PF pólusszámával megegyező Á állórész PÁ pólusszámot létrehozóan vannak elrendezve. Az 1. ábra szerint a mágneses indukciós tér növelése érdekében a F forgórésznek legalább az Á állórésszel ellentétes oldali H homlokíelülete mágnesezhető A anyaggal árnyékolva van. Előnyös lehet az olyan kivitel is, amelynél a F forgórész Pa palástfelülstei a mágnesezhető A anyaggal szintén árnyékolva vannak. Szükség esetén az Á állórészen is alkalmazható árnyékolás, amelyet azonban az 1. ábrán külön nem tüntetünk fel. Az ábrán látható módon az önmagában ismert lemezeit V vasmagok egyes lemezei a F forgórész H homlokfelületére merőlegesen vannak elrendezve.
A 2. ábra a tárcsagenerátor egy példaként! Á állórész kiképzését szemlélteti háromfázisú, nyolcpólusu tekercseléssel. A háromfázisú tekercselés vázlatos felépítését jól szemlélteti az ábra, ahol a KI, K2, K3, valamint VI, V2, V3 kivezetések az egyes fázisok kezdő és végpontjait jelölik.
A 3. ábra olyan háromfázisú tekercselést ismertet, amelynél az Á állórész egy részén vannak csak pólusok kiképezve. Ezzel az ábrával csak arra szerettünk volna utalni, hogy a PÁ pólusszám a mindenkori kivánalmaknak megfelelően alakítható ki az F forgórész PF pólusszámával megegyezően. Az ismertetett ábrák alapján szakember számára tetszőleges fázisszámu tekercselés kiképzése megvalósítható.
A 4· ábra a homlokfelületén gerjesztett tárcsagenerátor további megoldásának oldalnézetét szemlélteti. Ennél a megoldásnál is a F forgórész a mágneses indukciót H homlokfelületén létrehozó tárcsaként van kiképezve. Az Á állórész T tekercse koncentrikus meneteket tartalmaz, az ismert lemezeit V vasmag azonban hiányzik. Az Á állórész koncentrikus meneteire, azok külső és belső része felől, a koncentrikus menetek középpontjára szimmetrikusan, U-alaku, a koncentrikus meneteket kívülről és belülről részben körülvevő, külső és belső LK, LB vgslemezek vannak felhelyezve. Ezek a külső és belső LK, LB vaslemezek szemléletesen az 5· ábrán láthatók. Azt,hogy hány külső és belső LK, LB vaslemezt helyezünk fel az Á állórész T tekercsének koncentrikus meneteire, az F forgórész PF pólusszáma határozza meg, mert ezzel megegyezőnek kell lennie az Á állórész PÁ pólusszámának.
Ennél a homlokfelületén gerjesztett további tárcsagenerátornál is célszerű a mágnesezhető A anyaggal történő árnyékolás.
A találmány szerinti bármelyik tárcsagenerátor egy igen előnyös alkalmazására a 6a - 6f 1 ábrák kapcsán utalunk, ahol a megoldás ábrázolt, példaként! kiviteli alakjai önmagában ismert kerékpáron vannak elhelyezve.
Az egyes ábrák mind a HK hátsó kerékre, mind pedig az EK első kerékre felszerelt kiviteli alakokat is tartalmazza. A 6a., 6al ábrákon a tárcsagenerátor Á állórésze például a mágnesezhető árnyékoló A anyag segítségével van rögzítve az ismert láncvédő lemezre, amelyet azonban külön nem ábrázolunk. A 6a’. ábrán az Á állórész és a F forgórész között a kerékpár lánckerekének FK fogaskerekét is feltüntetjük. A 6b., 6b’. ábrák a kerékpár hátsó villáira felszerelt, egy lehetséges Á állórész kialakítására, a 6c., 6c’. ábrák pedig egy további Á állórész kialakításra mutatnak példát. A további ábrákon EK első kerékre felszerelt példakénti megoldások láthatók. A 6d., 6d’., 6e., 6e’., 6f,, 6f’. ábrák szerint a F forgórész rögzíthető akár az EK első kerék agyához, vagy küllőihez, az Á állórész pedig kiképezhető a teljes körkerület mentén vagy annak csak egy adott részén.
A találmány szerinti megoldás a hagyományosan ismert generátor működési elv szerint üzemel, amelynek részletes ismertetésétől annak közismertsége miatt, eltekintünk. Utalunk viszont arra, nek H homlokfelületen hozzuk létre a mágneses indukció terét, számos műszaki előnnyel szolgál. Ezen kiképzés következtében koncentráltabb mágneses indukciós tér keletkezik, melynek ki sebb a szórásvesztesége. A megoldás hatásfoka a mágnesezhető
A anyaggal való árnyékolás révén jelentős mértékben tovább növelhető. A tárcsaszerü kiképzés következtében jelentős mér tekben csökken a tárcsagenerátor mérete és helyigénye az is mert megoldásokéhoz képest.
További előnye a megoldásnak az, hogy tetszőleges felhasználási területre ugyanolyan felépítésű kiviteli alak használható. Gépjármüveknél történő alkalmazása esetén az önmagában ismert egyenirányító egység magában a tárcsagenerátorban is elhelyezhető, igy az további helyet nem foglal el. A találmány szerinti megoldás alkalmazásához nincs szükség külön feszültségszabályozó alkalmazására, a munkaköri terhelés ugyanis szabályozza a feszültséget. Kialakításánál fogva bármelyik tárcsagenerátor a gépjármüvek meglévő, ismert részegységeibe - például ékszíj tárcsába, vizpumpába, stb. - szerelten is kiképezhető, üzemeltetéséhez külön áttételre, a hagyományosan alkalmazott szijhajtásra nincs szükség.
- 14 Különösen ajánlható a megoldás kerékpárokon történő alkalmazásra. Üzemelése során a hagyományosan alkalmazott dörzskerekes áttételre nincs szükség, nincsenek kopásnak kitett alkatrészek. A kerékpár hajtása során a dörzskerékkel szemben ennél a megoldásnál csak a légrésben lévő mágneses indukció által keltett ellenerőt kell legyőzni, amely a dörzskerekes súrlódáshoz képest elhanyagolható. Az ismert kerékpár dinamókhoz képest a találmány szerinti tárcsagenerátor jelentős mértékben megnövelt teljesítmény leadására, mégpedig egyenletes és állandó leadására, képes.
Jelen leírásomban csak utalni szeretnék arra, hogy a találmány szerinti megoldás számos más területen, igy például a szél energiájának hasznos felhasználásánál (szélkerekek) is felhasználható.

Claims (14)

1. Eljárás indukált feszültség létrehozására, amelynek során az indukált feszültséget állórésszel és forgórésszel rendelkező generátorban hozzuk létre olymódon, hogy a forgórész mágneses terében lévő állórész tekercse/i/ben állítjuk elő az egy- vagy többfázisú feszültséget, azzal jellemezve, hogy a forgórészen a mágneses indukció terét tárcsaként kiképzett forgórész homlokfelületén hozzuk létre, az állórészen pedig az indukált feszültséget koncentrikus meneteket tartalmazó tekercs/ek/ben állítjuk elő.
2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az állórész tekercseiben önmagában ismert módon lemezeit vasmagot alkalmazunk, melynek lemezeit a forgórész homlokfelületére merőlegesen helyezzük el.
3. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az állórész koncentrikus meneteire utólag, azok külső és belső része felől, a koncentrikus menetek középpontjára szimmetrikusan, U-alaku, a koncentrikus meneteket kívülről és belülről részben körülvevő, a forgórész pólusszáraával megegyező állórész pólusszámot létrehozó vaslemezeket helyezünk fel és biztosítjuk azt, hogy az U-alaku vaslemezek szárai a forgórész homlokfelületével párhuzamosak legyenek.
4. A 3. igénypont szerinti eljárás, azzal jelleme z ve, hogy az állórész pólusszámát a vaslemezek számának változtatásával szükség esetén befolyásoljuk.
5. Az 1 - 4. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a forgórésznek az állórésszel ellentétes oldali homlokfelületét mágnesezhető anyaggal árnyékoljuk.
6. Homlokfelületen gerjesztett tárcsagenerátor, amelynek állórésze, ahhoz légréssel csatlakozó,mágneses indukciós teret létrehozó forgórésze van, a forgórész a mágneses tér létrehozására permanens mágneskörgyürüt vagy több, elemekből öszszerakott permanens mágnest és/vagy külső-és/vagy öngerjesztéssel rendelkező, megfelelő pólusszámu elektromágnest tartalmaz, az állórészen indukált feszültség létrehozására alkalmas tekercs/ek/ van/nak/ elrendezve, azzal jellemezve, hogy a forgórész /F/ a mágneses teret homlokfelületén /H/ létrehozó tárcsaként van kiképezve, az állórészen /Á/ pedig a tekercsek /Tl,...,Tn/ koncentrikus meneteket tartalmazó, önmagában ismert lemezeit vasmaggal /V/, a forgórész /F/ pólusszámával /PF/ megegyező állórész /Á/ pólusszámot /PÁ/ létrehozóan vannak elrendezve.
7. Homlokfelületen gerjesztett tárcsagenerátor, amelynek állórésze, ahhoz légréssel csatlakozó, mágneses indukciós teret létrehozó forgórésze van, a forgórész a mágneses tér létrehozására permanens mágneskörgyürüt vagy több, elemekből össze rakott permanens mágnest és/vagy külső és/vagy öngerjesz- téssel rendelkező, megfelelő pólusszámu elektromágnest tar··· ♦»» «·· · * • · * * · · ·
- 17 talmaz, az állórészen indukált feszültség létrehozására alkalmas tekercs/ek/ van/nak/ elrendezve, azzal jellemezve, hogy a forgórész /F/ a mágneses indukciót homlokfelületén /H/ létrehozó tárcsaként van kiképezve, az állórészen/'á' tekercs /T/ koncentrikus meneteket tartalmaz, az állórész /Á/ koncentrikus meneteire, azok külső és belső része felől, a koncentrikus menetek középpontjára szimmetrikusan, U-alaku, a koncentrikus menetekec kívülről és belülről részben körülvevő, a forgórész /F/ pólusszámával /PF/ megegyező állórész /Á/ pólusszámot /PÁ/ létrehozó, szükség esetén a pólusszám /PÁ/ változtatásáé lehetővé tevő,külső és belső vaslemezek /LK, LB/ vannak felhelyezve.
8. A 6. igénypont szerinti tárcsagenerátor, azzal jellemezve, hogy a lemezeit vasmag /V/ egyes lemezei a forgórész /F/ homlokfelületére /H/ merőlegesen vannak elrendezve .
9. A 7. igénypont szerinti tárcsagenerátor, azzal jellemezve, hogy az U-alaku külső és belső vaslemezek /LK, LB/ szárai a forgórész /F/ homlokfelületével /H/ párhuzamosan vannak elrendezve.
10. A 6 -9. igénypontok bármelyike szerinti tárcsagenerátor, azzal jellemezve, hogy a forgórésznek /F/ legalább az állórésszel /Á/ ellentétes oldali homlokfelülete /H/ mágnesezhető anyaggal /A/ árnyékolva van.
11. A. 10. igénypont szerinti tárcsagenerátor, azzal jellemezve, hogy a forgórész /F/ pálástfelületei /Pa/ a mágnesezhető anyaggal /A/ szintén árnyékolva vannak.
12. A 9. igénypont szerinti tárcsagenerátor, azzal j e llemezve, hogy a forgórésznek /F/ az állórésszel /Á/ ellentétes oldali homlokfelülete /H/, valamint az állórésznek /Á/ a forgórésszel /F/ ellentétes oldala mágnesezhető anyaggal /A/ árnyékolva van.
13. A 6 - 12. igénypontok bármelyike szerinti tárcsagenerátor, azzal jellemezve, hogy annak belsejében, előnyösen az állórész /Á/ belsejében, önmagában ismert egyenirányító egység van elrendezve.
14. A. 6 - 13. igénypontok bármelyike szerinti tárcsagenerátor, azzal jellemezve, hogy kerékpárra, előnyösen annak első vagy hátsó kerekére /EX, HK/ van felszere Ive.
HU892834A 1988-06-03 1989-06-02 Method for making radiation sensitive device HUH3517A (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
GB888813154A GB8813154D0 (en) 1988-06-03 1988-06-03 Improvements in/relating to radiation sensitive devices

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HUH3517A true HUH3517A (en) 1991-01-28

Family

ID=10638008

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU892834A HUH3517A (en) 1988-06-03 1989-06-02 Method for making radiation sensitive device

Country Status (19)

Country Link
US (1) US5006442A (hu)
EP (1) EP0344985B1 (hu)
JP (1) JP2761241B2 (hu)
KR (1) KR910000359A (hu)
AR (1) AR245830A1 (hu)
AT (1) ATE110176T1 (hu)
AU (1) AU620404B2 (hu)
BR (1) BR8902562A (hu)
CA (1) CA1332214C (hu)
DE (1) DE68917528T2 (hu)
DK (1) DK272489A (hu)
ES (1) ES2057122T3 (hu)
FI (1) FI892676A (hu)
GB (1) GB8813154D0 (hu)
HU (1) HUH3517A (hu)
NO (1) NO892262L (hu)
NZ (1) NZ229371A (hu)
ZA (1) ZA894146B (hu)
ZW (1) ZW7389A1 (hu)

Families Citing this family (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB8926281D0 (en) * 1989-11-21 1990-01-10 Du Pont Improvements in or relating to radiation sensitive devices
JP2630487B2 (ja) * 1990-06-14 1997-07-16 富士写真フイルム株式会社 感光性印刷版の製造方法
JP2622769B2 (ja) * 1990-04-19 1997-06-18 富士写真フイルム株式会社 感光性印刷版の製造方法
JPH0446343A (ja) * 1990-06-14 1992-02-17 Fuji Photo Film Co Ltd 感光性印刷版及びその製造方法
JPH0446341A (ja) * 1990-06-14 1992-02-17 Fuji Photo Film Co Ltd 感光性印刷版の製造方法
DE4126836A1 (de) * 1991-08-14 1993-02-18 Hoechst Ag Strahlungsempfindliches aufzeichnungsmaterial aus schichttraeger und positiv arbeitender, strahlungsempfindlicher schicht mit rauher oberflaeche
IT1252016B (it) * 1991-11-28 1995-05-27 Lastra Spa Metodo ed apparecchiatura per la mattatura di lastre da stampa fotosensibili
DE4228344C2 (de) * 1992-08-26 1999-06-10 Inst Chemo U Biosensorik E V Verfahren zur Photoresistbeschichtung von mikromechanisch dreidimensional strukturierten Bauteilen in der Mikrostrukturtechnik sowie Vorrichtung zur Durchführung des Verfahrens
DE4335425A1 (de) * 1993-10-18 1995-04-20 Hoechst Ag Mattiertes, strahlungsempfindliches Aufzeichnungsmaterial
DE19533021A1 (de) * 1995-09-07 1997-03-13 Hoechst Ag Mattiertes strahlungsempfindliches Aufzeichnungsmaterial und Verfahren zu dessen Herstellung
JPH10171124A (ja) * 1996-12-11 1998-06-26 Konica Corp 感光性印刷版の製造方法
US6174651B1 (en) * 1999-01-14 2001-01-16 Steag Rtp Systems, Inc. Method for depositing atomized materials onto a substrate utilizing light exposure for heating
US6500494B2 (en) 2000-12-29 2002-12-31 Kodak Polychrome Graphics Llc Spray coating matting method for printing plate precursors
JP5080177B2 (ja) * 2007-09-03 2012-11-21 日本電波工業株式会社 レジスト塗布装置

Family Cites Families (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JPS58137469A (ja) * 1982-02-10 1983-08-15 Fuji Photo Film Co Ltd 記録材料のマツト化方法
JPS59219751A (ja) * 1983-05-27 1984-12-11 Fuji Photo Film Co Ltd 記録材料のマツト化方法
DE3433247A1 (de) * 1984-09-11 1986-03-20 Hoechst Ag, 6230 Frankfurt Strahlungsempfindliches aufzeichnungsmaterial und verfahren zu seiner herstellung
DE3523176A1 (de) * 1985-06-28 1987-01-08 Hoechst Ag Strahlungsempfindliche beschichtungsloesung und verfahren zur herstellung einer strahlungsempfindlichen schicht auf einem schichttraeger
GB8529958D0 (en) * 1985-12-05 1986-01-15 Vickers Plc Radiation sensitive devices

Also Published As

Publication number Publication date
ZW7389A1 (en) 1989-12-20
CA1332214C (en) 1994-10-04
NZ229371A (en) 1991-07-26
ATE110176T1 (de) 1994-09-15
JP2761241B2 (ja) 1998-06-04
EP0344985A2 (en) 1989-12-06
ES2057122T3 (es) 1994-10-16
FI892676A0 (fi) 1989-06-01
BR8902562A (pt) 1990-03-20
NO892262D0 (no) 1989-06-02
FI892676A (fi) 1989-12-04
AR245830A1 (es) 1994-02-28
JPH0243554A (ja) 1990-02-14
EP0344985B1 (en) 1994-08-17
KR910000359A (ko) 1991-01-29
DE68917528D1 (de) 1994-09-22
DK272489D0 (da) 1989-06-02
US5006442A (en) 1991-04-09
EP0344985A3 (en) 1990-04-04
AU3591889A (en) 1989-12-07
NO892262L (no) 1989-12-04
ZA894146B (en) 1990-03-28
DK272489A (da) 1989-12-04
AU620404B2 (en) 1992-02-20
GB8813154D0 (en) 1988-07-06
DE68917528T2 (de) 1994-12-22

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HUH3517A (en) Method for making radiation sensitive device
US9917484B2 (en) Reluctance motor having inductor pole coils located between adjacent ones of the salient poles of a rotor
US5079461A (en) Power supply device for bicycles
US6777851B2 (en) Generator having axially aligned stator poles and/or rotor poles
US6756719B1 (en) Electrical generator with separated coil and set of magnets
US8294321B2 (en) Brushless machine having ferromagnetic side plates and side magnets
US20040070307A1 (en) Axial gap brushless DC motor
GB2131630A (en) Permanent-magnet energized generator for vehicles
KR20050086681A (ko) 축방향 자속 전동기 조립체
EP0587812A1 (en) ELECTRIC MACHINE.
EP1289119A3 (en) Motor/generator
US6922000B2 (en) Rotary electric machine
US20040140725A1 (en) Rotary electrical apparatus
CN201918876U (zh) 一种盘式车轮电机
HU195598B (en) Auxiliary rotor of permanent magnet for asynchronous motors
EP1755208A3 (en) Electric machine and method of using electric machine
US11563347B2 (en) Electric motors
EP1744437B1 (en) Self magnetizing motor and stator thereof
JPH0998556A (ja) 車両用交流発電機
US6380658B1 (en) Method and apparatus for torque ripple reduction in sinusoidally excited brushless permanent magnet motors
US20080197740A1 (en) Modular motor or alternator assembly
CN101951047A (zh) 一种盘式永磁复合无刷电机
JP2010063196A (ja) アキシャルギャップモータ及び電動式流体駆動装置
CN1195918A (zh) 一种单极直流电机
KR20150095556A (ko) 전기 구동식 모터사이클

Legal Events

Date Code Title Description
BGB9 Succession in title of applicant

Free format text: E.I. DU PONT DE NEMOURS AND CO., US

BFD9 Temporary protection cancelled due to non-payment of fee