HU215687B - Eljárás hajtómotorral mozgatott önműködő ajtó szabályozására - Google Patents

Eljárás hajtómotorral mozgatott önműködő ajtó szabályozására Download PDF

Info

Publication number
HU215687B
HU215687B HU9501849A HU9501849A HU215687B HU 215687 B HU215687 B HU 215687B HU 9501849 A HU9501849 A HU 9501849A HU 9501849 A HU9501849 A HU 9501849A HU 215687 B HU215687 B HU 215687B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
motor current
motor
maximum
value
stored
Prior art date
Application number
HU9501849A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT72244A (en
HU9501849D0 (en
Inventor
Ulrich Theile
Original Assignee
Dorma Gmbh. Und Co.Kg.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=6516892&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=HU215687(B) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Dorma Gmbh. Und Co.Kg. filed Critical Dorma Gmbh. Und Co.Kg.
Publication of HU9501849D0 publication Critical patent/HU9501849D0/hu
Publication of HUT72244A publication Critical patent/HUT72244A/hu
Publication of HU215687B publication Critical patent/HU215687B/hu

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H02GENERATION; CONVERSION OR DISTRIBUTION OF ELECTRIC POWER
    • H02HEMERGENCY PROTECTIVE CIRCUIT ARRANGEMENTS
    • H02H7/00Emergency protective circuit arrangements specially adapted for specific types of electric machines or apparatus or for sectionalised protection of cable or line systems, and effecting automatic switching in the event of an undesired change from normal working conditions
    • H02H7/08Emergency protective circuit arrangements specially adapted for specific types of electric machines or apparatus or for sectionalised protection of cable or line systems, and effecting automatic switching in the event of an undesired change from normal working conditions for dynamo-electric motors
    • H02H7/085Emergency protective circuit arrangements specially adapted for specific types of electric machines or apparatus or for sectionalised protection of cable or line systems, and effecting automatic switching in the event of an undesired change from normal working conditions for dynamo-electric motors against excessive load
    • H02H7/0851Emergency protective circuit arrangements specially adapted for specific types of electric machines or apparatus or for sectionalised protection of cable or line systems, and effecting automatic switching in the event of an undesired change from normal working conditions for dynamo-electric motors against excessive load for motors actuating a movable member between two end positions, e.g. detecting an end position or obstruction by overload signal
    • HELECTRICITY
    • H02GENERATION; CONVERSION OR DISTRIBUTION OF ELECTRIC POWER
    • H02HEMERGENCY PROTECTIVE CIRCUIT ARRANGEMENTS
    • H02H3/00Emergency protective circuit arrangements for automatic disconnection directly responsive to an undesired change from normal electric working condition with or without subsequent reconnection ; integrated protection
    • H02H3/02Details
    • H02H3/05Details with means for increasing reliability, e.g. redundancy arrangements

Description

A leírás terjedelme 6 oldal (ezen belül 2 lap ábra)
HU 215 687 Β
A találmány tárgya eljárás hajtómotorral mozgatott önműködő ajtó szabályozására, amelynek mozgásfolyamatát állandó jellel és/vagy legalább egy érzékelőjellel aktiváljuk, ahol mikroprocesszorral ellátott, programozható elektronikus vezérlőegységet alkalmazunk, amely vezérlőegység tárolójában az alkalmazott hajtómotor jelleggörbéit tároljuk, és egy lefutási program szerint az ajtó egymás felé mozgó záróélein fellépő erőket érzékeljük. Ilyen ajtók lehetnek például tolóajtók, ív mentén mozgatott tolóajtók, harmonikaajtók, forgószámyas ajtók, karusszelajtók stb., amelyek programozható elektronikus vezérlőegységgel vannak ellátva, amely vezérlőegység mikroprocesszort tartalmaz. Mivel a fentiekben megadott jellegű, automatikusan működő ajtók személyek áthaladására szolgálnak, fontos, hogy ezen ajtók vonatkozásában a maximális biztonságot érjük el, hogy az egymás felé mozgó záró-, illetve ellenzáróélek a felhasználó személyek számára ne teremtsenek veszélyhelyzeteket. Ilyen veszélyhelyzetek lehetnek például a személyek beszorulást okozó, illetve a záró- és ellenzáróélek között a hajtás által létrehozott túl nagy erő miatt sérülésekhez vezető helyzetek. Ezért van szükség arra, hogy az ilyen jellegű éleket biztonságossá tegyék, ami oly módon valósítható meg, hogy költséges és nagy ráfordítást igénylő érzékelő elrendezéseket helyeznek el, vagy pedig olyan eljárási lépéseket foganatosítanak, amelyek a hajtóegység vonatkozásában erőkorlátozást biztosítanak, és ezt ellenőrzés alatt tartják. Az ilyen erőkorlátozás azzal biztosítható, hogy például a hajtás teljesítményét olyan kis értékre méretezik, hogy a hajtómotor egy meghatározott erőt nem lép túl, ami viszont az ajtószámyak nem megfelelő, lassú menetéhez vezet.
Az EP 0 468 361 lajstromszámú szabadalmi bejelentés olyan megoldást ismertet, amelynél a mozgó elem záróélén fellépő záróerő korlátozva van. Egy redundáns kialakítású kapcsolási mérőelrendezés segítségével egy mérőellenálláson mért motoráram mellett a maximális motoráram alapértékét egy redundáns mérőrendszerbe juttatják, és ott feldolgozzák. Egy előre megadott motoráram túllépése esetén a hajtás elektronikus vezérlőberendezésébe egy lekapcsoló impulzust juttatnak. A redundáns kialakítás miatt a rendszer hibabiztos és önbiztos.
Az EP 0 548 505 lajstromszámú szabadalmi bejelentés a felvonóajtókon előforduló dinamikai tömeg meghatározására szolgáló eljárást és berendezést ismertet. Ezen eljárás során minden egyes zárásisebesség-értékhez meghatározzák az ajtószámy megfelelő kinetikai energiáját, hogy ily módon a záróélen hasonlóképpen megállapíthassák a kinetikai energiát. Ez fordított esetben azt a lehetőséget biztosítja, hogy a meghatározott kinetikai energia alapján egy maximálisan megengedett zárási sebességet írjanak elő, amely az ilyen ajtók vonatkozásában a megengedett tartományban van.
A DE 42 06272 Al lajstromszámú szabadalmi leírás egy vezérelten és/vagy szabályozottan üzemeltetett tolóajtóhoz egy üzemindítási eljárást és egy üzemelési berendezést ismertet. Az eljárás során a paramétereket az intelligens vezérlésnek köszönhetően a bekapcsolás kezdetén maga az ajtó csak egyszer határozza meg, és ezen paramétereket egy tartalmat megőrző tárolóba juttatják, és ott tárolják.
A DE OS 3921 158 lajstromszámú közrebocsátási irat egy csuklós ajtó nyitására és zárására szolgáló hajtóegységet ismertet. A megoldás egy szabályozóegységet tartalmaz, amely a motoráramot a motoráram tárolt maximális alapértékeinek alapján korlátozza. Ezen maximális alapértékek ebben az esetben a maximálisan megengedett ajtózárási erőknek felelnek meg. Bármilyen jellegű hatások miatt bekövetkező paraméterváltozásokat nem vesznek figyelembe.
A DE 4214 998 Al lajstromszámú szabadalmi leírás olyan megoldást ismertet, amely garázsajtó nyitásának és zárásának során megvalósított erőigény-megfigyelést biztosít. Az erőigény-megfigyelés biztonságmegfigyeléssel van összekapcsolva, és az erőigény maximális értékének túllépése esetén a hajtást kikapcsolja. Ennél a megoldásnál egy tároló tartalmazza az ajtó mozgásfolyamatától függő specifikus erőigényértéket.
A találmány révén megoldandó feladat, hogy egy erős hajtóegység alkalmazásával - amely hajtóegység motorból, vezérlőegységből és tápegységből áll, és képes arra, hogy a szükségesnél lényegesen nagyobb erőt tudjon a fő- és mellékzáróélek között lévő ajtószámy(ak)ra leadni - egy önműködő ajtó biztonságos járását további biztonságtechnikai berendezések járulékos telepítése nélkül biztosítsuk.
A feladat megoldására hajtómotorral mozgatott önműködő ajtó szabályozására olyan eljárást hoztunk létre, amelynek során a találmány szerint a hajtás teljes rendszerére kitelj edően egy mozgásfolyamat kezdetén, azaz az ajtószámyak nyitása és zárása esetén is a hajtómotor nyomaték-jelleggörbéjének lefutási programja szerint ellenőrzést hajtunk végre, ahol mindenkor a startfázisban (indítási fázis) egy rövid időtartamra a motoráram tárolt alapértékének túllépése megengedett. A lefutási program a felhasználó személyek számára maximális biztonságról gondoskodik.
Az ilyen, hajtáshoz társított tápegység rendszerint képes arra, hogy a főzáróél és a mellékzáróél között a megengedettnél nagyobb erőt hozzon létre. A nagy teljesítményű tápegységeket azért alkalmazzuk, hogy az ajtószámy mozgásfolyamata elfogadható időkereten belül fusson le, azaz követelmény, hogy egy ilyen jellegű ajtónak viszonylag gyorsan nyithatónak kell lennie.
A találmány szerinti gondolat abból indul ki, hogy a motoráram a csatlakoztatott hajtómotor erejére jellemző paraméter. A csatlakoztatott hajtómotor motoráramának és ezáltal jelleggörbéjének meghatározásával a forgatónyomaték vonatkozásában - amely forgatónyomatékot a motor képes előállítani - egy mértéket, és ezáltal egy specifikus mennyiséget határozunk meg. A motoráram meghatározása vagy programozó folyamattal történhet, vagy pedig maga a rendszer közvetlenül érzékeli ezt, vagy, mivel a meglévő üzemfeszültség ismert, a motor belső ellenállásán végzett mérésen vagy számításon keresztül valósulhat meg. Az ismert, illetve megállapított értékeket például E2-PROM-ba juttatjuk, és ott tároljuk.
HU 215 687 Β
Egy előre megadható időtartamon belül az ajtó minden egyes mozgásfolyamat során automatikusan önellenőrzést végez, éspedig a véghelyzetekben, azaz amikor az ajtószámyak zárt, illetve nyitott helyzetben vannak. Ezért minden egyes menet előtt a teljes rendszer ellenőrzése valósul meg, amelynek segítségével a hajtómotor nyomatékkorlátozása révén egyidejűleg a záróéleken erőkorlátozást biztosítunk. Az ajtó beüzemelése és ezt követő napi üzemelése között egy lefutási program gondoskodik a kiegyenlítésről, éspedig például azáltal, hogy minden egyes mozgás kezdete előtt a nyomaték-jelleggörbe ellenőrzése megy végbe, ugyanis ily módon azonnal felismerhető a hardver normál paramétereitől való eltérés. A felhasználó az ilyen ellenőrzés időtartamát nem tudja észlelni, mivel az ellenőrző eljárás nagyon rövid időtartamok alatt valósul meg. Egy ilyen jellegű ellenőrzési eljárás az alábbiak szerint hajtható végre.
- A motoráram számára startfázisban olyan alapértéket adunk meg (írunk elő), amely a maximálisan megengedett tárolt értéket meghaladja.
- A motort indítjuk.
- A motoráram tényleges értékét mérjük.
- Egy megadott maximális t, időre vonatkozóan ellenőrizzük a motoráram maximális tényleges értékét.
- A tényleges értéket egy, a maximálisan megengedett alapérték alatt lévő értékre szabályozzuk.
- Megállapítjuk, hogy a tényleges érték a maximálisan megengedett alapérték alatt van-e.
- Megállapítjuk, hogy a maximális t2 idő lejárt-e.
- Teszt eredménye pozitív.
- Teszt eredménye negatív.
Az első alapértékugrás révén az indítás során a hajtómotorhoz áramot vezetünk, és a motoráram olyan határértéket ér el, amely a megengedett maximális tényleges értéket meghaladja. Ezt a határértéket a nyitási fázis kezdetén érjük el. Ezt követően az alapértéket ismét csökkentjük, aminek következtében a motoráram a nyomaték-jelleggörbe határértéke alá csökken. Ezen teljes folyamatnak egy előre meghatározott idő alatt kell végbemennie. Amennyiben hiba lép fel, úgy azt jelezzük, és az ajtót azonnal önműködően veszélymentes állapotba hozzuk. Egy ilyen jellegű hiba például az ajtószámy hirtelen fellépő, könnyű vagy nehéz járása, vagy pedig egy akadály felmerülése lehet. Az előre megadott időtartamokon kívül előforduló bármilyen eltérés biztonságosan felismerhető, mivel normál üzemben a szabályozás a hajtást a forgatónyomaték görbe alatt és ezáltal biztonságos tartományban tartja.
A találmányt az alábbiakban egy előnyös kiviteli példa kapcsán a mellékelt rajzra való hivatkozással részletesebben is ismertetjük, ahol a rajzon az
1. ábrán egy teszt lefutásának vázlata látható startfázisban, és a
2. ábrán az alapérték meghatározását és a motoráram változását szemléltető függvények láthatók.
Egy mikroprocesszorhoz tartozó tárolóban tárolt lefutási program alapján megakadályozzuk a motoráramnak egy megadható maximális értéken és időn való túllépését. A motoráram nagysága egy mértéket jelent azon erő vonatkozásában, amely erő egy önműködő ajtó főzáróéle és mellékzáróéle között léphet fel. így például olyan lefutási program alkalmazható, amelynek alapján startfázisban egy vezérlőparancs hatására a hajtómotorhoz áramot juttatunk. Ahogy a fentiekben már említettük, a hajtómotor tápellátását biztosító, csatlakoztatott tápegység rendszerint túlméretezett, hogy a még meglehetősen nehéz ajtószámyak gyors induló mozgását is lehetővé tegyük. így például a motor forgatónyomaték-jelleggörbéje szerinti maximális értéknek megfelelően a megengedett erő túllépése nélkül gyorsítható. Egyidejűleg viszont folyamatosan mérjük a motoráramot, és a lefutási program alapján akkor csökkentjük, amikor a forgatónyomaték-jelleggörbén való túllépés előfordul. Azáltal, hogy az alapértéket csökkentjük, egyidejűleg a motoráram tényleges értéke is csökken, és ezáltal a fellépő erők csökkenését is biztosítjuk. Amennyiben a motoráram menet közben a maximálisan megengedett értéket túllépné, egy második lekapcsolási ágon keresztül a hajtást lekapcsoljuk. Ezen intézkedés biztosítja, hogy az ajtószámyak nem jelenthetnek veszélyt a felhasználó személyek számára.
Gyakran különböző fajta ajtókhoz egy és ugyanazon vezérlőegységet és ezáltal ugyanazon szabályozóegységet is alkalmazzuk úgy, hogy a csatlakoztatott motor a mindenkori ajtószámytömegek, illetve a helyi adottságok miatt különböző. Ezen okból kifolyólag a motorjelleggörbéket egy, a tartalmát megőrző tárolóban, amely például E2-PROM-ként lehet kialakítva, kell tárolni. Az ajtórendszer intelligenciájának köszönhetően arra is van lehetőség, hogy a rendszer a motoijelleggörbéket egy úgynevezett tanulómenet során rögzítse, és a megállapított értékeket szintén egy, a tartalmát megőrző tárolóban tárolja, amelyről ezen értékek a csatlakoztatott mikroprocesszor által lehívhatók és feldolgozhatok. A motoijelleggörbék és ezáltal a motoráram megállapítása mellett a motorfeszültséget is érzékeljük.
A találmány olyan eljárásra vonatkozik, amely lehetővé teszi, hogy egy előírható, választható időintervallum alapján a hajtást minden egyes menet előtt a főzáróéleken és mellékzáróéleken fellépő maximális erők betartása vonatkozásában teszteljük. Az 1. ábrán olyan folyamatábra látható, amely szerint 20 startparancs kiadásával 1 alapértékmegadást aktiválunk. Az 1 alapértékmegadás a maximálisan megengedett motoráramot határozza meg, amely a menetüzem számára megengedett áramot meghaladja. Ezen maximálisan megengedett motoráram egy tanulómenet segítségével történt rögzítés, illetve egy megfelelő programozás segítségével egy, a tartalmát megőrző tárolóban van tárolva. Ezt követően a hajtómotort 2 startparanccsal indítjuk. Az indulási fázisban növekvő motoráram értékét 3 motoráram-érzékelésen keresztül rögzítjük. Amenynyiben tényleges értéke a maximálisan megengedett érték alatt van, úgy ezt a tényt 10 kiválasztáson keresztül egy alprogramhoz 5 alapérték-összehasonlítás céljára továbbítjuk. A motoráram alapértékét 6 ténylegesértékösszehasonlítás során tovább feldolgozzuk. Amennyi3
HU 215 687 Β ben a tényleges érték a megengedett értéket meghaladja, úgy ezt a tényt 13 „alacsonyabb tényleges érték”-jelzésen keresztül 9 „teszt negatív” kiértékeléshez továbbítjuk. Azáltal, hogy a teszt eredménye negatív, 18 parancson át 19 tesztprogramvéghez kerül. Egy előírható idő alapján ez a teszt közvetlenül, vagy egy későbbi időpontban a felhasználó személy kívánságának megfelelően megismételhető. Amennyiben viszont a motoráram kisebb, mint a maximálisan megengedett érték, úgy ezt a tényt a lefutási program alapján 7 időalappal közöljük. Amennyiben a teljes időbeli lefutás a 7 időalap előre megadott t2 idején belül van, úgy ezt 15 tesztközlésen keresztül 8 tesztkiértékelésnek jelezzük. A 8 tesztkiértékelés jelzi, hogy a teszt pozitívan futott le, és ezáltal a hajtás a követelményeknek megfelelően működik. Ezt 17 parancson keresztül a 19 tesztprogramvéggel közöljük. Ezen mozgás vonatkozásában egy későbbi időpontban nincs szükség a teszt megismétlésére. Amennyiben viszont a motoráram a megengedett értéket meghaladja, úgy ezt a 7 időalapon és 14 visszavezetésen keresztül ismételten a motoráram 6 ténylegesérték-összehasonlításhoz visszavezetjük. Amennyiben elértük, hogy a motoráram a 7 időalap t2 ideje alatt megfelelően csökkenjen, úgy, ahogy a fentiekben már leírtuk, pozitív tesztjelzést adunk le. Amennyiben a hajtás nem képes arra, hogy az előre megadható t2 időn belül a motoráramot megfelelően a megadott határértékeken belül tarsa, úgy ezt a tényt a 6 ténylegesértékösszehasonlításon és 13 „alacsonyabb tényleges érték” jelzésen keresztül 9 „teszt negatív” jelzésként a programmal közöljük.
Egy további programág lehetővé teszi, hogy a 3 motoráram-érzékelés felől a megengedett értéknél kisebb áramérték esetén ezt a tényt 11 kiválasztáson keresztül a 4 t[ időalapnak jelezzük. Amennyiben a 4 időalap tj ideje még nem telt el, úgy ezt 16 tesztközlésen keresztül 8 tesztkiértékelés felé, a teszt pozitív kimenete felé jelezzük. Ha viszont a teszt a 4 időalapon belül negatív eredménnyel fut le, úgy ezt 12 visszavezetésen keresztül a 3 motoráram-érzékelés felé visszajelezzük, és itt a programon keresztül az előre megadható időn belül vagy egy pozitív, vagy egy negatív tesztről hozunk döntést.
A 2. ábra alsó részében látható a motoráram 23 tényleges értékének időfuggvénye, míg az ábra felső részében a motoráram 24 alapértékének megadását szemléltettük. A motoráramot impulzusszélesség-moduláció segítségével vezéreljük. A 25 tesztfázison belül, amelyet az 1. ábra szerinti folyamatábrán jelöltünk be, a hajtást a főzáróél és mellékzáróél közötti lehetséges és ezáltal elérendő maximális erő vonatkozásában teszteljük. A motoráram 23 tényleges értékének változását személtető görbén látható, hogy a teljes tesztnek a 21, 22 t1( t2 idők alatt le kell futnia. Ez a görbe azt is mutatja, hogy a maximális motoráram a 22 t2 idő alatt a motoráram maximálisan megengedett 26 értékét meghaladja. Az ajtószárnyak által ezen idő alatt megtett útszakasz elhanyagolhatóan kicsi.
A fentiekben leírt programlefutások alapján látható, hogy a találmány olyan eljárást javasol, amely egyszerű és költségkímélő módon előre megadható tartományokon belül a motoráram szabályozását teszi lehetővé, és egyben maximális biztonságot nyújt.

Claims (7)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Eljárás hajtómotorral mozgatott önműködő ajtó szabályozására, amelynek mozgásfolyamatát állandó jellel és/vagy legalább egy érzékelőjellel aktiváljuk, ahol mikroprocesszorral ellátott, programozható elektronikus vezérlőegységet alkalmazunk, amely vezérlőegység tárolójában az alkalmazott hajtómotor jelleggörbéit tároljuk, és egy lefutási program szerint az ajtó egymás felé mozgó záróélein fellépő erőket érzékeljük, azzal jellemezve, hogy a hajtórendszert a tárolt motomyomatékjelleggörbével az ajtószámy(ak) minden egyes menete kezdetén ellenőrizzük.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az ellenőrzést lefutási program segítségével az alábbi kritériumok és lépések szerint hajtjuk végre:
    a) a hajtómotor startfázisában a motoráram számára a tárolt jelleggörbe maximálisan megengedett értékét meghaladó alapértéket adunk meg,
    b) a hajtómotort indítjuk,
    c) a motoráram tényleges értékét méijük,
    d) egy megadott maximális fi időre (21) vonatkozóan a motoráram maximális tényleges értékét ellenőrizzük,
    e) a maximálisan megengedett motoráram-alapérték túllépése esetén egy előre megadható időintervallum után az alapértéket a tárolt jelleggörbe alatt lévő értékre csökkentjük,
    f) a motoráram maximálisan megengedett értéken (26) való túllépése esetén, és amennyiben a motoráram a tesztelőírás csökkentését követően a megadott maximális t2 időn (22) belül nem éri el a motoráram maximálisan megengedett értékét (26), a hajtást automatikusan üzemen kívül helyezzük.
  3. 3. A 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a motomyomaték-jelleggörbe maximálisan megengedett alapértékeinek az előre megadott fi és t2 időn (21 és 22) kívül történő túllépése esetén a hajtómotort azonnal lekapcsoljuk.
  4. 4. A 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a motor jelleggörbéinek megállapításához egy tanulómenet során a motoráramot, a motorfeszültséget és a hozzá tartozó motorfordulatszámot érzékeljük, és a vezérlőegységbejuttatjuk, és ott tároljuk.
  5. 5. A 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a motor jelleggörbéket programozzuk.
  6. 6. A 4. és 5. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a motorjelleggörbéket egy E2-PROM-ban tároljuk.
  7. 7. Az 1-3. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a hajtómotort impulzusszélesség-moduláció segítségével szabályozzuk.
HU9501849A 1994-05-02 1995-02-10 Eljárás hajtómotorral mozgatott önműködő ajtó szabályozására HU215687B (hu)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4415164 1994-05-02

Publications (3)

Publication Number Publication Date
HU9501849D0 HU9501849D0 (en) 1996-01-29
HUT72244A HUT72244A (en) 1996-04-29
HU215687B true HU215687B (hu) 1999-02-01

Family

ID=6516892

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU9501849A HU215687B (hu) 1994-05-02 1995-02-10 Eljárás hajtómotorral mozgatott önműködő ajtó szabályozására

Country Status (14)

Country Link
US (1) US5770934A (hu)
EP (1) EP0730791B1 (hu)
CN (1) CN1047888C (hu)
AT (1) ATE181186T1 (hu)
AU (1) AU695609B2 (hu)
CZ (1) CZ288844B6 (hu)
DE (2) DE19504032C2 (hu)
DK (1) DK0730791T3 (hu)
ES (1) ES2090000T3 (hu)
GR (2) GR960300054T1 (hu)
HU (1) HU215687B (hu)
PL (1) PL176985B1 (hu)
SK (1) SK283170B6 (hu)
WO (1) WO1995030265A1 (hu)

Families Citing this family (71)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE29621617U1 (de) * 1996-12-12 1997-03-13 Siemens Ag Vorrichtung zur Überwachung und Begrenzung der statischen Schließkraft einer längsgeführt hin und her bewegbaren Masse
DE19700828C5 (de) * 1997-01-13 2013-06-06 Geze Gmbh Verfahren zum Betrieb einer automatischen Türanlage
WO1999022105A2 (en) * 1997-10-29 1999-05-06 Butcher Boy Limited Liability Corporation A programmable movable partition system
DE19819704B4 (de) * 1998-05-02 2006-09-21 Wabco Gmbh & Co.Ohg Verfahren zur zyklischen Überprüfung von Überwachungseinrichtungen in Türschließanlagen
FR2782855B1 (fr) * 1998-08-25 2000-11-17 Jouan Dispositif de controle de la vitesse de rotation d'un moteur electrique et appareil de centrifugation equipe d'un tel dispositif
US6161438A (en) * 1998-10-20 2000-12-19 Wayne-Dalton Corp. System and related methods for detecting a force profile deviation of a garage door
US6118243A (en) * 1999-04-07 2000-09-12 Overhead Door Corporation Door operator system
AU745478B2 (en) * 1999-05-21 2002-03-21 Automatic Technology Australia Pty Ltd Control system and method for an automatic door or gate
EP1188226B1 (en) * 1999-05-21 2005-11-30 Automatic Technology Australia Pty. Ltd. Control system and method for an automatic door or gate
DE20005054U1 (de) * 2000-03-20 2000-05-18 Dewert Antriebs Systemtech Elektromotorischer Antrieb
JP4910233B2 (ja) * 2000-12-27 2012-04-04 アイシン精機株式会社 車両における開閉体の開閉制御方法及び開閉体の開閉制御装置
ITTV20010015A1 (it) * 2001-02-02 2002-08-02 Nice Spa Metodo e dispositivo di controllo per assicurare la sicurezza meccanica di un cancello o porta avente almeno un'anta azionata elettricamente
FR2824204B1 (fr) * 2001-04-30 2003-06-13 Valeo Systemes Dessuyage Procede de regulation electronique d'un moteur electrique
US8225458B1 (en) 2001-07-13 2012-07-24 Hoffberg Steven M Intelligent door restraint
DE10150500B4 (de) * 2001-10-12 2004-12-09 Westfaliasurge Gmbh Vorrichtung zum Bewegen einer in Wirklage mit dem Euter eines zu melkenden Tieres bringbaren Einrichtung
US6662848B2 (en) * 2002-02-20 2003-12-16 Won-Door Corporation Automatic door and method of operating same
US20030189415A1 (en) * 2002-04-08 2003-10-09 The Chamberlain Group, Inc. Method and apparatus for pulse variable-controlled movable obstacle detection
JP3620836B2 (ja) * 2002-04-25 2005-02-16 アイシン精機株式会社 開閉体の動作機構
JP3934022B2 (ja) * 2002-10-09 2007-06-20 株式会社大井製作所 車両用開閉体の速度制御装置
JP2004176417A (ja) * 2002-11-27 2004-06-24 Aisin Seiki Co Ltd 開閉体の挟み込み検知装置
US6870334B2 (en) * 2002-12-31 2005-03-22 The Chamberlain Group, Inc. Movable barrier operator auto-force setting method and apparatus
DE10310480B4 (de) * 2003-03-11 2006-10-12 Sommer Antriebs- Und Funktechnik Gmbh Verfahren und Vorrichtung zum Steuern eines Torantriebes
US7316096B2 (en) * 2004-06-30 2008-01-08 Yale Security Inc. Door operator
US7271560B2 (en) * 2004-10-28 2007-09-18 A.O. Smith Corporation Assembly for moving a barrier and method of controlling the same
US7034486B1 (en) * 2004-12-06 2006-04-25 Overhead Door Corporation Barrier operator controller with user adjustable force setpoint
US7208897B2 (en) * 2005-03-04 2007-04-24 Linear Corporation Motion control system for barrier drive
US20060244271A1 (en) 2005-04-13 2006-11-02 Dynatool Industries Inc. Door operator assembly
US8169169B2 (en) * 2005-04-13 2012-05-01 Brian Hass Door operator for controlling a door and method of same
DE102005030600A1 (de) * 2005-06-30 2007-01-11 Siemens Ag Einklemmschutzerkennung auf Prinzip von Vergleich des Duty Cicle einer PWM Regelung
CA2842521C (en) * 2007-04-24 2017-03-07 Yale Security Inc. Door closer assembly
US8844200B2 (en) * 2008-04-02 2014-09-30 Globe Motors, Inc. Electrical door operator
US8261491B2 (en) 2008-04-02 2012-09-11 Leon Yulkowski Concealed electrical door operator
US8405337B2 (en) * 2008-11-12 2013-03-26 Globe Motors, Inc. Method of controlling an automatic door system
NL2002818C2 (en) * 2009-04-29 2010-11-01 Royal Boon Edam Group Holding B V Revolving door lock.
FR2947116B1 (fr) * 2009-06-19 2011-08-26 Arvinmeritor Light Vehicle Sys Procede d'obtention d'un critere de detection d'obstacles a la fermeture d'un ouvrant
US8653982B2 (en) 2009-07-21 2014-02-18 Openings Door monitoring system
EP2293426B1 (en) * 2009-09-02 2016-04-27 Carlo Gavazzi Services AG Softstarter device and method for an electric motor
US8407937B2 (en) * 2009-10-22 2013-04-02 Yale Security Inc. Door operator
US9163446B2 (en) 2010-03-17 2015-10-20 Yale Security Inc. Door control apparatus
US8547046B2 (en) 2010-04-16 2013-10-01 Yale Security Inc. Door closer with self-powered control unit
US8779713B2 (en) 2010-04-16 2014-07-15 Yale Security Inc. Door closer with dynamically adjustable latch region parameters
US8527101B2 (en) 2010-04-16 2013-09-03 Yale Security Inc. Door closer assembly
US8415902B2 (en) 2010-04-16 2013-04-09 Yale Security Inc. Door closer with calibration mode
US8773237B2 (en) 2010-04-16 2014-07-08 Yale Security Inc. Door closer with teach mode
US8564235B2 (en) 2010-04-16 2013-10-22 Yale Security Inc. Self-adjusting door closer
US8390219B2 (en) 2010-07-29 2013-03-05 Yale Security Inc. Door operator with electrical back check feature
EP2656353A4 (en) * 2010-12-23 2018-02-14 Veritas Medical Solutions, LLC Rotating radiation shielded entrance assembly
US9752369B2 (en) 2011-05-24 2017-09-05 Overhead Door Corporation Barrier operator mechanical transmission assembly
US9506284B2 (en) 2011-11-21 2016-11-29 Stanley Black & Decker, Inc. Automatic door system with door system user interface
CN103161377B (zh) * 2011-12-09 2016-08-03 福建安麟智能科技股份有限公司 一种电动门运行的控制方法
KR101307371B1 (ko) * 2011-12-29 2013-09-12 (주) 모토텍 파워 트렁크 또는 파워 테일게이트 제어 시스템 및 그 방법
US9080363B2 (en) * 2012-03-13 2015-07-14 Ford Global Technologies, Llc Vehicle door swing governor
EP2653642B1 (de) * 2012-04-20 2019-03-13 Hawa Sliding Solutions AG Verfahren für den betrieb eines faltsystems und faltsystem
DE202012012478U1 (de) * 2012-07-30 2013-02-15 Fraba Nv Überwachungs- und Ansteuervorrichtung für eine Toreinheit
CN104566533B (zh) * 2013-10-21 2017-03-08 美的集团股份有限公司 门电机的控制方法、控制装置和微波炉
DE102014212553B3 (de) * 2014-06-30 2015-07-09 Siemens Aktiengesellschaft Modulares Türantriebssteuerungssystem sowie modulares Türantriebssystem
FR3024176B1 (fr) * 2014-07-25 2016-08-05 Somfy Sas Procede de controle d'un actionneur d'enroulement, actionneur d'enroulement configure pour un tel procede et installation de fermeture ou de protection solaire comprenant un tel actionneur
US10378262B2 (en) 2014-10-23 2019-08-13 Leon Yulkowski Door operator and clutch
USD771836S1 (en) 2015-02-09 2016-11-15 Apple Inc. Combined doors with room
US10876347B2 (en) * 2015-07-01 2020-12-29 Apple Inc. Rotating door systems and methods
JP6504081B2 (ja) * 2016-02-26 2019-04-24 オムロン株式会社 制御装置、制御プログラムおよび記録媒体
CN105841935B (zh) * 2016-03-17 2019-02-01 南京海益开电子科技有限公司 开窗机或开门机运行安全限值的计算方法
US10208520B2 (en) * 2016-05-16 2019-02-19 Schlage Lock Company Llc Method and apparatus for adjusting the closing force of a door
DE102016212046A1 (de) * 2016-07-01 2018-01-04 Continental Automotive Gmbh Verfahren und Vorrichtung zur Erkennung einer von einem mit einem elektrischen Motor elektrisch verstellbaren Teil auf einen ggf. daran anliegenden Körper ausgeübten Kraft
US10392849B2 (en) 2017-01-18 2019-08-27 Ford Global Technologies, Llc Assembly and method to slow down and gently close door
US10280042B2 (en) 2017-04-04 2019-05-07 Otis Elevator Company Method and apparatus for stall control of elevator door
JP7005971B2 (ja) * 2017-07-10 2022-01-24 株式会社アイシン 車両用開閉体の制御装置
JP7005972B2 (ja) * 2017-07-10 2022-01-24 株式会社アイシン 車両用開閉体の制御装置
US10968676B2 (en) 2018-04-24 2021-04-06 Gmi Holdings, Inc. Movable barrier apparatus and methods for responding to barrier travel obstructions and abnormalities
US11746584B2 (en) 2019-04-24 2023-09-05 Gmi Holdings, Inc. Remote monitoring and control of moveable barrier in jackshaft door operator system
CN114996884B (zh) * 2022-07-18 2022-12-13 成都飞机工业(集团)有限责任公司 一种自动铺丝设备旋转工装定位器运动角度求解方法

Family Cites Families (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4338553A (en) * 1979-12-04 1982-07-06 Scott Jr Waller M Control system for a motor actuated door operating mechanism
GB2072884B (en) * 1980-03-28 1985-01-16 Hitachi Ltd Automatic door control apparatus
US4638433A (en) * 1984-05-30 1987-01-20 Chamberlain Manufacturing Corporation Microprocessor controlled garage door operator
US4855653A (en) * 1988-03-03 1989-08-08 Stanley Automatic Openers Obstruction detection in automatic portal control apparatus employing induction motor power factor
DE3921158A1 (de) * 1989-06-28 1991-01-10 Pintsch Bamag Ag Antriebsvorrichtung fuer eine selbsttaetig oeffnende und schliessende tuer, insbesondere eine gelenktuer
ATE124817T1 (de) * 1990-07-26 1995-07-15 Dorma Gmbh & Co Kg Begrenzung der schliesskraft an der schliesskante eines beweglichen elementes.
ES2086615T3 (es) * 1991-12-24 1996-07-01 Inventio Ag Procedimiento y dispositivo para determinar la masa dinamica y la fuerza media de rozamiento de una puerta de ascensor.
DE4203659A1 (de) * 1992-02-10 1993-08-12 Bayerische Motoren Werke Ag Blockiererkennung von gleichstrommotoren
DE4206272A1 (de) * 1992-02-28 1993-09-02 Siemens Ag Betriebsstartverfahren und betriebseinrichtung fuer eine gesteuert und/oder geregelt betriebene schiebetuer
CN2117662U (zh) * 1992-04-03 1992-09-30 沈远才 电机节电保护器
DE4214998C2 (de) * 1992-05-06 1995-06-29 Prettl Rolf Torantrieb und Verfahren zum Betreiben eines Torantriebes
EP0598227A1 (en) * 1992-10-19 1994-05-25 Takeda Chemical Industries, Ltd. Low-pressure and low-temperature moldable composition and shaped article therefrom
US5278480A (en) * 1992-10-26 1994-01-11 Stanley Home Automation Door opener control with adaptive limits and method therefor
DE9307326U1 (hu) * 1993-05-14 1993-07-29 Siemens Ag, 80333 Muenchen, De

Also Published As

Publication number Publication date
AU695609B2 (en) 1998-08-20
GR960300054T1 (en) 1996-10-31
DE19504032A1 (de) 1995-11-09
US5770934A (en) 1998-06-23
CZ288844B6 (cs) 2001-09-12
SK166395A3 (en) 1997-07-09
ATE181186T1 (de) 1999-06-15
DK0730791T3 (da) 2000-01-17
GR3031099T3 (en) 1999-12-31
PL176985B1 (pl) 1999-08-31
SK283170B6 (sk) 2003-03-04
DE19504032C2 (de) 1996-11-14
EP0730791B1 (de) 1999-06-09
ES2090000T3 (es) 1999-09-16
HUT72244A (en) 1996-04-29
CN1122173A (zh) 1996-05-08
AU1804595A (en) 1995-11-29
CN1047888C (zh) 1999-12-29
WO1995030265A1 (de) 1995-11-09
EP0730791A1 (de) 1996-09-11
ES2090000T1 (es) 1996-10-16
PL312416A1 (en) 1996-04-15
DE59506168D1 (de) 1999-07-15
HU9501849D0 (en) 1996-01-29
CZ896A3 (en) 1996-04-17

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU215687B (hu) Eljárás hajtómotorral mozgatott önműködő ajtó szabályozására
US6236176B1 (en) Method for electronic control and adjustment of the movement of electrically actuated units
US5789887A (en) Automatic door
US5557887A (en) Yieldable gearing and safety mechanisms for garage door operators
US6456022B1 (en) Movable barrier operator
US6064165A (en) Power window or panel controller
US6528961B1 (en) Movable barrier operator having force and position learning capability
US7305290B2 (en) Controlling device of a regulating device of a motor vehicle
US4401929A (en) Control apparatus of automatic door
HUT69227A (en) Revolving door drive, device and process for operating it
US6034495A (en) Apparatus for detecting pinching of an object in a power window
US6646399B2 (en) Controller for shutting apparatus
JPH055378A (ja) 自動ドアの扉開閉ストローク値の記憶方法
GB2221769A (en) Improvements in electric motor control
JPH10203762A (ja) エレベータドアの動作妨害の検出方法
JPH1037637A (ja) シャッター開閉装置
JP4505570B2 (ja) シャッター装置の過負荷検知装置
JPH07139259A (ja) 車両用パワーウィンドの制御装置
JP2000008703A (ja) 扉の開閉異常検査装置および検査方法
JPH0584353B2 (hu)
JPH04149609A (ja) ゲート開閉装置
JPH06261578A (ja) 電動開閉機器制御装置

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Lapse of definitive patent protection due to non-payment of fees