HU213477B - Process for preparing framycetin sulphate - Google Patents

Process for preparing framycetin sulphate Download PDF

Info

Publication number
HU213477B
HU213477B HU9204061A HU9204061A HU213477B HU 213477 B HU213477 B HU 213477B HU 9204061 A HU9204061 A HU 9204061A HU 9204061 A HU9204061 A HU 9204061A HU 213477 B HU213477 B HU 213477B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
framicetin
ammonia
product
eluting
solution
Prior art date
Application number
HU9204061A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT65775A (en
HU9204061D0 (en
Inventor
Tibor Both
Laszlo Eszenyi
Peterne Eggenhofer
Maria Hoegye
Karoly Nagy
Fehervari Aniko Bedene
Andras Kiss
Original Assignee
Biogal Gyogyszergyar
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Biogal Gyogyszergyar filed Critical Biogal Gyogyszergyar
Priority to HU9204061A priority Critical patent/HU213477B/hu
Publication of HU9204061D0 publication Critical patent/HU9204061D0/hu
Publication of HUT65775A publication Critical patent/HUT65775A/hu
Publication of HU213477B publication Critical patent/HU213477B/hu

Links

Abstract

A találmány tárgya eljárás framicetin-szulfát előállítására ffamicetint tartalmazó vizes oldatokból gyengén savas kationcserélő gyantán történő megkötés, eluálás, bepárlás, kénsavval történő reagáltatás, és a termék kinyerése útján oly módon, hogy az ioncsere során az elúciót 2-5 féle, egyre nagyobb koncentrációjú ammónia oldattal végzik, melyek koncentrációi 0,15-2,0 M tartományba esnek, a kapott fő frakciót kationcserélő gyantán a végtermék pirogénmentessége céljából ismét megkötik, arról 1,0-2,5 M ammónia oldattal eluálják, majd az eluátumból a terméket kénsavas sójának képzése után porlasztva szárítással kinyerik. HU 213 477 B A leírás terjedelme: 4 oldal

Description

A találmány tárgya eljárás framicetin-szulfát előállítására framicetin tartalmú vizes oldatokból gyengén savas kationcserélő gyantán történő megkötés, eluálás, bepárlás, kénsavval történő reagáltatás és a termék kinyerése útján.
Irodalmi adatok alapján ismert, hogy a framicetint (melynek kémiai neve: 2-dezoxi-4-0-(2,6-diamino-2,6didezoxid-a-D-glükopiranozil)-5-0-/3-0-(2,6-diamino-2,6-didezoxi-P-L-idopiranozil)-3-D-ribofuranozil/-sztreptamin) tartalmazó vizes oldatokból a hatóanyag kinyerése alapvetően kicsapásos, extrakciós, illetve ioncserés eljárások segítségével történik.
Napjainkban ipari méretű elválasztás esetén főként az ioncserés módszereket alkalmazzák, mivel összességében ezek biztosítják a legkedvezőbb eredményt. Ezen eljárások alkalmasak a fermentléből történő hatóanyag kinyerésre, de a humán és veteriner terápiában használható, a jelenlegi követelményeket kielégítő termék előállítására kevéssé megfelelőek. A mikroorganizmusok által termelt sokféle melléktermék egy részének kémiai sajátságai ugyanis hasonlóak a célvegyületéhez, ezért azok egy része az ioncserélő gyantáról a framicetinhez hasonlóan eluálódik. Ennek kiküszöbölésére az irodalmi adatok szerint egyrészt az ioncsere más típusú oszlopon történő ismételt végrehajtása; másrészt az elució segédanyagokkal történő módosítása alkalmas.
Erősen savas kationcserélő gyantán történő ismételt ioncserét javasolnak az US 2 944 939, illetve US 3.005.815 lsz. szabadalmi leírások szerzői, míg szulfonsav típusú gyantán történő tisztítást az US 2 827 417 lsz. leírás feltalálói. Adszorpciós gyanta szintén alkalmazható ezen célra a HU 162 943 lesz leírás szerint.
Különféle segédanyagok felhasználására az elució során szintén széles körben hivatkoznak, így például alkalmaznak EDTA-t (US 3 313 694 lsz. szabadalmi leírás) ammónium-molibdátot (US 3.313.693 lsz. szabadalmi leírás) nátrium-fluoridot (FR 1 360 928 lsz. Szabadalmi leírás) nem-ionos detergenst (CS 116 561 lsz. Szabadalami leírás)
A fenti módokon kapott vizes oldatokat még általában aktív szenes derítésnek és/vagy a színanyagokat roncsoló vegyszeres kezelésnek vetik alá.
Az ismert eljárásokat áttekintve és egy részüket reprodukálva megállapítható, hogy a végtermékek 92% körüli mennyiségben tartalmaznak framicetin-szulfátot, 1-2 százalékban neomicin-C szulfátot, bennük a szulfát hamu mennyisége kb. 1% és esetenként alkohol maradványokat tartalmaznak az ebben történt kicsapás következtében.
Napjainkban az egyik legszigorúbb és legszélesebb körű követelményrendszert a framicetinre vonatkozóan a BP 88. angol és a Ph. Francé X. francia gyógyszerkönyvek tartalmazzák. Ezek szerint - egyebek között - a terápiás célra használható framicetin neomicin-C tartalma legfeljebb 3,0%, alkoholtartalma max. 2,0%, szulfát hamu tartalma legfeljebb 1,0% lehet és a vérnyomáscsökkentő szennyezők vonatkozásában is szigorú követelményeknek kell megfelelni a vegyületnek. További lényeges kívánalom, hogy az anyagnak pirogén-mentesnek kell lennie.
Irodalmi kutatásunk alapján nem találtunk olyan tisztítási eljárást, amely a fent említett követelményrendszert teljes körűen kielégítő framicetint biztosítana. Lehetséges, hogy a fent is említett eljárások kombinációja vagy egymás utáni többszöri végrehajtása a kémiai összetételt illetően elengedően tiszta framicetint eredményez, ez viszont kísérleteink szerint a kihozatal drasztikus romlásával és/vagy a környezetszennyező anyagok mennyiségének és/vagy az időigény növekedésével jár.
Az ismert eljárások további hátránya, hogy a végtermék pirogén anyagokat tartalmaz, melyek eltávolítása vízben való beoldás és membránszűrés útján ugyan megoldható, de hátrányos az időigényesség és a jó minőségű szűrők tekintélyes ára folytán.
Találmányunk kidolgozása során ezért célul tűztük ki egy olyan tisztítási eljárás kidolgozását, amellyel kapott termék a BP. 88. gyógyszerkönyv követelményrendszerét teljeskörűen kielégíti, sőt, egyes paramétereket illetően annál nagyságrenddel jobb eredmény biztosítására képes. További célunk volt, hogy az eljárás egyszerűen megvalósítható legyen membránszűrés nélkül, és a potenciálisan környezetszennyező anyagok kibocsátását minimálisra csökkentsük.
Kísérleteink során felismertük, hogy a fenti cél megvalósítható oly módon, hogy az előtisztításnak már valamilyen ismert módon alávetett, framicetin tartalmú vizes oldatot gyengén savas kationcserélő gyantán kötjük meg, de az általánosan ismert módon végrehajtott vizes ammóniaoldatos elucióval szemben pontosan meghatározott, többféle eltérő koncentrációjú ammónia-oldattal gradiens eluciót végzünk.
Ez a megoldás azzal a nem várt előnyös hatással jár, hogy a szokásosnál kisebb mértékű a gyantán megkötött minor-komponensek és színanyag szennyezők lemosódása az elució során a framicetint tartalmazó frakciókba.
Ennek következményeképpen egyrészt olyan tiszta framicetin frakció elkülönítése lehetséges, amely legfeljebb tized százalékos nagyságrendben tartalmaz neomicin-C-t, másrészt a termék hamu és színanyag tartalma, továbbá a vérnyomáscsökkentő szennyezők koncentrációja drasztikusan csökken. További problémát jelentett viszont az eluálással nyert vizes framicetin oldat pirogenitása. Ipari méretekben ugyanis az elucióhoz használatos híg vizes ammónia-oldatok előállítása koncentrált (általában a.l.t. minőségű) ammóniaoldat ionmentes vizes hígításával történik. A hígításhoz alkalmazott ionmentes víz pirogenitást okozó szennyezőanyag tartalma egy felső határértéket nem érhet el, ez a felhasználhatóságának alapvető kritériuma.
Az elució során kapott fő frakciót viszont ammóniamentesíteni és töményíteni kell, a további feldolgozás gazdaságos kivitelezése érdekében. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy az oldattérfogat nyolcvanadszázad részére csökken, következésképpen a pirogén anyagok koncentrációja ugyanilyen mértékben nő. A termék így nem elégítené ki a pirogén mentesség követelményét, ezért más szerzők általában azt javasolják, hogy költséges, sérülékeny, 0,1 pm körüli pórusméretü membránszűrőn át kell szűrni az oldatot.
Ehhez jó minőségű, megbízható szűrő szükséges,
HU 213 477 Β mely általában nem regenerálható, így e miatt a termék fajlagos költségei jelentősen nőnek.
A pirogénmentesítésre előkészített oldat viszonylag nagy térfogatú és kicsi a hatóanyag koncentrációj a. Ilyen körülmények mellett szakember számára nem várt, hogy pirogénmentesítés és betöményítés újabb kationcserélő oszlop segítségével megvalósítható.
Kísérleteink során úgy találtuk, hogy a membrán szűrési módszer egyszerűen kiküszöbölhető és pirogénmentes termék állítható elő úgy, hogy a fent említett gyengén savas kationcserélő gyantából eluált fő frakciót újabb, hasonló típusú gyantát tartalmazó oszlopon kötjük még, a gyantát ionmentes vízzel kimossuk, majd ezen gyantáról viszonylag töményebb ( 1,0-2,0 M-os) ammónia oldattal eluáljuk a framicetint.
Ezen ioncsere során a framicetin már kis oldattérfogatban eluálható, a pirogenitást okozó koncentrálódással gyakorlatilag nem kell számolni. További előny, hogy a gyanta tisztítható a regenerálás során, így az a potenciális veszélyforrás, hogy maga a gyanta visz az oldatba pirogenitást okozó fehérje ffagmenseket, kizárható.
A találmányunk szerinti eljárás során tehát úgy járunk el, hogy a framicetin-szulfát előállítását az azt tartalmazó vizes oldatokból végezzük gyengén savas kationcserélő gyantán történő megkötéssel, eluálással, bepárlással, kénsavval történő reagáltatással, aktív szenes derítéssel oly módon, hogy az ioncsere során az elúciót 2-5 féle, egyre nagyobb koncentrációjú ammónia-oldattal végezzük, melyek koncentrációi 0,15-2,5 M tartományba esnek, a kapott fő frakciót kationcseréló gyantán ismét megkötjük, innen 1,0-2,0 M-os ammóniaoldattal eluáljuk, majd az eluátumból a terméket porlasztva szárítással kinyerjük.
Eljárásunk előnyei az alábbiak:
- egyszerű technológiával, olcsó vegyszerekkel hajtható végre,
- szerves oldószerek alkalmazása szükségtelen, a környezetszennyező anyagok emissziója csekély,
- aktív szén felhasználás minimális
- a termék hamutartalma és a neomicin C szennyezése nagyságrenddel jobb (kb. 0,1%) mint a BP. 88 követelménye
- szerves oldószer maradványokat a termék nem tartalmaz
- pirogénmentes anyag nyerhető membránszürő alkalmazása nélkül.
A találmányunk szerinti megoldást az alábbi példákkal mutatjuk be, anélkül, hogy oltalmi igényünket ezekre korlátoznánk.
1. példa
2,4 m3 vizes neomicin tartalmú, ammóniás feed grade eluátumot - melynek framicetin tartalma 52,3 kg, neomicin C tartalma 5,1 kg, egyéb aminoglikozid típusú szennyezőkomponens tartalma 9,2 kg - 7,2 m3-re hígítunk ionmentes vízzel. A kiindulási oldatot egy 750 dm3 ammónia formába hozott majd ammónia mentesre mosott Relite CC/G típusú, kationcserélő gyantát tartalmazó oszlopra töltjük fel 500 dm3/óra sebességgel. A feltöltés befejeztével az oszlopot 1 m3 ionmentes vízzel kimossuk.
Az elúciót 200 dm3/óra sebességgel végezzük kezdetben 3 m3 0,15 M ammónia oldattal, majd 0,3 M ammónia oldattal mindaddig, amíg az oszlopról távozó oldat már nem tartalmaz paromomicin szennyezőket.
Ezután egy újabb, az előzővel megegyező kromatografáló oszlopra vezetjük az elmenőt. Az eluáló oldat koncentrációját 0,4 M-ra növeljük. Az eluátumfrakciók neomicin faktorainak tartalmát HPLC-es vizsgálati módszerrel ellenőrizzük. Ha a neomicin C tartalom a framicetinhez képest 3% alá csökken, akkor a további frakciókat a későbbi feldolgozás céljára elkülönítjük. Az eluálást mindaddig ezzel a koncentrációjú ammónia oldattal folytatjuk, amíg a framicetinnél erősebben kötődő szennyező komponens vékonyrétegkromatográfiás vizsgálat alapján megállapítva meg nem jelenik az eluátumban. Az eluáló oldat koncentrációját 1,2 M-ra emelve az elmenőt elkülönítve az eluálást addig folytatjuk, amíg az neomicin faktorokat már nem tartalmaz.
A HPLC-es és VRK-es ellenőrzések alapján megfelelő 12 * 600 dm3-es frakciókat maximum 55 °C-on 50-50 dm3 végtérfogatra vákuumban bepároljuk úgy, hogy 300-300 dm3 ionmentes víz utánpárlásával egyúttal ammóniamentesítünk is. A frakciókat egyesítjük.
Az egyesített ammóniamentes frakciókat 250 dm3 ammónia formába hozott, majd ammónia mentesre mosott Varion KCO típusú kationcserélő gyantát tartalmazó oszlopon pirogénmentesítjük. Az oldatot az oszlopra 50 dm3/óra sebességgel töltjük fel, majd 500 dm3 injekciós minőségű kétszer desztillált vízzel mossuk az oszlopot. Az eluálást 1,0 M ammónia oldattal végezzük, melyet alt. minőségű cc. ammóniából és kétszer desztillált injekciós minőségű vízből készítünk.
Az így nyert 600 dm3 térfogatú eluátumot 35%-os szárazanyagtartalomig besűrítjük, és 400 dm3 injekciós minőségű kétszer desztillált víz uránpárlásával ammóniamentesítjük.
A kapott 140 dm3 sűrítmény pH-ját gyógyszerkönyvi minőségű 5 M kénsavval 6.6-re állítjuk, majd hasonló minőségű dietilaminnal 7,1-re emeljük. Az oldatot 0,8 kg aktív szénnel derítjük, majd a szén kiszűrése után a framicetin szulfátot porlasztva szárítással kinyeijük.
Ily módon 75,5 kg terméket kapunk - mely 49,5 kg framicetin bázist és 0,3 kg neomicin C bázist tartalmaz - amelynek biológiai aktivitása framicetin standardhoz mérve 690 NE/mg.
[α]ο = +54° (c = 2, vízben)
2. példa
100,0 kg agricultural grade neomicin szulfátot melynek framicetin tartalma 54,5 kg, neomicin C tartalma 4,0 kg, egyéb aminoglikozid típusú szennyező tartalma 7,1 kg -4 m3 ionmentes vízben feloldunk, majd az oldat pH-ját cc. ammónia oldattal 9,2-re állítjuk.
Az így elkészített kiindulási oldatot egy 750 lit. ammónia formába hozott, majd ammónia mentesre mosott Varion KCO, kationcserélő gyantát tartalmazó
HU 213 477 Β kromatografáló oszlopra vezetjük 300 dm3/óra sebességgel, majd a gyantát 3,5 m3 ionmentes vízzel szulfát mentesre mossuk.
Az eluálást 200 dm3/óra sebességgel végezzük. A kezdeti ammónia koncentráció 2,0 m3 eluáló oldat átfolyatásáig 0,2 M, majd a koncentrációt 0,3 M-ra emeljük, míg a távozó oldat már nem tartalmaz paromomycint. Ezután egy újabb, az előzővel megegyező kromatografáló oszlopra vezetjük az elmenőt. Az oldatkoncentrációt a továbbiakban 0,5 M-ra emeljük és a megfelelő framicetin tartalmú frakciót az 1. példában leírtak szerint válogatjuk szét.
A framicetin tartalmú frakciót, melynek térfogata 6 m3 közvetlenül egy 750 lit. ammónia formába hozott és ammónia mentesre mosott Varion KCO kationcserélő gyantát tartalmazó oszlopra vezetjük 1 : 2 arányú folyamatos ionmentes vizes hígítás mellett a hatóanyag pirogénmentes koncentrálása érdekében. Az oszlopot 1 m3 ionmentes vízzel kimossuk, majd 2,5 M ammónia oldattal eluáljuk. így 550 dm3 eluátumot kapunk.
Az eluátumot 32%-os szárazanyag tartalomig bepároljuk, majd 400 dm3 ionmentes víz utánpárlásával ammóniamentesítjük. Az így nyert 165 dm3 sűrítmény pH-ját 5 M gyógyszerkönyvi minőségű kénsavval 6,8-re állítjuk, 0,85 kg aktív szénnel derítjük.
A szén kiszűrése után a terméket porlasztva szárítással nyerjük ki.
Ily módon 81,0 kg terméket kapunk - mely 52,4 kg framicetin bázist és 0,2 kg neomicin C bázist tartalmaz - amelynek biológiai aktivitása 694 NE/mg.
[a]j3 =+54° (c=2, vízben)
3. példa m3 ionmentes vízbe beoldunk 100 kg BP. 88 minőségű neomicin szulfátot, melynek framicetin tartalma 60,1 kg, neomicin C tartalma 3,2 kg, egyéb aminoglikozid típusú szennyező tartalma 2,1 kg.
A kiindulási oldatot egy 750 lit. ammónia formába hozott, majd ammónia mentesre mosott Amberlite IRC 75 típusú, kationcserélő gyantát tartalmazó oszlopra vezetjük 250 dm3/óra sebességgel. Az oszlopot 3 m3 ionmentes vízzel szulfát mentesre mossuk.
Az eluálást 150 dm3/óra sebességgel végezzük az 1. példában leírtak szerint, azzal az eltéréssel, hogy az eluálás kezdetétől a paromomicin szennyező távozásáig az ammónia oldat koncentrációja 0,20 M, majd az újabb oszlop sorbakötésével egyidőben a koncentrációt 0,25 M-ra emeljük. A neomicin C komponens teljes távozása után a koncentrációt 0,5 M-ra növeljük, és a framicetin megjelenésétől az erősebben kötődő faktor megjelenéséig 7,0 m3 eluátumot szedünk. A továbbiak10 bán az eluálást az 1. példában leírtak szerint fejezzük be. A framicetin tartalmú frakciót a 2. példában leírtak szerint pirogénmentesítjük. így 750 dm3 eluátumot kapunk.
Az eluátumot 25%-os szárazanyagtartalomig vá15 kuumban bepároljuk, majd 500 dm3 ionmentes víz utánpárlásával ammónia mentesítjük. így 240 dm3 térfogatú sűrítményt kapunk, melynek pH-ját gyógyszerkönyvi minőségű 5 M kénsavval 6,4-re állítjuk, majd hasonló minőségű dietil-aminnal 6,9-re emeljük.
A pH állított sűrítményt 0,3 kg aktív szénnel derítjük, majd a szenet kiszűrjük. A terméket porlasztva szárítással nyerjük ki.
Ily módon 89,8 kg terméket kapunk - mely 57,8 kg framicetin bázist és 0,0 kg neomicin C bázist tartalmaz 25 amelynek biológiai aktivitása 697 NE/mg.

Claims (1)

1. Élj árás framicetin-szulfát előállítására framatint tartalmazó vizes oldatokból gyengén savas kationcserélö
35 gyantán történő megkötés, eluálás, bepárlás, kénsavval történő reagáltatás és a termék kinyerése útján azzal jellemezve, hogy az ioncsere során az eluciót 2-5 féle, egyre nagyobb koncentrációjú ammónia oldattal végezzük, melyek koncentrációi 0,15-2,0 M tartományba es40 nek, a kapott fő frakciót kationcserélő gyantán a végtermék pirogénmentessége céljából ismét, megkötjük, arról 1,0-2,5 M ammónia oldattal eluáljuk, bepároljuk majd az eluátumból a terméket kénsavas sójának képzése után porlasztva szárítással nyerjük ki.
HU9204061A 1992-12-21 1992-12-21 Process for preparing framycetin sulphate HU213477B (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HU9204061A HU213477B (en) 1992-12-21 1992-12-21 Process for preparing framycetin sulphate

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HU9204061A HU213477B (en) 1992-12-21 1992-12-21 Process for preparing framycetin sulphate

Publications (3)

Publication Number Publication Date
HU9204061D0 HU9204061D0 (en) 1993-04-28
HUT65775A HUT65775A (en) 1994-07-28
HU213477B true HU213477B (en) 1997-06-30

Family

ID=10982737

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU9204061A HU213477B (en) 1992-12-21 1992-12-21 Process for preparing framycetin sulphate

Country Status (1)

Country Link
HU (1) HU213477B (hu)

Cited By (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN101343295B (zh) * 2008-08-25 2010-12-08 石家庄华曙制药集团有限公司 一种从硫酸新霉素发酵液中提取硫酸弗拉菌素的方法
CN108976263A (zh) * 2018-09-13 2018-12-11 新宇药业股份有限公司 一种硫酸弗拉菌素的提纯方法
CN111333687A (zh) * 2020-03-11 2020-06-26 吕志洪 一种从硫酸新霉素中提取硫酸弗兰西丁的方法

Cited By (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN101343295B (zh) * 2008-08-25 2010-12-08 石家庄华曙制药集团有限公司 一种从硫酸新霉素发酵液中提取硫酸弗拉菌素的方法
CN108976263A (zh) * 2018-09-13 2018-12-11 新宇药业股份有限公司 一种硫酸弗拉菌素的提纯方法
CN111333687A (zh) * 2020-03-11 2020-06-26 吕志洪 一种从硫酸新霉素中提取硫酸弗兰西丁的方法

Also Published As

Publication number Publication date
HUT65775A (en) 1994-07-28
HU9204061D0 (en) 1993-04-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4861870A (en) Process for purifying anthracyclinone glycosides by selective adsorption on resins
US4855494A (en) Process for producing citric acid
KR100737193B1 (ko) 약제학적으로 허용되는(ss-rs)-s-아데노실-l-메티오닌 염의 제조방법
JPH0767671A (ja) 強酸及びその塩を添加することによる純度の低い粗生成混合物からのクエン酸の回収法
US5149784A (en) Process for making vancomycin
US3000792A (en) Antibiotic adsorption process
KR900009054B1 (ko) 설포-아데노실-l-메티오닌염의 제조방법
EP0337440B1 (en) Ion exchange recovery of L-lysine
US5986089A (en) Process for the preparation of moenomycin A
US4584399A (en) Purification of L-phenylalanine
CA2133644C (en) Process for making vancomycin
HU213477B (en) Process for preparing framycetin sulphate
NL8501105A (nl) Werkwijze voor de zuivering van insuline.
US6649755B1 (en) Process for preparing acarbose with high purity
US20210355160A1 (en) Process for the purification of lipopolypeptide antibiotics
US5574135A (en) Process for making vancomycin
Chaiet et al. Phosphonomycin: Isolation from fermentation sources
JPH01244000A (ja) 甜菜糖液を処理する方法
US2643997A (en) Isolation and purification of streptomycin phosphate
US3994782A (en) Methods for extracting and purifying kallidinogenase
Treiber et al. Procedure for isolation of thienamycin from fermentation broths
DE2757377A1 (de) Verfahren zum stabilisieren, konzentrieren und reinigen von insulin
CN109666065B (zh) 一种快速制备高纯度达托霉素的方法
IE45013B1 (en) Improvements in or relating to the preparation of insulin
US4038141A (en) Methods for extracting and purifying kallidinogenase

Legal Events

Date Code Title Description
HC9A Change of name, address

Owner name: TEVA GYOGYSZERGYAR ZRT., HU

Free format text: FORMER OWNER(S): BIOGAL GYOGYSZERGYAR RT., HU