HU208270B - Lose-pattern, pressure precision casting method - Google Patents

Lose-pattern, pressure precision casting method Download PDF

Info

Publication number
HU208270B
HU208270B HU911494A HU149491A HU208270B HU 208270 B HU208270 B HU 208270B HU 911494 A HU911494 A HU 911494A HU 149491 A HU149491 A HU 149491A HU 208270 B HU208270 B HU 208270B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
casting
mold
pressure
mpa
sample
Prior art date
Application number
HU911494A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT57108A (en
Inventor
Michel Garat
Original Assignee
Pechiney Aluminium
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from FR909007736A external-priority patent/FR2662961B2/fr
Application filed by Pechiney Aluminium filed Critical Pechiney Aluminium
Publication of HUT57108A publication Critical patent/HUT57108A/hu
Publication of HU208270B publication Critical patent/HU208270B/hu

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B22CASTING; POWDER METALLURGY
    • B22DCASTING OF METALS; CASTING OF OTHER SUBSTANCES BY THE SAME PROCESSES OR DEVICES
    • B22D18/00Pressure casting; Vacuum casting
    • B22D18/04Low pressure casting, i.e. making use of pressures up to a few bars to fill the mould
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B22CASTING; POWDER METALLURGY
    • B22CFOUNDRY MOULDING
    • B22C9/00Moulds or cores; Moulding processes
    • B22C9/08Features with respect to supply of molten metal, e.g. ingates, circular gates, skim gates
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B22CASTING; POWDER METALLURGY
    • B22CFOUNDRY MOULDING
    • B22C9/00Moulds or cores; Moulding processes
    • B22C9/02Sand moulds or like moulds for shaped castings
    • B22C9/04Use of lost patterns
    • B22C9/046Use of patterns which are eliminated by the liquid metal in the mould
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B22CASTING; POWDER METALLURGY
    • B22DCASTING OF METALS; CASTING OF OTHER SUBSTANCES BY THE SAME PROCESSES OR DEVICES
    • B22D27/00Treating the metal in the mould while it is molten or ductile ; Pressure or vacuum casting
    • B22D27/09Treating the metal in the mould while it is molten or ductile ; Pressure or vacuum casting by using pressure
    • B22D27/13Treating the metal in the mould while it is molten or ductile ; Pressure or vacuum casting by using pressure making use of gas pressure

Landscapes

  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Manufacture Of Alloys Or Alloy Compounds (AREA)
  • Molds, Cores, And Manufacturing Methods Thereof (AREA)
  • Cylinder Crankcases Of Internal Combustion Engines (AREA)
  • Mold Materials And Core Materials (AREA)
  • Powder Metallurgy (AREA)
  • Forging (AREA)
  • Vending Machines For Individual Products (AREA)
  • Saccharide Compounds (AREA)
  • Exhaust Silencers (AREA)
  • Manufacture Of Porous Articles, And Recovery And Treatment Of Waste Products (AREA)
  • Optical Couplings Of Light Guides (AREA)
  • Continuous Casting (AREA)

Description

(57) KIVONAT
Az eljárás során az öntvénynek megfelelő mintát, készítünk szerves habból, a mintát kötőanyag nélküli száraz homokkal vesszük körül, majd az így készített öntőformát fémolvadékkal töltjük fel és mielőtt a fémolvadék 40%-a megdermed, a formát izosztatikus gáznyomás alá helyezzük, és a találmány szerint 30 °Cnál nagyobb dermedési tartományú alumínium ötvözet, valamint olyan öntvények esetén, ahol a
L/(e/2) arány (R), ahol
L - a beömlő csatorna és a kritikus zóna közötti távolság, e - az átlagos falvastagság L mentén,
10-nél nagyobb, 0,1 és 0,5 MPa közötti izosztatikus nyomást alkalmazunk oly módon, hogy minél nagyobb R értéke, annál kisebb nyomást alkalmazunk.
HU 208 270
A leírás terjedelme: 6 oldal (ezen belül 2 lap ábra)
HU 208 270 Β
A találmány tárgya olyan elvesző mintás, nyomás alatti precíziós öntési eljárás, amelynek során hőálló filmréteggel bevont mintát készítünk szerves anyag habból, a mintát kötőanyag nélküli homokkal körülvéve öntőformát készítünk és fémolvadékot öntünk bele, majd a hab elégése után a keletkezett gázokat és folyékony égéstermékeket eltávolítjuk és a fémolvadékot lehűtve megdermesztjük oly módon, hogy az öntőformát a fémolvadék legfeljebb 40 tömeg%~ának megdermedése előtt legfeljebb 0,5-1,5 MPa értékű izosztatikus nyomás alá helyezzük.
Az US 3 157924 számú szabadalmi eljárásból ismeretes olyan eljárás, amely szerves anyag, például polisztirol habból készített öntőminta felhasználását írja le. A mintát kötőanyag nélkül használt száraz homokból készített öntőformába ágyazzák és ebbe az öntőformába öntik a fémolvadékot. Általában az ipari alkalmazás során a mintát hőálló anyagból készített filmmel vonják be, hogy az öntvények minőségét javítsák. A megolvasztott fémet öntőnyílásokon és csatornákon át vezetik a mintához, amely a forró fémolvadékban elég és az égéstermékként elsősorban keletkező gőz a homokszemcsék közötti réseken át távozik az öntőformából.
Ez az eljárás lényegesen egyszerűbb, mint a hagyományos nem kokillás öntés, minthogy alkalmazásával elkerülhető az öntőformát összetartó különböző kötőanyagok keverése és tömörítése, magok elhelyezése stb. és ugyanakkor lehetővé teszi az öntőformában felhasznált anyagok egyszerű újrafelhasználását. Ennek megfelelően lényegesen gazdaságosabb is a hagyományos megoldásoknál.
Ezen túlmenően az ilyen minták alkalmazása nagyobb szabadságot enged a tervezőknek is az öntvények kialakításánál. Ezért az eljárást egyre szélesebb körben alkalmazzák a gyakorlatban. Mindazonáltal jelentkezett néhány komoly hiányosság. Ezek közül kettő lényegében a hagyományos fémkohászati mechanizmus következménye:
A dermedés viszonylag lassú és ennek következtében könnyen kialakulhatnak (elsősorban alumínium ötvözetek esetében) a fémolvadékban oldott hidrogén kiválása következtében létrejövő üregek és a termikus gradiens viszonylag alacsony szintje következtében mikrorepedések is fellépnek. Ezen hátrányok kiküszöbölésére dolgoztuk ki az FR 2606688 számú szabadalmi leírásban ismertetett megoldást, amelynek lényege, hogy az öntőformát miután a fémolvadékot betöltöttük, de mielőtt annak 40%-a megdermedt volna 0,5 és 1,5 MPa közötti izosztatikus nyomás alá helyezzük. Az eljárás során tehát először öntőmintát készítünk szerves anyag habból és azt hőálló anyagból készített filmmel vonjuk be. Ezután a mintát kötőanyag nélküli száraz homokból készített öntőformába helyezzük és az öntőformát feltöltjük fémolvadékkal, a beöntőnyílásokon és beöntőcsatornákon keresztül. Ezután eltávolítjuk a minta égése során keletkező gőzt és folyékony égéstermékeket, majd hagyjuk, hogy a fémolvadék kihűljön és megdermedjen.
A dermedés során azonban, amikor a fémolvadék már teljesen kitöltötte a formaüreget és a gőz nagy része már elhagyta a formát, de a dermedés még nem fejeződött be, az öntőformát nyomás alá helyezzük. Ezt a legegyszerűbben úgy lehet elvégezni, hogy az egész öntőformát nyomáskamrába helyezzük és a nyomáskamrát gázforrással kötjük össze.
A fenti műveletet elvégezhetjük közvetlenül az olvadékkal történő feltöltés után, amikor a fém teljes mennyisége még olvadt állapotban van, de elvégezhető későbben is, amikor egy része már megdermedt. Mindenesetre az öntőformában lévő fémolvadék 40 tömeg%-nál nagyobb mennyisége nem lehet dermedt állapotban, amikor az öntőformát nyomás alá helyezzük, mert akkor már a művelet hatástalan. Az öntőformát körülvevő tér nyomását maximálisan 0,5 és 1,4 MPa érték közötti értékre emeltük.
A fenti körülmények között azt találtuk, hogy az így előállított öntvények minősége jelentős mértékben javult és a javulást a következőképpen lehetett magyarázni:
A gázzárványok mennyisége csökkent, mégpedig a dermedés alatt alkalmazott nyomással arányos mértékben. Ha tehát 1,1 MPa nyomást alkalmaztunk a dermedés során, akkor az atmoszferikus nyomáson történő öntéshez képest mért 0,1 MPa nyomásnövekedés a gázzárványok térfogatát mintegy 11-szeresével csökkentette.
A minta kitöltés is jobb volt, minthogy a még olvadt fémet tartalmazó beöntőnyílásokra ható nyomás a fémolvadékot keresztülpréseli a dendrithálón még a dermedés kezdetekor és így a mikrorepedések gyakorlatilag megszűnnek.
Ugyanakkor viszont azt is tapasztaltuk bizonyos esetekben, hogy 0,5 MPa-nál nagyobb nyomás egy speciális anyaghibához vezet. Ez az ún. szivacsos lunker akkor képződik, ha az ötvözetnek viszonylag nagy dermedési tartománya van és egy képlékeny zóna alakul ki az öntvényen belül. Ezen belül azt tapasztaltuk, hogyha a beöntőcsatoma és a dermedési üreg közötti távolság nagy az öntvény falvastagságához képest, a képlékeny zóna jelentősen csökkenti a megolvadt fém lehetőségét a formába történő beáramlásra, aminek következtében a beömlő csatorna, illetve a felöntés nem tudja ellátni a feladatát a külső nyomás hatására, aminek az a következménye, hogy a fémolvadék utánpótlás nem elég gyors a szívódási üregek felé.
Minthogy a dermedési tartomány viszonylag nagy, az ilyen esetekben az öntvény kérge (amely a fém/homok határfelületen van) ridegebbé válik és a külső nyomás hatására az öntvény belseje felé mozdul el. Ily módon bizonyos mennyiségű gáz szivároghat a dendritek közé, a dermedési üregekbe és ezáltal jön létre az említett szivacsos lunker, ami éppen olyan káros, mint a hagyományos szívódási üreg.
A fentiek alapján tehát, ha olyan alumínium ötvözetből akarunk öntvényt készíteni, amelynek viszonylag nagy dermedési tartománya van és ugyanakkor az öntvény geometriája olyan, hogy a betáplálás és a dermedési lunker, azaz a kritikus zóna között az öntvény falvastagságához képest nagy távolság van, a szivacsos lunker kialakulását a túlnyomás kiküszöbölésével lehet elérni.
HU 208 270 B
Ugyanakkor viszont az adott öntési technológia fontos eleme a nyomás, amely végül is az öntvény minőségének javulását eredményezné.
A jelen találmánnyal ezért olyan megoldás kidolgozása volt a célunk, amellyel a fenti ellentmondás kiküszöbölhető és jó minőségű öntvények készíthetők nyomás alatt, szivacsos lunker keletkezése nélkül.
Az eljárás során tehát, amikor is fém, elsősorban alumínium ötvözetből készült tárgyakat öntünk és a termék alakjának megfelelő mintát készítünk szerves habból, a mintát kötőanyag nélküli száraz homokkal vesszük körül, majd az így készített öntőformát fémolvadékkal töltjük fel és mielőtt a fémolvadék 40%-a megdermed, a formát izosztatikus gáznyomás alá helyezzük, a jelen találmány szerint 30 °C-nál nagyobb 15 dermedésű alumínium ötvözet alkalmazása esetén, valamint ha a beömlő nyílás és a kritikus zóna közötti távolság és az átlagos falvastagság felének aránya 10nél nagyobb, az öntést 0,1 és 0,5 MPa közötti nyomáson végezzük. 20
A találmány lényege tehát az, hogy a korábban is alkalmazott megoldást meghatározott nyomástartományban folytatjuk le abban az esetben, ha az alkalmazott alumínium ötvözet dermedési tartománya viszonylag nagy és az öntvényben a betáplálás és a legutoljára 25 megdermedő olvadékrész közötti távolság, valamint az öntvénynek ezen a távolságon mért átlagos falvastagsága aránya nagyobb, mint 10.
Ez az arány tulajdonképpen megfelel a betáplálás és a kritikus zóna közötti (L) távolság és az ún. (M) 30 modulus közötti aránynak, ahol is az (M) modulus az öntészetben a falvastagság felét, azaz e/2 értéket jelenti. Ily módon
L/M = L/(e/2) - 2 L/e 35
Lényegében ettől az aránytól függ az alkalmazott maximális nyomás értéke is, amelyet még a szivacsos lunkerek kialakulása nélkül lehet alkalmazni. Minél nagyobb tehát ez az arány, annál kisebb a megengedett nyomásérték. Vizsgálataink azt mutatták, hogy körülbelül 0,5 MPa 40 nyomás esetén (ami a hagyományos technológia minimális nyomásértéke) a fenti (R) arány közel 10.
Ily módon, ha R értéke nagyobb, 0,5 MPa-nál kisebb nyomást kell alkalmazni. Ha a számított nyomás kisebb lenne, mint 0,1 MPa, az öntést gyakorlatilag atmoszferikus nyomáson lehet végezni, minthogy ilyen kis túlnyomás hatása gyakorlatilag elhanyagolható.
A találmány szerinti eljárás különösen jól alkalmazható olyan ötvözeteknél, mint például az AlCu, AlCuMg, AIZnMg, AlSiCuMg ötvözetek, amelyek meglehetősen nagy dermedési tartománnyal rendelkeznek, valamint a hypoeutektikus AlSiMg ötvözeteknél, amelyek szilícium tartalma célszerűen legfeljebb 9%.
A találmány további részleteit kiviteli példákon, rajz segítségével ismertetjük. A rajzon az
1. ábra egy AS5U3G jelű ötvözet szövetszerkezetét mutatja, ahol R = 15 és ahol az öntés során alkalmazott nyomás 1,1 MPa volt, a 2. ábra ugyanezen ötvözet szövetszerkezete 0,3 MPa nyomáson, a
3. ábra egy, a fenti ötvözetből készített dugattyúfedél részlete metszetben és a
4. ábra egy másik típusú dugattyúfedél részlete ugyancsak metszetben.
Az 1. ábrán jól látható, hogy az 5% szilíciumot, 3% rezet, és 1% magnéziumot tartalmazó alumínium ötvözetben a dendritek között nagyméretű fekete gázbuborékok vannak, míg a 2. ábrán látható szövetszerkezetben a gázbeszivárgás mértéke gyakorlatilag elhanyagolható.
A 3. és 4, ábrákon látható dugattyúház fedeleket ugyancsak az említett AS5U3G jelű alumínium ötvözetből készítettük. A két hengerfej kialakítása hasonló: az (1, illetve 4) bordákon (2, illetve 5) ívelt részek helyezkednek el és ezek képezik a kritikus zónát. Az ábrák bal oldalán láthatók a (3, illetve 6) beömlő csatornák.
A bemutatott megoldásoknál bejelöltük a kritikus zónák (e’) vastagságát és (U) hosszméretét, hasonlóképpen a fedél (e) falvastagságát és (L) távolságát a (3, illetve 6) beömlő csatornáktól. Mindezek alapján meghatároztuk az L/e, illetve a R = L/M értéket.
A hengerfejeket kétféle technológiával állítottuk elő, az egyik csoportot 0,3 MPa, a másik csoportot 1,1 MPa túlnyomás alatt öntöttük. Az elkészült hengerfejeket megvizsgáltuk a szivacsos lunkerképződés vonatkozásában. Az eredményeket az 1. táblázatban tüntettük fel.
1. táblázat
hengerfej a kritikus zóna méretei (cm) a hengerfej méretei (cm) Ue R = L7M nyomás (MPa) Lunker
e’ L’ e L M
a 3. ábra szerinti 1 2 1,3 5 0,65 3,8 7,6 0,3 Ll nincs nincs,
a 4. ábra szerinti 1 1 0,9 7 0,45 7,7 15,4 0,3 1,1 nincs jelentős
A táblázatból látható, hogy abban az esetben, amikor R = 7,6, nem találtunk szivacsos lünkért egyik nyomástartományban történt öntés esetében sem. A 3. ábrán látható hengerfejet tehát lehet a hagyományos módon önteni. Ugyanakkor az 1,1 MPa nyomáson öntött hengerfejeknél a szivacsos lunkerképződés megjelent, jóllehet 0,3 MPa nyomáson ezek még nem jelentkeztek. Ebben az esetben a L/M arány 15,4 volt, vagyis ezeket a hengerfejeket csak a találmány szerinti megoldás segítségével lehet hibamentesen önteni.
HU 208 270 Β
Természetesen a bemutatott kiviteli példák csak a találmány illusztrálását szolgálják, nyilvánvaló, hogy bármilyen öntvény előállítható az eljárás segítségével.

Claims (2)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Eljárás fémből, elsősorban alumínium ötvözetből készült tárgyak öntésére, amelynek során az öntvénynek megfelelő mintát készítünk szerves habból, a mintát kötőanyag nélküli száraz homokkal vesszük körül, majd az így készített öntőformát fémolvadékkal töltjük fel és mielőtt a fémolvadék 40%-a megdermed, a formát izosztatikus gáznyomás alá helyezzük, azzal jelle10 mezve, hogy 0,1 és 0,5 MPa közötti izosztatikus nyomást alkalmazunk 30 °C-nál nagyobb dermedési tartományú alumínium ötvözet, valamint olyan öntvények esetén, amelyekre vonatkozóan az
    L/(e/2) arány (R) 10-nél nagyobb, ahol
    L - a beömlő csatorna és a kritikus zóna közötti távolság, e - az átlagos falvastagság L mentén.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy AlCu, AlCuMg, AIZnMg, AlSiMg vagy AlSiCuMg ötvözetek öntése esetén alkalmazzuk.
    HU 208 270 Β Int. Cl.5: B 22 D 18/04
    1. ábra
HU911494A 1990-06-07 1991-05-03 Lose-pattern, pressure precision casting method HU208270B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
FR909007736A FR2662961B2 (fr) 1986-11-17 1990-06-07 Procede de moulage a mousse perdue et sous basse pression de pieces en alliage d'aluminium.

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HUT57108A HUT57108A (en) 1991-11-28
HU208270B true HU208270B (en) 1993-09-28

Family

ID=9397836

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU911494A HU208270B (en) 1990-06-07 1991-05-03 Lose-pattern, pressure precision casting method

Country Status (21)

Country Link
US (1) US5161595A (hu)
EP (1) EP0461052B1 (hu)
JP (1) JPH0732947B2 (hu)
KR (1) KR920000413A (hu)
CN (1) CN1021304C (hu)
AT (1) ATE109046T1 (hu)
AU (1) AU632935B2 (hu)
BR (1) BR9102233A (hu)
CA (1) CA2041682C (hu)
CS (1) CS173091A3 (hu)
DE (1) DE69103095T2 (hu)
ES (1) ES2056608T3 (hu)
FI (1) FI912724A (hu)
HU (1) HU208270B (hu)
IE (1) IE911935A1 (hu)
MX (1) MX171021B (hu)
NO (1) NO911985L (hu)
PL (1) PL290532A1 (hu)
PT (1) PT97874A (hu)
RU (1) RU1838042C (hu)
YU (1) YU47535B (hu)

Families Citing this family (15)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5896912A (en) * 1995-04-27 1999-04-27 Hayes Wheels International, Inc. Method and apparatus for casting a vehicle wheel in a pressurized mold
DE19945547A1 (de) * 1999-09-23 2001-04-05 Albert Handtmann Metallguswerk Verfahren zum Vollformgießen mit nachfolgender Gasdruckbeaufschlagung
DE10104339A1 (de) * 2001-02-01 2002-08-08 Goldschmidt Ag Th Verfahren zur Herstellung von Metallschaum und danach hergestellter Metallkörper
DE10104340A1 (de) * 2001-02-01 2002-08-08 Goldschmidt Ag Th Verfahren zur Herstellung von Mettalschaum und danach hergestellter Metallkörper
US6915834B2 (en) 2001-02-01 2005-07-12 Goldschmidt Ag Process for producing metal foam and metal body produced using this process
US6763876B1 (en) 2001-04-26 2004-07-20 Brunswick Corporation Method and apparatus for casting of metal articles using external pressure
DE10127716A1 (de) 2001-06-07 2002-12-12 Goldschmidt Ag Th Verfahren zur Herstellung von Metall/Metallschaum-Verbundbauteilen
US6883580B1 (en) 2003-01-27 2005-04-26 Brunswick Corporation Apparatus and improved method for lost foam casting of metal articles using external pressure
US7100669B1 (en) 2003-04-09 2006-09-05 Brunswick Corporation Aluminum-silicon casting alloy having refined primary silicon due to pressure
US7494554B1 (en) 2003-05-07 2009-02-24 Brunswick Corporation Method for continuous manufacturing of cast articles utilizing one or more fluidized beds for heat treating and aging purposes
US6957685B1 (en) * 2003-05-07 2005-10-25 Brunswick Corporation Method of cleaning and of heat treating lost foam castings
KR200445972Y1 (ko) * 2009-01-30 2009-09-14 서미수 손잡이 부착 종이컵
CN102380608A (zh) * 2010-08-30 2012-03-21 江苏金鑫电器有限公司 一种铝合金铸造方法
US11047032B2 (en) 2013-03-05 2021-06-29 Brunswick Corporation Method for solution heat treating with pressure
KR102324582B1 (ko) * 2020-08-12 2021-11-09 이홍석 굴 양식용 패각

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR887120A (fr) * 1941-11-19 1943-11-04 Silumin Ges M B H Procédé de moulage
DE2622552C3 (de) * 1976-05-20 1979-04-12 Vki-Rheinhold & Mahla Ag, 6800 Mannheim Formkasten zur Herstellung von Gußstücken
FR2606688B1 (fr) * 1986-11-17 1989-09-08 Pechiney Aluminium Procede de moulage a mousse perdue de pieces metalliques

Also Published As

Publication number Publication date
IE911935A1 (en) 1991-12-18
CA2041682C (fr) 1996-01-16
PL290532A1 (en) 1991-12-16
ATE109046T1 (de) 1994-08-15
DE69103095T2 (de) 1994-11-17
YU47535B (sh) 1995-10-03
JPH04251633A (ja) 1992-09-08
PT97874A (pt) 1993-08-31
EP0461052B1 (fr) 1994-07-27
CS173091A3 (en) 1992-02-19
YU99691A (sh) 1994-06-10
RU1838042C (ru) 1993-08-30
AU7607391A (en) 1991-12-12
CA2041682A1 (fr) 1991-12-08
DE69103095D1 (de) 1994-09-01
US5161595A (en) 1992-11-10
NO911985L (no) 1991-12-09
JPH0732947B2 (ja) 1995-04-12
EP0461052A1 (fr) 1991-12-11
FI912724A (fi) 1991-12-08
NO911985D0 (no) 1991-05-23
FI912724A0 (fi) 1991-06-06
CN1021304C (zh) 1993-06-23
KR920000413A (ko) 1992-01-29
AU632935B2 (en) 1993-01-14
HUT57108A (en) 1991-11-28
ES2056608T3 (es) 1994-10-01
BR9102233A (pt) 1992-01-07
CN1057981A (zh) 1992-01-22
MX171021B (es) 1993-09-24

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5058653A (en) Process for lost foam casting of metal parts
HU208270B (en) Lose-pattern, pressure precision casting method
JP2009233751A (ja) チル成形のための方法およびデバイス
CN1164837A (zh) 制造轻金属铸件的方法以及实施该方法的铸型
US5113925A (en) Investment casting of metal matrix composites
JPH03230860A (ja) 加圧鋳造方法
EP1440748B1 (en) Method of die casting spheroidal graphite cast iron
US5014764A (en) Lost-foam casting of aluminum under pressure
SI9012042A (en) Process for the lost foam casting of metal pieces under controlled pressure
US7032647B2 (en) Pressure casting using a supported shell mold
AU633154B2 (en) Method of controlling the rate of heat extraction in mould casting
CN1021303C (zh) 金属制品失泡沫压力铸造方法
CN1739891A (zh) 铝基复合材料的真空吸浇制备方法
JP3592239B2 (ja) 鋳造方法及び鋳造装置
CN110202121B (zh) 利用双冷却条件获得细小二次枝晶臂间距的合金铸造方法
JP2007531630A (ja) 鋳造品の製造方法
JPH05305409A (ja) 金属成形法
SU816669A1 (ru) Литейна форма дл вакуумнойфОРМОВКи
JPS6390350A (ja) 金属,無機質材料複合型の製造法
JPS63260654A (ja) 圧力鋳造用置中子及びそれを用いる圧力鋳造方法
JPH0256182B2 (hu)
JPS6240965A (ja) 薄肉筐体の製造方法
JPS63215361A (ja) 鋳造方法
JPS6142463A (ja) 金属の加圧鋳造方法
JPH01233057A (ja) 転写型の製造方法