HU203972B - Process for producing sucralphate containing pharmaceutical compositions having antiulcer effect - Google Patents
Process for producing sucralphate containing pharmaceutical compositions having antiulcer effect Download PDFInfo
- Publication number
- HU203972B HU203972B HU90379A HU37990A HU203972B HU 203972 B HU203972 B HU 203972B HU 90379 A HU90379 A HU 90379A HU 37990 A HU37990 A HU 37990A HU 203972 B HU203972 B HU 203972B
- Authority
- HU
- Hungary
- Prior art keywords
- sucralfate
- weight
- sweetener
- magnesium
- sodium
- Prior art date
Links
Classifications
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A61—MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
- A61K—PREPARATIONS FOR MEDICAL, DENTAL OR TOILETRY PURPOSES
- A61K31/00—Medicinal preparations containing organic active ingredients
- A61K31/33—Heterocyclic compounds
- A61K31/395—Heterocyclic compounds having nitrogen as a ring hetero atom, e.g. guanethidine or rifamycins
- A61K31/41—Heterocyclic compounds having nitrogen as a ring hetero atom, e.g. guanethidine or rifamycins having five-membered rings with two or more ring hetero atoms, at least one of which being nitrogen, e.g. tetrazole
- A61K31/425—Thiazoles
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A61—MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
- A61K—PREPARATIONS FOR MEDICAL, DENTAL OR TOILETRY PURPOSES
- A61K9/00—Medicinal preparations characterised by special physical form
- A61K9/20—Pills, tablets, discs, rods
- A61K9/2004—Excipients; Inactive ingredients
- A61K9/2009—Inorganic compounds
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A61—MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
- A61K—PREPARATIONS FOR MEDICAL, DENTAL OR TOILETRY PURPOSES
- A61K31/00—Medicinal preparations containing organic active ingredients
- A61K31/70—Carbohydrates; Sugars; Derivatives thereof
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A61—MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
- A61K—PREPARATIONS FOR MEDICAL, DENTAL OR TOILETRY PURPOSES
- A61K9/00—Medicinal preparations characterised by special physical form
- A61K9/0012—Galenical forms characterised by the site of application
- A61K9/0053—Mouth and digestive tract, i.e. intraoral and peroral administration
- A61K9/0056—Mouth soluble or dispersible forms; Suckable, eatable, chewable coherent forms; Forms rapidly disintegrating in the mouth; Lozenges; Lollipops; Bite capsules; Baked products; Baits or other oral forms for animals
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A61—MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
- A61K—PREPARATIONS FOR MEDICAL, DENTAL OR TOILETRY PURPOSES
- A61K9/00—Medicinal preparations characterised by special physical form
- A61K9/0012—Galenical forms characterised by the site of application
- A61K9/0053—Mouth and digestive tract, i.e. intraoral and peroral administration
- A61K9/006—Oral mucosa, e.g. mucoadhesive forms, sublingual droplets; Buccal patches or films; Buccal sprays
-
- A—HUMAN NECESSITIES
- A61—MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
- A61P—SPECIFIC THERAPEUTIC ACTIVITY OF CHEMICAL COMPOUNDS OR MEDICINAL PREPARATIONS
- A61P1/00—Drugs for disorders of the alimentary tract or the digestive system
- A61P1/04—Drugs for disorders of the alimentary tract or the digestive system for ulcers, gastritis or reflux esophagitis, e.g. antacids, inhibitors of acid secretion, mucosal protectants
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C07—ORGANIC CHEMISTRY
- C07C—ACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
- C07C265/00—Derivatives of isocyanic acid
- C07C265/14—Derivatives of isocyanic acid containing at least two isocyanate groups bound to the same carbon skeleton
Landscapes
- Health & Medical Sciences (AREA)
- Chemical & Material Sciences (AREA)
- Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
- Veterinary Medicine (AREA)
- Medicinal Chemistry (AREA)
- Pharmacology & Pharmacy (AREA)
- Animal Behavior & Ethology (AREA)
- General Health & Medical Sciences (AREA)
- Public Health (AREA)
- Epidemiology (AREA)
- Nutrition Science (AREA)
- Organic Chemistry (AREA)
- Physiology (AREA)
- Molecular Biology (AREA)
- Zoology (AREA)
- Inorganic Chemistry (AREA)
- General Chemical & Material Sciences (AREA)
- Nuclear Medicine, Radiotherapy & Molecular Imaging (AREA)
- Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
- Bioinformatics & Cheminformatics (AREA)
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Acyclic And Carbocyclic Compounds In Medicinal Compositions (AREA)
- Medicinal Preparation (AREA)
- Medicines That Contain Protein Lipid Enzymes And Other Medicines (AREA)
- Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
Description
A találmány tárgya eljárás hatóanyagként szukralfátot tartalmazó, tökéletesített, fekélyellenes hatású, perorális gyógyszerkészítmény előállítására, amely savas környezetben a fekélyre tapadó védőkomplexet képez.
A találmány szerint előállított gyógyszerkészítmény a szukralfátot egy vagy több, lúgos kémhatású anyaggal együtt tartalmazza olyan mennyiségben, amely elegendő ahhoz, hogy megakadályozza a komplex szájban történő képződését és a száj nyálkahártyájához való tapadását.
A szukralfát a szacharóz-szulfát-észter alumíniumsója, és kiválóan alkalmas a nyombélfekély kezelésére. Bár a szukralfát savakat semlegesítő képessége elhanyagolható, fekélyellenes hatékonysága a fekélyre tapadó olyan komplex képződésének tulajdonítható, amely bevonja a fekély felületét, és megvédi azt a sav, pepszin és az epesavas sók káros hatásától. A komplex nyúlós, gélszerű bioadhezív anyag, amely savas környezetben, például a gyomorban jön létre, és megköti az epesavas sókat, továbbá gátolja a gyomomedvben a pepszin aktivitását A komplex elsősorban a kifekélyesedett illetve gyulladásos nyálkahártyához tapad hozzá.
A szukralfát szájon át történő bevétele azzal a potenciális hátránnyal járhat, hogy a szájban túl korán jön létre a nyúlós komplex. Bár a száj pH-ja általában semleges, a túl korai komplexképződés, illetve ennek a száj nyálkahártyájához történő hozzátapadása akkor is létrejöhet ha a száj pH-ja enyhén savassá válik és/vagy a száj-nyálkahártya kifekélyesedett Ez a probléma még erőteljesebben jelentkezik, ha szétrágható perorális készítményről van szó. Mivel a szukralfátból savas környezetben képződik a fekélyre tapadó komplex, ezért feltételezhető, hogy a szukralfátot lúgos kémhatású anyagokkal kombinálva, a nyúlós, bioadhezív anyagnak a kezelendő fekélyes területre való hozzátapadási képessége károsodni fog.
Az EP-A-136100 számú európai szabadalmi bejelentés szukralfátot tartalmazó, perorális folyékony szuszpenziót ismertet A szukralfát és a szuszpendálószer savas környezetben sűrű, viszkózus anyagot képez.
Az EP-A-107 209 számú európai szabadalmi bejelentés növelt stabilitású szukralfát készítményekre vonatkozik. Ezek a készítmények hosszú ideig megtartják a fekély védő bevonatot képező képességüket, és stabilitásukat az alkalmazott savas, semleges vagy bázikus, benzolgyűrűtől mentes aminosavak biztosítják.
A szukralfátnak lúgos anyagokkal való kombinálását az a tény gátolta, hogy a szukralfát a fekélyre tapadó, gélszerű komplexet csak savas környezetben, legfeljebb 4 pH-érték alatt képezi. Emiatt tartózkodtak lúgos anyagok alkalmazásától attól tartva, hogy ezáltal a szukralfát előnyös tulajdonságai megszűnnek.
Meglepő módon azt tapasztaltuk, hogy a szukralfátot lúgos anyaggal összekeverve olyan elrágható, perorális gyógyszerkészítmény hozható létre, amelyből nem képződik idő előtt a szájban nyúlós, ragacsos anyag vagy gél, és mégis igen hatásos fekélyellenes hatással bír.
A találmány szerint előállított gyógyszerkészítmény szétrágható tabletta, amely a rágás során szétesik, és nem durván darabos, kellemetlen konzisztenciájú, hanem lágy, szabadon szétáramló porrá válik. A tablettát könnyű lenyelni, és hamar hozzátapad a refiux nyelőcső-gyulladás okozta gyulladásos helyekre, valamint a nyombél, a gyomor és más emésztőszervek fekélyes területeihez. Tehát a készítmény előnyösen alkalmazható gyomorfekély, nyombélfekély, refiux nyelőcsőgyulladás, rekeszsérv, valamint gyomorbántalmak és emésztési zavarok kezelésére.
A készítményben alkalmazott egy vagy több lúgos anyagnak elegendő mennyiségben kell jelen lennie a készítményben, hogy hatásosan megakadályozza a fekélyhez tapadó komplex túlságosan korai képződését A találmány szerint előállított készítményben az alkalmazandó lúgos anyag mennyisége 0,5-10 milliekvivalensnyi savsemlegesítő kapacitásnak felel meg.
A találmány értelmében a savsemlegesítő kapacitást a 21 C.F.R. 331.26-ban ismertetett „savsemlegesítő kapacitási teszteljárás” segítségével határozzuk meg. A szukralfáttal együtt alkalmazott egy vagy több lúgos kémhatású anyag legelőnyösebb mennyiségei akkor érvényesülhetnek a legjobban, amikor a savsemlegesítö kapacitás tartománya körülbelül 0,5 és 5 milliekvivalens között van.
A találmány szerinti eljárással előállított gyógyszerkészítményben alkalmazható lúgos anyag tehát lehet bármilyen hagyományos, gyógyszerészeti szempontból elfogadható vegyület, és előnyösen abból a csoportból választható, melyet az alábbi anyagok alkotnak: magnézium-hidroxid, alumínium-hidroxid, nátrium-bikarbonát, magaldrát, kálcium-karbonát, hidrotalkit, magnézium-triszilikát és ezek kombinációt. A szukralfáttal együtt legelőnyösebben a magnézium-hidroxid alkalmazható.
A találmány szerinti eljárással előállított gyógyszerkészítmények a fekélyellenes hatóanyagon és a lúgos kémhatású anyagokon kívül tartalmazhatnak továbbá egy vagy több, az alábbiakból kiválasztott összetevőt:
a) cukrok
b) édesítőszerek
c) természetes vagy mesterséges ízanyagok
d) ízjavító szerek
e) oldószerek
f) oldószer/édesítőszerek
g) srkosítószerek
h) tartósítószerek.
Például a találmány szerinti eljárással előállított gyógyszerkészítmények egyike legfeljebb körülbelül 30 tömegszázalékban tartalmazza az egy vagy több oldószer/édesítószerek mindegyikét, feltéve hogy az oldószer/édesítőszerek összmennyisége nem haladja meg a gyógyszerkészítmény 60 tömegszázalékát; az egy vagy több cukorösszetevő legfeljebb az 50 tömegszázalékot, az egy vagy több mesterséges vagy természetes ízanyag legfeljebb 10 tömegszázalékot, az egy vagy több édesítőszer legfeljebb 5 tömegszázalékot, az egy vagy több síkosítószer legfeljebb 5 tömegszázalékot tehet ki, s a készítmény a fentieken kívül szukralfá-21
HU 203 972 Β tót és egy vagy több lúgos vegyhatású anyagot is tartalmaz.
Az oldószer/édesítőszerek a szakterületen ismert ilyenfajta szerek közül választhatók, például a következők szerint: mannit, szorbit, xilit, aszpartam, likazin, glicerin vagy az ammónium-glicirizin.
Hasonlóképpen bármilyen, a szakterületen ismert, perorális gyógyszerkészítmények, elsősorban szétrágható tabletták esetében alkalmazott különböző cukrokat, ízanyagokat, édesítőszereket, ízjavítószereket, oldószereket és tartósítószereket is felhasználhatunk a találmány szerinti eljárással előállított gyógyszerkészítményekhez.
Hasonló módon bármilyen szokásos síkosítószert alkalmazhatunk, például magnézium-sztearátot, sztearinsavat, talkumot, kalcium-sztearátot, nátrium-sztearátot, szterotexet, nátrium-sztearil-fumarátot, sztearovetet, illetve karboviaszt.
A találmány szerinti eljárással előállított gyógyszerkészítményeknek tartalmazniuk kell a komplexképző fekélyellenes hatású szer gyógyszerészetileg hatékony mennyiségét is, éspedig szukralfát 500 mg és 1 g közötti mennyiségét, tabletta formájában.
A találmány szerinti eljárással előállított, előnyös szétrágható tablettás gyógyszerkészítmény az alábbi összetevőket tartalmazza: szukralfátot, valamilyen lúgos vegyhatású anyag - például magnézium-hidroxid olyan mennyiségét, hogy a savsemlegesítő kapacitás 0,5 és 5 milliekvivalens között legyen, valamely első oldószer/édesítőszer - például szorbit - 10 és 20 tömegszázalék közötti mennyiségét, valamely második oldószer/édesítőszer - például mannit - 10 és 20 tömegszázalék közötti mennyiségét, egy cukor 20 és 30 tömegszázalék közötti mennyiségét, valamely ízanyag 0,1 és 1,5 tömegszázalék közötti mennyiségék valamely édesítőszer (például a MacAndrews and Forbes Co. által forgalmazott Magnasweet 165) 1 tömegszázaléknál kisebb mennyiségét és valamely síkosítószer - például magnézium-sztearát - 1-2 tömegszázalék közötti mennyiségét.
A találmány szerinti eljárással előállított gyógyszerkészítmények - függetlenül attól, hogy egészben lenyelhető vagy szétrágható tabletták - a szakterületen ismert módon készíthetők. Például az ismert standard felszerelés segítségével a védőkomplexet képező szert, valamint egy vagy több lúgos vegyhatású anyagot az előnyös síkosítószer egy részével - például 25 tömegszázalékával - tökéletesen elkeverünk. Az ily módon keletkezett keveréket azután a kívánt tömörségűre sajtoljuk, majd az így tömörített anyagot rostáljuk. Ezt követően a keletkezett anyagot őröljük, hozzáadjuk a cukrokat, az édesítőszereket, az ízanyagokat és az oldószer/édesítőszereket, majd mindaddig keverjük, amíg egyenletes keverék nem keletkezik. Végül hozzáadjuk a keverékhez a síkosítószer fennmaradó mennyiségét. A tablettasajtolást az ismert eljárásokkal végezzük.
A találmányt a továbbiakban egy példa segítségével ismertetjük részletesebben, a találmány azonban nem korlátozódik az itt ismertetett részletekre.
Példa
Szukralfátos szétrágható tabletta
A szukralfát-tartalmú szétrágható tablettát a követ-
kező összetevők felhasználásával | állítottuk elő, az |
alább ismertetett eljárással: Összetevő | mg/tabletta |
cukor (Baker-féle, speciális kristályos) | 338,0 |
Szukralfát | 500,0 |
Mesterséges vaníliakrém (ízanyag; tt 11489, Food Materials Corp.) | 2,0 |
Természetes és mesterséges narancsíz (ízauyag; # 2330, Food Materials Corp.) | 2,0 |
Magnasweet 165 (édesítőszer) | 2,6 |
Mannit USP (oldószer/édesítőszer) | 200,0 |
Szorbit NF (oldószer/édesítőszer) | 200,0 |
Magnézium-hidroxid USP (lúgos anyag) (körülbelül 1,72 milliekvivalensnyi savsemlegesítő kapacitás) | 50,0 |
Magnézium-sztearát NF (síkosítószer) | 18,0 |
1312,6 mg
A szukralfátot és a magnézium-hidroxidot összeke< verjük a magnézium-sztearát összmennyiségének 25%-ával, mindaddig, amíg homogén keveréket nem nyertünk. Az ily módon létrehozott keveréket sajtoltuk, rostáltuk, majd őröltük. A megőrölt anyagot ezt kővetően mannittal, szorbíttal, cukorral, ízanyagokkal és a Magnasweet 165 édesítőszerrel mindaddig kevertük, amíg homogén masszát nem kaptunk. A fennmaradó magnézium-sztearátot ezután belerostáltuk a keverékbe, majd ezt is tovább kevertük mindaddig, amíg homogén masszát nem nyertünk.
Ezután a fent leírtak szerint előállított keverékből tablettákat sajtoltunk.
Emésztőrendszeri gyógyszerkészítményeknek szélgörcsöt, gyomorégést, teltségi érzést, savtúltengést, felfúvódást, gyomor-felkavarodást stb. gátló hatását olyan bevált és elfogadott kísérlettel vizsgálják, amelynek során egészséges személyekkel olyan élelmiszert etetnek, amely alkalmas az akut felső emésztőrendszeri megbetegedések említett kísérőjelenségeinek kiváltására. Ilyen élelmiszerek fűszeresek, sültek vagy zsírosak és befolyásolják a gyomorsav-kiválasztást (pl. kávé vagy alkoholos és szénsavas italok). A módszer jól reprodukálható eredményeket szolgáltat
1. vizsgálat
A vizsgálatot kétszeres vakpróbával, placébóval kontrollálva rossz emésztésű személyekkel végeztük klinikai körülmények között A vizsgálati személyek egyéb súlyos betegségben nem szenvedtek, és legalább két hónapja, hetenként legalább kétszer étkezés után emésztési bántalmaik voltak. Az összes személyt előzetesen megvizsgáltuk, és periodikusan értékeltük tü3
HU 203 972 Β neteiket a vizsgálati készítmény bevétele utáni egy óra alatt. A tüneteket kiváltó étel hagymás és tabasco szószt tartalmazó chili bab, fűszeres és borsos saláta, valamint koffeint tartalmazó szénsavas üdítőital volt.
A vizsgálatba 77 személyt vontunk be (38 placébó céljára, 39 szukralfát kezeléshez). 68 személynél jelentkeztek étkezés utáni tünetek, ezekkel végeztük a vizsgálatokat A személyek vagy egy vagy két adag 0,5 g-os rágható szukralfát tablettát (1. a példa szerinti összetételt) vagy hasonló placébót kaptak (35 placébó - 33 szukralfát).
Majdnem az összes hatékonysági paraméter kedvezőbb volt vagy statisztikusan jelentősen jobb a szukralfáttal kezelt csoportnál, mint a placébóval kezeiteknél. A szukralfát és a placébó között statisztikusan jelentős eltérés volt megállapítható a tünetek teljes megszűnésének gyakorisági eloszlásában (tünetmentes személyek százaléka az egyes értékelési időszakokban) 10,20,25 és 50 percen belüli időszakban. Ezen felül, a teltségi érzés/felfúvődás tünetek is statisztikusan kedvezőbbek voltak a szukralfáttal kezelt csoportnál, mint a placébóval kezelt csoportnál 25 perces értékelési időszak alatt. A tünetmentes személyek száma is lényegesen nagyobb volt az összes értékelési időszakban a szukralfáttal kezelt személyek közül. Egészen enyhe, a vizsgálattal összefüggésben nem álló mellékhatást - fejfájást - jeleztek.
A vizsgálat eredményei igazolták a rágható, 0,5 g-os szukralfát tabletta hatékonyságát és biztonságát az étkezéssel összefüggő emésztőrendszeri bántalmak esetében.
2. vizsgálat
A vizsgálatot 75 önkéntes személyen végeztük, akik legalább 2 hónapja és hetenként legalább kétszer emésztési zavarokban szenvedtek. A vizsgálatot kettős vakpróbával, placébó kontroll mellett végeztük. A vizsgált személyek nem szenvedtek komoly betegségben. A személyeket előzetesen megvizsgáltuk, és a vizsgálati anyag beadása után egy óra hosszat a tüneteket időszakosan feljegyeztük A tüneteket az 1. vizsgálatban alkalmazott ételekkel váltottuk ki, és a kezelés is azonos volt
Az eredményeket a következőkben foglaljuk össze. Az ismertetett adatok átlagértékek.
Szukral- fát | Placébó | |
A tünetek jelentkezése, perc | 7,47 | 6,93 |
A tünetek megszűnése perc | 25,33 | 46,21 |
A szélgörcs/böfögés/haspuffadás gyakorisága, perc | 26,69 | 51,36 |
A gyomorfelkavarodás/hányinger megszűnésének gyakorisága, perc | 19,77 | 31,68 |
A felfú vódás/teltség megszűnésének gyakorisága, perc | 27,11 | 44,41 |
A gyomorégés/savtúltengés megszűnésének gyakorisága, perc | 24,47 | 45,88 |
Egy személy a szukralfát bevétele után 5 perccel hányingerről panaszkodott. A hányinger 10-15 perc elteltével elmúlt
A tünetek megszűnésének időtartama lényegesen rövidebb volt a szukralfáttal kezeiteknél. Hasonlóképpen kevesebb volt azoknak a száma a szukralfáttal kezelt csoportból, akik második adag szert kértek. Az eredmények azt igazolják, hogy a találmány szerinti készítmény alkalmas étkezéssel összefüggő emésztőrendszeri bántalmak hatásos kezelésére.
Claims (8)
1. Eljárás hatóanyagként szukralfátot tartalmazó, fekélyellenes hatású perorális, szilárd gyógyszerkészítmény előállítására, azzal jellemezve, hogy a szukralfátot 0,5-10 milliekvivalensnyi sav semlegesítő kapacitásnak megfelelő mennyiségű gyógyszerészetileg elfogadható lúgos kémhatású anyaggal a gyógyszerkészítésben szokásos segédanyagokkal együtt összekeverve szilárd gyógyszerkészítménnyé feldolgozzuk,
2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a lúgos kémhatású anyagot 0,5-5 milliekvivalensnyi savsemlegesítő kapacitásnak megfelelő mennyiségben alkalmazzuk.
3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy lúgos kémhatású anyagként magnézium-hidroxidot, alumínium-hidroxidot, nátrium-hidrogén-karbonátot, kalcium-karbonátot, hidrotalkitot, dihidroxi-alumínium-nátrium-karbonátot, magnéziumoxidot és/vagy magnézium-triszilikátot alkalmazunk.
4. A 3. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy magnézium-hidroxidot alkalmazunk.
5. Az 1-4. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a gyógyszerkészítésben szokásos segédanyagokként cukrot, édesítőszert, természetes vagy mesterséges ízesítőanyagot, oldószert, síkosítószert és/vagy tartósítószert alkalmazunk.
6. Az 5. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy oldószerként, illetve édesítőszerként mannitot, szorbitot, xilitet, aszpartamot, likazint, glicerint vagy ammónium-glicirizint alkalmazunk.
7. Az 5. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy síkosítószerként magnézium-sztearátot, sztearinsavat, talkumot, kalcium-sztearátot, nátrium-sztearátot, nátrium-sztearil-fumarátot vagy karboviaszt alkalmazunk.
8. Az 1-7. igénypontok bármelyike szerinti eljárás szétrágható tabletta előállítására, azzal jellemezve, hogy a szukralfátot 0,5-10 milliekvivalensnyi savsemlegesítő kapacitásnak megfelelő mennyiségű lúgos kémhatású anyaggal, 10-20 tömeg% szorbittal, 10-20 tömeg% mannittal, 20-30 tömeg% cukorral, 0,1-1,5 tömeg% ízesítőanyaggal, legfeljebb 1 tömeg% édesítőszerrel és 1-2 tömeg% síkosítószerrel keverjük össze és alakítjuk tablettává.
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
US07/303,871 US4975281A (en) | 1989-01-30 | 1989-01-30 | Anti-ulcer composition |
Publications (3)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
HU9000379D0 HU9000379D0 (en) | 1990-03-28 |
HUT53812A HUT53812A (en) | 1990-12-28 |
HU203972B true HU203972B (en) | 1991-11-28 |
Family
ID=23174066
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
HU90379A HU203972B (en) | 1989-01-30 | 1990-01-29 | Process for producing sucralphate containing pharmaceutical compositions having antiulcer effect |
Country Status (16)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US4975281A (hu) |
EP (1) | EP0381414B1 (hu) |
JP (1) | JPH02270827A (hu) |
KR (1) | KR900011464A (hu) |
AT (1) | ATE107510T1 (hu) |
AU (1) | AU626976B2 (hu) |
CA (1) | CA2007334C (hu) |
DE (1) | DE69010021T2 (hu) |
DK (1) | DK0381414T3 (hu) |
ES (1) | ES2055315T3 (hu) |
HU (1) | HU203972B (hu) |
IE (1) | IE64211B1 (hu) |
MY (1) | MY105956A (hu) |
NZ (1) | NZ232077A (hu) |
PT (1) | PT92987B (hu) |
ZA (1) | ZA90306B (hu) |
Families Citing this family (18)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US5196405A (en) * | 1987-07-08 | 1993-03-23 | Norman H. Oskman | Compositions and methods of treating hemorrhoids and wounds |
DE4022944A1 (de) * | 1990-07-19 | 1992-01-23 | Merck Patent Gmbh | Sucralfat-kautablette |
GB9025710D0 (en) * | 1990-11-27 | 1991-01-09 | Beecham Group Plc | Novel treatment |
US5164379A (en) * | 1991-07-15 | 1992-11-17 | Bristol-Myers Company | Sucralfate/cyclodextrin complexes |
DE4139883A1 (de) * | 1991-11-29 | 1993-06-03 | Michael Prof Dr Dittgen | Verfahren zur herstellung bioadhaesiver arzneimittel |
US5447918A (en) * | 1992-07-27 | 1995-09-05 | Mccullough; Ricky W. | Gastrointestinal anti-irritant composition comprising sucralfate and methods of use |
DK66493D0 (da) * | 1993-06-08 | 1993-06-08 | Ferring A S | Praeparater, isaer til brug ved behandling af inflammatoriske tarmsygdomme eller til at opnaa forbedret saarheling |
AU699192B2 (en) * | 1993-08-13 | 1998-11-26 | Bayer Corporation | Hydrolyzed gelatin as a flavor enhancer in a chewable tablet |
US6028190A (en) | 1994-02-01 | 2000-02-22 | The Regents Of The University Of California | Probes labeled with energy transfer coupled dyes |
US6166024A (en) | 1995-03-30 | 2000-12-26 | Mayo Foundation For Medical Education And Research | Use of topical azathioprine and thioguanine to treat colorectal adenomas |
WO1997030988A1 (fr) * | 1996-02-21 | 1997-08-28 | Toa Eiyo Ltd. | Derives de cycloalcanopyridine, procede de production de ces derives, et medicament contre l'ulcere gastro-duodenal a base de ce compose |
US6270807B1 (en) | 1999-03-02 | 2001-08-07 | L. Perrigo Company | Taste-masked pharmaceutical composition |
US6743820B2 (en) | 2000-07-07 | 2004-06-01 | University Of Toledo | Methods for protection of stratified squamous epithelium against injury by noxious substances and novel agents for use therefor |
US6887926B1 (en) | 2001-11-16 | 2005-05-03 | Oatey Co. | Bonding compositions for chlorinated polymers and methods of using the same |
DE102004042139B4 (de) * | 2004-08-31 | 2009-06-10 | Aristocon Verwaltungs- Gmbh | Perorale Darreichungsformen zur Erzielung eines Retardierungseffektes nach der Arzneimitteleinnahme mit einer Mahlzeit |
TWI445540B (zh) * | 2007-04-20 | 2014-07-21 | Ajinomoto Kk | 抗低體溫組成物 |
LU91351B1 (de) * | 2007-08-08 | 2009-02-09 | Recipe Holding S A | Bio-magnum chew, tablette |
GR1008308B (el) | 2013-05-31 | 2014-10-02 | UNI-PHARMA ΚΛΕΩΝ ΤΣΕΤΗΣ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΑ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΑΒΕΕ με δ.τ. "UNI-PHARMA ABEE", | Τοπικες φαρμακευτικες και ιατροτεχνολογικες συνθεσεις που περιεχουν συνδυασμους σουκραλφατης, υαλουρονικου οξεος, αργινινης και ενος φυσικου ενυδατικου παραγοντα |
Family Cites Families (5)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US3432489A (en) * | 1965-11-05 | 1969-03-11 | Chugai Pharmaceutical Co Ltd | Disaccharide polysulfate aluminium compound and method |
JPS5978116A (ja) * | 1982-10-27 | 1984-05-04 | Chugai Pharmaceut Co Ltd | スクラルフェ−ト製剤 |
CA1218601A (en) * | 1983-09-02 | 1987-03-03 | Angel B. Casillan | Sucralfate suspension |
US4676984A (en) * | 1985-08-14 | 1987-06-30 | American Home Products Corp. | Rehydratable antacid composition |
AU594765B2 (en) * | 1986-05-16 | 1990-03-15 | Chugai Seiyaku Kabushiki Kaisha | Sucralfate preparations for applications on esophagus mucosa |
-
1989
- 1989-01-30 US US07/303,871 patent/US4975281A/en not_active Expired - Lifetime
-
1990
- 1990-01-08 CA CA002007334A patent/CA2007334C/en not_active Expired - Lifetime
- 1990-01-11 NZ NZ232077A patent/NZ232077A/xx unknown
- 1990-01-16 ZA ZA90306A patent/ZA90306B/xx unknown
- 1990-01-17 MY MYPI90000072A patent/MY105956A/en unknown
- 1990-01-18 AU AU48592/90A patent/AU626976B2/en not_active Expired
- 1990-01-29 HU HU90379A patent/HU203972B/hu unknown
- 1990-01-29 PT PT92987A patent/PT92987B/pt not_active IP Right Cessation
- 1990-01-29 AT AT90300897T patent/ATE107510T1/de not_active IP Right Cessation
- 1990-01-29 KR KR1019900000936A patent/KR900011464A/ko not_active Application Discontinuation
- 1990-01-29 ES ES90300897T patent/ES2055315T3/es not_active Expired - Lifetime
- 1990-01-29 DE DE69010021T patent/DE69010021T2/de not_active Expired - Lifetime
- 1990-01-29 EP EP90300897A patent/EP0381414B1/en not_active Expired - Lifetime
- 1990-01-29 DK DK90300897.7T patent/DK0381414T3/da active
- 1990-01-29 IE IE31490A patent/IE64211B1/en not_active IP Right Cessation
- 1990-01-30 JP JP2021883A patent/JPH02270827A/ja active Pending
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
HUT53812A (en) | 1990-12-28 |
DK0381414T3 (da) | 1994-08-22 |
ATE107510T1 (de) | 1994-07-15 |
NZ232077A (en) | 1991-10-25 |
IE64211B1 (en) | 1995-07-26 |
DE69010021T2 (de) | 1994-10-06 |
IE900314L (en) | 1990-07-30 |
EP0381414B1 (en) | 1994-06-22 |
EP0381414A2 (en) | 1990-08-08 |
DE69010021D1 (de) | 1994-07-28 |
AU4859290A (en) | 1990-08-02 |
JPH02270827A (ja) | 1990-11-05 |
PT92987B (pt) | 1995-11-30 |
CA2007334C (en) | 1999-08-31 |
KR900011464A (ko) | 1990-08-01 |
EP0381414A3 (en) | 1991-08-07 |
MY105956A (en) | 1995-02-28 |
CA2007334A1 (en) | 1990-07-30 |
PT92987A (pt) | 1990-07-31 |
ES2055315T3 (es) | 1994-08-16 |
HU9000379D0 (en) | 1990-03-28 |
AU626976B2 (en) | 1992-08-13 |
US4975281A (en) | 1990-12-04 |
ZA90306B (en) | 1990-10-31 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
HU203972B (en) | Process for producing sucralphate containing pharmaceutical compositions having antiulcer effect | |
EP0701434B1 (en) | Preparations containing silicon dioxide to improve the taste thereof | |
CA1319106C (en) | Antacid composition | |
KR0167554B1 (ko) | 씹을수 있는 발포성 정제 | |
AU705102B2 (en) | Chewable tablets | |
DE3931215A1 (de) | Pharmazeutische praeparate | |
FI98702C (fi) | Menetelmä sukralfaattia sisältävien purutablettien tai -rakeiden muodossa olevan farmaseuttisen valmisteen valmistamiseksi | |
JPH06505498A (ja) | 咀嚼性制酸組成物 | |
US6974595B1 (en) | Pharmaceutical compositions based on Diclofenae | |
CA2254144C (en) | Pharmaceutical compositions based on diclofenac | |
JPH06506682A (ja) | 上部胃腸管症状を治療するための内服医薬組成物 | |
AU723357B2 (en) | Liquid alendronate formulations | |
Jadhav et al. | A comprehensive review on: medicated chewing gum | |
Ughade et al. | Medicated chewing gum: Modern approach to mucosal drug delivery | |
CN100486643C (zh) | 包括非甾体抗炎药,并且具有良好可口性的药物口服剂型 | |
JP2005272401A (ja) | チュアブル錠 | |
Garg et al. | MEDICATED CHEWING GUM AS DRUG DELIVERY SYSTEMS MEDICATED CHEWING GUM AS DRUG DELIVERY SYSTEMS | |
EP3758675A1 (de) | Orale darreichungsform mit theobrominfreiem kakao | |
WO2003096999A1 (en) | Improvements in or relating to oral chlorhexidine formulations | |
WO1998024455A1 (en) | Ingestible pharmaceutical compositions for treating upper gastrointestinal tract distress | |
MXPA98002466A (en) | Masticab tablets | |
MXPA99008920A (en) | Antacid and papain combination |