HU202181B - Process for producing carboxylic acid chlorides - Google Patents

Process for producing carboxylic acid chlorides Download PDF

Info

Publication number
HU202181B
HU202181B HU892065A HU206589A HU202181B HU 202181 B HU202181 B HU 202181B HU 892065 A HU892065 A HU 892065A HU 206589 A HU206589 A HU 206589A HU 202181 B HU202181 B HU 202181B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
acid
alkyl
carboxylic acid
phosgene
parts
Prior art date
Application number
HU892065A
Other languages
German (de)
English (en)
Other versions
HUT50096A (en
Inventor
Martin Decker
Wolfgang Franzischka
Rudolf Irnich
Manfred Sauerwald
Original Assignee
Basf Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Basf Ag filed Critical Basf Ag
Publication of HUT50096A publication Critical patent/HUT50096A/hu
Publication of HU202181B publication Critical patent/HU202181B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07CACYCLIC OR CARBOCYCLIC COMPOUNDS
    • C07C51/00Preparation of carboxylic acids or their salts, halides or anhydrides
    • C07C51/58Preparation of carboxylic acid halides
    • C07C51/60Preparation of carboxylic acid halides by conversion of carboxylic acids or their anhydrides or esters, lactones, salts into halides with the same carboxylic acid part

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Oil, Petroleum & Natural Gas (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Cephalosporin Compounds (AREA)
  • Low-Molecular Organic Synthesis Reactions Using Catalysts (AREA)

Description

A találmány tárgya eljárás karbonsav-kloridok előállítására, karbonsavaknak vagy anhidridjeiknek foszgénnel való reakciójával, karbonsav-amidnak, mint katalizátornak a jelenlétében.
A BE-PS 620 385-ből és a DE-OS 2 057 956-ból ismert, hogy a karbonsavakat foszgénnel a megfelelő karbonsav-kloridokká alakíthatjuk át, ha a reakciót dialkil-karbonsav-amidoknak, mint katalizátoroknak a jelenlétében hajtjuk végre.
A karbonsav-kloridoknak ezzel az eljárással technikai méretekben való előállításánál azonban nehézségek is vannak, mint ezt az EP-PS 31 504 közelebbről ismerteti. Eszerint a szabadalmi leírás szerint a fenti nehézségeket elkerülhetjük és a karbonsav-kloridokat technikai méretekben is kielégítő módon állíthatjuk elő, ha a reakcióhoz dialkil-formamidként diizobutil-formamidot használunk, mint katalizátort.
Azt találtuk, hogy a karbonsav-kloridoknak a fenti eljárással való előállításánál az eddigieknél lényegesen jobb eredményeket érhetünk el, ha a reakciót (I) általános képletű karbonsav-amidnak, mint katalizátornak a jelenlétében hajtjuk végre.
Az (I) általános képletben R1 (a) vagy (b) általános képletű csoportot jelent,
R2 2-4 szénatomos alkilcsoportot jelent,
R3 1-4 szénatomos alkilcsoportot jelent,
R4 és R5 hidrogénatomot vagy 1-4, illetve 1-8 szénatomos alkilcsoportot jelent, vagy R1 és R2 együtt olyan szénhidrogéncsoportot képez, amely az (I) általános képletű vegyület (c) általános képletű részét 6 tagú heterociklusos csoporttá egészíti ki, és a fenti alkil- és szénhidrogéncsoportoknak olyan szubsztituensei lehetnek, amelyek a találmány szerinti eljárás reakciókörülményei között változatlanok maradnak.
Meglepő módon azt találtuk, hogy a találmány szerinti eljárásnál katalizátorként használt karbonsav-amidok - amelyeknek az eddig alkalmazott dialkil-amidoktól eltérően a nitrogénatomján szekunder szénatom van - hatására a karbonsav-kloridokat nagyobb kitermeléssel és tisztasággal nyerjük ki. További, váratlan előnye ennek a katalizátornak hogy alkalmazásával egy adott készülék nagyobb teljesítőképességűvé válik. Ezen kívül ezek a találmány szerinti katalizátorok már nagyon kis koncentrációban is jó aktivitásúak, ezért a katalizátorok okozta hátrányok, így a szilárd anyag kiválása, kátrány lerakódása, a nyers terméknek a katalizátor nagyobb színes bomlástermékei által okozott szennyeződése, amelyek az eddig használt dialkil-karbonsav-amidok használatánál mindig jelentkeztek, a találmány szerinti eljárásnál nem vagy csak nagyon korlátozott mértékben jelentkeznek. A találmány szerinti katalizátorok további előnye, hogy a foszgénnek csak nagyon kis feleslegben, sőt a sztöchiometrikusnál kisebb mennyiségben való alkalmazása esetén is nagy reakciósebességet biztosítanak, így a reakciót kisebb energiafelhasználással is végre lehet hajtani.
A találmány szerinti eljárásnál használt (1) általános képletű dialkil-karbonsav-amidokban az alkilcsoportok egyenes vagy elágazó szénláncúak, így ezek jelenthetnek például metil-, etil-, propil-, i-propü-, butil-, i-butil-, pentil- vagy hexilesoportot. Mind az alkilcsoportok, mind pedig az R1 és R2 csoport által képzett szénhidrogéncsoportok a reakciókörülmények között változatlanul maradó szubsztituenseket tartalmazhatnak, például halogénatomokat, így klór- vagy brómatomokat, alkoxicsoportokat, így metoxi- vagy etoxiesoportokat, alkoxi-karbonilcsoportokat, így metoxi-karbonil- vagy etoxi-karbonilcsoportokat. A heterociklusos gyűrűt képező szénhidrogéncsoportok ezenkívül még alkilcsoportokat, így metil- vagy etilcsoportokat is tartalmazhatnak. Heterociklusos gyűrűként szerepelhet például a pirrolidin-, piperidin- vagy a hcxametilén-imingyűrű.
Előnyösek azok az (I) általános képletű karbonsavamidok, amelyek képletében az R3 és Rs 1-4 szénatomos alkilcsoportot jelent. Különösen előnyösek a (II) általános képletű karbonsav-dialkil-amidok, a képletben R6 2-4 szénatomos alkilcsoportot, R71-4 szénatomos alkilcsoportot és R’ hidrogénatomot vagy 1-4 szénatomos alkilcsoportot jelent. Néhány példa a karbonsav-dialkil-amidokra: di(szek-butil)-formamid, di(3-pentil)-formamid, 3-pentil-izopropil-formamid, 1- formU-2,6-dimetil-piperidin, l-formil-2,5-dimetil-pírrolidin, 1 -propionil-2,6-dimctil-piperidin.
Előnyös kiindulási vegyületek az alifás karbonsavak vagy anhidridjeik, például az R-COOH általános képletű karbonsavak, a képletben R 1-18 szénatomos alkilcsoportot jelent. Az alkilcsoport az eljárás reakciókörülményei között változatlanul maradó szubsztituenseket is tartalmazhat, így klóratomokat, 1-4 szénatomos alkoxi- vagy alkoxi-karbonilcsoportokat. Néhány példa a kiindulási vegyületekre: ecetsav, klór-ecetsav, diklór-ecetsav, triklór-ecetsav, propionsav, vajsav, valeriánsav, laurinsav, sztearinsav, kapronsav, izovaleriánsav, palmitinsav, 2-etil-hexánkarbonsav, metoxi-ecetsav.
Az alifás karbonsavat sztöchiometrikus vagy célszerűen ennél nagyobb mennyiségű foszgénnel reagáltatjuk. Célszerű, ha 1 mól karbonsavra 1,1-1,5 mól foszgén jut. Az (I) általános képletű karbonsav-amidot a karbonsavra vonatkoztatva célszerűen 0,005-1, előnyösen azonban 0,02-0,3 mólszázalékos mennyiségben alkalmazzuk. Nagyobb mennyiségű, például 5 mólszázalékos mennyiségű karbonsav-amidot is alkalmazhatunk. Előnyös azonban a lehető legkisebb mennyiségű karbonsav-amidot használni, mivel ez megkönnyíti a reakció során nyert karbonsav-klorid további feldolgozását. A reakciót 30-150 ’C-on, előnyösen 50100 ’C-on, légköri nyomáson vagy nyomás alatt, szakaszosan vagy folyamatosan hajtjuk végre.
A reakciót a savkloridok szakaszos előállításánál például úgy hajthatjuk végre, hogy a folyékony vagy megolvasztott karbonsavat alkalmas keverős tartályba öntjük, a karbonsav-amidot feloldjuk a karbonsavban, és az elegyet a kívánt hőmérsékletre melegítjük. Már a felfűtés alatt megkezdhetjük a foszgén bevezetését. Miután a sztöchiometrikus mennyiségű foszgént már bevezettük, az időegység alatt bevitt foszgén mennyiségét az eredeti mennyiség 10-30 százalékára csökkentjük. Az erős foszgén-reflux a reakció végét jelzi. A nyers terméket desztillációval dolgozzuk fel, amelynek során a karbonsav-klorid előpárlata tartalmazza a reakcióhoz feleslegben adott foszgént. Ezt a részt a következő reakcióba visszavezetjük, mihelyt a foszgén bevezetése elkezdődött.
A savkloridok folyamatos előállításánál a reaktort a karbonsavval és a katalizátorral csaknem a túlfolyóig töltjük. Ezután a karbonsavba bevezetjük a foszgént a kívánt rcakcióhőmérsékleten. A reakció után a reaktorba egyidejűleg és folyamatosan bevezetjük a karbonsavat, a katalizátort és a foszgént. A karbonsav óránkénti
HU 202 181 Β térfogatáramát, ami általában a reaktortérfogat 1040%-a, különösen nagy molekulsasúlyú karbonsavak esetén, a reaktortérfogat 50-80%-ára is megnövelhetjük.
A katalizátort folyamatosan adjuk a reakcióelegy- 5 hez. Előnyös lehet úgy eljárni, hogy a katalizátort feloldjuk a karbonsavban, és ezt az oldatot vezetjük a reaktorba. Folyamatos üzemmód esetén célszerű a foszgént csak néhány mólszázalékos feleslegben alkalmazni, mivel a reaktorhoz kapcsolt kolonna a felesleges 10 foszgént leválasztja és a reaktorba azonnal visszavezeti.
A találmány szerinti eljárással előállítható vegyületek oldószerek, vagy értékes kiindulási vegyületek az oldószerek, illatanyagok, lágyítók, mosószerek, peroxi- 15 dók, pácok és a peszticid hatóanyagok előállításánál.
Az alkalmazást illetően utalunk a nevezett publikációra valamint az „Ullmanns Enzyklopádie der technischen Chemie” 5. kötetére a 100. és a 393. oldaltól.
1. példa
Túlfolyóval, visszafolyatő hűtővel és adagolóval ellátott, a túlfolyójáig 300 térfogatrész űrtartalmú keverős reaktorba beadunk 144 tömegrész 2-etil-hexánsavat és 0,31 tömegrész (0,2 mól%) di(szek-butil)-formami- 25 dót. 70 ’C-on foszgén bevezetésével a 2-etil-hexánsavat teljesen savkloriddá alakítjuk át A visszafolyató hűtőben a hűtőközeg hőmérséklete -70 *C. Ezután a reakcióelegyhez 70 *C-on óránként hozzáadunk 184 tőmegrész 2-etil-hexánsavat, amiben előzőleg 03 mól- 30 százalék di(szek-butil)-formamidot oldottunk fel, és ezzel egyidejűleg a reakcióelegybe óránként bevezetünk 145 tömegrész foszgént.
A keverős reaktor túlfolyóján át kerül a nyers termék egy tartályba, amelyből további feldolgozás céljából 35 vezetjük el. A kapott nyers 2-etil-hexánsav-klorid 99,9%-os, és a jódszínszáma: 80.
2-4. példa
Áz 1. példával analóg módon alakítjuk át a táblázatban felsorolt savakat a megfelelő savúoridokká, az ott megadott reakciókörülmények mellett. Amennyiben a feleslegben bevezetett foszgén a feldolgozás során kondenzálódik, amit a reaktorba ismét visszavezetünk, úgy a reaktorba bevezetett friss foszgén mennyisége közel sztöchiometrikus.
A nyers terméket, amennyiben a tennék illékönysága ezt lehetővé teszi, desztillációval tisztítjuk. Nehezen illő tennék esetén a tisztítás aktívszénnel is történhet. A nyers termék jó minősége sok esetben feleslegessé teszi a további tisztítást.
Ha a 4. példában a katalizátor mennyiségét lépésenként mindig megfelezzük, azaz a katalizátor mennyisége 0,1,0,5 és 0,025 mólszázalék, úgy a nyers zsírsavklorid jódszínszáma lépésenként csökken 30-ig. A reakcióhőmérséklet ilyenkor 70 ’C, 80 ’C és 100 ’C.
5. példa (összehasonlító példa)
Az 1. példában ismertetett készülékben, a megfelelő módon teljesen karbonsav-kloriddá alakítunk át 144 tömegrész 2-etil-hexánsavat, foszgénnel, 70 ’C-on és 031 tömegrész (0,2 mói%) diizobutil-formamid katalizátor jelenlétében. Ezután a reakcióelegyhez 70 ’C-on hozzáadunk óránként 81,5 tömegrész 2-etil-hexánsavat, amiben előzőleg 03 mól% diizobutil-formamidot oldottunk fel, és ezzel egyidejűleg a reakcióelegybe bevezetünk óránként 65 tőmegrész foszgént
Az így kapott nyers termék összetétele: 993 tömeg% 2-etil-hexánsav-klorid és 03 tömeg% 2-etil-hexánsavanhidrid. Jódszínszáma: 150.
6-8. példa (összehasonlító példák)
Analóg módon alakítjuk át a táblázatban felsorolt savakat savkloridokká, az ott megadott reakciókörülmények között.
Példaszám 2 Táblázat 3 4 6 7 8
Karbonsav A B C A B C
Bevitt sav (tömegrész/óra) 83 121 117 74 88 94
Bevitt foszgén (tömegrész/óra) 120 150 48 110 110 38
Hőfok (’C) 60 65 70 58 55 65
Savkloridtartalom (tömeg%) 99,0 99,4 99,8 96,9 93,8 99,4
Sav ill. savanhidridtartalom (tömeg%) - - - 2,9 53 -
Jódszínszám 60 70 60 120 80 130
A = propionsav; B = izovajsav; C = zsírsav
9. példa
500 térfogatrész űrtartalmú keverős reaktorba be- 55 adunk 273 tömegrész zsírsavat és 0,19 tömegrész (0,1 mól%) di(3-pentil)-formamidot. Ezután a reakcióelegyet 90 ’C-ra melegítjük, és ezen a hőfokon 3 órán belül foszgénnel reagáltatjuk. Majd foszgénreflux közben ezen a hőfokon keverjük a reakcióelegyet még fél 60 óra hosszat, és a felesleges foszgént nitrogénnel lefúvatjuk. így 292 tömegrész nyers zsírsavkloridot kapunk, aminek a jódszínszáma: 20.
Savkloridtartalom: 99,8 tömeg%.
Kitermelés: 99,5%.
10. példa
Áz 1. példában ismertetett készülékben 144 tömegrész 2-etil-hexánsavat 80 ’C-on, foszgénnel teljesen savkloriddá alakítunk át, 0,185 tömegrész (0,1 mól%) di(3-pentil)-formamid katalizátor jelenlétében. Ezután a reakcióelegyhez 80 ’C-on hozzáadunk óránként 271 tömegrész 2-etil-hexánsavat, amiben előzőleg 0348 tömegrész di(3-pentil)-formamidot oldottunk fel, és ezzel egyidejűleg a reakcióelegybe bevezetünk (kánként 205 tőmegrész foszgént. Az így kapott nyers termék savkloridtartalma: 99,8 tömeg%, jódszínszáma: 40. A nyers 65 termékből desztillációval, gyakorlatilag kvantitatív
HU 202 181 Β kitermeléssel, víztiszta 2-ctil-hcxánsav-kloridot nyerünk.
11. példa
Az 1. példában ismertetett készülékben 144 tömegrész 2-etil-hexánsavat 0,171 tömegrész (0,2 mól%) di(szek-butil)-acet-amid jelenlétében foszgénnel 80 ’Con teljesen savkloriddá alakítunk. A reakcióelegybe 80 ’C-on óránként 0,308 tömegrész di(szek-butil)-acctamidot oldva tartalmazó 260 törnegrész 2-etil-hexánsavat és 196 tömegrész foszgént vezetünk. A kapott, nyers 2-etil-hexánsav-klorid tisztasága 99,7% és jódszáma 60. Desztillálással víztiszta terméket kapunk, gyakorlatilag kvantitatív kitermeléssel.
12. példa
Az 1. példában ismertetett készülékben 144 tömegrész 2-etU-hexánsavat 0,127 tömegrész (0,1 mól%) 2-metil-piperidil-formamid jelenlétében foszgénnel 75 ’C-on teljesen savkloriddá alakítunk. A reakcióelegybe 75 ’C-on óránként 0,21 tömegrész 2-metil-piperidil-formamidot oldva tartalmazó 238 tömegrész 2-etil-hexánsavat és 180 tömegrész foszgént vezetünk. A kapott nyers 2-etil-hexánsav-klorid tisztasága 99,5% és jódszáma 60.
13. példa
Az 1. példában ismertetett készülékben 144 tömegrész 2-etil-hexánsavat 0,213 tömegrész (0,1 mól%) N-oktil-N-(szek-butil)-formamid jelenlétében foszgénnel 80 ’C-on teljesen savkloriddá alakítunk. A reakcióelegybe 80 ’C-on óránként 0,379 tömegrész N-oktil-N-(szek-butil)-formamidot oldva tartalmazó 256 tömegrész 2-etil-hcxánsavat és 193 tömegrész foszgént vezetünk. A kapott nyers 2-etil-hexánsav-klorid tisztasága 99,4% és jódszáma 80.

Claims (3)

1. Eljárás karbonsav-kloridok előállítására karbonsavaknak vagy anhidridjeiknek legalább sztöchiometrikus mennyiségű foszgénnel 30-150 ’C-on végzett reagáltatásával karbonsav-amid, mint katalizátor jelenlétében, azzal jellemezve, hogy karbonsavamidként a karbonsavra vonatkoztatva 0,005-1 mól% (I) általános képletű vegyületet alkalmazunk - a képletben
R1 (a) vagy (b) általános képletű csoportot,
R2 2-4 szénatomos alkilcsoportot,
R3 1-4 szénatomos alkilcsoportot,
R4 hidrogénatomot vagy 1-4 szénatomos alkilcsoportot jelent, vagy
R1 és R2 együtt olyan szénhidrogéncsoportot képez, amely az (I) általános képletű vegyület (c) általános képletű részét 6-tagú heterociklusos csoporttá egészíti ki, és
R5 hidrogénatom vagy 1-8 szénatomos alkilcsoport
2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy karbonsav-amidként olyan (I) általános képletű vegyületet használunk, amelynek képletében R3 és R5 1-4 szénatomos alkilcsoportot jelent.
3. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy karbonsav-amidként (II) általános képletű vegyületet használunk, a képletben R6 2-4 szénatomos alkilcsoportot R7 1-4 szénatomos alkilcsoportot és R8 hidrogénatomot vagy 1-4 szénatomos alkilcsoportot jelent
R2 (a) ^R3
-ch2-r6 (b) _A_<L-R3 ( £ )
HU892065A 1988-05-03 1989-05-02 Process for producing carboxylic acid chlorides HU202181B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE3814969 1988-05-03

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HUT50096A HUT50096A (en) 1989-12-28
HU202181B true HU202181B (en) 1991-02-28

Family

ID=6353472

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU892065A HU202181B (en) 1988-05-03 1989-05-02 Process for producing carboxylic acid chlorides

Country Status (5)

Country Link
US (1) US5623082A (hu)
EP (1) EP0340706B1 (hu)
JP (1) JPH01313452A (hu)
DE (1) DE58905874D1 (hu)
HU (1) HU202181B (hu)

Families Citing this family (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US5278328A (en) * 1991-03-12 1994-01-11 Nippon Oil & Fats Co., Ltd. Process for producing carboxylic acid chloride
KR100683274B1 (ko) * 2004-02-12 2007-02-15 에스케이케미칼주식회사 치환된 벤조피란 화합물의 제조방법
DE102004024807A1 (de) * 2004-05-17 2005-12-08 Bayer Chemicals Ag Verfahren zur Herstellung von Phthalsäuredichlorid
CN104640839B (zh) 2012-08-23 2017-02-15 银河表面活性剂有限公司 使用n‑酰基氨基酸表面活性剂或对应的酸酐作为催化剂生产n‑酰基氨基酸表面活性剂的方法
EP3647303B1 (en) 2018-10-31 2022-08-31 Clariant International Ltd Process for preparing fatty acid chlorides and n-acyl amino acid salts

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
BE620385A (hu) *
US3318950A (en) * 1963-12-10 1967-05-09 Du Pont Process for preparing carboxylic acid chlorides
DE2057956A1 (de) * 1970-11-25 1972-06-08 Basf Ag Verfahren zur Herstellung von aliphatischen Carbonsaeurechloriden
DE2950155A1 (de) * 1979-12-13 1981-07-02 Basf Ag, 6700 Ludwigshafen Verfahren zur herstellung von carbonsaeurechloriden
GB2085429A (en) * 1980-10-10 1982-04-28 Ciba Geigy Ag Process for producing carboxylic acid chlorides
DE3039999A1 (de) * 1980-10-23 1982-05-27 Bayer Ag, 5090 Leverkusen N-alkylierte formamide, verfahren zu ihrer herstellung und ihre verwendung

Also Published As

Publication number Publication date
EP0340706A2 (de) 1989-11-08
DE58905874D1 (de) 1993-11-18
JPH01313452A (ja) 1989-12-18
US5623082A (en) 1997-04-22
EP0340706A3 (de) 1991-07-17
EP0340706B1 (de) 1993-10-13
HUT50096A (en) 1989-12-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
DE69607641T2 (de) Herstellung von amidoester-verbindungen
HU202181B (en) Process for producing carboxylic acid chlorides
US3824286A (en) Preparation of polyacetylalkylene diamines
DE69608862T2 (de) Verfahren zur Herstellung einer optisch aktiven 2-Hydroxy-4-Arylbuttersäure oder deren Ester und Zwischenprodukt dafür
DE1155114B (de) Verfahren zur Herstellung von Bis-(hydroxyalkyl)-benzoldicarbonsaeureestern
US2821542A (en) Preparation of hydroxyalkyl carboxylates
DE4425067A1 (de) Verfahren zur Herstellung optisch aktiver, 4-substituierter (S)-2-Oxazolidinone, neue (S)-2-Oxazolidinone, neue optisch aktive (S)-Aminoalkohole sowie Verwendung dieser Verbindungen
EP0554233B1 (en) Process for preparing fatty peroxyacid precursors having amide moieties in the fatty chain
JPH02147A (ja) N,n‐ジアルキルヒドロキシルアミンの合成方法
JP4518590B2 (ja) 安定化された2,2,6,6−テトラメチル−4−ヒドロキシピペリジン−n−オキシル組成物
JPH0542429B2 (hu)
US2675378A (en) Cyclic process for preparing diazoalkanes
US5206420A (en) Process for the preparation of succinylcholine halides
DE3687421T2 (de) Verfahren zur herstellung von l-phenylalanin.
JP3640319B2 (ja) ベンズアミド誘導体の製造方法
US6500980B1 (en) Process for preparing amino derivatives of C-H-acid compounds
EP0123123A2 (de) Verfahren zur Herstellung von 2-Isopropenyloxazolinen
US4297301A (en) Process for the manufacture of organic acid chlorides
JP3995116B2 (ja) N−アルケニルアゾールの製造
US4943640A (en) Preparation of 5-(1-alkyl-carbonyloxy)alkylpyrrolidin-2-one
JPH1059917A (ja) C−h−酸化合物のニトロソ化方法
JPS5838261A (ja) 新規な1,3−二置換イミダゾ−ル誘導体及びその製造方法
JP3777407B2 (ja) カルボン酸誘導体の製造法
JP3876933B2 (ja) 硫酸水素エステルの製造方法
RU99113024A (ru) СПОСОБ ОЧИСТКИ СЛОЖНЫХ ЭФИРОВ КАРБАЗОЛА-ПРЕДШЕСТВЕННИКОВ 6-ХЛОР-α-МЕТИЛ-КАРБАЗОЛ-2-УКСУСНОЙ КИСЛОТЫ

Legal Events

Date Code Title Description
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee