HU194606B - Heating equipment of intermittent or continuous operation - Google Patents

Heating equipment of intermittent or continuous operation Download PDF

Info

Publication number
HU194606B
HU194606B HU4186A HU4186A HU194606B HU 194606 B HU194606 B HU 194606B HU 4186 A HU4186 A HU 4186A HU 4186 A HU4186 A HU 4186A HU 194606 B HU194606 B HU 194606B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
combustion
flue gas
chamber
air inlet
combustion chamber
Prior art date
Application number
HU4186A
Other languages
English (en)
Inventor
Janos Toth
Arpad Toth
Jun Janos Toth
Original Assignee
Janos Toth
Arpad Toth
Jun Janos Toth
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Janos Toth, Arpad Toth, Jun Janos Toth filed Critical Janos Toth
Priority to HU4186A priority Critical patent/HU194606B/hu
Publication of HU194606B publication Critical patent/HU194606B/hu

Links

Landscapes

  • Solid-Fuel Combustion (AREA)

Abstract

A találmány tárgya szakaszos vagy folyamatos üzemű tüzelőberendezés célszerűen vegyes tüzelőanyagú berendezés célszerűen vegyes tüzelőanyagú tűztérrel kialakítva, amelyben legalább egy állórostély van elrendezve. Az állórostély/rostélyok alatt hamufelfogó tálca és szabályozható primer légbevezető nyílás/nyilások, a tűztér fedelében pedig ugyancsak szabályozható nyílású secunden levegőbevezető nyílás van kiképezve. A tűztér felső része füstgázcsonkon át csatlakozik a füstgázok hőjét hasznosító szabályozható hosszúságú célszerűen dobalakú füstgázjárathoz, amelynek kimenő csonkja a kéményhez van kötve. A találmány szerinti tüzelőberendezés újdonsága abban van, hogy a tüzelőberendezés tűztere (1) oly módon van cserélhetően kialakítva, hogy a tűztér (1) burkolatának aljához fixen rögzített felfogótálcával (4) együtt egy ievegőadagoló kamra (8) felső nyílásába illeszthető be és üzemi helyzetében azon nyugszik. Ezen levegőadagoló kamrába (8) levegőbevezető csatorna (12) torkollik, amelynek levegőszabályozó nyílása (13) a tüzelőberendezésből kinyúló szabályozókar (14) által szabályozható, továbbá hogy a tűztér (1) füstgázcsonkja (7) szabályozható hosszúságú füstgázjárat csonkjához pillanatzárral kapcsolható; továbbá hogy a tűztér (1) fedelében lévő secunder levegőt bevezető nyíláshoz az állórostély/rostélyok (3) felett a tűztér (1) irányá- ba nyúló egy-egy olyan fúvóka (6) csatlakozik, amelynek hossza legalább a füstgázcsonk (7) alsó pereméig mért távolságával azonos hosszúságú, és hogy a fúvóka (6) belső átmérője a tűztér (1) átmérőjének 1/10- 1/15 része. V -1-

Description

A találmány tárgya szakaszos vagy folyamatos üzemű tüzelőberendezés, célszerűen vegyes tüzelőanyagú tűztérrel kialakítva. A találmány szerinti tüzelőberendezés újdonsága abban van, hogy a tüzelőberendezés egy vagy több cserélhető tűztartartállyal rendelkezik, amelyekben egy vagy több állórostély van elhelyezve.
Ismeretes, hogy a környezetvédelmi követelmények tökéletes égést, ennek következtében a kéményen át kismennyiségű széndioxid, metán, szálló por és pernye kibocsátását igénylik.
Ismeretes továbbá, hogy világszerte energiatakarékossági intézkedéseket vezetnek be a meglévő energiahordozó készletek gazdaságosabb fölhasználása érdekében.
Fentiek alapján általános törekvés, hogy az energiát fölhasználó rendszereket gazdaságosabbá tegyék. Ilyen fontos műszaki feladat a tüzelőberendezésekben az égés tökéletesítése, és ezáltal a tüzelőberendezés hatékonyságának növelése, valamint környezetszennyező hatásának csökkentése.
A tüzelőberendezések továbbfejlesztésének legfontosabb iránya a tűztérben zajló égés hatásfokának növelése, és a füstgázok hőjének maximális kihasználása.
A tüzelőberendezések továbbfejlesztésének másik iránya az, hogy a nagy komfortfokozatú olajkályhákat egy szintén magas komfortfokozatú vegyes tüzelőberendezéssel lehessen felváltani. Az olajkályhák által lesugárzott hő azonban a kisebb hőértékű szilárd tüzelőanyagok eltüzelése esetén csak abban az esetben teszi lehetővé az olaj kályhák pótlását, ha az alacsonyabb kalóriaértékű szilárd tüzelőanyagokkal az olaj kályhákhoz hasonló tüzelési mód, azaz folyamatos tüzelés biztosítható a szilárd tüzelőanyag kalóriatartalmának lehetőleg maximális kiaknázása mellett.
Már korábban felismerték, hogy a szilárd tüzelőanyagú tűztérrel rendelkező tüzelőberendezések hatásfokát, azaz a tüzelőanyag kalóriatartalmának maximális kihasználását a legelőnyösebben állórostélyú tűztérrel lehet biztosítani.
A 106 910 számú magyar szabadalom szerinti tüzelőberendezés leírása vízfűtés céljára alkalmas berendezést ismertet. A tűztérben függőlegesen elhelyezett állórostély van, és a tűztérhez primer, valamint secunder levegőt bevezető nyílások csatlakoznak.
A 114 231 számú magyar szabadalom leírása tüzelőberendezés céljára szolgáló levegőbevezető szerkezetet ismertet, amely a tűztér középpontjában lévő síkrostélyra merőleges azaz függőleges' rostélyrendszerhez csatlakozik.
A 118 287 számú magyar szabadalom leírása szerinti berendezés tűzterében lévő vízszintes rostélyhoz függőleges rostély vagy rostélyok csatlakoznak.
Mindhárom fent említett tüzelőberendezés közös jellemzője, hogy a tűztérben lévő síkrostélyok fölött függőleges rostélyok vannak elrendezve, mely utóbbiakhoz primer és secunder levegőbevezető nyílások tartoznak.
Az általunk ismert és a fent példaként említett magyar szabadalom szerinti berendezések mindegyike stabilan telepített viszonylag nagysúlyú szerkezet. Egy-egy töltet kiégése után hamuzni kell és a tűzteret újból fel kell tölteni. A hamuzás és a tüzelőanyag újbóli feltöltései hosszadalmas műveletek, amelyek a folyamatos tüzelési idő veszteségét jelentik. Az ismert tüzelőberendezéseknél a kiszolgálás fenti nehézségei rontják a tüzelőberendezés komfortosságát. További hátrányként említjük, hogy noha az állórostély viszonylag jó hatásfokú égést biztosít, azonban a füstgázok magas hőfokon jutnak a kéménybe, mert nincs szabályzási lehetőség a füstgázjárat hosszának változtatására. A tüzelés kezdetén ugyanis kívánatos, ha a hideg füstgázok rövid úton jutnak a kéménybe, míg az égés kezdeti szakasza után, amikor a tűztér már átmelegszik célszerű a füstgázjáratot meghosszabbítani, hogy ezáltal a füstgázok hőjét ki lehessen vonni.
0 Célkitűzésünk az ismert tüzelőberendezések hátrányainak jelentős csökkentése, melyet az alábbi új célkitűzések alapján kívánunk biztosítani:
- folyamatos tüzelési üzemet kívánunk biztosítani, melyet vagy úgy realizálhatunk, hogy cserél5 hető tűzteret alkalmazunk, vagy pedig, hogy a tüzelőberendezést kettős tűztérrel alakítjuk ki.
- Kissúlyú, könnyű, és adott esetben mobil, .azaz hordozható tüzelőberendezést kívánunk kialakítani.
- A tüzelés technikai hatásfok javítására
a) szabályozható hosszúságú füstgázjáratot kívánunk kialakítani,
b) a tüzelés intenzitásának szabályozhatóságára 5 mind a primer, mind a secunder légbevezetéseket szabályozható módon kívánjuk kialakítani.
c) A tűztér füstgázjárati kivezetését a dobalakú füstgázjárat bevezető csonkjával pillanatzáras kapcsolással kötjük össze és ezáltal segítjük elő a tűztér 0 könnyű oldhatóságát és kicserélhetőségét.
A dobalakú füstgázjáratban pillangószelepet helyezünk -el a füstgázcsonk közelében, és ezáltal a füstgázokat vagy közvetlenül a kéményhez vagy a füstgázjáratot alkotó dobban kialakított térközel5 választó lemez két oldala mentén vezetve juttatjuk a kéményhez és így a füstgázok útján oly módon hosszabbíthatjuk meg, hogy a füstgázok hőjét &
kéménynyilásig kivonva hasznosíthatjuk.
A találmány tárgya szakaszos vagy folyamatos 3 üzemű tüzelőberendezés célszerűen vegyes tüzelőanyagú tűztérrel kialakítva, amelyben legalább egy állórostély van elrendezve. Az állórostély/rostélyoíc alatt hamufelfogó tálca és szabályozható primer légbevezető nyílás/nyílások, a tűztér fedelében pe5 dig ugyancsak szabályozható nyílású secunder levegőbevezető nyílás van kiképezve. A tűztér felső része füstgázcsonkon át csatlakozik egy, a füstgázok hőjét hasznosító szabályozható hosszúságú dobalakú füstgázjárathoz, amelynek kimenő > csonkja a kéményhez van kötve. A találmány szerinti tüzelőberendezés újdonsága abban van, hogy a tüzelőberendezés tűztere oly módon van cserélhetően kialakítva, hogy a tűztér burkolatának aljához fixen rögzített hamufelfogó tálcával együtt egy
levegőadagoló kamra belső nyílásába illeszthető be és üzemi helyzetében azon nyugszik. Ezen levegőadagoló kamrába levegőbevezető csatorna torkolik, amelynek levegőszabályozó nyílása a tüzelőberendezésből kinyúló szabályozó kar által szabályozható. A tűztér fustgázcsonkja a szabályozható hosszúságú fustgázjárat bevezető csonkjához pillanatzárral kapcsolható. A tűztér fedélben lévő secunder levegőt bevezető nyíláshoz állórostély/ rostélyok felett a tűztér irányába nyúló egy-egy olyan fúvóka csatlakozik, amelynek hossza legalább a füstgázcsonk alsó pereméig mért távolsággal azonos hosszúságú, és hogy a fúvóka belső átmérője a tűztér átmérőjének 1/10—1/15 része. A találmány szerinti tüzelőberendezés füstgázjáratában lévő fűstgázcsonk közelében a füstgázokat átállílhatóan vagy közvetlenül a kéménynyíláshoz, vagy pedig a füstgázokat egy térelosztó lemez két oldalán megvezető pillangószelep van elhelyezve. A találmány szerinti tüzelőberendezés hamufelfogó tálcáján az állórostély/rostélyok alatt a hamut elosztó kúp/kúpok vannak elhelyezve,
A találmány szerinti tüzelőberendezés legfontosabb előnyei a következők:
a találmány szerinti tüzelőberendezés legfontosabb jellemzője, hogy annak tűztere - vagy iker tűzterek alkalmazása esetén - a salakozás és a tűztérnek újabb tüzelőanyaggal való feitöltése a folyamatos tüzelés szempontjából nem jelent veszteségidőt. Az előny ott jelentkezik, hogy a találmány szerinti tüzelőberendezés a cserélhető tűztér következtében az olajkályhák szolgáltatásaihoz, komfortfokozatához hasonlóan folytonégő berendezésként használható. Természetesen a tüzelőberendezés szakaszosan is üzemeltethető, mely esetben a tűztér burkolata leemelhető a tüzelőberendezésről, eltávolítható, vagy adott esetben a tüzelés oly módon is megszüntethető, hogy a primer és a, secunder levegőbevezető nyílásokat elzárjuk, minek következtében a tűz kialszik.
Előnyként említjük a találmány szerinti tüzelőberendezésnek állórostéllyal kialakított tűzterét, amely az egyszerű szerkezetű tüzelőberendezések között a legjobb hatásfokot, a legtisztább üzemelési módon biztosítja.
További előnyt jelent, hogy a találmány szerinti tüzelőberendezés lemezből készült szerkezete révén minimális veszteséggel sugározza le a hőenergiát. A környezetvédelem szempontjából igen előnyös, hogy a tűztér kiemelhetősége révén a salakolás és a tüzelőanyag betöltésével járó munkák olyan térben végezhetők, amelyben a környezetszennyezés vagy az egészségre ártalmas szénmonoxid gázok, szállópernye stb. nem károsítja sem az egészséget, sem pedig a környezetet.
Előnyként említjük, hogy a találmány szerinti tüzelőberendezés a forgalomban lévő néhány típusú olajkályha vázába beépíthető néhány szerkezeti alkatrész cseréjével, azonban új termékként is elő- ! állítható.
A találmány szerinti tüzelőberendezés tűzterében lévő állórostély biztosítja ugyanis, hogy a tüzelőberendezésben a hőközpont az állórostély körül ala1606 kul ki, minek következtében a tűztér falát elérő égéstermékek már nem tartalmaznak oxigént, így a tűztér palástját nem károsítják.
Ugyancsak előnyként említjük, hogy a találmány 5 szerinti tüzelő berendezés kiemelhető tűzterét célszerűen úgy alakítjuk ki, hogy a tűztér a tüzelőberendezésben körülbelül 20 cm magasságban helyezkedik el. Ennek következtében a tűztér kiemelése, illetve cseréje nem igényel jelentős fizikai munkát, 0 ezért idősebb emberek, nők részére sem jelent nehézséget a tűztér cseréje.
Ugyancsak előnyös, hogy a tüzelőberendezés üzeme közben ennek fedelét nem szükséges nyitni újratöltés vagy egyéb célból. Ez a körülmény tűzvé5 delmi, illetőleg kényelmi szempontból is jelentős.
A találmány szerinti tüzelőberendezés.példakénti kiviteli alakját rajz alapján ismertetjük részletesen, ahol az la ábra a találmány szerinti tüzelőberendezés oldalnézeti képét szemlélteti vázlatosan, az 0 lb ábra az la ábrának 90°-kal elfordított képét szemlélteti ugyancsak oldalnézetben, a
2. ábra az la és lb ábráknak felülnézeti képe, a
3. ábra a találmány szerinti tüzelőberendezésnek 5 ikertűzterekkel kialakított képét szemlélteti felülnézetben vázlatosan.
Amint az la ábrán látható, a találmány szerinti tüzelőberendezés 1 tüzterének aljához van fixen rögzítve a 4 hamufelfogó tálca, amelynek közepén 3 látható a 3 állórostély alatt elhelyezett, a rajzon nem ábrázolt primer levegőbevezető nyílás alatt látható a hamu terítésére szolgáló 5 elosztó kúp. A 3 állórostély fölött helyezkedik el az 1 tűztérben a 16 tűztérfedélnek az ábrán nem ábrázolt nyílásá5 hoz csatlakozó szekunder levegőt bevezető 6 fúvóka, amelynek hosszúsága az 1 tűztér felső részén látható 7 füstgázcsonk alsó pereméig ér. A 6 fúvóka belső átmérője legalább 1/10-1/15 része az 1 tűztérátmérőjének. Az la ábrán látható 1 tűztérben ) egyetlen 3 állórostélyt szemléltettünk, azonban a találmány szerinti tüzelőberendezés oly módon is kialakítható, hogy az 1 tűztérben két vagy több 3 állórostély van elhelyezve. Ebben az esetben valamennyi 3 állórostély alatt primer levegőt bevezető i nyílás és alatta egy-egy 5 elosztókúp helyezkedik el, míg a 3 állórostélyok felett egy-egy 6 fúvóka van elhelyezve.
Az 1 tűztér a 8 levegőadagoló kamra peremébe helyezhető be, illetőleg az 1 tűztér burkolata ezen l 8 levegőadagoló kamra belső peremén fekszik fel üzemi helyzetében. A 7 füstgázcsonk pillanatzárral rögzíthető a 10 füstgázjárat csatlakozó csonkjához. A 10 füstgázjárat dobként van kialakítva, melynek belső részén, azaz a 7 füstgázcsonk közelében az lb ' ábrán látható 9 pillangószelep van elhelyezve. Az lb ábrán látható továbbá, hogy a 10 füstgázjárat hosszanti, azaz függőleges tengely mentén 9 pillangó szeleptől az 1 tűztér aljának irányában egy 17 térelosztó lemez van elrendezve. A 10 füstgázjárat 1 11 kivezetése csatlakozik az ábrán nem ábrázolt kéménycsonkhoz.
A 2. ábrán az la és lb ábrák szerinti tüzelőberendezést szemléltettük felülnézetben. A 2. ábra alapján jól szemlélhető, hogy a 10 füstgázjáratban lévő
194 606 pillangó szelep egyik állásában (vízszintes állásban) a 7 füstgázcsonkon át áramló füstgázokat közvetlenül a kéményhez csatlakozó 11 kivezetéshez irányítja. A 9 pillangószelep másik állásában (függőleges állás) - ahogy ezt az lb ábra szemlélteti — a füstgázok a 17 térelosztó lemez mentén kénytelenek áramolni a kéményhez csatlakozó 11 kivezetés irányában. A 2. ábrán jól látható, hogy az 1 tüztér alsó részéhez 12 levegőbevezető csatorna csatlakozik, szabályozható levegőszabályozó nyílással. Az la ábrán látható, hogy a 13 levegőszabályozó nyílás 14 szabályozó karja függőleges irányban az 1 tüztér fölé emelkedik ki, és ennek elfordításával szabályozható a 13 levegőszabályozó nyílás. A 2. ábra mutatja a tüzelőberendezés szerkezeti elemeit befogadó 15 vázat, amelyből - mint ahogy az a 2. ábrán látható - amelyből a füstgázok kivezetésére szolgáló 11 kivezetés nyúlik ki, amely a kéményhez csatlakozik.
A 3. ábra a találmány szerinti tüzelőberendezés azon kiviteli alakját szemlélteti, ahol a tüzelő berendezést két darab 1 tűztérrel szereltünk föl. A két darab 1 tüztér egyetlen 10 füstgázjárathoz csatlakozik, mely az la, lb és a 2. ábrák szerinti kialakítású.
A találmány szerinti tüzelőberendezés működésének módja a következő:
a tüzelőberendezés 15 vázának borítását leemeljük, majd az 1 tüztér 16 tűztérfedelét felnyitjuk, a kiemelhető 1 tűzteret kiemeljük, és azt megtöltjük tüzelőanyaggal, pl. szénnel, brikettel, koksszal stb. A 3 állórostély magasságáig töltött 1 tűztérben a betöltött tüzelőanyag fölé begyújtó anyagot, amely pl. fáradt olajjal nedvesített faforgács. A gyújtóst körülrakjuk szénnel. Ekkor a kiemelhető 1 tűzteret visszahelyezzük a 8 levegőadagoló kamrára, majd a 9 pillangó szelepet nyitott állásba helyezve, a 13 levegőszabályzó nyílást maximumra állítjuk. Ezt követően gyújtjuk meg az 1 tűztérben a gyújtóst. Ezután az 1 tüztér 16 tüztér fedelét lezárjuk. A 15 váz borítását a helyére tesszük. A secunder levegőt szállító 6 fúvókát a begyújtáskor kihúzzuk az 1 tűztérből, és a 10 füstgázjáratban lévő 9 pillangó szelepet olyan állásba állítjuk, hogy füstgázok közvetlenül a kéménybe távozzanak. Körülbelül 10 perc égési idő eltelte után a secunder levegőt szállító 6 fúvókát teljes egészében betoljuk az 1 tűztérbe, majd a 10 füstgázjáratban lévő 9 pillangó szelepet olyan állásba állítjuk, hogy a füstgázokat a 10 füstgázjáratban lévő 17 térelosztó lemez két oldalán végigáramolva kényszerítjük a kéménynyiláshoz csatlakozó 11 kivezetés irányába.
A tüzelőberendezés működése folyamán különböző mennyiségű hamu hullik le a 3 állórostély alatt lévő primer levegőt bevezető nyíláson és a hamu kúpba összegyűlve elzárná a levegő bevezető nyílást. Ennek megakadályozására a 4 hamufelfogó tálcán a 3 állórostély alatti levegőbevezető nyílás alá 5 elosztó kúpot helyezünk, amely biztosítja, hogy a lehulló hamu szétterüljön a 4 hamufelfogó tálcán. Miután a tüzelőberendezést üzembe helyeztük a tűz intenzitása egyrészt a primer levegő adagolását szabályzó 2 levegőbevezető nyílás nagyságával, másrészt pedig a secunder levegőt az 1 tűz35 térbe juttató azon nyílás útján szabályozható, amely a 16 tűztérfedélben van kialakítva.
A találmány szerinti tüzelőberendezés 1 tűzterében az égési folyamat mindaddig tart, amíg a tüzelőanyag el nem égett. A tüzelési idő alatt külön beavatkozásra, hamuzásra utántöltésre nincs szükség. Amint az 1 tűztérben lévő tüzelőanyag elégett, úgy az 1 tűzteret kiemeljük és egy előzetesen tüzelőanyaggal töltött másik 1 tűzteret helyezünk az előbb említett 1 tüztér helyébe, majd az új 1 tűztérben lévő tüzelőanyagot meggyújtjuk. Ilyen módon biztosíthatjuk a találmány szerinti tüzelőberendezés folytonos üzemét, amely nem igényel az 1 tűztérben lévő tüzelőanyag elégése folyamán külön beavatkozást. Ennek következtében a találmány szerinti tüzelőberendezés az olajkályhák komfortját biztosítja.
A folyamatos tüzelési üzemet a 3. ábrán látható kiviteli alak útján is biztosíthatjuk. A 3. ábrán látható tüzelő berendezés két 1 tűztérrel rendelkező berendezés. Ezen kiviteli alaknál célszerűen mindkét 1 tűzteret tüzelőanyaggal töltjük meg, a folyamatos üzemet úgy biztosítjuk, hogy először az egyik 1 tűztérben gyújtjuk meg a tüzelőanyagot, majd ennek leégése után kerül sor a második 1 tüztér begyújtására. A 3. ábra szerinti tüzelőberendezés különösen abban az esetben előnyös, ha a tüzelőberendezés olyan helyén üzemeltetjük, ahol hosszabb időn át kívánjuk biztosítani a folyamatos tüzelést.
A találmány szerinti tüzelőberendezésben alkalmazott állórostély lehetővé teszi, hogy a begyújtást követően az égés egyrészt felülről lefele haladjon, másrészt az állórostélytól - mint hőközponttól — kifelé a tüztér palástja felé menjen végbe. Minthogy az égéshez szükséges levegő beáramlása nagymértékben szabályozható, nem alakul ki káros légfelesleg. A primer és a secunder levegő keveredése által létrehozott légörvény a keletkező gázok tökéletes égését segíti elő.
Az állórostélyt természetesen hőálló anyagból készítjük, ezért az legalább 1000 üzemórát működhet. Az állórostély könnyű cserélhetőség érdekében tűztérben oldható módon célszerűen csavarkötéssel rögzíthető.

Claims (4)

1. Szakaszos vagy folyamatos üzemű tüzelőberendezés, célszerűen vegyes tüzelőanyagú tűztérrel kialakítva, amelyben legalább egy állórostély van elrendezve; az állórostély/rostélyok alatt hamufelfogó tálca és primer légbevezető nyílás/nyílások, a tüztér fedelében pedig ugyancsak szabályozható nyílású secunder levegőbevezető nyílás van kiképezve; a tüztér felső része füstgázcsonkon át csatlakozik egy a füstgázok hőjét hasznosító szabályozható hosszúságú célszerűen dobalakú füstgázjárathoz, aminek kimenő csonkja a kéményhez van kötve; azzal jellemezve, hogy a tüzelőberendezés tűztere (1) oly módon van cserélhetően kialakítva, hogy a tüztér (1) burkolatának aljához fixen rögzített
194 606 hamu felfogótálcával (4) együtt egy levegőadagoló kamra (8) felső nyílásába illeszthető be és üzemi helyzetében azon nyugszik; ezen levegőadagoló kamrába (8) levegőbevezető csatorna (12) torkollik, amelynek levegőszabályzó nyílása 913) a tüze- 5 lőberendezésből kinyúló szabályzókar (14) által szabályozható; továbbá, hogy a tűztér (1) füstgázcsonkja (7) szabályozható hosszúságú füstgázjárat (10) bevezető csonkjához pillanatzárral kapcsolható; továbbá, hogy a tűztér (1) fedelében lévő secun-10 dér levegőt bevezető nyíláshoz az állórostély/rostélyok (3) felett a tűztér (1) irányába nyúló egy-egy olyan fúvóka (6) csatlakozik, amelynek hossza legalább a füstgázcsonk (7) alsó pereméig mért távolságával azonos hosszúságú, és hogy a fúvóka (6) belső átmérője a tűztér (1) átmérőjének 1/10-1/15 része.
2. Az 1. igénypont szerinti tüzelő berendezés azzal jellemezve, hogy a füstgázjáratban (10) lévő füstgázcsonk (7) közelében a füstgázokat egy térelosztó lemez (17) két oldalán megvezető pillangószelep (9) van elhelyezve.
3. Az 1. vagy 2. igénypontok bármelyike szerinti tüzelőberendezés azzal jellemezve, hogy a hamufelfogó tálcán (4) az állórostély/rostélyok (3) alatt a hamut elosztó kúp/kúpok (5) van/vannak elhelyezve.
4. Az 1 — 3. igénypontok bármelyike szerinti tüzelőberendezés azzal jellemezve, hogy a tüzelőberendezés két darab tüztérrel (1) van kialakítva, melyek egyetlen közös füstgázjárathoz (10) csatlakoznak.
HU4186A 1986-01-07 1986-01-07 Heating equipment of intermittent or continuous operation HU194606B (en)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HU4186A HU194606B (en) 1986-01-07 1986-01-07 Heating equipment of intermittent or continuous operation

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HU4186A HU194606B (en) 1986-01-07 1986-01-07 Heating equipment of intermittent or continuous operation

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HU194606B true HU194606B (en) 1988-02-29

Family

ID=10947617

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU4186A HU194606B (en) 1986-01-07 1986-01-07 Heating equipment of intermittent or continuous operation

Country Status (1)

Country Link
HU (1) HU194606B (hu)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4479481A (en) Wood fuel heating apparatus and combustion process
LT4998B (lt) Kieto kuro deginimo būdas ir šildymo katilas, kuriame šis būdas įgyvendintas
PL198756B1 (pl) Palnik na paliwo stałe
US4484530A (en) Dual stage combustion furnace
US20080035137A1 (en) Combustion apparatus
US4441436A (en) Solid fuel burning methods and apparatus
US4350139A (en) Solid fuel heater with improved primary/secondary air control system
KR102064058B1 (ko) 화목난로
RU2372555C2 (ru) Горелка на древесном гранулированном топливе
KR200481740Y1 (ko) 화목 및 펠릿 겸용 난로
US3881431A (en) Incinerator
HU194606B (en) Heating equipment of intermittent or continuous operation
NO780621L (no) Fremgangsmaate og varmeanlegg for forbrenning av fast brensel
US4320740A (en) Fireplace heater with reflector, heat retainer, forced draft and grate
KR102023110B1 (ko) 화목 펠릿 난로
JP6756963B1 (ja) ペレット燃焼器、及びペレット用ストーブ
KR20190030448A (ko) 펠릿공급장치
CN218328362U (zh) 一种采用多种燃料的取暖设备
WO2018186765A1 (ru) Многотопливная печь
JP2018200158A (ja) 燃焼装置及び燃焼方法
CA1161710A (en) Fireplace heater with reflector, heat retainer, forced draft and grate
CN110006049B (zh) 双单元垃圾焚化炉及其操作工艺
JPS605204Y2 (ja) 固体燃料燃焼装置
JP2529760Y2 (ja) 温水ボイラ
JP6052524B1 (ja) 持ち運び設置が容易な手提げハンドルの付いた薪ストーブ。

Legal Events

Date Code Title Description
HU90 Patent valid on 900628
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee
HRH9 Withdrawal of annulment decision
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee