HU194391B - Space-sensing apparatus for controlling spring force by load-varying electric signal, formed with a core moving in a winding - Google Patents

Space-sensing apparatus for controlling spring force by load-varying electric signal, formed with a core moving in a winding Download PDF

Info

Publication number
HU194391B
HU194391B HU862586A HU258686A HU194391B HU 194391 B HU194391 B HU 194391B HU 862586 A HU862586 A HU 862586A HU 258686 A HU258686 A HU 258686A HU 194391 B HU194391 B HU 194391B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
guide element
kern
coil core
shaft
crank
Prior art date
Application number
HU862586A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT40834A (en
Inventor
Jose A Rodriguez
Original Assignee
Wabco Westinghouse Fahrzeug
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=6273697&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=HU194391(B) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Wabco Westinghouse Fahrzeug filed Critical Wabco Westinghouse Fahrzeug
Publication of HUT40834A publication Critical patent/HUT40834A/hu
Publication of HU194391B publication Critical patent/HU194391B/hu

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G01MEASURING; TESTING
    • G01BMEASURING LENGTH, THICKNESS OR SIMILAR LINEAR DIMENSIONS; MEASURING ANGLES; MEASURING AREAS; MEASURING IRREGULARITIES OF SURFACES OR CONTOURS
    • G01B7/00Measuring arrangements characterised by the use of electric or magnetic techniques
    • G01B7/02Measuring arrangements characterised by the use of electric or magnetic techniques for measuring length, width or thickness
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B60VEHICLES IN GENERAL
    • B60GVEHICLE SUSPENSION ARRANGEMENTS
    • B60G17/00Resilient suspensions having means for adjusting the spring or vibration-damper characteristics, for regulating the distance between a supporting surface and a sprung part of vehicle or for locking suspension during use to meet varying vehicular or surface conditions, e.g. due to speed or load
    • B60G17/015Resilient suspensions having means for adjusting the spring or vibration-damper characteristics, for regulating the distance between a supporting surface and a sprung part of vehicle or for locking suspension during use to meet varying vehicular or surface conditions, e.g. due to speed or load the regulating means comprising electric or electronic elements
    • B60G17/019Resilient suspensions having means for adjusting the spring or vibration-damper characteristics, for regulating the distance between a supporting surface and a sprung part of vehicle or for locking suspension during use to meet varying vehicular or surface conditions, e.g. due to speed or load the regulating means comprising electric or electronic elements characterised by the type of sensor or the arrangement thereof
    • B60G17/01933Velocity, e.g. relative velocity-displacement sensors
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B60VEHICLES IN GENERAL
    • B60GVEHICLE SUSPENSION ARRANGEMENTS
    • B60G2204/00Indexing codes related to suspensions per se or to auxiliary parts
    • B60G2204/10Mounting of suspension elements
    • B60G2204/11Mounting of sensors thereon
    • B60G2204/112Mounting of sensors thereon on dampers, e.g. fluid dampers
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B60VEHICLES IN GENERAL
    • B60GVEHICLE SUSPENSION ARRANGEMENTS
    • B60G2400/00Indexing codes relating to detected, measured or calculated conditions or factors
    • B60G2400/25Stroke; Height; Displacement
    • B60G2400/252Stroke; Height; Displacement vertical
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B60VEHICLES IN GENERAL
    • B60GVEHICLE SUSPENSION ARRANGEMENTS
    • B60G2401/00Indexing codes relating to the type of sensors based on the principle of their operation
    • B60G2401/17Magnetic/Electromagnetic

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Vehicle Body Suspensions (AREA)
  • Measurement Of Length, Angles, Or The Like Using Electric Or Magnetic Means (AREA)
  • A Measuring Device Byusing Mechanical Method (AREA)
  • Wire Processing (AREA)

Description

A találmány tárgya távolságérzékelő berendezés rugóerőnek terhelésfüggő, változó értékű elektromos jellel való szabályozására, melynek tekercse és ebben elmozduló tekercsmagja van, és amelynek a tekercsmag és egy forgómozgású hajtás között elrendezett, a forgómozgást egyenesvonalú mozgássá átalakító mozgásátalakítója van. Ennek segítségével a tekercsmag egy tengely elfordulásának függvényében hoszszanti tengelyének az irányában mozdul el olyképpen, hogy a mozgásátalakító egyfelől a forgó tengellyel másfelől a tekercsmaggal van működtető kapcsolatban.
Az ilyen berendezéseket pl. olyan légrugózású járműnél lehet alkalmazni, amely szintbeállítás szabályozásához megfelelő berendezéssel van felszerelve, hogy a jármű váza és a jármű tengelye közötti távolság változásait meg lehessen állapítani. Az érzékelő jeleinek függvényében vezérlőszeleprendszer segítségével szabályozzák a jármű levegőrugó tömlőiben a nyomást.
A vonatkozó szakterületen ismeretes olyan berendezés, amely tekercsből, a tekercshez képest elmozdítható tekercsmagból, valamint a tekercsmag mozgatására szolgáló rúdból van összeállítva. Az ilyen berendezések mozgatószerkezeteként görbetárcsával, vagy bütyökkel ellátott olyan tengely szolgál, amely egy részről a jármű egyik egységén (az alvázon vagy a tengelyen) van, másrészről pedig a tekercsmag mozgatására szolgáló rúd szabad végével van kapcsolatban. A tengely elfordulásakor a rúd segítségével a tekercsmag a tekercs irányába, illetve a tekercsből távolodva mozog. Eközben a tekercsmag többé vagy kevésbő mélyen merül bele a hüvelyalakú tekercstartóba.
A jó és pontos jel létrehozása érdekében szükséges az, hogy a tekercsmag és a hüvely alakú tekercstartó· pontos illesztéssel készüljön.
Az ismert berendezéseknél a gondos kivitelezés ellenére megtörténhet, hogy a rúd és a tekercsmag mozgása megszorul. Ennek egyik oka, hogy a pontosan illesztett szerkezeti elemek között viszonylag nagy súrlódás lép fel, másik oka lehet a mozgásirányra ferdén ható mozgató erő.
A találmány alapját ezért az a feladat képezi, hogy olyan berendezést készítsünk, amelynél a tekercsmag mozgatása zavarmentesen történhet.
Ez a feladat a találmány szerint olyképpen oldható meg, hogy a tekercsmag mozgatószerkezetéül (forgattyús) forgóhajtás szolgai, melyhez vezetőelem kapcsolódik. A vezetőelem a berendezés házában lévő második üregben van vezetve, és egy csuklón keresztül van összekötve a hajtókarral. A tekercsmag és a vezetőelem működtető kapcsolata olyan módon van kialakítva, hogy a tekercsmag a vezetőelemtől vagy a csuklóponttól a hosszanti tengelyének az irányába mozgatható.
A találmány szerinti berendezés további kiviteli megoldása szerint a vezetőelem és a tekercsmag között csuklóként tengely van mozgatható kapcsolatként elrendezve, mely a vezetőelemben van csapágyazva.
A találmány szerinti berendezés kivitelét képezi az a megoldás is, hogy forgó hajtás, forgástestből és ezen a berendezés házán belül lévő homlokoldalon excentrikus elhelyezkedésű csapja és a csapon billenőképesen hajtókarja van.
A találmány szerinti berendezés bármely kiviteli módját képezi az a megoldás is, hogy a szerkezeti elemek mozgásirányában az alkatrészek illesztetten vannak egymással kapcsolatban és bülenési irányban rések v.nnak kialakítva.
A találmány szerinti berendezés különösképpen azt az előnyt nyújtja a fekercsmag részére Meghajtásként, hajtókarra ellátott forgó hajtás alkalmazásával, valan int a vezetőelem és a hajtókar között lévő csuklós kapcsolattal, hogy a tekercsmag mentes keresztirányú erőktől. A forgó hajtástól csupán a tekercsmag hossztengelyének irányába ható erők adódnak át a tekercsmagra. A forgó hajtásból származó keresztirányú erőket a vezetőelem veszi fel, mivel a forgó hajtós hajtókaija a vezetőelemhez kapcsolódik. Az előzőekben megjelölt megoldással az egyes szerkezeti elemik közötti súrlódási erők tetemesen csökkennek. A tekercsmag mozgatásának a vezetése vagy akár a tekercsmag beékelődése is hatásosan van megakadályozva, ezzel a találmány szerinti berendezés érzékeny működése biztosítva van.
A következőkben a találmány egyik kiviteli példáját e%y ábra alapján ismertetjük közelebbről.
Az ábra a berendezést a tekercsmag mozgatására szolgáló forgó hajtással, valamint olyan vezetőelemmel ábrázolja, amelynek a tekercsmag és a forgó hajtás hajtókaija részére szolgáló közös csuklója tengellyel van kialakítva.
Az ábrán a találmány szerinti berendezésnek olyan 26, 30 háza van feltüntetve, amelynek 27 első ürege és 7 második ürege van. A 27 első és a 7 második üreg a házban lényegében derékszögben helyezkedik el egymáshoz képest, és az üregek egymásba nyúlnak. A ház 27 első üregében a középső részén beszűkített 21 forgástengely van hosszanti tengelye körül elfcrgathatóan elhelyezve. A 21 forgástengelynek a 26 házon belül lévő 32 homlokoldalán excentrikusán van kiképezve a 17 csap, amelyen a 15 hajtókar formájában kialakított tekercsmag emelő van billenthet 3en aló csapágy szemmel csapágyazva.
21 forgástengelynek a 26 ház belső átmérőjére me -őleges 31 homlokoldalán a 24 emelő van a 25 csavar al felerősítve. A 21 forgástengely az excentrikus elhelyezésű 17 csappal, valamint a 15 hajtókarként szolgáló emelővel képezi a 3 tekercshez képest eltolható 8 tekercsmag mozgatásához a forgó meghajtást. A 3 tekercsmag a 36 csapágyszemmel kiképzett végével azon all tengelyen van csapágyazva, amely a 15 hajtókamak avillaalakbari kiképezett szabad végében van. All tengely hossza úgy van méretezve, hogy az a 15 hajtókar villaszerűén kiképzett részének mindkét oldalán a 15 hajtókar villaszerű részében lévő, all tengely részére szolgáló 13 és 28 csapágyból kinyúlik. A 11 tengelynek a 13 és 28 csapágyból kinyúló szabad végei abban a 10 vezetőelemben vannak csapágyazva, amely a 26 ház 27 első üregének hossztenge'yére merőleges állású 30 ház 7 második üregének a hosszanti tengelye irányában eltolható. All tenÍje’ynek a 10 vezetőelemben lévő 12 és 29 csapágyhey ii résszerűen vannak kiképezve. A 12 és 29 csapágyhelyek a 10 vezetőelemben annak hosszanti tengelye irányába haladó hosszanti résként vannak kialakítva, és ez a rés úgy van méretezve, hogy all tengely csak a 10 vezetőelemnek a hosszanti tengelyével párhuzamosan haladó hosszanti réseket határoló falához ér hozzá. A 10 vezető elemnek a 15 hajtókar felé forduló oldalán a 8 tekercsmag részére szolgáld 6 átvezetés körül olyan körben haladó 35 csapágyszem van, amellyel a 10 vezetőelem a 8 tekercsmag36 csapágyszemére felfekszik. A körben haladó 35 csapágyszem úgy van méretezve, hogy az a 11 tengely elő-2194.391 re meghatározott távolságát a hosszanti rés Felső éá> alsó határától megtartja A 10 vezetőelemet befogadó második üregben olymódon helyezkedik el a 8 tekercsmaghoz képest központos 3 tekerccsel a hüvelyalakú 2 tekercstartó, hogy kerületén olyan görbén haladó 33 kiugrás van, amely a 30 ház 7 második üregét határoló falnak a 4 lépcsőiére fekszik fel. A 30 ház 7 második ürege a külső légtérhez képest a 34 tömítőgyűrűvel van tönútve.
A 3 tekercsnek a 30 ház 7 második üregéből kivezetett 1 csatlakozórésze van. A 2 tekercstartó körben futó 33 kiugrásán támaszkodó 5 rugó a 10 vezetőelemet a 15 hajtókar irányába nyomja úgy, hogy a 10 vezetőelemet a 8 tekercsmag 36 csapágyszemével állandó érintkezésben tartja. A 21 forgástengely köpenyfelületében kialakított 23 horonyban van az a 22 tömítőgyűrű, amely a 26 ház 27 első üregét határoló falhoz simulva tömít. A 26 házban a 21 forgástengelyen lévő horonyszerű 19 mélyedésnek megfelelő 20 nirat van a 18 biztosító csap részére, mely 18 biztosítócsap a 19 mélyedésbe nyúlik bele, melynek következtében a 21 forgástest a 26 ház első üregében biztosítva van az eltolódás ellen.
Ha a 21 forgástengely elfordulása esetén a 24 emelő segítségével a 17 csappal csuklósán összekötött 15 haitókar olymódon mozdul el, hogy a 15 hajtókai a 3 tekercs irányába végez mozgást, akkor a 15 hajtókarral a 11 tengelyen keresztül kapcsolatban lévő 8 tekercsmag, valamint a 8 tekercsmag 36 csapágyszemére felfekvő 10 vezetőelem a 3 tekercs irányába mozog az 5 rugó erejével ellentétesen. A 15 hajtókar billenő mozgása közben fellépő keresztirányú erőket ilyenkor a 10 vezetőelem veszi át úgy, hogy ezek a keresztirányú erők nem terhelik a 15 hajtókar villaalakú részével a 11 tengelyen keresztül csuklósán kapcsolt 8 tekercsmagot. Mivel ennél a folymatnál a 8 tekercsmag nem nyomódik a hüvelyalakú 2 tekercstartó falának, így kis súrlódással tud a 2 tekercstartóban csúszni. A 15 hajtókamak all tengelyen keresztüli közvetlen kapcsolata a 8 tekercsmaggal játékmentes kapcsolatot biztosít a 8 tekercsmag és a 15 hajtókar között ezek hossztengelyének az irányában.
Az is lehetséges, hogy a 15 hajtókart a 8 tekercsmaggal összekapcsolt végénél féígömbalakúrá készítsük, és a 10 vezetőelemben a 15 hajtókar félgömbalakú része számára gömbhéjalakú csapágyfészeket alakítunk ki. Ilyen kiképzés esetén a 15 hajtókar és a 10 vezetőelem közötti kapcsolat all tengely meghoszszabbítása lehet, és ezzel all tengelynek a 10 vezetőelemben lévő csapágyazása elmaradhat.
Azonban, ha a 15 haitókart a 8 tekercsmaggal öszszekötő 11 tengelyt a 10 vezetőelemben kell csapágyazni, akkor is elképzelhető, hogy a 10 vezetőelemben all tengely résalakú 12, 29 csapágyhelyeit úgy képezzük ki, hogy a 11 tengely a résalp''ú 12, 29 csapágyhelyekre becsappan. Ebben az esetben az 5 rugó elhagyható, mivel a 15 hajtókarnak a 3 tekercstől távolodó irányban végzett mozgásakor a 10 vezetőelemet all tengely magával viszi.___ . Lehetséges az is, nogy a Ϊ0 vezetőelemet ésal5 fiajtókart egymással egy csuklóhelyen keresztül tengellyel vagy gömbcsuklóval — kössük össze, és a tekercsmagot a 10 vezetőelem irányában rugóval terhelve hozzuk érintkezésbe a 10 vezetőelemmel. Ilyen esetben a 15 hajtókar és a 8 tekercsmag között tengely segítségével megvalósított közvetlen kapcsolat nem szükséges. Emellett a 8 tekercsmagot lehet a jobb vezetés érdekében a 10 vezetőelem egy nyílásában csapágyazni.

Claims (12)

1. Távolságérzékelő berendezés rugóerőnek terhelésíiiggő, változó értékű elektromos jellel való szabályozására, melynek tekercse és ebben elmozduló tel ercsmagia van, és amelynek a tekercsmag és egy forgómozgasú hajtás között elrendezett, a forgómozgást egyenesvonalú mozgássá átalakító, mozgásátalakítója van, azzal jellemezve, hogy a tekercsmi g (8) hajtókaron (15) és csapon (17) keresztül forgástengelyhez (21) csuklósán kapcsolódik és a tekercsmag (8) vezetőelem (10) a berendezés házában (30) lévő, tekercset (3) magábafoglaló, második üregbei (7) van vezetve, továbbá a vezetőelem (10) a tekercsmaggal (8) annak hosszanti tengelyének az irányába együttmozgathatóan van kiképezve,
2. Az 1. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a vezetőelem (10) és a hajtókar (15) között csuklóelemként tengely (11) van, mely a vezetőelemben (10) van csapágyazva.
3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a tekercsmag (8) és a vezetőelem (10) mozgatható kapcsolatát a hajtókrrral (15) a tengely (11) biztosítja.
4. Az előző igénypontok bármelyike szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a vezetőelemben (10) a tekercsmag (8) tengelye részére átvezetés (6) és rés (9) van elrendezve.
5. Az előző igénypontok bármelyike szerinti berendezés, azzaljellemezve, hogy a hajtókart (15) a tekercsmaggal (8) és a vezetőelemmel (10) összekötő tengely (11) a vezetőelemben (10) van csapágyazva.
6. Az előző igénypontok bármelyike szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a forgómozgású hajtás, forgástengelyből (21), a forgásten!ilynek (2lj a berendezés házán (26) belül lévő homtkoldalán (32) kialakított excentrikus elhelyezkedésű csapból (17) és a csapon (17) billenőképesen csapá|(yazott hajtókáiból (15) áll.
7. Az előző igénypontok bármelyike szerinti bérc ndezés, azzal jellemezve, hogy a tekercsnagot (8) a hajtókarral (15) összekötő tengelynek f 1) a hajtókaron (15) túlnyúló részei a vezetőelem ( 0) csapágyhelyeibe (12, 29) elfordulásképesen vannak szerelve.
8. Az előző igénypontok bármelyike szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a tengelynek (11) a vezetőelemben (10) kialakított csapágyhelyei (12, 29) a vezetőelem (10) hossztengelyének irányába haladó résalakú formában vannak kialakítva.
9. Az előző Igénypontok bármelyike szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy rugója (5) a vezetőelemet (10) a tengely (11) irányában terheli.
10. Az előző igénypontok bármelyike szerinti berendezés, azzaljellemezve, hogy a vezetőelem (10) és a tekercsamag (8) egymással érintkező felületei csapágyszemekként (35,36) vannak kialakítva.
11. Az előző igénypontok bármelyike szerinti berendezés, azzal jellemezve, hogy a hajtókarr ak (15) a vezetőelem (10) felé eső vége gömbalakú és ennek megfelelően az ehhez csatlakozó vezetőelemben (10) gomhéjalakú mélyedés van.
12. Az előző igénypontok bármelyike szerinti berendezés, azzaljellemezve, hogy a vezetőelem (10) a hajtókarral (15) atengelyen (11) keresztül elmozdulásképes működtető kapcsolatban áll, a tekercsmag (8) vezetőelem (10) fele eső vége a vezetőelemben (10) illeszt van, és a rugó (5) segítségével
5 a veretöelem (10) irányában van terhelve. '
HU862586A 1985-06-20 1986-06-19 Space-sensing apparatus for controlling spring force by load-varying electric signal, formed with a core moving in a winding HU194391B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE3522010A DE3522010C3 (de) 1985-06-20 1985-06-20 Wegsensor

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HUT40834A HUT40834A (en) 1987-02-27
HU194391B true HU194391B (en) 1988-01-28

Family

ID=6273697

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU862586A HU194391B (en) 1985-06-20 1986-06-19 Space-sensing apparatus for controlling spring force by load-varying electric signal, formed with a core moving in a winding

Country Status (4)

Country Link
EP (1) EP0213267B1 (hu)
JP (1) JP2631647B2 (hu)
DE (2) DE3522010C3 (hu)
HU (1) HU194391B (hu)

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3909190C1 (hu) * 1989-03-21 1990-08-30 August Bilstein Gmbh & Co Kg, 5828 Ennepetal, De
DE4323752C2 (de) * 1993-07-15 1995-05-18 Grau Gmbh Wegsensor
DE19601337A1 (de) * 1996-01-16 1997-07-17 Linke Hofmann Busch Anordnung zur Verbesserung des Fahrkomforts
DE19617680A1 (de) * 1996-05-03 1997-11-06 Teves Gmbh Alfred Schaltungsanordnung und Vorrichtung zur Erfassung des Drehverhaltens eines Rades
DE19710574B4 (de) * 1997-03-14 2005-10-27 Knorr-Bremse Systeme für Nutzfahrzeuge GmbH Wegsensor
DE19757871A1 (de) * 1997-12-24 1999-07-01 Dieter Dipl Ing Reitz Hubkolbenmaschine, insbesondere Brennkraftmaschine
DE102005015285A1 (de) 2005-04-04 2006-10-12 Knorr-Bremse Systeme für Nutzfahrzeuge GmbH Niveauregulierungsvorrichtung eines Fahrzeugs

Family Cites Families (14)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3160836A (en) * 1960-07-01 1964-12-08 Guerin Engineering Inc Electrohydraulic actuator
GB1133249A (en) * 1965-10-23 1968-11-13 Danfoss As Improvements in or relating to piston and connecting rod assemblies
DE1555636B1 (de) * 1967-02-01 1970-12-10 Graubremse Gmbh Hoehenregelventil fuer luftgefederte Fahrzeuge
DE1294432B (de) * 1967-04-13 1969-05-08 Telefunken Patent Verfahren zur gesicherten UEbertragung von binaer kodierten Daten
DE1299432B (de) * 1967-12-30 1969-07-17 Maurer Ludwig Verfahren und Vorrichtung zur Stellwegmessung bei einer mit einem Druckmedium beaufschlagten Kolben-zylinder-Einheit
US3910594A (en) * 1971-05-18 1975-10-07 Hoesch Ag Control arrangement for a suspension system using a pressure medium
DE2301483C3 (de) * 1973-01-12 1975-10-23 Okuma Machinery Works, Ltd., Nagoya, Aichi (Japan) Induktiver Meßgeber
DD118327A1 (hu) * 1975-02-28 1976-02-20
US4056044A (en) * 1975-11-12 1977-11-01 Caterpillar Tractor Co. Oil cooled piston
DE2556782C3 (de) * 1975-12-17 1978-09-28 Bundesrepublik Deutschland, Vertreten Durch Den Bundesminister Fuer Wirtschaft In Bonn, Dieser Vertreten Durch Den Praesidenten Der Bundesanstalt Fuer Materialpruefung (Bam), 1000 Berlin Meßstellenumschalter mit elektromechanischen! Schrittschaltwerk an rotierenden Teilen
DE2646547A1 (de) * 1976-10-15 1978-04-20 Bosch Gmbh Robert Niveauregeleinrichtung fuer kraftfahrzeuge
JPS5866001A (ja) * 1981-10-15 1983-04-20 Sony Magnescale Inc 磁気スケ−ル装置
JPS6013405U (ja) * 1983-07-05 1985-01-29 株式会社 東京衡機製造所 アクチユエ−タ
DE3420189C1 (de) * 1984-05-30 1985-03-14 Oelsch KG, 1000 Berlin Elektrischer Weggeber

Also Published As

Publication number Publication date
JP2631647B2 (ja) 1997-07-16
EP0213267A2 (de) 1987-03-11
DE3522010A1 (de) 1987-01-02
DE3522010C2 (de) 1994-08-25
HUT40834A (en) 1987-02-27
EP0213267A3 (en) 1988-09-28
JPS61294301A (ja) 1986-12-25
EP0213267B1 (de) 1991-01-23
DE3522010C3 (de) 1999-09-09
DE3677100D1 (de) 1991-02-28

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5182957A (en) Drive unit, in particular for a windshield wiper system on a motor vehicle
NL1006543C2 (nl) Elektrische actuator en remklauw met een dergelijke actuator.
US5007725A (en) Mechanism with torque-limiting device for controlling a rearview mirror
HU194391B (en) Space-sensing apparatus for controlling spring force by load-varying electric signal, formed with a core moving in a winding
US3978738A (en) Toggle manipulator
KR20050030318A (ko) 충돌 테스트 더미의 암 어셈블리
US5660078A (en) Yoke apparatus for rack and pinion
JPS6033698B2 (ja) 2回路圧力制御ユニツト
NL1006544C2 (nl) Actuator voorzien van een beschermd schroefmechanisme, alsmede remklauw met een dergelijke actuator.
JPS62292389A (ja) ロボット用手首機構
EP0010816B1 (en) Brake thrust transmitting device
US2539120A (en) Triaxial control handle for helicopters
US3123814A (en) Safe load indicating devices for cranes
JPH03153912A (ja) ピストン装置
FR2451289B1 (hu)
EP0325795A1 (en) Eccentricity control device
US5277280A (en) Thrust force transmission device at a brake actuator
US5830120A (en) Apparatus for adjusting the folding jaws of a folding jaw cylinder
HUT61931A (en) Brake-operating device for railway vehicles
US5240091A (en) Rail vehicle brake actuator with a brake block holder
ATE39655T1 (de) Lenkeinrichtung, insbesondere fuer schmalspurige kraftfahrzeuge.
JPS58196436A (ja) 輪軸回転試験機
JPS6037856Y2 (ja) 自動車用ミラ−装置
GB1597216A (en) Swivel joint for a wiper for screens of motor vehicles
JPH0242248Y2 (hu)

Legal Events

Date Code Title Description
HU90 Patent valid on 900628