HU194229B - Process for production of derivatives of 5-chlor-s-triasole /4,3-a/ piridin-7-carbonic acid - Google Patents

Process for production of derivatives of 5-chlor-s-triasole /4,3-a/ piridin-7-carbonic acid Download PDF

Info

Publication number
HU194229B
HU194229B HU863239A HU323986A HU194229B HU 194229 B HU194229 B HU 194229B HU 863239 A HU863239 A HU 863239A HU 323986 A HU323986 A HU 323986A HU 194229 B HU194229 B HU 194229B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
chloro
formula
trichloromethyl
hydrazine
pyridyl
Prior art date
Application number
HU863239A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT41406A (en
Inventor
Terry L Wright
Original Assignee
Merrell Dow Pharma
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Merrell Dow Pharma filed Critical Merrell Dow Pharma
Publication of HUT41406A publication Critical patent/HUT41406A/hu
Publication of HU194229B publication Critical patent/HU194229B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07DHETEROCYCLIC COMPOUNDS
    • C07D471/00Heterocyclic compounds containing nitrogen atoms as the only ring hetero atoms in the condensed system, at least one ring being a six-membered ring with one nitrogen atom, not provided for by groups C07D451/00 - C07D463/00
    • C07D471/02Heterocyclic compounds containing nitrogen atoms as the only ring hetero atoms in the condensed system, at least one ring being a six-membered ring with one nitrogen atom, not provided for by groups C07D451/00 - C07D463/00 in which the condensed system contains two hetero rings
    • C07D471/04Ortho-condensed systems
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A61MEDICAL OR VETERINARY SCIENCE; HYGIENE
    • A61PSPECIFIC THERAPEUTIC ACTIVITY OF CHEMICAL COMPOUNDS OR MEDICINAL PREPARATIONS
    • A61P37/00Drugs for immunological or allergic disorders
    • A61P37/08Antiallergic agents

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Medicinal Chemistry (AREA)
  • Pulmonology (AREA)
  • Bioinformatics & Cheminformatics (AREA)
  • Chemical Kinetics & Catalysis (AREA)
  • General Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Nuclear Medicine, Radiotherapy & Molecular Imaging (AREA)
  • Immunology (AREA)
  • Pharmacology & Pharmacy (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Animal Behavior & Ethology (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Public Health (AREA)
  • Veterinary Medicine (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Nitrogen Condensed Heterocyclic Rings (AREA)

Description

A találmány tárgya eljárás új, (1) általános képletű 5-klór-s-triazolo[4,3-a]piridln-7-karbonsav és 3-as helyzetben szubsztituált származékai előállítására. Az (I) általános képletben
R jelentése hidrogénatom, 1-7 szénatomos alkil-csoport, amely adott esetben klóratommal lehet szubsztituálva, fenil-, halogénezett fenil — vagy 1-4 szénatomos alkll-csoporttal szubsztituált fenfl-csoport lehet - valamint gyógyászatilag alkalmazható savaddíciós sóik, továbbá az (1) általános képletű vegyületek és sóik hidrátjainak előállítására vonatkozik.
Az R szubsztituens jelentésében az alkilcsoportok metil-, etil-, propil-, n-butil- vagy n-heptil-csoportok lehetnek. A klóratommal szubsztituált alkil-csoportok: klór-metil-, 2-klór-etfl- vagy 3-klór-propfl-esoportok lehetnek. Halogénezett fenil-csoportként R jelentése fluor-fenil-, klór-feníl- vagy bróm-fenfl-csoport, 1-4 szénatomos alkfl-csoporttal szubsztituált fenil-csoportként pedig metfl-fenfl- vagy t-butil-fenfl-csoport lehet.
A találmány szerinti eljárásban valamilyen (II) általános képletű hidrazidot — ahol R jelentése a fentiekben megadott, Z jelentése pedig ciano- vagy trikiór-metil-csoport — polifoszforsawal — előnyösen 150 160°C hőmérsékletre melegítjük, ekkor ciklizációval létrejön a triazolo-gyűrű. Egyidejűleg a ciano- vagy trikiór-metil-csoport hidrolizál és létrejön a szabad karboxil-csoport. Kívánt esetben a karbonsavat ismert módon, valamilyen megfelelő bázissal reagáltatva a megfelelő sóvá alakíthatjuk.
A (II) általános képletű hidrazid kiindulási anyagokat valamilyen (III) általános képletű hidrazinból — ahol Z jelentése a fenti — állítjuk elő, valamilyen megfelelő savkloriddal való reakcióval. A reakciót valamilyen tercier amin, így például piridin vagy trietfl-amin jelenlétében hajtjuk végre. A tercier amin a reakcióban keletkező savat semlegesíti. Oldószerként szolgálhat maga a feleslegben vett tercier amin, de tetrahidrofuránt, vagy más hasonló inért anyagot is alkalmazhatunk oldószerként.
Ha R jelentése hidrogénatom, a hidrazidot a hidrazinból hingyasawal történő melegítéssel kapjuk. Ennél a folyamatnál a kívánt hjdrazidnak és cikliza'ciós termékének keverékét kapjuk. Nem kell elválasztani a két vegyületet, a keveréket egyszerűen megmelcgítjük polifoszforsawal, ugyanúgy, mint a tiszta hidrazidok esetében.
A (III) általános képletű hidrazin kiindulási anyagot 2,6-diklór-4-(ciano- vagy triklór-metil) piridin és hidrazin hidrát reagáltatásával állítjuk elő. A klóratomnak egyike reagál a hidrazinnal a szubsztituált termék keletkezése közben.
A találmány szerinti eljárással előállított vegyületek antiallergiás hatást mutatnak. így jól használhatók olyan körülmények között, amikor antigén-antitest reakciók felelősek valamely betegségért, és különösen jól használhatók allergiás betegségek, mint például az exogén asztma, szénanátha, csalánkiütés, ekcéma vagy atopiás dermatitlsz, továbbá felső légúti megbetegedések, például allergiás eredetű nátha kezelésében.
A találmány szerinti vegyületeket általában gyógyászati készítmények formájában, vagyis a hatóanyagot gyógyászatilag alkalmazható hordozókkal vagy hígító anyagokkal összekeverve adagoljuk. Ilyen gyógyászati készítmények lehetnek a tabletták, szögletes tabletták, kapszulák, porok, aeroszolos spray-k, vizes vagy olajos szuszpenziók, szirupok, elixírek, Injekciós beadásra való vizes oldatok.
A gyógyászati készítmény, a hordozó vagy hígító anyagok természete, a kívánt beadási módtól függ, tehát attól, hogy orálisan, parenterálisan vagy inhalálással kívánjuk-e a hatóanyagot bejuttatni. Orális készítmények lehetnek például tabletták vagy kapszulák, ezek közönséges exclpienseket, így kötőanyagokat, például ilyen a szirup, akácntézga, zselatin, szorbit, tragantmézga vagy polivinil-pirrolidon; töltőanyagokat, például laktózt, cukrot, kukoricakeményítőt, kalcium-foszfátot, szorbitot vagy glicint; kenőanyagokat, így magnézium-sztearátot, talkumot, polietilén-glikolt vagy szilicium-dioxidot; szétesést elősegítő anyagokat, például keményítőt; vagy nedvesító'szereket, például nátrium-lauril-szulfátot, tartalmazhatnak. Az orális folyékony készítmények vizes vagy olajos szuszpenziók, oldatok, emulziók, szirupok, elixirek, vagy száraz alakban kiszerelt, felhasználás előtt vízzel vagy egyéb megfelelő hordozóval folyékonnyá tehető készítmények lehetnek. Az ilyen folyékony készítmények szokásos adalékanyagokat, így szuszpendálószereket, ízesítőszereket, hígító- vagy enuilgeáló szereket tartalmazhatnak. Parenterális vagy inhalációs beadás esetén a találmány szerinti eljárás vegyülete! szokásosan alkalmazható adalékanyagokkal, például aerosolos spray, intravénás injekció céljára szolgáló vizes oldat, vagy intramuszkuláris injekció céljára szolgáló olajos szuszpenzió formájában adhatók be. A vegyületek respirátorral vagy más egyéb olyan berendezéssel is beadhatók, amelyek a hatóanyagnak a tüdővel közvetlenül érintkező száraz por formájában való beadását teszik lehetővé.
A fenti gyógyszerkészítmények előállítása ismert módon, például az alábbi irodalomban leírtak szerint történik: Rcmington s Pharmaceutical Sciences, Mack Publishing Company, Easton, Pennsylvania.
A találmány szerinti eljárással előállított vegyületek vagy az azokból készült gyógyszerkészítmények asztmás betegeknél inhalációs célokra körülbelül 1—100 mg hatóanyagot tartalmazó egyszeri egység dózisokban vagy összesen körülbelül 400 mg/nap hatóanyagtartalmú többszörös dózisokban adhatók be. Ezek természetesen csak tájékoztató értékek, a pontos mennyiségeket, amelyek a páciens korától, testsúlyától és egyéb faktoroktól függenek, az orvos határozza meg.
A találmány szerinti vegyületek antíaliergiás aktivitását IgE médiáit patkányos Passive Cutaneous Anaphylaxis (PCA) vizsgálattal határoztuk meg. Intraperitoneális (i. p.) beadás esetén a dinátrium kromoglikát aktív ebben a vizsgálatban.
A módszert a következőkben ismertetjük:
PCA vizsgálati módszer:
1. Antiszérum - az irodalomban különböző módszerek Ismeretesek az ovalbuminnal reakcióképes antiszérum előállítására Hooded Lister és Brown Norway felnőtt patkányokban.
2. Állatok — Felnőtt hím Sprague-Dawley vagy nőstény Wistar Kyoto patkányokat használunk a vizsgálatban antiszérum reciplensként. Az állatokat 5-14 napig élelemmel és vízzel ellátva hagytuk aklimatizálódnl.
3. Érzékenyítés — a reciplens patkányokat passzív módon érzékenyítjük az antiszérum két hígításának 100 mikrollteres Intradermális Injekciójával
194 229 (egy Injekció a hát mindegyik oldalára). Az érzékenyítést az antigén lmmunpróba előtt 48-72 órával végezzük.
4. A vizsgálandó vegyületek beadása - négy-hat állatot használunk minden hígításnál. A vegyületeket valamilyen megfelelő oldatban homogenizálunk és az immunpróba előtt 5 perccel i. p. 60 mg/kg dózisban vagy p. o. beadás esetén az lmmunpróba előtt 60 perccel 100 mg/kg dózisban adjuk be.
5. Antigén lmmunpróba és reakció kiértékelés Oval^umínos sóoldatot (0,1-1,0 mg egy 0,5%-os Evan s kék festék oldatban) adunk be minden patkánynak, intravénásán. 30 perccel később a létrejövő PCA reakciókat mérjük: megmérjük az átlagos átmérőt és a színíntenzítást. A vizsgált vegyület aktivitását kontrollreakcíókhoz viszonyított százalékos gátlásban fejezzük ki.
A fent leírt módszerrel vizsgálva a találmány szerinti eljárással előállított vegyületek í. p. és orális beadás esetén egyaránt aktívnak bizonyultak.
Az alább következő példák a találmány szerinti eljárást szemléltetik anélkül, hogy igényünket ezekre a példákra korlátoznánk.
1. példa
30,6 g 2,6-dik]ór-piridin-4-karbonitrfl 100 ml djinetll-szulfoxidban készült oldatát jeges fürdőn 0bC-ra hűtjük és cseppenként 26 g hidrazín-hldrátot adunk hozzá olyan sebességgel, hogy a hőmérséklet 30 C alatt maradjon. Erős sárga színű csapadék keletkezik, ó óra múlva a reakcióelegyet 200 ml vízbe öntjük. A sárga szilárd anyagot szűréssel elkülönítve 6-k]ór-2-hídrazinopirldin-4-karbonitrilt kapunk, amelynek olvadáspontja körülbelül 208210°C.
2. példa
5,0 g 6-klór-2-hidrazlno-plrídin4-karbonitril 50 ml piridinben készült szuszpenzióját jeges fürdőn 0°C hőmérsékletre hűtjük, és 3,1 g acetil-kloridot adunk hozzá, cseppenként, 10 perc alatt. A beadás után a keverék h unogénné válik, s hagyjuk szobahőmérsékletre felmelegedni, 2 óra múlva a reakcióelegyet 180 ml vízbe öntjük, a keletkezett csapadékot szűréssel elkülönítjük, majd megszárítjuk, így N-acetfl-N -(6-klór-4-dano-2-piridil)-h}drazlnt kapunk, amelyet etanolból átkristályosítva tisztítunk.
A fenti eljárással, a megfelelő savkloridot és hidrazint alkalmazva, a következő vegyületeket állítjuk elő:
N-benzofl-N -(6-klór-4-cíano-2-píridil)-hidrazln: olvadáspontja acetonból átkristályosítva körülbelül 238-240T (bomlik).
N-acetíl-N -<6-klór-4-tríklór-metfl-2-píridJl)-hidrazln: olvadáspontja metanolból átkristályosítva körülbelül 198-201 °C (bomlik).
N-(2-bróm-benzoil)-N -(6-klór-4-triklór-metil-2-pIridll)-hidrazln, olvadáspontja többszöri forró metanolos mosás után 226-228°C (bomlás).
3. példa
9,7 g 3-klór-propJonfl-klorid 200 ml tetrahidrofuránban készült oldatát cseppenként, 0*C hőmérsékleten, keverés közben 20 g 6-klór-2-hidrazino-4-triklór-metil-piridjn 11 ml tríetfl-amlnban készült oldatához adjuk. Csaknem rögtön, heves trietilamln-hldroklorid csapadékképződés indul meg. 2 óra múlva a reakcióelegyet vákuumban körülbelül 50 ml térfogatra koncentráljuk és azt állandó erőteljes keverés közben 500 ml vízbe öntjük. A keletkezett sárgásbarna színű csapadékot szűréssé) elkülönítjük, szárítjuk. Így N-(3-klór-propíonfl)-N -(6-klór-4-trikJór-metfl-2 píridfl)-hidrazint kapunk, amelynek olvadáspontja metanolból való átkristályosítás után körülbelül 196- 199°C (bomlik).
A fenti eljárással, a megfelelő savkloridot alkalmazva a következő vegyületeket kapjuk:
N-butanofl-N -(6-klór-4-triklór-metil-2-piridfl)-hídrazin, melynek olvadáspontja metanolból való átkristályosítás után körülbelül 211 -212°C.
N-oktanoil-N -(6-klór-4-lrik]ór-metil-2-piridJl)-hidrazin, olvadáspontja körülbelül 136-138Τ.
N-klór-acetil-N (6-klór-4-triklór-metil-2-píridil)-hidrazín, olvadáspontja acetonból való átkristályosítás után körülbelül 177—179°C.
N-(4-klór-butanoil)-N -(6-klór-4-triklór-metfl-2-plridil)-hidrazln, olvadáspontja körülbelül 183- 185SC.
N-benzoil-N’-(6-klór-4-triklór-metfl-2-piridfl)-hldrazín, olvadáspontja körülbelül 204—206 C (bomlik).
N-(2-fluor-benzoil)-N -(6-klór-4-triklór-metfl-2-píridil)-hidrazin, olvasdáspontja acetonból való átkristályosítás után 184-188°C (bomlik).
N-(4-fluor-benzoö)-N (6-klór-4-triklór-metfl-2-piridil)-hldrazin, olvadáspontja metanolból való átkristályosítás után körülbelül 223-224°C (bomlik).
N-[4-(t-butil)benzoil)-N -(6-klór-4-triklór-metil-2piridD)-hidrazin, olvadáspontja dietil-éterből való átkristályosítás után körülbelül 216-217°C.
4. példa
10,5 g 6-klór-2-hidrazino-piridin-4-karbonjtrfl és 30 ml 97%-os hangyasav keverékét 5 óra hosszat 90°C hőmérsékleten melegítjük. A reakciót 150 ml vízzel lefojtjuk, majd szűréssel elkülönítjük a kapott sárga terméket. Ennek a szilárd terméknek az NMR spektruma arról tanúskodik, hogy az anyag fornül-lüdrazin és a megfelelő ciklizált termék keveréke. Ezt az anya^keveréket 150 ml polifoszforsavhoz adjuk és 160 C-ra melegítjük. 3 óra múlva a kapott sötétbarna oldatot 300 ml vízre öntjük, nátrium-ltidroxjd oldat hozzáadásával a pH-t pH = 5 értékre állítjuk be és az elegyet 16 ότέη át állni hagyjuk. A keletkezett sárga szilárd anyagot szűréssel elkülönítjük, szárítjuk. Az így nyert nyers terméket vizes nátrium-hidroxidban feloldjuk és szűrjük. A szürletet koncentrált sósavval megsavanyítva szilárd csapadékot kapunk, amelyet szűréssel elkülönítünk: így 5-k]ór-s-tríazolo[4,3-a]piridln-7-karbonsavat kapunk (1/6 hidrát), amelynek olvadáspontja körülbelül 249-251°C (bomlik). Kitermelés: 58%.
5. példa
5,6 gN-acetil-N -(6-klór-4-cÍano-2-piridiJ)-liidrazint körülbelül 80 ml polifoszforsavhoz adjuk és az elegyet keverés közben 150°C hőmérsékletre melegítjük. Ezen a hőmérsékleten az elegy homogénné válik. 3 óra után a sötétbarna oldatot 150 ml vízbe öntjük. A vizes oldatot ezután jégben lehűtjük, és a kapott sárgásbarna színű csapadékot szűréssel elkülönítjük, vízzel mossuk, szárítjuk, így 5-klór-3-metil-s-tríazolo[4,3-a]piridin-7-karbonsavat kapunk. Kitermelés: 50 t%.
194 229
6. példa
1,4 g N-acetfl-N -(6-klór-4-triklór-metfl-2-pIridfl)hldrazln és 30 ml polifoszforsav keverékét keverés közben 160eC-ra melegítjük. Ezen a hőmérsékleten erős habzás Indul meg, feltehetőleg a triklór-metflcsoport hidrolízise követkézéiben képződő hldrogén-klorid gáz miatt. A habzás körülbelül 10 perc múlva abbamarad és világosbarna oldatot kapunk. 3 órán keresztül 160°C hőmérsékleten történő melegítés után a reakcióelegyet 200 ml vízbe öntjük és 16 órán át állni hagyjuk. Nincs szilárd anyag az oldatban, ezért nátrium-hidroxid oldatot adunk hozzá, s a pHOt pH = 5 értékre állítjuk be. Ennek következtében barna szilárd csapadék keletkezik, amelyet szűréssel elkülönítünk. Az elkülönített csapadékot nátrium-hídrogénkarbonát oldatban feloldjuk, porított aktív szénnel kezeljük, majd szűrjük, így világos sárga oldatot kapunk. Az oldatot vizes sósavval megsavanyítva szilárd csapadék keletkezik. Ezt a csapadékot szűréssel elkülönítjük, így az R helyén metilcsoportot tartalmazó (I) általános képletű vegyületet, az 5-klór-3-metfl-s-trlazolo[4,3-a]piridln-7-karbonsavat (hidrát) kapjuk meg, amelynek olvadáspontja körülbelül 259-260°C (bomlik). Kitermelés: 57%.
7. példa
A 6. példában leírtak szerint eljárva, a megfelelő hidrazint alkalmazva a következő vegyületeket kapjuk:
5-klór-3-fenfl-s-triazolo[4,3-a]piridin-7-karbonsav (1/6 hidrát), melynek olvadáspontja körülbelül 239243°C, bomlással. Kitermelés: 77%.
5-klór-3-propjl-s-triazolo[4,3-a]piridin-7-karbonsav, melynek olvadáspontja metanolból való átkristályosítás után körülbelül 200 -202eC (bomlás). Kitermelés: 97 t%.
5-klór-3-heptfl-s-triazolo[4,3-a]plridln-7-karbonsav hidrát, melynek olvadáspontja metanolból való átkristályosítás után körülbelül 149—151°C. Kitermelés: 96 t%.
5-klór-3-klór-metfl-s-triazolo[4,3-a]plridln-7-karbonsav, amelynek olvadáspontja metanolból való átkristályosítás után körülbelül 207—213°C (bomlik). Kitermelés: 601%.
-klór-3 (2-klór-etü)-s-triazolo[4,3 -a]piridln-7-karbonsav hidrát, olvadáspontja körülbelül 179-185°C. Ezt a terméket vizes bázisban való feloldással, majd ezt követő savas újrakicsapással tisztítjuk. Kitermelés: 23 t%.
5-klór-3-(3-klór-propfl)-s-triazolo[4,3-a]plridln-7-karbonsav. Kitermelés: 20 t%.
5-klór-3-(2-bróm-fenfl)-s-triazolo[4,3-a]piridin-7karbonsav, melynek olvadáspontja acetonból való átkristályosítás után körülbelül 235—238°C (bomlik). Kitermelés: 81 t%.
* 5 -klór-3 -{2-fluor-fenfl)-s-triazolo[4,3 -a]plridln-7 -karbonsav, melynek olvadáspontja metanolból való átkristályosítás után körülbelül 225-255°C (bomlik). Kitermelés: 841%.
5-klór-3-(4-fluor-fenll)-s-triazolo[4,3-a]piridln-7karbonsav, olvadáspontja metanolból való átkristályosítás után körülbelül 252-254°C (bomlik). Kitermelés: 49%.
5-klór-3-{4-(t-butll)fenll]-s-triazolo[4(i3-a]plrldln-7-karbonsav, olvadáspontja 244—245 C, bomlással.
Ebben az esetben a nyers terméket vízzel mossuk néhányszor, szárítjuk, majd metflén-kloriddal mosva nyerjük a tisztított terméket. Kitermelés: 60 t%.

Claims (9)

  1. SZABADALMI IGÉNYPONTOK
    1. Eljárás az (I) általános képletű vegyületek — ahol R jelentése hidrogénatom, 1-7 szénatomos alkilcsoport, amely adott esetben klóratommal lehet szubsztituálva, fenilcsoport, halogénatommal vagy 1-4 szénatomos alkilcsoporttal szubsztituált fenilcsoport — előállítására, azzal jellemezve, hogy valamely (11) általános képletű hidrazidot - ahol
    R jelentése a tárgyi körben megadott,
    Z jelentése ciano- vagy triklór-metil-csoport polifoszforsavval melegítünk.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti eljárás az (I) általános képletű vegyületek szükebb körét képező (1) az általános képletű vegyületek előállítására, ahol
    R jelentése hidrogénatom vagy 1-7 szénatomos alkilcsoport, amely adott esetben klóratommal lehet szubsztituálva, azzal jellemezve, hogy egy (Ila) általános képletű hidrazidot, ahol R jelentése a fenti, és Z dano- vagy triklór-metil-csoport, polifoszforsavval 150-160°C hőmérsékleten melegítünk.
  3. 3. Az 1. igénypont szerinti eljárás az 0) általános képletű vegyületek szükebb körét képező (Ib) általános képletű vegyületek előállítására, ahol alkfl jelentése 1-7 szénatomos alkilcsoport, azzal jellemezve, hogy egy (Ilb) általános képletű hidrazidot, ahol alkil jelentése a fenti, polifoszforsavval 150—160°C hőmérsékleten reagáltatunk.
  4. 4. Az 1. igénypont szerinti eljárás 5-klór-s-triazolo[4,3-a]piridin-7-karbonsav előállítására, azzal jellemezve, hogy kiindulási vegyületként N-formfl-N -(6-klór-4-ciano-2-piridil)-hidrazint használunk.
  5. 5. Az 1. igénypont szerinti eljárás 5-klór-3-metfl-s-triazolo[4,3 -a]piridin-7 -karbonsav előállítására, azzal j e 11 e m( e ζ v e, hogy kiindulási vegyületként N-acetil-N’-(6-klór-4-triklór-metíl-2-piridfl)-hidrazint használunk.
  6. 6. Az 1. igénypont szerinti eljárás 5-klór-3-(2-klór-etil)-s-triazolc[4,3-a]piridin-7-karbonsav előállítására, azzal jellemezve, hogy kiindulási vegyületként N-(3-klór-propionfl)-N-(6-klór-4-triklór-metil-2-piridil)-hidrazint használunk.
  7. 7. Az 1. igénypont szerinti eljárás az 0) általános képletű vegyületek szükebb körét képező (Ic) általános képletű vegyületek - ahol
    R jelentése fenil-, halogénatommal vagy 1-4 szénatomos alkilcsoporttal szubsztituált fenilcsoport
    - előállítására, azzal jellemezve, hogy egy (IIc) általános képletű hidrazidot, ahol R” jelentése a fenti, polifoszforsavval 150-160°C hőmérsékleten reagáltatunk.
  8. 8. Az 1. igénypont szerinti eljárás 5-klór-fenil-s-triazolo[4,3-a]plridin-7-karbonsav előállítására, azzal j e 1 l,e m e ζ v e, hogy kiindulási vegyületként N-benzofl-N -(6-klór-4-triklór-metíl-2-plridfl)-hldrazlnt használunk.
  9. 9. Az 1. Igénypont szerinti eljárás 5-klór-3-(2-fluor-fenfl)-s-triazolo[4,3-alplridln-7-karbonsav előállítására, azzal j e 11 e m e zv e^hogy kiindulási vegyületként N-(2-fluor-benzofl)-N’-(6-klór-4-triklór-metfl-2-plridfl)-hldrazlnt használunk.
HU863239A 1985-08-01 1986-07-30 Process for production of derivatives of 5-chlor-s-triasole /4,3-a/ piridin-7-carbonic acid HU194229B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US06/761,464 US4650872A (en) 1985-08-01 1985-08-01 5-chloro-s-triazolo[4,3-a]-pyridine-7-carboxylic acids, useful as antiallergic agents

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HUT41406A HUT41406A (en) 1987-04-28
HU194229B true HU194229B (en) 1988-01-28

Family

ID=25062272

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU863239A HU194229B (en) 1985-08-01 1986-07-30 Process for production of derivatives of 5-chlor-s-triasole /4,3-a/ piridin-7-carbonic acid

Country Status (21)

Country Link
US (1) US4650872A (hu)
EP (1) EP0210648B1 (hu)
JP (1) JPS6233175A (hu)
KR (1) KR900001885B1 (hu)
CN (1) CN1013863B (hu)
AR (1) AR241083A1 (hu)
AT (1) ATE58735T1 (hu)
AU (1) AU581834B2 (hu)
CA (1) CA1302412C (hu)
DE (1) DE3675838D1 (hu)
DK (1) DK161458C (hu)
ES (1) ES2000383A6 (hu)
FI (1) FI81801C (hu)
GR (1) GR861949B (hu)
HU (1) HU194229B (hu)
IL (1) IL79555A0 (hu)
NO (1) NO164100C (hu)
NZ (1) NZ217017A (hu)
PH (1) PH21043A (hu)
PT (1) PT83116B (hu)
ZA (1) ZA865633B (hu)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2657610A1 (fr) * 1990-01-29 1991-08-02 Rhone Poulenc Agrochimie Triazolopyridines herbicides.
DE4326758A1 (de) * 1993-08-10 1995-02-16 Basf Ag [1,3,4]Triazolo[1,5-a]pyridine
WO2008006540A1 (en) * 2006-07-12 2008-01-17 Syngenta Participations Ag Triazolopyridine derivatives as herbicides

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3597423A (en) * 1966-08-31 1971-08-03 Boehringer Mannheim Gmbh 5-nitrofuryl-2-s-triazolo-(4,3-a)-pyridine derivatives
DE1670139A1 (de) * 1966-08-31 1970-10-29 Boehringer Mannheim Gmbh Verfahren zur Herstellung von 3-(5-Nitrofuryl-2)-s-triazolo[4.3-a]pyridin-Derivaten
US4242515A (en) * 1979-03-28 1980-12-30 American Cyanamid Company Substituted 3-alkyl-6-phenyl-1,2,4-triazolo-[4,3-a]pyridines
US4358453A (en) * 1982-01-08 1982-11-09 Schering Corporation 1,2,4-Triazolo[4,3-a]pyridines

Also Published As

Publication number Publication date
HUT41406A (en) 1987-04-28
IL79555A0 (en) 1986-10-31
US4650872A (en) 1987-03-17
EP0210648B1 (en) 1990-11-28
ES2000383A6 (es) 1988-02-16
CN86104954A (zh) 1987-04-08
AR241083A2 (es) 1991-10-31
KR900001885B1 (ko) 1990-03-26
FI81801B (fi) 1990-08-31
AU6069286A (en) 1987-02-05
NO863094D0 (no) 1986-07-31
AR241083A1 (es) 1991-10-31
DE3675838D1 (de) 1991-01-10
PT83116A (en) 1986-08-01
DK365186D0 (da) 1986-07-31
DK161458C (da) 1992-03-23
DK161458B (da) 1991-07-08
KR870002138A (ko) 1987-03-30
FI81801C (fi) 1990-12-10
CA1302412C (en) 1992-06-02
GR861949B (en) 1986-11-25
ATE58735T1 (de) 1990-12-15
FI863139A (fi) 1987-02-02
NO863094L (no) 1987-02-02
DK365186A (da) 1987-02-02
JPS6233175A (ja) 1987-02-13
PT83116B (pt) 1988-07-01
FI863139A0 (fi) 1986-07-31
CN1013863B (zh) 1991-09-11
EP0210648A1 (en) 1987-02-04
NZ217017A (en) 1989-02-24
NO164100B (no) 1990-05-21
ZA865633B (en) 1987-03-25
AU581834B2 (en) 1989-03-02
NO164100C (no) 1990-08-29
PH21043A (en) 1987-07-03

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JPH0146514B2 (hu)
US4735948A (en) (1H-tetrazol-5-yl)-2(1H)-quinolinones and-naphthyridones and antiallergic use thereof
HU194229B (en) Process for production of derivatives of 5-chlor-s-triasole /4,3-a/ piridin-7-carbonic acid
US4496569A (en) Antiallergic (1H-tetrazol-5-yl)tetrazolo[1,5-a]quinolines and derivatives thereof
WO2016063080A1 (en) Indazole and indole derivatives as inhibitors of retinoic acid relates orphan receptor gamma (ror gamma) for the treatment of immune-related diseases
US4419357A (en) 3-(1H-Tetrazol-5-yl)-4(3H)-quinazolinones
JP2514812B2 (ja) 3−(1H−テトラゾ−ル−5− イル) チエノ〔2,3−d〕 ピリミジン−4(3H)−オン類
HU189898B (en) Process for the production of 1,2,3-triazino/4&#39;,5:4,5/ thieno/2,3-b/quinoline-h-/3h/-on-derivatives
JPH0122276B2 (hu)
US4593099A (en) (Tetrazolyl) thienopyridinones
JPS61112082A (ja) テトラゾロチエノピリジン類
CA1114372A (en) N-(pyridothienopyrazol)amide antirhinoviral agents
JPS61134389A (ja) トリアジノン誘導体および抗潰瘍剤
NZ210870A (en) Substituted 2-amino-n-(1h-tetrazol-5-yl)benzamide derivatives

Legal Events

Date Code Title Description
HU90 Patent valid on 900628
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee