HU193163B - Process for preparing beta-methyl-digoxine - Google Patents
Process for preparing beta-methyl-digoxine Download PDFInfo
- Publication number
- HU193163B HU193163B HU831480A HU148083A HU193163B HU 193163 B HU193163 B HU 193163B HU 831480 A HU831480 A HU 831480A HU 148083 A HU148083 A HU 148083A HU 193163 B HU193163 B HU 193163B
- Authority
- HU
- Hungary
- Prior art keywords
- digoxin
- moles
- reaction
- methyl
- carried out
- Prior art date
Links
Classifications
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C07—ORGANIC CHEMISTRY
- C07J—STEROIDS
- C07J19/00—Normal steroids containing carbon, hydrogen, halogen or oxygen, substituted in position 17 by a lactone ring
- C07J19/005—Glycosides
Landscapes
- Chemical & Material Sciences (AREA)
- Organic Chemistry (AREA)
- Health & Medical Sciences (AREA)
- General Health & Medical Sciences (AREA)
- Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
- Steroid Compounds (AREA)
- Catalysts (AREA)
- Macromolecular Compounds Obtained By Forming Nitrogen-Containing Linkages In General (AREA)
- Polysaccharides And Polysaccharide Derivatives (AREA)
- Nitrogen And Oxygen Or Sulfur-Condensed Heterocyclic Ring Systems (AREA)
- Heterocyclic Carbon Compounds Containing A Hetero Ring Having Oxygen Or Sulfur (AREA)
- Transition And Organic Metals Composition Catalysts For Addition Polymerization (AREA)
- Saccharide Compounds (AREA)
- Peptides Or Proteins (AREA)
Description
A találmány tárgya új eljárás 4”’-metil-digoxin/6-metil - digoxin/ előállítására digoxin parciális metilezése útján.
A szabadalmi irodalomból ismeretes a digoxi-mono-alkil-éterek digoxin monometiléterezése útján történő előállítása. A 68— 13 409 sz. holland szabadalmi bejelentés szerinti eljárás szerint a láncvégi digitoxóz 3”’-vagy 4”’-helyzetu hidroxilcsoportj'ának mönoalkilezése a szokásos metilezőszerekkel, mint diazometánnal vagy dimetil-szulfáttal, önmagában ismert módon hajtható végre. A dimetil-szulfáttal végzett metilezés során azonban melléktermékként 20—30 súly % digoxin-poliéter képződik, amely nem demetilezhető digoxinná vagy monometildigoxmná. E melléktermékeket kromatográfiásan el kell választani és azok a drága kiindulási anyag jelentős veszteségét okozzák.
A mérgező és robbanásveszélyes diazometán nagyiparilag nem használható a digoxin monoalkilezésére.
Egy javított, az 19 61 034 sz. Német Szövetségi Köztársaság-beli közzétételi iratban leírt eljárás szerint a diazometán alkalmazása elkerülhető, és a monoalkilezési reakció szelektivitása javítható, ha a digoxin dimetilszulfáttal végzett, ismert reakciója báriumhidroxid és egy bázikus alumíniumvegyület jelenlétében történik. E szerint az eljárás szerint 45%-os β-metil-digoxin-kitermelés érhető el, ha a reakció dimetilformamid és toluol elegyében, szobahőmérsékleten zajlik le, és a reakcióelegy alumíniumoxidot is tartalmaz. A nyers, a le nem reagált digoxin mellet α-metil- és dimetil-digoxint is tartalmazó termék tisztítása céljából a reakcióelegyet piridin hozzáadása mellett vákuumban bepárolva a maradék két folyadékfázis közötti, többszörös megoszlás módszerével megszabadítható a le nem reagált digoxintól. A vizes fázisban található digoxin kloroformmal extrahálható és további metilezési folyamatba vezethető vissza.
A 22 33 147 sz. Német Szövetségi Köztársaság-beli nyilvánosságrahozatali iratból ismeretes, hogy a 20,22-dihidro-4”’ -0-metil-digoxin szintéziséhez kiindulási anyagként használt β-metildigoxint úgy állítják elő, hogy a digoxint stronciumhidroxid és alumíniumoxid jelenlétében szobahőmérsékleten reagáitatják dimetilszulfáttal, majd a nyersterméket többszörös megoszlatással, kloroformos extrakcióval és acetonból végzett átkristályosítással tisztítják. E nyilvánosságrahozatali irat egyetlen, β-metil-digoxin előállítására vonatkozó példájában 19:1 dimetilszulfát:digoxin mólaránnyal dolgoznak. Ennek az eljárásnak az a hátránya, hogy a metilezéshez nagy dimetilszulfát-fölöslegre van szükség, amit a nyerstermék feldolgozásánál ismét el kell távolítani.
Végül a 27 34 401 sz. Német Szövetségi Köztársaság-beli közzétételi iratban a β-metildigoxin előállítását úgy írják le, hogy digoxint iners atmoszférában szerves vagy szervetlen 2 kénsavak metilészterével reagáltatnak, és a metilezési reakció termékét SiO2 oszlopon kromatografálják.
A legutóbb említett eljárás szerint, dímetilszulfát mint metilezőszer használata esetén, a reakciót száraz dimetilformamidból és dioxánból készült elegyben, stronciumhidroxid és alumíniumhidroxid jelenlétében, szobahőmérsékleten végzik.
Azt találtuk, hogy a végállásó digitoxóz 16 helyzetű hidroxilcsoportjának monometilezése meglepetésszerűen, jobb szelektivitással és kitermeléssel megy végbe, mint a szabadalmi irodalomban ismert eljárások esetében, akkor, ha a reakciót szobahőmérsékletnél alacsonyabb hőfokon, valamely bázikus stronciumvegyület és adott esetben valamely iners, szervetlen adszorbens jelenlétében végezzük és a szerves reakcióelegyhez vizet adunk.
A találmány tárgya eszerint a főigénypcnt tárgyi körében leírt eljárás, mely abban áll, hogy 1 mól digoxinra bázikus stronciumvegyületként 1—3 mól stronciumhidroxid-oktahidrátot és adott esetben jelenlevő iners szervetlen adszorbensként az elemek Mendelejev-féle periódusos rendszere 2., 3., 4. vagy
5. fő- vagy mellékcsoportjába tartozó elemek oxidjának, szilikátjának vagy foszfátjának
1—3 mólnyi, legfeljebb 20% víztartalmú mennyiségét használjuk, és a reakciót —15°C és 15°C közötti hőmérsékleten, legalább 8 mól víz pro mól digoxin jelenlétében végezzük, mimellett a vizet stronciumhidroxid-oktahidrát alakjában és/vagy a felhasznált iners szervetlen adszorbens víztartalma alakjában visszük be a reakcióelegybe.
A találmány szerinti eljárás egyik előnyös foganatositási módjánál a metilezést —10°C és +10°C közötti előnyösen —5°C és -)-50C közötti hőmérsékleten hajtjuk végre.
A találmány szerinti eljárást általában úgy végezzük, hogy tiszta digoxint dimetilformamid-toluol-elegyben oldunk és ehhez az oldathoz hozzáadjuk a bázikus stronciumvegyületet és adott esetben az iners, szervetlen adszorbenst. A reakcióelegy összekeverése és a kívánt reakcióhőmérséklet beállítása után toluolban oldott dimetilszulfátot csepegtetünk hozzá.
Meglepő módon a jó kitermelés és a monometilezés szelektív lefolyása érdekében nem mindig szükséges a reakcióelegyhez iners, vizet tartalmazó szervetlen adszorbenst adni.
Amennyiben azonban a reakciót valamely szervetlen adszorbens járulékos jelenlétében hajtjuk vegre, úgy az előnyösen használható szervetlen adszorbensek az elemek Mendelejev-féle periódusos rendszere 2., 3., és 4, főcsoportjába tartozó elemek 10—20% vizet tartalmazó oxidjai, mimellett különösen előnyösen használható az alumíniumoxid, kovasavvél, titánoxid, kaolin és talkum.
A digoxin: stronciumhidroxid-oktahidrát: d metil-szulfát moláris aránya általában 1:1 — 3 1—5. E határok között előnyösen és ta-2193163 karékosan 1 mól digoxinra 2 mól stroncium-hidroxid-oktahidrátot használunk. Ha a találmány szerinti eljárást valamely szervetlen adszorbens jelenlétében hajtjuk végre, akkor előnyős 1 mól digoxinra 1—3, előnyösen 3 mól adszorbenst használni. Az 1 mól digoxinra használt dimetilszulfát-mennyiség előnyösen 2—3 mól.
A szokásos módon előtisztított metilezési terméket oszlopkromatográfiás elválasztás céljából szilikagélre visszük fel, és valamely halogénezett szénhidrogén és valamely rövidszénláncú alifás alkohol, előnyösen 9:1 arányú metilénklorid-metanol-eleggyel eluáljuk és frakcionáljuk. A tiszta β-metil-digoxint tartalmazó frakciókat egyesítjük és vákuumban eltávolítjuk az eluálószert. Ily módon izolált β-metil-digoxin ezután például acetonból át5 kristályosítható.
A tiszta, a találmány szerinti eljárással előállított β-metil-digoxint vékonyrétegkromatográfiásan olvadásponttal és IV-spektrummal azonosítjuk.
A találmány szerinti eljárást a következő példák szemléltetik.
A példákban megadott kitermelési adatokat és reakció-szelektivitást a következő egyenletek alapján határoztuk meg:
képződött j3-metil-digoxin mennyisége mólban
Kitermelés (%) = ----------------------------------------x 100 alkalmazott digoxin mennyisége mólban képződött β-metil-digoxin mennyisége mólban .
Szelektivitás (%) = ---------------------------------------- x 100 átalakult digoxin mennyisége mólban
1. példa
2,34 g (3 mól) digoxint 30 ml dimetil-formamidban melegen oldunk, 30 ml toluolt adunk hozzá, és 1,59 g (6 mmól) stroncium;hidroxid-oktahidrát,valamint 1,13 g (9 mmól) 10% víztartalmú szilikagél hozzáadása után a reakcíóelegyet fél órán át Ö°C-on keverjük.
Ezután a reakcióelegyhez 1,14 g (9 mmól) dimetil-szulfát 15 ml toluollal készült oldatát csepegtetjük, és az elegyet 20 órán át 0°C-on keverjük. Ezután 150 ml kloroformmal higítjuk, 3 ml vízzel erőteljesen kikeverjük, szilikagélen szűrjük, 75 ml kloroformmal utánmossuk, és a szőrletet 5 ml piridin hozzáadása után bepároljuk. A száraz maradékot 150 ml kloroformban oldjuk, és háromszor, egyenként 50 ml vízzel mossuk. Az egyesített mosóvizeket 50 ml kloroformmal extraháljuk, a kloroformos fázist nátrium-szulfáton szárítjuk és bepároljuk. A maradékot szilikagéloszlopon adszorbeáltatjuk és 9:1 arányú metilénkíorid-metanolelegygyel eluáljuk.Az összegyűjtött frakciók bepárlása után 200 mg/az elméletinek 8,24%-a/ dimetíl-digoxint, 200 mg/az elméletinek 8,55%a/ digoxint és 1,849 g/az elméletinek 77,53%-a/ β-metil-digoxint kapunk, amelyből acetonból végzett átkristályosítás után, 1,801 g tiszta β-metil-digoxint nyerünk. A kitermelés 75,5%, a reakció szelektivitása 82,7%.
2., 3., 4., és 5. példák
A következő példákban a digoxin monometilezését ugyanazon anyagmennyiségekkel és munkamódszerrel, de különböző reakcióhőmérsékleteken végezzük. A reakcióhőmérsékleteket és a reakció-szelektivitási adatokat az 1. táblázat tünteti fel.
1. Táblázat
Példa Reakció- | Kiterme- lés | Szelek- tivitás | ||
hőmérsék- let | ||||
35 | 2 | -5°C | 73,08% | 83,68% |
3 | 5°C | 74,34% | 80,30% | |
4 | 10°C | 71,28% | 75,35% | |
5 | 15°C | 63,65% | 84,48% |
6. példa
2,34 -g /3 mól/ digoxint 30 ml dimetil-formamidban melegen oldunk, 30 ml toluolt adunk hozzá, és 2,39 g (9 mmól) stroncium45 -hidroxid-oktahidrát hozzáadása után a reakcióelegyet —10°C-on fél órán át keverjük.
Ezután az elegyhez 1,14 g /9 mmól/ dimetii-szulfát 15 ml toluollal készült oldatát csepegtetjük, és a reakcíóelegyet 20 órán át — 10'C-on keverjük. A feldolgozást az 1. példában leírt módon végezzük.
Ai egybegyőjtött frakciók bepárlása után 174 mg /az elméletinek 7,4%-a/ dimetil55 -digoxint, 267 mg /az elméletinek 11,4%-a/ digoxint és 1,836 g /az elméletinek 78,29%-a/ β-metil-digoxint kapunk, melyből acetonból végzett átkristályosítás után 1,69 g tiszta β-metil-digoxint nyerünk. A kitermelés
72,06%, a reakció szelektivitása 79,98%.
7. példa
A 6. példában leírttal különben azonos anyagmenynyiségekkel és ugyanazon reakciókörülmények között az elegyhez 1,59 g /6 mmól/ stroncium-hidroxid-oktabidrátot 65 adunk.
-3193163
Az egybegyűjtött frakciók bepárlása és acetonból végzett átkristályosítása után 1,76 g tiszta β-metil-digoxint kapunk, ami az elméleti kitermelés 73,79%-ának felel meg.
8. példa
Különben azonos anyagmennyiségekkel és azonos munkamódszerrel, mint a 6. példában, a reakcióelegyhez 1,59 g /6 mmól/ stroncium-hidroxid-oktahidrátot adunk, és a reakciót 0°C-on hajtjuk végre. *
Ily módon az egybegyűjtött frakciók bepárlása és acetonból végzett átkristályosítása után, 1,82 g tiszta β-metil-digoxint kapunk, ami az elméleti kitermelés 76,31 %-ának felel meg.
9. példa
A 6. példában leírttal azonos munkamódszerrel 2,34 g /3 mmól/ digoxin oldatához 797 mg /3 mmól/ stroncium-hidroxid-oktahidrátot adunk és 757 mg /6 mmól/ dimetil-szulfáttal 0°C-on metilezzük. Az összegyűjtött frakciók bepárlása után 119 mg /az elméletinek 4,9%-a/ dimetil-digoxint, 403 mg /az elméletinek 17,16%-a/, és 1,732 mg /az elméletinek 72,62%-a/ β-metil-digoxint kapunk, amelyből acetonból végzett átkristályosítás után 1,59 g tiszta β-metil-digoxint nyerünk. A kitermelés 66,67%, a reakció szelektivitása 80,48%.
10. példa
2,34 g digoxint 30 ml dimetil-formamidban melegen oldunk, 30 ml toluolt adunk hozzá és
1,59 g /6 mmól/ stroncium-hidroxí-oktahidrát és 0,92 g /9 mmól/ 20 súly % víztartalmú alumínium-oxid hozzáadása után a reakcióelegyet fél órán át 0°C-on. keverjük. Ezután 1,14 g /9 mmól/ dimetil-szulfát 15 ml toluollal készült oldatát csepegtetjük hozzá fél órán keresztül, és a reakcióelegyet 20 órán át 0°C-on keverjük. A reakcióelegy feldolgozását az 1. példában leírt módon végezzük.
Az összegyűjtött frakciók bepárlása és acetonból végzett átkristályosítása után 1,78 g tiszta β-metil-digoxint kapunk, ami az elméleti kitermelés 74,63%-ának felel meg.
11. példa
2,34 g /3 mmól/ digoxint 30 ml dimetil-formamidban melegen oldunk, 30 ml toluolt adunk hozzá, és 1,59 g /6 mmól/ stroncium-hidroxid-oktahidrát és 719 mg /9 mmól/ titán-dioxid hozzáadása után a reakcióelegyet fél órán át 0°C-on keverjük.
Ezután az elegyhez 1,14 g /9 mmól/ dimetil-szulfát 15 ml toluollal készült oldatát csepegtetjük, és azt 20 órán, át 0°C-on keverjük. A feldolgozás az 1. példában leírt módon történik.
Az összegyűjtött frakciók bepárlása után 402 mg /az elméletinek 16,6%-a/ dimetil-digoxint, 72 mg /az elméletinek 3,07%-a/ digroxint és 1,727 g /az elméletinek 72,41 %-a/ β-metil-digoxint kapunk, melyből acetonból végzett átkristályositás után 1,585 g tiszta β-metil-digoxint nyerünk. A kitermelés 66,46% a reakció szelektivitása 68,56%.
12. példa
All. példában leírtakkal azonos anyagmennyiségek és reakciókörülmények mellett szervetlen adszorbensként 1,55 g /9 mmól/ kalcium-hidrogén-foszíát-dihidrátot adunk a reakcióelegyhez.
Ily módon az összegyűjtött frakciók bepárlása után 367 mg /az elméletinek 15,12%-a/ dimetil-digoxint, 77 mg /az elméletinek 3,29%-a/ digoxint és 1,636 g /az elméletinek 68,6%-a/ β-metil-digoxint kapunk, melyből acetonból végzett átkristályositás után 1,425 g tiszta β-metil-digoxint nyerünk. A kitermelés 59,75%, a reakció szelektivitása 61,78%.
13. példa
Különben azonos anyagmennyiségek és reakciókörülmények mellett mint a 11. példában, szervetlen adszorbensként 1,46 g /9 mmól/ kaolint adunk a reakcióelegyhez.
így az összegyűjtött frakciók bepárlása után 278 mg /az elméletinek 11,44%-a/ dimetil-digoxint, 105 mg /az elméletinek 4,48%-a/ digoxint és 1,733 g /az elméletinek 72,66%-a/ β-metil-digoxint kapunk, amiből acetonból végzett átkristályositás után 1,63 g tiszta β-metil-digoxint nyerünk. A kitermelés 67,93% a reakció szelektivitása 71,11%.
14. példa
Különbén azonos anyagmennyiségek és reakciókörülmények mellett mint a 11. példában, szervetlen adszorbensként 1,5 g talkumot adunk a reakcióelegyhez.
így az összegyűjtött frakciók bepárlása után 356 mg /az elméletinek 14,67%-a/ dimetil-digoxint, 99 mg /az elméletinek 4,23%-a/ digoxint és 1,804 g /az elméletinek 75,64%-a/ β-metil-digoxint kapunk, melyből acetonból végzett átkristályositás után 1,694 g tiszta β-metil-digoxint nyerünk. A kitermelés 71,03%, a reakció szelektivitása 75,49%.
Claims (6)
- SZABADALMI IGÉNYPONTOK1. Eljárás β-metil-digoxin előállítására, digoxinnak dimetil-szulfáttal, dimetil-formamid és toluol oldószerelegyben, bázikus stronciumvegyület és adott esetben iners szervetlen adszorbens jelenlétében végzett szelektív monometilezése, valamint a metilezési termék SiO2-oszlopon, klórozott szénhidrogén és rövidszénláncú alifás alkohol elegyével végzett oszlopkromatográfiás tisztítása útján, azzal jellemezve, hogy bázikus stronciumvegyületként 1 mól digoxinra 1—3 mól stroncium-hidroxid-oktahidrátot, és adott esetben jelenlevő iners, szenrvetlen adszorbensként valamely, a Mendelejev-féle periódusos rendszer
- 2., 3., 4. vagy 5. fő- vagy mellékcsoportjába tartozó elem legfeljebb 20% vizet tartalmazó oxidjának, szilikátjának vagy foszfátjának 1—3 mólját használjuk és a reakciót —15°C és 15°C közötti hőmérsékleten, legalább 8 mói víz/mól digoxin jelenlétében hajtjuk végre, emellett a vizet stroncium-hidroxid-oktahidrát-4193163 és/vagy az alkalmazott iners, szervetlen adszorbens víztartalmával juttatjuk a reakcióelegybe.2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a reakciót —5°C és 5°C közötti hőmérsékleten végezzük.
- 3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy 1 mól digoxinra 2 mól stroncium-hidroxid-oktahidrátot használunk.
- 4. Az 1—3. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy 1 mól digoxinra 3 mól iners, anorganikus adszorbenst használunk.
- 5. Az 1—4. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy iners,5 szervetlen adszorbensként a Mendelejev-féle periódusos rendszer 2., 3. vagy 4. főcsoportjába tartozó elem 10—20% vizet tartalmazó oxidját használjuk.
- 6. Az 1—3. igénypontok bármelyike sze10 rinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a digoxin monometilezését stroncium-hidroxid-oktahidrát jelenlétében, iners, szervetlen adszorbens hozzáadása nélkül végezzük.
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
DE19823216236 DE3216236A1 (de) | 1982-04-30 | 1982-04-30 | Verfahren zur herstellung von ss-methyldigoxin |
Publications (1)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
HU193163B true HU193163B (en) | 1987-08-28 |
Family
ID=6162414
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
HU831480A HU193163B (en) | 1982-04-30 | 1983-04-29 | Process for preparing beta-methyl-digoxine |
Country Status (12)
Country | Link |
---|---|
EP (1) | EP0093266B1 (hu) |
JP (1) | JPS58194899A (hu) |
AT (1) | ATE16013T1 (hu) |
DE (2) | DE3216236A1 (hu) |
DK (1) | DK190083A (hu) |
ES (1) | ES521972A0 (hu) |
FI (1) | FI831252L (hu) |
HU (1) | HU193163B (hu) |
IL (1) | IL68459A (hu) |
NO (1) | NO831504L (hu) |
YU (1) | YU94783A (hu) |
ZA (1) | ZA832585B (hu) |
Families Citing this family (1)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
JPS59169645U (ja) * | 1983-04-21 | 1984-11-13 | ローランド ディー.ジー.株式会社 | X−yプロツタのペンストツカ− |
Family Cites Families (4)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE1643665B1 (de) * | 1967-09-20 | 1971-02-18 | Boehringer Mannheim Gmbh | Neue Digoxinaether und Verfahren zur Herstellung derselben |
DE2233147A1 (de) * | 1972-07-06 | 1974-01-24 | Boehringer Mannheim Gmbh | Dihydrodigoxin-derivate |
DE2550354A1 (de) * | 1975-11-10 | 1977-05-12 | Boehringer Mannheim Gmbh | Neue digoxin-derivate und verfahren zu ihrer herstellung |
YU39367B (en) * | 1976-08-20 | 1984-10-31 | Lek Tovarna Farmacevtskih | Process for preparing beta-methyl-digoxine |
-
1982
- 1982-04-30 DE DE19823216236 patent/DE3216236A1/de not_active Withdrawn
-
1983
- 1983-03-29 EP EP83103108A patent/EP0093266B1/de not_active Expired
- 1983-03-29 AT AT83103108T patent/ATE16013T1/de not_active IP Right Cessation
- 1983-03-29 DE DE8383103108T patent/DE3360961D1/de not_active Expired
- 1983-04-13 ZA ZA832585A patent/ZA832585B/xx unknown
- 1983-04-14 FI FI831252A patent/FI831252L/fi not_active Application Discontinuation
- 1983-04-21 IL IL68459A patent/IL68459A/xx unknown
- 1983-04-26 YU YU00947/83A patent/YU94783A/xx unknown
- 1983-04-27 JP JP58073119A patent/JPS58194899A/ja active Pending
- 1983-04-28 DK DK190083A patent/DK190083A/da not_active Application Discontinuation
- 1983-04-28 NO NO831504A patent/NO831504L/no unknown
- 1983-04-29 HU HU831480A patent/HU193163B/hu unknown
- 1983-04-29 ES ES521972A patent/ES521972A0/es active Granted
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
ES8402598A1 (es) | 1984-02-01 |
EP0093266A1 (de) | 1983-11-09 |
IL68459A (en) | 1987-09-16 |
FI831252A0 (fi) | 1983-04-14 |
NO831504L (no) | 1983-10-31 |
DK190083A (da) | 1983-10-31 |
ATE16013T1 (de) | 1985-10-15 |
JPS58194899A (ja) | 1983-11-12 |
ZA832585B (en) | 1983-12-28 |
ES521972A0 (es) | 1984-02-01 |
DE3216236A1 (de) | 1983-11-03 |
YU94783A (en) | 1986-02-28 |
DK190083D0 (da) | 1983-04-28 |
DE3360961D1 (en) | 1985-11-14 |
IL68459A0 (en) | 1983-07-31 |
EP0093266B1 (de) | 1985-10-09 |
FI831252L (fi) | 1983-10-31 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
EP0195960B1 (en) | Method for selective methylation of erythromycin a derivatives | |
KR100457755B1 (ko) | 신규5-o-데소사미닐6-o-메틸에리트로놀리드a유도체,그의제조방법및생물학적활성물질의제조를위한그의용도 | |
CA1238319A (en) | Synthesis of 7-halo-7-deoxylincomycins | |
Blackburne et al. | Studies on unsaturated sugars with particular reference to the synthesis of 6-Deoxy-6-fluoro derivatives | |
GB2182038A (en) | Process for the preparation of 2,3,6,3',4'-penta-0-acetylsucrose | |
EP0226202B1 (en) | Synthesis of podophylotoxin type compounds | |
EP0201166B1 (en) | Erythromycin derivatives | |
US4514562A (en) | Fluorinated erythromycin compounds and a process for preparation | |
CA2009370A1 (en) | Ring-contracted macrolides | |
IE60470B1 (en) | Pyrimidine derivatives, a process for their manufacture and medicaments containing said derivatives | |
EP0097925B1 (en) | Tylosin derivatives, processes for their production and pharmaceutical compositions containing them | |
HU193163B (en) | Process for preparing beta-methyl-digoxine | |
US4476298A (en) | Erythromycin A derivatives | |
JP3029806B2 (ja) | コルヒチン誘導体をグリコシド化する方法、及びその生成物 | |
DE3888529T2 (de) | Tylosinderivate und Verfahren zu ihrer Herstellung. | |
GB2058062A (en) | Spectinomycin analogues and their preparation | |
US4421911A (en) | Deoxydesmycosin | |
JPH0776222B2 (ja) | 6’−アルキルスペクチノマイシン用中間体の製法 | |
US4145528A (en) | Process for preparing β-methyldigoxin | |
US4603196A (en) | Process for the preparation of β-methyldigoxin | |
EP0131232B1 (en) | Stereoselective process for the preparation of anthracycline derivatives | |
EP0135207B1 (en) | A process for the preparation of (8s)-8-fluoroerythromycins | |
US4808575A (en) | 12,13-oxoderivatives of macrolides | |
EP0365973B1 (de) | Verfahren zur Herstellung von 4-0-Alkyl-Rhodomycinen | |
JPS635397B2 (hu) |