HU193092B - Process for preparing imino-dibenzyl - Google Patents

Process for preparing imino-dibenzyl Download PDF

Info

Publication number
HU193092B
HU193092B HU851309A HU130985A HU193092B HU 193092 B HU193092 B HU 193092B HU 851309 A HU851309 A HU 851309A HU 130985 A HU130985 A HU 130985A HU 193092 B HU193092 B HU 193092B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
reaction
diaminodibenzyl
temperature
phosphoric acid
iminodibenzyl
Prior art date
Application number
HU851309A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT37405A (en
Inventor
Walter Raml
Gerhard Stern
Gerald Saischex
Original Assignee
Chemie Linz Ag
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Chemie Linz Ag filed Critical Chemie Linz Ag
Publication of HUT37405A publication Critical patent/HUT37405A/hu
Publication of HU193092B publication Critical patent/HU193092B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07DHETEROCYCLIC COMPOUNDS
    • C07D223/00Heterocyclic compounds containing seven-membered rings having one nitrogen atom as the only ring hetero atom
    • C07D223/14Heterocyclic compounds containing seven-membered rings having one nitrogen atom as the only ring hetero atom condensed with carbocyclic rings or ring systems
    • C07D223/18Dibenzazepines; Hydrogenated dibenzazepines
    • C07D223/22Dibenz [b, f] azepines; Hydrogenated dibenz [b, f] azepines

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Other In-Based Heterocyclic Compounds (AREA)
  • Low-Molecular Organic Synthesis Reactions Using Catalysts (AREA)
  • Measuring Or Testing Involving Enzymes Or Micro-Organisms (AREA)
  • Photoreceptors In Electrophotography (AREA)

Description

A találmány imino-dibenzil előállítására szolgáló olyan eljárásra vonatkozik, melynek során megolvasztott 2,2’-diamino-dibenzilt és különféle foszforsavakat reagáltatnak folyamatos módszerrel.
Az imino-dibenzil és származékai fontos kiindulási anyagok igen széles körben felhasználható gyógyszer-hatóanyagok szintézisénél. A gyakorlatban az imino-dibenzilt eddig leginkább úgy állítottak elő, hogy a 2,2’-diamino-dibenzil difoszfátjáít olvadt állapotban kb. 280—320°C hőmérsékletre hevítették, a reakcióidő ebben az esetben 40 perc és az elért kitermelés: 92% (CH—PS 331,207 számú svájci szabadalmi leírás). Az imino-dibenzilt azután úgy nyerik ki a reakcióelegyből, hogy azt benzollal kifőzik, és a benzolos fázis mosása után az oldószert elpárologtatják.
Az AT—PS 200,579 számú osztrák szabadalmi leírás általánosságban megemlíti, hogy az imino-dibenzilt szabad 2,2’-diamino-dibenzilből kiindulva is elő lehet állítani polifoszíorsavval történő hevítés útján, de az eljárás közelebbi részleteit és az elért kitermelést a leírás nem ismerteti.
Valamennyi eddig ismert eljárás szakaszos és ezért időigényes, mimellett a komplikált feldolgozási mód még további gazdasági terhei jelent. Amennyiben a diamino-dibenzil difoszfátjából indulnak ki, úgy a tulajdonképpeni reakciót megelőzően a 266—268°C olvadáspontú difoszfátot meg kell olvasztani, ami különösen energiaigényes műszaki megoldás.
Azt találtuk, hogy az imino-dibenzilt 2,2’diamino-dibenzilből kiindulva előnyös és energiatakarékos módon folyamatosan elő lehet állítani, és a tiszta imino-dibenzilt egyetlen egyszerű feldolgozási művelettel közvetlenül meg lehet kapni, ha a 200°C-t meg nem haladó hőmérsékletre előmelegített diamino-dibenzilt és a körülbelül ugyanilyen hőmérsékletű foszforsavat, illetve polifoszforsavat egy többlépcsős reakció első fokozatába egymástól elkülönítetten tápláljuk be, mimellett a semlegesítési hőt a reakció-hőmérséklet elerése érdekében kihasználjuk, és a feldolgozást a még forró reakciótermékek egyszerű fáziselválasztásával végezzük.
A jelen találmány tárgya ennélfogva: eljárás az (I) képletű imino7dibenzil előállítására a (II) képletű 2,2’-diamino-dibenzilnek olvadt állapotban különféle foszforsavakkal történő hevítése útján, azzal jellemezve, hogy a reakciót több lépésben, folyamatosan valósítjuk meg, mimellett
a) a megolvasztott 2,2’-diamino-dibenzilt és egy foszforsavat, melyek hőmérséklete külön-külön 160°C és 200°C között van, 1:0,75 — 1:2,5 diamino-benzil : P2O5 mólarányban egymástól elkülönítve betápláljuk az első fokozatba, ahol a semlegesítés hőfejlődés közben bekövetkezik, majd a kondenzációt a kővetkező reakciófokozatokban való2 sítjuk meg 260°C — 320°C hőmérsékleten, ami után
b) a reakcióelegyet az utolsó fokozatból hűtés nélkül, folyamatosan egy fűtött szeparátorba vezetjük,és az elegyet 160—300°C-on két fázisra: az olvadt imino-dibenzilt tartalmazó felső fázisra (termékáram) és a foszforsavat, valamint ammónium-foszfátokat tartalmazó alsó fázisra szétválasztjuk (melléktermék-áram) .
A találmány szerinti eljárás egyik lényeges előnye, hogy a 2,2’-diamino-dibenzil és a foszforsav reakciója során az első fokozatban felszabaduló semlegesítési hőt a szükséges reakció-hőmérsékletre történő további melegítésre hasznosítjuk. Ezért elegendő a két reakciókomponenst a diamino-dibenzil-difoszfát esetében szükséges hőmérsékletnél — ami legalább a vegyület olvadáspontja, azaz 266—268°C — lényegesen alacsonyabb hőmérsékletre, így mindössze csak 160— 200°C-ra előmelegíteni. Ezen túlmenően a difoszfát kiindulási anyagként történő alkalmazása esetén a semlegesítési hőt nem lehet kihasználni, mivel az a difoszfát izolálásánál elvész. Ebből következik, hogy a jelen találmány szerinti eljárás energiamérlege igen kedvező, és az energiamegtakarítás a reakcióhoz szükséges energiaigénynek kb. 50%-át teszi ki. Az eljárás ennélfogva rendkívüli gazdaságosságával is kitűnik.
A találmány szerinti eljárásnál a felszabaduló semlegesítési hőt az egész reakció szempontjából optimálisan úgy használjuk ki, ha a reakciópartnereket egymástól elkülönítve és folyamatosan adagoljuk be a reakcióba. A szakaszos eljárásokkal ellentétben, melyeknél a hő kívülről végzett egyenletes hozzávezetése csak nagyon nehezen biztosítható, a találmány szerinti eljárással a helyi . túlmelegedéseket és az utóbbival együtt járó fokozott melléktermék-képződést el lehet kerülni. Ezáltal jelentősen jobb kitermelés érhető el, ami egészen 98,9%-ig terjedhet, ezen túlmenően a reakciótermék már annyira tiszta, hogy a foszforsavfázis elválasztása után nincs szükség az imino-dibenzil további tisztítására. Ez a tény egy újabb és döntően fontos előnye a találmány szerinti eljárásnak, minthogy a reakcióelegy komplikált feldolgozása elmarad. A nem folyamatos (szakaszos) eljárásoknál ez a feldolgozás a reakciómassza lehűtéséből, az imino-dibenzil valamilyen oldószerrel végzett extrahálásából, a kivonat savas és vizes mosásából, az oldat szárításából és az oldószer elpárologtatásából áll — az idevonatkozó szakirodalom szerint. Mindezek a találmány értelmében elmaradnak, és a találmány szerinti egyszerű és gazdaságos feldolgozási módszerrel a szükséges időráfordítás jelentős mértékben megrövidül.
Az imino-dibenzil előállításához szükséges összes idő további csökkenése abból a tényből adódik, hogy a reakciókomponensek fel-2193092 melegítésé és megolvasztása — amihez a nem folyamatos eljárások esetében az imino-dibenzilt eredményező tulajdonképpeni reakció idejének többszöröse szükséges — a szóban forgó folyamatos eljárásnál a reakcióval időben párhuzamosan történik és így további időráfordítást nem igényel.
A jelen találmány szerinti folyamatos eljárás lehetővé teszi, hogy a készülék megfelelő méretezésével mind reakciótér, mind reakcióidő vonatkozásában jobb fajlagos kihozatalt lehet elérni a szakaszos eljárásokhoz képest, melyeknél a helyi túlmelegedések veszélye mindig fennáll. Mindezt az előbbiekben leírt rövidebb reakcióidő, valamint a hőmérsékleti viszonyoknak az előmelegített kiindulási anyagok külön-külön és folyamatosan történő bevezetésénél és a reakció alatt is optimálisan ellenőrizhető és irányítható volta teszi lehetővé.
A kiindulási anyagként használt 2,2’-diamino-dibenzilt a CH—PS 331,207 számú svájci szabadalmi leírásban foglaltakkal analóg módon, így 2,2’-dinitro-dibenzilnek valamilyen szerves oldószerben Raney-nikkellel történő redukálásával állítjuk elő.
A reakcióhoz vízmentes foszforsavat, illetve 68—84% difoszfor-pentaoxidot (P2O5) tartalmazó polifoszforsavat használunk.
A találmány szerinti eljárás megvalósításánál ügyelni kell arra, hogy bár az első fokozatban a semlegesítés révén hőenergia keletkezik, a további fokozatokban végbemenő kondenzáció endoterm folyamat. Ennél megfelelő hőenergia hozzávezetésével gondoskodni kell arról, hogy a szükséges — 260°C feletti — reakció-hőmérsékletet fenntartsuk. Különösen előnyös, ha az első fokozatban bevezetésre kerülő reakciókomponenseket a találmány szerint megadott 160—200°C hőmérséklet-tartományon belül olyan mértékben előmelegítjük, hogy a semlegesítési hő kihasználásával az· előirányzottat meghaladó reakció-hőmérséklet álljon be.
Ez a hőfelesleg azután a bekövetkező endoterm reakció számára, rendelkezésre áll. Különösen előnyös, ha a hőmérsékletet az első fokozatban 290—300°C-ra állítjuk be7és a következő fokozatokban a reakció-hőmérsékletet 280—290°C között választjuk meg.
Az eljárást előnyösen 8—15 fokozatban valósítjuk meg, így például előnyös módon egy többkamrás reaktorban dolgozunk, melynek kamrái egymástól függetlenül fűthetők. Azzal a találmány szerinti műszaki intézkedéssel, miszerint az első fokozatban magasabb hőmérsékletet alkalmazunk és a következő fokozat(ok)bán szükséges nagyobb hőigényt kompenzáljuk, előnyös módon az is lehetséges, hogy a fűtést csak zónákra, így például két zónára megosztva alkalmazzuk.
Az egymás ‘ után elrendezett reakciókamrákon való áthaladás során csaknem teljes átalakulás következik be, és az imino-dibenzilt igen magas kitermeléssel kapjuk meg. Egy különösen előnyös elrendezés abból áll, hogy az egyes reakciókamrák egymás felett vannak, mimellett a 2,2’-diamino-dibenzilt és a foszforsavat alul tápláljuk be a reaktorba,és ezek keverés közben és emelkedő áramlással haladnak át a reakciókamrákon, ahol reagálnak egymással.
A. fenti reakciónál 1 mól 2,2’-diamino-dibenzilre számítva előnyösen 1—2 mól, különösen előnyösen 1 —1,5 mól foszforsavat (P2O5-ként számítva) alkalmazunk, mivel 1:1 mólarány alatt az imino-dibenzil kitermelése csökken. A nem folyamatos eljárásoknál esetenként alkalmazott felesleg, amely az 1:7 mólarányt is eléri, a kitermelésben javulást nem eredményez. Az említett felesleg a nem folyamatos eljárásban csupán az oldószer szerepét tölti be a 2,2’-diamino-dibenzil-difoszfát számára, illetve a megolvasztásnál jobb hőenergia-átvitel elérését teszi lehetővé.
A fázisoknak a kémiai átalakulást követő szétválasztását, egyrészt az olvadt állapotban levő, imino-dibenzilből álló felső fázisra, másrészt a foszforsavból és ammónium-foszf átokból álló alsó fázisra célszerűen 160°C és 290°C közötti hőmérsékleten végezzük. Különösen jól megy végbe az elválasztás 230— 250°C közötti hőmérsékleten.
A találmány szerinti eljárást az alábbi példák közelebbről megmagyarázzák:
1. példa
420 ml térfogatú, több kamrából álló reaktorba, amelyet a beépített elemek 8 kamrára osztanak, keverés közben folyamatosan betáplálunk az alsó reakciókamrába 5,03 ml/ /perc sebességgel 200°C-ra melegített 2,2’-diamino - dibenzilt, valamint 3,24 ml/perc sebességgel 200°C-ra melegített foszforsavat, melynek P2O5-tartalma: 72,6%. Ez az adagolás a diamino-dibenzil : foszforsav =1:1,25 mólaránynak felel meg, a foszforsav P2O5-tartalmára számítva. A reakció emelkedő áram bán és keverés közben megy végbe, miközben az anyag valamennyi kamrán áthalad. A hőmérséklet az alsó reakciókamrában 292°C, a felső kamrákban 286°C. A készüléken való áthaladás során az átlagos tartózkodási idő: 46 perc. A reakcióelegy a legfelsőbb kamrából folyamatosan egy fűtött szeparátorba folyik le, ahol 230—250°C hőmérsékleten két fázisra válik szét. Mind a felső imino-dibenzil-fázist, mind az alsó foszforsavas fázist a szétválasztás után folyamatosan elvezetjük. 592 perc reakcióidő után 2820 g imino-dibenzilt kapunk, ami 98,9%-os kitermelésnek felel meg.
Az alábbi táblázatban a 2—6. példa jellemzőit adjuk meg. Ezek a példák a 2,2’-diamino-dibenzilnek foszforsavval végzett reakciójára vonatkoznak, amit az 1. példában foglaltakkal analóg módon végzünk.
Az imino-dibenzil tisztaságát minden esetben gázkromatográfiás módszerrel határoztuk megyés azt 98,9% és 99,7% közöttinek találtuk. A vegyület olvadáspontja: 105— 107°C.
-3193092
1 r-i S 1 LH cn o
1 *H W 1 r> e, Λ
1 N 1) 1 r> tn o kO τ—
1 C H 1 cn <n cn <n 00
1 <U ·Η 1
1 H <4* 1
1 *1-1 1
1 nj
1 o 1 o LH o in cn
1 ö 1 NO y— CN
1 Η M 1 o 00 fO H
l s 1 00 ‘í < NO
1 H 1 1 1
1 1 CO 1 1
ι ai υ 1
ÍN n 1 r*. »n m o
1 ω so <u 1 un un *4- cn nO
1 cn x) Cl 1 NO nO NO in NO
1 :o -H 1 1 1
1 1 4-1
1 o o o o O
ι ω ι 1 LTl ON n cn
1 cö Ci 1 CN T— CN CN CN
| r-4 p- o 1 | 1 I 1 1
1 0) u 1 o o o o o
1 H N 'Cd 1 co NO T— cn n
I cn c 1 CN V— CN CN CN
1 'Φ
I CO 4-1*1 4-1 z—\ 1
1 dl c o 1 cnl*— r-OIO mico HO LOlCM
1 L (Dili 0 1 00 l<n Hk3\ oolo> rMo>. oo len
1 Hlr-I n_z 1 CMlCM CMlCM CMlCM CMlCM CMlCM
1 '•Φ 1
Hl 1 1
1 ι e ι 1
<1 1 CL 1 1
1 1 *o 'rt 4J rt 1
NI 1 -M t-l 1 O o O O O
1 1 33 Φ 'cd d o 1 00/ NO <n r-. o
-<l 1 PQ cd oo T“ CN
Hl 1 1 1
1 1 O SO
PQl 1 H Tí 1
1 1 N *H z-s 1
<1 1 Ό CJ 1
1 1 4J *rl M 1 00 NO NO ^o CO
Hl 1 μι 03 Φ 1 τ— CN CN CN t— > >
1 n) 'cd cl 1 rt rt
1 H ’C / 1 w 03
1 μ< μι
1 o o
1 ·· 4-1 4-1
1 >, 1 H 1 N N
1 (3 O ’fl 1 03 03
1 'cd d N 1 n T— in n o o
ι ci h d 1 CN cn o T— r> 4-1 <44
1 cd 0 CU In 1 ·» ·, r\ «> r>
1 H dl Λ o 1 T— T CN o *o fcO
1 *o ·Η Ή 1 ,—1 r—1
ι a a ό PL, 1 Y— V” T— T— T— Φ Φ
1 f 1 ,—1 ι—1
1 Φ Φ
1 4-1 44
1 r-H 1 M ÖD
1 *H| 1 0) Φ
1 Ni 1 6 e
1 tíl 1
1 Dl 1 3* h
1 Hl 1 * rt rt
1 -r4l > 1 ΌΙ cd z-j 1 1 * * §
1 1 len U 1 CMloo '“IH ooir-x ooloo o o
ι οι μι n 1 ’-InO CMIO oMr^ osioo «—1 r—1
ι dl o <u 1 N * *| Λ . N * •4 r, «4 λ rt rt
1 HIH-CL 1 coloo ooim OslLO oo li-^ CMl<f 4-J 4J
! El N \ 1 Ή v-l μι μ
I Col co «—1 rt rt
ι hí ο E 1 4-1 4J
1 Qlfn v-' 1
u> in O O
N «4
1 1 1 1 rt rt rt rt rt 1 l 6>5
1 1 xl X Xl xl l
1 1 <-4 r—1 τ—1 r—1 ι—1 1 NO
l 1 'Φ 1 00
1 1 Pm 1 | P4 0d PH P4 1 3(c
1 1 CN cn n • nO 1 * l *

Claims (6)

1. Eljárás az (I) képletű imino-dibenzil előállítására megolvasztott (II) képletű 2,2’-diamino-dibenziInek különféle foszforsavakkal történő melegítése útján, azzal jellemezve, hogy a reakciót folyamatos módon és több fokozatban valósítjuk meg, mimellett:
a) a; megolvasztott 2,2’-diamino-dibenzilt és egy foszforsavat, melyek hőmérséklete külön-külön 160°C és 200°C között van, 1:075—1 :2,5 diamino-benzil : P2O5 mólarányban egymástól elkülönítve betápláljuk az első fokozatba, ahol a semlegesítés hőfejlődés közben bekövetkezik, majd a kondenzációt a következő reakciófokozatokban valósítjuk meg 260°C — 320°C hőmérsékleten, ami után
b) a reakcióelegyet az utolsó fokozatból hűtés nélkül, folyamatosan egy fűtött szeparátorba vezetjük, és 160—300°C között az elegyet két fázisra: az olvadt imino-dibenzilt tartalmazó felső fázisra (termékáram) és a foszforsavat, valamint ammónium-foszfátokat tartalmazó alsó fázisra (melléktermék-áram) szétválasztjuk.
2. Az 1. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy az első reakciófokozatban 290—300°C hőmérséklet keletkezését engedjük meg, míg a további reakcióíokoza5 tokban a hőmérsékletet 280—290°C közötti értékre állítjuk be.
3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a reakciót 8—15 foko1Q zatban valósítjuk meg.
4. Az 1—3. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a 2,2’-diamino-dibenzilt a foszforsavhoz (P2O5-tartalomra számítva) képest 1:1 — 1:2 mólaránybán alkalmazzuk.
I o
5. A 4. igénypont szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a 2,2’-diamino-dibenzilt a foszforsavhoz (P2O5 - tartalomra számítva) képest 1:1 —1:1,5 mólarányban alkalmazzuk.
6. Az 1—5. igénypontok bármelyike szerinti eljárás, azzal jellemezve, hogy a termékáramra és melléktermék-áramra történő szétválasztást 230—250°C közötti hőmérsékleten végezzük.
HU851309A 1984-04-10 1985-04-09 Process for preparing imino-dibenzyl HU193092B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19843413496 DE3413496A1 (de) 1984-04-10 1984-04-10 Verfahren zur herstellung von iminodibenzyl

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HUT37405A HUT37405A (en) 1985-12-28
HU193092B true HU193092B (en) 1987-08-28

Family

ID=6233183

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU851309A HU193092B (en) 1984-04-10 1985-04-09 Process for preparing imino-dibenzyl

Country Status (9)

Country Link
EP (1) EP0158115B1 (hu)
JP (1) JPH0625129B2 (hu)
AT (1) ATE43584T1 (hu)
DD (1) DD233840A1 (hu)
DE (2) DE3413496A1 (hu)
FI (1) FI81569C (hu)
HU (1) HU193092B (hu)
IE (1) IE57991B1 (hu)
IL (1) IL74750A (hu)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CN102391182B (zh) * 2011-09-26 2012-11-28 江苏同禾药业有限公司 一种亚氨基二苄的制备方法
CN102417481B (zh) * 2011-10-25 2014-01-08 华东理工大学 2,2′-二氨基联苄催化脱氨生产亚氨基二苄的工业化方法
CN111253312A (zh) * 2020-03-16 2020-06-09 浙江华洲药业有限公司 一种亚氨基二苄的合成方法

Family Cites Families (4)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2800470A (en) * 1957-07-23 Substituted iminodibenzyls
DE1000820C2 (de) * 1954-09-22 1957-06-27 Geigy Ag J R Verfahren zur Herstellung von Iminodibenzylen
CH331207A (de) * 1954-11-15 1958-07-15 Geigy Ag J R Verfahren zur Herstellung von Iminodibenzyl
GB985609A (en) * 1962-03-22 1965-03-10 Lakeside Lab Inc Process for the preparation of iminobibenzyl

Also Published As

Publication number Publication date
FI81569B (fi) 1990-07-31
DD233840A1 (de) 1986-03-12
ATE43584T1 (de) 1989-06-15
EP0158115A2 (de) 1985-10-16
IE850701L (en) 1985-10-10
JPS60231656A (ja) 1985-11-18
FI851416A0 (fi) 1985-04-10
FI81569C (fi) 1990-11-12
EP0158115A3 (en) 1986-08-20
DE3413496A1 (de) 1985-10-17
IL74750A0 (en) 1985-06-30
HUT37405A (en) 1985-12-28
DE3570659D1 (en) 1989-07-06
EP0158115B1 (de) 1989-05-31
JPH0625129B2 (ja) 1994-04-06
IL74750A (en) 1988-09-30
FI851416L (fi) 1985-10-11
IE57991B1 (en) 1993-06-02

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5698695A (en) Process for preparing 2-amino-4,6-dichloropyrimidine
HU193092B (en) Process for preparing imino-dibenzyl
EP0259371A1 (en) PREPARATION OF 3-DIMETHYLAMINO-7-METHYL-1,2,4-BENZOTRIAZINE-1-OXIDE AND AZAPROPAZONE.
US5719285A (en) Process for the preparation of polychloropyrimidines
KR830001967B1 (ko) 벤조디아제핀 유도체의 제조방법
EP1097125A1 (en) Process for the preparation of 1,4-bis[[2-(dimethylamino)ethyl amino]-5,8-dihydroxyanthracene-9,10-dione
SU1470175A3 (ru) Способ получени 2,4-дихлор-5-фторбензойной кислоты
Berry et al. Polyhalogenoaromatic compounds. Part XXIV. The reaction of chloropyridyl-lithium compounds with nitriles as a route to triazanaphthalenes
US3920656A (en) Method of making barbituric acid compounds
Suzuki Structure Proof of Diarylmethanes Formed in the Jacobsen Reaction of Monochlorotetramethylbenzenes
US5910594A (en) Process for the manufacture of 5-cyano-4-lower alkyl-oxazoles
Giumanini et al. Reaction of Nitrosobenzene with 4‐Methoxy‐N‐methyleneaniline
Earley et al. Synthesis of Substituted (2-Aminophenyl)-3-(and-4-) Pyridinylmethanones
Couture et al. An Easy and Concise Synthesis of Aza-Analogues of Calcium Antagonistic Benzothiazole Derivatives
AU2004208873B2 (en) Methods for producing quinazoline alkaloids
US3651047A (en) Iodination of 2 3-dihydro-1 4-benzodiazepines
US3746701A (en) Method for the production of benzodiazepine derivatives
JPS61178970A (ja) 新規2−置換された1,4−ベンゾジアゼピンの製法
US3022303A (en) Halomethyl-5-triazines
Pazdera et al. Thermal behavior of some 2-(3-R-thioureido) benzonitriles
US3732294A (en) Aminoacetyl anthranilic acids and process for production thereof
US3743649A (en) Synthesis of 2-(2-hydroxyphenyl)-benzothiazole
JPH08333348A (ja) 2,4,6−トリクロロピリミジンの製造方法
Hirao et al. STUDIES ON THE SYNTHESIS OF QUINOLINE COMPOUNDS III.: Syntheses of Tricyclic Aromatic Compounds with Two Parts of 3-Carboxy-1-ethyl-4-oxo-1, 4-dihydropyridine
GB2034306A (en) Monomeric n-methyleneaminoacetonitrile

Legal Events

Date Code Title Description
HU90 Patent valid on 900628
HPC4 Succession in title of patentee

Owner name: CHEMIE LINZ GMBH., AT

HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee