HU190616B - Process for the production of fodders of l-lysine-content and of industrially made fodder mixtures - Google Patents

Process for the production of fodders of l-lysine-content and of industrially made fodder mixtures Download PDF

Info

Publication number
HU190616B
HU190616B HU833963A HU396383A HU190616B HU 190616 B HU190616 B HU 190616B HU 833963 A HU833963 A HU 833963A HU 396383 A HU396383 A HU 396383A HU 190616 B HU190616 B HU 190616B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
lysine
feed
weight
content
feeds
Prior art date
Application number
HU833963A
Other languages
English (en)
Other versions
HUT36695A (en
Inventor
Manfred Spindler
Herbert Tanner
Original Assignee
Degussa Ag,De
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=6178348&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=HU190616(B) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Degussa Ag,De filed Critical Degussa Ag,De
Publication of HUT36695A publication Critical patent/HUT36695A/hu
Publication of HU190616B publication Critical patent/HU190616B/hu

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A23FOODS OR FOODSTUFFS; TREATMENT THEREOF, NOT COVERED BY OTHER CLASSES
    • A23KFODDER
    • A23K20/00Accessory food factors for animal feeding-stuffs
    • A23K20/10Organic substances
    • A23K20/142Amino acids; Derivatives thereof
    • YGENERAL TAGGING OF NEW TECHNOLOGICAL DEVELOPMENTS; GENERAL TAGGING OF CROSS-SECTIONAL TECHNOLOGIES SPANNING OVER SEVERAL SECTIONS OF THE IPC; TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10TECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC
    • Y10STECHNICAL SUBJECTS COVERED BY FORMER USPC CROSS-REFERENCE ART COLLECTIONS [XRACs] AND DIGESTS
    • Y10S426/00Food or edible material: processes, compositions, and products
    • Y10S426/807Poultry or ruminant feed

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Polymers & Plastics (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Zoology (AREA)
  • Animal Husbandry (AREA)
  • Proteomics, Peptides & Aminoacids (AREA)
  • Food Science & Technology (AREA)
  • Fodder In General (AREA)
  • Coloring Foods And Improving Nutritive Qualities (AREA)
  • Acyclic And Carbocyclic Compounds In Medicinal Compositions (AREA)
  • Cosmetics (AREA)
  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Polyamides (AREA)

Description

A találmány tárgya eljárás L-lizin-tartalmú takarmányok és iparilag előállított takarmánykeverékek előállítására, vizes, 30-80 tömeg% L-lizin-tartalmú oldatok alkalmazásával.
Az iparilag előállított takarmánykeverékek különösen a különféle mezőgazdasági haszonállatoknak — így szárnyasoknak, sertéseknek és marháknak - de háziállatoknak a táplálására is szolgálnak. A mindenkori takarmány rendszerint az illető állatfajta számára szükséges összes tápanyagot tartalmazza, kimért és kielégítő mennyiségben. Rendszerint különböző, egyedi takarmányokból - például szójadarából, kukoricából, egyéb gabonafajtákból, őrlési melléktermékekből, így kukoricaákérből vagy kukrocasikér-lisztből, hallisztből, húslisztből, takarmányzsírból, melaszból, takarmánymészből, marhasóból —, valamint további, növényi, állati vagy ásványi eredetű komponensekből áll. A takarmánykeverékek járulékosan még olyan anyagokat is tartalmaznak, amelyeket az adagok táplálkozás-fiziológiai hatékonyságának javítására adnak hozzá. Ide tartoznak az aminosavak is, mint az L-lizin, valamint az ásványi anyagok, nyomelemek és a konzerválószerek.
A takarmánykeverékek összetétele a komponensek kínálatától és árától függően változásoknak van kitéve. A receptúrát azonban mindig úgy kell kialakítani, hogy a tápanyagtartalom megfeleljen az állatok mindenkori szükségletének.
A különböző egyedi takarmányok és adalékanyagok először egyedi komponensek alakjában állnak rendelkezésre, amelyeket minőségüktől függően például tisztítással, szárítással, őrléssel, darálással elő kell készíteni. Amennyiben az egyes komponensek már rendelkeznek a szükséges minőséggel, úgy — egy erre megfelelő keverőberendezésben — elvégzik a keverési műveletet. Ennek során a keverék egyes részei a berendezés nagyságától függően eltérő összetételűek. Homogén keverék eléréséhez elegendő keverési pontosság szükséges. Olyan komponensek számára, amelyek a kész takarmánykeverékben csak csekély koncentrációban vannak jelen, bizonyos körülmények között elkerülhetetlen egy megfelelő, nagyobb koncentrációjú előkeverék készítése. A kész takarmánykeverékek liszt alakjában vagy pelletekként is alkalmazhatók.
Az életfontosságú L-lizin aminosvat adalékanyagként már régóta jelentős mértékben alkalmazzák iparilag előállított, szárnyasok, sertések és egyéb állatok számára szolgáló takarmánykeverékekben. Ennek során azonban nem a kristályos L-lizin aminosavat alkalmazzák tiszta alakban, mivel az L-lizin szabad alakban nehezen kristályosítható, erősen higroszkópikus tulajdonságú, a levegőből szén-dioxidot abszorbeál, rendkívül kellemetlen szagú és bomlásra hajlamos.
Inkább koncentrátumokat használnak, amelyek a fermentációval képezett L-lizin mellett még a fermentációs művelet alatt keletkezett összes biomasszát is, vagy ennek legalább egy részét tartalmazzák (2 357 119 sz. Német Szövetségi Köztársaság-beli, vagy 139 205 sz. Német Demokratikus Köztársaság-beli szabadalmi leírás). Az ilyen koncentrátumok adott esetben ezenkívül még ásványi adalékokat — így metszet, magnézium-karbonátot, szilícium-dioxidot vagy szilikátokat (3 032 618 sz. Német Szövetségi Köztársaság-beli nyilvánosságrahozatali irat) — is tartalmaznak. Ennek megfelelően az ilyen koncentrátumok ténylegesen L-lizin-tartalma viszonylag csekély.
Ezért általában az iparilag előállított, L-lizint tartalmazó takarmánykeverékek kiegészítésére az L-lizin-monohidrokloridot alkalmazzák. Ez a monohidroklorid egy stabil, könnyen kristályosodó vegyület, amely nem hidroszkópos és kellemetlen szaga nincs. Az L-lizin-monohidroklorid bomlásra sem hajlamos. Előállítása természetesen járulékos anyag- és eljárásköltségeket jelent.
Az L-lizin-monohidrokloridnak L-lizint tartalmazó takarmányok és takarmánykeverékek kiegészítésére való alkalmazása azonban azzal a hátránnyal rendelkezik, hogy az L-lizin-tartalom növelésével a klorid-tartalom is nő a takarmánykeverékben, ami általában nem kívánatos. A „National Research Council” például szárnyasok takarmányában 0,08% klorid-tartalmat javasol 0,15% nátrium-tartalom és 0,1-0,2% kálium-tartalom mellett („Nutrient Requirements of Poultry”, Washington, D. C., 1977). A nátrium-, kálium- és klorid-tartalom nemcsak a savbázis egyensúlyt befolyásolja; a megnövelt klorid-tartalom által előidézett metabolikus acidozis a növekedési hányadnak a takarmányfelvételnek a csökkenéséhez vezet [Poultry Sci. 60, 1468 (1981)] és ezen túlmenően a D-vitamin metabolizmusát, valamint a csontok növekedését is befolyásolja.
A 4 267 195 sz. amerikai szabadalmi leírásból az is ismert, hogy kutyaeledelhez, az ízletesség javítása érdekében, olyan vizes húslevest adnak, amely L-lizint tartalmaz 0,1—500 mmól/liter koncentrációban.
Különleges szerepet játszik a lizinnek a kloridhoz való aránya is. A Poultry Sci. 60, 1468 (1981) szerint például a lizin-arginin-antagonizmus, amely különösen argininban szegény adagoknál lép fel, megnövelt kloridtartalom által fokozódik. Ez a takarmányfelvétel csökkenéséhez és a növekedés redukálódásához vezet. Sőt, kristályos aminosavdiétával végzett etetési kísérletekben az aminosav hozzáadásának pozitív hatása teljesen elveszhet, ha az aminosavakat hidrokloridok alakjában alkalmazzák és kloridfelesleg keletkezik [Proc. Nutr. Soc., 40, 285 (1981)]. Ezen okok miatt igen kívánatos, hogy takarmányok és takarmánykeverékek kiegészítésére az. L-lizint kloridmentes alakban alkalmazzák.
Azt tapasztaltuk, hogy a takarmányok és takarmánykeverékek a szabad alakban instabil L-lizinnel is kiegészíthetek, amennyiben a kiegészítésre L-lizin vizes oldatait alkalmazzuk. Ezek a vizes oldatok meglepő módon hosszabb tárolás esetén és még magasabb hőmérsékleten is stabilak, összehasonlító kísérletek azt mutatták, hogy 70%-os, vizes L-lizin-oldat 50 °C-on végzett 6 hetes tárolási időtartam után sem mutat semmiféle színeződést. Az esetleg képződött melléktermékekre vonatkozó vizsgálat negatív eredményt szolgáltatott. Ezzel szemben a kristályos L-lizin, az oldott tennék viselkedésével ellentétben, ilyen tárolásnál jelentősen elszínező dik. Analitikai vizsgálatok megerősítették melléktermékek képződését. Ez a jelenség azért teljesen meglepő, mivel általános tapasztalat szerint a bomlásra hajlamos termékek oldott alakban sokkal érzékenyebbek, mint kristályos állapotban. Az L-lizin vizes oldatainak a kristályos L-lizin-monohidrokloridhoz képest még az az előnyük is megvan, hogy könnyebben állíthatók elő, a takarmánykeverék klorid-tartalmát nem növelik és kis mennyiségben is exakt módon adagolhatok. Mint folyékony készítmények, nem igénylik a takarmánykeverékek L-lizinnel való kiegészítésénél a különben többnyire elkerülhetetlen, a lizint megfelelő nagyobb koncentrációban tartalmazó előkeverék elkészítését és tervezett koncentrációban közvetlenül, például egy keverőtartályba való bepermetezéssel homogénen összekeverhetők a takarmánykeveréknek már kívánt koncentrációban jelenlevő többi komponensével.
Bár az L-lizin általában nemcsak önmagában, hanem takarmányokban és takarmánykeverékekben is az olyan aminosavak közé tartozik, amelyek hőkezelésénél leghamarabb károsodnak. [Prog. Food Nutr., Sci. 5, 159 (1981)], a szabad L-Iizin, vizes oldatok alakjában bevíve, meglepő módon takarmányokban és takarmánykeverékekben is stabil. Bomlás és/vagy reakciók a takarmány egyéb komponenseivel nem jelentkeznek. Etetési kísérletekben megmutatkozott, hogy a vizes L-lizin-oldatok ugyanolyan hatékonyak, mint az L-lizin-mono-hidroklorid., amennyiben ezeket ekvimoláris mennyiségben alkalmazzuk.
Hogy a súlynövekedést és a takarmányértékesítést illető célul kitűzött javításokat elérhessük, a takarmányproteinek természetes L-lizin-tartalmának kiegészítésére a mindenkori takarmánykeverékhez eltérő mennyiségű Llizint kell hozzáadni. A takarmányok kiegészítésére vonatkozó, találmány szerinti eljárásnál az L-lizin alkalmazott vizes oldatának mennyisége, az L-lizinnek az oldatban levő koncentrációjától függően, általában 0,01 és 5 tömeg% közötti, a kész takarmánykeverék súlyára vonatkoztatva. Ennek során különösen alkalmasak azok az oldatok, amelyek L-lizin-tartalma 30 és 80 tömeg% közötti, előnyösen 50 és 70 tömeg% közötti. Ilyen oldatok a legegyszerűbb esetben az L-lizinnek megfelelő mennyiségű vízben való feloldásával állíthatók elő. Még egyszerűbb és célszerűbb természetesen, az L-lizint az ipari előállítása során rögtön olyan vizes oldattá feldolgozni, amely az L-lizint a kívánt töménységben tartalmazza. Ez természetesen egyszerűsíti az előállítást és — különösen az Llizin-monohidroklorid előállításához viszonyítva — költségeket takarít meg.
A találmányt az alábbi példák kapcsán ismertetjük közelebbről:
1. példa
Hízószárnyasokkal végzett etetési kísérletben a gyakorlatban alkalmazott körülményekhez hasonlóan, talajon tartva, 3 csoportban összesen 900, a Shaver Starbro fajtába tartozó állatot etettünk. A csirkéket a csoportokba 1 napos korukban osztottuk szét, minden válogatás nélkül. A kísérleti időtartam 28 nap volt. Az L-lizin-aminosav hatásának vizsgálatára a kontroli-csoport csak a következő alapdagot kapta:
Komponens - Hányad a takar- mányban (tömegszázalék)
kukorica 40,60
szójadara 32,80
kukoricakeményítő 17,00
takarmányzsír 5,30
kalcium-foszfát 2,10
kalcium-karbonát 0,35
konyhasó 0,25
metionin -előkeverék 1,00
kolin-klorid 0,10
nyomelemek 0,10
Coccidiostaticum 0,10
vitamin-előkeverék 0,10
antioxidáns 0,02
konzerválószer 0.05
Az 1. jelű kísérleti csoport számára ehhez az alapadaghoz még 0,095 súlyrész L-lizint adtunk 0,12 súlyrész L-lizin-monohidroklorid alakjában, a 2. jelű kísérleti csoport számára 0,095 súlyrész L-lizint adtunk az alapadaghoz, 0,136 súlyrész, 70 tömeg%-os vizes L-lizin-oldat alakjában.
Az etetési kísérleti eredményeit az alábbi 1. Táblázatban foglaljuk össze, a testsúly és takarmányértékesítés kritériumok figyelembevételével.
1. táblázat
Kritérium Kontroll- csoport (L-lizin hozzá- adása nélkül) 1. kísérleti csoport (L-lizin- monohidro- kloriddal 2. kísérleti csoport (L-lizinnel vizes oldatban)
Az állatok átlagos testsúlya [g] 971 1023 1027
Átlagos takarmányértékesítés
[g takarmány/gtestsúlynövekedés] 1,45 1,44
2. példa
Hízósertésekkel végzett etetési kísérletek során 23— 45 kg élősúlyú, „Landrasse” fajtájú állatokból 24-24-et 3 csoportban egyénileg etettünk. Annak érdekében, hogy az L-lizin-aminosav hatását vizsgálhassuk, a kontrollcsoport csak a következő alapadagot kapta:
Komponens Hányad a takarmányban (tömegszázalék)
kukroca 84,00
szójadara 12,00
húscsontliszt 2,00
kalcium-foszfát 0,60
kalcium-karbonát 0,60
nyomelemek 0,50
vitamin-előkeverék 0,10
Az 1. jelű kísérleti csoport számára ehhez az alapadaghoz még 0,14 súlyrész L-lizint adtunk 0,18 súlyrész L-lizin-monohidroklorid alakjában, a 2. jelű kísérleti cso-36 port számára pedig ugyancsak 0,14 súlyrész L-lizint adtunk az alapadaghoz, 0,28 súlyrész, 50 tömeg%-os vizes L-lizin-oldat alakjában.
Az alábbi 2. Táblázatban foglaljuk össze az etetési kísérletek eredményeit, a testsúlynövekedési és a takarmányértékesítési kritériumok figyelembevételével.
Az etetési kísérletek alátámasztják, hogy az iparilag előállított takarmányokhoz és takarmánykeverékekhez vizes L-lizin-oldatok alakjában hozzáadott, ekvimoláris bázisú L-lizin ugyanolyan L-lizin hatékonyságú, mint az 5 L-lizin-monohidroklorid. összességében tekintve azonban, a vizes L-lizin-oldatok alkalmazása előnyöket nyújt.
2. táblázat
Kritérium Kontroll- csoport (L-lizin hozzá- adása nélkül 1. kísérleti csoport (L-lizin- monohidro- kloriddal) 2. kísérleti csoport (L-lizinvizes oldatban)
Átlagos testsúlynövekedés, állatonként [g/nap] 628 765 763
Átlagos takarmányértékesítés [g/takarmány/g testsúlynövekedés] 2,62 2,38 2,38

Claims (1)

10 Szabadalmi igénypont
Eljárás L-lizin-tartalmú takarmányok és iparilag előállított takarmánykeverékek előállítására, azzal jellemez15 ve, hogy az L-lizint 30 és 80 tömegszázalék közötti vizes oldata alakjában adagoljuk.
HU833963A 1982-11-18 1983-11-17 Process for the production of fodders of l-lysine-content and of industrially made fodder mixtures HU190616B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE3242501A DE3242501C1 (de) 1982-11-18 1982-11-18 Verwendung von waessrigen L-Lysin-Loesungen zur Supplementierung von Futtermitteln mit L-Lysin

Publications (2)

Publication Number Publication Date
HUT36695A HUT36695A (en) 1985-10-28
HU190616B true HU190616B (en) 1986-09-29

Family

ID=6178348

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU833963A HU190616B (en) 1982-11-18 1983-11-17 Process for the production of fodders of l-lysine-content and of industrially made fodder mixtures

Country Status (12)

Country Link
US (1) US4919945A (hu)
EP (1) EP0111628B1 (hu)
JP (1) JPS5991850A (hu)
AT (1) ATE28780T1 (hu)
AU (1) AU566901B2 (hu)
BR (1) BR8306215A (hu)
CA (1) CA1211982A (hu)
CS (1) CS237345B2 (hu)
DE (2) DE3242501C1 (hu)
HU (1) HU190616B (hu)
IL (1) IL70117A (hu)
PT (1) PT77079B (hu)

Families Citing this family (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
IL118435A0 (en) * 1995-06-07 1996-09-12 Novus Int Inc Concentrated aqueous lysine propionate solution and method of preparation thereof
DE19753321A1 (de) * 1997-12-02 1999-06-10 Basf Ag Verfahren zur Herstellung und Verwendung von Lysinformiat
CA2255130A1 (en) 1997-12-16 1999-06-16 Archer Daniels Midland Company Process for making granular l-lysine feed supplement
JP2000256290A (ja) * 1999-03-11 2000-09-19 Ajinomoto Co Inc 安定化リジン水溶液
JP2000333615A (ja) * 1999-05-28 2000-12-05 Ajinomoto Co Inc アミノ酸で強化した混合飼料
DE19932059A1 (de) 1999-07-12 2001-01-18 Basf Ag Verfahren zur Herstellung und Verwendung von Lysinbase-Trockenpulvern
JP4030710B2 (ja) * 2000-08-07 2008-01-09 富士フイルム株式会社 画像読取装置
IT1320794B1 (it) 2000-08-08 2003-12-10 Filozoo Aventis S R L Procedimento e sistema per fornire aminoacidi naturosimili ochemioderivati in forma liquida ad animali ruminanti allevati.
CA2476699C (en) * 2002-02-27 2012-04-17 Archer-Daniels-Midland Company Feed supplement for increasing the plasma amino acid level of ruminant livestock and method of administration
US9808027B2 (en) 2005-05-20 2017-11-07 Colgate-Palmolive Company Methods for promoting health or wellness in adult animals
CN101316518B (zh) * 2005-10-26 2012-07-11 希尔氏宠物营养品公司 用于增加瘦肉量和/或减少脂肪增量的组合物和方法
BRPI0703692B1 (pt) * 2006-12-25 2016-12-27 Ajinomoto Kk método para se obter os cristais de um hidrocloreto de aminoácido básico compreendendo gerar um aminoácido básico usando células microbianas por fermentação em um caldo de fermentação ou por um método enzimático em uma solução de reação de enzima usando as células como catalisadores
BRPI0721343A2 (pt) 2007-02-23 2014-03-18 Hills Pet Nutrition Inc Composição, métodos para prevenir ou tratar obesidade em um animal sem perda concomitante de massa de músculo magro, para a preservação de massa de músculo magro em um animal, e para o ganho de massa de músculo magro em um animal, e, uso das composições.
WO2009106914A1 (en) 2008-02-29 2009-09-03 Ajinomoto Eurolysine S.A.S. Mixed aqueous solution of l-lysine and l-threonine
CN110338291A (zh) * 2019-08-19 2019-10-18 正大康地(澄海)有限公司 一种低蛋白平衡氨基酸大猪配合饲料
KR102457998B1 (ko) * 2020-03-13 2022-10-24 씨제이제일제당 주식회사 과립형 사료 첨가제의 제조 방법

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
IL25140A (en) * 1965-02-15 1970-01-29 Vaessen Schoemaker Holding Bv Additives and methods for improving the quality of protein containing nutrients
JPS5534830B2 (hu) * 1972-07-21 1980-09-09
CS163505B1 (hu) * 1972-11-15 1975-09-15
NL7804375A (nl) * 1977-05-16 1978-11-20 Ralston Purina Co Voedsel voor dieren.
DD139205A1 (de) * 1978-10-06 1979-12-19 Horst Bergmann Verfahren zur herstellung von granulierten l-lysinfutterkonzentraten aus fermentationsloesungen
FR2464032A1 (fr) * 1979-08-29 1981-03-06 Rhone Poulenc Ind Nouvelles compositions a base de lysine, pour alimentation animale, et leur preparation
IT1131854B (it) * 1980-06-30 1986-06-25 Baldacci Lab Spa Composizione farmaceutica per uso terapeutico,per uso diagnostico e quale integratore alimentare
DE3105009C2 (de) * 1981-02-12 1994-07-07 Degussa Verwendung von wäßrigen Natrium- oder Kaliummethioninat-Lösungen zur Supplementierung von Mischfuttern mit Methionin und Verfahren zur Supplementierung
AU8869082A (en) * 1981-10-13 1983-04-21 Bayer Aktiengesellschaft Extruded animal feed containing synthetic lysine

Also Published As

Publication number Publication date
IL70117A0 (en) 1984-02-29
CS237345B2 (en) 1985-07-16
PT77079A (de) 1983-08-01
JPS5991850A (ja) 1984-05-26
US4919945A (en) 1990-04-24
AU566901B2 (en) 1987-11-05
CA1211982A (en) 1986-09-30
DE3372903D1 (en) 1987-09-17
ATE28780T1 (de) 1987-08-15
PT77079B (de) 1986-01-27
AU2141183A (en) 1984-05-24
CS762483A2 (en) 1984-12-14
DE3242501C1 (de) 1984-03-29
IL70117A (en) 1987-07-31
EP0111628A1 (de) 1984-06-27
JPH035783B2 (hu) 1991-01-28
HUT36695A (en) 1985-10-28
BR8306215A (pt) 1984-06-19
EP0111628B1 (de) 1987-08-12

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU190616B (en) Process for the production of fodders of l-lysine-content and of industrially made fodder mixtures
LT4353B (lt) Gyvūnų maisto priedai ir maisto produktai, turintys minėtus priedus
KR20020036714A (ko) 축산업에서 사료 첨가물로서의 산 제제의 용도
JPH10175866A (ja) 動物用ストレス反応緩和剤及びストレス反応の緩和方法
US4705689A (en) Use of aqueous sodium or potassium methioninate solution for supplemental mixed fodders with methionine
JPH0358253B2 (hu)
HU183536B (en) Process for preparing feed additive or feed promoting the weight increase of domestic animals
US5006558A (en) Method for reducing stress in piglets pigs and poultry
Bloss et al. Supplementation of a corn-meat and bone scrap ration for weanling pigs
RU2594525C1 (ru) Премикс для телят-молочников
US3850987A (en) Compounds useful as feed supplements
US20030170342A1 (en) Choline acids as feed additive in animal nutrition
RU2729387C1 (ru) Кормовая добавка для молодняка овец
RU2208338C2 (ru) Кормовая добавка
CN111011601A (zh) 一种动物饲料用天然复合抗氧化剂及其制备方法
RU2088109C1 (ru) Премикс
US3336136A (en) Nutrient compositions for feeding ruminants to increase feed efficiency
JP6845303B2 (ja) 葉酸の第一胃をバイパスする方法及び組成物
Mullins et al. The effect of three different nitrogen based supplements on the utilization of tropical forage diets by zebu crossbred steers
US3284210A (en) Feed compositions containing n-substituted aminooxyacetic acid compounds and methods
SU1120958A1 (ru) Кормова добавка к комбикорму дл лактирующих коров
RU1814521C (ru) Кормова добавка дл сельскохоз йственных животных
US3719758A (en) Method of promoting growth and improving feed efficiency in poultry and swine via oral administration of cephalosporin c
SU1697695A1 (ru) Способ приготовлени премикса дл животных
RU2125380C1 (ru) Биологически-активная кормовая добавка для сельскохозяйственный птиц

Legal Events

Date Code Title Description
HU90 Patent valid on 900628
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee