HU187781B - Process for the production of 5,6-dihydro-2-methyl-n-phenyl-1,4-oxatinine-3-carbomaxide intermediate products - Google Patents
Process for the production of 5,6-dihydro-2-methyl-n-phenyl-1,4-oxatinine-3-carbomaxide intermediate products Download PDFInfo
- Publication number
- HU187781B HU187781B HU822582A HU258282A HU187781B HU 187781 B HU187781 B HU 187781B HU 822582 A HU822582 A HU 822582A HU 258282 A HU258282 A HU 258282A HU 187781 B HU187781 B HU 187781B
- Authority
- HU
- Hungary
- Prior art keywords
- hydroxyethyl
- disulfide
- bis
- reaction
- mercaptoethanol
- Prior art date
Links
Classifications
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C07—ORGANIC CHEMISTRY
- C07D—HETEROCYCLIC COMPOUNDS
- C07D327/00—Heterocyclic compounds containing rings having oxygen and sulfur atoms as the only ring hetero atoms
- C07D327/02—Heterocyclic compounds containing rings having oxygen and sulfur atoms as the only ring hetero atoms one oxygen atom and one sulfur atom
- C07D327/06—Six-membered rings
Landscapes
- Chemical & Material Sciences (AREA)
- Organic Chemistry (AREA)
- Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
- Low-Molecular Organic Synthesis Reactions Using Catalysts (AREA)
- Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
Description
A találmány tárgya eljárás az (1) képletű 5,6 - dihidro - 2 - metil - N - fenil - 1,4 - oxatiin - 3 - karboxamid — amely ismert gombaölőszer hatóanyaga — előállítására, a (11a) ketoformában és (llb) enolformában előforduló (II) képletű 2 - [(2 - hidroxi - etil) - tio] 3 - oxo - N - fenil - butiramid köztitermék ciklizálásával oly módon, hogy ezt a köztiterméket bisz(2 hidroxi - etil) - diszulfid és acetoacetanilid reagáltatásával állítjuk elő.
Az irodalomban számos megoldás található a gombaölö tulajdonságú (I) képletű 1,4-oxatiin-származék előállítására. A 3 393 202 sz. amerikai egyesült államokbeli szabadalmi leírás (Külka és társai, 1968. július 16.) szerinti eljárás három műveletből áll:
(1) az acetoacetanilidet a-klór-acetoacetaniliddé klórozzák;
(2) az α-klór-acetoacetanilidet bázis jelenlétében 2-merkapto-etanollal reagáltatják, így a (II) képletű 2-((2- hidroxi - etil) - tio] - 3 - oxo - N - fenil butiramidot képezik, és (3) a (II) képletű köztiterméket savas körülmények közölt ciklizálva az előállítani kívánt (I) képletű 1,4oxatiin-származékot kapják.
A találmány célja olyan eljárás kidolgozása, amelylyel a végtermék előállításához szükséges műveletek száma csökkenthető és az összes termelés növelhető. (Kevesebb anyagveszteség és előállítási költség mellett.)
A találmány szerinti eljárással ezt úgy érjük el, hogy a (II) képletű 2-((2- hidroxi - etil) - tio] - 3 - oxo N - fenil - butir - amidot a (III) képletű bisz(2-hidroxietil)-diszulfid és a (IV) képletű ionizált acetoacetanilid reagáltatásával állítjuk elő. Ezt a szulfenílezési reakciót az [A] reakcióvázlat szemlélteti.
A (111) kcpletű bisz(2-hidroxi-clil)-diszulfidot előzetesen előállíthatjuk úgy, hogy 2-merkapto-etanolt katalizátor jelenlétében levegővel oxidálunk, vagy hidrogén-peroxiddal oxidáljuk. A bisz(2-hidroxi-etil)diszulfidot úgy is előállíthatjuk, hogy azt a 2-merkapto-etanolnak a szulfenílezési reakciókeverékben végzett oxidátásával in situ képezzük.
Az [A] reakcióvázlat szerinti szulfenílezési reakcióhoz szükséges (IV) képletű ionizált acetoacetanilidet úgy állíthatjuk elő, hogy az acetoacetanilidet vizes és/vagy alkoholos bázisban, azaz nátrium- vagy kálium-hidroxidban feloldjuk. Ehhez az oldathoz adjuk a (III) képletű bisz(2-hidroxi-etil)-diszulfidot. A reakciókeverék hőmérsékletét 25 — 50 ’C-on tartjuk, és így kapjuk a (II) képletű 2-((2- hidroxi - etil) - tio] - 3 - oxo - N - fenil - butiramidot (V) képletű 2-merkaptoetanollal együtt. Ez egyensúlyra vezető reakció és jó kitermelés elérése céljából az egyensúlyt eltolhatjuk a kívánt irányba úgy, hogy a bázist kis feleslegben alkalmazzuk, és az (V) képletű 2-merkapto-etanolt in situ oxidáljuk a (III) képletű bisz(2-hidroxi-etil)diszulfiddá.
A (II) képletű köztiterméket izolálás nélkül átalakíthatjuk az (I) képletű oxitininné. A reakciókeveréket először egy megfelelő savval megsavanyítjuk, és a (II) képletű köztiterméket oldószerrel, így toluollal vagy benzollal extraháljuk. A (II) kcpletű vegyület szerves oldószeres oldatához savkalalizátort, így ptoluolszulfonsavat vagy metánszulfonsavat adunk, és a köztiterméket 70-100 ’C-ra melegítve ciklizáljuk.
Az így képződött (I) képletű 5,6 - dihidro - 2 - metil - N - fenil - 1,4 - oxatiin - 3 - karboxamid a reakciókeverékből kikristályosítható.
Megjegyezzük, hogy mind a találmány szerinti eljárás, mind pedig a 3 393 202 számú amerikai egyesült államokbeli szabadalmi leírás szerinti eljárás ugyanazt a (II) képletű köztiterméket használja, amit azután az előállítani kívánt (I) képletű oxatiinné átalakítunk. A lalálmány szerinti eljárás nagy előnye azonban, hogy a köztiterméket két művelet helyett egy műveletben állítja elő, és nem használ nagyon korrozív és költséges anyagokat, igy SO2Cl2-ot. A találmány szerinti eljárás során klórozott szennyező anyagok nem képződnek, és a szervetlen melléktermékek, így kéndioxid, sósav és nátrium-klorid sincsenek jelen nagy mennyiségben.
A találmány szerinti eljárás nem igényel ipari felhasználás szempontjából kényelmetlen oldószereket vagy katalizátorokat. Ez az irodalomból ismert néhány eljárás más hátrányait is kiküszöböli.
A találmány szerinti eljárás előnyös továbbá a nyersanyag-költségek és a hulladék-problémák, igy a környezetszennyezési előírások és a hulladék-eltávolítási költségek szempontjából is.
A találmány szerinti eljárás megvalósítására két fő eljárás alkalmazható. Az első változat, az „A” eljárás szerint nyersanyagként az előzetesen elkészített (III) képletű bisz(2-hidroxi-etil)-diszulfidot használjuk. A másik, a „B” eljárás szerint kiindulási anyagként 2-merkapto-etanolt használunk, és az (V) képletű 2merkapto-etanol átalakítását a (III) képletű diszulfiddá in situ, az [A] reakcióvázlat szerinti szulfenílezési reakció végrehajtásával párhuzamosan végezzük.
Az „A” eljárás egy jellegzetes megvalósítása szerint a (IV) kcpletű accloacctanilidot bázisban, igy vizes és/vagy alkoholos nátrium-hidroxidban vagy káliumhidroxidban feloldjuk. Az acetoacetanilid és a bázis mólaránya általában 1 : 1. Az így kapott fém-P-diketonát-oldat koncentrációja általában 20 - 60%. Ezt az oldatot reagáltatjuk a (111) kcpletű (2-hidroxi-etil)diszulfiddal, a reakciót 25-50 ’C hőmérsékleten kezdve. A diszulfid és az acetoacetanilid jellegzetes mólaránya 1,5 : 1, de ez más reakciókörülménytől függően változhat. A bázist kis feleslegben (legfeljebb 20 %) használhatjuk, mivel ez a reakció lefolyását meggyorsítja, de ezt a felesleget bizonyos körülmények között korlátozni kell, mivel mellék reakciókat (pl. dezacetilezést) idézhet elő. Az (V) képletű 2-merkapto-etanol in situ oxidációját (111) képletű diszulfiddá előnyösen 30 —50 %-os hidrogén-peroxiddal végezzük. Az elméleti mennyiségű 2-merkapto-etanolra általában legfeljebb 15 % hidrogén-peroxid felesleget alkalmazunk. A hidrogén-peroxidot a 2-merkaptoetanolnak az [A] reakcióvázlat szerinti képződésének megfelelően adjuk a reakciókeverékhez. A reakcióhőmérséklet változhat például 25 - 55 ’C között; a reakcióidő általában 3,5-6,5 óra.
A reakció befejeződése után a reakciókeveréket szervetlen savval, így sósavval, foszforsavval vagy kénsavval megsavanyítjuk, és a reakcióterméket a ciklizálási művelethez alkalmas oldószerrel, például toluollal extraháljuk. Az oldószer és a (11) képletű közti termék aránya előnyösen 3-5 : 1. A vizes fázis tartalmazza a feleslegben lévő (III) képletű diszulfidot, amit elkülöníthetünk és újra felhasználhatunk.
-2187 781 ________3
A 2 - [2 - (hidroxi - etil) - tio] - 3 - oxo - N - fenil - butiramid oldatát savas katalizátor, például p-toluolszulfonsav vagy metánszulfonsav alkalmazásával ciklizáljuk. A ciklizálás hőmérséklete általában 70— 100’C, a reakciót rendszerint vákuumban végezzük. A reakció során képződött vizet célszerűen desztillációval, egy vagy két Dean-Stark szeparátort alkalmazva távolítjuk el.
A reakciót általában 3-5 órán át végezve a ciklizálás végbemegy. A reakciókeveréket lehűtjük, híg nátrium-hidroxid-oldattal, majd vízzel mossuk, és a terméket alacsony hőmérsékleten kristályosítjuk. Az (I) képletű oxitiint kiszűrjük és szárítjuk. Az (I) képletű oxatiint oly módon is izolálhatjuk, hogy a ciklizálási műveletben használt oldószert eltávolítjuk, és az így kapott maradékot egy másik oldószerből, például izopropanolból átkristályosítjuk.
Áz „A” eljárás egy módosított változata szerint a (IV) képletű acetoacetanilid, a (III) képletű diszulfid és víz szuszpenzióját keverjük, és eközben hozzáadjuk a szükséges mennyiségű 30-50 %-os nátrium- vagy kálium-hídroxidot, amíg tiszta oldatot kapunk. A reakciókeveréket a kivánt reakcióhőmérsékletre, rendszerint 25 - 55 ’C-ra melegítjük, és az eljárást a fentiek szerint folytatjuk,
A „B” eljárás egy jellegzetes megvalósítási módja szerint a (IV) képletű acetoacetanilidet vizes vagy/és alkoholos nátrium- vagy kálium-hidroxidban feloldjuk. A hőmérsékletet egy 25-55 ’C között választott értéken tartjuk, és elkezdjük adagolni a 2-mcrkaptoetanolt és a hidrogén-peroxidot előre megállapított sorrendben, a 2-merkapto-etanolt a hidrogén-peroxidhoz viszonyítva csekély feleslegben. A 2-merkapto-etanol és az acetoacetanilid mólaránya általában 3 : I, ami megfelel a bisz(2-hidroxi-etil)-diszulíid cs az acetoacetanilid 1,5 : 1 mólarányának. A hidrogénperoxidot 30-50 %-os koncentrációban adagoljuk, úgy, hogy a végső felesleg a 2-merkapto-etanolra számítva 3-15 mól % legyen, tekintetbe véve az [A] reakcióvázlat szerinti szulfenilezési reakció eredményeképpen képződött 2-merkapto-etano!t is. Mivel a 2-merkapto-etanol oxidációja igen exoterm, a reakció alatt megfelelő hűtés szükséges. Az adagolás módját más reakciókörülmények is befolyásolják, így:
1. a reakció exoterm viselkedése könnyen ellenőrizhető;
2. a 2-merkapto-etanol általában feleslegben van jelen a reakciókeverékben, és
3. a reakciókeverék pH-értéke 10 és 12,5 között van.
A reakcióidő rendszerint 5-8 óra. A reakciókeverék feldolgozását és a ciklizálási műveletet az „A” eljárásban ismertetett módon végezzük.
Mind az „A”, mind a „B” eljárást végezhetjük oly módon is, hogy a 2-merkapto-etanolt katalitikusán, levegővel oxidáljuk, a hidrogén-peroxidos oxidáció helyett. Ebben az esetben a reakciót légköri vagy csökkentett nyomáson végezhetjük A levegeáramlás 5—50 liter Ievegő/1 mól acetoacetanilid/óra. A tiolok oxidációjához a szokásos katalizátort, így réz- vagy kobalt-szulfátot használunk, 1 mói acetoacetanilidra 0,01 -2,5 g arányban.
A találmány szerinti eljárást közelebbről a példákkal szemléltetjük. A példákban a hőmérsékleti értékeket ’C-ban adjuk meg.
I. példa
88,6 g (0,5 mól) acetoacetanilidet szobahőmérsékleten keverés közben 200 g 10 %-os vizes nálriumhidroxid-oldatban (0,5 mól) feloldunk. Az oldathoz 120,0 g (0,77 mól) bisz(2-hidroxi-etil)-diszulfidot adunk, és a reakcióelegyet 35 ’C-ra felmelegítjük. 15 perc múlva 16 g 15 %-os vizes nátrium-hidroxid-olda’.ot adunk az elegyhez, majd további 15 perc múlva megkezdjük az 50 %-os H2O2 folyamatos adagolását. A hidrogén-peroxid adagolásának sebességét fokozatosan csökkentjük, ahogy a reakció lelassul. A hidrogén-peroxidnak a reakció során képződött 2-merkap’o-etanoíra számítva soha nem szabad feleslegben lennie. A 2-merkapto-etanol szintet úgy ellenőrizzük, hogy a megsavanyított reakciókeverék egy mintáját 0,1 n jód-oldattal mcglilráljuk. Λ hidrogén-peroxid adagolását 5 órán át végezzük, miközben a reakcióhőmérsékletet 35-37 ’C-on tartjuk. Összesen 16,8 g 50 %-os H2O2-ot használunk fel. Ezután a reakciókeveréket 20°-ra lehűtjük és keverés közben 300 g toluolt és 550 g 5 %-os sósavai adunk hozzá. A fázisokat szétválasztjuk és a toluolos fázist vízzel háromszor mossuk. A vizes fázist és a vizes mosadékokat 2 x 100 ml toluollal mossuk, hogy a vizes fázisban maradó veszteséget a minimumra csökkentsük. A szerves fázisokat egyesítjük, az egyesített fázisokhoz 0,75 g ptoluolszulfonsavat adunk, és a reakciókeveréket 75 - 80°-on vákuumban visszafolyatás közben 3,5 órán át ciklizáljuk. A reakció során képződött vizet két Dean-Stark szeparátorra eltávolítjuk. Ezután a reakciókeveréket lehűtjük, 2 x 100 g 10 %-os nátriumhidroxid-oldattal és háromszor vízzel mossuk. A reakciókeveréket kb. 400 ml térfogatra besűrítjük a toluol egy részét clpárolva. A toluolos oldatot éjszakán át - 10° hőmérsékletén kristályosodni hagyjuk. A kristályokat kiszűrjük és szárítjuk, így 75,8 g 5,6 dihidro - 2 - metil - N - fenil - 1,4 - oxatiin - 3 karboxamidot kapunk. A kitermelés az acetoacetanilidre számítva 64,5 %. Op.: 90,8-97,8°. A tartalom 98,0 %.
2. példa
88,6 g (0,5 mól) acetoacetanilidet szobahőmérsékleten, keverés közben 140 g 28,6 %-os vizes nátriumhidroxid-oldatban (0,5 mól) feloldunk. A reakciókeverékhez 2-merkapto-etanol 50 %-os hidrogénperoxiddal végzett oxidációjával előállított 176 g nyers bisz(2-hidroxi-etil)-disz.ulfidot (kb. 68 %-os oldat) adunk, a reakciókeveréket 38°-ra melegítve. 15 perc múlva 16 g 15 %-os vizes nátrium-hidroxid-oldatot adunk a reakciókeverékhez, majd további 15 perc múlva megkezdjük az 50 %-os hidrogén-peroxid adagolását. Ezután az eljárást az I. példa szerint folytatjuk tovább, összesen 16,8 g 50 %-os hidrogén-peroxidot használunk fel. Az extrahálást, savanyítást és a ciklizálási műveletet az 1. példában leírtak szerint végezzük. A ciklizálás után végzett utolsó vizes mosást követően a toluolt a reakciókevcrckből vákuumban 60°-ig melegítve eltávolítjuk, és a maradékot 90 g izopropanolban újra feloldjuk. A terméket kristályosítjuk, szűrjük és szárítjuk, igy 80,2 g 5,6 - dihidro
-35 _
187 781
- 2 - metil - Ν - fenil - 1,4 - oxatiin - 3 - karboxamidot kapunk. A kitermelés az acetoacetanilidre számítva
68,1 %. Op.: 96,8-98,0°. A tartalom 98,9 %.
3. példa
88,6 g (0,5 mól) acetoacetanilid és 68 %-os vizes bisz(2-hidroxi-etil)-diszulfid (176,0 g) szuszpenzióját keverjük, és a szuszpenzióhoz 50 %-os vizes NaOH-ot (40 g) csepegtetünk úgy, hogy a hőmérséklet ne haladja meg a 40°-ot. így tiszta oldatot kapunk. A reakciókeveréket 15 percig 35—38°-on tartjuk, majd még 8 g 15 %-os vizes NaOH-ot adunk hozzá. További 15 perc múlva megkezdjük az 50 %-os hidrogén-peroxid adagolását. Ezután a reakciót az 1. példában leírtak szerint végezzük cl. Összesen 17,6 g 50 %-os hidrogénperoxidot használunk fel.
Az extrahálási-savanyítási műveletet az 1. példa szerint, 560 g 5 %-os HCI felhasználásával végezzük. A ciklizálást és a nyers reakciótermék feldolgozását ugyancsak az I. példában leírtak szerint végezzük. így
80,8 g 5,6 - dihidro - 2 - metil - N - fenil - 1,4 - oxatiin - 3 - karboxamidot kapunk. A kitermelés az acetoacetanilidre számítva 68,7 %. Op.: 96,8-97,6°. A tartalom 98,6 %.
4. példa
8,86 g (0,5 mól) acctoacetanilidet keverés közben, szobahőmérsékleten feloldunk 140 g 28,6 %-os vizes NaOH-ban (0,5 mól). Az oldat hőmérsékletét 35°-ra beállítjuk és megkezdjük 120,0 g 2-merkapto-etanol és 56,4 g 50 %-os H2O2 adagolását. 10 ml 2-merkaptoetanolt adunk az oldathoz a hidrogén-peroxid adagolásának megkezdése előtt, és a 2-merkapto-etanoIt végig csekély moláris feleslegben tartjuk úgy, hogy ennek adagolását kb. 15 perccel előbb befejezzük, mint a hidrogén-peroxidét. Az adagolásokat 2 óra alatt végezzük, miközben a reakcióelegyet keverjük és hőmérsékletét 34-38°-on tartjuk. Majd a reakciókeverékhez 16 g 15 %-os vizes nátrium-hidroxidot és ezután 17 g 50 %-os hidrogén-peroxidot adunk 4 óra alatt, miközben a keverék hőmérsékletét 35-38°-on tartjuk.
Az eljárást tovább az 1. példában leírtak szerint folytatjuk, és a terméket a 2. példa szerint izopropanolból átkristályositjuk. Az 5,6 - dihidro - 2 - metil N - fenil - 1,4 - oxatiin - 3 - karboxamid kitermelés
75,6 g, ami 64,3 % az acetoacetanilidre számítva. Op.: 98-98,8°. A tartalom 99,4 %.
5. példa
88,6 g (0,5 mól) acctoacclanilid, 68 %-os vizes bisz(2-hidroxi-elil)-diszulfid (170,0 g) és 150 g víz szuszpenzióját keverjük és 50 %-os vizes NaOH-ot (41,6 g) adunk hozzá úgy, hogy a hőmérséklet ne emelkedjék 40° fölé. így tiszta oldatot kapunk.
A reakciókeverék hőmérsékletét 30 percig 35°-on tartjuk. Ezután 1,0 g CuSO4 · 5 H2O-ot adunk a keverékhez és finompórusos elosztólemezen 250 ml/perc sebességgel 5 órán ál levegőt áramoltatunk át rajta, miközben a reakcióhőmcrséklctet 35 —37°-on tartjuk.
Az extrahálási-savanyítási eljárást, a ciklizálási műveletet és a keverék feldolgozását a végtermékké az 1. példa szerint végezzük.
81,6 g 5,6 - dihidro - 2 - metil - N - feni! - 1,4 oxatiin - 3 - karboxamidot kapunk. A kitermelés az acetoacetanilidre számítva 69,4 %. A tartalom 98,6 %.
Claims (7)
15 Szabadalmi igénypontok
1. Eljárás az (I) kcplctü 5.6 - dihidro - 2 - metil - N fenil - 1,4 - oxatiin előállítására a (II) képletű 2 - ((2 - hidroxi - etil) - tio] - 3 - oxo - N - fenil - butiramid
20 köztiterméknek 70-100 ’C-on savas katalizátor jelenlétében való ciklizálásával azzal jellemezve, hogy adott esetben in situ előállított bisz(2-hidroxi-etil)diszulfid és (IV) általános képletű ionizált acetoacetanilid — a képletben M + jelentése nátrium- vagy ká25 liumion - 25-50 ’C-on való reagáltatásával kapott (II) képletű 2 - [(2 - hidroxi - etil) - tio] - 3 - oxo - N fenil - butiramidot ciklizálunk.
2. Az 1. igénypont szerinti eljárás azzal jellemezve, hogy előre elkészített bisz(2-hidroxi-etilh-diszulfidot
30 adunk a reakcióelegyhez.
3. Az 1. igénypont szerinti eljárás azzal jellemezve, hogy a reakcióelegyben in situ képzett bisz(2-hidroxietil)-diszulfidot reagáltatunk.
4. A 3. igénypont szerinti eljárás azzal jellemezve, 35 hogy a bisz(2-hidroxi-etil)-diszulfidot 2-merkaptoetanolnak hidrogén-peroxiddal vagy katalizátor jelenlétében levegővel való oxidálásával in situ képezzük.
5. Az előző igénypontok bármelyike szerinti eljárás
40 azzal jellemezve, hogy vizes vagy alkoholos bázisban oldott acctoacetanilidet reagáltatunk.
6. Az előző igénypontok bármelyike szerinti eljárás azzal jellemezve, hogy a bázist feleslegben alkalmazzuk, és a melléktermék 2-merkapto-etanoIt hidrogén45 peroxiddal vagy katalizátor jelenlétében levegővel in situ bisz(2-hidroxi-etil)-diszulfiddá oxidáljuk.
7. Az előző igénypontok bármelyike szerinti eljárás azzal jellemezve, hogy az acetoacetanilid és a bázis mólarányát megközelítőleg 1 : I arányban, a kapott
50 β-diketonát bázis koncentrációját 20 —60 % között, a diszulfíd és az acetoacetanilid mólarányát 1,5 : 1 arányban tartjuk, és az elméletileg képződő 2-merkapto-etanolra számítva 30 - 50 %-os hidrogén-pero-’ xidot legfeljebb 15 %-os feleslegben adagolunk.
55 8. Az előző igénypontok bármelyike szerinti eljárás azzal jellemezve, hogy a reakció befejeződése után a reakcióelegyet megsavanyitjuk és szerves oldószerrel extrahálva a 2 - [(2 - hidroxi - etil) - tio] - 3 - oxo - N fenil - butiramid terméket elkülönítjük, és a vizes
60 fázisban maradó, feleslegben lévő bisz(2-hidroxt-etil)diszulfidot újra felhasználjuk.
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
CA000383592A CA1166262A (en) | 1981-08-11 | 1981-08-11 | Synthesis of intermediate for the manufacture of 5,6- dihydro-2-methyl-n-phenyl-1,4-oxathiin-3-carboxamide |
Publications (1)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
HU187781B true HU187781B (en) | 1986-02-28 |
Family
ID=4120659
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
HU822582A HU187781B (en) | 1981-08-11 | 1982-08-10 | Process for the production of 5,6-dihydro-2-methyl-n-phenyl-1,4-oxatinine-3-carbomaxide intermediate products |
Country Status (22)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US4359579A (hu) |
EP (1) | EP0072106B1 (hu) |
JP (1) | JPS6052153B2 (hu) |
KR (1) | KR860000102B1 (hu) |
AU (1) | AU550553B2 (hu) |
BG (1) | BG37076A3 (hu) |
BR (1) | BR8204245A (hu) |
CA (1) | CA1166262A (hu) |
DD (1) | DD202708A5 (hu) |
DE (1) | DE3266930D1 (hu) |
ES (1) | ES514886A0 (hu) |
GB (1) | GB2103606B (hu) |
GR (1) | GR77221B (hu) |
HU (1) | HU187781B (hu) |
IL (1) | IL66369A0 (hu) |
PL (1) | PL237854A1 (hu) |
RO (1) | RO85553B1 (hu) |
SU (1) | SU1155156A3 (hu) |
TR (1) | TR21590A (hu) |
YU (1) | YU173682A (hu) |
ZA (1) | ZA824846B (hu) |
ZW (1) | ZW14082A1 (hu) |
Families Citing this family (1)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US5268389A (en) | 1989-10-16 | 1993-12-07 | Uniroyal Chemical Company, Inc. | Thiocarboxylate ester compounds compositions containing the same |
Family Cites Families (6)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US3393202A (en) * | 1965-04-26 | 1968-07-16 | Uniroyal Inc | 2, 3-dihydro-5-carboxamido-6-methyl-1, 4-oxathins and method of making same |
US3399214A (en) * | 1965-11-05 | 1968-08-27 | Uniroyal Inc | Oxides of carboxamido oxathiins |
US3728357A (en) * | 1970-09-08 | 1973-04-17 | Uniroyal Inc | 2-(substituted-methyl)-5,6-dihydro-1,4-oxathiin-3-carboxamides |
DE2164805A1 (de) * | 1970-12-29 | 1972-07-13 | Fuji Photo Film Co. Ltd., Ashigara-Kamigun, Kanagawa (Japan) | Verfahren zur Herstellung einer eine Thiogruppe enthaltenden Verbindung |
CA1036167A (en) * | 1977-05-06 | 1978-08-08 | Wha S. Lee | Process for preparing 5,6-dihydro-2-methyl-1,4-oxathiin derivatives |
US4230871A (en) * | 1979-04-02 | 1980-10-28 | Lee Wha S | Process for preparing 5,6-dihydro-2-methyl-1,4-oxathiin derivatives |
-
1981
- 1981-08-11 CA CA000383592A patent/CA1166262A/en not_active Expired
- 1981-08-24 US US06/295,394 patent/US4359579A/en not_active Expired - Lifetime
-
1982
- 1982-07-06 AU AU85629/82A patent/AU550553B2/en not_active Ceased
- 1982-07-07 ZA ZA824846A patent/ZA824846B/xx unknown
- 1982-07-12 EP EP82303650A patent/EP0072106B1/en not_active Expired
- 1982-07-12 DE DE8282303650T patent/DE3266930D1/de not_active Expired
- 1982-07-12 GB GB08220156A patent/GB2103606B/en not_active Expired
- 1982-07-13 ZW ZW140/82A patent/ZW14082A1/xx unknown
- 1982-07-21 BR BR8204245A patent/BR8204245A/pt unknown
- 1982-07-21 IL IL66369A patent/IL66369A0/xx not_active IP Right Cessation
- 1982-08-05 TR TR21590A patent/TR21590A/xx unknown
- 1982-08-09 GR GR68985A patent/GR77221B/el unknown
- 1982-08-09 BG BG057688A patent/BG37076A3/xx unknown
- 1982-08-09 DD DD82242363A patent/DD202708A5/de unknown
- 1982-08-09 RO RO108416A patent/RO85553B1/ro unknown
- 1982-08-10 YU YU01736/82A patent/YU173682A/xx unknown
- 1982-08-10 PL PL23785482A patent/PL237854A1/xx unknown
- 1982-08-10 HU HU822582A patent/HU187781B/hu unknown
- 1982-08-10 ES ES514886A patent/ES514886A0/es active Granted
- 1982-08-10 SU SU823476700A patent/SU1155156A3/ru active
- 1982-08-10 JP JP57139099A patent/JPS6052153B2/ja not_active Expired
- 1982-08-10 KR KR8203584A patent/KR860000102B1/ko active
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
SU1155156A3 (ru) | 1985-05-07 |
PL237854A1 (en) | 1983-04-11 |
ZW14082A1 (en) | 1982-10-06 |
YU173682A (en) | 1984-12-31 |
DE3266930D1 (en) | 1985-11-21 |
EP0072106A1 (en) | 1983-02-16 |
ES8400424A1 (es) | 1983-11-01 |
ZA824846B (en) | 1983-04-27 |
GR77221B (hu) | 1984-09-11 |
KR840001153A (ko) | 1984-03-28 |
DD202708A5 (de) | 1983-09-28 |
CA1166262A (en) | 1984-04-24 |
AU8562982A (en) | 1983-02-17 |
RO85553A2 (ro) | 1985-02-25 |
JPS5838280A (ja) | 1983-03-05 |
BR8204245A (pt) | 1983-07-12 |
JPS6052153B2 (ja) | 1985-11-18 |
GB2103606B (en) | 1985-09-18 |
KR860000102B1 (ko) | 1986-02-19 |
AU550553B2 (en) | 1986-03-27 |
ES514886A0 (es) | 1983-11-01 |
GB2103606A (en) | 1983-02-23 |
TR21590A (tr) | 1984-11-12 |
US4359579A (en) | 1982-11-16 |
IL66369A0 (en) | 1982-11-30 |
RO85553B1 (ro) | 1985-02-28 |
BG37076A3 (en) | 1985-03-15 |
EP0072106B1 (en) | 1985-10-16 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
US4504667A (en) | Process for oxidizing halopyridines to halopyridine-N-oxides | |
JPH0723351B2 (ja) | テトラクロロ−2−シアノ安息香酸アルキルエステルの製造方法 | |
HU187781B (en) | Process for the production of 5,6-dihydro-2-methyl-n-phenyl-1,4-oxatinine-3-carbomaxide intermediate products | |
US5756806A (en) | Cyanobenzenesulfenyl halide and process for preparation of 3-substituted benzisothiazole using the same | |
WO2007117027A1 (ja) | 有機酸化物の製造方法 | |
CA2371048C (en) | Process for the preparation of 1-(mercaptomethyl)-cyclopropaneacetic acid | |
US4966731A (en) | Process for preparing sulfonyl acids | |
WO2010103550A2 (en) | Process for the preparation of intermediates | |
EP0309626B1 (en) | Process for the preparation of dibenzothiepin derivative | |
US4925970A (en) | Process for producing cyclohexadiene thioether | |
US4806528A (en) | Process for the preparation of 2-(2-chloroethoxy)-benzenesulfonamide | |
JPS6028822B2 (ja) | 4−メチルイミダゾ−ル−5−カルボン酸イソプロピルエステルの製法 | |
US5130434A (en) | Preparation of 3-methylquinoline-8-carboxylic acid | |
US4076721A (en) | Process for producing saccharin | |
US20030162975A1 (en) | Method for preparing substituted 5-amino-n-phenyl-1,2,4-triazole-3-sulfonamides | |
EP1474386B1 (en) | Process for the preparation of 1-(mercaptomethyl)-cyclopropaneacetic acid | |
US4959501A (en) | Process for the preparation of 2-(2-chloroethoxy)-benzenesulfonamide | |
EP0066440B1 (en) | Chemical process | |
US5017725A (en) | Preparation of addition salts of cysteamine with acids | |
EP0127413A2 (en) | Preparation of thiazine derivatives | |
JPS60169493A (ja) | 5−デオキシ−l−アラビノ−スの製造法 | |
US4990648A (en) | Process for producing an alkylthiobenzoate | |
US4081453A (en) | Certain 3,5-dihalo-1,2,4-thiadiazole preparations | |
KR890000522B1 (ko) | 페니실란산 1,1-디옥사이드의 제조방법 | |
SU1703655A1 (ru) | Способ получени 3-трифторацетилкам-фарата диоксомолибдена |