HU186392B - Process for producing 6-amino-2,2-dimethyl-pename-3-carboxylic acid-1,1-dioxide - Google Patents

Process for producing 6-amino-2,2-dimethyl-pename-3-carboxylic acid-1,1-dioxide Download PDF

Info

Publication number
HU186392B
HU186392B HU801412A HU141281A HU186392B HU 186392 B HU186392 B HU 186392B HU 801412 A HU801412 A HU 801412A HU 141281 A HU141281 A HU 141281A HU 186392 B HU186392 B HU 186392B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
dioxide
group
dimethyl
mmol
reaction
Prior art date
Application number
HU801412A
Other languages
English (en)
Inventor
Piet J Akkerboom
Christophorus Oldenhof
Original Assignee
Gist Brocades Nv
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Gist Brocades Nv filed Critical Gist Brocades Nv
Publication of HU186392B publication Critical patent/HU186392B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07DHETEROCYCLIC COMPOUNDS
    • C07D499/00Heterocyclic compounds containing 4-thia-1-azabicyclo [3.2.0] heptane ring systems, i.e. compounds containing a ring system of the formula:, e.g. penicillins, penems; Such ring systems being further condensed, e.g. 2,3-condensed with an oxygen-, nitrogen- or sulfur-containing hetero ring

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
  • Preparation Of Compounds By Using Micro-Organisms (AREA)
  • Cephalosporin Compounds (AREA)

Description

A találmány tárgya új eljárás az I képletű 6-amino-2,2-dimetil-penám-3-karbonsav-l,l-dioxid (6-amino-penicillánsav- 1,1-dioxid; a továbbiakban 6-APS-szulfon) és gyógyászatilag elfogadható sóinak előállítására.
A 0002927. sz. nyilvánosságra hozott európai szabadalmi bejelentés leírja a 6-APS-szulfon és sóinak használatát β-laktám antibiotikumok antibakteriális hatásának fokozására, és előállításukat 6-amino-penicillánsav (6-APS) valamilyen ismert szulfon-képző oxidálószer, például kálium-permanganát vagy 3-klór-perbenzoesav segítségével való oxidálásával. Előbb azonban a 6-amino-csoportot és a 3-karboxiIcsoportot alkalmas csoportokkal védeni kell, amelyeket oxidáció után a molekula gyűrűszerkezetének károsodása nélkül eltávolíthatunk.
A Chemical Abstracts Vol. 82 (1975), 156 283 Y-ban, amely a 74 82 686. sz. nyilvánosságra hozott japán szabadalmi bejelentésnek felel meg, a 6S-amino-penÍcillinát-l-oxidok előállítását a 6p-penicillin-szulfoxid metil- vagy triklór-etil-észterének valamilyen vízmentes oldószerben valamilyen sav-halogeniddel való reagáltatásával, majd az intermedier valamilyen rövidszénláncú alkohollal való reagáltatásával és a keletkező imino-éter valamilyen savval végzett hidrolizálásával írják le.
A Chemical Abstracts Vol. 80 (1974), 95 941 W-ben, amely megfelel a 74 14 492. sz. nyilvánosságra hozott japán szabadalmi bejelentésnek, a 6-amino-penicillánsav-l-oxid (6-APS szulfoxid) és a karboxilcsoportnál szubsztituált származékainak előállítását említik; a 6-amino-penicillánsav-1-oxidot vagy ennek a karboxilcsoportnál szubsztituált származékait trialkoxónium-fluoroboráttal vagy valamilyen imino-halogénező szerrel és valamilyen szerves hidroxilvegyülettel vagy ennek alkálifém-származékával reagáltatják, majd szükség esetén hidrolizálják. A példákban azonban csak a benzilpenicillánsav-l-oxidmetil- és triklór-etil-észterét reagáltatják diklór-metánban dimetil-anilinnel és foszfor-pentakloriddal.
A 7 315 579. sz. nyilvánosságra hozott holland szabadalmi bejelentés, amely megfelel a 72 115 113. sz. nyilvánosságra hozott japán szabadalmi bejelentésnek, leírja a 6-APS-szulfoxid-származékok előállítását benzil- vagy (fenoxi-metil)-penicillánsav-l-oxid-származékok foszfor-pentakloriddal valamilyen bázis jelenlétében végzett reagáltatásával, majd a kapott termék valamilyen alkohollal való reagáltatásával és az így kapott termék hidrolízisével. Az említett szabadalmi bejelentésben megemlített észter-védőcsoportok alkilcsoportok, például metilcsoport, halogénezett alkilcsoportok, például 2,2,2-tríklór-etilcsoport, aralkilcsoportok, például benzilcsoport, p-nitro-benzilcsoport, p-metoxi-benzilcsoport, fenacil- és benzhidríl-csoport, trialkil-szililcsoportok, például trimetil-szililcsoport és hasonlók, de a példákban csak a 2,2,2-triklór-etil- és a p-nitro-benzilcsoport használatát mutatják be.
A szakterületen eddig ismert olyan módszerek hátránya, amelyek potenciálisan magának a 6-APS-szuIfoxidnak az előállításához vezetnének, hogy a védőcsoportok bevitele és eltávolításuk legalább két külön lépést követel a teljes szintézisben.
Az 1 189 022. és 1 224 017. sz. nagy-britanniai szabadalmi leírások közölnek egy módszert a 6-amino-penicillánsav előállítására valamilyen 6-(acil-amino)-penicillánsav vagy ennek valamilyen sója dezacilezésével úgy, hogy előállítják a 6-(acil-amino)-penicillánsav vagy sójának szilil-észterét, ezt valamilyen imino-kötés képzésére képes reagenssel reagáltatják, bevisznek egy —OR csoportot — amelyben R jelentése alkil- vagy aralkil-csoport — arra a szénatomra, amely az iminocsoport kialakításában részt vesz, majd az imino-hidat és a szilil-észter csoportot hasítják hidroxilcsoportot vagy vizet tartalmazó reagensekkel.
Széles körű kutatás és kísérletezés után lehetetlennek látszott 6-APS-szulfoxid elkülönítése az utóbbi módszer alkalmazásával, amelyben valamilyen 6-(acil-amino)-penicillánsav-l-oxidot használtak kiindulási anyagként 6-(acil-amino)-penicillánsav helyett.
Semmiképp sem volt várható, hogy ilyen módszer elfogadható eredményre vezet, ha penicillin-szulfonokhoz használjuk. Ez derül ki például a fentebb említett 0002927. sz. nyilvánosságra hozott európai szabadalmi bejelentés szerinti első módszerből és a 7 305 106. és 7 508 837. sz. nyilvánosságra hozott holland szabadalmi bejelentésekből, ahol 7-(acil-amino)-cefalosporánsav-l-oxid-származékokat redukálnak a megfelelő 7-(acil-amino)-cefalosporánsav-származékokká foszfor-pentaklorid segítségével. Ezenkívül egy, a szakterületen járatos személy a Chemical and Engineering News-ból (1979. szept., 33. old., utolsó hasáb) arra következtethet, hogy olyan vegyüíetek, amelyek hatásosan működnek β-laktamáz-inhibitorként, bizonyos szerkezeti tulajdonságokkal kell, hogy rendelkezzenek. Pontosabban egy érintetlen α-laktám gyűrűnek, egy könnyen lehasadó csoportnak és a 6 β-helyzetben egy kellően savas protonnak kell jelen lenni, amely tulajdonságok a szakterületen járatos említett személyt arra engedik következtetni, hogy egy viszonylag instabil négytagú gyűrű van jelen, amely az alkalmazott imino-képző reagensek hatására könnyen felszakad.
A találmány célkitűzése az, hogy egy egyszerű ipari módszert biztosítson 6-APS-szulfon előállítására, amelyben nincs szükség külön műveletekre a 6-helyzetű amirio- és a 3-helyzetű karbonsav-csoportok megvédésére.
Ez, valamint a találmány egyéb vonatkozásai mind nyilvánvalók lesznek a következő részletes leírásból.
Az I képletű 6-amino-penicillánsav-l,l-dioxid és nem toxikus, gyógyszerészetileg elfogadható sóinak előállítására szolgáló, találmány szerinti új eljárás penicillin-1,1-dioxídok és sóik olyan csoportjainak tagjaira vonatkozik, amelyekben a 3-helyzetű karboxilcsoport valamely olyan könnyen eltávolítható csoporttal van védve, amely ún. „egy-edényes módszert” tesz lehetővé a dezacilezésrc 6-APS-szulfonok és sóik képzésére.
A találmány szerint egy II általános képletű 6-acilamin j-2,2-dimetil-penám-3-karbonsav-l,l-dioxid vagy sója — A acilcsoport — 3-karboxilcsoportját szilícium-, foszfor- vagy bórtartalmú csoporttal védjük, a védett penicillin-l,l-dioxidot iminohalogénező szerrel reagáltatjuk, —OR általános képletű csoportot viszünk be — R 1—6 szénatomos alkilcsoport vagy az alkilrészben 1—6 szénatomos aralkilcsoport — az iminokötés kialakításában résztvevő szénatomra, az iminokötést alkohollal vagy vízzel hasítjuk a 3-karboxilcsoport védőcsoportjának egyidejű eltávolítása mellett.
A találmány szerinti eljáráshoz alkalmas kiindulási vegyüíetek olyan penicillin-szulfonok, amilyeneket például a 3 197 466. sz. és 3 536 698. sz. amerikai egyesült államokbeli szabadalmi leírásokban és Guddal és mtsai
-2186392 a Tetrahedron Letters Vol. 9 (1962) 381. oldalon cs a J. Org. Chem. 28, 1927 (1963)-ban írnak le, különösen a benzil- és (fenoxi-metil)-penicillin-l,l-dioxidjai.
A találmány szerinti eljárás nagy előnye a szakterületen eddig ismert eljárásokkal szemben, hogy nyers termékeket használ kiindulási vegyületekként, és ezek a nyers termékek könnyen hozzáférhetők. Például a benzil-penicillint és sóit nagy mennyiségben állítják elő fermentációval. Egy másik alkalmas penicillin, amely fermentációval kapható, a (fenoxi-metil)-penicillin és sói, és általában (fenil-alkil)- és (fenoxi-aíkil)-penicillinek és sóik használhatók.
Az említett vegyületek egyszerű módon oxidálhatok a megfelelő penicillin-szulfonokká, és nem kellenek speciális intézkedések a molekulában levő esetleges érzékeny csoportok védelmére. Csak a dczacilezési lépésben szükséges a 3-heiyzetű karbonsav-csoport védése, de erre a célra a könnyen kezelhető szililezést használjuk. A szilil-csoportok könnyen eltávolíthatók a dezacilezés alatt, mivel egyidejűleg hasadnak az imino-híd valamilyen hidroxilcsoportot tartalmazó vegyülettel vagy vízzel végzett hasításával.
A könnyen lehasítható védőcsoport kifejezésen például szilíciumot, foszfort vagy bőrt tartalmazó csoportokat értünk, amelyek közül a szilíciumot tartalmazó csoportok különösen előnyösek.
Alkalmas szililező reagensek például trialkil-szilil-halogenidek, például trialkil-szilil-kloridok, így trimetil-szilil-klorid, dialkil-szilil-dihalogenidck, például dialkil-szilil-dikloridok, és nitrogéntartalmú szilánok, például N,O-bisz(trimetil-szilil)-acetamid, N,N'-bisz(trimetil-szilil)-karbamid, hexametil-diszilazán vagy 3-(trimetil-szilil)-2-oxazolidinon.
A penicillin-l,l-dioxid és a szililezőszer, előnyösen dimetil-szilil-diklorid közötti reakciót előnyösen valamilyen iners szerves oldószerben végezzük lényegében vízmentes körülmények között. A reakció különböző hőmérsékleteken végezhető, például 0 °C és 40 °C között, és szobahőmérsékleten simán végbemegy.
Ezután hozzáadunk egy reagenst, amely imino-kötést hoz létre a 6-amino-nitrogénatomon. Alkalmas reagensek imino-halogénező szerek, például foszfor-pentaklorid cs foszforil-triklorid, amelyek közül az előbbi előnyös. A reakciót előnyösen alacsonyabb hőmérsékleteken végezzük. A reakcióhoz alkalmas hőmérséklet körülbelül —60 °C-tól körülbelül 0 °C-ig, előnyösen körülbelül —40 °C-tól körülbelül —10 °C-ig terjedő tartományba esik. A reakcióban keletkező sav semlegesítése céljából valamilyen savmegkötőszert, például valamilyen tercier amint, például piridint, dimetil-anilint vagy trietil-amint adunk a reakcióelegyhez. Előnyösen dimetil-anilint használunk.
Az imino-éter képzéshez használható alkalmas alkoholokra példák 1—6 szénatomos alifás alkoholok és benzil-alkohol. Előnyösen valamilyen 3—4 szénatomos alkoholt használunk, amelyek közül az izobutanol különösen előnyös. Az —OR általános képletű csoport bevitelét előnyösen alacsonyabb hőmérsékleten végezzük, például —60 °C és —10 °C között, előnyösen körülbelül —50 °C és —30 °C között. Előnyösen valamilyen savmegkötőszer is van jelen ebben a reakcióban, például valamilyen tercier bázis, piridin, trietil-amin vagy dimetil-anilin,
A keletkezett termék könnyen hidrolizálható, amenynyiben nem történt meg már az alkohol hozzáadása közben, ezért vizet adunk a reakcióelegyhez. A 6-APS-szulfon vagy sója könnyen kinyerhető a reakcióelegy feldolgozásával.
A következő példákban néhány előnyös megvalósítást írunk le a találmány szemléltetésére. A találmány oltalmi köre azonban magától értetődően nem korlátozódik csak a leírt speciális megvalósításokra.
1. példa
A lépés: Benzil-penicillin-l,l-dioxid előállítása.
106,5 g (675 mmol) kálium-permanganát és 39,75 ml 85%-os foszforsav (sűrűség 1,70) 2,7 liter vízzel készített oldatát hozzáadjuk 0 °C és —10 °C közötti hőmérsékleten 250 g (675 mmol) benzil-penicillin-káliumsó 3,5 liter vízzel készített oldatához, közben a reakcióelegy pH-ját 6 és 7,5 között tartjuk 10%-os vizes foszforsavoldattal. A reakcióelegyet 75 percig kevertetjük, utána 5 °C-on átszűrjük Hyflo-n és a csapadékot 2x750 ml jeges vízzel mossuk. A szűrletet 3 x 3,3 liter etil-acetáttal extraháljuk 3 pH-η, és az extraktumot magnézium-szulfáton szárítjuk, és 400 ml-re bepároljuk, mialatt a termék kristályosodik. A kristálytömeget szűrjük és etil-acetát és dietil-éter (1:1) térfogatarányú elegyével mossuk, így 170,8 g benzil-penicillin-l.l-dioxidot kapunk. További 15 g terméket kapunk az anyalúgból, ami összesen 74% kitermelésnek felel meg.
B lépés: 6-Amino-penicillánsav-l,l-dioxid.
34,4 ml (273 mmol) Ν,Ν-dimetil-anilint adunk 39,1 g (107 mmol) benzil-penicillin-1,1-dioxid 330 ml diklór-metánnal készült szuszpenziójához nitrogéngáz alatt, majd 11,9 ml (97 mmol) dimetil-szilil-dikloridot adunk cseppenként 20 °C-on az oldathoz. A reakcióelegyet 45 percig kevertetjük, utána 24 g (113 mmol) foszfor-pentakloridot adunk hozzá —50 °C-on, és 2 órát kevertetjük — 30 °C-on, majd a reakcióelegyet lehűtjük —50 °C-ra. Cseppenként hozzáadunk körülbelül 5 perc alatt 167 ml izobutanolt, és 1 órát kevertetjük —35 °C-on, majd a reakcióelegyet 200 ml vízbe öntjük. Az elegyet jéggel hűtjük, és a pH-t 8%-os ammónium-hidroxid oldattal 3,3-re állítjuk. Az elegyet 30 percig keverjük, majd a keletkezett csapadékot kiszűrjük, és 2x25 ml jéghideg aceton : víz (1 : 1) térfogatarányú eleggyel mossuk. így 17,8 g (67%) 6-amino-penicillánsav-l,l-dioxidot (6-APS-szulfon) kapunk.
C lépés: 6-APS-szulfon p-toluolszulfonsavas só.
1,9 g p-toluolszulfonsav-monohidrát 10 ml acetonnal készített oldatát cseppenként hozzáadjuk 2,48 g 6-APS-szulfon 20 ml etil-acetáttal készített szuszpenziójához, és szobahőmérsékleten 1 órát kevertetjük, majd a csapadékot kiszűrjük, és 4x5 ml etil-acetáttal mossuk, így 3,65 g (87%) 6-amino-penicilIánsav-1,1 -szulfon-p-toluolszulfonsavas sót kapunk.

Claims (8)

  1. Szabadalmi igénypontok
    18639:
    4,8 ml (38,2 mmol) dimetil-anilint adunk egyszerre egy adagban 3,91 g (10,7 mmol) benzil-penicillin-1,1-dioxid 33 ml vízmentes diklór-metánnal készült szusz- 5 penziójához nitrogénatmoszférában szobahőmérsékleten. A kapott oldathoz eseppenként 1,19 ml (9,7 mmol) dimetil-szilil-dikloridot adunk 20 °C-on, és szobahőmérsékleten 45 percig kevertetjük, majd a reakeióelegyet utána —50 °C-ra hű tjük. Ezután egy adagban 2,4 g 10 (11,3 mmol) foszfor-pentakloridot adunk hozzá, és 2 órát keverjük —35 °C-on. A reakeióelegyet 20 °C-kal a kívánt reakcióhőmérséklet alá hűtjük, és 5 perc alatt belecsepegtetünk 16,7 ml (179,5 mmol) izobutanolt, és a reakeióelegyet —20, —30 vagy —40 °C-on keverjük. 15 Különböző időközönként kiveszünk 1 ml mintát, ezt 10 ml vízbe öntjük, és a pH-t 4 n nátrium-hidroxid oldattal 6 és 7 közé állítjuk. Utána 6,8 pH-jú foszfátpufferral feltöltjük 100 ml-re. A 6-APS-szulfon koncentrációját a mintákban nagynyomású folyadékkromatog- 20 rafiával (HPLC) határozzuk meg. Bár a különbségek nem voltak nagyok, azt észleltük, hogy a nagy sorozatban a legmagasabb kitermelést a legalacsonyabb hőmérsékleten kaptuk.
    3. példa
    Az 1. példa eljárását megismételjük, de izobutanol helyett megfelelő mennyiségű n-propanolt használunk, és a kitermelés 55%.
    4. példa
    Az 1. példa eljárását megismételjük, de izobutanol helyett megfelelő mennyiségű metanolt használunk, és a kitermelés 26%.
    5. példa
    Az 1. példa eljárását megismételjük, de benzil-penicillin-1,1-dioxid helyett megfelelő mennyiségű (fenoxi-metil)-penicillin-l,l-dioxidot használunk, és a kitermelés 32%.
    1. Eljárás az I képletü 6-amino-2,2-dimetil-penám-3-karbonsav-1,1-dioxid és gyógyászatilag elfogadható sói előállítására azzal jellemezve, hogy egy II általános képletü 6-acilamino-2,2-dimetil-penám-3-karbonsa v-1,1dioxid — A valamilyen szokásos acilcsoport, előnyösen fenil-acetil- vagy fenoxi-acetilcsoport — vagy sója 3-karboxicsoportját szilícium-, foszfor- vagy bórtartalmú csoporttal védjük, a védett 6-acilamino-2,2-dimetil- penám-3-karbonsav-1,1 -dioxidot iminohalogénező szeriéi reagáltatjuk, az iminokötés kialakításában részt vevő szénatomra —OR általános képletü csoportot viszünk be — R 1—6 szénatomos alkilcsoport vagy az alkilrészben 1—6 szénatomos aralkilcsoport —, az iminokötést í lkohollal vagy vízzel felhasítjuk, miközben a 3-karboxiesoport védőcsoportját is eltávolítjuk, és a kapott
    6-amino-2,2-dimetil-penám-3-karbonsav-l,l-dioxidot kívánt esetben gyógyászatilag elfogadható sójává átalakítjuk.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti eljárás foganatositási módja azzal jellemezve, hogy a 3-karboxicsoportot szintezéssel védjük.
  3. 3. A 2. igénypont szerinti eljárás foganatositási mód25 ja azzal jellemezve, hogy a szililezést trialkil-halogén-szilánnal, dialkil-dihalogén-szilánnal vagy nitrogéntartalmú szilánnal végezzük.
  4. 4. A 3. igénypont szerinti eljárás foganatositási módjí azzal jellemezve, hogy dialkil-dihalogén-szilánként
    30 dimetil-diklór-szilánt használunk.
  5. 5. Az 1. igénypont szerinti eljárás foganatositási módja azzal jellemezve, hogy az iminohalogénezést foszfor35 pentakloriddal végezzük.
  6. 6. Az 5. igénypont szerinti eljárás foganatositási módja azzal jellemezve, hogy a foszforpentakloriddal való reagáltatást —40 és —10 °C között végezzük.
  7. 7. Az 1. igénypont szerinti eljárás foganatositási mód40 ja azzal jellemezve, hogy az —OR csoportot megfelelő alkohollal való reagáltatással visszük be.
  8. 8. A 7. igénypont szerinti eljárás foganatositási módja azzal jellemezve, hogy alkoholként izobutanolt használunk.
    45 9. A 7. igénypont szerinti eljárás foganatositási módja azzal jellemezve, hogy az alkohollal való reagáltatást — 50 és —30 °C között hajtjuk végre.
HU801412A 1979-12-10 1980-10-12 Process for producing 6-amino-2,2-dimethyl-pename-3-carboxylic acid-1,1-dioxide HU186392B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
NL7908867A NL7908867A (nl) 1979-12-10 1979-12-10 Werkwijze voor het bereiden van 6-aminopenicillaanzuur- -1,1-dioxide en zijn zouten.

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HU186392B true HU186392B (en) 1985-07-29

Family

ID=19834298

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU801412A HU186392B (en) 1979-12-10 1980-10-12 Process for producing 6-amino-2,2-dimethyl-pename-3-carboxylic acid-1,1-dioxide

Country Status (11)

Country Link
US (1) US4422971A (hu)
EP (1) EP0030771B1 (hu)
JP (1) JPS56501680A (hu)
AT (1) ATE3042T1 (hu)
AU (1) AU533912B2 (hu)
DE (1) DE3062787D1 (hu)
DK (1) DK155604C (hu)
FI (1) FI63411C (hu)
HU (1) HU186392B (hu)
NL (1) NL7908867A (hu)
WO (1) WO1981001707A1 (hu)

Families Citing this family (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
PT76526B (en) * 1982-04-19 1986-01-21 Gist Brocades Nv Preparation of 6-alpha-bromo- and/or 6,6-dibromopenicillanic acid 1,1-dioxides
US5266693A (en) * 1982-04-19 1993-11-30 Gist-Brocades N.V. 6-diazo-penicillanic acid 1,1-dioxide derivatives
EP0139047A1 (en) * 1983-10-18 1985-05-02 Gist-Brocades N.V. Process for the preparation of 6,6-dibromopenicillanic acid 1,1-dioxide
ZA885824B (en) * 1987-08-14 1989-04-26 Merrell Dow Pharma Novel antidepressants
DE69223663T2 (de) * 1991-02-20 1998-06-04 Meiji Seika Kaisha Azetidinonderivate und Verfahren zur Herstellung von Azetidinon- und Cefalosporinderivaten

Family Cites Families (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
NL130546C (hu) * 1966-05-18
FR95946E (fr) * 1967-10-11 1972-03-10 Koninklijke Gist Spiritus Procédé de préparation de l'acide aminopénicillanique et ses dérivés.
US3528965A (en) * 1968-02-09 1970-09-15 Beecham Group Ltd Penicillin ester process and products
IE33478B1 (en) * 1968-07-26 1974-07-10 Beecham Group Ltd Esters of 6-aminopenicillanic acid
IE34822B1 (en) * 1969-12-26 1975-08-20 Univ Osaka Process for producing 6-amino penicillanic acid
JPS4914492A (hu) * 1972-06-13 1974-02-07
US4072676A (en) * 1974-02-15 1978-02-07 American Home Products Corporation Process for preparation of 6-aminopenicillanic acid derivatives
GB1467355A (en) * 1974-08-07 1977-03-16 Lepetit Spa Preparation of 6-aminopenicillanic acid 7-aminocephalospo ranic acid and derivatives thereof
NL162387C (nl) * 1977-09-06 1980-05-16 Gist Brocades Nv Werkwijze voor het bereiden van 6-(d-alpha-amino-p- -hydroxyfenylacetamido)penicillanzuur.
DK155942C (da) * 1977-12-23 1989-10-23 Pfizer Analogifremgangsmaade til fremstilling af 6-aminopenicillansyre-1,1-dioxid og fysiologisk acceptable syreadditions- og basesalte deraf.
US4260598A (en) * 1979-10-22 1981-04-07 Pfizer Inc. Method for increasing antibacterial effectiveness of a β-lactam antibiotic

Also Published As

Publication number Publication date
NL7908867A (nl) 1981-07-01
FI812312L (fi) 1981-07-23
FI63411C (fi) 1983-06-10
EP0030771B1 (en) 1983-04-13
AU533912B2 (en) 1983-12-15
AU6643181A (en) 1981-07-06
DK155604B (da) 1989-04-24
DE3062787D1 (en) 1983-05-19
EP0030771A1 (en) 1981-06-24
DK155604C (da) 1989-09-25
DK328581A (da) 1981-07-23
FI63411B (fi) 1983-02-28
US4422971A (en) 1983-12-27
WO1981001707A1 (en) 1981-06-25
ATE3042T1 (de) 1983-04-15
JPS56501680A (hu) 1981-11-19

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US3499909A (en) Process for production of 6-aminopenicillanic acid
KR910002098B1 (ko) 페넴 화합물의 제조방법
CA1144155A (en) Process for removing an allylic group from allylic esters, carbonates and carbamates
HU186392B (en) Process for producing 6-amino-2,2-dimethyl-pename-3-carboxylic acid-1,1-dioxide
US4148817A (en) Process and intermediates for preparing cephalosporin antibiotics
JPH0312072B2 (hu)
JP4383557B2 (ja) 3−セフェム化合物の製造方法
JP2505981B2 (ja) 新規なチア(ジア)ゾル酢酸の反応性チオホスフェ―ト誘導体及びその製造方法
US5294705A (en) Process for the preparation of a 3-substituted thio-3-cephem compound
EP0623622B1 (en) Process for producing cephem compound
HU213400B (en) Process for producing 3-(fluoro-sulfonyl)-oxy-cepheme derivatives
US3968109A (en) Production of 2-(thio substituted)cephalosporin sulfoxides and 2-(thio substituted)cephalosporins
HU212782B (en) Water-free acylating process for stereospecifical producing antibioticum cephepim-dihydrochloride-hydrate
US4675396A (en) 7-Oxo-4-thia-1-azabicyclo(3,2,0)heptane derivatives
JPS5941999B2 (ja) セフエムまたはベナム化合物の製造法
EP0759436B1 (en) Process for the preparation of beta-lactam derivative
IE50637B1 (en) Novel process for the preparation of 6-aminopenicillanic acid 1,1-dioxide and its salts
US3868364A (en) Improved process for producing penicillin compound
US4223134A (en) Process for preparing cephalosporin antibiotics
KR810000637B1 (ko) 세팔로스포린 화합물의 제조법
EP0876377A1 (en) Process for the preparation of cephalosporins via reductive dicarbonyl cyclization induced by trialkyl phosphite of 4-thioazetidinone derivatives obtained from penicillins
EP0574784B1 (en) Process for preparing (1'R,3S,4R)4-acylthio azetidinones
KR810000635B1 (ko) 세팔로스포린 화합물의 제조법
KR810000636B1 (ko) 세팔로스포린 화합물의 제조법
HU196412B (en) Process for production of penicillin-acid-penicillakiroloximethil-esthers

Legal Events

Date Code Title Description
HU90 Patent valid on 900628
HMM4 Cancellation of final prot. due to non-payment of fee