HU184588B - Method and apparatus for separating medium into components of different density - Google Patents
Method and apparatus for separating medium into components of different density Download PDFInfo
- Publication number
- HU184588B HU184588B HU823397A HU339782A HU184588B HU 184588 B HU184588 B HU 184588B HU 823397 A HU823397 A HU 823397A HU 339782 A HU339782 A HU 339782A HU 184588 B HU184588 B HU 184588B
- Authority
- HU
- Hungary
- Prior art keywords
- vortex
- vortexes
- separating
- parallel
- rotation
- Prior art date
Links
Classifications
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B04—CENTRIFUGAL APPARATUS OR MACHINES FOR CARRYING-OUT PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES
- B04C—APPARATUS USING FREE VORTEX FLOW, e.g. CYCLONES
- B04C1/00—Apparatus in which the main direction of flow follows a flat spiral ; so-called flat cyclones or vortex chambers
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B04—CENTRIFUGAL APPARATUS OR MACHINES FOR CARRYING-OUT PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES
- B04C—APPARATUS USING FREE VORTEX FLOW, e.g. CYCLONES
- B04C7/00—Apparatus not provided for in group B04C1/00, B04C3/00, or B04C5/00; Multiple arrangements not provided for in one of the groups B04C1/00, B04C3/00, or B04C5/00; Combinations of apparatus covered by two or more of the groups B04C1/00, B04C3/00, or B04C5/00
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B04—CENTRIFUGAL APPARATUS OR MACHINES FOR CARRYING-OUT PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES
- B04C—APPARATUS USING FREE VORTEX FLOW, e.g. CYCLONES
- B04C5/00—Apparatus in which the axial direction of the vortex is reversed
- B04C5/08—Vortex chamber constructions
- B04C5/081—Shapes or dimensions
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B04—CENTRIFUGAL APPARATUS OR MACHINES FOR CARRYING-OUT PHYSICAL OR CHEMICAL PROCESSES
- B04C—APPARATUS USING FREE VORTEX FLOW, e.g. CYCLONES
- B04C5/00—Apparatus in which the axial direction of the vortex is reversed
- B04C5/24—Multiple arrangement thereof
- B04C5/28—Multiple arrangement thereof for parallel flow
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B07—SEPARATING SOLIDS FROM SOLIDS; SORTING
- B07B—SEPARATING SOLIDS FROM SOLIDS BY SIEVING, SCREENING, SIFTING OR BY USING GAS CURRENTS; SEPARATING BY OTHER DRY METHODS APPLICABLE TO BULK MATERIAL, e.g. LOOSE ARTICLES FIT TO BE HANDLED LIKE BULK MATERIAL
- B07B7/00—Selective separation of solid materials carried by, or dispersed in, gas currents
- B07B7/08—Selective separation of solid materials carried by, or dispersed in, gas currents using centrifugal force
- B07B7/086—Selective separation of solid materials carried by, or dispersed in, gas currents using centrifugal force generated by the winding course of the gas stream
Landscapes
- Physics & Mathematics (AREA)
- Geometry (AREA)
- Cyclones (AREA)
- Centrifugal Separators (AREA)
- Separation Of Solids By Using Liquids Or Pneumatic Power (AREA)
- Control And Other Processes For Unpacking Of Materials (AREA)
- Prostheses (AREA)
- Surgical Instruments (AREA)
Description
A találmány tárgya eljárás közeg különböző sűrűségű összetevőkre való szétválasztására, amihez centrifugális erőt és szabályozatlan örvényáramlást alkalmazunk és a nagyobb sűrűségű részecskéket az elválasztó örvény külső részén koncentráljuk, a kisebb sűrűségű részecskéket pedig az örvény forgástengelyének körzetében koncentráljuk.
A találmány tárgya továbbá berendezés közeg különböző sűrűségű összetevőkre való szétválasztására.
Ismeretesek különböző típusú örvényszétválasztók, mint például a ciklonok, amelyek örvénykorlátozó hengeres, illetve kúpos kialakításúak. Az örvény- vagy pergetőkamra általában síma felületű és a kamra fala folyamatos kialakítású az örvényáramlás irányában. Ilyen független működésű örvényszétválasztók párhuzamos egymásmellé helyezésével alakíthatók ki például a multiciklonok. Ilyen megoldást mutat be a 3 747 306 sz. USA szabadalom. Továbbá néhány szabadalmi közlemény olyan örvényszétválasztókat ismertet, amelyekben két szétválasztóörvény érintőlegesen össze van kapcsolva egymással, lehetővé téve bizonyos méretű részecskék áthaladását egyik szétválasztóörvényből a másikba.
Ismeretes továbbá olyan örvényrendszer, amelyben az összetevőire szétválasztandó közeget érintőlegesen táplálják két szétválasztóörvény közé. Erre hoz példát a 4 248 699 sz. USA szabadalom.
Ismert örvényszétválasztók hátránya, hogy a centrifugális erő a szétválasztandó közegörvényt a külső határoló felülethez nyomja. Ezáltal a súrlódás a szétválasztóörvény sebességét csökkenti és a falak közelében turbulenciát eredményez. A súrlódás és az ennek nyomában fellépő turbulencia jelentős energiaveszteséget okoz. Az alacsonyabb kerületi sebesség következtében a centrifugális erő és a szétválasztó erő csökken. Továbbá a tubrulencia a már szétválasztott közegrészeket újra összekeveri. A korábbi műszaki szinthez tartozó multiciklonok nagyméretűek és súlyosak. A súrlódás következtében fellépő energiaveszteségek miatt a forgalomban lévő örvényszétválasztókkal nehéz olyan nagy örvénysebességet elérni, amely például gázoknak gázkeverékekből történő szétválasztásához szükséges. A súrlódás a sebesség növekedésével számottevően nő. A súrlódás fékező hatása miatt az összetevőire szétválasztandó közeg nem marad forgásban és ezáltal a szétválasztás periódusa hosszú.
A közeg kifejezés alatt ömlesztett porszerű és rostos szilárd anyagokat, folyadékokat, folyadékcseppeket és gázokat, továbbá ezek keverékét értjük. Ugyanúgy a ,részecske” szó alatt szilárd anyagrészeket, folyadékcseppeket, folyadékmolekulákat vagy gáz atomokat értünk. A szétválasztó kamra jelentése a különböző örvénykamrákon túl kiterjed az áramlási csövekre, valamint az áramlási kamrákra, ahol a centrifugális erő révén a szétválasztás lezajlik.
A találmány feladata a fenti hiányosságok kiküszöbölése, azaz, a közegrészecskék szétválasztásának tökéletesítése, amelyet jobb hatásfok jellemez, mint az ismert megoldásokat.
A találmány feladata továbbá az adott közeget különböző sűrűségű összetevőkre bontó berendezés továbbfejlesztése, amely az ismert megoldásoknál lényegesen jobb hatásfokkal működik.
A találmány alapja az a felismerés,hogy a kitűzött feladat megoldódik, ha a szétválasztó örvény és a külső határolófelületei között a súrlódást csökkentjük, továbbá a szétválasztó örvényben hullámmozgást hozunk létre.
A találmány alapja továbbá az a felismerés, hogy a szétválasztó örvények, örvénykamrák és áramláselosztók meghatározott elrendezésével a kitűzött feladat megoldódik.
A kitűzött feladatot a találmány szerint úgy oldottuk meg, hogy érintőlegesen kettő vagy több szétválasztó örvényt helyezünk el párosával egymás mellett, a szomszédos örvényeket ellentétes forgásiránnyal alakítjuk ki és 0-90°-os szög alatt ütköztetjük.
Célszerű az olyan foganatosítási mód az egyszerű megvalósíthatóság miatt, amelynél a szétválasztó örvények forgásközéppontjaiból tengelyirányból nézve szabályos négyzethálót alkotunk és így az egymás melletti szétválasztó örvényekből örvényrendszert építünk fel.
A technológia egyszerűsítése szempontjából előnyös az olyan kiviteli alak, amelynél az egymás melletti szétválasztó örvényekből álló örvénylési rendszert úgy alakítjuk ki, hogy a szétválasztó örvény körül kerülete mentén további szétválasztó örvényeket helyezünk el.
A technológia továbbfejlesztése szempontjából előnyös az olyan foganatosítási mód, hogy az egymás melletti szétválasztó örvényekből álló örvényrendszert úgy alakítjuk ki, hogy a szétválasztó örvények foigásközéppontjait szimmetrikusan helyezzük el az egyik forgásközépponthoz képest.
Továbbá a kitűzött feladatot a találmány szerint úgy oldottuk meg, hogy párhuzamos örvény szétválasztok örvénykamrái párosával, részben egymással érintkezőén ütközőterületekkel vannak kialakítva, ahol a párhuzamos szétválasztó örvények forgásiránya ellenkező.
A találmány szerinti eljárást a továbbiakban foganatosítási példa segítségével ismertetjük.
Az eljárással a szétválasztó örvény és az azt határoló külső felület közötti érintkezést csökkentjük és azon hátrányokat küszöböljük ki, amelyek ezen kontaktusból adódnak.
Ezért a szétválasztó örvény külső határoló felületét vagy egy részét eltávolítjuk. A külső határoló felület támasztó funkcióját, amely a szétválasztó örvényt befelé tereli, az egymás mellett működő két szétválasztó örvény helyettesíti, amelyek forgás közben egymást belső részük irányába terelik. A kis szöget bezárva egymásba futó szétválasztó örvények nem hoznak létre turbulenciát és közöttük súrlódás gyakorlatilag nincs, feltéve, hogy forgásuk kerületi sebessége azonos. Az eljárással megoldjuk továbbá, hogy a szétválasztandó közegben az örvény sugárirányában hullámmozgást keltsünk az örvények ütközésénél. A sugárirányú hullámmozgás elősegíti a különböző sűrűségű közegrészecskék szétválasztását. Az ütközési pontokat egymástól azonos távolságra kialakítva, az örvényben szabályos hullámmozgás hozható létre, amely gyakorlatilag a forgás sugárirányában terjed, és a szétválasztandó közegrészecskéket váltakozva hozza egymáshoz közelebb, illetve távolabb a forgási sugárirányában. A külső kerületről sugárirányban befelé irányuló impulzus nagyobb sebességet adhat a könnyebb részecskéknek, mint a nehezebbeknek, amelyeknek tehetetlensége, illetve a rájuk ható centrifugális erő egyaránt nagyobb.
A találmány szerinti berendezést az alábbiakban rajzon, kiviteli példák segítségével ismertetjük.
A rajzon az 1. ábra a találmány szerinti örvényrendszer, egymás mellett párosával elhelyezett szétválasztó örvényekkel, egymás oldalával érintkezőleg,
184 588 a 2, ábra a találmány szerinti örvényrendszer, amelyben az örvények keresztmetszete ellipszis alakú, a 3. ábra a találmány szerinti ciklonrendszer oldalnézete, a 4. ábra a 3. ábra IV-IV. vonalával jelzett metszet, az 5. ábra a találmány szerinti ciklonrendszer forgástengely menti metszete, a 6. ábra az 5. ábra VI-VI. vonalával jelzett metszete, a 7. ábra az áramláselosztó egyik kiviteli alakjának axonometrikus képe, a 8. ábra az áramláselosztó másik kiviteli alakjának axonometrikus képe, a 9. ábra a 8. ábrán bemutatott áramláselosztó keresztmetszeti változata, a 10. ábra az áramláselosztó 8. ábra szerinti alakjának forgástengely menti metszete, a 11. ábra a 6. ábra szerinti tangenciális közegellátó egyik kiviteli alakja oldalnézetben, a 12. ábra a találmány szerinti ciklonrendszer perspektivikus képe, ahol az örvények kúposak, a 13. ábra az áramláselosztók axonometrikus képe egy ciklonrendszerben, ahol az örvények kúposak, a 15. ábra a találmány szerinti örvénykamra rendszer, amelyben az egyik örvénykamra kerülete mentén további örvénykamrákkal van körülvée, aló. ábra a találmány szerinti ciklonrendszer axonometrikus képe, amelyikben a közegellátás a ciklon közepén van megoldva, a 17. ábra centrifuga keresztmetszeti képe, amelynek forgástengelye körül, kerülete mentén helyezkedik el a találmány szerinti ciklonrendszer, a 18. ábra a 17. ábra tengelymenti, XVIII.-XVIII. vonallal jelzett metszete, a 19. ábra a találmány szerinti ciklon tengelymenti metszete, amelyben az örvények kúposak, az egyes örvények közötti közbülső falak nélkül, a 20. ábra a kisebb áramláselosztó működési elve és a közelében levő örvények.
Az 1. ábrán a találmány szerinti örvénykamra rendszer látható, ahol egymás mellett szabályos négyzetháló alakban 10 örvénykamrák helyezkednek el. A 10 örvénykamrákat vagy szétválasztó tereket egymás oldalával (hengeralkotók mentén) érintkezőleg úgy alakítjuk ki, hogy a négyzetháló belsejében lévő kamrák falfelületének mintegy felét eltávolítjuk. Az eltávolított falfelületek helyén 40 ütközőterületet alakítottunk ki, ahol a különböző kamrák 2 örvényei egymásba futnak. Az 1. ábrán bemutatott esetben az örvények száma 4x4, de az örvénykamra rendszert kialakíthatjuk tetszőleges számú 2 szétválasztó örvényből, amelyeket egymás mellett párosával, egymás oldalával érintkezőleg helyezzük el. Az
1. ábrán látható, hogy az örvények között 39 áramláselosztók maradnak, amelyek négyoldalú keresztmetszetűek és méretük változó lehet. A 39 áramláselosztók formája szintén változhat. Például a hullámos felületkialakítás elősegíti a hullámmozgást.
A 2. ábra a találmány szerinti olyan örvényrendszert mutat, ahol 2 szétválasztó örvények ellipszis alakúak a sugárirányú impulzusok felerősítése céljából. A 2. ábra szerinti esetben az ellipszis nagytengelyei egymásra merőlegesek. Váltakozva egy ellipszis nagytengelyét párhuzamosan alakíthatjuk ki. A találmány szerinti örvényrendszert felépíthetjük akár más formájú örvényekből, például lekerekített oldalú háromszöghöz vagy négyszöghöz hasonlókból.
A 3. ábrán a találmány szerinti örvényrendszer oldalirányú metszete látható 4x4 ciklonból kialakított örvényrendszerrel. Az ábrán a ciklonok közegbevezetését nem ábrázoltuk. Az elválasztandó közeg bevezetését a ciklonokba tengely- vagy érintő irányban oldhatjuk meg. Az ábrán a szétválasztott közegrészek kivezetése tengelyirányú, de érintőleges kivezetése ugyan csak kialakítható.
A 4. ábrán egy örvényrendszer metszete látható a 3. ábra IV-IV vonala mentén, ahol az egyes 10 örvénykamrák azonos méretűek. Ez előnyös az ütközési impulzus szempontjából, amely a különböző örvényekben azonosan alakul. Ebben az esetben a 39 áramláselosztót négy síma hengeres felület határolja.
Az 5. ábrán egy örvényrendszer metszete látható a 12 tangenciális bevezető csővel, amely bevezetést 2 szétválasztó örvények közé illesztjük.
A 6. ábrán ugyanazon 12 tangenciális bevezetőcsöveket felülnézetben láthatjuk az 5. ábra VI-VI vonala menti metszetéről.
A 7. ábrán a 39 áramláselosztó látható, amelyet az örvények áramlási irányában éles bordák közötti csatornaszerű hornyokkal alakítottunk ki. Ilyen csatornaszerű kialakítással oldható meg, hogy 2 szétválasztó örvény tengelykeresztmetszeti alakját a forgás különböző fázisaiban módosítsunk. Az egyes 2 szétválasztó örvények 40 ütközőterületén belül az örvények áthatása síkfelület, azaz a 2 szétválasztó örvény tengelymetszete lineáris. Amint a közegrészecskék a 39 áramlásélosztóhoz érkeznek, az a szóbanforgó részecskéket részben tengelyirányú mozgásra készteti. Ezáltal a különböző sűrűségű közegrészecskék könnyebben haladhatnak el egymás mellett a szétválasztásnak megfelelő irányban. Az áramláselosztó szintén lehet kör- vagy ellipszis keresztmetszetű.
A 8, 9, és 10. ábrán bemutatott 39 áramláselosztó tengelykeresztmetszete hullámos formájú. A hullámgerincek között mélyedések vannak, amelyekbe 2 szétválasztó örvények kényszerülnek. A szabályozott 2 szétválasztó örvény tengely- és sugárirányban egyaránt javítja a szétválasztást.
All. ábrán az 5. és 6. ábrán jelölt tangecniális bevezetőcső illesztésének részletes elrendezési vázlata látható.
A 12. és 13. ábrán a kúpos örvénykamrák összeállításának egyik kiviteli alakja látható. A 40 ütközési terület szélessége szükség szerint határozható meg. A 39 áramláselosztók sírna kúpos felületűek, hullámosítottak, vagy bordázott kialakításúak lehetnek 2 örvény haladási irányában, vagy tengelyirányban hornyos kialakításúak.
A 15. ábrán látható a találmány szerinti örvényrendszer olyan kiviteli alakja, ahol egy nagyobb 2 elválasztó örvény kerülete mentén számos kisebb 2 elválasztó örvény helyezkedik el. A 40 ütközőterületen belül a nagyobb 2 szétválasztó örvény és a kisebb 2 szétválasztó örvények kerületi sebessége azonos, a kisebb 2 szétválasztó örvények kerületi sebessége azonos, a kisebb 2 szétválasztó örvények szögsebessége nagyobb. A kisebb 2 szétválasztó örvény centrifugális erejét csökkenti a nagyobb 2 szétválasztó örvényhez viszonyított kisebb tömege, másrészt a kisebb 2 szétválasztó örvénynek a nagyobb 2 szétválasztó örvényhez viszonyított kisebb sugara növeli centrifugális erejét. Ezáltal a különböző méretű 2 szétválasztó örvények centrifugális erejüket illető3
-3184 588 en egyensúlyban vannak. A 15. ábra szerinti kiviteli példa esetében a nagyobb 2 szétválasztó örvény közegrészecskéi 18 alkalommal ütköznek egy fordulat alatt. A nagyobb 2 szétválasztó örvény külső kerületén tangendálisan elhelyezkedő 40 ütköző területek hossza azonos, a 40 ütköző területek közötti kerületi ív hosszával. Ezáltal a nagyobb 2 szétválasztó örvényt szabályos hullámmozgásba hozzuk.
A 16. ábrán látható a találmány szerinti örvényrendszer, ahol a ciklonok tengelyirányban lépcsőzetes elrendezésűek. A szétválasztandó közeget a legfelső középső ciklonba vezetjük be, amelyből a közegrészecskék áthaladhatnak részben az alacsonyabban elhelyezett ciklonokba a 40 ütközőterületeken keresztül. Az alacsonyabban lévő ciklonokba áthaladva a közegrészek nagyobb sűrűségüknél fogva a 10 örvénykamrák felső részén helyezkednek el. A tengelyirányban különböző szinteken elhelyezett ciklonokból kisebb és nagyobb sűrűségű különböző mértékben koncentrálódott közegrészek nyerhetők a 13 és 14 tangenciális kivezető csöveken keresztül. Ezek közül néhány a középső ciklonon újra átáramoltatható a 12 tangenciális bevezetőcsővel a hatékony koncentráció céljából. A különböző szinteken elhelyezett ciklonok 13 és 14 tangenciális kivezetőcsöve méretének és nyomásának szabályozásával lehetséges a különböző ciklonok közegrészecske összetételének szabályozása. Eszerint lehetséges olyan ciklonrendszerek építése, ahol a középső ciklont 3, 4, 5 stb. ciklon veszi körül szabályos közökkel és az utóbbi ciklonok további ciklonokkal vannak összekötve.
A 17. ábrán látható a találmány szerinti olyan ciklon rendszer, amely egy centrifuga kerülete mentén a 490 forgástengely körül van elhelyezve. A centrifuga forgása a ciklonok forgásával együtt hullámmozgást hoz létre a ciklon örvényeiben, elősegítve a közegszétválasztást. A hullámmozgást elősegíti az a tény, hogy a szomszédos örvények egymással ütköznek.
A 18. ábrán egy centrifuga tengelymetszete látható. Az örvények 49 forgási tengelye és a centrifuga 490 forgási tengelye által bezárt szög a ciklonok kúposságától vagy hengerességétől függően, továbbá a 40 ütközési terület hosszától függően változhat.
A 19. ábrán a 2 kúpos szétválasztó örvények 49 forgástengelyeinek egymáshoz viszonyított szimmetrikus elrendezése látható tengelymetszetben, ahol a 2 szétválasztó örvények felső részéről az egyes örvények közötti falat eltávolítottuk. A 49 forgástengelyek négyzethálós elhelyezkedését a 47 örvénykamrafedél gömbfelszínén mérjük.
A 20. ábrán négy 2 szétválasztó örvény látható, amelyek között két 60 kisebb áramláselosztó van egy 39 nagyobb áramlásé losztó helyett. Ezáltal a 2 szétválasztó örvényekre vonatkozóan megállapított súrlódási felület kisebb lesz. A 2 szétválasztó örvények és a kisebb 60 áramláselosztók között ellenörvények alakulnak ki, amelyek oldalról támasztják a 2 szétválasztó örvényeket.
A találmány szerinti megoldás a felsorolt kiviteli példákon túl, a leírt alapelveknek megfelelően számtalan hasonló, konstrukcióban kivitelezhető.
A találmány szerinti megoldás előnye, hogy jelentősen csökken a szétválasztó örvény és a külső határoló felület közötti súrlódás. Kedvezőbb hatásfokkal hozható létre a közegrészecskéket szétválasztó centrifugális erő, továbbá a közegben kialakuló hullámmozgás a közegrészecskék jobb hatásfokú szétválasztását eredményezi.
Claims (16)
- Szabadalmi igénypontok1. Eljárás közeg különböző sűrűségű összetevőkre való szétválasztására, amihez centrifugális erőt és szabályozatlan örvényáramlást alkalmazunk és a nagyobb sűrűségű részecskéket az elválasztó örvény külső részén koncentráljuk, a kisebb sűrűségű részecskéket pedig az örvény forgástengelyének körzetében koncentráljuk, azzal jellemezve, hogy érintőlegesen kettő vagy több szétválasztó örvényt helyezünk el párosával egymás mellett, a szomszédos örvényeket ellentétes forgásiránnyal alakítjuk ki és 0-90°-os szög alatt ütköztetjük.
- 2. Az 1. igénypont szerinti eljárás foganatosítási módja, azzal jellemezve, hogy a szétválasztó örvények forgásközéppontjaiból tengelyirányból nézve szabályos négyzethálót alkotunk és így az egymás melletti szétválasztó örvényekből örvényrendszert építünk fel.
- 3. Az 1. igénypont szerinti eljárás foganatosítási módja, azzal jellemezve, hogy az egymás melletti szétválasztó örvényekből álló örvénylési rendszert úgy alakítjuk ki, hogy a szétválasztó örvény körül kerülete mentén további szétválasztó örvényeket helyezünk el.
- 4. Az 1. igénypont szerinti eljárás foganatosítási módja, azzal jellemezve, hogy az egymás melletti szétválasztó örvényekből álló örvényrendszert úgy alakítjuk ki, hogy a szétválasztó örvények forgásközéppontjait szimmetrikusan helyezzük el az egyik forgásközépponthoz képest.
- 5. Berendezés különösen az 1-4. igénypontok szerinti eljárás foganatosítására, azzal jellemezve, hogy párhuzamos örvényszétválasztók örvénykamrái (10) párosával, részben egymással érintkezőén ütközőterületekkel (40) varrnak kialakítva, ahol a párhuzamos szétválasztó örvények (2) forgásiránya ellenkező.
- 6. Az 5. igénypont szerinti berendezés kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a szétválasztandó közeget bevezető cső (12) az örvénykamrák (10) közötti ütközőterületekbe (40) van illesztve.
- 7. Az 5. igénypont szerinti berendezés kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy az örvénykamrák (10) szabályos négyzethálóban, egymással párhuzamosan vannak elhelyezve.
- 8. Az 5. igénypont szerinti berendezés kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy egy örvénykamra kerülete mentén további örvénykamrák (10) vannak elhelyezve.
- 9. Az 5-7. igénypontok bármelyike szerinti berendezés kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a kamrafalak (1) a párhuzamos örvénykamrák (10) között el vannak távolítva.
- 10. Az 5-7. igénypontok bármelyike szerinti berendezés kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy négy párhuzamos örvénykamra (10) között négyszög keresztmetszetű áramláselosztók (39) vannak.
- 11. Az 5-7. igénypontok bármelyike szerinti berendezés kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy négy párhuzamos örvénykamra (10) között kettő kisebb áramláselosztó (60) van,
- 12. Az 5-7. igénypontok bármelyike szerinti berendezés kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy négy párhuzamos örvénykamra (10) között kör keresztmetszetű áramláselosztó (39) van.
- 13. A 10-12. igénypontok bármelyike szerinti berendezés kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy az áramláselosztó (39) hornyos kialakítású a szétválasztó örvény (2) hullámterjedése irányában.184 588
- 14. A 10. igénypont szerinti berendezés kiviteh alakja, azzal jellemezve, hogy az áramláselosztó (39) bordá zott kialakítású a szétválasztó örvény (2) hullámterjedése irányában.
- 15. A 3. vagy 4. igénypont szerinti eljárás foganatosítására szolgáló berendezés kiviteli alakja, azzal jelle mezve, hogy az egymás melletti örvénykamrák (10) tengelyirányban lépcsőzetes elrendezésűek.
- 16. Az 1. igénypont szerinti eljárás foganatosítására szolgáló berendezés kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy g a berendezés örvénykamrái a centrifuga forgástengelye körül és kerülete mentén vannak elhelyezve.21 db ábra
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
FI813387A FI64746C (fi) | 1981-10-29 | 1981-10-29 | Foerfarande och anordning foer separering av ett medium i komponenter med olika partikelmassor |
Publications (1)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
HU184588B true HU184588B (en) | 1984-09-28 |
Family
ID=8514807
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
HU823397A HU184588B (en) | 1981-10-29 | 1982-10-25 | Method and apparatus for separating medium into components of different density |
Country Status (22)
Country | Link |
---|---|
JP (1) | JPS5884066A (hu) |
KR (1) | KR840001852A (hu) |
AR (1) | AR229288A1 (hu) |
AU (1) | AU562355B2 (hu) |
BE (1) | BE894830A (hu) |
BR (1) | BR8206269A (hu) |
CA (1) | CA1205422A (hu) |
DD (1) | DD204037A5 (hu) |
DE (1) | DE3239109A1 (hu) |
DK (1) | DK157784C (hu) |
ES (1) | ES8400034A1 (hu) |
FI (1) | FI64746C (hu) |
FR (1) | FR2515528B1 (hu) |
GB (1) | GB2108409B (hu) |
HU (1) | HU184588B (hu) |
IT (1) | IT1158376B (hu) |
NL (1) | NL8204151A (hu) |
NO (1) | NO155915C (hu) |
PL (1) | PL238800A1 (hu) |
SE (1) | SE453966B (hu) |
SU (1) | SU1163800A3 (hu) |
ZA (1) | ZA827524B (hu) |
Families Citing this family (13)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
FI65920C (fi) * | 1983-01-21 | 1984-08-10 | Nobar Ky | Foerfarande och anordning foer separering av ett medium i olika komponenter |
GB2152856B (en) * | 1984-01-24 | 1987-11-25 | Coal Ind | Improvements in or relating to classification and/or grading |
FI78400C (fi) * | 1986-02-12 | 1989-08-10 | Ahlstroem Oy | Foerfarande foer separering av ett vaetskeformigt medium genom tyngdkraften i olika komponenter. |
DE3627539A1 (de) * | 1986-08-13 | 1988-02-18 | Piller Gmbh Co Kg Anton | Fliehkraftstaubabscheider mit einer mehrzahl von zyklonen |
JPH01141140A (ja) * | 1987-11-27 | 1989-06-02 | Suzuki Motor Co Ltd | 自動車の天井内装材構造 |
FI86964C (fi) * | 1990-10-15 | 1992-11-10 | Ahlstroem Oy | Reaktor med cirkulerande fluidiserad baedd |
US5281398A (en) * | 1990-10-15 | 1994-01-25 | A. Ahlstrom Corporation | Centrifugal separator |
DE19540488C2 (de) * | 1995-10-20 | 1999-08-19 | Schatz | Verfahren und Einrichtung zur Trennung von mit Feststoffen beladenen Suspensionen |
KR101073503B1 (ko) | 2004-09-04 | 2011-10-17 | 삼성전자주식회사 | 진공청소기 |
US8978197B2 (en) | 2009-03-13 | 2015-03-17 | Lg Electronics Inc. | Vacuum cleaner |
EP1949842B1 (en) | 2007-01-24 | 2015-03-04 | LG Electronics Inc. | Vacuum cleaner |
US8528163B2 (en) | 2009-02-12 | 2013-09-10 | Lg Electronics Inc. | Vacuum cleaner |
CN110841378B (zh) * | 2019-12-16 | 2023-07-04 | 华中科技大学 | 一种用于提高物理团聚效果的整流装置 |
Family Cites Families (7)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
GB613363A (en) * | 1946-06-22 | 1948-11-25 | Howden James & Co Ltd | Improvements in or relating to centrifugal separators |
GB894417A (en) * | 1959-01-28 | 1962-04-18 | Hermann Jaeckering | Centrifugal separators for separating or grading solid mixtures |
FR1378555A (fr) * | 1963-12-24 | 1964-11-13 | Kloeckner Humboldt Deutz Ag | Mélangeur ou échangeur de chaleur pour matières gazeuses, liquides ou solides à grain fin |
GB1410704A (en) * | 1971-12-06 | 1975-10-22 | Messerschmitt Boelkow Blohm | Method of and apparatus for centrifugally separating matter suspended in a gaseous or liquid medium |
US3754655A (en) * | 1972-02-07 | 1973-08-28 | Bird Machine Co | Vortex-type slurry separator |
CA974449A (en) * | 1973-06-29 | 1975-09-16 | William C. Leith | Rotating concentric "homogeneous turbulence" gas scrubber |
GB1486221A (en) * | 1974-01-29 | 1977-09-21 | Robertson Co H H | Apparatus for separating solid and/or liquid particles from a gaseous stream |
-
1981
- 1981-10-29 FI FI813387A patent/FI64746C/fi not_active IP Right Cessation
-
1982
- 1982-10-12 DK DK449482A patent/DK157784C/da active
- 1982-10-14 AU AU89371/82A patent/AU562355B2/en not_active Ceased
- 1982-10-14 ZA ZA827524A patent/ZA827524B/xx unknown
- 1982-10-20 CA CA000413839A patent/CA1205422A/en not_active Expired
- 1982-10-20 AR AR291128A patent/AR229288A1/es active
- 1982-10-21 IT IT02930/82A patent/IT1158376B/it active
- 1982-10-22 DE DE19823239109 patent/DE3239109A1/de active Granted
- 1982-10-25 GB GB08230368A patent/GB2108409B/en not_active Expired
- 1982-10-25 HU HU823397A patent/HU184588B/hu unknown
- 1982-10-25 SE SE8206029A patent/SE453966B/sv not_active IP Right Cessation
- 1982-10-26 SU SU823505399A patent/SU1163800A3/ru active
- 1982-10-27 NO NO823570A patent/NO155915C/no unknown
- 1982-10-27 BE BE0/209346A patent/BE894830A/fr not_active IP Right Cessation
- 1982-10-27 BR BR8206269A patent/BR8206269A/pt unknown
- 1982-10-27 NL NL8204151A patent/NL8204151A/nl not_active Application Discontinuation
- 1982-10-28 ES ES516916A patent/ES8400034A1/es not_active Expired
- 1982-10-28 FR FR8218120A patent/FR2515528B1/fr not_active Expired
- 1982-10-28 DD DD82244339A patent/DD204037A5/xx unknown
- 1982-10-29 PL PL23880082A patent/PL238800A1/xx unknown
- 1982-10-29 KR KR1019820004882A patent/KR840001852A/ko unknown
- 1982-10-29 JP JP57191739A patent/JPS5884066A/ja active Granted
Also Published As
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
US4389307A (en) | Arrangement of multiple fluid cyclones | |
HU184588B (en) | Method and apparatus for separating medium into components of different density | |
EP2076335B1 (en) | Vortex cyclone separator with aqueous stream injectors | |
US3338035A (en) | Parallel plate deflection type separator | |
RU2447925C2 (ru) | Каплеотделитель | |
US4001121A (en) | Centrifugal treatment of fluids | |
FI65920C (fi) | Foerfarande och anordning foer separering av ett medium i olika komponenter | |
EP0249023B1 (de) | Wirbelkammerabscheider | |
MXPA03011692A (es) | Un sistema para separar un componente liquido inmicible arrastrado de un flujo de gas humedo. | |
US3977977A (en) | Separating device | |
US3261593A (en) | Fluid mixing process and apparatus | |
US5972062A (en) | Device for separating liquid droplets from a gaseous flow and/or for material and heat exchange | |
CA2167788A1 (en) | Method and apparatus for separating a heavier phase from a lighter phase in a material flow by centrifugal force | |
US7967885B2 (en) | Liquid/gas separator | |
US3563454A (en) | Method of and apparatus for separating the various phases of a fluid mixture | |
HU212086B (en) | Dipping pipe for material separating devices | |
JPS58133852A (ja) | 媒質の分離方法および装置 | |
US4231771A (en) | Dispersoid separation method and apparatus | |
US8673039B2 (en) | Enhanced vane bundle design | |
KR880012273A (ko) | 여러 상의 혼합물의 원심 분리 방법 및 장치 | |
RU2819218C1 (ru) | Газожидкостный распределитель | |
FI67665B (fi) | Foerfarande och anordning foer separering av ett medium i komponenter med olika partikelmassor | |
JP2602772Y2 (ja) | サイクロン分離器 | |
SU1579549A1 (ru) | Роторный аппарат | |
SU1169694A1 (ru) | Роторно-дисковый массообменный аппарат |