HU181519B - Eljárás áru hőre lágyuló műanyag fóliába történő csomagolására - Google Patents

Eljárás áru hőre lágyuló műanyag fóliába történő csomagolására Download PDF

Info

Publication number
HU181519B
HU181519B HUKO002770A HU181519B HU 181519 B HU181519 B HU 181519B HU KO002770 A HUKO002770 A HU KO002770A HU 181519 B HU181519 B HU 181519B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
foil
films
film
air
thermoplastic
Prior art date
Application number
Other languages
English (en)
Inventor
J Sandor Kovats
Kazmer Kassay
Original Assignee
J Sandor Kovats
Kazmer Kassay
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by J Sandor Kovats, Kazmer Kassay filed Critical J Sandor Kovats
Priority to HUKO002770 priority Critical patent/HU181519B/hu
Publication of HU181519B publication Critical patent/HU181519B/hu

Links

Landscapes

  • Vacuum Packaging (AREA)
  • Containers And Plastic Fillers For Packaging (AREA)

Description

A találmány tárgya eljárás áru hőre lágyuló műanyag fóliába történő csomagolására, amely eljárás előnyösen olyan területen alkalmazható, ahol egyszer lazább, másszor feszesebb burkolatú csomag kialakítása a feladat a csomag alakját meghatározó egyéb fizikai paraméterek, így a vákuumszívás mértéke, stb. változatlanul tartása mellett. A találmány szerinti eljárás során a csomagolandó árut hőre lágyuló alsó fóliába helyezzük, föléje hőre lágyuló felső fóliát vezetünk. A felső fóliát hőkezeljük, a fóliák közül a levegőt eltávolítjuk, ezáltal a felső fóliát az árut közrefogva az alsó fóliára illesztjük. A képlékeny felső fólia a hideg alsó fóliára rászívódva azzal összetapad és a közbezárt áruval a csomagot alkotja.
Az eljárás megfelelő minőségű csomagolást eredményező kivitelezéséhez, az árura igény szerint szorosabban vagy lazábban simuló burkolat kialakításához, valamint a csomagok hólyagosságának elkerüléséhez biztosítani kell, hogy a fóliák egymáshoz tapadása mindaddig ne következzen be, amíg mind a közrefogott, lezárásra kerülő térrészből az áru mellől a kívánt mennyiségű, mind az egymáshoz tapadó fóliafelületek közül a levegő maradéktalanul el nem távozik. Ennek elérésére több megoldás ismeretes.
Az egyik megoldás szerint, amelyet az 1.429.001 ljsz. angol szabadalmi leírás ajánl, az alsó, árut hordozó hőre lágyuló fóliát egyenítettlen, főként gödrösített felületűnek kell megválasztani, vagy előzetes hőkezeléssel és vákuumszívással gödrösített felületűvé kell alakítani, hogy a két fólia egymással érintkezésekor az összezáródás mindaddig ne következzen be, amíg a gödrösített felület által formált légjáratokon keresztül a kívánt — vákuum által meghatározott — meny181519 nyiségü levegő nem távozik. Az eljárás hátrányossága, hogy a légjáratok záródása nem mindig tökéletes, és így a kész csomag hólyagos maradhat, hermetizáltsága, valamint nedveSségállósága korlátozott mértékű. Az eljárás további hát5 rányosságát képezi a gödrösített felületű fólia költségessége, vagy a fólia előformázásának költségessége, illetve nehézkes kivitelezhetősége.
Egy másik megoldásnál, amelyet az 1.412.375 ljsz. angol szabadalmi leírás ajánl, az önmagában ismert rászívásos csomagolási eljárás időtartamára ideiglenes légjáratokat alakítanak ki. Ezt oly módon valósítják meg, hogy az árut hordozó hőre lágyuló anyagú alsó fóliát hálós vagy rácsos tartóra fektetik és a tartó alá rugalmas alátétet helyeznek, s így végzik el a csomagolást. A tartó az alsó, árut hordozó fóliába a rugalmas alátét által meghatározott mélységig benyomódik, s ideiglenes légjáratokat alkotva elősegíti a kívánt mennyiségű levegő eltávolíthatóságát. A kész csomag tartóról eltávolítását követően az alsó fólia egyenetlensége lényegében megszűnik. Hátránya, hogy a kész csomag ho20 morodhat, a burkolata lazulhat, s a termék megtartása bizonytalanná válhat. További hátrányossága, hogy a fóliák tapadása ennél a megoldásnál sem mindenütt egyenletes, a fóliák között hólyagok maradhatnak. Az eljárás kivitelezésénél továbbá lényeges hátrányosság, hogy az alsó fólia tartó25 hoz ragadásának elkerülése végett a tartó, anyagát tekintve csak igen szűk körben választható meg, egyszerre jó hőszigeteíőképességű, antisztatikus anyagúnak kell lennie. Ilyen legismertebb anyag a teflon, amit a szabadalom is ajánl, de ennek alkalmazása az eljárást igen megdrágítja.
Az ismert eljárások közös jellemzője, hogy állandósított
-1181519 vagy ideiglenes légjáratok kialakításával igyekeznek a kívánt mennyiségű levegő eltávolítását biztosítani. A légjáratol alkalmazása ugyanakkor nem tökéletes zárás esetén hólyagosságot, a zárás minőségének csökkenését, a csomagolás lazulását, valamint a csomag hermetizáltságának csökkenését eredményezheti.
A csomagok alakját meghatározó, csomagban visszamaradó levegő mennyisége a levegő kiszívásához alkalmazott vákuum mértékének változtatásával is állítható. Hátránya azonban, hogy ez a megoldás csak viszonylag szűk határok közötti állítást tesz lehetővé, amit a fóliák szilárdsági jellemzői is korlátoznak és a csomag hólyagossá válását nem gátolja meg.
A találmány feladata az ismertetett hátrányosságok elkerülése végett egy olyan rászívásos csomagolási eljárás kidol gozása, amelynél egyrészt az egymáshoz zárásra kerülő hőre lágyuló anyagú fóliák közül a levegő, másrészt a fóliák közötti térből külön légjáratok kialakítása nélkül a kívánt mennyiségű levegő eltávolítható annak veszélye nélkül, hogy a fóliák egymáshoz tapadásának minősége a megkívánt alatt maradna, s egyben a csomagolt áru minden oldalról egyformán jól látható marad.
A találmány feladata továbbá az eljárás olyan kidolgozása, amely egyszerűen, olcsón és rövid idő alatt foganatosítható és amelynél az egymáshoz záródó fóliák közül eltávolításra kerülő levegő mennyiségét, s ezzel a fóliák között maradó levegő mennyiségét széles határok között egyszerűen tudjuk változtatni, ezáltal elő tudunk állítani olyan burkolatot, amely az árura a kívánt mértékben szorosan vagy lazábban illeszkedik.
A találmány feladata még az eljárás olyan kidolgozása, amely lehetővé teszi nemcsak az áru teljes terjedelmére kiterjedő hermetikus, vagy légcserementes csomagolás kialakítását, hanem az árunak csak egy részére kiterjedő mind légcserementes, mind légáteresztő burkolatként kialakított tartós csomagolását is, például látens állapotú növények, facsemeték, szőlő-oltványvesszők, stb. esetén.
A feladat találmány szerinti megoldásánál, áru hőre lágyuló műanyag fóliába történő csomagolása során az árut hőre lágyuló alsó fóliára helyezzük, föléje hőre lágyuló felső fóliát vezetünk, a felső fóliát hőkezeljük, a fóliák közül a levegőt eltávolítjuk, s ezáltal a felső fóliát az árut közrefogva az alsó fóliára illesztjük. Az eljárás lényege, hogy sík felső fóliát és sík alsó fóliát alkalmazunk, a felső fóliának az árut hordozó alsó fólia fölé fogásával zárt teret hozunk létre, ezzel egyidőben megkezdve, vagy ezt követően a felső fólia hőkezelését sugárzó hővel végezzük, s emellett a zárt térből szívással eltávolítani kívánt levegő mennyiségének függvényében az alsó fóliát síkméretben, főként szélességében a felső fóliánál kisebb méretűnek választjuk meg.
A találmány szerinti eljárás szempontjából az áru szóhasználat alatt bármilyen önmagában csomagolható, vagy hordozón, például tálcán elhelyezett és azzal együtt csomagolható alapanyagot, félterméket, készterméket vagy terményt értünk, beleértve a látens állapotú növényeket, illetve növényi részeket is.
A találmány szerinti eljárásnál egyező vagy eltérő hőre lágyuló fóliát, a mindenkori igényeknek megfelelően lakkozott, vagy kombinált fóliákat is alkalmazhatunk, amennyiben a képlékennyé hőkezelt felső fólia a hideg alsó fóliához jól hozzátapad. Az eljárás foganatosításához igen előnyös polietilén vagy PVC fóliát alkalmazni.
Az eljárás foganatosításánál minden egyes áru csomagolása esetében az áru alakjától függően előre megválasztjuk a sima felső fólia szélességét és ehhez a mérethez választjuk meg a burkolat kívánt alakjától függően a sík alsó fólia kisebb szélességű méretét. Ily módon, az eljárás által egyébként meghatározott hő- és vákuum paraméterek mellett az eltávolításra kerülő levegő mennyiségét állítjuk be a kívánt mértékben simuló burkolat kialakításához.
Az eljárás során a csomagolandó árut a hőre lágyuló alsó fóliára helyezzük, majd ismert módon hőre lágyuló felső fóliát vezetünk fölé. A felső fóliát az árut hordozó alsó fólia fölé fogjuk, célszerűen egy kerettel az alsó fóliát hordozó szerszámlaphoz zárjuk. Ezzel az árut és az alsó fóliát magába foglaló zárt teret létesítünk.
A felső fólia hőkezelését az alsó fólia fölé fogással egyidőben, vagy azt követően kezdjük meg és sugárzó hővel, célszerűen infrasugárzással végezzük. A hőkezelés hőmérsékletét a felső fólia anyagára jellemző, fóliafelületen mérhető lágyulási hőfokra állítjuk be.
A hőkezelés során a zárt térben lévő levegő is fölmelegszik és tágulva fölnyomja a felső fóliát. Ezzel és az ezt követő, meghatározott ideig tartó és meghatározott mértékű, a fóliaszélek között végzett vákuumszívással érjük el tapasztalataink szerint, hogy a zárt térből az előre meghatározott kívánt mennyiségű levegő távozzon el, s a képlékeny felső fólia az árut borítva és közrefogva ezt követően zárjon össze hólyagmentesen az alsó fóliával.
A két fóliafelület összetapadása ismert módon hő és nyomás együttes hatására jön létre, a hőkezeletlen hideg alsó fólia felületére a hőkezelt meleg felső fólia mintegy ráolvad és az érintkező felületek egymásba olvadva összehegednek.
Ugyanazon áruk esetén ugyanazon felső fóliával és különböző mértékben keskenyebb alsó fóliákkal egyező eljárási paraméterek, pl. hőkezelt fóliafelület nagysága, hőkezelési hőmérséklet, hőkezelési időtartam, vákuum mértéke, levegőszívás időtartama, stb. mellett végzett csomagolásoknál az áruk felületére eltérő mértékben simuló burkolatokat kapunk.
Egyes, főként hosszúkás alakú áruknál kívánatos olyan csomagolás kialakítása, amely az árunak csak egy vagy több részére kiterjedő védőburkolatot igényel. A találmány szerinti eljárás egy előnyös foganatosításánál az ilyen csomagolást úgy alakítjuk ki, hogy alsó fóliaként a védőburkolattal ellátni kívánt résznek vagy részeknek megfelelően egy vagy több, a védőburkolattal ellátni kívánt részek egymástól való távolságának megfelelő távolságra elhelyezett keskeny fóliát alkalmazunk. Az alsó fóliák szélességének összege kisebb, mint a felső fólia szélessége.
Más áruknál, például látens állapotú növényi részeknél a burkolat kellő rögzítettsége mellett kívánatos a szellőzés biztosítása. Az ilyen áruk csomagolásánál az egyik fóliaként légáteresztő fóliát, vagy az alsó fóliaként perforált fóliát alkalmazunk.
A találmány szerinti eljárás foganatosításánál a levegőt a felső fólia és az alsó fólia között szívjuk el. Több alsó fólia alkalmazásánál az előbbi elszívási helyen túlmenően az alsó fóliák között is, perforált alsó fólia esetén pedig továbbá a perforáción keresztül is szívhatunk el levegőt.
A találmány szempontjából az alsó fóliát hordozó felület kiképzése közömbös, lehet sima, hálós, rácsos vagy textilbetéttel ellátott, olyan anyagból kialakítva, amelyhez az alsó fólia a hőkezelés során nem tapad.
Kereskedelmi szempontból igen előnyös, ha az egyik fóliát a fóliák érintkeztetését megelőzően jelzéssel vagy mintázattal látjuk el. A csomag esztétikai hatása az egyik fólia festett, nyomott, mintázott vagy kasírozott fólia alkalmazásával növelhető.
A találmány szerinti eljárás előnye, hogy egyező eljárási
-2181519 paraméterek tartásával — amelyek általában a csomagolandó áru fajtájától függetlenek —, csupán az alsó fólia megválasztásával mind lazább, mind szorosabb burkolat egyaránt előállítható, s ezáltal ugyanazon berendezéssel többféle áru számottevő átállítási időveszteség nélkül olcsón és gyorsan csomagolható.
A találmány szerinti eljárást a továbbiakban részletesebben néhány példa bemutatásával ismertetjük.
1. példa
Csomagolandó áru: hengeres zárba való, kulcskarikafurattal ellátott kulcsok.
Felső fóliának sima felületű, alsó fóliának grafikai szitázó eljárással mintázott, áttetsző félkemény PVC fóliát (típusa: ONGROFOL KTG 2101 vagy KTT 2107; gyártja: Borsodi Vegyi Kombinát) választunk.
A felső fólia vastagsága 0,2 mm, szélessége 260 mm.
Az alsó fólia vastagsága 0,2 mm, szélessége 230 mm.
A kulcsokat szerszámlapra fektetett alsó fóliára távközösen helyezzük, majd a felső fóliát az alsó fólia fölé vezetjük, úgy, hogy a felső fólia az alsó fólia széleinél egyenlő mértékben túlnyúlik. A felső fóliát 240 * 340 mm belméretü kerettel a szerszámlaphoz zárjuk. Ezáltal a felső fólia és a szerszámlap által határoltan zárt teret létesítünk. A keret belmérete által meghatározott 240 x 340 mm-cs csómagolófelületen a felső fóliát infrasugárzással hőkezeljük.
A hőkezelés hőmérséklete a felső fólia felületén mérve: 85—90 C°.
A hőkezelés időtartama: 5 sec.
A hőkezelés megkezdésével egyidejűleg az alsó fólia széle és a felső fólia széle között vákuumszivást alkalmazunk.
A vákuumszívás mértéke: 740 Hgmm.
A vákuumszívás időtartama: 8 sec.
A kihűlt csomagot megvizsgálva azt tapasztaljuk, hogy a felső fólia az alsó fóliára jól záróan, hólyagmentesen, az egymással szembenlévő felületeken érintkezve tapad és a kulcsokat egyenként közrefogva, azok csomagoláson belüli elmozdíthatóságát gátlóan külön-külön jól rögzíti. A felső fólia az egyes kulcsokat lepelszerüen borítja, a kulcstoll hornyaiba, a hosszanti kulcs-hornyokba, valamint a kulcskarika-furatba nem nyomul be és lényegében az egyes kulcsok kontúrját kirajzolva a kontúron kivüleső felületen érintkezik az alsó fóliával.
A kapott csomag lazább, légcserementes.
2. példa
Az 1. példa szerinti eljárást ismételjük meg azzal az eltéréssel, hogy 210 mm szélességű alsó fóliát alkalmazunk.
A kihűlt csomagot megvizsgálva azt tapasztaljuk, hogy a felső fólia az alsó fóliára jól záróan, hólyagmentesen, az egymással szembenlévő felületeken érintkezve tapad és a kulcsokat egyenként közrefogva jól rögzíti. A felső fólia az egyes kulcsok felső és oldalsó felületére teljesen rásimul, a kulcstoll hornyokba, a hosszanti hornyokba, valamint a kulcskarika-furatba azok falaival érintkezve benyomul. Az egyes kulcsok lenyomata a felső fólián, körvonala pedig az alsó fólián kirajzolódva megjelenik és a felső fólia az alsó fóliával a körvonalon kivüleső felületen érintkezik.
A kapott csomag szoros, légcserementes és az alkalmazott vákuumszívás által meghatározott mértékben légmentes.
3. példa
Csomagolandó áru: golyóscsapágyak, külső csapágygyűrű átmérő 72 mm; szélesség 12 mm; belső csapágygyűrű belső átmérője 35 mm.
Felső fóliának az alsó fóliának egyaránt áttetsző, sima felületű lágy polietilén fóliát (gyártja: Tiszai Vegyi Kombinát) választunk.
A felső fólia vastagsága 0,04 mm, szélessége 820 mm.
Az alsó fólia vastagsága 0,04 mm, szélessége 780 mm.
A csapágyakat szerszámlapra fektetett alsó fóliára távközösen helyezzük, majd a felső fóliát az alsó fólia fölé vezetjük, úgy, hogy a felső fólia az alsó fólia széleinél egyenlő mértékben túlnyúlik. A felső fóliát 800 x 1000 mm belméretű kerettel a szerszámlaphoz zárjuk, ezáltal a felső fólia és a szerszámlap által határoltan zárt teret hozunk létre. A keret belmérete által meghatározott 800 x 1000 mm-es csomagolófelületen a felső fóliát infrasugárzással hőkezeljük.
A hőkezelés hőmérséklete a felső fólia felületén mérve: 140—150 C°.
A hőkezelés időtartama: 5 sec.
A hőkezelés megkezdését követően 1—2 sec. elteltével a felső fólia széle és az alsó fólia széle között vákuumszívást alkalmazunk.
A vákuumszivás mértéke: 720 Hgmm.
A vákuumszívás időtartama: 5 sec.
A kihűlt csomagot megvizsgálva azt tapasztaljuk, hogy a felső fólia az alsó fóliára jól záródóan, hólyagmentesen tapad. A felső fólia a csapágyakat egyenként körbefogva és takarva a csomagoláson belüli elmozdíthatóságot gátlóan külön-külön jól rögzíti. A felső fólia a csapággyal csak a külső csapágygyürü felső felületén, az alsó fóliával pedig lényegében csak a külső csapágygyürü által meghatározott körön kívül eső felületen érintkezik.
A kapott csomag lazább, légcserementes.
4. példa
A 3. példa szerinti eljárást ismételjük meg azzal az eltéréssel, hogy 700 mm szélességű alsó fóliát alkalmazunk.
A kihűlt csomagot megvizsgálva azt tapasztaljuk, hogy a felső fólia az alsó fóliára jól záróan, hólyagmentesen tapad. A felső fólia az egyes csapágyak felső és külső oldalsó felületére simul, a csapágy kosár mélyedéseibe belenyomul és a belső csapágygyürü belső falára rásimulva az alsó fóliához a furaton belül is tapad. A felső fólián a csapágy lenyomata, az alsó fólián a csapágy körvonala kirajzolódik.
A kapott csomag igen szoros, légcserementes és vákuumszívás által meghatározott mértékben légmentes.
5. példa
Csomagolandó áru: 5—15 mm vastagságú szabálytalan hosszúkás alakú kb. 750 mm hosszúságú szőlő-oltványveszsző.
A 3. példánál alkalmazott fóliákat választjuk, azzal az eltéréssel, hogy 600 mm szélességű sík alsó fóliát alkalmazunk.
A szőlő-oltványvesszőket szerszámlapra fektetett alsó fóliára keresztbe helyezzük, úgy, hogy a vesszők végén lévő talpgyökér, illetve nemesrügy az alsó fólián kívül esik. Az alsó fólia fölé felső fóliát vezetünk, úgy, hogy a felső fólia a vesszők végén egyenlő mértékben túlnyúlik. A felső fóliát
-3181519
800 x 1000 mm belméretű kerettel a szerszámlaphoz zárjuk, ezáltal a felső fólia és a szerszámlap által határolt zárt teret hozunk létre. A keret belmérete által meghatározott 800 x 1000 mm-es csomagolófelületen a felső fóliát infrasugárzással hőkezeljük.
A hőkezelés hőmérséklete a felső fólia felületen mérve: 140—150 C°.
A hőkezelés időtartama: 5 sec.
A hőkezelés megkezdését követően 1—2 sec elteltével a két fólia széle között vákuumszívást alkalmazunk.
A vákuumszívás mértéke: 720 Hgmm.
A vákuumszívás időtartama: 8 sec.
A kihűlt csomagot megvizsgálva azt tapasztaljuk, hogy a felső fólia a vesszőket az alsó fólia szélességében igen szorosan, a vesszők alakjának egyenetlenségeit követve körbefog- 15 ja és az alsó fóliához hólyagmentesen jól tapadva hozzázárja.
A vesszők alsó fólián túlnyúló részei szabadon maradnak.
A vesszőket a fóliák olyan szorosan rögzítik, hogy azok a fóliák között a kezelés, szállítás során nem mozdulnak el.
6. példa
Az 5. ábra szerinti eljárást ismételjük meg azzal az eltéréssel, hogy alsó fóliaként 680 mm szélességű fóliát alkalmazunk.
A kihűlt csomagot megvizsgálva azt tapasztaljuk, hogy a felső fólia a vesszőt az alsó fólia szélességében helyenként szorosabban, helyenként lazábban, a vessző alakjának egyenetlenségeihez kevésbé igazodóan fogja körbe és zárja az 30 alsó fóliához. A két fólia egymáshoz hólyagmentesen jól tapad. Ugyanakkor a vesszők a fóliák között elmozdíthatok, kismértékben elforgathatok.
7. példa
Az 5. példa szerinti eljárást ismételjük meg azzal az eltéréssel, hogy alsó fóliaként két, egymástól 300 mm távolságban megvezetett 150 mm szélességű alsó fóliát alkalmazunk és az alsó fóliák között is végzünk vákuumszívást.
A kihűlt csomagot megvizsgálva azt tapasztaljuk, hogy a 5 felső fólia az alsó fóliák szélességében a vesszőket szorosan körbefogva az alsó fóliákhoz hólyagmentesen jól tapad. Azok a vesszők, amelyeknél a fóliák által közrezárt vesszőszakasz szabálytalan alak, a fóliák között nem mozdíthatók el, míg a közrezárt szakaszon sima felületű szabályos alakú 10 vesszők kis mértékben elforgathatok.

Claims (4)

  1. Szabadalmi igénypontok
    1. Eljárás áru hőre lágyuló műanyag fóliába történő csomagolására, amely során az árut hőre lágyuló alsó fóliára helyezzük, föléje hőre lágyuló felső fóliát vezetünk, a felső fóliát hőkezeljük, a fóliák közül a levegőt eltávolítjuk, s ezáltal a felső fóliát az árut közrefogva az alsó fóliára illeszt20 jük, azzal jellemezve, hogy sík felső fóliát és sík alsó fóliát alkalmazunk, a felső fóliának az árut hordozó alsó fólia fölé fogásával zárt teret hozunk létre, ezzel egyidőben megkezdve, vagy ezt követően a felső fólia hőkezelését sugárzó hővel végezzük, s emellett a zárt térből szívással eltávolítani kívánt
    25 levegő mennyiségének függvényében az alsó fólia síkméretben, főként szélességben a felső fóliánál kisebb méretűnek választjuk meg.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti eljárás foganatositási módja azzal jellemezve, hogy több, szélességük összegét tekintve a felső fóliánál kisebb szélességet adó alsó fóliát alkalmazunk.
  3. 3. Az 1., 2. igénypontok bármelyike szerinti eljárás foganatosítási módja azzal jellemezve, hogy egyik fóliaként légáteresztő fóliát alkalmazunk.
  4. 4. Az 1—3. igénypontok bármelyike szerinti eljárás foga35 natosítási módja azzal jellemezve, hogy az egyik fóliát a fóliák érintkeztetését megelőzően jelzéssel vagy mintázattal látjuk el, vagy egyik fóliaként festett, nyomott, mintázott vagy kasírozott fóliát alkalmazunk.
HUKO002770 1976-02-14 1976-02-14 Eljárás áru hőre lágyuló műanyag fóliába történő csomagolására HU181519B (hu)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HUKO002770 HU181519B (hu) 1976-02-14 1976-02-14 Eljárás áru hőre lágyuló műanyag fóliába történő csomagolására

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HUKO002770 HU181519B (hu) 1976-02-14 1976-02-14 Eljárás áru hőre lágyuló műanyag fóliába történő csomagolására

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HU181519B true HU181519B (hu) 1983-10-28

Family

ID=10998022

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HUKO002770 HU181519B (hu) 1976-02-14 1976-02-14 Eljárás áru hőre lágyuló műanyag fóliába történő csomagolására

Country Status (1)

Country Link
HU (1) HU181519B (hu)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
FI56787C (fi) Anordning foer att foerbinda en folie med ett genom formsprutning framstaellt foeremaol
US5662970A (en) Sealed ornament of dried and pressed flower
US4114348A (en) Packaging techniques for semi-rigid packages
US3809602A (en) Saran adhered to butadiene-styrene polymers
CA2437221A1 (en) Processes for forming plastic, apparatuses for forming plastic, and articles made therefrom
ATE256972T1 (de) Verpackter süsswarenhohlkörper sowie verfahren zur herstellung eines verpackten süsswarenhohlkörpers
JPH0292636A (ja) 軟質シート被覆物品の製造方法
HU181519B (hu) Eljárás áru hőre lágyuló műanyag fóliába történő csomagolására
JPH0523580B2 (hu)
FR2372086A1 (fr) Emballage sous vide d'articles, notamment aliments, entre deux pellicules de matiere plastique
GB2287427B (en) Rubber articles
JPS6049091B2 (ja) 保護被膜付き凹凸模様を有する装飾材の製造方法
JP2000033646A (ja) 熱成形方法及び成形品
KR930009800A (ko) 건조압화 밀봉장식품 및 그 제조법
JP2903285B2 (ja) 湾曲したソーセージの製造方法
JP3966940B2 (ja) 裁断・縫製加工用素材及びその製造方法
JPS61277605A (ja) 固形化粧料の製造方法
JPS5946864B2 (ja) 果実用容器とその製造方法
JPS57102307A (en) Production of perforated container made of synthetic resin
ATE91617T1 (de) Verfahren zum herstellen geformter flexibler artikel aus schaumkunststoff.
JPS6139023B2 (hu)
JPS63317317A (ja) 無菌発泡食品容器の成形方法
JP2919117B2 (ja) 乾燥押し花密封板の製造法
JPS63122518A (ja) 網目状包装材の製造方法
JPS6049928A (ja) 表皮つき成形品の製造法