HU180804B - Arm rest for seats limiting the middle gangway of buses - Google Patents

Arm rest for seats limiting the middle gangway of buses Download PDF

Info

Publication number
HU180804B
HU180804B HU79KE1047A HUKE001047A HU180804B HU 180804 B HU180804 B HU 180804B HU 79KE1047 A HU79KE1047 A HU 79KE1047A HU KE001047 A HUKE001047 A HU KE001047A HU 180804 B HU180804 B HU 180804B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
armrest
parallelogram
hinged
actuator
extension
Prior art date
Application number
HU79KE1047A
Other languages
English (en)
Inventor
Kurt Kauer
Original Assignee
Kaessbohrer Fahrzeug Karl
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Kaessbohrer Fahrzeug Karl filed Critical Kaessbohrer Fahrzeug Karl
Publication of HU180804B publication Critical patent/HU180804B/hu

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B60VEHICLES IN GENERAL
    • B60NSEATS SPECIALLY ADAPTED FOR VEHICLES; VEHICLE PASSENGER ACCOMMODATION NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • B60N2/00Seats specially adapted for vehicles; Arrangement or mounting of seats in vehicles
    • B60N2/75Arm-rests
    • B60N2/763Arm-rests adjustable
    • B60N2/77Height adjustment
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B60VEHICLES IN GENERAL
    • B60NSEATS SPECIALLY ADAPTED FOR VEHICLES; VEHICLE PASSENGER ACCOMMODATION NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
    • B60N2/00Seats specially adapted for vehicles; Arrangement or mounting of seats in vehicles
    • B60N2/75Arm-rests
    • B60N2/753Arm-rests movable to an inoperative position
    • B60N2/76Arm-rests movable to an inoperative position in a recess of the cushion

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Aviation & Aerospace Engineering (AREA)
  • Transportation (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Seats For Vehicles (AREA)

Description

A találmány tárgya a használati állásból az ülésfelület alatt elhelyezhető és reteszelhető végállásába hozható kartámasz, az autóbusz középső közlekedőfolyosóját határoló és menetirányba néző ülések számára.
Ilyen fajtájú kartámaszt ismertet a 2 509 642. sz. NSZK közzétételi irat. A kartámasznak a háttámasz felé fordított végénél lehajlított szára van, amelynek hossza kb. fele a kartámasz használati állásának az ülésfelület alatt, attól oldalt fekvő helyzettől a háttámaszon mért távolságának.
A lehajlított szár szabad vége a háttámasz oldalsó keretében a kartámasz hosszirányában párhuzamosan futó tengely körül legalább 180°-kal forgattyúszerűen elforgatható és mindkét véghelyzetében automatikusan reteszelhetően van ágyazva. Ebből a célból a lehajlított szár szabad végén, ezzel mereven összekötött és a kartámasz hosszirányába nyúló csap van tengelyként felszerelve, amely egyrészt a háttámaszon vagy kereten és másrészt a csapon támaszkodó csavarrugó hatása ellenében az ülés elülső éle irányában tengelyirányban eltolhatóan és a kihúzott helyzetben forgathatóan van ágyazva. A csap a lehajlított szárba benyúló végének tartományában ékkel van ellátva, amely az oldalkeretben 180°-kal elforgathatóan van ágyazva. A kartámasz két véghelyzetének automatikus reteszelése érdekében a csapon egy, legalább egyik végével abból keresztirányban kinyúló, csapszeg van, amelyhez — a kartámasz minden véghelyzetében — a keret hátulsó ágyában egy horony tartozik, amelybe kapcsolódik. A csap kihúzott helyzetében a csapszeg a horonnyal nem kapcsolódik, úgyhogy a kartámasz 180°-kai a használati állásba vagy az alsó állásba forgatható el, amelyben a kartámasz oldalt és kissé az ülésfelület alatt helyezkedik el.
Ennek az ismert kartámasznak az állításához két fogantyúra van szükség. Először a kartámaszt a csavarrugó hatása ellenében az ülés elülső éle irányában ki kell húzni és ezután egy másik fogantyúval 180°-kai el kell fordítani. A kartámasznak a reteszelőhelyzetből való kihúzása azonban testi erőkifejtést cs a bizonyos irányban való elfordítása nagyobb karmozdulatokat igényel.
A találmány feladata, hogy a bevezetőben ismertetett fajtájú kartámaszt úgy fejlessze tovább, hogy egyszerű és gazdaságos módon keresztülvihető intézkedésekkel, mindennemű megerőltetés nélkül, a kartámasz egyetlen fogantyúval kényelmesen állítható és ugyanakkor automatikusan reteszelhető legyen.
Ennek a feladatnak a megoldásához a kartámasz paralelogramrudak segítségével a tartóállványnak az autóbusz középső közlekedőfolyosója felé mutató oldalkeretén elforgathatóan van vezetve és kb. hosszirányában futó és működtetőszerkezettel működtethető erőtároló által a két véghelyzetébe elforgathatóan és minden helyzetben reteszelhetően van kialakítva.
Az erőtároló működtetéséhez a kioldócsap lenyomásával, mint ismeretes, csak nagyon kis erő szükséges, amely a működtetőszerkezetre ujjnyomással fejthető ki. Ennek következtében a kartámasz felfelé vagy lefelé elfordul. A müködtetőszerkezet elengedésekor a dugattyúrúd mozgása megszakad, úgyhogy a kartámasz mindenkori helyzetében reteszelve van. Ehhez csupán egyetlen könnyű és kényelmes kézmoz
-1180804 dulatra van szükség. A paralelogramrudazat a kartámaszok számára pontos és megbízható vezetést biztosít.
Részleteiben a szerkezetet úgy alakítjuk ki, hogy az erőtároló kioldócsapjára ható működtetőszerkezet azerőtároló és paralelogramrudak elülső, illetve az ülés elülső éle felé fordított része a kartámasz belsejében van elhelyezve és a működtetőszerkezet és a paralelogramrudak elülső rcsze a kartámaszt alulról lezáró fenéklemezen van elhelyezve.
A kartámasz állítására szolgáló lényeges hajtáshelyek és csuklóhelyek így védetten vannak elhelyezve, úgyhogy különösen a csuklóhelyek nem tudnak elpiszkolódni. A kartámasz alsó oldalán elhelyezett, felcsavarozott fenéklemez leszerelésével az egyes hajtórészek gyorsan hozzáférhetővé tehetők. A hajtórészek nem igényelnek külön helyet.
A hajtórészeknek a kartámaszba való beépítése céljából az erőtároló dugattyúrúdjának a kartámasz elülső vége felé eső szabad vége egykarú emelőnek a toldatára van erősítve, amely távolabbi végével a fenéklemez toldatához van csuklósán csatlakoztatva és másik végéhez egyenlőtlenszárú működtetőemeltyű van csuklósán csatlakoztatva. Ennek hoszszabb szára a kartámasz elülső homlokfalából kiáll és rövid szára az erőtároló kioldócsapjának fejével dolgozik együtt.
A működtetőemeltyű rövid szárának nyugalmi helyzetét ütköző határolja.
A dugattyúrúd kinyúló kioldócsapot hordozó végének és a működtetőszerkezetnek a fenéklemez toldatához csuklósán csatlakoztatott egykarú emeltyűn való rögzítése következtében igen áttekinthető szerkezetet kapunk, amelynek helyigénye kicsi és amely adott esetben önmagában összeépíthető és összeépített egységként szerelhető fel a fenéklemezre.
A kartámasznak a mindenkori megfelelő ülésen való csuklós csatlakoztatása érdekében a paralelogramrudak a kartámasz felé eső végei a háttámaszpárna és üléspárna számára szolgáló tartóállvány oldalkeretei révén egymással csuklósán össze vannak kötve, míg másik végei egymástól kissé nagyobb távolságban a fenéklemez toldatához vannak csuklósán csatlakoztatva.
Ezenkívül a kartámasz elforgatható csatlakoztatása érdekében a mindenkor szóba jövő ülésen az alsó paralelogramrúd valamivel rövidebb, mint a felső paralelogramrúd és a fenéklemez toldata felé eső végénél a paralelogramrudakkal tompaszöget bezáró rövid emelőkarral van ellátva, amelyhez az erőtároló háza csuklópántszerűen van csatlakoztatva.
Ez az elrendezés a felső véghelyzetben a kartámasznak kissé előrefelé emelkedő helyzetet biztosít, amikor a hozzátartozó ülésfelülettel párhuzamos és ezért igen kényelmes. Az alsó paralelogramrúddal egy darabként összekötött emelőkar tompaszögét úgy választjuk meg, hogy a kartámasz elforgatásához kedvező forgatónyomatékot kapjunk.
Annak érdekében, hogy a kartámasznak pontosan behatárolt véghelyzetei legyenek, a paralelogramrudak minden véghelyzetéhez a tartóállvány oldalkeretén egy-egy ütköző tartozik. Az ülésfelület magasságában lefelé fordított kartámasz esetében az alsó paralelogramrúd az alsó ütközőnek és a felfelé fordított, használati helyzetben lévő kartámasznál a felső paralelogramrúd a felső ütközőnek ütközik neki.
A találmányt részletesebben a rajz alapján ismertetjük, amely a találmány szerinti kartámasz vázlatos oldalnézetét ábrázolja.
A rajzon teljes vonallal a kartámasz alsó, az ülésfelület alatti és pont-vonallal a magasan az ülésfelület fölötti, használati állásba forgatott kartámasz látható, amely a menetirányra keresztirányban elhelyezett egyik üléssor tartóállványa 2 oldalkeretéhez van csuklósán csatlakoztatva. Mind2 egyik — az 1 kartámasz csatlakoztatására szolgáló — 2 oldalkeret előnyösen az autóbusz két üléssora közötti kimélyitett középső közlekedőfolyosó felé van fordítva.
Mindegyik, a rajzon csak körvonalával ábrázolt 1 kartámasz keresztmetszete U alakú lehet, mégpedig úgy, hogy az U alak a kartámasz alsó oldalán nyitott. Ezt a nyitott oldalt egy 3 fenéklemez zárhatja le, amely a belső oldalon, mindegyik végtartományban, a 3 fenéklemezre merőlegesen álló, pl. hegesztéssel felerősített 4 és 5 toldattal van ellátva. A 6 háttámasz felé eső 5 toldaton mind a felső, mind az alsó tartományában 7, illetve 8 csatlakozóhely van kialakítva a 9, illetve 10 paralelogramrudak számára. Az 5 toldathoz a felső tartományban csatlakoztatott 9 paralelogramrúd valamivel hosszabb, mint az 5 toldat alsó tartományában csatlakoztatott alsó 10 paralelogramrúd, amelynek az 5 toldat felé fordított végén a paralelogramrúddal egy darabként kialakított, tompaszöget bezáró rövid 11 emelőkar van, amelynek jelentőségét később fogjuk ismertetni.
A 9 és 10 paralelogramrudaknak az 5 toldattal szemben fekvő végei a 12 és 13 csuklóhelyek révén a tartóállvány 2 oldalkeretével úgy vannak csuklósán összekötve, hogy amikor az 1 kartámasz az alsó, az ülésfelület-alatt fekvő véghelyzetében van, a 9 és 10 paralelogramrudak kb. 30—40°-os szög alatt ferdén felfelé állnak és a 12 és 13 csuklóhelyek közötti távolság kisebb, mint a 3 fenéklemez hátulsó 5 toldatán lévő 7 és 8 csatlakozóhelyek közötti távolság. A csatlakozóhelyek ilyen elrendezése és a paralelogramrudak ilyen kialakítása következtében a paralelogramrudazat kitérése a középvonalnak tekintett, 2 oldalkereten lévő 12 és 13 csuklóhelyekhez viszonyítva az ülésfelület alatt lévő kartámasz esetében ugyanakkora, mint a használati állásba elforgatott kartámasz esetében.
A 3 fenéklemez elülső végtartományában felerősített 4 toldat felső végéhez egykarú 14 emelő van csuklósán csatlakoztatva, amely az 1 kartámasz alsó véghelyzetében kb. 45°-os szöget zár be a 3 fenéklemezzel. A 14 emelő felső oldalán, ezzel egy darabként 15 toldat van kialakítva és ennek 16 lehajlítása van, amely a 15 toldat felső oldalával derékszöget zár be.
A 4 és 5 toldatok között 17 erőtároló, pl. gázrugó van elhelyezve, amelynek — szabad végén menettel ellátott —18 dugattyúrúdja az egykarú 14 emelőn kialakított 15 toldat 16 lehajlitásán megy át és két 19 csavaranya segítségével a 16 lehajlítással erözáróan van összekötve. A 18 dugattyúrúd szabad homlokfalából a 20 kioldócsap fejrésze áll ki, amelynek benyomásával az erőtároló működtethető.
A 17 erőtároló 21 házának a hátulsó 5 toldat felé fordított szabad vége csuklópántszerűen az alsó 10 paralelogramrúd rövid 11 emelőkarjának szabad végéhez van csuklósán csatlakoztatva úgy, hogy amikor az 1 kartámaszt a használati állásba felfelé elfordítjuk, a 17 erőtároló a rövid 11 emelőkaron levő 22 csuklóhcly és a 4 toldat felső végén lévő 23 csuklóhely körül ugyancsak elfordítható.
A 17 erőtároló 20 kioldócsapjának működtetéséhez működtetőszerkezetet alkalmazunk. Ezt egy lényegében egyenlőtlen szárú 24 működtetőemeltyű képezi, amely forgástengelye tartományában a 17 erőtároló 18 dugattyúrúdjával együttműködő egykarú 14 emelő alsó végéhez elforgathatóan, csuklósán van csatlakoztatva. A rövidebb, gyengébben kialakított 25 szár a 20 kioldócsap fejével dolgozik együtt, míg a hosszabb és erősebben kialakított 26 szár az 1 kartámasz elülső homlokoldalából kiáll és szabad végén 27 fogantyúval van ellátva. Ha a 27 fogantyút felemeljük, a 20 kioldócsap benyomódik és az 1 kartámasz a 17 erőtároló hatása
-2180804 alatt a teljes vonallal ábrázolt alsó véghelyzetből a pontvonallal ábrázolt használati állásba, illetve felső véghelyzetbe fordul el.
Annak érdekében, hogy a 24 működtetőemeltyü a 20 kioldócsap fején játék nélkül felfeküdjék, a rövid 25 szár hátoldalán az egykarú 14 emelőn 28 ütköző van elhelyezve, amely a 17 erőtároló nyugalmi helyzetében a 24 működtetőemeltyű rövid 25 szárán fekszik fel és ezt a 20 kioldócsap fejével érintkezésben tartja.
Végül az 1 kartámasz minden véghelyzetéhez a 2 oldalkereten egy alsó 29 ütköző és egy felső 30 ütköző van elhelyezve. Az alsó 29 ütközőn az alsó 10 paralelogramrúd fekszik fel, amikor az 1 kartámasz alsó véghelyzetében van. A felső 30 ütközőn a felső 9 paralelogramrúd fekszik fel, amikor a kartámaszt a felső véghelyzetbe, illetve pont-vonallal ábrázolt használati állásba forgatjuk.

Claims (7)

  1. Szabadalmi igénypontok
    1. Kartámasz használati helyzetből az ülésfelület alá vihető és reteszelhető véghelyzettel, autóbuszok középső közlekedőfolyosóját határoló és menetirányba néző ülései számára, azzal jellemezve, hogy mindegyik kartámasz (1) paralelogramrudak (9, 10) segítségével a tartóállványnak az autóbusz középső közlekedőfolyosó felé mutató oldalkeretén (2) elforgathatóan van vezetve és kb. hossztengelyében futó és működtetőszerkezettel (24—27) működtethető erőtárolóval (17) a két véghelyzetbe forgathatóan és minden helyzetben automatikusan reteszelhetően van kialakítva.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti kartámasz kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy az erő tároló (17) kioldócsapjára (20) ható működtetőszerkezet (24—27), az erőtároló (17) és a parale logramrudak (9, 10) elülső része a kartámasz (1) belsejében van elhelyezve és a működtetőszerkezet (24—27) és a paralelogramrudak (9, 10) elülső része a kartámaszt (1) alulról lezá ró fenéklemezen (3) van elhelyezve.
  3. 3. Az 1. vagy 2. igénypont szerinti kartámasz kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a dugattyúrúdnak (18) a kartámasz (1) elülső vége felé eső szabad vége egykarú emelőnek (14) a toldatára (15) van erősítve, amely távolabbi végével a fenéklemez (3) toldatához (4) van csuklósán csatlakoztatva és másik végéhez egyenlőtlenszárú működtetőemeltyü (24) van csukló san csatlakoztatva, amelynek hosszabb szára (26) a kartámasz (1) elülső homlokfalából kiáll és rövidebb szára (25) az erőtároló (17) kioldócsapjának (20) fejével van kapcsolatban.
  4. 4. A 3. igénypont szerinti kartámasz kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a működtetőemeltyű (24) rövid szárának (25) nyugalmi helyzetét korlátozó ütközője (28) van.
  5. 5. Az 1—4. igénypontok bármelyike szerinti kartámasz kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a paralelogramrudak nak (9, 10) a háttámasz (6) felé fordított végei a háttámaszpárna és az űléspáma számára való tartóállvány oldalkeretei (2) által egymással csuklósán össze vannak kötve és másik végei nagyobb egymástól való távolságban a fenéklemez (3) toldatához (5) vannak csuklósán csatlakoztatva.
  6. 6. Az 5. igénypont szerinti kartámasz kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy az alsó paralelogramrúd (10) rövidebb, mint a felső paralelogramrúd (9), és a fenéklemez (3) toldata (5) felé fordított végén a paralelogramrúddal (10) tompaszöget bezáró, rövid emelőkar (11) van, amelyhez az erőtároló (17) háza (21) csuklópántszerűen van csatlakoztatva.
  7. 7. Az 5—7. igénypontok bármelyike szerinti kartámasz kiviteli alakja, azzal jellemezve, hogy a paralelogramrudak (9, 10) véghelyzeteit határoló, a tartóállvány oldalkeretén (2) elhelyezett egy-egy ütközője (29 ill. 30) van.
HU79KE1047A 1978-05-05 1979-05-04 Arm rest for seats limiting the middle gangway of buses HU180804B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19782819866 DE2819866A1 (de) 1978-05-05 1978-05-05 Armlehne fuer die den mittelgang eines omnibusses begrenzenden sitze

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HU180804B true HU180804B (en) 1983-04-29

Family

ID=6038782

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU79KE1047A HU180804B (en) 1978-05-05 1979-05-04 Arm rest for seats limiting the middle gangway of buses

Country Status (8)

Country Link
BE (1) BE876044A (hu)
DE (1) DE2819866A1 (hu)
ES (1) ES480262A1 (hu)
FR (1) FR2424828A1 (hu)
GR (1) GR64603B (hu)
HU (1) HU180804B (hu)
IT (1) IT1118640B (hu)
NL (1) NL7903523A (hu)

Families Citing this family (16)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB2032770A (en) * 1978-11-01 1980-05-14 Uop Inc Adjustable armrests
US4244623A (en) * 1979-05-08 1981-01-13 Uop Inc. Multi-position armrest
DE7927079U1 (de) * 1979-09-24 1980-01-17 Gebr. Isringhausen, 4920 Lemgo Sitz mit einer am sitzrahmen angelenkten, neigungsverstellbaren rueckenlehne
NL8200614A (nl) * 1982-02-17 1983-09-16 Rotterdamsche Droogdok Mij Bedrijfsvoertuig.
DE4310454C1 (de) * 1993-03-31 1994-10-13 Daimler Benz Ag Armlehne für Fahrzeugsitze
US5961085A (en) * 1997-04-04 1999-10-05 Amatech Corporation Locking-cylinder supported surgical boot
AU2003249198A1 (en) * 2002-07-17 2004-02-09 Johnson Controls Technology Company Adjustable armrest
DE10302291B4 (de) * 2003-01-22 2013-07-11 Grammer Aktiengesellschaft Armlehne für Fahrzeugsitze
FR2876639B1 (fr) * 2004-10-20 2008-04-18 Faurecia Sieges Automobile Siege muni d'un accoudoir presentant des positions multiples et vehicule comprenant un tel siege
CN104924929B (zh) * 2014-12-24 2017-09-05 延锋安道拓座椅有限公司 一种可用作座椅座垫的扶手总成
FR3050175B1 (fr) * 2016-04-18 2019-06-28 Dassault Aviation Accoudoir pour siege d'aeronef, siege et procede associes
CN107187357B (zh) * 2017-05-31 2023-04-18 安道拓(重庆)汽车部件有限公司 扶手锁定机构及带有扶手锁定机构的汽车座椅扶手
DE102017215915A1 (de) * 2017-09-08 2019-03-14 Brose Fahrzeugteile Gmbh & Co. Kg, Coburg Konsolenelement für ein Fahrzeug
FR3071786B1 (fr) * 2017-10-02 2020-01-10 Renault S.A.S. Siege de vehicule equipe d'un accoudoir mobile
FR3074111B1 (fr) * 2017-11-29 2020-08-28 Faurecia Sieges Dautomobile Siege de vehicule comprenant un verin pneumatique
CN112677845B (zh) * 2021-01-12 2022-10-11 吴震 一种汽车座椅的椅面升降装置

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR1095113A (fr) * 1953-10-12 1955-05-27 Aerotherm Corp Siège avec accoudoir escamotable
US3168346A (en) * 1963-05-31 1965-02-02 Gen Motors Corp Pull-up arm rest for vehicle seats
FR2057203A5 (hu) * 1969-08-05 1971-05-21 Sable Freres Int
DE1950666A1 (de) * 1969-10-08 1971-04-15 Daimler Benz Ag Armlehne an der Rueckenlehne eines Kraftwagensitzes
DE2404446A1 (de) * 1974-01-31 1975-08-07 Dictator Tuerschliesser Ges Ru Lehnensitz
DE2509642A1 (de) * 1975-03-05 1976-09-16 Kaessbohrer Fahrzeug Karl Armlehne fuer die den mittelgang eines omnibusses begrenzenden sitze

Also Published As

Publication number Publication date
IT7967930A0 (it) 1979-05-04
DE2819866A1 (de) 1979-11-08
BE876044A (fr) 1979-09-03
ES480262A1 (es) 1979-12-01
IT1118640B (it) 1986-03-03
NL7903523A (nl) 1979-11-07
GR64603B (en) 1980-04-21
FR2424828A1 (fr) 1979-11-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
HU180804B (en) Arm rest for seats limiting the middle gangway of buses
US4700989A (en) Movable seat, particularly a removable vehicle seat
US5738411A (en) Vehicle seat assembly
US5626392A (en) Motor vehicle seat movable in the longitudinal direction in the tipped state
US6036267A (en) Seat track with rotary locking device
US5826942A (en) Vehicle seat assembly with adjustable headrest coupled to seat back latch
US5890764A (en) Car seat
JP5980434B2 (ja) 車両シート、特に自動車シート
JPH0271067U (hu)
US20130093218A1 (en) Seat Assembly Having a Folding Seat Bottom and Head Restraint
NO310102B1 (no) Passasjerstol
US7017994B2 (en) Motor vehicle seat
JPS6310981Y2 (hu)
JPS63180536A (ja) ヘツドレスト装置
JPH0412821Y2 (hu)
JP2524571Y2 (ja) シートリクライニング装置
JPS6143620Y2 (hu)
JPH0125058Y2 (hu)
JPH0322337B2 (hu)
JPH0130117Y2 (hu)
JPH0428266Y2 (hu)
US795374A (en) Head-rest for barbers' chairs.
JP3809479B2 (ja) 車両における座席のスライド・昇降装置
JP3250382B2 (ja) 産業用マニプレータのキャビン構造
JPH0428863Y2 (hu)