HU176897B - Process for preparing 3-/cyanimino/-3-amino-propionitrile derivatives - Google Patents
Process for preparing 3-/cyanimino/-3-amino-propionitrile derivatives Download PDFInfo
- Publication number
- HU176897B HU176897B HU76UO122A HUUO000122A HU176897B HU 176897 B HU176897 B HU 176897B HU 76UO122 A HU76UO122 A HU 76UO122A HU UO000122 A HUUO000122 A HU UO000122A HU 176897 B HU176897 B HU 176897B
- Authority
- HU
- Hungary
- Prior art keywords
- formula
- dicyanoacetimidate
- cyanoimino
- carbon atoms
- propionitrile
- Prior art date
Links
Classifications
-
- C—CHEMISTRY; METALLURGY
- C07—ORGANIC CHEMISTRY
- C07D—HETEROCYCLIC COMPOUNDS
- C07D295/00—Heterocyclic compounds containing polymethylene-imine rings with at least five ring members, 3-azabicyclo [3.2.2] nonane, piperazine, morpholine or thiomorpholine rings, having only hydrogen atoms directly attached to the ring carbon atoms
- C07D295/16—Heterocyclic compounds containing polymethylene-imine rings with at least five ring members, 3-azabicyclo [3.2.2] nonane, piperazine, morpholine or thiomorpholine rings, having only hydrogen atoms directly attached to the ring carbon atoms acylated on ring nitrogen atoms
- C07D295/18—Heterocyclic compounds containing polymethylene-imine rings with at least five ring members, 3-azabicyclo [3.2.2] nonane, piperazine, morpholine or thiomorpholine rings, having only hydrogen atoms directly attached to the ring carbon atoms acylated on ring nitrogen atoms by radicals derived from carboxylic acids, or sulfur or nitrogen analogues thereof
- C07D295/195—Radicals derived from nitrogen analogues of carboxylic acids
Landscapes
- Chemical & Material Sciences (AREA)
- Organic Chemistry (AREA)
- Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
- Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)
Description
Eljárás 3-(cíanoimino)-3-amino-propionitril-származékok előállítására
A találmány tárgya új eljárás 3-(cianoimino)-3-amino-propionitril előállítására.
Az irodalomból ismeretesek a triamino-pirimidin-N-oxidok. A találmány szerinti vegyületek ezek kiindulási anyagai is lehetnek. A 3 461 461 sz. amerikai egyesült államokbeli szabadalmi leírásban egyes 6-amino-4-(szubsztituált amino)-1,2-dihidro-1 -hidroxi-2-iminopirimidinekről tesznek említést. Ezeknek a vegyületeknek különféle felhasználási területük van, így például molyirtó szerekkel sót képeznek, pác-inhibitorok keletkezését segítik elő, és gyógyászatilag is aktívak, különösen mint vérnyomás-csökkentők.
A fenti szabadalmi leírásban leírt iminopirimidin-vegyületek előállítására vonatkozik a 3910928 számú amerikai egyesült államokbeli szabadalmi leírás. Ez a módszer magában foglalja az új I általános képletű 3-(cianoimino)-3-amino-propionitril előállítását.
Ezt a 3-(cianoimino)-propionitrilt hidroxilamin bázissal és/vagy -sóval reagáltatják és ezáltal a II általános képletű 6-amino-5- (adott esetben szubsztituált) -2,4-dianiino-pirimidin-3-oxidot kapják — ahol Rj és R2 jelentése azonos a 3 910 928 számú szabadalmi leírás azonos szubsztituenseivel. A 3 910 928 számú szabadalmi leírásban leírt I és II képletű vegyületek új előállítására az alábbiakban utalunk. Az I általános képletű 3-(cianoinúno)-propionitril új előállítási módja, hogy N,2-diciano-acetimidátból indulunk ki, amelyet Hirayama, et al. Heterocycles, 2 461 (1974) és I 76 042 089 sz. Daichi Sciyaku Company japán szabadalmi leírása szerint állí tunk elő, majd nukleofil szubsztitúcióval állítjuk elő az I általános képletű 3-cianoimino-propionitrilt.
A találmány szerint az 1 általános képletű 3-cianoimino-propionitrilt úgy állítjuk elő, hogy
a) a III általános képletű 2-ciano-acetimidát ásványi savval képezett addíciós sóját szerves oldószerben ciánamiddal reagáltatjuk és így IV általános képletű N,2-diciano-acetimidátot kapunk, majd az N,2-diciano-acetimidátot (IV általános képlctü) V általános képletű aminnal reagáltatjuk és az 1 általános képletű 1—6 szénatomos alkilcsoport, 5—7 szcnatomos cikloalkil-csoport, R( és R2 azonos vagy különböző és jelentésük hidrogénatom, 1—4 szénatomos alkil-, 2—5 szénatomos alkenil-csoport, vagy R, és R2 a nitrogénatommal együtt, amelyhez kapcsolódnak 3—7 szénatomos heterociklust, előnyösen morfolino-, piperidino vagy pirrolidino-, N-alkilpipcridino-csoportot alkotnak, utóbbiaknál az alkilcsoport 1—3 szénatomos és a heterociklusok szénatomjaihoz 0—3 azonos vagy különböző (2 vagy több kapcsolódó csoport esetén) 1—3 szénatomos alkilcsoport kapcsolódik.
Az I általános képletű vegyületeket úgy is előállíthatjuk, hogy
a) valamely IV általános képletű N,2-diciano-acetimidátból indulunk ki és azt V általános képletű aminnal reagáltatjuk— ahol R, Rj és R2 jelentése a fenti.
A találmány szerinti a) eljárásváltozat fontos lépése a III általános képletű 2-ciano-acetimidát— ahol a szubsztituensek jelentése a fenti— átalakítása IV általános képletű N,2-diciano-acetimidáttá— ahol a szubsztituensek jelentése a fenti — és ez utóbbi 3-(cianoimino)-propionitrillé alakítása. Az eljárás ebben a lépésben különbözik a 3 910 928 sz. szabadalmi leírás szerintitől. így kémiailag tisztább termékhez lehet jutni, mint az említett szabadalmi leírás szerinti eljárással.
A találmány szerinti a) eljárásváltozatban használt kiindulási anyagok tautomer formában is előfordulnak. A III és a Illa képletek a 2-cianoacetimidátok tautomer formáját mutatják. A IV és a iVa képletek az N,2-diciano-acetimidát tautomer formáját mutatják. Az I és az la képletek a 3-(cianoimino)-3-amino-propionitril tautomer formáit ábrázolják. A vegyületekről a továbbiakban imino formájukban beszélünk. Azonban nyilvánvaló, hogy a találmány szerint előállított vegyület valószínűleg a tautomer formák elegye, melynek összetétele részben R, Rt és R2 jellegétől, részben a környezettől függ. Bizonyos esetekben túlnyomóan az egyik vagy a másik forma fordul elő.
A leírásban az 1—4 szénatomos alkilcsoport metil-, etil-, propil- vagy butil-csoportot vagy izomerjeit jelentheti.
A 2—5 szénatomos alkiléncsoport például etilén-, propilén-, butilén- vagy pentilén-csoport és ezek izomerjei lehetnek. Az „izomer” kifejezés egyrészt a szénhidrogén izomerjeit, másrészt a kettős kötés különböző helyzeteit jelentheti.
Az ásványi sav olyan savat jelent, amely elég erős ahhoz, hogy a 2-ciano-acetimidátot a ciánamiddal reagál tassa.
Ilyen ásványi savak például a sósav, a hidrogénbromid, a kén- és a foszforsav.
A 2-ciano-acetimidát-ásványi savaddíciós sóját önmagában ismert módon állíthatjuk elő. így például a VI általános képletű, malonitrilt ROH képletű alkohollal reagáltatjuk — ahol R jelentése a fenti — ásványi savat tartalmazó szerves oldószerben. Előnyösen a maximális termelést száraz, iners reagensekkel érjük el. Előnyösen ariloldószereket használunk, mint például benzol, toluol, xilol, halogénezett rövidszénláncú alkánok, például metilénklorid, etilénklorid, izopropilklorid, éterek például dietiléter, tetrahidrofurán, 1,4-dioxán stb. A reakciót könnyen végrehajthatjuk 0—100 °C körüli hőmérsékleten, előnyösen 0—40 °C körüli hőmérsékleten.
R csoport előnyös jelentése 1—3 szénatomos alkilcsoport. 2-ciano-acetimidát savaddíciós sóját mint kiindulási anyagot szerves oldószerben ciánamiddal reagáltatjuk és így a IV általános képletű N,2-diciano-acetimidátot kapjuk. Az oldószer előnyösen vízmentes és iners és így maximális termelést érünk el.
A savaddíciós só jelen lehet per se, vagy in situ keletkezhet, ha a savat a reakció edénybe öntjük. Oldószerként használhatunk például aromás oldószereket, halogénezett rövidszénláncú atkánokat, étereket és alkoholokat. Példaképpen megemlíthetők a benzol, toluol, xilolok stb. halogénezett rövidszénláncú alkánok, például mctilénklorid, kloroform, diklóretán, izopropilklorid stb. Az éterek lehetnek például ciklusos éterek, aliciklusos éterek, például dietiléter, dipropiléter, tetrahidrofurán, 1,4-dioxán stb. Az alkoholok közül megemlíthetők a metanol, etanol, propánok butanol stb. Előnyösen aromás és halogénezett rövidszénláncú alkánokat használunk.
A reakció hőmérséklete az alkalmazott oldószertől és a reakció idejétől függ. A hőmérséklet nem meghatározó tényező. 0—100 °C közötti hőmérséklet nehézség nélkül alkalmazható, előnyösen 20—40 °C között játszódik le a reakció.
A melléktermékként keletkezett ammónium sókat előnyösen kiszűrjük a reakcióelegyből. Bár nem szükséges, molekulaszita alkalmazható katalitikus mennyiségben. Ilyen molekulasziták lehetnek például Linde 4A por, és más katalizátorszerű anyagok.
A IV általános képletű N,2-diciano-acetimidátot — ahol R jelentése a fenti — ezután V általános képletű aminnal — ahol Rj és R2 jelentése a fenti — reagáltatjuk és így a kívánt 3-(cianoimino)-propionitril keletkezik. Ebben a nukleofil szubsztituációban is az előző reakciónál használt hőmérsékleti intervallum és oldószerek alkalmazhatók. Az oldószer rendszerhez kívánt esetben vizet adhatunk. Oldószerként előnyösen metilénkloridot, rövidszénláncú alkoholokat vagy ciklusos étereket használhatunk.
A találmány részleteit a következő példák szemléltetik:
1. példa
3-(Cianoimino)-3-piperidino-propionitril
a) Etil-2-ciano-acetimidát-hidroklorid g (0,50 mól) malononitril (Eastman, technikai) és 23,0 g (0,50 mól) abszolút etanol 400 ml száraz éterrel készített jeges oldatán keresztül 1,5 órán keresztül sósavgázt buborékol tatunk. A kapott csapadékot szűrjük, éterrel mossuk, és szobahőmérsékleten szárítjuk vákuumban és 72 g terméket (97%) kapunk.
b) Etil-N,2-diciano-acetimidát
44,70 g (0,302 mól) etil-2-cianoacetimidát-hidroklorid és 13,29 g ciánamid 400 ml benzollal készített oldatának elegyet nitrogén alatt kevertetjük 15 óráig. A ciánamidot éteres extrahálással tisztítjuk és az oldható részt vákuumban besűrítjük. A reakció után kicsapódott ammónium-kloridot leszűrjük. A maradékot kétszer 50 ml benzollal mossuk. Az egyesített szerves fázisokat vákuumban koncentráljuk és így 41,36 g (100%) halványsárga kristályos anyagot kapunk. A kristályosodás exoterm folyamat. Vékonyrétegkromatográfia és NMR szerint a termék igen tiszta. A nyers kristályos anyag 51—63 °C-on olvad. NMR deutérokloroformban: δ 4,43 (2H, q,—OCH2—).
3,93 (2H, s, CH2),
1,38 (3H, t, CHj).
c) 3-(Cianoimino)-3-piperidinopropionitril
25,67 g (0,0302 mól) piperidint csöpögtetünk 41,36 g (0,0302 mól) etil-N,2-diciano-acetimidát 60 ml metanollal készített jéggel hűtött oldatához. A reakció kezdetben heterogén, azonban hamarosan homogénné válik és az elegy sárga. A piperidint olyan sebességgel adagoljuk az elegyhez, hogy a reakcióhőmérséklet 25 °C körül maradjon. 50 perc múlva az elegyet diklórmetánban és vizes telített nátrium-karbonáttal kirázzuk.
A szerves fázist nátrium-szulfát fölött szárítjuk és vákuumban bepároljuk. 54 g sárga olajat kapunk, aihety vékonyrétegkromatográfiás elemzés alapján tiszta termék. Az NMR elemzés is a termék szerkezetét igazolja· Olvadáspont: 73—74,5 °C (Kristályosítás diklórmetán és ciklohexán elegyéből).
2. példa
3-(Cianoimino)-3-morfolinopropionitril
2,54 g (0,0292 mól) morfolint adunk 4,00 g (0,0292 mól) etil-N,2-dicianoacetimidát 80 ml tetrahidrofuránnal készített jéggel hűtött oldatához. 145 perc múlva a reakcióelegyet szobahőmérsékleten bepároljuk és 75 ml szilikagélen keresztül szűrjük. A szilikagélt 4% metanol-diklórmetán eleggyel mossuk. A szerves fázist bepároljuk. A kapott nyers terméket kromatografáljuk (magas nyomású folyadék kromatográfia 1 x40 30—50 μ szilikagélen, 2% metanol/diklórmetán). A nyers terméket diklórmetán és ciklohexán elegyéből átkristályosítjuk és így első termelésként 4,00 g fehér kristályt (129— 130 °C) és második termelésként 0,350 g 128—130 °C-on olvadó terméket kapunk.
Termelés: 84%. NMR, tömegspektrográfiai és infravörös adatok megegyeznek.
Analízis a CgH10N4O képlet alapján:
Számított %: C=53,92, H = 5,66, N = 31,44
Talált %: C=53,77, H = 5,66, N=31,23.
3. példa
3-(Cianoimino)-3-pirrolidino-propionitril
2,07 g (0,0292 mól) pirrolidint 4,00 g (0,292 mól) etil-N,2-diciano-acetimidát 80 ml tetrahidrofuránnal készített jéggel hűtött oldatához öntjük, és 2 óráig szobahőmérsékleten melegítjük.
A nyers terméket izoláljuk és a 2. példában leírt módon kromatografáljuk. 4,80 g vékonykromatográfiásan tiszta kristályos terméket dietiléterrel eldörzsölünk és így 4,00 g (84%) 45 °C-on olvadó terméket kapunk. Az NMR és az infravörös színképek megfelelnek egymásnak.
Analízis a CgH10N4 képlet alapján:
Számított %: C=59,24, H=6,21, N=34,54 Talált %: C=58,51, H=6,33, N=33,67
4. példa
3-(Cianoimino)-3-(N,N-dietilamino)-propionitril
4,27 g (0,0584 mól) dietilamint 8,00 g (0,0585 mól) etil-N,2-diciano-acetimidát 80 ml tetrahidrofuránnal készített oldatához adjuk. Az elegyet szobahőmérsékleten 6 óráig keverjük és 0 °C-on tartjuk éjjelen át. A reakcióelegyet koncentráljuk és kromatografáljuk (magas nyomású folyadék kromatográfia 1 x 40 30—50 μ-os szilikagélen, 1% metanol-diklórmetán) és 4,00 g (42%) terméket kapunk. Az infravörös, az NMR és a tömegspektrográfiás színképek megfelelnek a kívánt terméknek.
Analízis:
talált: C%: 56,92, H%: 7,42, N%: 33,22
5. példa
3-(Cianoimino)-3-(2-metilpiperidino)-propionitril
4,00 g (0,0292 mól) etil-N,2-diciano-acetimidát és 2,86 g (0,0292 mól) 2-metil-piridin 80 ml tetrahidrofu ránnal készített oldatát 5 napig kevertetjük szobahőmérsékleten. A reakcióterméket hasonló módon izoláljuk, mint a 3-cianoimino-3-(N,N-dietilamino)-propionitrilt és így 0,76 g (14%) terméket kapunk. Ezt a terméket Merek „B” oszlopon kromatografálva tisztítjuk és a kapott anyag NMR, infravörös és tömegspektrográfiás adatai megfelelnek a kívánt terméknek.
Analízis:
talált: C%: 61,20, H%: 7,32, N%: 28,36
6. példa
3-(Cianoimino-3-(N,N-dimetilamino)-propionitril
4,00 g (0,0292 mól) etil-N,2-diciano-acetimidát 60 ml tetrahidrofuránnal készített, jéggel hűtött oldatához 5,27 g (0,0292 mól) 25%-os dimetilamin oldatot adunk vízben. Szobahőmérsékleten 1 óráig keverjük és a reak20 cióelegyet koncentráljuk és szilikagélen kromatografáljuk (2%-os metanol/diklórmetán eleggyel eluálunk).
A szerves fázist koncentráljuk és kromatografáljuk (magas nyomású folyadék kromatográfia lx40 30— 50 μ szilikagélen gradiens kloroform— 2% metanol/klo25 roform). A kapott 3,09 g (78%) kristályos terméket éterrel eldörzsöljük és így 2,70 g 61—62 °C-on olvadó terméket kapunk. NMR, infravörös és tömegspektrográfiás színképek megfelelnek a kívánt terméknek. Analízis a C6H8N4 képlet alapján:
Számított %: C = 52,92, H=5,92, N=41,13
Talált %: C = 52,89, H=6,06, N=41,19
7. példa
3-Cianoimino-3-(N,N-diallilamino)-propionitril
4,00 g (0,0292 mól) etil-N,2-diciano-acetimidát és 2,83 g (0,0292 mól) diallilamin 60 ml tetrahidrofuránnal ké40 szített oldatát 0 °C-on kevertetjük 12 órát. Az elegyet bepároljuk és szilikagélen át szűrjük (2% metanol/diklórmetán eluáló szer). A szerves fázist koncentráljuk és a maradékot kromatografáljuk (magas nyomású folyadék kromatográfia lx40 30—50 μ-os szilikagél, 2%45 os metanol/diklórmetán elegy) és így a cím szerinti terméket kapjuk. 200 mg csekély mennyiségű szennyeződés diklórmetán (CH2C12) és ciklohexán elegyéből kristályosodik ki. 3,08 g (56%) maradék olajat kapunk, amelynek NMR, infravörös és tömegspektrográfiai színképei meg50 egyeznek.
Analízis:
talált: C%: 61,90, H%: 6,30, N%: 29,29.
Claims (3)
- 55 Szabadalmi igénypontok1. Eljárás az I általános kepletü 3-(cianoimino)-3-amino-propionitril- — ahol Rj és R2 azonos vagy különböző 1—4 szénatomos alkilcsoport, 2—5 szénatomos 60 alkenilcsoport és a nitrogénatommal, amelyhez kapcsolódnak 3—7 szénatomos heterociklust, előnyösen morfolino-, piperidino, pirrolidino, vagy N-alkil-piperidino gyűrűt alkotnak, ahol az alkilcsoport 1—3 szénatomos — mely gyűrűk szénatomjaihoz adott esetben egy-három 65 1—3 szénatomos azonos vagy 2 vagy 3 kapcsolódó cso port esetében különböző alkilcsoport kapcsolódik — előállítására, azzal jellemezve, hogy a1J valamely III általános képletű 2-cianoacetimidát — R jelentése 1—8, előnyösen 1—3 szénatomos alkilcsoport, 5—7 szénatomos cikloalkilcsoport, — ásványi savaddíciós sóját ciánamiddal reagáltatjuk szerves oldószerben és a kapott IV általános képletű N,2-diciano-acetimidátot V általános képletű aminnal reagáltatjuk, ahol R, R,. R2 a fenti, vagy a2) valamely IV általános képletű N,2-diciano-acet imidátot V általános képletű aminnal — ahol R, Rj és R2 jelentése a fenti — reagáltatunk.
- 2. Az 1. igénypont szerinti eljárás foganatosítási módja azzal jellemezve, hogy szerves oldószerként vízmentes5 oldószert használunk.
- 3. Az 1. igénypont szerinti eljárás foganatosítási módja azzal jellemezve, hogy megfelelő kiindulási anyagokból Rj és R2 helyén a nitrogénatommal együtt, amelyhez kapcsolódnak piperidin gyűrűt képező V általános kép-10 letű vegyületet — IV általános képletű vegyülettel — ahol R jelentése a fenti reagáltatunk.1 lap rajz 9 képlettelA UadMrt fotel: a Közgazdasági is Jogi Könyvkiadó igazgatója81.1485.66-42 Alföldi Tiytaada, Debrecen — BáteMe oeeetörBeakő ütvén igazgatóΗ (la)
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
US05/599,912 US4032559A (en) | 1975-07-28 | 1975-07-28 | N,2-dicyanoacetimidates |
Publications (1)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
HU176897B true HU176897B (en) | 1981-05-28 |
Family
ID=24401623
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
HU76UO122A HU176897B (en) | 1975-07-28 | 1976-07-28 | Process for preparing 3-/cyanimino/-3-amino-propionitrile derivatives |
Country Status (9)
Country | Link |
---|---|
US (1) | US4032559A (hu) |
JP (1) | JPS5949225B2 (hu) |
CA (1) | CA1060443A (hu) |
CH (1) | CH621772A5 (hu) |
DK (1) | DK324776A (hu) |
HU (1) | HU176897B (hu) |
MX (1) | MX3223E (hu) |
SE (3) | SE424547B (hu) |
SU (1) | SU786889A3 (hu) |
Families Citing this family (12)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
JPS545608B2 (hu) * | 1973-12-04 | 1979-03-19 | ||
JPS5312776Y2 (hu) * | 1976-10-01 | 1978-04-06 | ||
US4098791A (en) * | 1977-07-29 | 1978-07-04 | The Upjohn Company | Process for preparing 3-(cyanimino)-3-amino-propionitriles |
DE2860431D1 (en) * | 1977-10-27 | 1981-02-26 | Basf Ag | Alpha-aminomethylene-beta-formylaminopropionitrile, process for its preparation and its use in the preparation of 2-methyl-4-amino-5-formylaminomethylpyrimidine |
CH637153A5 (de) * | 1978-06-02 | 1983-07-15 | Ciba Geigy Ag | Azofarbstoffe und verfahren zur herstellung von azofarbstoffen. |
AR225772A1 (es) * | 1979-08-14 | 1982-04-30 | Du Pont | Nuevo 3-amino-3-alcoxi-n-ciano-2-propenimidato de alquilo y procedimientos para su preparacion y de pirimidinas partiendo de aquellos |
US4308271A (en) * | 1980-06-23 | 1981-12-29 | The Upjohn Company | Animal feed and process |
US4515626A (en) * | 1982-10-06 | 1985-05-07 | Ciba Geigy Corporation | N-(Cyclopropyl-triazinyl-n'-(arylsulfonyl) ureas having herbicidal activity |
DE3642832A1 (de) * | 1986-12-16 | 1988-06-30 | Hoechst Ag | Verfahren zur herstellung von aminopyrimidinen |
DE3642830A1 (de) * | 1986-12-16 | 1988-07-07 | Hoechst Ag | Verfahren zur herstellung von pyrimidinen |
FR2671082B1 (fr) * | 1990-12-28 | 1993-04-16 | Oreal | Agent a plusieurs composants ou kit de preparation de la forme sulfo-conjuguee de composes pyrimidino- ou triazino-n-oxyde et procede de mise en óoeuvre. |
CN107879950B (zh) * | 2017-10-13 | 2020-05-08 | 中国石油天然气股份有限公司 | 一种n’-长链烷基-n,n-二乙基乙脒及其制备方法和应用 |
Family Cites Families (6)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US3068274A (en) * | 1960-08-18 | 1962-12-11 | Eastman Kodak Co | (2-cyano-3-amino)thio-2-alkenamides |
US3225077A (en) * | 1963-03-05 | 1965-12-21 | American Cyanamid Co | N-cyanoimidates and processes for preparing same |
US3291827A (en) * | 1963-03-05 | 1966-12-13 | American Cyanamid Co | Process for preparing n, n'-dicyanoamidine salts |
US3641103A (en) * | 1969-06-03 | 1972-02-08 | Grace W R & Co | Process for preparing amidine salts |
US3910928A (en) * | 1974-04-26 | 1975-10-07 | Upjohn Co | 3-(Cyanimino)-propionitriles |
US3948915A (en) * | 1974-07-08 | 1976-04-06 | Daiichi Seiyaku, Co., Ltd. | 2-Halopyrimidine derivatives and a method for their preparation |
-
1975
- 1975-07-28 US US05/599,912 patent/US4032559A/en not_active Expired - Lifetime
-
1976
- 1976-06-15 CA CA254,875A patent/CA1060443A/en not_active Expired
- 1976-06-16 MX MX000317U patent/MX3223E/es unknown
- 1976-07-13 JP JP51082626A patent/JPS5949225B2/ja not_active Expired
- 1976-07-16 CH CH914776A patent/CH621772A5/de not_active IP Right Cessation
- 1976-07-16 SE SE7608162A patent/SE424547B/xx not_active IP Right Cessation
- 1976-07-19 DK DK324776A patent/DK324776A/da not_active Application Discontinuation
- 1976-07-27 SU SU762386153A patent/SU786889A3/ru active
- 1976-07-28 HU HU76UO122A patent/HU176897B/hu unknown
-
1982
- 1982-03-30 SE SE8202033A patent/SE8202033L/sv not_active Application Discontinuation
- 1982-03-30 SE SE8202034A patent/SE8202034L/xx not_active Application Discontinuation
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
US4032559A (en) | 1977-06-28 |
SU786889A3 (ru) | 1980-12-07 |
SE8202033L (sv) | 1982-03-30 |
MX3223E (es) | 1980-07-28 |
SE7608162L (sv) | 1977-01-29 |
JPS5214726A (en) | 1977-02-03 |
SE8202034L (sv) | 1982-03-30 |
DK324776A (da) | 1977-01-29 |
JPS5949225B2 (ja) | 1984-12-01 |
CA1060443A (en) | 1979-08-14 |
SE424547B (sv) | 1982-07-26 |
CH621772A5 (hu) | 1981-02-27 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
KR100619639B1 (ko) | 옥사졸리디논의 제조 방법 | |
HU176897B (en) | Process for preparing 3-/cyanimino/-3-amino-propionitrile derivatives | |
Bushey et al. | Syntheses and stereochemistry of amidoximes | |
US4597903A (en) | Process for the direct preparation of N,N-disubstituted derivatives for 4,13-diaza-18-crown-6 | |
CA1215978A (en) | Process for preparing 2-carbamoyloxyalkyl-1,4- dihydropyridine derivatives and intermediates useful for the process | |
KR920002295B1 (ko) | 프롤리디논 유도체의 제조방법 | |
KR100254085B1 (ko) | 이미다졸릴 메틸-피리딘류 화합물 | |
Ibata et al. | Abnormal Diels-Alder Reaction of Oxazoles with 4-Phenyl-3H-1, 2, 4-triazole-3, 5 (4H)-dione and Diethyl Azodicarboxylate, and X-Ray Crystal Structure of an Adduct. | |
US4687844A (en) | Process for the direct preparation of N,N-disubstituted derivatives for 4,13-diaza-18-crown-6 | |
FR2461705A1 (fr) | Nouveaux derives de 1-(4-aminobenzyl)-2,3-dioxopiperazine et leurs sels d'addition d'acides, a action carcinostatique, et procedes pour les preparer | |
KR900004923B1 (ko) | 1,4-디히드로피리딘 유도체의 제조방법 | |
JPS6135194B2 (hu) | ||
Sheremetev et al. | Synthesis of 3‐amino‐4‐(thienyl‐2) furazan | |
JPS5833877B2 (ja) | ユウキカゴウブツニカンスルカイリヨウ | |
FI71933B (fi) | Nya l-vinsyra-o-monoestrar av 3-morfolino-4-(3'-tert -butylamino-2'-hydroxipropoxi)-1,2,5-tiadiazol och deras anvaendning saosom mellanprodukter | |
JP2659587B2 (ja) | 4―アジリジニルピリミジン誘導体及びその製造法 | |
JP2004511548A (ja) | N−置換された2−スルファニルイミダゾールの調製方法 | |
US4071684A (en) | Process for producing 3-substituted 1,2,4-triazines | |
US3312700A (en) | Pyrazineacetonitriles and methods of preparing | |
US3334114A (en) | Oxo-pentamethylene-imidazolidines | |
KR100408431B1 (ko) | 1,2,3,9-테트라히드로-9-메틸-3-[(2-메틸-1h-이미다졸-1-일)메틸]-4h-카바졸-4-온 또는 그의 약제학적으로허용가능한 염의 제조 방법 | |
HU190527B (en) | Process for preparing thiazole derivatives | |
RU2042671C1 (ru) | Производное дикетен-имина в качестве промежуточного продукта для синтеза ранитидина и способ его получения | |
JP4611026B2 (ja) | イミダゾリル化合物の製造のための新規な方法 | |
IE47017B1 (en) | 3-(4-bromophenyl)-3-(3-pyridyl)-3-hydroxy-prop-1-ene and its use to prepare pharmaceutically active compounds |