HU176314B - Eljárás 2-aciloxi-akrilsavészterek előállítására - Google Patents

Eljárás 2-aciloxi-akrilsavészterek előállítására Download PDF

Info

Publication number
HU176314B
HU176314B HURI000636A HU176314B HU 176314 B HU176314 B HU 176314B HU RI000636 A HURI000636 A HU RI000636A HU 176314 B HU176314 B HU 176314B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
formula
reaction
process according
acid
acid ester
Prior art date
Application number
Other languages
English (en)
Inventor
Andras Nemes
Janos Kreidl
Jenoene Farkas
Bela Benkoe
Katalin Lakszner
Original Assignee
Richter Gedeon Vegyeszet
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Richter Gedeon Vegyeszet filed Critical Richter Gedeon Vegyeszet
Priority to HURI000636 priority Critical patent/HU176314B/hu
Publication of HU176314B publication Critical patent/HU176314B/hu

Links

Landscapes

  • Organic Low-Molecular-Weight Compounds And Preparation Thereof (AREA)
  • Epoxy Compounds (AREA)

Abstract

A találmány tárgya új eljárás 2-aciloxi-akrilsav-észterek előállítására

Description

A találmány tárgya új eljárás 2-aciloxi-akrilsav-észterek előállítására.
Az I általános képletű vegyületek — mely képletben Rí jelentése 1—4' szénatomos alkil-csoport és R2 jelentése 1—4 szénatomos alkil-csoport, vagy fenilcsoport, — a műanyagiparban kopolimerekként, a gyógyszeriparban pedig fontos gyógyszerek kiindulási anyagaiként nagy jelentőségre tettek szert.
Rj 1-4 szénatomos alkil-csoportként előnyösen egyenes vagy elágazó láncú alkli-csoportot, például metil-, etil-, η-propil-, i-pripol-, η-butil-, tere butilcsoportot jelenthet.
R2 alkil csoportként előnyösen 1-4 szénatomos egyenes vagy elágazó láncú szénhidrogén-csoportot jelenthet.
Az I általános képletű vegyületek előállítására több módszer· ismeretes, ezek jó összefoglalóját találjuk Iaakso és Unruh közleményében [Ind. Eng. Chem. 50 1119 (1958)]. E szerint az I képletű vegyületek előállításának három fő útja ismert. Az első a piroszőlősav-észterek enol-acilezése, a második a 2aciloxi-akril-nitrilek alkoholizise és ezt követő hidrolízise. E két eljárás közös hátránya, hogy körülményesen előállítható, nehezen hozzáférhető termékeket igényel kiindulási anyagként. A harmadikat, a 3-klórtejsavészterek acilezését és ezt követő dehidrohalogénezését találták a szerzők laboratóriumi méretekben a legmegfelelőbbnek. Az ajánlott eljárás hátránya viszont az, hogy hosszadalmas és rossz az összhozama. Különösen rosszak a termelések az alacsonyabb tagszámú homológokkal észterezett és acilezett akrilsavak esetén, így például számos gyógyhatású vegyület előállításában kiindulási anyagként alkalmazott igen fontos 2-acetoxi-akrilsav-metil-észter összterme5 lése epiklórhidrinre számítva mindössze 3,8%.
A találmány célja olyan eljárás kidolgozása, amely az ismertetett hátrányok kiküszöbölésével teszi lehetővé az I általános képletű vegyületek előállítását.
Kísérleteink során kiindulási anyagként olyan könnyen hozzáférhető anyagokat kerestünk, melyek egyszerű úton, jó termeléssel szolgáltatják az I általános képletű 2-aciloxi-akrilsav-észtereket.
Azt találtuk, hogy ilyen vegyületként felhasználhatók maguk az igen egyszerűen, könnyen hozzáfér15 hető II általános képletű akrilsav-észterek - mely képletben Rt jelentése alkil-csoport. A II általános képletű vegyületet valamely alkálifém vagy alkálifoldfém-hipoklorittal III általános képletű 2,3-epoxipropionsav-észterekké — mely képletben Rí jelen20 tése a fenti — alakítjuk, majd a III általános képletű vegyületeket, adott esetben a reakcióelegytől való elkülönítés nélkül, valamely V általános képletű savhalogenid - mely képletben R2 jelentése 1-4 szénatomos alifás, vagy fenil-csoport és X jelentése halo25 génatom - egy Lewis sav katalizátor jelenlétében végzett elektrofil addició útján IV általános képletű 2-aciloxi-3-halogén-propionsav-észterekké alakítunk mely képletben Rt, R2 és X jelentése a fenti. Végül a IV általános képletű vegyületekből, a reakció30 elegytől való elkülönítés nélkül, valamely alkalmas savmegkötő bázissal állítjuk elő az I általános képktű vegyületeket.
Alkálifémhipokloritként például nátrium- vagy káliumhipokloritot stb., alkáliföldfémhipokloritként például kálcium-, magnézium- vagy báriumhipokloritot stb. alkalmazhatunk.
A II általános képletű vegyületek - mely képletben Rí jelentése a fenti — és a hipoklorit reakcióját célszerűen valamely a reakció szempontjából közömbös szerves oldószerben, illetve oldószerelegyben, például egy vízzel elegyedő szerves oldószer, mint amilyenek a kevés szénatomos alifás alkoholok, és víz elegyében végezhetjük el. A reakciót előnyösen abázikus pH-tartományban, pH: 7-9 között, hajtjuk végre. A fenti pH-t például úgy biztosíthatjuk, hogy a reakció közben a reakcióelegybe megfelelő menynyiségű széndioxid gázt vezetünk és/vagy nátriumhidrogénkarbonátot adagolunk. A reakciót célszerűen úgy hajtjuk végre, hogy a reakcióelegy hőmérséklete 0-35 °C között legyen.
A képződött III általános képletű vegyületet — mely képletben Rt jelentése a fenti — a reakcióelegytől elkülöníthetjük, például egy szerves oldószenei végzett extrakció útján. Szerves oldószerként például valamely aromás szénhidrogént, előnyösen benzolt használhatunk. A benzolos oldatból ezután a III általános képletű vegyületet elkülönítjük. Eljárhatunk azonban úgy is, hogy a benzolos oldatot a III általános képletű vegyület elkülönítése nélkül, vízmentesítés után közvetlenül, felhasználjuk a következő reakciólépéshez.
A III általános képletű vegyületek és az V általános képletű savhalogenidek — mely képletben Rt, R2 és X jelentése a fenti - reakcióját egy Lewis-sav katalizátor, mint amilyen a vasklorid vagy előnyösen a cinklorid stb., jelenlétében végezzük el. X halogénatomként például fluor-, klór-, bróm- vagy jódatom lehet, előnyösen azonban klóratomot jelent. A reakciót 0-120 °C, előnyösen 10-25 °C közötti hőmérsékleten végezzük.
A kapott IV általános képletű vegyületet - mely képletben Rí, R2 és X jelentése a fenti - a reakcióelegytó'l elkülönítjük, eljárhatunk azonban úgy is, hogy a reakció lejátszódása után magában a reakcióelegyben végezzük el az utolsó lépést, a szerves bázissal történő halogénhidrogén hasítást. Szerves bázisként különféle tercier aminokat, például trialkilaminokat, mint amilyen a trimetilamin vagy előnyösen a trietilamin, használhatunk.
Eljárásunk mindhárom kémiai lépése külön-külön haladást jelent a korábban ismert eljárásokkal szemben. Az első lépésben sikerült megoldanunk a II általános képletű akrilsavészterek epoxidálását technológiailag könnyen kivitelezhető, veszélytelen módon, vizes oldatban végrehajtott hipokloritos reakció útján 50% körüli termeléssel, a korábban leírt robbanásveszélyes, vízmentes perecetsavas közegben 10—21%-os hozammal végrehajtott [Brit. Pat. 836446, (1960)], vagy nehezen hozzáférhető, ugyancsak veszélyes trifluorperecetsavas közegben végrehajtott epoxidálással [J. Am. Chem. Soc. 77 89,(1955)] szemben. Az a III általános képletű fontos közbenső termék, mely képletben Rj jelentése metil-csoport, azaz a 2,3-epoxipropionsav-metilészter, eddig nem ismert, új vegyület. Uj, jó hozamú eljárást dolgoztunk ki a IV általános képletű 2-aciloxi-3-halogén-propionsav-észtcrek — mely képletben Rr, R2 és X jelentése a fenti - előállítására a III általános képletű 2,3-epoxi-propionsav-észterek - mely képletben Rí jelentése a fenti - és az V általános képletű karbonsavhalogenidek egy Lewis-sav katalizátor jelenlétében végrehajtott elektrofil addiciójával. Azok a IV általános képletű vegyületek, melyek képletében X jelentése klóratom, Rt jelentése metil-csoport és R2 jelentése propilvagy fenil-csoport, azaz a 2-butiriloxi-3-klór-propionsav-metilészter és a 2-benzoiloxi-3-klór-propionsav-metilészter ezideig szintén nem ismert, új vegyületek.
A megfelelő savmegkötő szer kiválasztásával gyors és igen jó hozamú eljárást dolgoztunk ki a IV általános képletű 3-halogén-2-aciloxi-propionsav-észterekből történő halogénhidrogén elvonásra, mely halogén-származékok így a kívánt I általános képletű 2-aciloxi-akrüsav-észterekké - mely képletben Rj és R2 jelentése a fenti — alakíthatók. Ha a III -* IV és a IV -* I reakciókat elkülönítve végezzük, a két lépés összkitermelése 60—65%-os. Bár ez a kitermelés is meghaladja az irodalomban eddig ismertetett eljárásokét, a III általános képletű vegyületeket I általános képletű vegyületekké úgy tudjuk a fent leírt reakcióútón még jobb termeléssel átalakítani, hogy a IV általános képletű vegyületet a reakcióelegytől nem különítjük el, hanem az V általános képletű savhalogenidek elektrofil addiciója után kapott reakcióelegyet azonnal tovább kezeljük egy alkalmas savmegkötő szerrel. Ily módon a III általános képletű vegyületekből 75—80% kitermeléssel állíthatjuk elő az I általános képletű vegyületeket.
Az I általános képletű vegyületek tehát előállíthatok a találmány szerinti eljárással fokozatosan is, az egyes közbenső termékek izolálása közben, azonban az eljárás megvalósítható a II általános képletű vegyületekből egyetlen lépésben is egyszerű módon a közbenső termékek izolálása nélkül. Az eljárás összhozama a könnyen hozzáférhető II általános képletű akrilsavészterekből kiindulva így eléri a 30—35%-ot, valamennyi lépés jól kézbentartható, egyszerűen kivitelezhető, a szokványos készülékekben ipari méretekben is megvalósítható. Ezenkívül a találmány szerinti eljárással lehetővé válik, az I általános képletű vegyületek, valamint a III és IV általános képletű közbenső termékek széleskörű variációinak előállítása.
A találmány szerinti eljárást közelebbről az alábbi kiviteli példák szemléltetik az oltalmi kör korlátozási nélkül.
1. példa
160 g nátriumhidrogénkarbonát, 400 ml víz 120 ml (117 g) akrilsav-metilészter és 240 ml metanol elegyéhez hűtés közben 800 ml 15%-os vizes nátriumhipoklorit-oldatot adagolunk 20 perc alatt, majd az oldatba 50 perc alatt 44 g széndioxid gázt vezetünk. Az elegy hőmérséklete eközben 10 °Ctó1 30 °C-ra emelkedik. 10 perc keverés, majd szűrés után a vizes oldatot 4 x 150 ml metilénkloriddal extraháljuk, a metilénklorid ledesztillálása után kapott maradékot csökkentett nyomáson desztilláljuk.
Forráspont 40 Hgmm-en: 70-72 °C.
így 72 g 2,3-epoxi-propionsav-metilésztert állítunk elő.
Kitermelés: 50%.
példa g nátriumhidrogénkarbonát, 200 ml víz, 68 g akrilsav-etilészter és 240 ml metanol elegyéhez hűtés közben 15 perc alatt 360 ml 15%-os kalciumhipoklorit-oldatot adagolunk, majd az oldatba 30 perc alatt 22 g széndioxid gázt vezetünk. A reakcióelegyet eközben hűtjük, hogy a hőmérséklet 25 °C fölé ne emelkedjék. 10 perc keverés után az elegyet szűrjük, a szürletet 4 x 75 ml metilénkloriddal extraháljuk, az egyesített metilénklorid-oldatokról az oldószert ledesztilláljuk, majd a maradékot csökkentett nyomáson desztilláljuk.
így 26,1 g 2,3-epoxi-propionsav-etilésztert állítunk elő.
Kitermelés: 45%.
Forráspont 40 Hgmm-en: 78—80 °C3. példa
102 g 2,3-epoxi-propionsav-metilészter, 400 ml benzol és 1,25 g cinkklorid elegyéhez 0,1 ml tömény vizes sósav-oldatot adunk, majd az elegyhez hűtés közben 30 perc alatt 78,5 g acetilkloridot csepegtetünk. 30 perc keverés után az oldószert ledesztilláljuk, a maradékot csökkentett nyomáson frakciónáljuk.
Forráspont 10 Hgmm-en: 93-95 °C.
így 141 g 2-acetoxi-3-klór-propionsav-metilésztert állítunk elő.
Kitermelés: 78%.
6. példa
23,2 g 2,3-epoxi-propionsav-etilészter és 0,5 g cinkklorid 100 ml benzollal készült oldatához hűtés közben 30 perc alatt 15,7 g acetilkloridot csepegtetünk. Az elegyet 3 órán át keverjük, majd az oldószert ledesztilláljuk, a maradékot csökkentett nyomáson frakcionáljuk.
Forráspont 10 Hgmm-en: 102-103 °C.
Hymódon 30,5 g 2-acetoxi-3-klór-propionsav-etilésztert állítunk elő.
Kitermelés: 75%.
7. példa
23,2 g 2,3-epoxi-propionsav-etilészter, 0,5 g cinkklorid és 100 ml benzol elegyéhez hűtés közben 28,1 g benzoilkloridot csepegtetünk. Az elegyet 3 órán át szobahőmérsékleten keverjük, az oldószert ledesztilláljuk, majd a maradékot frakcionáljuk.
Forráspont 1 Hgmm-en: 127—129 °C.
Dymódon 43,6 g 2-benzoiloxi-3-klór-propionsav-etilésztert állítunk elő.
Kitermelés: 85%.
& példa
141 g 2-acetoxi-3-klór-propionsav-metilésztert 500 ml benzolban oldunk és az oldatot 151 g trietilaminnal 3 órán át forraljuk. A reakcióelegyet hűtjük, a kivált trietilamin-klórhidrát kristályokat szűrjük, benzollal mossuk, a benzolos oldatot oldószermentesítés után frakcionáljuk.
Forráspont 40 Hgmm-en: 93-95 °C.
így 88,5 g 2-acetoxi-akrilsav-metilésztert állítunk elő.
Kitermelés: 79%.
4. példa
20,4 g 2,3-epoxi-propionsav-metilészter, 0,25 g cinkklorid és 80 ml benzol elegyéhez hűtés és keverés mellett 12,3 g vajsavkloridot csepegtetünk. A reakcióelegyet 2 órán át 5 °C hőmérsékleten tartjuk, majd az oldószert ledesztilláljuk, a maradékot frakcionáljuk. így 35,3 g 2-butiriloxi-3-klór-propionsav-metilésztert állítunk elő.
Kitermelés: 85%.
Forráspont 7 Hgmm-en: 102-105 °C.
5. példa
20,4 g 2,3-epoxi-propionsav-metilészter, 0,5 g cinkklorid és 80 ml benzol oldatához hűtés és keverés mellett 28,1 g benzoilkloridot csepegtetünk. Az elegyet 3 órán át szobahőmérsékleten keverjük, az oldószert ledesztilláljuk, a maradékot frakcionáljuk.
Ily módon 42,1 g 2-benzoiloxi-3-klór-propíonsav-metilésztert állítunk elő.
Forráspont 2 Hgmm-en: 132-134 °C.
Kitermelés: 89%.
9. példa
20,9 g 2-butiriloxi-3-klór-propionsav-metilésztert 90 ml benzollal és 15,4 ml trietilaminnal 3 órán át forralunk. A kivált trietilamin-hidrokloridot szűrjük, a szürletből az oldószert ledesztilláljuk és a maradékot frakcionáljuk.
Forráspont 10 Hgmm-en: 90-92 °C.
így 12,7 g 2-butiriloxi-akrilsav-metilésztert állítunk elő.
Kitermelés: 74%.
10. példa g 2-acetoxi-3-klór-propionsav-etüésztert 120 ml benzolban oldunk és az oldatot 21 ml trietilaminnal 3 órán át forraljuk. A kivált sót lehűtés után szűrjük, a szürletből az oldószert ledesztilláljuk, a maradékot frakcionáljuk.
Forráspont 40 Hgmm-en: 102-104 °C.
így 18,5 g 2-acetoxi-akrilsav-etilésztert állítunk elő.
Kitermelés: 78%.
72. példa
24,3 g 2-benzoiloxi-3-klór-propionsav-metilésztert 100 ml benzolban 15,5 ml trietüaminnal 3 órán át forralunk, a reakcióelegyet hűtjük, szűrjük, a szürletet az oldószer ledesztillálása után frakcionáljuk.
így 13,4 g 2-benzoiloxi-akrilsav-metilésztert állítunk elő.
Kitermelés: 65%.
Forráspont 2 Hgmm-en: 108—110 °C.
példa
51,5 g 2,3-epoxi-propionsav-metilésztert 250 ml benzolban oldunk, 1 g cinkklorid és 0,05 ml tömény vizes sósav-oldat hozzáadása után az oldatban hűtés közben 5—10 °C-on 38,8 g acetilkloridot csepegtetünk, az elegyet 30 percig keverjük, majd a reakcióelegyhez 75 ml trietilamint adagolunk és 3 órán át forraljuk. A kivált sót szűrjük, a szürletet az oldószer ledesztillálása után frakcionáljuk.
Ilymódon 56,3 g 2-acetoxi-akrilsav-metilésztert állítunk elő.
Kitermelés: 78,5%.
Forráspont 40 Hgmm-en: 93-95 °C.
13. példa
20,4 g 2,3-epoxi-propionsav-metilészter, 0,25 g cinkklorid és 80 ml benzol elegyéhez hűtés és keverés közben 21,3 g vajsavkloridot csepegtetünk. A reakcióelegyet 2 órán át 10 °C-on tartjuk, majd 30 ml trietilamint csepegtetünk hozzá és 3 órán át forraljuk. A kivált sót szűrjük, a szürletet az oldószer ledesztillálása után frakcionáljuk.
Ilymódon 26,5 g 2-butiriloxi-akrilsav-metilésztert állítunk elő.
Kitermelés: 77%.
Forráspont 10 Hgmm-en: 90-92 °C.
14. példa
320 g nátriumhidrogénkarbonát, 800 ml víz, 234 g akrilsav-metilészter és 480 ml metanol elegyéhez hűtés közben 20 perc alatt 1500 ml 12,5%-os nátriumhipoklorit-oldatot adagolunk, majd az oldatba 50 perc alatt 88 g széndioxid gázt vezetünk. Az elegy hőmérsékletét eközben 10 °C és 24 °C között tartjuk. 10 perc keverés, majd szűrés után a szürletet 5 x 500 ml benzollal extraháljuk, az egyesített benzoios oldatokról 350 ml párlatot desztillálunk, a maradékhoz 3 g cinkkloridot és 0,1 ml tömény vizes sósav-oldatot adagolunk, majd 10-15 °C-on 93 g acetilkloridot csepegtetünk és az elegyet 4 órán át ezen a hőfokon keverjük. Ezután az oldatot 600 ml-re betöményítjük, a maradékhoz 135 g trietilamint adunk és az elegyet 3 órán át visszafolyató hűtő alkalmazása mellett forraljuk. Hűtés után a kivált sót szűrjük, benzollal mossuk, a szürletből az oldószert ledesztilláljuk, a maradékot frakcionáljuk.
Ilymódon 131 g 2-acetoxi-akrilsav-metilésztert állítunk elő.
Összkitermelés: 33,5%.
Forráspont 40 Hgmm-en: 93—96 °C.
75. példa
Ugyanúgy járunk el, mint a 14. példában, csak a széndioxid bevezetés és szűrés után a szürletet 4 x 300 ml metilénkloriddal extraháljuk, a metilénkloridos extraktumból az oldószert ledesztilláljuk, a maradékot 500 ml benzolban oldjuk, az oldathoz 1 g cinkkloridot és 0,05 ml tömény vizes sósav-oldatot adunk, majd 10-15 °C-on 30 perc alatt 93 g acetilkloridot csepegtetünk hozzá. A reakcióelegyhez 30 perc keverés után 135 g trietilamint adagolunk és 2 órán át forraljuk. Hűtés után a kivált sót szűrjük, a szürletből az oldószert ledesztilláljuk, a maradékot frakcionáljuk.
Ilymódon 132,5 g 2-acetoxi-akrilsav-metilésztert állítunk elő.
összkitermelés: 34%.
Forráspont 40 Hgmm-en: 93-96 °C.

Claims (11)

  1. Szabadalmi igénypontok
    1. Eljárás az I általános képletű 2-acíloxi-akrílsavészterek - mely képletben Rí jelentése 1—4 szénatomos alkil-csoport és R2 jelentése 1-4 szénatomos alkil-csoport vagy fenil-csoport — előállítására, azzal jellemezve, hogy valamely II általános képletű akrilsavésztert - mely képletben Rí jelentése a fenti egy alkálifém- vagy alkáliföldfémhipoklorittal reagáltatunk, a kapott III általános képletű 1,2-epoxi-propionsav-észtert - mely képletben Rj jelentése a fenti-, adott esetben izolálás nélkül, valamely V általános képletű savhalogéniddel - mely képletben R2 jelentése a fenti és X jelentése halogénatom - egy Lewissav katalizátor jelenlétében reagáltatjuk, majd a kapott IV általános képletű 2-aciloxi-3-halogén-propionsav-észtert - mely képletben Rí, R2 és X jelentése a fenti —, adott esetben a reakcióelegy tői való elkülönítés nélkül, egy szerves bázissal reagáltatjuk.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti eljárás foganatosítási módja, azzal jellemezve, hogy a II általános képletű akrilsav-észtert egy alkálifémhipoklorittal, előnyösen nátriumhipoklorittal reagáltatjuk.
  3. 3. Az 1. igénypont szerinti eljárás foganatosítási módja, azzal jellemezve, hogy a II általános képletű akrilsav-észtert egy alkáliföldfémhipoklorittal, előnyösen kalciumhipoklorittal reagáltatjuk.
  4. 4. Az 1.-3. igénypontok bármelyike szerinti eljárás foganatosítási módja, azzal jellemezve, hogy a reakciót vízben vagy egy, a reakció lefolyása szempontjából közömbös, vízzel elegyedő szerves oldószer, előnyösen egy alifás alkohol, és víz elegyében végezzük.
  5. 5. Az 1.—4. igénypontok bármelyike szerinti eljárás foganatosítási módja, azzal jellemezve, hogy a reakciót bázikus pH tartományban, előnyösen pH: 7—9, végezzük.
  6. 6. Az 1—5. igénypontok bármelyike szerinti eljárás foganatosítási módja, azzal jellemezve, hogy a reakciót 0-35 °C hőmérsékleten végezzük.
  7. 7. Az 1. igénypont szerinti eljárás foganatosítási módja, azzal jellemezve, hogy a III általános képletű 1,2-epoxi-propionsav-észtert egy szerves oldószerrel, előnyösen egy aromás szénhidrogénnel, végzett extrakcióval a reakcióelegytől elkülönítjük.
  8. 8. Az 1. igénypont szerinti eljárás foganatosítási módja, azzal jellemezve, hogy Lewis-savként cinkkloridot használunk.
  9. 9. Az 1. igénypont szerinti eljárás foganatosítási módja, azzal jellemezve, hogy a III általános képletű
    1,2-epoxi-propionsav-észter és az V általános képletű savhalogenid reakcióját 0-100 °C, előnyösen 1025 °C közötti hőmérsékleten végezzük.
  10. 10. Az 1. igénypont szerinti eljárás foganatosítási 5 módja, azzal jellemezve, hogy tercier bázisként egy tercier amint használunk.
  11. 11. A 10. igénypont szerinti eljárás foganatosítási módja, azzal jellemezve, hogy tercier aminként egy trialkilamint, előnyösen trietilamint használunk.
HURI000636 1977-05-26 1977-05-26 Eljárás 2-aciloxi-akrilsavészterek előállítására HU176314B (hu)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HURI000636 HU176314B (hu) 1977-05-26 1977-05-26 Eljárás 2-aciloxi-akrilsavészterek előállítására

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
HURI000636 HU176314B (hu) 1977-05-26 1977-05-26 Eljárás 2-aciloxi-akrilsavészterek előállítására

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HU176314B true HU176314B (hu) 1981-01-28

Family

ID=11001033

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HURI000636 HU176314B (hu) 1977-05-26 1977-05-26 Eljárás 2-aciloxi-akrilsavészterek előállítására

Country Status (1)

Country Link
HU (1) HU176314B (hu)

Similar Documents

Publication Publication Date Title
JPH06219987A (ja) α−フルオロ−β−ジカルボニル化合物の製造方法
US5780672A (en) Process for the selective preparation of monofluoro derivatives
US5723654A (en) Process for the preparation of alkyl 2-fluoro-isobutyrates
HU176314B (hu) Eljárás 2-aciloxi-akrilsavészterek előállítására
DK157539B (da) Fremgangsmaade til fremstilling af acemetacin
US5637775A (en) Process for the preparation of halogenated ethers
US5861085A (en) Method of purifying 1,3-bis(3-aminopropyl)-1,1,3,3-tetraorganodisiloxane
EP0738720B1 (en) Process for producing 1-(2-chlorphenyl)-5(4H)-tetrazolinone
JP2535711B2 (ja) N−エチル−ヒドロキシルアミン塩酸塩の製法
US4611080A (en) Preparation of halogenated aroylacetic acid esters
JPS59110649A (ja) α−ビニルプロピオン酸エステルの製法
EP0301311B1 (en) Process for preparing naproxen
BG60580B1 (bg) Метод за получаване на 2,2-диметил-5-(2,5-диметилфенокси)- пентанова киселина,междинни съединения за получаването й и метод за получаване на междинните съединения
HU207716B (en) Process for producing n-succinimidyl-carbonates
JPH06157418A (ja) 還元的脱ハロゲン化法
US6891060B2 (en) Preparation of 3-acyloxy-2-methylbenzoic acids
JP3719736B2 (ja) ピラゾロン類の製造法
KR19990015050A (ko) 페닐프로피온산 유도체의 제조방법
KR100199042B1 (ko) 2-아미노티아졸카르복시산 유도체의 제조방법
US3708530A (en) Benzylhalide carbonylation process
HU176376B (en) Process for producing sec amides of dichloroacetic acide
KR930004651B1 (ko) 신규한 사이프로플록사신 중간체 및 이의 제조방법
HU193454B (en) Process for producing 3-phenyl-butyraldehyde derivatives
KR0150292B1 (ko) 피라졸을 함유한 프로페노익 에스테르 유도체의 신규한 제조방법
JPH0812658A (ja) シドノン類の製造法