HU176159B - Process for preparing imidazolyl-methyl-phosphonium salts - Google Patents

Process for preparing imidazolyl-methyl-phosphonium salts Download PDF

Info

Publication number
HU176159B
HU176159B HU78SI1617A HUSI001617A HU176159B HU 176159 B HU176159 B HU 176159B HU 78SI1617 A HU78SI1617 A HU 78SI1617A HU SI001617 A HUSI001617 A HU SI001617A HU 176159 B HU176159 B HU 176159B
Authority
HU
Hungary
Prior art keywords
formula
compound
methanol
alkoxycarbonyl
trihalomethyl
Prior art date
Application number
HU78SI1617A
Other languages
English (en)
Inventor
Kenneth M Snader
Robert L Webb
George R Wellman
Original Assignee
Smithkline Corp
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Smithkline Corp filed Critical Smithkline Corp
Publication of HU176159B publication Critical patent/HU176159B/hu

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C07ORGANIC CHEMISTRY
    • C07FACYCLIC, CARBOCYCLIC OR HETEROCYCLIC COMPOUNDS CONTAINING ELEMENTS OTHER THAN CARBON, HYDROGEN, HALOGEN, OXYGEN, NITROGEN, SULFUR, SELENIUM OR TELLURIUM
    • C07F9/00Compounds containing elements of Groups 5 or 15 of the Periodic Table
    • C07F9/02Phosphorus compounds
    • C07F9/547Heterocyclic compounds, e.g. containing phosphorus as a ring hetero atom
    • C07F9/645Heterocyclic compounds, e.g. containing phosphorus as a ring hetero atom having two nitrogen atoms as the only ring hetero atoms
    • C07F9/6503Five-membered rings
    • C07F9/6506Five-membered rings having the nitrogen atoms in positions 1 and 3

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Health & Medical Sciences (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Biochemistry (AREA)
  • General Health & Medical Sciences (AREA)
  • Molecular Biology (AREA)
  • Pharmaceuticals Containing Other Organic And Inorganic Compounds (AREA)

Description

Smithkline Corporation, Phiiadeiphia,
Pennsylvania,
Amerikai Egyesült Államok
Eljárás imidazolilmetilfoszfóniumsók előállítására
2
A találmány tárgya eljárás új imidazolilmetilfoszfóniumsók előállítására. E vegyületek hasznos közbenső termékek gyógyhatású végtermékek, különösen a gyomorsav kiválasztását gátló hisztamin-H2 antagonisták, például a Cimetidine (3 950 333 számú amerikai egyesült államokbeli szabadalmi leírás) előállításánál.
Közelebbről a találmány az I általános képletű tercier imidazolilmetilfoszfóniumsók — ahol
R jelentése hidrogénatom vagy trihalogénmetil-, karboxi-, vagy (1—4 szénatomot tartalmazó) alkoxi-karbonil csoport,
Rí hidrogénatomot vagy fenil- vagy 1-6 szénatomot tartalmazó alkilcsoportot jelent, és
X jelentése negatív töltésű anion, célszerűen halogenidion, és
Ph fenilcsoport valamint savaddíciós sóik előállítására vonatkozik.
Rí jelentése előnyösen metilcsoport, míg X előnyösen egy klorid-, bromid- vagy jodidiont jelent, de jelenthet más szerves aniont, például tozilátvagy mezilátiont, illetve szervetlen aniont, például szulfát-, foszfát-, karbonát- vagy hidroxiliont is. 25 További szóba jöhető szerves anionok a metilát- és az etilátion.
Ha R alkoxi-karbonilcsoportot jelent, akkor az alkoxicsopoít például metoxi-, etoxi-, izopropoxi-, n-propoxi- vagy n-butoxicsoport lehet. 30
A találmány szerinti eljárással előállítható I általános képletű vegyületekre az jellemző, hogy az imidazolgyűrü 2-helyzetében levő trífenilfoszfóniummetil-csoport igen könnyen hidrogénatommal $ helyettesíthető.
Szakember számára ugyanakkor érthető, hogy az imidazolgyűrűnek olyan bázikus központja van, amely adott esetben egy szervetlen vagy szerves savval semlegesítve savaddíciós sót ad. A semlegesítéshez leginkább előnyösen sósav vagy hidrogén-bromid hasznosítható. A semlegesítést önmagában ismert módon hajtjuk végre. Miként a későbbiekben ismertetettekből ki fog tűnni, bizonyos esetekben a savaddíciós sót képző savat in situ állítjuk elő úgy, hogy valamely I általános képletű vegyületet egy megfelelő 2-karbonsav- vagy 2-karbonsavészter-származékká alakítunk. Vízmentes körülmények között magasabb hőmérsékleteken a savaddíciós sók hő hatására visszaalakulhatnak a megfelelő szabad bázisokká.
Az R helyén trihalogénmetil-csoportot hordozó I általános képletű vegyületek a találmány értelmében úgy állíthatók elő, hogy valamely V általános képletű vegyületet - ahol Rj és X jelentése a fenti — valamely IV általános képletű amidinvegyülettel — ahol R’ jelentése R itt megadott jelentésével azonos - reagáltatunk. V általános képletű vegyületként előnyösen egy bromid- vagy kloridsót használunk. Ilyen típusú reakciót, illetve kiindulási anyagokat Zbiral a Sythesis, 11,775 (1974) illetve
Zbiral és Hugi a Phosphorus, 2,24(1972) szakirodalmi helyen ismertet. A szakirodalomból nem ismert V általános képletű vegyületeket úgy állítjuk elő, hogy egy halogénvinil-alkil-ketont vagy halogénvinil-fenil-ketont trifenil-foszfínnel reagáltatunk. Ha Rj hidrogénatomot jelent, akkor egy trifenil-béta-formilvinil-foszfónium-halogenid egy béta-halogén-allilalkohol oxidálása, majd a kapott közbenső termék trifenil-foszflnnal végzett reagáltatása útján állítható elő. 10
Az R helyén alkoxi-karbonil- vagy karboxicsoportot hordozó I általános képletű vegyületeket úgy állítjuk elő, hogy egy, R helyén trihalogénmetilcsoportot hordozó I általános képletű vegyületet, vagyis egy Ib általános képletű vegyületet — ahol 15 R’” jelentése egy trihalogénmetilcsoport — a megfelelő alkoxi-karbonil-származék, vagyis egy la általános képletű vegyület — ahol R2 1—6 szénatomos alkilcsoportot jelent - előállítására egy megfelelő glkohol, előnyösen metanol vagy etanol fölöslegé- 20 vei, vagy pedig- a megfelelő karboxi-származék előállítására egy közömbös szerves oldószerben vízzel reagáltatunk. A reagáltatást rendszerint szobahőmérsékleten végrehajthatjuk, de dolgozhatunk visszafolyató hűtő alkalmazásával a reakcióelegy 25 forráspontjának megfelelő hőmérsékleten. A reakció rendszerint rövid időn belül végbemegy, de kívánt esetben a reakcióidő akár egy éjszakán át tartó is lehet. Miként említettük, használhatjuk a reakciópartnerként alkalmazott alkoholt fölöslegben, de 30 dolgozhatunk úgy is, hogy az alkoholt vagy a vizet kisebb mennyiségekben használjuk, és egy olyan közömbös szerves oldószerben hajtjuk végre a reagáltatást, mint például az acetonitril-, dimetil-szulfoxid, etil-acetát vagy a tetrahidrofurán. A kívánt I 35 általános képletű termékek rendszerint kiváló hozammal, sőt gyakran kvantitatíve képződnek.
Eljárhatunk előnyösen azonban úgy is, hogy egy I általános képletű trihalogénmetil-származékot nem különítünk el, hanem in situ tővábbreagáltatunk. így például triklór-acetamidint trifenil-béta-acetilvinil-foszfónium-bromiddal vagy -kloriddal metanolos oldatban szobahőmérsékleten és a reakcióelegy forráspontja közötti hőmérsékleten reagáltathatunk, amikor is a kezdetben képződő 2-trihalogénmetil- 45 -származék metanollal azonnal reakcióba lép a megfelelő 2-metoxikarbonil-származékot adva. Más alkoxi-karbonil-származékok hasonló módon állíthatók elő.
Az R helyén hidrogénatomot hordozó I általá- 5θ nos képletű vegyületek, vagyis a II általános képletű vegyületek úgy állíthatók elő, hogy egy, R helyén —SO2H, alkoxi-karbonil- vagy karboxicsoportot hordozó I általános képletű vegyületet addig hagyunk állni vagy hevítünk, míg a gázfejlődés 55 — kéndioxid vagy széndioxid fejlődhet — be nem fejeződik. E művelet mintegy —10 °C és mintegy 250 °C közötti hőmérsékleten hajtható végre. így például az R helyén -SO2H csoportot hordozó I általános képletű vegyületek igen gyorsan, —10°C & 120 °C közötti hőmérsékleten elbomlanak, míg az R helyén alkoxi-karbonil- vagy karboxicsoportot hordozó I általános képletű vegyületek hevítés hatására 150°C és 250 °C, előnyösen 170 °C és 200 °C közötti hőmérsékleten bomlanak el. Rend- 65 szerint a karboxi-származékok bomlási hőmérséklete azonos vagy magasabb az adott vegyület olvadáspontjánál. Alacsonyabb hőmérsékletek alkalmazhatók akkor, ha valamilyen finoman aprított fém5 sót vagy fémet, például réz/II/-oxidot vagy fémrezet adagolunk a reakcióelegyhez.
Szakember számára nyilvánvaló, hogy egy, R helyén —SO2H csoportot hordozó I általános képletű vegyület elbomlásakor kéndioxid képződik. Ha ez környezetvédelmi okokból előnytelen, akkor inkább egy megfelelő alkoxi-karbonil-származékból indulunk ki, hiszen egyrészt a kétféle kiindulási anyag esetében a hozam csaknem azonos, másrészt az utóbbi alkalmazása esetén nem képződik veszélyes gáz.
Az ilyen módon előállítható II általános képletű 2-hidrogén-származékok az A reakcióváziatban ábrázolt módon alakíthatók hisztamin-H2 antagonistákká, például Cimetidine-né. Az A reakcióvázlatban X és Rj jelentése a fenti, míg R3 hidrogénatomot vagy —C-NHCH3 csoportot jelent. A III általános íí
NCN képletű vegyületek például a 3 950 333 számú amerikai egyesült - államokbeli szabadalmi leírásban ismertetett módon hasznosíthatók.
A találmányt közelebbről az alábbi kiviteli példákkal kívánjuk megvilágítani.
1. példa
250 ml vízmentes dimetil-szulfoxidban 11,0 g (0,1 mól) kénessav-formamidinátot szuszpendálunk, majd a szuszpenzióhoz 2,4 g (0,1 mól) nátrium-hidridet adagolunk. A hidrogéngáz fejlődésének megszűnése után a reakcióelegyhez 36,5 g (0,1 mól) trifenil-béta-acetilvinil-foszfónium-kloridot adagolunk és ezután szobahőmérsékleten 1 órán át keverjük, ezt követően pedig 100°C-on tartjuk 10 percen át a kéndioxid tökéletes eltávozásának biztosítása céljából. Lehűtés után a reakcióelegyből a dimetil-szulfoxidot lehajtjuk, a maradékot pedig kloroform és metanol 1 :1 arányú elegyéből 300ml-ben feloldjuk. Az így kapott oldatot szűrjük, majd szárazra pároljuk, a maradékot pedig kloroform és aceton elegyéből átkristályosítjuk, amikor is 20 g (50%) mennyiségben 223—225 °C olvadásp ontú (5 -metil -imidazol-4-il-metil)-trifeniI-foszfónium-kloridot kapunk.
A 2-helyzetben -SO2H csoportot hordozó I általános képletű vegyületek tehát hasznos közbenső vegyületek, tekintette] arra, hogy elkülönítés nélkül könnyen leadnak kéndioxidot.
2. példa ml dimetil-szulfoxidban feloldunk 3,65 g (0,01 mól) trifenil-béta-acetilvinil-foszfónium-kloridot és 1,1 g (0,01 mól) kénessav-formamidinátot, majd a kapott oldathoz 2,14 g (0,01 mól) 1,8-bisz-dimetilamino-naftalint (,,protonszivacs”-ot) adunk és a reakcióelegyet 80 eC-ra melegítjük a tökéletes kéndioxid-leadás biztosítása céljából. A reakcióele gyet ezután lehűtjük, a dimetil-szulfoxidot lehajtjuk, a maradékból a szervetlen sókat kloroformmal kicsapjuk, a csapadékos elegyet szűrjük, a szűrletet szárazra pároljuk és a maradékot kloroform és aceton elegyéből átkristályosítjuk. így lényegében kvantitatív hozammal a 227—229 °C olvadáspontú ( 5 -metil-imidazol4-il-metil)-trifenil-foszfónium-kloridot kapjuk.
3. példa
100 ml dimetil-szulfoxidban feloldunk 20,6 g (0,06 mól) trifenil-béta-acetilvinil-foszfónium-bromidot és 6,0 g (0,05 mólhoz képest csekély feleslegben vett) kénessav-formamidinátot, majd a kapott oldathoz keverés közben cseppenként 7,6 g (0,05 mól) l,5-diaza-biciklo(5,4.0)-undec-5-ént adunk. A reakcióelegyet ezután a bomlás elősegítése céljából 80 °C-on tartjuk 20 percen át, majd a dimetil-szulfoxidot lehajtjuk. A maradékot kloroformmal felvesszük, majd a szervetlen sókat kiszűrjük. A szűrletet szárazra pároljuk, a maradékot pedig kloroform és aceton elegyéből átkristályosítjuk, amikoris 80%-os hozammal (5-metil-imidazol-4-il-metil)-trifenil-foszfónium-bromidot kapunk.
4. példa
Minimális mennyiségű vízmentes acetonitrilben (mintegy 100 ml) feloldunk 8,0 g (0,019 mól) trifenil-béta-acetilvinil-foszfónium-bromidot, majd a kapott oldathoz egyetlen adagban 4,0 g (0,025 mól) triklór-acetamidint adunk. Az így kapott reakcióelegyet ezután szobahőmérsékleten keverjük, majd a kikristályosodó anyagot kiszűrjük, amikor is 8,0 g (76%) mennyiségben a 155—157 °C olvadáspontú (2-triklórmetil-5flietil-imidazol-4-il-metil)-trifenil-foszfónium-bromidot kapjuk.
E vegyületből 15,0 g-ot (0,027 mól) hozzáadunk 150 ml metanolhoz, majd a kapott keveréket visszafolyató hűtő alkalmazásával 3 órán át forraljuk. Ekkor a reakcióelegy píi-ja 1. A reakcióelegyet ezután közel 15 ml térfogatra betöményítjük, majd a kivált szilárd anyagot kiszűrjük. így 12,0 g (89%) mennyiségben a 168—170 °C olvadáspontú ( 2-metoxikarb onil-5 -metil-imidazol4-il-metil)-trifenil-foszfónium-bromidot kapjuk.
Ha az utóbbi vegyületet olvadáspontjára (közel 170 °C) hevítjük, majd ezen a hőmérsékleten tartjuk a gázfejlődés megszűntéig, akkor lehűtés és a kapott szilárd anyag kloroformmal végzett eldörzsölése után (5-metil-imidazol-4-il-metil)-trifenil-foszfónium-bromidot kapunk
5. példa g (0,1 mól) trifenil-béta-acetilvinil-foszfónium-klorid és 16,1 g (0,1 mól) triklór-acetamidin 200 ml metanollal készült keverékét 1 órán át keverjük, majd a kapott oldatot visszafolyató hűtő alkalmazásával felforraljuk, ezután pedig rögtön lehűtjük és a metanolt lehajtjuk. így 50 g mennyi ségben 170 °C olvadáspontú (bomlik) halványsárga anyagként (2-metoxikarbonü-5-metil-imidazol-4-iI-m e t il)-trifenil-foszfónium-klorid-hidrokloridot kapunk. Ha e sót 170 °C-on a gázfejlődés befejeződéséig hevítjük, majd lehűtjük és kloroformmal eldörzsöljük, akkor (5-metil-imidazol4-il-metil)-trifenil-foszfónium-kloridot kapunk. Hasonló módon állítható elő a megfelelő hidrobromidsó 41 g trifenil-béta-acetilvinil-foszfónium-bromidból és 16,1 g triklór-acetamidinből kiindulva.
6. példa ml metanolban feloldunk 4,7 g (0,01 mól) trifenil-béta-benzoilvinil-foszfónium-bromidot és
1,6 g (0,01 mól) triklór-acetamidint, majd a kapott oldatot szobahőmérsékleten 15 percen át keverjük. Az oldatot ezután visszafolyató hűtő alkalmazásával forrásba hozzuk, majd lehűtjük és szárazra pároljuk. így 6,1 g mennyiségben, vagyis kvantitatív hozammal monohidrátként 175 °C olvadáspontú (bomlik) halványsárga csapadék formájában (5-fenih -2-metoxikarbonil-imidazol4-il-metil)-trifenilfoszfónium-bromid-hidrokloridot kapunk.
7. példa ml acetonitrilben 5,0 g (0,001 mól) (2-triklór-metil-5-metil-imidazol4-il-metil)-trifenil-foszfónium-bromidot szuszpendálunk, majd a kapott szuszpenzióhoz 11 ml vizet adunk. Ekkor exoterm reakció megy végbe. A szilárd anyag oldatba megy, majd csapadék válik ki. Ez nem más, mint a 17υ C olvadáspontú (bomlik) (2-karboxi-5-metil-imidü..ol-4-il-metil)-trifenil-foszfónium-bromid-hidroklorid-dihidrát.
Ha az így kapott terméket olvadáspontjával egyező vagy efölötti hőmérsékleten hevítjük, akkor széndioxid gáz fejlődik és a 240 °C olvadáspontú (5-metil-imidazol-4-il-metil)-trifenil-foszfónium-bromid-hidroklorid képződik.
8. példa
7,3 g (0,05 mól) béta-pivaloilvinil-klorid és 8,1 g (0,05 mól) trifenil-foszfín 100 ml benzollal készült oldatát visszafolyató hűtő alkalmazásával 30 percen át forraljuk, majd lehűtjük, szűrjük, a kiszűrt csapadékot pedig benzollal mossuk és szárítjuk. így termékként 12 g mennyiségben 193—195 “C olvadáspontú fehér port kapunk.
Az így kapott trifenil-béta-pivaloilvinil-foszfónium-bromidból 8,16 g (0,02 mól) 50 ml metanollal készült oldatához keverés közben 3,22 g (0,02 mól) trüdór-acetamidint adunk. A reakcióelegyet- ezután egy éjszakán át szobahőmérsékleten keverjük, majd a metanolt csökkentett nyomáson lehajtjuk, amikor is ll,32g mennyiségű fehér csapadék marad vissza. Ezt a csapadékot kloroformban oldjuk, majd a kapott oldatot szűrjük az oldhatatlan rész eltávolítására. A szűrletet csökkentett nyomáson bepároljuk, majd a maradékot nagyvákuumban szárítjuk.
így 9,6 g (91%) mennyiségben 120 C olvadáspontú (bomlik) fehér csapadékként (5-terc-butil-2-metoxikarbonil-imidazol-4-il-metil)-trifenil-foszfónium-kloridot kapunk.
9. példa
A 8. példában előállított 4-terc-butil-származékból 9g-ot 180—190eC-on hevítünk 15 percen át, 10 majd lehűtjük és acetonitrilből átkristályosítjuk, amikor is a 134—137 °C olvadáspontú (bomlik) (5-terc-butil-imidazol-4-il-metil)-trifenil-foszfónium-kloridot kapjuk.

Claims (4)

  1. Szabadalmi igénypontok:
    1. Eljárás az I általános képletű imidazolilmetilfoszfóniumsók — ahol 20
    R jelentése hidrogénatom vagy trihalogénmetil-, karboxi- vagy (1—6 szénatomot tartalmazó) alkoxi-karbonilcsoport,
    Rí hidrogénatomot vagy fenil- vagy 1—6 szénato- 25 mot tartalmazó alkilcsoportot jelent, és
    X jelentése negatív töltésű anion, célszerűen halogenidion, és
    Ph fenilcsoport — valamint savaddiciós sóik előállítására, azzal jelle- 30 mezve, hogy valamely IV általános képletű vegyületet — ahol R’ jelentése trihalogénmetil-, vagy —SO2H csoport — valamely V általános képletű vegyülettel - ahol Ph, R! és X jelentése a fenti — reagáltatunk, kívánt esetben R helyén karboxivagy alkoxi-karbonilcsoportot hordozó I általános képletű vegyület előállítására egy így kapott, R helyén trihalogénmetil-csoportot hordozó I általános képletű vegyületet egy 1—4 szénatomos alkohollal vagy vízzel reagáltatunk és/vagy kívánt esetben egy, R helyén hidrogénatomot hordozó I általános képletű vegyület előállítására egy, R helyén -SO2H, karboxi- vagy alkoxi-karbonilcsoportot hordozó I általános képletű vegyületet hevítünk és/vagy egy így kapott I általános képletű vegyületet megfelelő savval végzett kezelés útján savaddíciós sóvá alakítunk.
  2. 2. Az 1. igénypont szerinti eljárás foganatosítási módja, R helyén karboxi- vagy alkoxikarbonilcsoportot hordozó I általános képletű vegyületek előállítására, — ahol Rj X és Ph jelentése az 1. igénypont szerinti —, azzal jellemezve, hogy egy R helyén trihalogénmetilcsoportot hordozó I általános képletű vegyületet — ahol Rí, X és Ph jelentése az 1. igénypont szerinti — alkoholként metanollal vagy etanollal reagáltatunk.
  3. 3. A 2. igénypont szerinti eljárás foganatosítási módja,· azzal jellemezve, hogy metanolt (2-triklórm e t il - 5-metil-imidazol-4-il-metil)-trifenil-foszfónium-halogeniddel reagáltatunk.
  4. 4. Az előző igénypontok bármelyike szerinti eljárás foganatosítási módja, azzal jellemezve, hogy a metanollal való reagáltatást metanolfölösleg jelenlétében szobahőmérséklet és a reakciöelegy forráspontjának megfelelő hőmérséklet közötti hőmérsékleten végezzük.
    1 rajz, 8 képlettel
    A kiadásért felel: a Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó igazgatója
    814072 — Zrínyi Nyomda, Budapest
    Nemzetközi osztályozás: C 07 F 9/54
    Rí—| I CH2P®PhaXe
    Nj^NH
HU78SI1617A 1977-02-09 1978-02-09 Process for preparing imidazolyl-methyl-phosphonium salts HU176159B (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US76708377A 1977-02-09 1977-02-09

Publications (1)

Publication Number Publication Date
HU176159B true HU176159B (en) 1980-12-28

Family

ID=25078421

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
HU78SI1617A HU176159B (en) 1977-02-09 1978-02-09 Process for preparing imidazolyl-methyl-phosphonium salts

Country Status (5)

Country Link
US (1) US4163858A (hu)
JP (1) JPS6193167A (hu)
AT (1) AT364855B (hu)
BE (1) BE863713A (hu)
HU (1) HU176159B (hu)

Family Cites Families (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US2844582A (en) * 1956-07-17 1958-07-22 Jr Charles F Raley Heterocyclic aryl phosphorus esters
BE572314A (hu) * 1957-10-25 1900-01-01

Also Published As

Publication number Publication date
ATA92278A (de) 1981-04-15
US4163858A (en) 1979-08-07
AT364855B (de) 1981-11-25
JPH0344071B2 (hu) 1991-07-04
JPS6193167A (ja) 1986-05-12
BE863713A (fr) 1978-08-07

Similar Documents

Publication Publication Date Title
EP0274379B1 (en) Process for preparing pyridine-2,3-dicarboxylic acid compounds
JP3713724B2 (ja) イミダゾピリジン誘導体の製造方法
US5639886A (en) One-pot process for the preparation of 3-quinolonecarboxylic acid derivatives
EP1829868B1 (en) Process for production of (4,5-dihydroisoxazol-3-yl)thio- carboxamidine salts
DK161966B (da) Fremgangsmaade til fremstilling af 5-aroylerede 1,2-dihydro-3h-pyrrolooe1,2-aaapyrrol-1-carboxylsyrer eller estere eller farmaceutisk acceptable salte deraf
DK118403C (da) Alfa-aminopenicillinderivater og salte deraf til anvendelse som mellemprodukter ved fremstilling af alfa-aminopenicilliner.
FI86419B (fi) Foerfarande foer framstaellning av kinolinkarboxylsyraderivat.
HU176159B (en) Process for preparing imidazolyl-methyl-phosphonium salts
SU627752A3 (ru) Способ получени стереооднородных цис- или транс-5,6-алкилен-5,6-дигидропиримидин-4(3н)онов
US4104472A (en) Imidazolemethylphosphonium salts
AU703688B2 (en) Process for producing 3,5-diaryl pyrazolene
NO147838B (no) Mellomprodukt til bruk ved fremstilling av det hypotensive middel 2-(4-(2-furoyl)piperazin-1-yl)-4-amino-6,7-dimetoksykinazolin
SU999967A3 (ru) Способ получени 6-N-замещенных 6-амино-3-пиридазинилгидразинов или их солей
US4139708A (en) Intermediates and processes useful for preparing medicinal agents imidazolemethylphosphonium salts
SU728718A3 (ru) Способ получени триазоло-тиено- диазепин-1-онов
JP4345095B2 (ja) 銅塩を用いるアミド化合物の高選択的o−アルキル化方法
EP1471058B1 (en) Process for producing 1,2,3-triazole compound
DK141502B (da) Fremgangsmåde til fremstilling af en 7-acylamido-3-methyl-3-cephem-4-carboxylsyreester.
JPS6323872A (ja) 6−アミノ−1,2−ジヒドロ−1−ヒドロキシ−2−イミノ−4−ピペリジノピリミジンの製法
KR860000671B1 (ko) 퀴놀린 카르복실산의 피페라지닐 유도체의 제조 방법
HU195485B (en) Process for producing aromatic carboxylic acid derivatives and -carboxamide derivatives
PL166748B1 (pl) Sposób wytwarzania pochodnych 1 -alkilo-2-chlnolonu PL PL PL
EP0031120B1 (en) A process for the production of 2-substituted 6-alkoxycarbonyl-8-ethyl-5-oxo-5,8-dihydro-pyrido(2,3-d)-pyrimidines and of corresponding free acids
HU186568B (en) Process for producing 4-methyl-5-oxo-3-thioxo-tetrahydro-1,2,4-bracket-2h,4h-bracket closed-triazines
JPH11292869A (ja) イプリフラボンの製法