CZ78593A3 - Decorative element for fastening on a neck-tie - Google Patents

Decorative element for fastening on a neck-tie Download PDF

Info

Publication number
CZ78593A3
CZ78593A3 CZ93785A CZ78593A CZ78593A3 CZ 78593 A3 CZ78593 A3 CZ 78593A3 CZ 93785 A CZ93785 A CZ 93785A CZ 78593 A CZ78593 A CZ 78593A CZ 78593 A3 CZ78593 A3 CZ 78593A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
element according
decorative
decorative element
tie
shaped
Prior art date
Application number
CZ93785A
Other languages
English (en)
Inventor
Jurgen Langenberg
Gerhard Spangler
Original Assignee
Langenberg Juergen
Gerhard Spangler
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Langenberg Juergen, Gerhard Spangler filed Critical Langenberg Juergen
Publication of CZ78593A3 publication Critical patent/CZ78593A3/cs

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A44HABERDASHERY; JEWELLERY
    • A44BBUTTONS, PINS, BUCKLES, SLIDE FASTENERS, OR THE LIKE
    • A44B6/00Retainers or tethers for neckties, cravats, neckerchiefs, or the like, e.g. tie-clips, spring clips with attached tie-tethers, woggles, pins with associated sheathing members tetherable to clothing
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A41WEARING APPAREL
    • A41DOUTERWEAR; PROTECTIVE GARMENTS; ACCESSORIES
    • A41D25/00Neckties
    • A41D25/02Neckties with ready-made knot or bow, with or without bands
    • A41D25/022Neckties with ready-made knot or bow, with or without bands with knot simulated by a ring or the like

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Adornments (AREA)

Description

Oblast techniky
Vynález se týká ozdobného prvku pro upevnění na vázance se znaky předvýznakové části patentového nároku 1.
Dosavadní stav techniky
Ze stavu techniky jsou známa tak zvaná přidrěovadla vázanek nebo jehlice do vázanek. Dřidržovadla vá zanek sestávají v podstatě ze svorky,která se připevňuje na košili nositele vázanky, jakož i z připevňo vacího prvku,který alespoň zčásti obepíná vázanku. Iřipevňovací prvek je u ozdobných prvků podle stavu techniky vytvořen například jako řetízek , který s vůlí obepíná vázanku a drží na košili , když se nositel vázanky ohne dopředu. Vázanka je při tom připevněna ve své dolní až střední oblasti na košili.
Vedle toho jsou známy svorky pro vázanky , které sestávají v podstatě z ohnutého kovového tělesa ve tvaru písmene TJ, které se hodí k tomu, aby spojilo košili s vázankou.
Dále jsou ze stavu techniky známy tak zvané kroužky pro šátky na krk , které se používají k to mu , aby držely pohromadě šátky na krk, které byly ovinuti/ kolem krku takže není nutné vázat šátek na krk na uzel nebo smyčku.
Vynález si klade za základní úlohu vytvořit ozdobný prvek pro připevnění na vázance se znaky předvýznakové části patentového nároku 1 , tak aby se dosáhl jistějš nebyly záhyby.
tvar vázanky pod uzlem a n tomto
-2Podstata vynálezu
Uvedená úloha je vyřešena znaky význakové části patentového nároku 1, výhodná další provedení vyplývají z podnároků 2 až 24.
Za jádro vynálezu se pokládá to, že přidržovací prvek je opatřen tvarovým vybráním, které upíná vázanku přímo pod uvázaným uzlem vázanky a má tvar písmene U nebo srpku · Pomocí tohoto tvarového vy brání ve tvaru písmene U nebo qjfřku, se oba konce vázanky, totiž širší přední konec a užší zadní konec popřípadě dolní konec vázanky tvaruje vyduté ve směru ven, pro kterýžto účel je uvnitř vnějšího prvku upínajícího nebo objímajícího vázanku uspořádán vnitřní protičlen , který probíhá téměř vodorovně s vnějším prvkem a podpírá zevnitř vyduté vázanku.
Takovýto vyduté podpírající protičlen nemá u držadel vázanek nebo svorek vázanek obdobu a hodí se k zajištění tvaru kravaty bez záhybů i u velmi úzce vázaných uzlu. Po uvázání se vázanka může ručně vtáhnout do tvarového vybrání popřípadě se může přímo pod uzel vázanky nasadit ozdobný prvfek .Pomocí několika málo prostýoh hmatů rukou bude vázanka perfektně sedět a bude vyklenutá dopředu po celé své šířce.
S výhodou je protičlen a vnější prvek tvořen dvěma kovovými pásky. Pásky mohou být bua z jednoho kusu,pak je na jedné straně uspořádán na způsob vlásničky, do níž přechází oba prvky. Ka jejich vol ných koncích může být vytvořen zajišťovací uzávěr, pomocí něhož se volné konce protičlenu a vnějšího prvku navzájem . na sobě upevní«Je ale také možné, spojit oba prvky na jedné straně stěžejkou
-3a na druhém konci se opatří klipsovým uzávěrem.
Vzhledem k tomu,že vázanky jsou různě silné a ši roké, je výhodné, když zajišťovací uzávěr je vytvořen s větším počtem západek, takže vnější prvek a proti člen je možno navzájem fixovat v různých vzájemně vzdálených polohách. Tím se umožní , aby se skutečně i nejrůznější vázanky bez záhybů uchopily a připevnily.
Především je výhodné , když vnější prvek a proti člen jsou vytvořeny pružné. Kovové pásky se dají vyrobit jednoduchým způsobem tak, že jsou na ohyb pružné , pružnost se může využít k tomu , aby při poloze uzavření byly uvnitř určité tolerance pro různě silné materiály vázanek · Může být také výhodné, když je možné upevnit vnější prvek a protičlen s nozdílnými poloměry ohybu, neboť potom je možné dosáhnout více nebo méně velká konvexní zakřivení vázanky,která je vložena do ozdobného prvku. Vyklenutí vázanky může ten kdo ji nosí cíleně ovlivňovat.
V případě, že jak vnější prvek tak i vnitřní pro· tičlen jsou v oblasti svého vnějšího ramene ve tvaru písmene U opatřeny v poloze uzavření ozdobného prvku vývrty,které spolu lícují, může se látkou vázanky nebo za vázanku prostrčit přidržovací jehlice . Přidržovací jehlice je jednak výhodná pro fixaci ozdobného prvku , jednak se pomocí vhodné přidržovací jehlice dají fixovat i rozdílné poloměry ohybu oidobného prvku.
Jestliže jsou oba konce tvaru písmene U protičlenu navzájem spojeny příčným můstkem, tak je možné uspořádat na příčném můstku svorkové prvky různého druhu,které se dají spojit s košilí nebo koši-4lovým knoflíkem.Připevnění ozdobného prvku se potom neprovádí přímo přes kravatu,nýbrž přes košili·
Patentové nároky 15 až 23 se týkají výhodné formy provedení tvarovače kravaty· Tak je pro to ,aby vázanka dobře seděla a pro funíce i tvarovače kravaty zejména, výhodné,když srpkovité tvarové vybrání vykazuje ohyb minimálně 180 °, zejména ale ohyb až 270 °, nebo i se úsek vázanky vystupující přímo dole pod uzlem vázanky dá obvzláště dobře tvarovat.
Pomocí znaků patentového nároku 16 se dbá na to, aby protičlen nebyl již při nasazení tvarovače vázanky viditelný· Optika tvarovače vázanky dominuje vnějším prvkem, ohyb popřípadě přechod mezi vnitřním protičlenem a vnějším prvkem není viditelný.
Znaky patentového nároku 17 se může ozdobný prvek obvzláště snadno přizpůsobit vázankám rozdílné tloušřky a šířky.
Patentové nároky 18 a 19 umožňují obvzláště navlečení ozdobného prvku,který tvaruje vázanku, do oblasti přímo pod uzel vázanky.
Patentovým nárokem 20 se dosáhne opticky výhodného vyzdvižení a tím optického prodloužení vnějšího prvku v oblasti volných konců, tyto přechází jakoby nahoru do uvázaného uzlu vázanky.
Kruhovým pružným vyhnutím podle patentového nároku 22 se dosáhne obvzláště robustného a trvale účinného pružení protičlenu. Pomocí opěrného prvku, který působí zvenčí na kruhové vyhnutí, se zpro střekovává opěrná síla,která odlehčuje místu spojení a zabraňuje zlomu.
Přehled obrázků na výkrese
Vynález je blíže vysvětlen pomocí příkladů provedení znázorněných na obr. Tyto ukazují:
obr. 1 vázanku s ozdobným prvkem umístěným na místě podle vynálezu;
obr. 2 schematické znázornění první formy provedení ozdobného prvku ;
obr. 3 schematické znázornění druhé formy provedení ozdobného prvku ;
obr. 4 schematické znázornění třetí formy provedení ozdobného prvku ;
obr. 5 schematické znázornění čtvrté formy provedení ozdobného prvku ;
obr. 6 schematické znázornění páté formy provedení ozdobného prvku ;
obr. 7 schematické znázornění šesté formy pro vedení ozdobného prvku ;
obr. 8 a 9 další formy provedení ozdobného prvku ;
obr. 10 a 11 další obvzláště výhodné formy provedení ozdobného prvku ·
Příklady provedení vynálezu
Nejdříve se popisuje v souvislosti s obr. 1 :
Na tomto obr. je znázorněna vázanka 1 , která je přímo pod uzlem 2 vázanky 1 opatřena ozdobným prvkem 2 podle vynálezu. Horní hrana 4 ozdobného prvku 2 navazuje přímo na spodní hranu 2 uvázaného uzlu 2 vázanky 1, takže ozdobný prvek vedle svého technického přidržovacího a uhlazovacího účinku
-6může v protikladu k ostatním držadlům vázanek 1 mít na obvzláště dobře viditelném místě vázanky ozdobný účinek.
Jak je jasně vidět objímá vnější prvek 6 vázanky i přibližně vodorovně jako kroužek a udržje pohromadě oba konce 7.8 vázanky 1 a současně udržuje tvar. Pomocí ozdobného prvku 2 s® zejména zabrání vzniku podélných záhybů vybíhajících v předním konci Ί. vázanky 1 z uzlu 2. Pro tento účel vykazuje ozdobný prvek 2 za vnějším prvkem 6 zevnitř vyduté podpírající protiólen £,probíhající přibližně rovnoběžně s menším poloměrem. Jak protiólen 2 tak i vnější prvek 6 jsou na obr. 2 až 4 a 6 a 7 tvořeny kovovými páskovými prvky. Po rámce vynálezu spadá ale i vnější prvek 6 vytvořený jako perletový prvek nebo plastový prvek nebo například jako ozdobný řetízek,jak je to znázorněno na obr. 5·
Na obr. 2 , jakož i 4 až 7 probíhají oba konce tvaru písmene U prvků 6 a £ vně k sobě,na obr. 3 je znázorněn příklad provedení u něhož jsou oba prvky 6 a 2 vytvořeny jako jeden kus a kromě toho jsou na jedné straně opatřeny ohybem 10 na způsob vlásničky. Na obr. 2,4,6 a 7 jsou prvky 6 a^k sobě přikloubeny stěžejkou 11. na protilehlé straně v oblasti jejich volných konců jsou opatřeny západkovým uzávěrem
12.který - jak je naznačeno na obr. 2- má vykazovat velký počet uzávěrových prvků 13. takže je možné připevnit vnější, prvek 6 s protiólenem 2 v různě vzdálených polohách.
výhodou je vnější prvek 6 a protičlen 2 vytvořen pružný. Tím je umožněno, že jak vnější prvek
-76 tak i protičlen 2 se dají připevnit s různými poloměry ohybu. Připevnění s různými poloměry ohybu se může provádět různým způsobem. Jedna možnost je znázorněna na obr. 4 . lam je vnější prvek 6 a protičlen 2 v oblasti svých vnějších ramen tvaru písmene TJ opatřen v poloze uzavření ozdobného prvku 2 vývrty 14 , které navzájem lícují , a do kterých se dá zavést připevňovací jehlice 15 s kulovým svorkovým prvkem
16. Jestliže se kulový svorkový prvek 16 nasune ve směru šipky 17 těsně na připevňovací jehlici 15.zmenší se poloměr ohybu celého ozdobného prvku 2. , což se může využít ke tvarování vázanky 1 .
TJ příkladu provedení , znázorněného na obr. 3 t je zejména zřetelně vidět , že volné konce vnějšího prvku 16 a protičlenu 2 jsou opatřeny zaoblením 19 , aby se choulostivé vázanky jako například hedvábné vázanky chránily před poškozením.
TJ příkladu provedení ,znázorněných na obr. 6 a 7, jsou konce tvaru písmene TJ protičlenu £ spolu navzájem spojeny příčným můstkem 20, na kterém je uspořádán svorkový prvek 21,22 . TJ příkladu provedení , znázorněného na obr. 6, je svorkový prvek pružný třmínek 24 připevněný na jedné straně pomocí další stěžejkou 23, který je předpjatý ve směru šipky 25, to znamená v poloze uzavření. Tento pružný třmínek 24 se může při vázání kravaty zasunout pod knofJíkový lem košile a obvzláště bezpečným způsobem připevnit ozdobný prvek 2·
Podobné připevnění ozdobného prvku 2 se dosáhne svorkovým prvkem 22 podle obr. 7. Tam ge svorkový prvek 22 vytvořen úsekem^^varu písmene TJ ,který je tak dimenzován, aby mohl/ se zachytit za košilový
-3knoflík a tím zajistit připevnění ozdobného prvku 2 na košili nositele vázanky.
U příkladů provedení , znázorněných na obr. 3 a 2 je protičlen 2 tvořen dvěma dílčími protičleny 9a a 9b , které v případě formy provedení podle obr. A po nechávají mezi svými vnitřními konci 30 určitou vzdálenost a v případě provedení podle obr. B se svými vnitřními koncovými úseky 31 částečně překrývájí.Úseky 9a.9b protičlenu 2 mohou být na svých vnějších kon cích připevněny pomocí stěžejky J2 na vnějším prvku 6» Je ale také možné vytvořit všechny prvky 6, 9a,9b vytvořit jako jeden kus a/nebo je vytvořit tak pružné, že se vázanka 1 muže bez problémů zastrčit do srpkového vybrání ,které je mezi vnějším prvkem 6 a dílčími protičleny 9a.9b.
V dalším se bere ohled na obr. 10 a 11. Nejdříve se vychází od obr. 10, podle něhož má tvarové vybrání na způsob srpku, které probíhá mezi vnějším prvkem 6 a protičlenem 2, ohyb větší než 180 °.
Dále je zřejmé, že protičlen 2 je připevněn svým pevným koncem vyhnutým do tvaru písmene U, připevněn tak uvnitř vnějšího prvku 6 vyhnutého do tvaru písmene U,že konec 40 vnějšího prvku 6 , ležící na protilehlé straně připevnění, vyčnívá přes ohyb 41 tvaru písmene U.
Irotičlen 2 Óe vytvořen jako tvarová pružina a vykazuje v oblasti svého pevného konce požadované místo 42 ohybu. Volný konec 43 protičlenu 2 vyčnívá přes volný konec 44 tak ven a je ve směru k vnitřní oblasti ozdobného prvku 2 tak vyhnut, že se mezi volným koncem protičlenu 2 a sousedícím volným koncem 44 vnějšího prvku 6 ; vytvoří nálevkovité zaváděcí ústí
45. které přechází do tvarového vybrání mezi vnějším prvkem 6 a proticlenem £ a pokračuje směrem do něho.
Z obr. 1.1 je dále vidět, že zadní hrana 46,47 volných konců 40,44 vnějšího prvku ¢5 je delší než jeho dolní hrana 48.
Ohyb 41 ve tvaru písmene U protíčlenu £ »u něhož je tento upevněn ve vnějším prvku 6, vykazuje kruhový pružný Ohyb 49. Na vnitřní straně volného konce 40 vnějšího prvku 6 je v oblasti kruhového ohýbu 49 je uspořádán opěrný prvek £0,který zvenčí podpírá kruhový ohyb 49 .

Claims (23)

1. Ozdobný prvek pro upevnění na vázance, sestávající v- podstatě z přidržovacího prvku objímajícího alespoň částečně vázanku , vyznačující se tím , že přidržovací prvek vykazuje tva rové vybrání ve tvaru písmene U nebo srpku , uchycující vázanku /1/ přímo pod uvázaným uzlem /2/ vázanky /1/, které je ohraničeno vnějším prvkem /6/ uchycujícím nebo ovíjejícím vázanku /1/ a rovnoběžně probíhajícím protičlenem /9/ podpírajícím zevnitř vy dutě vázanku /1/·
2. Ozdobný prvek podle nároku 1, v y z n a č ující se tím , že protiólen /9/ a vnější člen /6/ jsou tvořeny kovovými páskovými prvky*
3. Ozdobný prvek podle nároku 1,vyznačující se tím, že protičlen /9/ je tvořen kovovým páskem , na jehož obou koncích tvaru písmene
U je upevněn úsek ozdobného řetízku tvořícího vnější prvek /6/·
4* Ozdobný prvek podle jednoho z předcházejících nároků , vyznačující se tím, že vnější prvek /6/ a vnitřní protičlen /9/ jsou vytvořeny jako jeden kus a k tomu na jedné straně přecházejí navzájem do vlásenkového ohybu /10/*
5. Ozdobný prvek podle jednoho z předcházejících prvků , vyznačující se tím, že vnější prvek /
6/ jakož i protičlen /9/ jsou navzájem připevnitelne pomocí západkového uzávěru /12/·
-11β. Ozdobrý prvek podle nároku 5 , v y z n a ó uj ί o í se tím, že západkový uzávěr /12/ je vytvořen s velkým počtem západkových prvků /13/ tak, aby vnější prvek /6/ a protičlen /9/ byly navzájem upevnitelné v různě vzdálených místech·
7. Ozdobný prvek podle jednoho z předcházejících nároků ,vyznačující se tím, že vnější prvek /6/ a protičlen /9/ jsou vytvořeny pružné.
8. Ozdobný prvek podle nároku 7 ,vyznačující se tím , že jak vnější prvek /6/ tak i protičlen /9/ jsou připevnitelné s různými poloměry ohybu.
9. Ozdobný prvek podle jednoho z předcházejících nároků ,vyznačuj ící se tím , že vnější prvek /6/ a/nebo protičlen /9/ jsou v oblasti svých vnějších ramen tvaru písmene U opatřeny v poloze uzavření ozdobného prvku /3/ navzájem lícujícími vývrty /14/, do kterých lze zastrčit připevňovací jehlici /15/·
10. Ozdobný prvek podle jednoho z předcházejících nároků ,vyznačuj ící setím, že Konce tvaru písmene U protičlenu /9/ jsou navzájem spojeny příčným můstkem /20/.
11. Ozdobný prvek podle jednoto z předcházejících nároků , vyznačujíce se tím, že na příčném můstku /20/ je uspořádán svorkový prvek /21,22/.
12. Ozdobný prvek podle nároku 11 , v y z n ačující se tím , že svorkový prvek /22/
-12vykazuje úsek /24/ ve tvaru písmene U pro zastrčení za knoflík košile.
13· Ozdobný prvek podle nároku 11 , vyznačující se tím, že svorkový prvek /21/ vykazuje pružný třmínek /24/ upevněný na jedné straně.
14. Ozdobný prvek podle jednoho z předcházejících nároků ,vyznačující se tím, že na vnějším prvku /6/ jsou uspořádány ozdobné ornamenty.
15. Ozdobný prvek podle jednoho z předcházejících nároků ,vyznačující se tím, že tvarové vybrání ve tvaru srpku vykazuje ohyb minimálně 180 °, zejména pak ohyb mezi 180 0 až 250 °C.
16. Ozdobný prvek podle jednoho z předcházejících nároků , vyznačující se tím, že protičlen /9/ je se svým pevným koncem vy hnutým do tvaru písmene U upevněn tak, že konec /40/ vnějšího prvku /6/ ležící na protilehlé straně připevnění vyčnívá přes ohyb /41/ tvaru písmene U.
17. Ozdobný prvek podle jednoho z předcháze jících nároků ,vyznačující se tím, že protičleťr^e vytvořen jako tvarová pružina a v oblasti svého pevného konce vykazuje požadované místo ohybu.
18. Ozdobný prvek podle jednoho z předcházejících nároků ,vyznačující se tím, še u jednostranně otevřené}?,o tvarového vybrání vyčnívá volný konec /43/ protičlenu /9/ přes volný konec /44/ vnějšího prvku /6/.
-1319. Ozdobný prvek podle jednoho z předcházejících nároků ,vyznačující se tím, že volný konec /43/ protičlenu /9/ je vyhnut směrem k vnitřní oblasti ozdobného prvku /3/ tak ,že se mezi volným koncem /43/ protičlenu /9/ a sousedním volným koncem /44/ vnějšího prvku /$/ vytvoří nálevkovité zaváděcí ústí /45/, které přechází do tvarového vybrání a v nem pokračuje*
20. Ozdobný prvek podle jednoho z předcházejících nároku ,vyznačující se tím, že zadní hrana /46,47/ volných konců /40,44/ vnějšího prvku /6/ je tak tak zkosena,že horní hrana /4/ vnějšího prvku /6/ je delší než jeho dolní hrana /48/.
21. Ozdobný prvek podle jednoho z předcházejících nároků ,vyznačující se tím, že vnější prvek /6/ sestává z vnitřní části třmínku, který je spojen na své vnitřní straně s proti členem /9/ a na své vnější straně nese další třmínkový prvek ornamentu.
22. Ozdobný prvek podle jednoho z předcházejících nároků ,vyznačuj ící se tím, že ohyb /41/ tvaru písmene U protičlenu /9/ vykazuje kruhový pružný ohyb /49/·
23. Ozdobný prvek podle nároku 22, vyznačující se tím, že na vnitřní straně volného konoe /40/ vnějšího prvku /6/ je v oblasti kruhového ohybu /49/ uspořádán opěrný prvek /50/, který podpírá zvenčí kruhový ohyb /49/·
24. Ozdobný prvek podle jednoho z předcházejících nároků ,vyznačující se tím, že protiólen /9/ vykazuje v oblasti ohybu /49/ tvaru písmene U prvek stěžejky opatřený západkovým zařízením.
CZ93785A 1992-05-06 1993-04-30 Decorative element for fastening on a neck-tie CZ78593A3 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE9205879U DE9205879U1 (de) 1992-05-06 1992-05-06 Schmuckelement zur Befestigung an einer Krawatte

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ78593A3 true CZ78593A3 (en) 1994-07-13

Family

ID=6879031

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ93785A CZ78593A3 (en) 1992-05-06 1993-04-30 Decorative element for fastening on a neck-tie

Country Status (10)

Country Link
EP (1) EP0568769A1 (cs)
JP (1) JPH0638816A (cs)
CN (1) CN1079632A (cs)
CA (1) CA2095550A1 (cs)
CZ (1) CZ78593A3 (cs)
DE (1) DE9205879U1 (cs)
FI (1) FI931996A (cs)
HU (1) HUT63949A (cs)
NO (1) NO931644L (cs)
PL (1) PL298813A1 (cs)

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE4305124C2 (de) * 1993-02-13 1998-12-24 I K Dieter Adolf Lankau Krawattenknoteneinhänger
IT1296777B1 (it) * 1994-02-25 1999-07-27 Luca Ricci Kit cravatta, assemblabile da elementi sostituibili per la variazione dell'estetica e della forma, tramite giunto a innesto cavo e capace,
DE19738655A1 (de) * 1997-09-04 1999-03-11 Peter Weis Krawatten- und Fliegenschmuck
IT1317507B1 (it) * 1999-05-19 2003-07-09 Rodes Manuel Ribes Dispositivo per l'applicazione di cravatte, particolarmente perfacilitare la realizzazione del nodo della cravatta.
JP5202750B1 (ja) * 2012-09-11 2013-06-05 富一 斉藤 ネクタイ留め具及びネクタイセット
CN103876362A (zh) * 2014-04-21 2014-06-25 爱谱诗(苏州)服装有限公司 夹式领带
EP3996537A1 (fr) * 2019-07-10 2022-05-18 Sandrine Thibaud Dispositif et procédé d'attache d'une étoffe vestimentaire

Family Cites Families (19)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE28951C (de) * H. W. ABERLIN in Baynswater, Middlesex, 33 Osnington Street, England Knopf-Kravattenschlofs
DE7211853U (de) * 1972-07-06 Berger H Spange für Halstücher, Schals u
DE473516C (de) * 1929-03-16 Louis Gaston Versini Schliesse fuer Selbstbinder-Krawatten
DE11906C (de) * E. BACH in Pforzheim Cravattenhalter mit Verschlufs
US2528527A (en) * 1946-09-03 1950-11-07 Lavanish Michael Tie clasp and article holder
US2568511A (en) * 1950-05-09 1951-09-18 Irons & Russell Company Cravat holder
US2547125A (en) * 1950-06-07 1951-04-03 Hadley Company Inc Necktie clasp
GB712872A (en) * 1952-07-10 1954-08-04 Jarrett Rainsford And Laughton Improvements relating to neck-tie holders
US2673983A (en) * 1952-08-11 1954-04-06 Glen D Maginnis Necktie clasp
FR1086038A (fr) * 1953-07-01 1955-02-09 Pasque Fixe-cravate
DE1714308U (de) * 1955-08-17 1956-01-05 Hans Leschnick Fa Klemmvorrichtung fuer selbstbinder.
US3049772A (en) * 1959-12-16 1962-08-21 Anson Inc Necktie clasp
FR1414004A (fr) * 1964-09-02 1965-10-15 Charma S A Nouvel article de bijouterie destiné aux cravates
DE1803861A1 (de) * 1968-10-18 1970-05-21 Alpi Seidenweberei Und Krawatt Krawattenhalter
US3733851A (en) * 1971-12-27 1973-05-22 Goodman & Sons Inc H Gems in linked settings and mechanically secured to a base member
IT972210B (it) * 1972-10-20 1974-05-20 Burny Camille J Fermaglio per formare un nodo scorrevole simulato
DE2734952A1 (de) * 1977-08-03 1979-02-15 Johann Sulzberger Krawatte
US4276757A (en) * 1980-06-05 1981-07-07 Boening John H Jewelry support
DE9103936U1 (de) * 1991-03-30 1991-06-06 Bruno Reuter GmbH, 7530 Pforzheim Krawattenhalter

Also Published As

Publication number Publication date
CN1079632A (zh) 1993-12-22
DE9205879U1 (de) 1992-07-16
HUT63949A (en) 1993-11-29
EP0568769A1 (de) 1993-11-10
JPH0638816A (ja) 1994-02-15
PL298813A1 (en) 1993-11-29
NO931644D0 (no) 1993-05-05
FI931996A (fi) 1993-11-07
CA2095550A1 (en) 1993-11-07
HU9301247D0 (en) 1993-09-28
FI931996A0 (fi) 1993-05-03
NO931644L (no) 1993-11-08

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US3439360A (en) Reversible and adjustable neckwear and holders therefor
CZ78593A3 (en) Decorative element for fastening on a neck-tie
US5315713A (en) Apparatus for restraining a variety of neckties
US5979021A (en) Necktie manager
US5235730A (en) Concealed necktie holding device
US5007139A (en) Necktie retainer
US7346934B1 (en) Device and method for securing a necktie
US11707117B2 (en) Magnetic apparel cinching clip
US3218650A (en) Ornamental neckwear
US5031285A (en) Four-in-hand tie controlling devices
US6021522A (en) Necktie knot support assembly
JP3056129U (ja) シャツ
JP4150444B2 (ja) 上着の肩口構造
JP3031370U (ja) シャツのカラー保持具
US20230413930A1 (en) Tie attachment devices and methods
KR200168536Y1 (ko) 넥타이 고정용 핀
KR200239594Y1 (ko) 견장용 고정클립
JP3062223U (ja) 紐状体
KR20230109559A (ko) 걸림구, 걸림구를 갖는 의류
JPH0232084Y2 (cs)
US2002231A (en) Necktie holder
US20030136805A1 (en) Systems for displaying accessories on a garment hanger
JP3099263U (ja) 防寒用帯体
WO2021009735A1 (en) Tie
KR200182023Y1 (ko) 넥타이고정구가 부착된 넥타이