CZ65892A3 - Hair-removing apparatus with a central multiple-grip element - Google Patents

Hair-removing apparatus with a central multiple-grip element Download PDF

Info

Publication number
CZ65892A3
CZ65892A3 CS92658A CS65892A CZ65892A3 CZ 65892 A3 CZ65892 A3 CZ 65892A3 CS 92658 A CS92658 A CS 92658A CS 65892 A CS65892 A CS 65892A CZ 65892 A3 CZ65892 A3 CZ 65892A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
elements
hair
movable
shaft
plucking
Prior art date
Application number
CS92658A
Other languages
English (en)
Inventor
Moshe Dolev
Original Assignee
Moshe Dolev
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Moshe Dolev filed Critical Moshe Dolev
Publication of CZ65892A3 publication Critical patent/CZ65892A3/cs

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A45HAND OR TRAVELLING ARTICLES
    • A45DHAIRDRESSING OR SHAVING EQUIPMENT; EQUIPMENT FOR COSMETICS OR COSMETIC TREATMENTS, e.g. FOR MANICURING OR PEDICURING
    • A45D26/00Hair-singeing apparatus; Apparatus for removing superfluous hair, e.g. tweezers
    • A45D26/0023Hair-singeing apparatus; Apparatus for removing superfluous hair, e.g. tweezers with rotating clamping elements
    • A45D26/0028Hair-singeing apparatus; Apparatus for removing superfluous hair, e.g. tweezers with rotating clamping elements with rotating discs or blades

Landscapes

  • Transmission Devices (AREA)
  • Dry Shavers And Clippers (AREA)
  • Pinball Game Machines (AREA)

Description

Oblast techniky
Předkládaný vynález přísluší do oblasti motorem poháněných kosmetických odstraňovačích prostředků / tzv. depilátorů / používaných k odstraňování nežádoucích chloupků na kůži, přičemž tento přístroj má víceúchytový prvek, jenž je ovládán klouzavě se posunující centrální hřídelí za účelem vytrhávání chloupků z kůže.
Dosavadní stav techniky
Předchozí zkušenosti s motorem poháněnými kosmetickými depilátory využívajícími vlastností pružin při odstraňování chloupků z kůže jsou založeny na všeobecně a dobře známém ovládacím principu staršího mechanického přístroje, jenž byl popsán ve švýcarském patentu 268,696 autora Fishera. Tento ručně ovládaný přístroj· používá prohnutou spirálovou pružinu za účelem uchycení chloupku mezi jejími závity a následného vytržení v okamžiku, kdy se otáčí nad kůží.
Další ručně ovládané řešení s pomocí spirálové pružiny je uvedeno ve skupině patentů, jmenovitě ve švýcarském patentu 179,261 náležejícímu Macioceovi, v patentu USA 2,458,911 autora Kerra, v patentu USA 2,486,616 podle Schubigera, v britském patentu 203,970 náležejícímu Davisovi, v patentu USA 1,743,590 autora Binze a v patentu USA 1,232,617 podle Shippa. Tyto patenty jsou variantami mechanického uspořádání pro natahování pružiny a zavádění chloupků mezi závity spirálové pružiny před tím, než jsou uchyceny stažením takové natahovací pružiny.
Patent USA 4,079,741 náležející Daarovi a spol. popisuje použití jednotlivé tažné pružiny umístěné paralelně s úrovní kůže a uspořádané tak, aby mohla být natahována a smršťována v tom smyslu, že může vytrhávat chloupky uchycené mezi svými závity.
- 2 Takové celkové řešení je komplikované a nákladné,
V patentu USA 4,524,772 náležejícímu opět Daarovi a spol. je prohnutá válcová závitová pružina ovládána vysokoobrátkovým rotačním pohybem za účelem rozevírání a uzavízání závitů. Patenty USA 4,726,375 a 4,507,624 náležející Grossovi a spol. využívají gumový prvek na vytrhávání chloupků, který má po obvodu funkčně rozmístěny zářezy nebo gumové kotoučky mající schopnost uchytit a vytrhnout chloupky z kůže.
Tyto patenty jsou všeobecně založeny na principu rotování spirálových pružin nebo zářezů v blízkosti kůže, což umožňuje uchycení chloupků, ale existuje přitom tendence zkroucení , jestliže je zvolna vyvíjeno potřebné napětí pro vytažení chloupku, což následně vytváří nepohodlí při použití žákových přístrojů. Navíc při použití takových pružinových řešení dochází ke kontaktu s chloupkem pouze v jednom bodě, čímž se zvyšuje pravděpodobnost uskrípnutí a přetržení, ale nikoli vytržení.
Patent USA 1,923,415 patřící Binghamovi předvádí určitý počet rotačních kotoučů, jež jsou uspořádány tak, že se v průběhu jedné otáčky jednou nebo několikrát k sobě nakláněním přibližují, čímž umožňují vytrhávání ptačích per. Toto řešení není aplikovavatelné na vytrhávání chloupků, protože je komplikované, má vysoké výrobní náklady a je neúčinné.
Francouzský patent 1,017,490 podle Bachofena představuje přístroj na vytrhávání ptačích per s použitím soupravy rotačních kotoučů, přičemž každý z těchto kotoučů má zaoblenou část povrchu a je konstruován tak, aby se v určitém bodě naklonil k příslušnému protějšku v uvedené soupravě kotoučů v průběhu každého otočení. Také toto řešení je komplikované a nevýkonné.
Další přístroj na odstraňování ptačích per je popsán ve francouzském patentu 1,123,971 patřícímu Jadoulovi, jenž je založen na určitém množství rotačních kotoučů uspořádaných tak, aby se během jednoho otočení k sobě vzájemně naklonily. Stejně tak je i toto řešení nevýkonné.
Navíc ještě existuje přístroj na odstraňování peří drůbeže, jenž je předveden v patentu USA 2,496,223 autora Lanzisera. Toto řešení je založeno na využití válcové šroubové pružiny, která rotuje po jedné straně mřížky, přčemž pera procházející mřížkou jsou uchopena mezi závity pružiny a vzápětí vytržena. Takové
- 3 řešeni dovoluje pouze jednu vytrhávací fázi za jednu otáčku pružiny a kromě toho je komplikované a při výrobě nákladné.
Všeobecně shrnuto, pružinová a kotoučová řešení vhodná pro vytrhávání peří nejsou vhodná a aplikovatelná pro vytrhávání chloupků především kvůli rozměrům, komplikované konstrukci a neúčinnému provozu.
Jiné řešení s použitím kotoučů je popsáno v patentu USA 2,900,661 patřícímu Schnellovi, kde dvojice kotoučů rotuje v tupém úhlu proti sobě a přibližuje se v bodě kontaktu, čímž mohou být chloupky vytrženy. Velký rozměr takového řešení činí tento přístroj nevýkonným, protože pouze několik málo koutoučů může být umístěno do omezeného prostoru. Navíc nepružné kotouče mají -tendenci chloupky přesekávat, nikoli je vytrhávat.
V patentu USA 4,575,902 podle Alazeta je předveden kosmetický depilátor obsahující soupravu přiléhajících, těsně uspořádaných kotoučů, vytrhávajících chloupky. Tyto kotouče jsou poháněny elektromotorem. V jednom ze sestavení jsou kotouče periodicky posunovány během otáčení tak, že zachycují chloupky mezi sebou v momentu, kdy jsou natlačeny k sobě. Toto řešení je značně podob né Jadoulově patentu, jenž byl již zmíněn, a je podobně nevýkonné, protože kotouče se přibližují pouze jednou v průběhu jednoho otočení, čímž je omezen čas vytržení na velmi krátký interval. Navíc není možné dosáhnout přiblížení velkého počtu kotoučů, protože celkový prostor mezer je příliš velký. Ve druhém sestavení popsaném podle Alazetova patentu existuje pár pohyblivých hřebenů uchycujících chloupky, jenž je umístěn mezi přilehlými kotpuči za účelem vythávání chloupků právě v momentu, kdy jsou přitlačeny ke kotoučům. Každý hřeben se pohybuje na vlastní hřídeli a pokrývá pouze úhlový sektor kotouče, proti němuž je přitlačován,
G-ož znamená, že jen část plochy kotouče je efektivní při vytrhávání chloupků. Nabízí se řešení, kdy mohou být použity více než dva hřebeny, aby se zvýšila celková efektivní plocha kotoučů využitelná pro vytrhávání chloupků, ale toto vyžaduje další pohyblivé hřídele a vačky, což nemůže být realizováno v omezeném prostoru bez dalších komplikací v konstrukci a ovládání.
Řešené podobné patentu Alazeta je prodáváno firmou Calor pod obchodní značkou Caresse a využívá dvě vačkami poháněné hřídele, které posunují sestavu pohyblivých uchycovačů proti
- 4 sestavě napevno upravených kotoučů pouze v jednom směru a jednou v průběhu jedné otáčky. Další podobné řešení prodává firma Braun pod obchodní značkou ” Silkappeal Toto řešení má určitý počet pohyblivých součástí, které se uzavírají vzájemně proti sobe jedenkrát v průběhu jedné otáčky. Obě řešení jsou komplikovaná a nevýkonná.
V mém předchozím patentu USA 4,935,024 existuje řešení s použitím nového prvku spojujícího kotouče, který omezuje ” kroutící ’’ fenomén předchozích řešení a navíc snižuje bolestivé pocity.
Bylo by však žádoucí vyvinout takový motorem poháněný depilátorový přístroj, který zabezpečí výkonné odstraňování chloupků při zvýšení počtu vytrhávacích operací s použitím zjednodušené konstrukce.
Také by bylo žádoucí vyvinout depilátorový přístroj, který by měl jednoduchou konstrukci, výdaje na jeho výrobu by byly efektivní a byl by dlouhodobě použitelný.
Konečně by bylo žádoucí vyvinout depilátorový přístroj, který je schopen minimalizovat bolest ve srovnání s předchozími zkušenostmi s pružinovými řešeními a který dosáhne větší výkonnosti ve srovnání s již existujícími kotoučovými řešeními, ale i takový přístroj, jenž je jednoduše vyrobitelný, použitelný i udržovatelný.
Podstata vynálezu
V souladu s tím, co bylo právě řečeno, je základním cílem vynálezu poskytnout přístroj na odstraňování chloupků, který má speciální konstrukci víceúchytového prvku, jenž provádí vytrhávání chloupků z kůže za pomoci pohyblivých úchytových součástí v nepřetržitě se opakujícím režimu.
Podle preferovaného sestavení předkládaného vynálezu existuje víceúchytový depilátorový přístroj, který se skládá z násle dujících částí : bloku uspořádání přístroje;
motoru uloženého s ohledem na blok uspořádání přístroje;
víceúchytových prostředků pro vytrhávání chloupků obsahujících soustavu vzájemně se střídajících napevno umístěných a pohyblirovinných prvků vymezujících mezery mezi sebou. Tyto pohyblivé prvky jsou upraveny pro rotování pomocí centrální hřídele, která se^může posunovat podélně v obou směrech a která je rotačně poháněná zmíněným motorem, přičemž uvedené pohyblivé prvky se mohou pohybovat do stran společně se zmiňovanou hřídelí mezi uvedenými napevno umístěnými prvky a z pohyblivých kontrolních prostředků, jež jsou uspořádány tak, aby řídily návazně opakovaný příčný klouzavý posun zmíněné hřídele na obě strany v tom smyslu, že při přiblížení uvedených rotujících prostředků na vytrhávání chloupků ke kůží je toto klouzavé posunování popisované hřídele schopno organizovat potřebné změny při otevírání zmiňovaných mezer nebo jejich těsné uzavírání, přičemž chloupky jsou v těchto mezerách uchycovány ve fázi otevření a vytrhávány ve fázi uzavření.
V preferovaném sestavení je přístroj na odstraňování chlou- pků konstruován jako ručně ovládaná, motorem poháněná jednotka, která obsahuje soustavu napevno umístěných uchycovacích prvků, jež mají tvar kotoučů, a·vzájemně propojenou soustavu pohyblivých uchycovacích prvků rovněž ve tvaru kotoučů. Takto formovaná skupina mezer mezi těmito dvěma sestavami prvků je opakovaně otevírána a zavírána příčným pohybem součástí na centrální hřídeli ve vztahu k napevno konstruovaným prvkům za účelem zachycení a vytržení chloupků z kůže.
Pohyblivé prvky jsou řízeny v obou směrech v rozmezí mezer vytvořených mezi nimi a napevno umístěnými prvky.
Konstrukce mechanismu obsahuje rotační vačkový, kotouč, který řídí příčný pohyb pohyblivých prvků během jejich rotace ve vztahu na funkci napevno umístěných prvků. Protože jsou tyto dvě skupiny prvků vždy postaveny proti sobě, umožňuje příslušná konstrukční úprava vačkového kotouče uzavírání mezer mezi nimi, kdykoli se. centrální hřídel posune v jednom či druhém směru. Výsledkem je to, že efektivní počet operací vytrhávání chloupků v průběhu jednoho otočení prvků může být zvýšen na rozdíl od dřívějších konstrukčních řešení v této oblasti techniky. Takto je zlepšena celková mechanická účinnost a výkonnost za použití pohyblivých mechanických součástí.
Ze srovnání s ostatními doposud známými depilátořovými prostředky vyvinutými na základě použití kotoučů vyplývá, že klouzavě se posunující centrální hřídel podle vynálezu zjednodušuje
Oi mechanickou konstrukci a zefektivňuje činnost tohoto přístroje.
V alternativním uspořádání jsou hrany pohyblivých prvků vnějškem opřeny na té straně, která je nejblíže k externímu oper němu válečku, takže vytrhávací síla vyvinutá na vzdálenější stra ně těchto hran je soustředěna na hrany napevno umístěných prvků, čímž je zajištěno efektivní uchycení a vytržení chloupků.
Navíc fixováním pozice hran na jedné straně v případě pohyblivých prvků je pohyb centrální hřídele zkrácen přibližně o polovinu, což umožňuje zvýšit počet operací vytrhávání chloupků v souvislosti s využitím funkce příslušného vačkového uspořádání a uvedeného účinku opření pohyblivých prvků o externí opěrný váleček.
Existuje ještě jedno alternativní uspořádání, ve kterém jsou napevno umístěné úchytové prvky konstruovány v podobě čtyřlístkového bubínku majícího účelně protlačené zářezy, v nichž jsou umístěny pohyblivé uchycovací prvky.
Další rysy a výhody vynálezu budou zřetelnější po provedení následujícího popisu a s ním souvisejících nákresů.
Přehled, obrázků na výkrese
Pro lepší pochopení vynálezu s ohledem na příslušná uspo-_ řádání jsou zpracovány odkazy na přiložené nákresy, na nichž náležité číselné symboly označují odpovídající prvky nebo celé části a ve kterých :
Obr. 1 je podélný průřez víceúchytového přístroje na odstraňování chloupků, který je konstruován a funkčně ovládán v souladu s předkládaným vynálezem.
Obr. 2 je příčný průřez přístroje na odstraňování chloupků podle obr.l, přičemž tento průřez je vzat podle přímek průřezu II - II Obr. 3 je zadní pohled, na převodovou část, jež je součástí přístroje na odstraňování chloupků.
Obr. 4 je příčný průřez úchytového uspořádání podle obr. 2, přičemž tento průřez je vzat podle přímek průřezu IV - IV.
Obr. 5 je příčný průřez uspořádání vačkového kotouče podle obr.l jenž je vzat podle přímek průřezu V - V.
Obr. 6 je podélný průřez alternativního uspořádání přístroje na odstraňování chloupků, znázorňující externí podpůrný válec podpírající uchycovací sestavu.
Obr. 7 a obr. 8 jsou příčné průřezy přístroje na odstraňování i chloupků podle obr. 6, jež byly vzaty podle přímek průřezu VII - VII a VIII - VIII.
Obr. 9 je průřez podle obr. 7, jenž je vzat podle přímek průřezu IX - IX.
Obr. 10 ukazuje uspořádání uchycovače při jeho sestavování.
Obr. 11 je podélný průřez alternativního uspořádání přístroje na odstraňování chloupků, znázorňující bubínek se zářezy nesoucím uchycovací sestavu.
Obr. 12 a obr. 13 jsou příčné průřezy přístroje na odstraňování chloupků podle obr. 11, jež byly vzaty podle přímek průřezu XJI XII a XIII - XIII.
Obr. 14 je detailní průřez části struktury sestavení obr stroje na odstraňování chloupků.
Obr. 15 a obr. 16 jsou zvětšené průřezy částí obr. 13. Obr. 17 je profil struktury bubínku se zářezy.
příPřiklady provedeni vynálezu
Nyní bude následovaz rozbor obr. 1, kde je předveden podélný průřez víceúchytového přístroje 10 na odstraňování chloupků, jenž je konstruován a provozován v souladu s principy předkládaného vynálezu. Přístroj 10 se skládá z bloku uspořádání 12, jenž má uložení motoru 13« převodovou část 14 a sektor úchytové sestavy 15, který obsahuje klečový kryt 16, který je vymezen vnitřními stěnami 12, 18, 19 a koncovou zdí .20. Sektor úchytové sestavy 15 je otevřen podél vnější stěny 21. Uložení motoru 13 obsahuje miniaturní elektrický motor 22, který je upraven tak, aby mohl dodávat rotační sílu hnací hřídeli 24 prostřednictvím sady redukčních převodů 26.
Hnací hřídel 24 je rotačně usazena v ložiscích 28 a 30, jež jsou zasazena do bloku uspořádání 12. Tato hnací hřídel 24 roztáčí ozubené kolo 32 prostřednictvím rotačního připojeni 23,, které se vhodným tvarováním napojuje na hnací hřídel 24. Obvodová rptač ní síla je přenášena na ozubené kolo 34 z hřídele 33, která jé
- 8 usazena v ložiscích 35 a 36. Ložiska 35 a 36 jsou usazena stejným způsobem ve vnitřních stěnách 17 a 18. Vnitřní stěna 19 vymezuje dolní část klečového krytu 16 uspořádané úchytové sestavy 12·
Druhá hřídel 40 je rotačně uložena v ložiscích 42 a 43« která jsou zasazena stejným způsobem ve vnitřní stěně 17 a koncové opoře 44 připevněné na koncové stěně 20 klečového krytu 16. Hřídel 40 je rovněž ve směru své délky kluzně posunovatelná v ložiscích 42 a 43. Navíc hřídel 40 zajišťuje přenos rotace na uspořádání úchytové sestavy 45. která obsahuje soupravu napevno umístěných prvků 46 majících tvar kotoučů a vzájemně propojenou soupravu pohyblivých prvků 48 rovněž v podobě kotoučů. Tato souprava pohyblivých prvků 48 je centrálně namontována na hřídeli 40 a spolu s napevno umístěnými prvky 46.vytváří mezery 47. Každý z pohyblivých prvků 48 má podélný zářez 49 podobný klíčové dírce, jehož hrany jsou vsazeny do drážky 50 upravené kruhově ve vyměřených samostatně oddělených intervalech po délce hřídele 40. Mimo podélný zářez 49 mají pohyblivé prvky 48 otvory 52 a 53.
Každý z napevno umístěných prvků 46 je tvořen třemi okruhy, stupňovitými výstupky 54 a zahloubenými otvory 55. Stupňovité výstupky 54 jsou konstruovány tak, aby zapadaly do podélného zářezu 49 a otvorů 52 a 53 a aby pasovaly do zahloubených otvorů 55 ve vzájemně přilehlých napevno umístěných prvcích 46, čímž je zabezpečeno uspořádání způsobem ” zaklapnutí Takto je uspořádání úchytové soustavy 45 konstruováno jako díl, ve kterém napevno umístěné a pohyblivé prvky 46 a 48 rotují společně s rotováním hřídele 40.
Konstrukce klečového krytu 16· dovoluje jeho snadné nasazení nebo sejmutí jako celého dílu z bloku uspořádání 12, čímž zjednodušuje celkovou aktivní konstrukci přístroje 10, a umožňuje, jestliže je to nezbytné, vymontování nebo výměnu úchytové soustavy 45 z důvodů čištění a údržby. Bude oceněno, že řešení úchytové soustavy 45 rovněž umožňuje, aby klečový kryt 16 zajišťoval oporu pro rotaci hřídele 40.
Hřídel 40 a úchytové soustava 45 jsou rotačně poháněny stejným způsobem ozubenými koly 56 a 58, která jsou obdobně konstruována při dodržení přesnosti rozměrů a požadavku umožnění klouzavého posunu hřídele 40. Ozubená kola 56 a 58 jsou stejným
- 9 způsobem poháněna ozubenými koly 32 a 34 s pomocí rotačního pbhybu hnacích hřídelí 24 a 33. Převodový poměr převodů ozubených kol 32, 55 a 34, 58 je stejný a výsledkem toho je, že nevzniká žádná tnrze mezi hřídelí 40 a úchytovou soustavou 45» což dovoluje hřídeli 40 volný klouzavý posun v podélném směru při minimálním tření.
Na jedné straně ozubeného kola 56 je jako součást tohoto dílu konstruován vačkový kotouč 60» který je rovněž napevno namontován na hřídeli 40 a který má na sobě tvarovanou obvodovou drážku 62. Vodič vačky 64 vačkového kotouče 60 je rotačně podporován kolíkem 64a» který je vyveden z vnitrní stěny 19 klečového krytu 16 / obr.5 /· Vodič vačky 64 vačkového kotouče 60 spolupracuje s obvodovou drážkou 62 tak, že vačkový kotouč 60, který je_ poháněn převodem ozubených kol 32 a 56, je kopírován ve své tvarované obvodové drážce 62 vačkovým vodičem 64. Výsledkem toho! je, že se hřídel 40 klouzavě posune ve svém podélném směru, přičemž přinutí pohyblivé prvky 48 úchytové soustavy £2, aby se v daném směru posunuly v mezerách 47.
Na obr. 2 je ukázán příčný průřez přístroje 10 na odstraňování chloupků. Tento příčný průřez je vzat podle přímek průřezu II - II obr. 1. Na pohyblivém prvku 48 je znázorněno umístění podélného z.ářezu 49 a otvorů 52 a _53 - Vidět jsou také výstupky 54» které procházejí podélným zářezem 49 a otvory 52 a 53. Tyto výstupky 54 vzájemně uzavírají za pomoci zahloubených otvorů 55 přiléhající napevno umístěné prvky 46. Pozici takového uzavření znázorňuje příčný průřez na obr. 4, jenž je vzat podle přímek průřezu IV - IV obr. 2. Zvětšené měřítko ukazuje další konstrukční detaily napevno umístěných prvků 46 včetně funkčně se rozši-_ řujících vnějších hran 65« které slouží k zajištění těsného kontaktu s vnějšími hranami 66 pohyblivých prvků 48.
Obr. 3 předvádí pohled na tu koncovou část přístroje 10« kde je uspořádání redukčních převodů 26, které přenášejí rotační pohyb z motoru 22 na hřídel 24. Obr. 5 je příčný průřez, který je vzat podle přímek průřezu V - V obr. 1. Konstrukce vačkového kotouče 60 je viditelná společně s prohloubenými úseky 67 drážky 62, jež jsou znázorněny v mřížkované vyznačených částech, a plochými částmi 68 bez dalšího grafického zvýraznění. Dále je vidět vodič vačky 64 vačkového kotouče 60 a kolík 64a» který vychází z vnitřní steny 19 a který je konstruován s potřebou přesného vedení podélného pohybu hřídele 40»
Při pohybu, kdy je motor zásobován proudem z baterií nebo s použitím běžného kabelu se zástrčkou / není znázorněno /, je hnací hřídel 24 roztáčena pomocí redukčních převodů 26. Obvodová síla rotování je přenášena z hnací hřídele 24 na vačkový kotouč 60 pomocí převodu ozubených kol 32 a 56. Ozubené kolo 34 pohání rotování úchytové soustavy 45 s pomocí ozubeného kola 58.
V průběhu otáčení vačkového kotouče 60 účinkuje pracovní funkce vodiče vačky 64 vačkového kotouče 60 tak, že dochází k podélnému pohybu vačkového kotouče 60 a ozubeného kola 56 v souladu s tvarováním drážky 62.
Z toho vyplývá, že vačkový kotouč 60 uvádí hřídel 40 do podélného pohybu, a to v obou směrech. Ozubená kola 32 a 56 zůstávají trvale zapojena do činnosti, protože jejich rozměry jsou konstruovány tak, aby podélný posun hřídele 40 neovlivnil jejich funkci. Příčný posun hřídele 40 působí na každý jednotlivý pohyblivý prvek 48. Tyto pohyblivé prvky 48 se mohou posunovat v obou směrech mezi příslušnými páry prvků, jež jsou takto vytvořeny společně s napevno umístěnými prvky 46. Vhodným uspořádáním drážky 62 na vačkovém kotouči 60 je stanoven rozsah podélného pohybu, podle něhož pak hřídel 40 sama řídí režim pevného přitlačování hran 66 pohyblivých prvků 48 na hrany 65 příslušných protilehlých napevno umístěných prvků 46.
V souladu s principy předkládaného vynálezu je podélný posun hřídele 40 vyměřen tak, aby byl o něco větší, než je nezbytně potřebná délka pro dosažení kontaktu hran 66 s hranami 65» Toto dovoluje větší volnost při dodržování výrobních tolerancí a počítá s větším opotřebením mechanických součástek, což prodlužuje provozní životnost. Dodatečný posun hřídele £0, který přesahuje vzdálenost požadovanou pro dosažení kontaktu, vynucuje lehké prohnutí pohyblivých prvků 48 při přitlačení na hrany 65 napevno umístěných prvků 46, čímž je zajištěna větší výkonnost při uchycování a vytrhávání chloupků. Při manipulaci nad kůží pracuje úchytová soustava 45 tak, že při posunování pohyblivých prvků 48 dochází ke střídavému otevírání a uzavírání mezer 47 mezi nimi a napevno umístěnými prvky 46. Takto jsou jednotlivé chloupky určité oblasti kůže přivedeny do otevřených mezer 47 mezi prvky 46 a 48. Tím, jak posun hřídele ve směru její délky pokračuje a mezery 47 se uzavírají, jsou chloupky zachyceny a vzápětí vytrženy za pomoci navazující rotace úchytové soustavy 45 ♦ V průběhu posunu hřídele v opačném směru se mezery 47 ; znovu otevírají a vytržené chloupky jsou uvolněny.
Oboustranný klouzavý posun hřídele 40 určuje počet vytrhávacích operací, které proběhnou při jednom otočení úchytové soustavy 45. Úpravou konstrukce vačkového kotouče 60 a tvarováními drážky 62 může být počet vytrhávacích operací výrazně zvýšen na rozdíl od doposud vyvinutých konstrukčních řešení. Protože jsou pohyblivé prvky 48 nepřetržitě postaveny proti napevno umístěným prvkům 46, disponují schopností provádět tolik vytrhávacích operací, na kolik bude upraven vačkový kotouč 60. Využití obousměrného pohybu hřídele 40 při řízení vytrhávacích operací snižuje počet mechanických součástí, jež jsou potřebné k dosažení vyšší frekvence opakovaných vytrhávacích operací.
Na obr. 6 je ukázán podélný průřez alternativního sestavení víceúchytového přístroje 10 na vytrhávání chloupků. Toto sestavení zdůrazňuje využití externího opěrného válečku 72, 0 který se opírají pohyblivé prvky 48 úchytové soustavy 45. což umožňuje zkrácení podélného posunu hřídele 40 přibližně o polovinu. Externí opěrný váleček 72 je rotačně propojen s hřídelí 74 za pomoci uspořádání ložisek 36, která jsou uložena v koncové stěně „ 20 a ve vnitřní stěně 17 vymezující klečový kryt 16. V tomto sestavení platí, že zkrácení podélného posunu hřídele 40 umožňuje provést na vačkovém kotouči 60 konstrukční úpravu tvarování drážky 73, což následně dovoluje zvýšit počet vytrhávacích operací, jak bude později vysvětleno.
V souladu s principy předkládaného vynálezu je externí bpěrný váleček 72 konstruován tak, aby napomáhal úchytové soustavě 45 dosáhnout vyšší účinnosti tím, že zajistí větší počet, vytrháváních operací za jedno otočení při dodržení podmínky pevného uchycení a následného úspěšného vytržení každého jednotlivého chloupku. Z tohoto důvodu je externí opěrný váleček konstruován tak, aby byla vytvořena sada obvodových kroužků 76 účelově rozmístěných po celé jeho délce. Kroužky 76 jsou seskupeny v párech, přičemž mezi sebou tvoří rozestupy 22· Na jednom konci externího opěrného válečku je namontováno ozubené kolo 80, které spolupracuje s ozubeným kolem 58 konstruovaným na konci úehytové soustavy 45«
V tomto sestavení zůstává konstrukce úehytové soustavy 45 stejná, jako je předvedeno na obr. 1. Vnější obvodové hrany 66 pohyblivých prvků 48, které jsou umístěny nejblíže k externímu opěrnému válečku 72, jsou opřeny v rozestupech 79 vytvořených mezi kroužky 76 ♦ Vnější obvodové hrany 66 prvků 48, které jsou nejdále od externího opěrného válečku 72 jsou v kontaktu s vnějšími hranami 65 napevno umístěných prvků 46. Vlivem opory existující na nejbližší straně hran 66 je vytrhávací síla soustředěná na vzdálené straně hran 66 největší v bodě kontaktu s napevno umístěným prvkem 46, 'aby bylo zajištěno efektivní vytržení chloupku.
Obr. 7 je příčný průřez sestavení obr. 6, který je vzat podle přímek průřezu VII - VII, přičemž znázorňuje konstrukci vačkového kotouče 60. V tomto sestavení má drážka 73 vačkového kotouče 60 větší počet plochých a prohloubených úseků 67 a 68 na rozdíl od počtu těchto úseků na drážce 72 podle obr. 5. Na příčném průřezu obr. 9, jenž je vzat podle přímek průřezu IX - IX, je ve zvětšeném měřítku znázorněn pracovní kontakt mezi externím opěrným válečkem 72 a úchytovou soustavou 45. Vnější obvodové hrany 66 pohyblivých prvků 48, jež jsou nejblíže k externímu oper nému válečku 72, jsou opřeny v rozestupech 79, a proto je jejich pozice stabilizována i v době, kdy se hřídel 40 klouzavě posunuje ve svém podélném směru. S ohledem na pracovní režim převodu ozubených kol 58 a 80 rotují prvky 48 a externí opěrný váleček 72 v opačných směrech. Protože však jejich tangenciální rychlost, je stejná, dochází mezi uvedenými součástmi přístroje k minimálnímu tření.
V pracovní činnosti, kdy motor 22 pohání hnací hřídel 24 a 74 rotační obvodovou silou, jsou jak externí opěrný váleček 72 tak i úchytová soustava 45 rotačně poháněny převodem ozubených kol 58 a 80. Během otáčení vačkového kotouče 60 zajišňuje funkce vodiče vačky 64 ve styku s tvarovanou drážkou 73 pohyb tohoto vač kového kotouče ve směru hřídele 40 v souladu s tva ováním drážky 73. Jak bylo předtím vysvětleno, hřídel 40 se posunuji ve svém podélném směru do obou stran, přičemž řídí přemistování pohyblivých prvků 48 ve vztahu k napevno umístěným prvkům 46, takže jejich vnější obvodové hrany 66, které jsou nejdále od externího
- 13 opěrného válečku 72, vcházejí do kontaktu s příslušnými vnějšími hranami 65 napevno umístěných prvků 4,6»
Zatímco vzdálená strana vnějších hran 66 pohyblivých prvků 48 se ’’ škube ze strany na stranu mezi napevno umístěnými prvky 46, zůstává nejbližší strana vnějších hran 66 pohyblivých prv ků 48 v příslušných rozestupech 79, které plní funkci závěsu ” na základě konstrukčního řešení externího opěrného válečku 72> Délka pohybu vzdálené strany vnějších hran 66 je takto více než dvakrát větší, než je posun hřídele 40 v jejím podélném směru:, a navíc příslušným konstrukčním řešením tvarované drážky 73 na vačkovém kotouči 60 může být dosažen vyšší počet obousměrných posunů v průběhu jednoho otočení.
Zatímco nejbližší strana vnějších hran 66 pohyblivých prvků 48 je opřena v rozestupech 79, vzdálená strana vnějších hran 66č těchto prvků vchází do pevného kontaktu s odpovídajícími protějšími hranami 65 napevno umístěných prvků 46. Z toho vyplývá,_ že budou-li pohyblivé prvky 48 vystaveny mírně přesahujícímu posunu hřídele 40 v obou směrech, dojde k mírnému prohnutí těchto prvků, čímž bude zajištěn pevný kontakt a bude zvýšena účinnost_ vytrhávání chloupků pomocí takto konstruované uchycovací soustavy 45.
Na obr. 10 je pohled na sestavení uchycovací soustavy 45, přičemž je předvedeno umístění podélného zářezu 49, kdy každý z pohyblivých prvků 48 skluzem přejíždí po hřídeli 40. Jakmile se tento prvek dostane do určené pozice, zajíždí jeho podélný zá rez 49 do drážky 50 účelně vytvořené na hřídeli 40. Příslušný sousední napevno umístěný prvek 46 je upevněn na hřídeli 40 tak, aby se jeho výstupky 54 zasunuly do podélného zářezu 49 a otvorů 52 a 53. čímž následně zajistí pohyblivý prvek 48 v takové pozici, aby výstupky 54a mohly vstoupit do zahloubených otvorů 5,5 v napevno umístěných prvcích 46, a takto dojde ke vzájemnému pro pojení s uvedeným pohyblivým prvkem 48. Toto konstrukční řešení zjednodušuje výrobu a sestavování úchytové soustavy 45*
Zaměříme-li nyní pozornost na obr, 11, uvidíme podélný prů rez alternativního sestavení depilátorového přístroje 10 na odstraňování chloupků z kůže, v němž je úchytová soustava 45 nahra zena alternativní konstrukcí využívající strukturu tvarovaného bubínku s protlačovanými podélnými zářezy nesoucího úchytovou
- 14 soustavu 85. Obr. 11 je předveden v částečném průřezu, přičemž se zaměřuje na horní polovinu úchytové soustavy 85. Konstrukce zbývajících Částí depilátorového přístroje 10 na odstraňování chloupků z kůže je obdobná jako řešení na obr. 1.
Úchytová soustava 85 je konstruována jako dutý bubínek, který má profil ve tvaru čtyřlístku, jak je ukázáno na příčných, průřezech obr. 12 a obr. 13, které jsou vzaty obdobně podle přímek průřezu XII - XII a XIII - XIII, a jak je také ukázáno na příčném průřezu na obr. 17.
Bubínek se zářezy 86 může být vyroben protlačováním dutého hliníkového profilu s následným obrobením nebo injekčním vstřikováním plastiku. Podle následujícího popisu bude možné pochopit, že i další vhodné profily mohou nahradit zmiňovaný profil čtyřlístku.
Bubínek 86 je opatřen zářezy, které jsou účelně rozmístěny po délce spojnice každého ze svých Čtyř hřbetů 88. Každý zářez vymezuje dvojici proti sobě postavených hran 90, které nahrazují napevno umístěné prvky 46 sestavení přístroje 10 podle obr. 1 a obr. 6. Protože hrany 90 jsou integrálně formovány na bubínku.
86, jsou vzájemně propojeny účelovou stěnou 91 tvořící část profilu bubínku 86.
Pohyblivé prvky 48 ve tvaru kotouče, které byly použity v obou předchozích seáaveních, jsou nyní nahrazeny rovinnými pohyblivými prvky 92, jež jsou uspořádány v podobě kříže / obr. 12 a obr. 13 /'mezi vnitřními stěnami 93 hřbetů 88. V této sestavě jsou mezery 47 vymezeny mezi hranami 90 a prvky 92. Obr. 16 ukazuje zvětšený pohled na středový otvor 96 v rovinných prvcích 92.
Jak je ukázáno na příčném průřezu obr. 15, má centrální hřídel 94 uchycovací soustavy 85 tvar čtyřlístku, čemuž odpovídá také tvar středového otvoru 96 každého pohyblivého prvku 92. Uchycovací soustava 85 je konstruována tak, že dvojice pohyblivých prvků 92 jsou uspořádány v podobě kříže, takže jejich hrany procházejí mezi protějšími hranami 90 ve výřezech bubínku 86, přičemž je dodržena podmínka přesného seřazení jejich středů na jedné přímce. To znamená, že hřídel 94 prochází středy 96 potud, pokud jsou všechny seřazeny podle jedné z drážek 98 formované na hřídeli 94, jak je znázorněno na zvětšeném detailním pohledu obr. 15. Obdobně jako na obou předchozích sestaveních jsou jak ozubené
- 15 kolo 5$. tak i vačkový kotouč 60 rovněž namontovány na hřídeli 54, která nahrazuje hřídel 40.
Jestliže jsou -všechny pohyblivé prvky 92, pak po pootočení hřídele o čtyřicet pět stupňů se dostanou všechny prvky 92 do drážek 98. Při pohledu ve směru středového otvoru 96 prvku 92 jsou hrany hřídele 94 částečně zakryty, protože prvek 92 zapadá do drážky 98 / obr. 16 /. V konečné podobě sestavy 85 je čtyřlíst kový profil s dutým vnitřkem / obr. 17 / upraven tak, aby bylo funkčně využito protlačení 58a ve tvaru čtyřlístku, které je funkčně formováno v návaznosti na ozubené kolo 58. Protlačení 58a má otvor 53b, který má podobu odpovídající tvaru hřídele 94, čímž je zajištěna pracovní pozice s ohledem na prvky 92 a současně je zabezpečeno i otáčení společně se sestavou 85. '
Jak vyplývá ze sestavení podle obr. 1, dodává motor 22 Rotační obvodovou sílu hnací hřídeli 24 a 33« Dále je tento rotační hnací pohyb přenášen prostřednictvím ozubených kol 32 a 34 tak, že se váleček se zářezy 86 nesoucí úchytovou soustavu 85 otáčí. V průběhu otáčení vačkového kotouče 60 společně s hřídelí,. 94 vyvolává pracovní funkce vodiče vačky 64 při kopírování tvarované drážky 62 pohyb tohoto vačkového kotouče 60 do stran.
Jak bylo vysvětleno, vačkový kotouč 60 řídí podélný klouzavý posun hřídele 94 v obou směrech, přičemž se pohyblivé prvky 92 pohybují mezi dvojicemi naproti sobě postavených hran 90, a tím. se otevírají a uzavírají mezery 47 mezi nimi. Hrany 90 : jsou vhodně zkoseny, aby bylo umožněno prohnutí prvků 92 při pevném kontaktu stejně jako u předchozích sestavení. Při otáčení sestavy 85 je přístroj 10 nesen nad kůží a provádá vytrhávání chlou pků. Vhodná konstrukce tvaru vačkového kotouče 60 zabezpečuje; že při otáčení úchytové sestavy 85 se začínají mezery 47 uzavírat v takovém časovém intervalu, v jehož průběhu směřují pohyblivé prvky 92 proti kůži a kdy mohou tyto chloupky uchytit.
Při celkovém shrnutí lze konstatovat, že na základě tohoto nového vynálezu mechanického řešení nabízí tento přístroj na odstraňování chloupků a kůže podle celkového předkládaného pojetí mnoho výhod ve srovnání s doposud vyvinutými typy depilátorových prostředků založených na využití kotoučového řešení. Tyto výhody zahrnují zjednodušenou pracovní činnost při funkčním využití posunovatelné centrální hřídele a vyšší výkon v počtu vytrhávacích operací v průběhu jednoho otočení několika málo mechanických součástek.
Po vysvětlení předkládaného vynálezu s ohledem na zmíněná specifická sestavení by mělo být pochopitelné, že tento technický popis není podáván jako dogma, protože se mohou nabízet nová řešení pro zkušené odborníky v této oblasti techniky, a že existuje úmysl pokrýt tyto modifikace, jak to vyplývá z připojených patentových nároků.

Claims (12)

1. Víceúchytový depilátorový přístroj, vyznačující se tím , že obsahuje blok uspořádání přístroje, vhodně· uložený motor v tomto bloku uspořádání přístroje, víceúchytové prostředky na vytrhávání chloupků, které se skládají ze soustavy napevno umístěných a pohyblivých rovinných prvků vymezujících mezery mezi sebou a které jsou konstrukčně upraveny pro rotování na centrální hřídeli, jež je klouzavě posunovatelná ve svém podélném směru na obě strany a je poháněná zmíněným motorem, přičemž uvedené pohyblivé prvky se pohybují ve stejných směrech jako popisovaná hřídel mezi zmíněnými napevno umístěnými prvky, a dále obsahuje pohyblivé kontrolní prostředky, jež jsou uspořádány tak, aby vyvolávaly a řídily navazující klouzavý posun hřídele na obě strany tak, že při přiblížení uvedených rotujících prostředků na vytrhávání chlou pků ke kůži toto klouzavé posunování popisované hřídele organizuje střídavé otevírání a pevné uzavírání příslušných mezer, přičemž jsou kožní chloupky uchyceny v uvedených mezerách při jejich otevření a vytrženy při jejich uzavření.
2. Přístroj podle bodu 1, vyznačující že uvedené napevno umístěné prvky jsou vzájemně propojeny přinejmenším v jednom bodě mimo střed popisovaných prostředků na vytrhávání chloupků, avšak středová část každého ze zmiňovaných pohyblivých prvků je přidržena na uvedené hřídeli za účelem bočního posunu v průběhu vysvětleného klouzavého posuvného pohybu.
3. Přístroj podle bodu 1, vyznačující se tím, že uvedené napevno umístěné prvky mají vnější hrany upravepy ve zkoseném tvaru a že zmiňovaný klouzavý posun hřídele způsobuje mírné prohnutí popisovaných pohyblivých prvků při dotyku s příslušnými napevno umístěnými prvky, aby byl mezi nimi zajištěn těsný kontakt.
18 Přístroj podle bodu 1, vyznačující se tím , že navíc obsahuje externí opěrné prostředky, jež jsou upraveny pro rotování uvnitř bloku uspořádání přístroje bezprostředně u zmiňovaných víceúchytových prostředků na vytrhávání chlou pků, a to na jejich nejbližší straně, takže vnější obvodové hrany uvedených pohyblivých prvků jsou trvale opřeny vedle sebe v rozestupech těchto externích opěrných prostředků na popsané nejbližší straně, ale jsou uvolněny pro pohyb do stran na vzdálené straně uvedených prostředků na vytrhávání chloupků, přičemž mohou volně rotovat, a t í m , že vysvětlený klouzavý posun uvedené hřídele uzavírající popsané mezery je zkrácen přibližně o jednu polovinu původní délky, což umožňuje zvýšení frekvence střídavého otevírání a uzavírání těchto mezer během každého otočení prostředků na vytrhávání chloupků a zabezpečování pohybu pro uzavírání zmíněných vnějších obvodových hran na popsané vzdálené straně proti uvedeným napevno umístěným prvkům koncentrovanou silou v bodě kontaktu.
5. Přístroj podle bodu 1, vyznačující se tím, že uvedené napevno umístěné i pohyblivé prvky mají tvar kotoučů, což umožňuje uzavírání zmiňovaných mezer mezi těmito prvky vždy, když je jedna nebo druhá strana každého takového pohyblivého prvku přitlačena na funkčně příslušný napevno umístěný prvek na vytrhávání chloupků v průběhu otáčení vysvětlených prostředků na vytrhávání.
6. Přístroj podle boduH, vyznačující se tím, že uvedené prostředky na vytrhávání chloupků jsou rotačně spojeny s první dvojicí ozubených kol konstruovaných na hnací hřídeli, která je rotačně poháněna zmiňovaným motorem, a každé ozubené kolo z této první dvojice je zpřevodováno s příslušným ozubeným kolem druhé dvojice ozubených kol, přičemž první ozubené kolo uvedeného druhého páru je namontováno na popsané centrální hřídeli a druhé ozubené kolo je součástí sestavy vysvětlených prostředků na vytrhávání chloupků, takže mezi touto centrální hřídelí a zmíněnými prostředky na vytrhávání chloupků trvale nevzniká žádná torzní síla.
1- 19
7. Přístroj podle bod že prostředky na vytrhávání chloupků obsahují strukturu bubínku s podélně protlačovanými zářezy, jenž je tvořen něko ka vzájemně spojenými hřbety, určitým počtem podélných zářezů protlačených na uvedených hřbetech v podélných samostatných úsecích, přičemž každý podélný samostatný zářez vymezuje d jici protilehlých hran obsahujících zmiňované napevno umis né prvky, a t í m , že uvedené pohyblivé prvky jsou tvořeny účelným počtem rovinných prvků, jež se nacházejí mezi zmíněnými protilehlými hranami těchto podélných protlačených zářezů, přičemž se každý pohyblivý prvek uzavírá proti těmto; protilehlým hranám.
zo
8. Přístroj podle bodu 1, vyznačující se tím, že uvedené prostředky řízení pohybu obsahují nejméně jedeni vodič vačky, který je pevnou součástí vnitřní stěny zmiňovaného bloku uspořádání přístroje, přičemž tento vodič vačky přichází do pracovního styku s tvarovanou částí vačkového kotouče konstruovaného na popsané hřídeli a vyvolává vysvětlený podélný klouzavý posun uvedené hřídele v obou směrech v průběhu rotování.
9. Metoda odstraňování nežádoucích chloupků z kůže, vyznačující se tím , še obsahuje následující kroky : použití víceúchytových prostředků na vytrhávání chloupků, jež jsou spojeny s prostředky dodávání rotační síly, přičemž uvedené prostředky na vytrhávání chloupků obsahují soustavu vzájemně propojených napevno umístěných a pohyblivých rovinných prvků vymezujících mezery mezi sebou a jsou konstruovány pno rotování na centrální hřídeli, která je klouzavě posuvná dp . stran v obou směrech, což umožňuje oboustranný posun uvedných pohyblivých prvků společně se zmiňovanou hřídelí mezi popsanými napevno umístěnými prvky za pomoci prostředků řízení posunu, jež vyvolávají opakovaný klouzavý posun této hřídele dQ stran v obou směrech, a zabezpečení rotací prostředků na'vytrhávání chloupků v době, kdy jsou přiblíženy ke kůži, přičemž klouzavý posun uvedené funkční hřídele řídí opakované otevírání a pevné uzavírání zmi ňovaných mezer, což umožňuje uchycení chloupku v momentu, kdy je tato mezera otevřena, a vytržení, když je uzavřena.
Metoda podle bodu 9, vyznačující se tím , že uvedené napevno umístěné prvky jsou vzájemně propojeny přinejmenším v jednom bodě mimo střed popsaných prostředků na vytrhávání chloupků, přičemž středová část každého jedno livého pohyblivého prvku je přidržena na zmiňovaná hřídeli, aby se s ní mohly tyto prvky pohybovat do stran v průběhu vy světleného klouzavého posunu.
11. Metoda podle bodu 9, vyznačující se tím , že popisovaný klouzavý posun hřídele umožňuje, aby se uvedené pohyblivé prvky lehce prohnuly při pevném kontaktu s příslušnými protějšími napevno umístěnými prvky.
12. Metoda podle bodu 9, vyznačující se tím , že uvedené víceúchytové prostředky na vytrhávání chloupků dále obsahují externí opěrné prostředky, které jsou konstruo vány pro rotování bezprostředně na nejbližší straně těchto víceúchytových prostředků, takže během otáčení takových prostředků na vytrhávání chloupků jsou vnější obvodové hrany zmiňovaných pohyblivých prvků opřeny v příčné pozici o tyto opěrné prostředky na popsané nejbližší straně, ale na vzdálené straně těchto prostředků na vytrhávání chloupků se volně pohybují do stran, a t í m , še vysvětlený klouzavý posun hřídele potřebný na uzavření zmiňovaných mezer je zkrá cen přibližně na'polovinu původní délky, což umožňuje zvýšení frekvence střídavého otevírání a uzavírání těchto mezer v průběhu jednoho otočení prostředků na vytrhávání chloupků a což zajišťuje koncentrovaně pevné přimknutí zmiňovaných vnějších obvodových hran k uvedeným napevno umístěným prvkům v bodě kontaktu na vysvětlené vzdálené straně.
13. Metoda podle bodu 9, vyznačující se tím , že uvedené napevno umístěné a pohyblivé rovinné prvky mají tvar kotoučů, což umožňuje vzájemné uzavírání zmiňovaných me· zer vždy, kdykoli se jedna nebo druhá strana těchto pohyblivých prvků přimyká k příslušné protilehlé straně napevno umí· stěných prvků za účelem vytržení chloupku během vysvětleného rotování prostředků na vytrhávání chloupků.
14* Metoda podle bodu 9, vyznačující se tím' že uvedené prostředky na vytrhávání chloupků jsou rotačně ! spojeny tak, že trvale není vyvíjena žádná torzní síla mezi zmiňovanou centrální hřídelí a těmito prostředky na vytrhav ní chloupků.
CS92658A 1991-03-05 1992-03-05 Hair-removing apparatus with a central multiple-grip element CZ65892A3 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US07/664,768 US5112341A (en) 1991-03-05 1991-03-05 Hair removal device with central multiple-tweezer element

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ65892A3 true CZ65892A3 (en) 1993-01-13

Family

ID=24667363

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS92658A CZ65892A3 (en) 1991-03-05 1992-03-05 Hair-removing apparatus with a central multiple-grip element

Country Status (8)

Country Link
US (1) US5112341A (cs)
EP (1) EP0577692B1 (cs)
AU (1) AU1466892A (cs)
CZ (1) CZ65892A3 (cs)
DE (1) DE69231419T2 (cs)
ES (1) ES2151885T3 (cs)
PL (1) PL293713A1 (cs)
WO (1) WO1992015223A1 (cs)

Families Citing this family (20)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE3930884A1 (de) * 1989-09-15 1991-03-28 Braun Ag Geraet zum auszupfen von haaren
US5100414A (en) * 1991-03-05 1992-03-31 Moshe Dolev Rotary head multi-spring hair removal device
FR2680653B1 (fr) * 1991-08-28 1994-11-04 Braun Ag Appareil d'epilation.
FR2680651B1 (fr) * 1991-08-28 1994-04-29 Braun Ag Appareil d'epilation.
IL103071A (en) * 1991-09-10 1995-11-27 Philips Electronics Nv Install a disc plucking hair
US5281233A (en) * 1993-02-12 1994-01-25 Moshe Dolev Disc assembly hair remover
FR2717054B1 (fr) * 1994-03-10 1996-06-14 Seb Sa Appareil pour épiler la peau humaine.
AU7275294A (en) * 1994-07-22 1996-02-22 Daniels S.P.A. Hair remover
DE4427788C2 (de) 1994-08-08 1999-11-25 Braun Gmbh Epilationsgerät zum Entfernen von Haaren am menschlichen Körper
DE4428892A1 (de) * 1994-08-18 1996-02-22 Braun Ag Epilationsgerät mit einem mehrschaligen Gehäuse
USD409333S (en) * 1996-06-26 1999-05-04 Calor S.A. Depilatory device
FR2758060B1 (fr) * 1997-01-06 1999-03-05 Seb Sa Appareil a epiler a rouleau rotatif
DE19906925A1 (de) * 1999-02-19 2000-08-31 Promed Gmbh Epilieraufsatz
IL131536A0 (en) 1999-08-23 2001-01-28 Ultra Cure Ltd Method and apparatus for hair removal
IL132867A0 (en) 1999-11-11 2001-03-19 Ultra Cure Ltd Epilation method and device
DE60230395D1 (de) * 2001-03-28 2009-01-29 Koninkl Philips Electronics Nv Vorrichtung zur schälung der haut
IL159483A0 (en) * 2003-12-21 2004-06-01 Epilady 2000 Llc Hair removal system
CN100372487C (zh) * 2004-09-25 2008-03-05 超人集团有限公司 电动拔毛器
EP2895026B1 (en) 2012-09-17 2016-12-28 Koninklijke Philips N.V. Epilator with exposed tweezer portion
CN105747467B (zh) * 2016-04-20 2022-09-09 温州市日增电器有限公司 一种拔毛器

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB1508528A (en) * 1975-12-09 1978-04-26 Daar Y Apparatus for plucking hair from skin
FR2556939B1 (fr) * 1983-12-22 1987-10-23 Jean Alazet Appareil a epiler
FR2626750B1 (fr) * 1988-02-09 1991-02-15 Demeester Jacques Appareil a epiler
FR2637784B1 (fr) * 1988-10-14 1990-12-21 Demeester Jacques Appareil a epiler
FR2639803B1 (fr) * 1988-12-07 1991-02-15 Demeester Jacques Appareil a epiler
FR2648332B1 (fr) * 1989-06-16 1991-11-29 Seb Sa Appareil a epiler
DE3922949C1 (cs) * 1989-07-12 1990-09-27 Braun Ag, 6000 Frankfurt, De
DE3930884A1 (de) * 1989-09-15 1991-03-28 Braun Ag Geraet zum auszupfen von haaren
JP2992356B2 (ja) * 1990-05-28 1999-12-20 松下電工株式会社 脱毛装置

Also Published As

Publication number Publication date
US5112341A (en) 1992-05-12
AU1466892A (en) 1992-10-06
WO1992015223A1 (en) 1992-09-17
ES2151885T3 (es) 2001-01-16
EP0577692A1 (en) 1994-01-12
PL293713A1 (en) 1992-11-16
DE69231419D1 (de) 2000-10-12
EP0577692A4 (en) 1998-09-30
DE69231419T2 (de) 2001-04-05
EP0577692B1 (en) 2000-09-06

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ65892A3 (en) Hair-removing apparatus with a central multiple-grip element
US5857903A (en) Rotary cylinder for an epilating appliance
US5163288A (en) Rotary head multi-spring hair removal device
US5041123A (en) Depilating apparatus
US5100414A (en) Rotary head multi-spring hair removal device
KR100445263B1 (ko) 휴대용 탈모 장치
JP2992356B2 (ja) 脱毛装置
JPH0779731B2 (ja) 脱毛器具
JPH0236857A (ja) 脱毛器具
EP0558438A1 (en) Depilatory device
US5100413A (en) Rotary head multi-tweezer hair removal device
JP5345681B2 (ja) 脱毛装置
US6033416A (en) Depilatory device with rotary roller
EP0290120A2 (en) Device for removing hair
US20010051808A1 (en) Hair depilating device utilizing mechanism to spirally align coupled-tweezer elements
CA2025322A1 (en) Depilatory device
EP1961328B1 (en) Hair removal apparatus
WO2009056923A2 (en) Epilator head for trapping hair and facial epilator with such head
US20100198233A1 (en) Epilator head for trapping hair and epilator with such head
CN101868162B (zh) 脱毛头和包括该脱毛头的脱毛设备
EP1294294A1 (en) Hair depilating device utilizing mechanism to spirally align coupled-tweezer elements
US5217469A (en) Rotary head spring-loaded tweezer hair removal device
JP2023505601A (ja) 脱毛デバイス
EP3375320B1 (en) Epilating device and method
EP1156726B1 (en) Depilator