CZ309196A3 - Process for producing glass and apparatus for making the same - Google Patents

Process for producing glass and apparatus for making the same Download PDF

Info

Publication number
CZ309196A3
CZ309196A3 CZ963091A CZ309196A CZ309196A3 CZ 309196 A3 CZ309196 A3 CZ 309196A3 CZ 963091 A CZ963091 A CZ 963091A CZ 309196 A CZ309196 A CZ 309196A CZ 309196 A3 CZ309196 A3 CZ 309196A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
glass
zone
stirrers
float
pair
Prior art date
Application number
CZ963091A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ288158B6 (en
Inventor
Peter James Whitfield
Robert Emmett Trevelyan
Andrew Michael Keeley
David Martlew
Original Assignee
Pilkington Plc
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Pilkington Plc filed Critical Pilkington Plc
Publication of CZ309196A3 publication Critical patent/CZ309196A3/cs
Publication of CZ288158B6 publication Critical patent/CZ288158B6/cs

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C03GLASS; MINERAL OR SLAG WOOL
    • C03BMANUFACTURE, SHAPING, OR SUPPLEMENTARY PROCESSES
    • C03B5/00Melting in furnaces; Furnaces so far as specially adapted for glass manufacture
    • C03B5/16Special features of the melting process; Auxiliary means specially adapted for glass-melting furnaces
    • C03B5/18Stirring devices; Homogenisation
    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C03GLASS; MINERAL OR SLAG WOOL
    • C03BMANUFACTURE, SHAPING, OR SUPPLEMENTARY PROCESSES
    • C03B5/00Melting in furnaces; Furnaces so far as specially adapted for glass manufacture
    • C03B5/16Special features of the melting process; Auxiliary means specially adapted for glass-melting furnaces
    • C03B5/18Stirring devices; Homogenisation
    • C03B5/187Stirring devices; Homogenisation with moving elements

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Materials Engineering (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Glass Melting And Manufacturing (AREA)
  • Glass Compositions (AREA)
  • Waste-Gas Treatment And Other Accessory Devices For Furnaces (AREA)
  • Mixers Of The Rotary Stirring Type (AREA)

Description

Oblast techniky
Vynález se týká způsobu výroby skla v plavící sklářské peci, při kterém se směs tvořící sklo roztaví v tavícím pásmu, sklovina se rafinuje v rafinačním pásmu pro odstranění bublin, potom se sklovina zavede do úpravného pásma, v úpravném pásmu se ochladí a vede se do plavícího kanálu. Vynález se dále týká zařízení k provádění způsobu výroby skla definovaného výše, které zahrnuje tavící pásmo, rafinační pásmo, úpravné pásmo, kterými postupně proudí sklovina, a plavící kanál přijímající sklovinu z úpravného pásma, a míchadla ponořená do skloviny.
Dosavadní stav techniky
Obvyklá plavící sklářská pec obsahuje tavící pásmo, rafinační pásmo a úpravné pásmo. V tavícím pásmu se taví složky použité pro výrobu skla. V rafinačním pásmu se odstraňují bubliny, které jsou přítomné ve sklovině. Z rafinačního pásma teče sklovina do úpravného pásma, kde se ochlazuje před vstupem do plavícího kanálu na cestě do plavící lázně.
Ačkoliv každá složka materiálu, které se taví k vytvoření skla, je homogenní, existují rozdíly ve velikosti zrn. Kromě toho má každá surovina jinou velikost zrn. Ačkoliv se dávky promíchávají, takové promíchání není nikdy dokonalé. Kromě toho v závislosti na podmínkách, při kterých byly materiály skladovány, může nastat segregace a reakce zrn. Je známo, že tyto rozdíly přispívají k nehomogenitám ve vyrobeném skle.
Složky se navzájem smíchávají a plynule přivádějí do tavícího pásma, kde napřed směs tvoří list tekoucí na již roztavené sklo. Míchání zrnitých pevných látek není nikdy dokonalé a když je stupnice zkoušek dostatečně jemná, mohou být nalezeny výrazné rozdíly ve středním chemickém složení od místa k místu ve směsi. Další nehomogenita může vzniknout při
-2tavení směsi. Tak například ve většině plavených skel kapalné fáze bohaté na alkalie tekou dolů po skloněném horním povrchu plaveného listu. Podobně, plavená skla se občas vyrábějí v regeneračních pecích a nehomogenity mohou vznikat jako změny tavení od místa k místu. Jiné možné zdroje nehomogenity jsou žárová koroze, rozpouštění atmosféry pece ve skle a selektivní ztráta odpařením některých složek skla.
V úpravném pásmu se sklo ochlazuje a mohou nastat další problémy tepelnými konvekčními proudy vyvíjenými takovým ochlazením. Chlazení nastává, když sklo přichází do styku s bočními stěnami a se dnem úpravného pásma, avšak řiditelné ochlazování je obvykle uskutečňováno směrem dolů, to znamená, že horní povrch skloviny je ochlazován v žádaném rozsahu, obvykle vzduchem. Konvekční proudy, které vznikají, vedou obvykle na proudy v uzavřených drahách, které ovlivňují přenos významného podílu skla úpravným pásmem. Následkem toho sklo, které po značnou dobu proudilo těmito složitými proudovými drahami, je smícháno ve výrobku se sklem, které proteklo poměrně rychle, tudíž zachytilo existující nehomogenity.
Všechny tyto zdroje nehomogenity mohou způsobit vznik skrytých závad a/nebo nestejnorodostí ve vyrobeném sklu. Nestejnorodost, jak známo, je spojena s optickým jevem vzniklým ve skle, když přilehlé oblasti skla mají odlišné optické hustoty nebo indexy lomu.
Dlouhé doby prodlení mohou způsobit řadu problémů, když má být v peci provedena záměna vyráběných typů skla, například barevného skla za čiré sklo. V takovém případě určitý podíl barevného skla potřebuje značně dlouhou dobu k vyplavení z úpravného pásma. Je pochopitelné, že pec musí být v podstatě prosta zbytků barevného skla před tím, než se může vyrábět standardní čiré sklo komerčně přijetelné jakosti. To je významné proto, že pruhy nebo pásy barevného skla se objeví v čirém skle a toto potom nemá přijatelnou jakost, pokud tyto pruhy či pásy nezmizí.
Předložený vynález má za úkol vytvořit způsob a zařízení
-3pro výrobu skla, kterými by všechny výše uvedené problémy byly odstraněny či alespoň minimalizovány. Podle specifické myšlenky vynálezu je jeho úkolem vytvořit způsob a zařízeni, které by umožnily záměnu rozličných typů skla mnohem rychleji než dosud, takže by komerčně přijatelná jakost nového typu skla byla dosažena bez zbytečného a nákladného prostoje.
Podstata vynálezu
Podle předloženého vynálezu je tudíž vytvořeno zařízení pro výrobu skla v plavící peci obsahující taviči pásmo, rafinační pásmo a úpravné pásmo, kterými postupně protéká sklovina, a plavící kanál přijímající sklovinu z úpravného pásma, přičemž míchací prostředek je umístěn tak, aby při použití byla sklovina ztenčena v celé šířce výstupu z úpravného pásma do plavícího kanálu.
bezprostředně proti proudu vzhlekanálu je zcela nová. Bylo obecně této oblasti příliš chladná, aby mohla být odpovídajícím způsobem míchána. Dále, obecné mínění ve sklářském průmyslu bylo, že míchání by mělo být prováděno ve vymezených oblastech pece, jako jsou kanály. Hlavní nevýhoda míchání v kanálech je (a) nepřijatelné výsledky provádění, (b) problém opotřebení materiálu, ze kterého je kanál vyroben a (c) vnesení skrytých závad. Tyto jsou do jisté míry
Myšlenka míchání skla dem ke vstupu do plavícího míněno, že sklovina je v provázány.
Vysoké a korozivní teploty obecně používané ve sklářských pecích povaha skloviny činí významným činitelem volbu materiálu pro konstrukci míchadel. Míchadla jsou obvykle vyráběna z jednoho ze tří typů materiálu. Tyto jsou a) žárovzdorné materiály jako sillimanit, b) žárovzdorné kovy jako platina nebo molybden, nebo c) trubky z měkké oceli. Každý z těchto materiálů má své přidružené problémy.
Žárovzdrorné materiály jeví sklon k rozpouštění ve skle a vyvíjet změny indexu lomu a přidružené chyby. Také mají sklon tvořit kameny”, to znamená skryté pevné chyby ve skle.
-4Konečně mají sklon po určité době používání se lámat a rozdělovat do skla, ze kterého mohou být jen velmi obtížně znovu získány. Největší nevýhodou použití žárovzdorných kovů je jejich cena. Ony však také mohou působit vznik bublin působením jako elektrody pro elektrolytické reakce.
Oceli, jako je měkká ocel, představují jasně přednostní materiál tím, že jsou levné, snadno dostupné a zpracovatelné. Nicméně mají velkou nevýhodu spočívající v tom, že mají nízký bod tavení. Taková míchadla tudíž musí být chlazena a nejpříhodnější způsob chlazení je použití vody. Podle obecného mínění však platí, že vodní chlazení míchadel nemůže být prováděno v kanálech. Vodní chlazení snižuje značně teplotu skla a obecně se věří, že to způsobí další závady ve skle. Kromě toho, jestliže nastane porucha výrobní linky, míchadla způsobí ztuhnutí skla v kanálu. To opět může způsobit fyzické po§ škození samotného kanálu.
Přihlašovatel předloženého vynálezu s překvapením zjistil, že při míchání bezprostředně proti proudu vzhledem k výstupu z úpravného pásma do plavícího kanálu a zajištěním, aby sklo bylo úplně ztenčeno před vstupem do plavícího kanálu výše uvedené problémy buď nevzniknou vůbec a nebo jen v nepatrné míře.
Míchací prostředek přednostně obsahuje alespoň jeden pár míchadel. Je výhodné, když míchadlo obsahuje hřídel, který při použití probíhá svisle dolů do skloviny, přičemž hřídel nese u svého spodního konce míchací ústrojí umístěné v jedné rovině s osou hřídele, míchací ústrojí má velkou osu a malou osu různých rozměrů a má obdélníkový tvar.
V takovém případě s výhodou míchací ústrojí obsahuje pár lopatek umístěných v úhlu 180° navzájem a v úhlu 90° k ose hřídele, míchadla v každém páru jsou přesazena o úhel 90° navzájem a otáčejí se v opačných smyslech.
Ve zvláště přednostním provedení předloženého vynálezu jsou lopatky při použití úplně ponořeny ve sklovině.
Je výhodné, když míchací prostředek je opatřen chladicím
-5prostředkem. V takovém uspořádání je zvláště výhodné, když míchadla jsou vyrobena z trubek z měkké oceli a chladicí prostředek obsahuje vodní chladicí zařízení.
Podle druhé myšlenky předloženého vynálezu je vytvořen způsob výroby skla v plavící sklářské peci, při kterém se roztaví dávka složek skla v tavícím pásmu pece, sklovina se rafinuje v rafinačním pásmu pece pro odstranění bublin z ní, sklovina se převede z rafinačního pásma do úpravného pásma, sklovina se ochladí v úpravném pásmu a upravená sklovina se vede do plavícího kanálu, kde se míchá v oblasti výstupu z úpravného pásma do plavícího kanálu, takže když vtéká do plavícího kanálu, je úplně ztenčena.
Přednostně se další míchání provádí alespoň jedním párem míchadel a otáčením párů míchadel v opačných smyslech.
Je výhodné, když párovaná míchadla jsou navzájem shodná a každé obsahuje hřídel probíhající při použití svisle dolů do skloviny, každý hřídel nese u svého spodního konce míchací ústrojí, které při použití tvoří obdélníkový míchací prvek nebo lopatku v jedné rovině s osou hřídele, míchadla se používají v párech umístěných tak, že jejich lopatky jsou otočně mimo fázi o 90° a otáčejí se v opačných smyslech.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález je znázorněn na výkresech, kde obr.l je schematický podélný řez sklářskou pecí podle předloženého vynálezu, obr.2 je nárys míchadel tvořících část sklářské pece podle předloženého vynálezu ve větším měřítku a obr.3 je půdorys znázorňující ztenčení skla vytvořené míchadly z obr.2.
Příklad provdení vynálezu
Na obr.l je znázorněna sklářská pec 1. Sklářská pec i zahrnuje tavící pásmo 2. Směs materiálů, které se taví, tvoří sklo 3. Ve znázorněném provedení se složky taví způsobem známým jako příčná tavba otvory 4. Jak je zřejmé z obr.l, když se materiály taví, tvoří postupně se ztenčující list 5 na po-6vrchu skloviny 6..
Sklovina 6 potom teče do rafinačního pásma 7. To je nej teplejší část sklářské pece 1 a v této oblasti bubliny vyvíjející se ve sklovině 6. v tavícím pásmu 2 se odvádějí, nebo se jejich počet omezuje na minimum. Bezprostředně ve směru toku skloviny 6 je úpravné pásnmo 8., ve kterém se rafinované sklo ochlazuje.
Z mnoha důvoů, včetně průtočného množství skla a konvekčních tepelných proudů je v tavícím pásmu 2 určitá recirkulace skla. Když však sklo teče do rafinačního pásma 7, je v podstatě rozděleno v přímý proud a v recirkulační proud, které jsou dobře patrné. Přímý proud je u povrchu skloviny v rafinačním pásmu 7 a protéká úpravným pásmem 8 jako část přilehlá k hornímu povrchu skloviny 6. Tento přímý proud 12 potom vtéká do plavícího kanálu 13, ze kterého teče na neznázorněnou plavící lázeň.
Následkem konvekčních tepelných proudů se vytváří vzor recirkulačního proudu. Jeden problém, který se vyskytuje v tomto uspořádání, spočívá v tom, že zde jsou stojaté oblasti, kde sklovina 6 má sklon být poměrně chladná a viskozní. Když jednou sklo vteklo do takové oblasti, má sklon zde zůstat po dlouhou dobu. Jedna taková oblast je přilehlá k přední koncové stěně 14 úpravného pásma 8. Udržování skla v těchto oblastech způsobuje nadměrnou dobu přeměny když například se sklářská pec 1 převádí z výroby barevného skla na výrobu čirého skla. Sklo cirkulující v úpravném pásmu 8. se z něho odvádí velmi rychle, avšak sklo, které se shromáždilo ve stojatých oblastech, má sklon tam zůstat po dlouhou dobu a velmi nesnadno se odstraňuje.
Jak je obvyklé, úpravné pásmo 8. se ochlazuje. Teplo se z úpravného pásma 8 odvádí z povrchu skla a dnem a bočními stěnami pásma. Největší část tepla se však odvádí z povrchu skla. Aby toho bylo dosaženo, je obvyklé vytvářet proud vzduchu nad horním povrchem skla. To však představuje určitý rozpor. Ochlazování horního povrchu vyvíjí ve sklu nepříznivé
-Ί tepelné cirkulace známé jako tepelná inverze. Jinak řečeno, chladnější hustší sklo u povrchu je neseno teplejším řidším sklem pod ním a za jistých okolností to může způsobit místní vzory cirkulace, které vedou k nepřípustným pásům v hotovém skle. Tudíž musí být chlazení povrchu skla omezeno. Obvykle se tento problém řeší vytvořením dostatečně rozsáhlého úpravného pásma 8., takže se dosáhne vhodných rychlostí chlazení na jednotku povrchu. V tomto ohledu je třeba připomenout, že je třeba zajistit, aby sklo bylo ochlazováno, protože existuje určitá optimální teplota, při které musí sklo vtékat do plavícího kanálu. Naneštěstí vytvoření rorsáhlého úprvného pásma 8 značně zvyšuje náklady na zařízení sklářské pece 1 a značně prodlouží časové období potřebné pro výplach sklářské pece při změnách barev vyráběného skla.
Předložený vynález obsahuje pár míchadel 15 znázorněných nejlépe v obr.2, která jsou umístěna v místě bezprostředně proti proudu u vstupu 16 do plavícího kanálu. Z důvodu přehlednosti je v obr.2 znázorněn pouze jeden pár míchadel 15. Jednotlivá míchadla 15a a 15b jsou stejné konstrukce. Každé míchadlo 15 má hřídel 17, který je ve sklářské peci i umístěn svisle dolů a zasahuje do skloviny 6.. Hřídele 17 jsou poháněny vhodným neznázorněným pohonem. Na svém spodním konci má každý hřídel 17 pár lopatek 18a a 18b. Lopatky 18a a 18b jsou uspořádány v úhlu 90° k osám hřídelů 17. Obě lopatky jsou uspořádány navzájem v úhlu 180°. Z obr.2 je zřejmé, že obě míchadla 15 jsou umístěna tak, že lopatky 18a a 18b jsou vzhledem k otáčení vzájemně fázově přesazeny o 90° a otáčejí se stejnou rychlostí od 2 do 20 otáček za minutu v navzájem opačných smyslech.
Takové míchání způsobí účinek znázorněný v obr.3. Tento obr.3 znázorňuje schematicky malý úsek skla pod působením míchadel 15.
Jak je možno snadno zjistit, úsek skla je nucen pohybovat se ze strany na stranu v šířce alespoň rovné šířce kanálu v úpravném pásmu 8. Takový pohyb je podstatou homogenizačního
-8procesu. Všechna sklovina 6. je ztenčována a netypické oblasti jsou prokládány se zbytkem skloviny 6, takže optické zkresleni jí způsobené je minimalizováno. V závislosti na šířce ú§ pravného pásma 8. a/nebo na velikosti míchadel 15a. 15b může být sklovina 6 buď uspokojivě ztenčena před vtokem do plavícího kanálu nebo může být takové ztenčení dosaženo u vstupu do kanálu. V obou případech je cíl stejný, totiž zamezit, aby sklovina, která nebyla míchána, se nemohla vyhnout míchadlům 15a.15b a aby vtekla do kanálu podél bočních stěn a koncových stěn úpravného pásma. Jak je také patrno v obr.3, jakákoli sklovina, která sleduje tuto dráhu ke vstupu 16 kanálu, je shromážděna sklem, které bylo podrobeno působení míchadel 15a,15b, avšak nevtekla do kanálu a je vrácena na protiproudou stranu míchadel 15a.15b.
Míchadla 15a.15b mícháním odstraní jakékoli optické závady, které by jinak mohly vzniknout v oblasti vstupu 16 kanálu. Takové odstranění závad umožňuje výšší rychlosti chlazení povrchu v úpravném pásmu 8.. Ve stávajících sklářských pecích pro výrobu plaveného skla, kde výstupní množství je omezeno nutností vyloučit zmíněné problémy, to znamená, že mohou být vyráběna větší množství skla. Alternativně bude v nových sklářských pecích možné vytvořit úpravné pásmo 8. značně menší, aby se získalo sklo správné teploty vtékající do plavícího kanálu. To způsobí značné snížení nákladů.
Jiná výhoda míchání v oblasti vstupu do plavícího kanálu spočívá v tom, že míchadla 15a.15b mohou být chlazena vodou. Pro dosažení stejné teploty skloviny vtékající do plavícího kanálu může být úpravné pásmo provozováno při vyšší teplotě. Jinak řečeno, méně chladicího vzduchu je třeba vhánět na povrch skloviny 6 v oblasti úpravného pásma 8 protiproudé vzhledem k míchadlům 15a.15b. Když úpravné pásmo 8 pracuje obecně při vyšší teplotě, je sklovina 6 tekutější. To znamená, že stojaté oblasti skloviny 6 přilehlé k přední koncové stěně úpravného pásma 8 jsou menší a také že sklovina 6 v takových oblastech může být snadněji vypláchnuta, když se mění
-9výroba jednoho typu skla ve sklářské peci 1. na jiný typ skla. Další výhoda dosažená předloženým vynálezem spočívá v tom, že odskelnění je méně pravděpodobné.

Claims (11)

  1. PATENTOVÉ
    1. Způsob výroby skla v plavící směs tvořící sklo roztaví v tavícím pásmu, sklovina se rafinuje v rafinačním pásmu pro odstranění bublin, potom se sklovina zavede do úpravného pásma, v úpravném pásmu se ochladí a vede se do plavícího kanálu, vyznačující se tím, že se sklovina v oblasti výstupu (16) z úpravného pásma (8) do plavícího kanálu (13) míchá pro získání skla se zvýšenou homogenitou a aby se způsobilo úplné ztenčení skloviny přes šířku vstupu do plavícího kanálu (13).
  2. 2. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že míchání se provádí alespoň jedním párem míchadel (15a,15b) a otáčením každého páru míchadel (15a,15b) v opačném smyslu k jinému.
  3. 3. Způsob podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že míchadla (15a,15b) v jednom nebo každém páru se otáčejí navzájem s fází 90°.
  4. 4. Způsob podle alespoň jednoho z nároků 1 až 3, vyznačující se tím, že obsahuje přídavný krok chlazení míchadel (15a,15b) v úpravném pásmu (8).
  5. 5. Způsob podle nároku 4, vyznačující se tím, že se chlazení provádí vodním chlazením.
  6. 6. Zařízení k provádění způsobu výroby skla podle nároků 1 až 5, které zahrnuje tavící pásmo, rafinační pásmo, úpravné pásmo, kterými postupně proudí sklovina, a plavící kanál přijímající sklovinu z úpravného pásma, a míchací prostředek ponořený do skloviny, vyznačující se tím, že míchací prostředek (15) je umístěn v úpravném pásmu (8) u vstupu (16) do plavícího kanálu (13), přičemž míchací prostředek (15) je při použití umístěn tak, že sklovina je ztenčována napříč celé šířky výstupu z úpravného pásma (8) do plavícího kanálu (13).
  7. 7. Zařízení podle nároku 6, vyznačující se tím, že míchací prostředek (15) zahrnuje alespoň jeden pár míchadel (15a,15b).
    -118. Zařízení podle nároku 7, vyznačující se tím, že míchadla (l5a,15b) páru nebo každého páru jsou shodná.
  8. 9. Zařízení podle nároku 8, vyznačující se tím, že každé míchadlo (15a,15b) obsahuje hřídel (17), který při použití směřuje svisle dolů do skloviny, přičemž hřídel (17) nese na svém spodním konci míchací ústrojí (18a,18b) umístěné v téže rovině se hřídelem (17), míchací ústrojí (18a,18b) má velkou osu a malou osu, kteréžto dvě osy mají různý rozměr, a má obdélníkový tvar.
  9. 10. Zařízení podle nároku 9, vyznačující se tím, že míchací ústrojí zahrnuje pár lopatek (18a,18b) uložených navzájem v úhlu 180° a navzájem v úhlu 90°, přičemž míchadla (15a,15b) jsou poháněna v opačných smyslech otáčení.
  10. 11. Zařízení podle alespoň jednoho z nároků 5 až 10, vyznačující se tím, že obsahuje prostředek pro chlazení míchacího prostředku.
  11. 12. Zařízení podle nároku 11, vyznačující se tím, že hřídele (17) míchadel jsou vyrobeny z trubek z měkké oceli a chladicí prostředek obsahuje vodní chladicí zařízení.
    Zastupuj e:
CZ19963091A 1995-10-28 1996-10-22 Process for producing glass and apparatus for making the same CZ288158B6 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
GB9522123A GB2306467A (en) 1995-10-28 1995-10-28 Method and apparatus for making glass

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ309196A3 true CZ309196A3 (en) 1997-07-16
CZ288158B6 CZ288158B6 (en) 2001-05-16

Family

ID=10783060

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ19963091A CZ288158B6 (en) 1995-10-28 1996-10-22 Process for producing glass and apparatus for making the same

Country Status (22)

Country Link
US (1) US5827341A (cs)
EP (1) EP0770582B1 (cs)
JP (1) JP4031541B2 (cs)
KR (1) KR100422602B1 (cs)
CN (1) CN1124993C (cs)
AR (1) AR004123A1 (cs)
AU (1) AU714218B2 (cs)
BR (1) BR9605257A (cs)
CA (1) CA2188213C (cs)
CZ (1) CZ288158B6 (cs)
DE (1) DE69601339T2 (cs)
ES (1) ES2128144T3 (cs)
GB (1) GB2306467A (cs)
HU (1) HU216304B (cs)
MX (1) MX9605075A (cs)
MY (1) MY115863A (cs)
PL (1) PL190158B1 (cs)
RU (1) RU2220116C2 (cs)
TR (1) TR199600856A2 (cs)
TW (1) TW372943B (cs)
UA (1) UA48133C2 (cs)
ZA (1) ZA968834B (cs)

Families Citing this family (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB9616364D0 (en) * 1996-08-03 1996-09-11 Pilkington Plc Float glass production
FR2816305B1 (fr) * 2000-11-07 2003-03-14 Saint Gobain Ct Recherches Regenerateur de four verrier
CN100341806C (zh) * 2001-11-30 2007-10-10 康宁股份有限公司 通过搅拌使玻璃熔体均化的方法及设备
DE10332692A1 (de) * 2003-07-18 2005-02-17 Schott Ag Rührvorrichtung zum Behandeln einer Glasschmelze
US7926301B2 (en) * 2007-08-16 2011-04-19 Corning Incorporated Method and apparatus for controlling the level of a molten material in a glass manufacturing system
US20100199721A1 (en) * 2008-11-12 2010-08-12 Keisha Chantelle Ann Antoine Apparatus and method for reducing gaseous inclusions in a glass
FR2951156B3 (fr) * 2009-10-14 2011-09-16 Fives Stein Perfectionnements apportes au controle de la convection du verre dans un four de verre equipe d'un corset
DE102013204451A1 (de) 2013-03-14 2014-09-18 Schott Ag Vorrichtung und Verfahren zur Herstellung von Glas, umfassend eineRührvorrichtung zum Rühren einer Glasschmelze
RU2555732C1 (ru) * 2014-04-15 2015-07-10 Открытое Акционерное Общество "Научно-Исследовательский Институт Технического Стекла" Способ варки стекла
CN106380060B (zh) * 2016-08-29 2019-12-10 中国建筑材料科学研究总院 一种硫系红外玻璃的连续熔制设备

Family Cites Families (17)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1810911A (en) * 1926-03-01 1931-06-23 Libbey Owens Ford Glass Co Glass melting furnace and process for producing molten glass
US1898039A (en) * 1927-03-04 1933-02-21 William A Morton Process for producing homogeneous glass in tanks
US2063842A (en) * 1935-01-04 1936-12-08 Hartford Empire Co Selective apparatus for and method of controlling flow of glass to tank or furnace forehearths
US2124092A (en) * 1935-03-27 1938-07-19 Ball Brothers Co Method and apparatus for feeding thermoplastic material
US3236618A (en) * 1963-03-15 1966-02-22 Owens Illinois Glass Co Glass stirring apparatus
GB1456241A (en) * 1973-01-12 1976-11-24 Pilkington Brothers Ltd Glass melting tanks
TR18556A (tr) * 1974-04-26 1977-03-24 Pilkington Brothers Ltd Cam eritmede veya bununla ilgili islahat
GB1531742A (en) * 1975-01-31 1978-11-08 Pilkington Brothers Ltd Manufacture of glass
US4082528A (en) * 1975-01-31 1978-04-04 Pilkington Brothers Limited Glass melting tank with temperature control and method of melting
US4055408A (en) * 1976-11-17 1977-10-25 Owens-Illinois, Inc. Forehearth homogenization method and apparatus
GB1557630A (en) * 1977-06-03 1979-12-12 Pilkington Brothers Ltd Glass manufacture
FR2478064A1 (fr) * 1980-03-11 1981-09-18 Saint Gobain Vitrage Procede et four pour la production de verre fondu
US4339261A (en) * 1980-09-08 1982-07-13 Libbey-Owens-Ford Company Drive system for glass furnace stirrers
US4744809A (en) * 1987-01-02 1988-05-17 Ppg Industries, Inc. Method and apparatus for homogenizing flat glass
US5194081A (en) * 1989-06-13 1993-03-16 Pilkington Plc Glass melting process
US5006145A (en) * 1990-02-26 1991-04-09 Ppg Industries, Inc. Center biased stirring for improved glass homogenization
FR2703042B1 (fr) * 1993-03-23 1995-06-09 Saint Gobain Vitrage Int Canal d'ecoulement pour le transfert du verre en fusion.

Also Published As

Publication number Publication date
EP0770582A1 (en) 1997-05-02
GB2306467A (en) 1997-05-07
HUP9602958A2 (en) 1997-05-28
HUP9602958A3 (en) 1998-08-28
RU2220116C2 (ru) 2003-12-27
CA2188213A1 (en) 1997-04-29
CN1124993C (zh) 2003-10-22
MX9605075A (es) 1997-04-30
EP0770582B1 (en) 1999-01-13
PL190158B1 (pl) 2005-11-30
CN1156695A (zh) 1997-08-13
UA48133C2 (uk) 2002-08-15
PL316704A1 (en) 1997-05-12
AR004123A1 (es) 1998-09-30
TR199600856A2 (tr) 1997-05-21
TW372943B (en) 1999-11-01
AU7029796A (en) 1997-05-01
AU714218B2 (en) 1999-12-23
CA2188213C (en) 2005-02-22
DE69601339D1 (de) 1999-02-25
JPH09165221A (ja) 1997-06-24
US5827341A (en) 1998-10-27
KR970020997A (ko) 1997-05-28
JP4031541B2 (ja) 2008-01-09
KR100422602B1 (ko) 2004-06-12
DE69601339T2 (de) 1999-06-17
HU216304B (hu) 1999-06-28
ES2128144T3 (es) 1999-05-01
GB9522123D0 (en) 1996-01-03
MY115863A (en) 2003-09-30
ZA968834B (en) 1997-04-29
HU9602958D0 (en) 1996-12-30
BR9605257A (pt) 1998-07-21
CZ288158B6 (en) 2001-05-16

Similar Documents

Publication Publication Date Title
KR101306065B1 (ko) 용융 유리 공급 장치 및 유리 성형품의 제조 방법
US4046546A (en) Method and apparatus for refining glass in a melting tank
DK168117B1 (da) Fremgangsmaade og apparat til fremstilling af glas
US3819350A (en) Method for rapidly melting and refining glass
JP5580889B2 (ja) ガラス基板の製造方法、および、攪拌装置
JP5246568B1 (ja) ガラスの製造方法、および、攪拌装置
CZ309196A3 (en) Process for producing glass and apparatus for making the same
US4004902A (en) Method of dyeing and treating glass streams
JPS638226A (ja) 溶融ガラスの攪拌装置
US3989497A (en) Glass melting
US5006145A (en) Center biased stirring for improved glass homogenization
CA1086953A (en) Glass manufacture
US3997315A (en) Glass melting
US4317669A (en) Glass melting furnace having a submerged weir
JPS5888126A (ja) 溶融ガラスの撹拌装置
CS216250B2 (en) Appliance for mixing and homogenization of the frit
US4543117A (en) Method for producing molten glass
CN218146328U (zh) 一种用于防火玻璃生产的铂金通道
JP2007204355A (ja) 溶融ガラス供給装置及びガラス成形品の製造方法
JPS6031774B2 (ja) 溶融ガラスの調質方法
JPS5921530A (ja) デイタンク
PL106927B1 (pl) Sposob wytapiania szkla i wanna szklarska do wytapiania szkla
MXPA98002597A (en) Process and apparatus for modifying and homogenizing glass melts
JP2002326822A (ja) フォアハースおよびゴブ製造装置並びにゴブ製造方法
PL107917B1 (pl) Wannowy piec szklarski

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20071022