CZ307063B6 - Zařízení pro vertikální dopravu mezi dvěma výškovými úrovněmi - Google Patents

Zařízení pro vertikální dopravu mezi dvěma výškovými úrovněmi Download PDF

Info

Publication number
CZ307063B6
CZ307063B6 CZ2014-248A CZ2014248A CZ307063B6 CZ 307063 B6 CZ307063 B6 CZ 307063B6 CZ 2014248 A CZ2014248 A CZ 2014248A CZ 307063 B6 CZ307063 B6 CZ 307063B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
movable
tube
fixed
support structure
arm
Prior art date
Application number
CZ2014-248A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ2014248A3 (cs
Inventor
Jiří Hudeček
Original Assignee
Jiří Hudeček
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Jiří Hudeček filed Critical Jiří Hudeček
Priority to CZ2014-248A priority Critical patent/CZ307063B6/cs
Publication of CZ2014248A3 publication Critical patent/CZ2014248A3/cs
Publication of CZ307063B6 publication Critical patent/CZ307063B6/cs

Links

Landscapes

  • Vehicle Step Arrangements And Article Storage (AREA)
  • Types And Forms Of Lifts (AREA)

Description

Oblast techniky
Vynález se týká zařízení pro vertikální dopravu mezi dvěma výškovými úrovněmi obsahujícího základovou konstrukci uspořádanou v horní výškové úrovni.
Dosavadní stav techniky
Dle známého stavu vědy a techniky se pro vertikální osobní dopravu mezi více úrovněmi používají klasické výtahy a to především mechanické lanové bubnové nebo trakční dále hydraulické přímé nebo kombinované a to se strojovnami umístěnými v horní, spodní části nebo úplně mimo trajektorie zdvihání, to vše za použití šachet, vodítek, elektrovýzbroje, klecí, prohlubní, atp.
Tato složitá a náročná technologie vyžaduje bezpodmínečně pravidelný servis a nonstop službu při vyprošťování uživatelů v neobvyklých situacích vyskytujících se v provozu a z těchto důvodu je výrazně limitována pro plošné nasazení do individuálních soukromých objektů, přičemž to není jediný důvod omezení použití (cenová a prostorová náročnost, reakce na teplotní vlivy atp.), ale zřejmě nejpodstatnější. Rovněž pro individuální potřeby, zvláště tělesně postižených občanů, se pro zdolávání vertikální bariéry používají nejrůznější zařízení jako např. plošiny či sedáky pohybující se po schodištích a to jak přímo nebo přes roh, dále pohybující se plošiny v uzavřených či otevřených šachtách nebo se používají nejrůznější jednoúčelové mechanismy používané v léčebných ústavech a nemocnicích, které nevytvářejí perspektivu masového využiti jako doplněk chůze po schodech.
Dle patentu US 4 658934 je zdvihací zařízení tvořeno hydraulickým přímočarým motorem, který je pevně spojen s konstrukcí sloupu a pomocí mechanického elementu a lana pohybuje vnitřní konstrukcí, která je spojena s plošinou. Zařízení je složité, energeticky náročné, závislé na teplotě v extrému poklesu. Mechanismus nemá např. vícenásobné zachycovací zařízení a nevymezuje automaticky vůli při provozuje prostorově a půdorysně náročný atp.
V patentu CZ 296294 je popsáno zařízení pro vertikální dopravu osob na dvě výškové úrovně opatřené dutým pohyblivým sloupem umístěným uvnitř svislého nebo šikmého dutého pevného sloupu a plochou stropní konstrukcí spojenou s dutým pohyblivým sloupem umístěnou vně dutého pevného sloupu, který je ve své délce aspoň z části průběžně otevřený, a zároveň vně dutého pohyblivého sloupu. Dutý pevný sloup je opatřen alespoň z jedné části nad sebou cyklicky se opakujícími příčnými nárazníkovými výztuhami tvořícími obvodové věnce, přičemž v horní části dutého pevného sloupu je přestavitelně vytvořen vnitřní nárazníkový rošt, v němž je upraven vyrovnávací element a usměrňovači element tvořící mechanismus horního závěsu. Takové zařízení je prostorově a tím i cenově náročné, nemá extrémně citlivé ovládání bezpečnostních podvěsných konstrukcí a ve stavbě zabírá velký prostor. Je montážně složité, robustní a vyžaduje obložení sloupu po celé výšce, a to jak z estetických tak bezpečnostních důvodů.
Právě z těchto důvodů nejsou zařízení dle stávajícího stavu techniky výrazněji plošně využívaná, zvláště pak pro přepravu o jednu horizontální úroveň (patro).
Podstata vynálezu
Uvedené nevýhody jsou na minimum snížené zařízením pro vertikální dopravu podle vynálezu, jehož podstata spočívá v tom, že na základové konstrukci je pevně uložen pevný tubus, v němž je přestavitelně uložen pohyblivý tubus, ve kterém je přestavitelně uložen pohyblivý sloup, na jehož dolním konci je upevněna plochá nosná konstrukce, přičemž pohyblivý sloup ie spřažen s alespoň jedním lanem nebo řetězem, jehož druhý konec je upevněn v pohonné stanici pevně uložené na pevném tubusu, přičemž pohyblivý sloup a pohyblivý tubus jsou opatřeny prostředky umožňujícími jejich vzájemné spřažení při pohybu pohyblivého sloupu nahoru a zajištění jejich společného pohybu směrem vzhůru a zároveň při společném pohybu pohyblivého tubusu a pohyblivého sloupu směrem dolů umožňujícími v dolní poloze pohyblivého tubusu odpojení pohyblivého sloupu od pohyblivého tubusu a pokračování jeho pohybu směrem dolů.
Pevný tubus a v něm se nacházející pohyblivý tubus a pohyblivý dutý sloup jsou po celé obvodové ploše vytvořeny jako uzavřené, převážně designově čisté, prosté jakýchkoliv výčnělků nebo tvarových změn.
Celé zařízení pro vertikální dopravu je nenáročné na potřebnou půdorysnou plochu i zastavěný objem, v parkovací poloze zcela zmizí z prioritního prostoru, není součásti stavby a má takto reálnou možnost masového rozšíření.
Objasnění výkresů
Vynález je blíže objasněn pomocí výkresů, obr. 1, 1 a, 2, 3, 4 a 5, kde je axonometrický znázorněno příkladné provedení zařízení spojující dva nad sebou se vyskytující prostory kde obr. 1 znázorňuje venkovní a obr. 2 vnitřní elementy zařízení. Na obrázcích 3, 4 a 5 jsou znázorněny detaily vnitřních elementů zařízení. Na Obr. laje detail podlahové konstrukce.
Příklady uskutečnění vynálezu
Zařízení je tvořeno pevným tubusem 1 vytvořeným zpravidla z jednoho délkového kusu, který je uložen do základové konstrukce 19 uspořádané v horní výškové úrovni. V pevném tubusu 1 je přestavitelně uložen pohyblivý tubus 2, který je rovněž vytvořen z jednoho kusu a v němž je přestavitelně uložen pohyblivý sloup 3, který je na spodním konci upraven pro připevnění ploché podlahové konstrukce 4. Pevný tubus 1, pohyblivý tubus 2 a pohyblivý sloup 3 jsou po celé vnější obvodové ploše uzavřené, prosté jakýchkoliv výčnělků nebo tvarových změn, kromě alternativního umístění cyklických otvorů 821 vytvořených v pohyblivém tubusu 2 a cyklických otvorů 12, které jsou vytvořeny v pevném tubusu L
V horní části pohyblivého tubusu 2 jsou diagonálně v každém rohu a nejméně ve dvou příčných rovinách nad sebou upraveny valivé elementy ]_0, které jsou ve styku s vnitřní části pevného tubusu 1. V pevném tubusu J je uspořádán alespoň jeden známý neznázorněný doraz, na který dosedá dolní valivý element 10 v dolní poloze pohyblivého tubusu 2. K pevnému tubusu 1 a na jeho horním konci jsou vně připevněny pomocí objímky 18 pohonu nejméně dvě kompletní pohonné stanice 16 a 161, např. s asynchronním jednofázovým elektromotorem, s elektromagnetickou brzdou, dvoustupňovou převodovkou a pohonným bubnem, který může být dělený. Každá kompletní pohonná stanice 16 a 161 je přímo pomocí lana nebo řetězu 15 propojena na plovoucí unášecí závěs 7, který je spřažen s pohyblivým sloupem 3. Kompletní pohonné stanice 16 a j_6_L mohu být alternativně propojeny mezi sebou nejméně jedním lana nebo řetězu 15 např. lanem, jehož jeden konec je uchycen do jedné, zpravidla párové kompletní pohonné stanice ]6, dále je veden přes otočně upravený element, který je upraven na plovoucím unášecím závěsu 7 a který je tvořen například kladkou uloženou na unášecím závěsu 7. Druhý konec lana nebo řetězu 15 je uchycen v druhé kompletní pohonné stanici Plovoucí unášecí závěs 7 je otočně uložen na jednom rameně dvojramenné páky 81, která je otočně uložena na pohyblivém sloupu 3, a druhé rameno této dvojramenné páky je spřaženo s tažnou pružinou a na jeho konci je vytvořen palec 82, který je v kolizní situaci ve styku s cyklickými otvory 821 nebo vnitřními výčnělky, které jsou vytvořeny ve stěně pohyblivého tubusu 2.
V horní části pohyblivého sloupu 3 jsou diagonálně v každém rohu a nejméně ve dvou příčných rovinách nad sebou uloženy valivé elementy 9, které jsou neustále ve styku s vnitřní části pohyblivého tubusu 2. Dále je v horní části pohyblivého tubusu 2 otočně uložena nejméně jedna tvarová dvojramenná páka _1J_, přičemž na jednom jejím konci je upraven palec 111 a na druhém konci doraz 112. který je uspořádán v dráze unášecího závěsu 7 a je v určité provozní poloze vždy ve styku s plovoucím unášecím závěsem 7, přičemž pevný tubus 1 je opatřen cyklickými otvory 12 nebo vnitřními výčnělky vytvořenými v jeho stěně, které v kolizní situaci jsou vždy ve styku s palcem 111 dvojramenné páky _H.
Na dolním konci pohyblivého sloupu 3 je upevněna plochá nosná konstrukce 4 kabiny, na níž je vertikálně přestavitelně mezi pracovní a bezpečnostní polohou uložena vyvážená dolní bezpečnostní plocha 5, která je ve své dolní, tedy pracovní, poloze elektricky izolována od nosné konstrukce 4 kabiny. Kabina přitom může být vytvořena libovolným vhodným způsobem, zajišťujícím dostatečnou bezpečnost přepravované osoby nebo nákladu, například zábradlím, klecí, pevnými stěnami opatřenými alespoň na jedné straně dveřmi apod.
Na horní straně nosné konstrukce 4 kabiny je přestavitelně mezi svou pracovní a bezpečnostní polohou uložena horní bezpečnostní plocha 6, která je ve své pracovní poloze elektricky izolována od nosné konstrukce 4 kabiny.
Při kolizní situaci dojde k pohybu dolní bezpečnostní plochy 5 a/nebo horní bezpečnostní plochy 6 směrem k nosné konstrukci 4 kabiny a k vodivému spojení dolní bezpečnostní plochy 5 a horní bezpečnostní plochy 6 a následnému zastavení zařízení.
Na ploché nosné konstrukci 4 kabiny je upraven čep 43 pro nasazení různých provedení kabin, jak je uvedeno výše, přičemž vyvážení dolní bezpečnostní plochy 5 a eliminování její hmotnosti se děje propojením s výhodou čtveřice dvojzvratných pák 41 otočně uložených v ploché nosné konstrukci 4 kabiny. Jeden konec dvojzvratných pák 41 je propojen stavitelnými šroubovými táhly 411 na vyváženou dolní bezpečnostní plochu 5. Druhý konec dvojzvratné páky je pak opatřen vyvažovacím posuvným elementem 412 v poměru např. 1:10.
Nosná konstrukce 4 kabiny je na svém venkovním obvodu opatřena dvojicí čepů 42, které jsou uloženy v pouzdrech 31 uspořádaných na dolním konci dutého sloupu 3, čímž je nosná konstrukce 4 kabiny spojena s dutým sloupem 3. Pouzder 31 a čepů 42 může být i větší počet.
Na podlaze pod nosnou konstrukcí 4 kabiny je vytvořena neznázorněná dolní bezpečnostní zóna, která je propojena s řídicím systémem pohonných stanic 16, 161 a slouží k zajištění bezpečnosti osob, které vstoupí na tuto dolní bezpečnostní zónu. V případě vstupu se vypnou pohony a zařízení se zastaví.
V případě, že nosná konstrukce 4 kabiny je v dolní poloze, je otvor ve stropní konstrukci uzavřen neznázorněným horním bezpečnostním Členem, který je na horní straně opatřen horní bezpečnostní zónou, která je stejně jako dolní bezpečnostní zóna propojena s řídicím systémem pohonných stanic 16, 161 a slouží k zajištění bezpečnosti osob, které vstoupí na tuto horní bezpečnostní zónu.
Při pohybu nosné konstrukce 4 kabiny vzhůru se unáší i homí bezpečnostní člen, který je přitom udržován v poloze dostatečně vzdálené od nosné konstrukce 4, aby nedošlo k omezování výšky přepravované osoby. Při pohybu dolů se horní bezpečnostní člen usadí opět v původní poloze v otvoru ve stropní konstrukci.
Horní bezpečnostní člen může být vytvořen i jiným známým způsobem, například zábradlím.
V takovém případě může otvor ve stropní konstrukci zůstat otevřen.
Při zapnutí jedné nebo dvou kompletních pohonných stanic 16 nebo 16 a 161 dochází, např. ze spodní polohy, ke zvedání pohyblivého sloupu 3, který se vsouvá do prozatím stojícího pohyblivého tubusu 2. V okamžiku, kdy plovoucí unášecí závěs 7 bude ve styku s dorazem 112 tvarové dvojramenné páky _H, dojde k uvolnění palce 111 a vsouvání pohyblivého tubusu 2 spolu s pohyblivým sloupem 3 do pevného tubusu Spolu s pohyblivým sloupem 3 je unášena i plochá nosná konstrukce 4 kabiny, která se přemísťuje do otvoru ve stropní konstrukci stavby. Při tomto pohybu dojde k navíjení nejméně dvou lan nebo řetězů 15 propojených mezi plovoucím unášecím závěsem 7 a kompletními pohonnými stanicemi 16 a J_6_L. Volba působení současného nebo jednotlivého zapnutí těchto kompletních pohonných stanic 16 a 161 má vliv na rychlost pohybu ploché nosné konstrukce 4 kabiny a může se využít v měkkých rozjezdech nebo dojezdech bez nároku na např. frekvenční měnič a může jej obsluha použít jako „turbo efekt“. Při jakékoliv vážné kolizi s uvolněním lan dojde k blokaci pohybu jak pohyblivého tubusu 2 oproti pevnému tubusu 1, tak k blokaci pohyblivého dutého sloupu 3 oproti pohyblivému tubusu 2 a to na následných cyklických otvorech 12 a 821 vytvořených v pevném tubusu 1 nebo v pohyblivém tubusu 2 nebo vnitřních výčnělcích a to prostřednictvím nejméně dvou palců 82 a 111 příslušných dvojramenných pák 8 a 11.
Při pohybu ploché nosné konstrukce 4 kabiny může dojít ke kolizní situaci, na kterou reaguje horní bezpečnostní plocha 6 nebo vyvážená dolní bezpečnostní plocha 5 svým pohybem k ploché nosné konstrukci 4 kabiny, až se dostanou do vzájemného styku, čímž se ihned vypínají kompletní pohonné stanice 16 a 161.
Na obvodu vyvážené dolní bezpečností plochy 5 může být umístěno např. zábradlí a opět působení síly svislé do protipohybu znehybní zařízení. Zařízení může být vybaveno alternativně elektrickým kobercem, který je umístěn v průmětu půdorysné plochy pevné nosné konstrukce 4 kabiny na podlaze dolního podlaží, který aktivuje vypnutí stroje při jakémkoliv dotyku osoby nebo cizího předmětu v půdorysu ploché nosné konstrukce 4 kabiny.
Při použití specifické nejsofistikovanější a při tom nejbezpečnější nadstavby zařízení, to je vysoké kabiny přes patro, je zároveň zabezpečeno propadnutí otvorem ve stropě v případě odjetí ploché nosné konstrukce 4 kabiny z horní úrovně. Jinak je to provedeno s výhodou např. sestavou nábytkových skříněk s dvířky opatřenými elektronickým zámkem.

Claims (10)

1. Zařízení pro vertikální dopravu mezi dvěma výškovými úrovněmi obsahující základovou konstrukci (19) uspořádanou v horní výškové úrovni, vyznačující se tím, že na základové konstrukci (19) je pevně uložen pevný tubus (1), v němž je přestavitelně uložen pohyblivý tubus (2), ve kterém je přestavitelně uložen pohyblivý sloup (3), na jehož dolním konci je upevněna plochá nosná konstrukce (4) kabiny, přičemž pohyblivý sloup (3) je spřažen s alespoň jedním lanem nebo řetězem (15), jehož druhý konec je upevněn v pohonné stanici (16, 161) pevně uložené na pevném tubusu (1), přičemž pohyblivý sloup (3) a pohyblivý tubus (2) jsou opatřeny prostředky umožňujícími jejich vzájemné spřažení při pohybu pohyblivého sloupu (2) nahoru a zajištění jejich společného pohybu směrem vzhůru a zároveň při společném pohybu pohyblivého tubusu (2) a pohyblivého sloupu (3) směrem dolů umožňujícími v dolní poloze pohyblivého tubusu (2) odpojení pohyblivého sloupu (3) od pohyblivého tubusu (2) a pokračování jeho pohybu směrem dolů.
2. Zařízení podle nároku 1, vyznačující se tím, že dolní konec lana nebo řetězu (15) je upevněn v unášecím závěsu (7), na němž je uložen pohyblivý sloup (3), přičemž v pohyb livém tubusu (2) je otočně uložena tvarová dvojramenná páka (11), jejíž jeden konec jednoho ramene leží v dráze unášecího závěsu (7) a je na něm vytvořen doraz (112) pro unášecí závěs (7).
3. Zařízení podle nároku 2, vyznačující se tím, že unášecí závěs (7) je otočně uložen na jednom rameně dvojramenné páky (8) otočně uložené na pohyblivém sloupu (3), přičemž druhé rameno této dvojramenné páky (8) je spřaženo s tažnou pružinou a je na něm vytvořen palec (82) schopný v případě uvolnění tažné síly unášecího závěsu (7) zasáhnout do některého z cyklických otvorů (821) vytvořených v pohyblivém tubusu (2) sloužící v kolizní situaci pro styk s cyklickými otvory (821) vytvořenými ve stěně pohyblivého tubusu (2).
4. Zařízení podle nároku 2 nebo 3, vyznačující se tím, že tvarová dvojramenná páka (11) je na svém druhém rameně opatřena palcem (111) sloužícím v kolizní situaci pro styk s cyklickými otvory (12) vytvořenými v pevném tubusu (1).
5. Zařízení podle libovolného z předchozích nároků, vyznačující se tím, že pohyblivý sloup (3) má průřez pravoúhlého rovnoběžníka a v jeho rozích jsou alespoň ve dvou rovinách nad sebou uspořádány valivé elementy (9), které jsou v kontaktu s rohovými částmi vnitřní plochy pohyblivého tubusu (2), který má rovněž průřez pravoúhlého rovnoběžníka, přičemž v jeho rozích jsou alespoň ve dvou rovinách nad sebou uspořádány valivé elementy (10), které jsou v kontaktu s rohovými částmi vnitřní plochy pevného tubusu (1), který má rovněž průřez pravoúhlého rovnoběžníka.
6. Zařízení podle libovolného z předchozích nároků, vyznačující se tím, že na horním konci pevného tubusu (1) je uložena alespoň jedna dvojice pohonných stanic (16, 161), z nichž v každé je upevněn jeden konec lana nebo řetězu (15), na němž je zavěšen unášecí závěs (7) pomocí kladky, která je na tomto unášecím závěsu (7) uložena.
7. Zařízení podle libovolného z nároků 1 až 5, vyznačující se tím, že na horním konci pevného tubusu (1) jsou uloženy alespoň dvě pohonné jednotky (16, 161), na každé, z nichž je upevněn jeden konec lana nebo řetězu (15), jehož druhý konec je upevněn v unášecím závěsu (7).
8. Zařízení podle libovolného z předcházejících nároků, vyznačující se tím, žena dolním konci pohyblivého sloupu (3) jsou uspořádána alespoň dvě pouzdra (31), v nichž jsou uloženy čepy (42) vytvořené na venkovním obvodu nosné konstrukce (4) kabiny.
9. Zařízení podle libovolného z předcházejících nároků, vyznačující se tím, že nosná konstrukce (4) kabiny je na své dolní straně spřažena s vyváženou dolní bezpečnostní plochou (5), která je na nosné konstrukci (4) uložena pomocí čtveřice dvojzvratných pák (41), na jejichž jednom konci jsou uložena stavitelná táhla (411) a na druhém konci dvojzvratných pák (41) jsou suvně uloženy vyvažovači elementy (412), přičemž dolní bezpečnostní plocha (5) je ve své dolní poloze elektricky izolována od nosné konstrukce (4).
10. Zařízení podle nároku 9, vyznačující se tím, že na horní straně nosné konstrukce (4) je přestavitelně mezi pracovní a bezpečnostní polohou uložena horní bezpečnostní plocha (6), která je ve své pracovní poloze elektricky izolovaná od nosné konstrukce (4) kabiny.
CZ2014-248A 2014-04-11 2014-04-11 Zařízení pro vertikální dopravu mezi dvěma výškovými úrovněmi CZ307063B6 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ2014-248A CZ307063B6 (cs) 2014-04-11 2014-04-11 Zařízení pro vertikální dopravu mezi dvěma výškovými úrovněmi

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ2014-248A CZ307063B6 (cs) 2014-04-11 2014-04-11 Zařízení pro vertikální dopravu mezi dvěma výškovými úrovněmi

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ2014248A3 CZ2014248A3 (cs) 2015-10-29
CZ307063B6 true CZ307063B6 (cs) 2017-12-27

Family

ID=54361297

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ2014-248A CZ307063B6 (cs) 2014-04-11 2014-04-11 Zařízení pro vertikální dopravu mezi dvěma výškovými úrovněmi

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ307063B6 (cs)

Citations (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE29367C (de) * F. A. L. DE GRUYTER in Amsterdam Schlagwerk ohne Windfang, ohne Anlaufrad und mit schwingendem Hammer
US2860729A (en) * 1956-01-12 1958-11-18 Essex Conveyors Inc Safety lifting device
GB1496878A (en) * 1973-11-01 1978-01-05 Becker Equipment & Lifts Ltd Hydraulic lift mechanism
EP0088289A2 (de) * 1982-03-04 1983-09-14 Siemens-Albis Aktiengesellschaft Verfahren für eine Wahlaufforderungszeichen vom Öffentlichen Fernsprechnetz empfangende Fernmelde-, insbesorndere Fernsprechnebenstellenanlage
US4658934A (en) * 1981-11-24 1987-04-21 Cooper Noel G Elevating apparatus
CZ296294B6 (cs) * 1999-04-21 2006-02-15 Hudecek Jiri Zarízení pro vertikální dopravu osob

Patent Citations (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE29367C (de) * F. A. L. DE GRUYTER in Amsterdam Schlagwerk ohne Windfang, ohne Anlaufrad und mit schwingendem Hammer
US2860729A (en) * 1956-01-12 1958-11-18 Essex Conveyors Inc Safety lifting device
GB1496878A (en) * 1973-11-01 1978-01-05 Becker Equipment & Lifts Ltd Hydraulic lift mechanism
US4658934A (en) * 1981-11-24 1987-04-21 Cooper Noel G Elevating apparatus
EP0088289A2 (de) * 1982-03-04 1983-09-14 Siemens-Albis Aktiengesellschaft Verfahren für eine Wahlaufforderungszeichen vom Öffentlichen Fernsprechnetz empfangende Fernmelde-, insbesorndere Fernsprechnebenstellenanlage
CZ296294B6 (cs) * 1999-04-21 2006-02-15 Hudecek Jiri Zarízení pro vertikální dopravu osob

Also Published As

Publication number Publication date
CZ2014248A3 (cs) 2015-10-29

Similar Documents

Publication Publication Date Title
DK2639193T3 (en) Tower crane access device
US8636115B2 (en) Hosting machine supporting frame for jump lifts of elevators
US20130233655A1 (en) Method and an elevator arrangement
CN109476456B (zh) 电梯装置和电梯
JP6263650B2 (ja) 電車プラットホーム安全装置
KR102153477B1 (ko) 장애인용 계단겸용 리프트장치
KR20140117030A (ko) 화재 대피용 안전 난간대
KR20170119945A (ko) 고층 건물용 화재 대피 장치
KR20110114190A (ko) 승강기의 추락방지 장치
KR101511170B1 (ko) 헬리포트용 엘리베이터 시스템
US5129484A (en) Traveling device for raising or lowering persons or objects
EP3608281B1 (en) Elevator car apron
CA2871896C (en) Stairwell lift
RU2540724C2 (ru) Пандус (варианты)
RU2610839C2 (ru) Транспортирующее устройство горнолыжного подъемника
CZ307063B6 (cs) Zařízení pro vertikální dopravu mezi dvěma výškovými úrovněmi
US7185382B2 (en) Airport baggage lift system
KR102262254B1 (ko) 화물운반 설비를 갖춘 다층 비계장치
WO2021038629A1 (ja) 工事用エレベーター装置
EP2050703B1 (de) Aufzuganlage für Personen und/oder Lasten mit zumindest einer Aufzugkabine
WO2011148032A1 (en) Elevator arrangement and method
KR101610666B1 (ko) 무동력 등속하강 피난기구
CN103079980A (zh) 电梯设备
WO2020003350A1 (ja) エレベータの制御盤
JP4566623B2 (ja) 免震建物用エレベータの可動乗場装置

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20200411