CZ306762B6 - Způsob řízení zapřádacích a zastavovacích operací příze na pracovním místě rotorového dopřádacího stroje - Google Patents

Způsob řízení zapřádacích a zastavovacích operací příze na pracovním místě rotorového dopřádacího stroje Download PDF

Info

Publication number
CZ306762B6
CZ306762B6 CZ2012-720A CZ2012720A CZ306762B6 CZ 306762 B6 CZ306762 B6 CZ 306762B6 CZ 2012720 A CZ2012720 A CZ 2012720A CZ 306762 B6 CZ306762 B6 CZ 306762B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
spinning
yarn
rotor
supply current
workstation
Prior art date
Application number
CZ2012-720A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ2012720A3 (cs
Inventor
Jiří Sloupenský
Milan Moravec
Original Assignee
Rieter Cz S.R.O.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Rieter Cz S.R.O. filed Critical Rieter Cz S.R.O.
Priority to CZ2012-720A priority Critical patent/CZ306762B6/cs
Priority to DE102013111245.5A priority patent/DE102013111245B4/de
Priority to CN201310497230.9A priority patent/CN103774297B/zh
Publication of CZ2012720A3 publication Critical patent/CZ2012720A3/cs
Publication of CZ306762B6 publication Critical patent/CZ306762B6/cs

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D01NATURAL OR MAN-MADE THREADS OR FIBRES; SPINNING
    • D01HSPINNING OR TWISTING
    • D01H4/00Open-end spinning machines or arrangements for imparting twist to independently moving fibres separated from slivers; Piecing arrangements therefor; Covering endless core threads with fibres by open-end spinning techniques
    • D01H4/04Open-end spinning machines or arrangements for imparting twist to independently moving fibres separated from slivers; Piecing arrangements therefor; Covering endless core threads with fibres by open-end spinning techniques imparting twist by contact of fibres with a running surface
    • D01H4/08Rotor spinning, i.e. the running surface being provided by a rotor
    • D01H4/12Rotor bearings; Arrangements for driving or stopping
    • D01H4/14Rotor driven by an electric motor
    • DTEXTILES; PAPER
    • D01NATURAL OR MAN-MADE THREADS OR FIBRES; SPINNING
    • D01HSPINNING OR TWISTING
    • D01H4/00Open-end spinning machines or arrangements for imparting twist to independently moving fibres separated from slivers; Piecing arrangements therefor; Covering endless core threads with fibres by open-end spinning techniques
    • D01H4/42Control of driving or stopping
    • D01H4/44Control of driving or stopping in rotor spinning

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Spinning Or Twisting Of Yarns (AREA)

Abstract

Při zapřádacím procesu i při předení se sleduje a vyhodnocuje změna napájecího proudu (I) a/nebo elektrického příkonu (P) individuálního elektrického pohonu (14) spřádacího rotoru (11) příslušného pracovního místa. Při dosažení změny o předem stanovené rozhodné velikosti se vydávají povely k pokračování předení nebo k zastavení pracovního místa.

Description

Oblast techniky
Vynález se týká způsobu řízení zapřádacích a zastavovacích operací při předení příze na pracovním místě rotorového dopřádacího stroje s individuálním pohonem spřádacího rotoru, u něhož se sleduje velikost napájecího proudu a/nebo elektrického příkonu.
Dosavadní stav techniky
Při zapřádání příze na pracovním místě rotorového dopřádacího stroje je velmi důležité správné časování průběhu jednotlivých kroků zapřádací operace, především pak spouštění zapřádacího konce příze do spřádacího rotoru, spojení zapřádacího konce příze se stužkou vláken ve sběrné drážce spřádacího rotoru a následného průběhu odtahování příze ze spřádacího rotoru spojené se zakrucováním připojené stužky vláken, kdy se zakrucováním nejdříve vytvoří spoj zapřádacího konce příze s novou přízí vytvářenou ze stužky vláken, tzv. zápředek a následně se průběžně vypřádá příze určených parametrů.
U známých systémů se nejprve odměří potřebná délka zapřádacího konce příze, zapřádací konec příze se uloží do přípravné polohy pro zapředení a následně se spustí do spřádacího rotoru, přičemž se předpokládá, že za určitý čas od zahájení spouštění dosedne zapřádací konec příze na sběrnou drážku rotoru, kde se spojí se stužkou ojednocených vláken a v předem určeném časovém intervalu se zahájí odtahování příze.
Nevýhodou je nepřesnost odměření délky zapřádacího konce příze zejména u poloautomatických rotorových dopřádacích strojů, u nichž přípravu konce příze pro zapředení provádí obsluha ručně. Další nevýhodou je skutečnost, že okamžik skutečného dosednutí zapřádacího konce příze do sběrné drážky rotoru je ovlivňován i nekontrolovatelnými pohyby volného zapřádacího konce příze uvnitř rotoru před jeho skutečným dosednutím, což u současných vysoce výkonných rotorových dopřádacích strojů činí potíže s kvalitou zápředků, neboť zapřádání se řídí podle předpokládaného časového průběhu a v případě, že po zahájení odtahu nedojde k zapředení, je tato skutečnost zjištěna až čidlem přetrhu, které je umístěno v dráze příze mezi odtahovou trubičkou a odtahovým ústrojím příze, případně až mezi odtahovým a navíjecím ústrojím, takže poskytuje signál o nepřítomnosti příze se značným zpožděním, což nedovoluje včasné zastavení odtahového a navíjecího ústrojí příze a dochází k navinutí konce příze na cívku. Tento efekt výrazně snižuje účinnost zapředení na případný druhý nebo třetí pokus neboť je třeba opakovat vyhledávání konce příze na cívce, což je operace časově náročná a často s omezenou úspěšností.
V minulosti byly činěny pokusy s měřením napětí v přízi při zapřádání, přičemž okamžik zahájení odtahu byl odvozen od skokového zvýšení síly v přízi vlivem působení odstředivé síly v přízi při dosednutí zapřádacího konce příze do sběrné drážky spřádacího rotoru, spojení se stužkou vláken a zahájení odtahu příze a zakrucování stužky vláken. Tento způsob však vyžaduje přídavný snímač napětí příze buď na obslužném zařízení, nebo na každé spřádací jednotce, což zvyšuje náklady, kromě toho by snímač při vracení zapřádacího konce příze na sběrnou drážku rotoru vytvářel přídavný odpor proti pohybu příze by do zapřádacího procesu vnášel další nejistotu.
Při přetrhu příze během předení je důležité co nejrychlejší zastavení odtahového a navíjecího ústrojí stroje, aby se zabránilo navinutí konce příze na cívku a aby se tak obsluze nebo obslužnému zařízení umožnilo snadné nalezení konce příze. K tomu je potřeba získat informace o přetrhu příze co nejdříve. Běžný způsob indikace přetrhu příze pomocí čidla přetrhu umístěného v dráze příze mezi odtahovou trubičkou a odtahovým ústrojím příze, případně až mezi odtahovým a navíjecím ústrojím poskytuje signál o přetrhu příze se značným zpožděním odpovídajícím vzdálenosti
- 1 CZ 306762 B6 čidla od sběrné drážky spřádacího rotoru, což zastavení odtahového a navíjecího ústrojí vzhledem k dráze přetrženého konce příze oddálí.
Cílem vynálezu je navrhnout způsob řízení zapřádacích a zastavovacích operací příze na pracovním místě rotorového dopřádacího stroje s individuálním elektrickým pohonem spřádacího rotoru tak, aby bylo možno sledovat průběh zapřádacího procesu a zejména včas zjistit, zda došlo ke spojení zapřádacího konce příze se stužkou vláken v rotoru a po zahájení odtahu nedošlo k přerušení příze. Cílem vynálezu je rovněž co nejpřesnější stanovení okamžiku přetrhu příze s cílem co nejrychlejšího zahájení zastavovacích operací příze na pracovním místě.
Podstata vynálezu
Cíle vynálezu je dosaženo způsobem podle vynálezu, jehož podstata spočívá v tom, že při zapřádacím procesu i při předení se sleduje a vyhodnocuje změna napájecího proudu a/nebo elektrického příkonu individuálního pohonu spřádacího rotoru příslušného pracovního místa, přičemž při výskytu dosažení změny dosahující nebo překračující předem stanovenou rozhodovací úroveň se vydávají povely k pokračování zapřádací operace nebo k zastavení pracovního místa. Tím se podstatně odstraní nejistota v řízení zapřádacího procesu, neboť v případě, že po zahájení odtahu příze nedojde ke skokovému zvýšení napájecího proudu a/nebo elektrického příkonu alespoň na rozhodovací úroveň, vydá řídicí systém povel k zastavení pohybu příze na pracovním místě tak, aby nedošlo k navinutí konce příze na cívku, a celou zapřádací operaci lze snadno opakovat, především bez opětovného vyhledávání konce příze na cívce. Pří přetrhu příze se naopak sleduje snížení napájecího proudu a/nebo elektrického příkonu, které odpovídá snížení napětí příze po jejím přetrhu, a tím se umožní včasnější zahájení zastavovacích operací, takže nedojde k navinutí konce příze na cívku a vyhledání konce příze je snazší jak pro obsluhu, tak pro obslužné zařízení.
Velikost rozhodovací úrovně napájecího proudu a/nebo elektrického příkonu individuálního pohonu spřádacího rotoru příslušného spřádacího místa se přitom stanovuje centrálně jako průměr naměřených hodnot na jednotlivých spřádacích jednotkách celého stroje během předení a během chodu naprázdno a následně se nastavuje na všech řídicích jednotkách pracovních míst. Tím je zajištěno, že je tato rozhodovací úroveň dostatečně spolehlivě určená a je stále aktuální bez ohledu na velikost spřádacího rotoru, jeho otáčky a/nebo vypřádanou přízi.
Při zapřádání se po spuštění zapřádacího konce příze do spřádacího rotoru a zahájení odtahování příze z rotoru sleduje nárůst proudu/příkonu a na jeho základě je dále řízen proces odtahování příze.
Při přetrhu příze během předení se povely k ukončení předení na pracovním místě vydávají na základě poklesu proudu a/nebo elektrického příkonu individuálního pohonu spřádacího rotoru.
Objasnění výkresů
Příkladné provedení zařízení podle vynálezu je schematicky znázorněno na přiložených výkresech, kde značí obr. 1 schéma pracovního místa a obr. 2 pracovní diagram jednotlivých uzlů pracovního místa.
Příklady uskutečnění vynálezu
Rotorový dopřádací stroj obsahuje množství pracovních míst uspořádaných v řadě vedle sebe, obvykle po obou stranách stroje. Každé pracovní místo obsahuje spřádací jednotku 1, jíž je přiřazeno odtahové ústrojí 2 vypřádané příze 3 a navíjecí ústrojí 4, v němž je příze 3 navíjena na cívku 5.
-2CZ 306762 B6
Spřádací jednotka 1 obsahuje známé neznázoměné podávači a ojednocovací ústrojí pramene vláken, která jsou známým způsobem přiváděna do spřádacího rotoru 11, v němž se po jeho skluzové stěně pohybují do sběmé drážky, kde se formují do stužky vláken, která se známým způsobem zakrucuje a odtahuje jako vypřádaná příze 3 přes odtahovou nálevku 12 a odtahovou trubičku 13. Spřádací rotor 11 je opatřen individuálním elektrickým pohonem 14, který je propojen s řídicí elektronikou 6 pracovního místa, která je známým způsobem propojena s neznázoměným řídicím systémem celého stroje. S výhodou je individuální elektrický pohon vybaven jedním nebo více magnetickými ložisky.
V řídicím obvodu individuálního elektrického pohonu 14 je zařazeno zařízení 7 pro měření velikosti napájecího proudu I a/nebo elektrického příkonu P individuálního elektrického pohonu 14 spřádacího rotoru U.
Řídicí elektronika 6 pracovního místa je zároveň spojena s pohonem 41 navíjecího ústrojí 4 a s pohonem 31 odtahového ústrojí 3, pokud jsou tyto pohony individuální. Pokud je navíjecí ústrojí 4 a odtahové ústrojí 3 opatřeno společným pohonem odvozeným od průběžných hřídelů, je řídicí elektronika 6 pracovního místa spojena s příslušnými známými prostředky pro zahájení nebo ukončení odtahování příze 3 z rotoru 11, například prostředky pro odklápění a přiklápění přítlačného válečku odtahového ústrojí 2, a známými prostředky pro zahájení nebo ukončení navíjení příze 3 na cívku 5, například ústrojím pro zvedání a spouštění cívkových ramen a brzdou cívky 5.
Na obr. 1 je znázorněno provedení spřádací jednotky 1 se spřádacím rotorem 11 uloženým na hřídeli, na němž je současně uložen rotor individuálního elektrického pohonu 14.
Řešení podle vynálezu však lze použít i u spřádacích jednotek obsahujících integrovaný spřádací rotor, zahrnující jak funkční elementy pro předení obsahující oboustranně otevřenou spřádací misku, tak elementy pro pohon a stabilizaci, uložený v elektromagnetickém poli radiálního elektromagnetického ložiska a poháněnou elektrickým rotačním pohonem podle WO 2008/080 372 nebo CZ 294 707.
Zařízení 7 pro měření velikosti napájecího proudu I a/nebo elektrického příkonu P pohonu 14 spřádacího rotoru 11 trvale měří velikost napájecího elektrického proudu I do pohonu 14 pro účely řízení rychlosti otáčení motoru pohonu 14. Vzhledem k tomu, že vlastní výroba příze 3 vyžaduje určitý mechanický výkon, který musí motor dodávat, liší se výrazně elektrický příkon Pn, a tedy i proud In, který musí motor dodávat během rotace spřádacího rotoru 11 naprázdno, od elektrického příkonu Ps a proudu Is během vypřádání příze 3. Jak je znázorněno na obr. 2, dojde po dosednutí zapřádacího konce příze 3 do sběmé drážky spřádacího rotoru 11, jeho spojení se stužkou vláken a zahájení odtahování příze, ke skokovému nárůstu příkonu P z hodnoty Pn při chodu naprázdno na hodnotu Ps při předeni a proudu I z hodnoty In při chodu naprázdno na hodnotu Is při předení.
Tato skoková změna při zapřádání pracovního místa - zvýšení příkonu P a/nebo proudu I, podle toho, která hodnota se trvale sleduje, určuje okamžik zahájení předení příze 3, to znamená, že dává přesnou informaci o tom, že zapředení úspěšně proběhlo a lze pokračovat v předení. V případě, že k této skokové změně nedojde, je to informací o tom, že zapředení neproběhlo úspěšně a řídicí jednotka 6 vydá povely k zastavení pracovního místa.
Opačná skoková změna během předení - snížení příkonu P a/nebo proudu I, určuje okamžik přetrhu příze 3 a od časového okamžiku této skokové změny se odvozují kroky řídicí jednotky 6 pro zastavení potřebných uzlů pracovního místa, tedy alespoň odtahového ústrojí 2 a navíjecího ústrojí 4 příze, respektive cívky 5. Jak je znázorněno na obr. 2, dojde po přetrhu příze 3 ke skokovému poklesu příkonu P z hodnoty Ps při předení na hodnotu Pn při chodu naprázdno a proudu I z hodnoty Is při předení na hodnotu In při chodu naprázdno.
-3 CZ 306762 B6
Aby se vyloučil vliv nahodilých skokových změn velikosti napájecího proudu I a/nebo elektrického příkonu P individuálního pohonu spřádacího rotoru 11 způsobených například rázy v síti apod., předávají se naměřené údaje o velikosti napájecího proudu 1 a/nebo o velikosti příkonu P trvale od všech spřádacích jednotek do centrálního řídicího systému spřádacího stroje, ve kterém se z průměrných hodnot proudu nebo příkonu u předoucích a nepředoucích spřádacích jednotek trvale vyhodnocuje rozhodovací úroveň. Tato rozhodovací úroveň se následně nastavuje ve všech řídicích jednotkách 6 pracovních míst.

Claims (4)

1. Způsob řízení zapřádacích a zastavovacích operací příze na pracovním místě rotorového dopřádacího stroje s individuálním elektrickým pohonem (14) spřádacího rotoru (11), u něhož se sleduje velikost napájecího proudu (I) a/nebo elektrického příkonu (P) pohonu (14) spřádacího rotoru (11), vyznačující se tím, že při zapřádacím procesu i při předení se sleduje a vyhodnocuje změna napájecího proudu (I) a/nebo elektrického příkonu (P) individuálního elektrického pohonu (14) spřádacího rotoru (11) příslušného pracovního místa, přičemž při výskytu změny dosahující nebo překračující předem stanovenou rozhodovací úroveň se vydávají povely k pokračování zapřádací operace nebo k zastavení pracovního místa.
2. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že rozhodovací úroveň napájecího proudu (I) a/nebo elektrického příkonu (P) individuálního elektrického pohonu (14) spřádacího rotoru (11) příslušného pracovního místa se stanovuje centrálně jako průměr z hodnot napájecího proudu (I) a/nebo elektrického příkonu (P) naměřených na jednotlivých spřádacích jednotkách celého stroje během předení a během chodu naprázdno a následně se nastavuje na všech řídicích jednotkách (6) pracovních míst.
3. Způsob podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že řídicí povel k pokračování v zapřádací operaci (3) se vydává na základě nárůstu napájecího proudu (I) a/nebo elektrického příkonu (P) individuálního elektrického pohonu (14) spřádacího rotoru (11) po zahájení odtahu po zavedení zapřádacího konce příze (3) do spřádacího rotoru (11).
4. Způsob podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že povely k ukončení předení se vydávají na základě poklesu napájecího proudu (I) a/nebo elektrického příkonu (P) individuálního elektrického pohonu (14) spřádacího rotoru (11) během doby, kdy příze (3) po přetrhu opouští sběrnou drážku spřádacího rotoru (11).
CZ2012-720A 2012-10-23 2012-10-23 Způsob řízení zapřádacích a zastavovacích operací příze na pracovním místě rotorového dopřádacího stroje CZ306762B6 (cs)

Priority Applications (3)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ2012-720A CZ306762B6 (cs) 2012-10-23 2012-10-23 Způsob řízení zapřádacích a zastavovacích operací příze na pracovním místě rotorového dopřádacího stroje
DE102013111245.5A DE102013111245B4 (de) 2012-10-23 2013-10-11 Verfahren zur Steuerung der Anspinn- und Abstelloperationen des Garns auf der Arbeitsstelle einer Rotorspinnmaschine sowie Steuersystem einer Rotorspinnmaschine
CN201310497230.9A CN103774297B (zh) 2012-10-23 2013-10-22 在纺纱机器操作单元处控制纱线的旋入和停止操作的方法

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ2012-720A CZ306762B6 (cs) 2012-10-23 2012-10-23 Způsob řízení zapřádacích a zastavovacích operací příze na pracovním místě rotorového dopřádacího stroje

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ2012720A3 CZ2012720A3 (cs) 2014-04-30
CZ306762B6 true CZ306762B6 (cs) 2017-06-21

Family

ID=50437159

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ2012-720A CZ306762B6 (cs) 2012-10-23 2012-10-23 Způsob řízení zapřádacích a zastavovacích operací příze na pracovním místě rotorového dopřádacího stroje

Country Status (3)

Country Link
CN (1) CN103774297B (cs)
CZ (1) CZ306762B6 (cs)
DE (1) DE102013111245B4 (cs)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CZ306369B6 (cs) 2015-05-20 2016-12-21 Rieter Cz S.R.O. Rotorový dopřádací stroj a způsob obnovování předení na pracovním místě rotorového dopřádacího stroje
DE102019122609A1 (de) 2019-08-22 2021-02-25 Maschinenfabrik Rieter Ag Verfahren zum Bestimmen einer elektrischen Leistung oder eines elektrischen Energieverbrauchs einer Spinn- oder Spulmaschine und Spinn- oder Spulmaschine
DE102022109107A1 (de) 2022-04-13 2023-10-19 Saurer Spinning Solutions Gmbh & Co. Kg Verfahren zur Leistungssteuerung einer Textilmaschine, Leistungssteuereinheit sowie Spinnmaschine

Citations (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CZ290468B6 (cs) * 2000-07-26 2002-07-17 Rieter Cz A. S. Způsob zapřádání příze na pracovním místě rotorového dopřádacího stroje a zařízení k jeho provádění
CZ294707B6 (cs) * 2001-01-09 2005-02-16 Rieter Cz A.S. Spřádací ústrojí rotorového dopřádacího stroje
WO2008080372B1 (en) * 2006-12-29 2008-10-09 Rieter Cz As The method of levitation, centering, stabilization and driving of electromagnetic functional part of radial electromagnetic bearing and electrical rotation drive, electromagnetic bearing and driving system and spinning mechanism of rotor spinning machine
EP2273000B1 (de) * 2009-07-11 2012-05-09 Oerlikon Textile GmbH & Co. KG Arbeitsstelle einer Offenend-Rotorspinnmaschine und Verfahren zum Betreiben der Arbeitsstelle
EP2298970B1 (de) * 2009-07-11 2016-02-10 Saurer Germany GmbH & Co. KG Arbeitsstelle einer Offenend-Rotorspinnmaschine und Verfahren zum Betreiben der Arbeitsstelle

Family Cites Families (8)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3780513A (en) * 1970-04-08 1973-12-25 Toyoda Automatic Loom Works Method and apparatus for driving open-end spinning frame
JPS5034649B1 (cs) * 1970-04-18 1975-11-10
DE2658477A1 (de) * 1976-12-23 1978-06-29 Teldix Gmbh Vorrichtung zur ueberwachung von ungleichmaessigkeiten und/oder strukturaenderungen des fadens einer oe-spinnturbine
DE2755647A1 (de) * 1977-12-14 1979-06-28 Teldix Gmbh Vorrichtung zur ueberwachung des fadens einer oe-spinnturbine
DE2755624A1 (de) * 1977-12-14 1979-06-21 Teldix Gmbh Vorrichtung zur ueberwachung des fadens einer oe-spinnturbine
DE4404243B4 (de) * 1994-02-10 2005-08-25 Saurer Gmbh & Co. Kg Verfahren und Einrichtung zum Betreiben einer Offenend-Rotorspinneinheit mit einzelmotorischem elektrischem Antrieb des Spinnrotors
DE10338842A1 (de) * 2003-08-23 2005-03-17 Saurer Gmbh & Co. Kg Auflösewalze für eine Offenend-Spinnvorrichtung
DE102007053711A1 (de) * 2007-11-10 2009-05-14 Oerlikon Textile Gmbh & Co. Kg Verfahren zum Betreiben einer Arbeitsstelle einer Kreuzspulen herstellenden Textilmaschine

Patent Citations (5)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CZ290468B6 (cs) * 2000-07-26 2002-07-17 Rieter Cz A. S. Způsob zapřádání příze na pracovním místě rotorového dopřádacího stroje a zařízení k jeho provádění
CZ294707B6 (cs) * 2001-01-09 2005-02-16 Rieter Cz A.S. Spřádací ústrojí rotorového dopřádacího stroje
WO2008080372B1 (en) * 2006-12-29 2008-10-09 Rieter Cz As The method of levitation, centering, stabilization and driving of electromagnetic functional part of radial electromagnetic bearing and electrical rotation drive, electromagnetic bearing and driving system and spinning mechanism of rotor spinning machine
EP2273000B1 (de) * 2009-07-11 2012-05-09 Oerlikon Textile GmbH & Co. KG Arbeitsstelle einer Offenend-Rotorspinnmaschine und Verfahren zum Betreiben der Arbeitsstelle
EP2298970B1 (de) * 2009-07-11 2016-02-10 Saurer Germany GmbH & Co. KG Arbeitsstelle einer Offenend-Rotorspinnmaschine und Verfahren zum Betreiben der Arbeitsstelle

Also Published As

Publication number Publication date
DE102013111245B4 (de) 2021-06-10
CN103774297B (zh) 2018-02-16
CN103774297A (zh) 2014-05-07
DE102013111245A1 (de) 2014-04-24
CZ2012720A3 (cs) 2014-04-30

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN101849049B (zh) 用于操作制造交叉卷绕筒子的纺织机械的工位的方法
CN103014960B (zh) 纺纱机和用于中断纺纱机的纱线制造的方法
CN103014946B (zh) 纺纱机和用于中断纺纱机上的纱线制造的方法
CN101648660B (zh) 在纺织机械的工位上监控纱线质量的方法
CN101407951B (zh) 操作自由端转子纺纱机的方法和装置
CN107523906B (zh) 用于优化转杯纺纱机的生产的方法
CN101268001B (zh) 操作生产染色筒子的纺纱机的工位的方法
EP3549893B1 (en) Automatic winder, yarn winding system, and yarn winding method
TR201809573T4 (tr) İpli̇k maki̇nesi̇ ve i̇pli̇ği̇n bi̇r eği̇rme ci̇hazina aktarilmasina yöneli̇k bi̇r yöntem.
JP6242670B2 (ja) パッケージ駆動ローラの加速度を制御する方法
CZ306762B6 (cs) Způsob řízení zapřádacích a zastavovacích operací příze na pracovním místě rotorového dopřádacího stroje
CN101203753B (zh) 用于确定纱线质量参数的方法
CZ20004275A3 (cs) Zapřádací zařízení s vyhodnocovacím zařízením ke zjišťování parametrů automatického zapředení
CN104210894A (zh) 纱线卷取机
CN104176558B (zh) 纱线卷取机
CN103449257A (zh) 纱线卷取装置、纱线卷取方法以及纱线卷取系统
CN111406032B (zh) 用于监测卷绕装置的方法和卷绕装置
CN104153071B (zh) 细纱成型智能控制系统
CN106048787B (zh) 用于终止自由端纺纱机器的工位处的纺纱操作的方法
CZ20014221A3 (cs) Způsob a zařízení pro hlídání zápředku na spřádacím stroji
EP3075889B1 (en) Method and a spinning machine for removing the faulty yarn portion from a work station of a spinning machine
EP3438334B1 (en) Air spinning machine and display control method
CZ2012367A3 (cs) Zpusob a zarízení k zaprádání príze po pretrhu na pracovním míste rotorového doprádacího stroje
CZ2018395A3 (cs) Způsob řízení obslužného zařízení prstencového spřádacího stroje a prstencový spřádací stroj k jeho provádění
CN109911694A (zh) 纱线卷取机、纱线卷取方法以及存储介质

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20231023