CZ304922B6 - Flexibilní obal mikrotrubiček pro optické kabely a způsob jeho zhotovení - Google Patents

Flexibilní obal mikrotrubiček pro optické kabely a způsob jeho zhotovení Download PDF

Info

Publication number
CZ304922B6
CZ304922B6 CZ2013-897A CZ2013897A CZ304922B6 CZ 304922 B6 CZ304922 B6 CZ 304922B6 CZ 2013897 A CZ2013897 A CZ 2013897A CZ 304922 B6 CZ304922 B6 CZ 304922B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
microtubes
individual
bundle
flexible
joints
Prior art date
Application number
CZ2013-897A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ2013897A3 (cs
Inventor
anda LudvĂ­k Ĺ
Original Assignee
Mateiciuc A.S.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Mateiciuc A.S. filed Critical Mateiciuc A.S.
Priority to CZ2013-897A priority Critical patent/CZ2013897A3/cs
Priority to PCT/CZ2014/000092 priority patent/WO2015070827A1/en
Publication of CZ304922B6 publication Critical patent/CZ304922B6/cs
Publication of CZ2013897A3 publication Critical patent/CZ2013897A3/cs

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G02OPTICS
    • G02BOPTICAL ELEMENTS, SYSTEMS OR APPARATUS
    • G02B6/00Light guides; Structural details of arrangements comprising light guides and other optical elements, e.g. couplings
    • G02B6/44Mechanical structures for providing tensile strength and external protection for fibres, e.g. optical transmission cables
    • G02B6/4439Auxiliary devices
    • G02B6/4459Ducts; Conduits; Hollow tubes for air blown fibres

Landscapes

  • Physics & Mathematics (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Optics & Photonics (AREA)
  • Packages (AREA)
  • Light Guides In General And Applications Therefor (AREA)

Abstract

Flexibilní obal obsahuje více oddělených oddílů obepínajících jednotlivé mikrotrubičky. Násobný obal svazku mikrotrubiček (T1, T2, TX) je vytvořen ze dvou polymerních fólií (F1, F2) situovaných paralelně po obou stranách svazku, které jsou navzájem spojeny v oblastech spojů (S1, S2 až SX) ležících po stranách a mezi jednotlivými dílčími obalovými oddíly (O1, O2 až OX) v liniích podél jednotlivých mikrotrubiček (T1, T2 až TX). V oblastech spojů může být vytvořena perforace. Dále se vynález týká způsobu zhotovení flexibilního obalu mikrotrubiček pro optické kabely tavnými svary nebo lepením polymerních fólií (F1, F2).

Description

Flexibilní obal mikrotrubiček pro optické kabely a způsob jeho zhotovení
Oblast techniky
Vynález se týká flexibilního obalu mikrotrubiček pro optické kabely, který obsahuje více oddělených oddílů obepínajících jednotlivé mikrotrubičky. Dále se vynález týká způsobu zhotovení tohoto obalu.
Dosavadní stav techniky
V současné době jsou známy svazky mikrotrubiček pro ochranu optických kabelů, které jsou vytvořeny spojením trubek nebo mikrotrubiček pomocí můstků. Tyto můstky jsou pevně spojeny přímo s každou mikrotrubičkou. Tato řešení mají hlavní nevýhodu v tom, že obvody jednotlivých trubek nejsou v místě případného odstranění můstků nikdy dokonale hladké - zůstanou na nich zbytky po odstranění můstků. To potom činí problémy např. při spojování trubek vodotěsnými spojkami apod. U tohoto provedení mají můstky (z výrobních důvodů) také relativně velkou tloušťku, což se projevuje vyšší tuhostí, resp. menší flexibilitou svazku mikrotrubiček kolem podélné osy a s tím související obtížnější manipulací.
Z těchto důvodů se jeví z aplikačního hlediska jako výhodnější spojení hladkých trubek do svazku společným obalem. V tomto směru je znám např. násobný svazek sedmi mikrotrubiček uložených kolem centrálního kabelu, spojených vnějším obalem tvaru sedmiúhelníku se zaoblenými rohy - zveřejněná patentová přihláška USA 2005224124.
Dále je znám svazek většího počtu mikrotrubiček společně uložených ve vnějším obalu šestiúhelníkového tvaru se zaoblenými rohy - patent Velké Británie 2 408 393.
Všeobecně použitelná sada trubek je známá z německého patentu 33 08 482. Používaná povrchová vrstva u zde popsané sady trubek je v podélném směru průběžně pevně spojena se stanovenými místy na stěnách jednotlivých trubek. Tím se dosahuje toho, že jsou jednotlivé trubky ze sady mezi sebou pevně zachyceny a přesto u sebe drží pružně tak, že je možné navíjení sady trubek na navíjecí buben, stejně jako bezvadné navádění sady trubek do chrániček, např. do kabelových kanálů. Toto pevné spojení povrchové vrstvy se stanovenými místy na stěnách jednotlivých trubek lze provádět spojováním za tepla a/nebo lepením a/nebo navařováním.
Další pružná sada trubek je známá z Evropského patentu 0 235 576. Tato sada trubek se skládá z určitého počtu vzájemně rovnoběžně probíhajících seskládaných plastových trubek, přičemž jsou jednotlivé trubky v sadě spojeny spojovacím materiálem. Těmito spojovacími materiály jsou pružné pásy, probíhající v podélném směru, které jsou téměř tangenciálně napojeny na vnější obvodová místa jednotlivých sousedících trubek tak, že se jednotlivé trubky ve svazku, pokud jsou pásy nataženy, nacházejí ve vzájemné definované vzdálenosti. Tímto opatřením se nadále zvyšuje pružnost uzavřené sady trubek tak, že se lépe vyrovnávají třecí síly, které vznikají při navádění do chráničky, a tím je lze udržovat nižší.
Výše uvedené svazky jsou výhodnější pro manipulaci než přímo můstky spojené mikrotrubičky. Na druhé straně je ale problémem skutečnost, že vnější obal spojuje poměrně velké množství mikrotrubiček a při požadavku uvolnění některé nebo některých z nich - např. za účelem odbočení z centrálního směru (tzv. větvení) se svazek úplně rozpadá a následná manipulace s ním se komplikuje.
Z tohoto pohledu se jeví jako poněkud výhodnější řešení podle Evropského patentu 0 939 262, u něhož jsou povrchovou vrstvou spojeny do jednotlivých svazků vždy alespoň dvě jednotlivé trubky a alespoň dva z těchto svazků trubek jsou pak spojeny pružnou sponou do vícenásobného
- 1 CZ 304922 B6 svazku trubek. Povrchovou vrstvu přitom lze nanášet za tepla lepením nebo navařováním na stanovená vnější místa u alespoň dvou jednotlivých trubek. Povrchová vrstva svazku trubek má alespoň jeden sponový výběžek směřující ven, který je spojen se sponovým výběžkem sousedního svazku trubek do spony. Toto napojení je možné provádět lepením nebo svařováním. Sadu trubek je ale možné vyrábět také v jednotném nástroji na extruzní oplášťování, v němž se kromě oplášťování příslušných svazků zároveň vyrábí jako jeden kus spojovací spona. Tímto způsobem se zamezuje dodatečné pracovní operaci přivařování sponových výběžků.
Obdobným řešením je pak také svazek trubek nebo mikrotrubiček podle zveřejněné české přihlášky vynálezu PV 2008-22 tvořený jednotlivými trubkami či mikrotrubičkami a spojovacím obalem. Spojovací obal svazkuje tvořen plášti jednotlivých trubek či mikrotrubiček, přičemž tyto pláště jsou spojeny do jednoho celku spojovacími můstky. Tyto spojovací můstky jsou k plášťům jednotlivých trubek či mikrotrubiček připojeny tangenciálně tak, že svazek je v původním tvaru orientován vjedné rovině. Spojovací můstky jsou ohebné a každá z jednotlivých trubek či mikrotrubiček je ve svém plášti spojovacího obalu svazku uložena kluzně.
Výše uvedené násobné obaly svazků mikrotrubiček spojené můstky se zhotovují extruzí taveniny přes extruzní nástroj - oplášťovací hlavu vytlačovacího stroje. Taje ale zcela specifická pro specifickou sestavu svazku - počet a rozměr jednotlivých mikrotrubiček. Jiná sestava svazku vyžaduje jiný extruzní nástroj, což se projevuje v malé univerzálnosti i v nákladech výroby svazků mikrotrubiček s takovými typy obalů. Navíc samotná extruze je značně energeticky náročný proces a také z hlediska pevnosti nutné dimenzování extruzně vyrobených můstků přináší zbytečné materiálové náklady a mnohdy i příliš zvyšuje tuhost svazku jako celku.
Podstata vynálezu
K odstranění výše uvedených nedostatků přispívá flexibilní obal mikrotrubiček pro optické kabely, který obsahuje více oddělených oddílů obepínajících jednotlivé mikrotrubičky, podle vynálezu. Podstata vynálezu spočívá v tom, že násobný obal svazku mikrotrubiček je vytvořen ze dvou polymemích fólií situovaných paralelně po obou stranách svazku, které jsou navzájem spojeny v oblastech spojů ležících po stranách a mezi jednotlivými dílčími obalovými oddíly dílčích svazků v liniích podél jednotlivých mikrotrubiček.
Spoje fólií obalu jsou s výhodou teplené svary. Spoje mohou dále být s výhodou perforovány.
Způsob zhotovení flexibilního obalu mikrotrubiček pro optické kabely podle vynálezu spočívá v tom, že se dvě polymemí fólie uloží paralelně po obou stranách svazku mikrotrubiček a následně navzájem spojí v oblastech spojů ležících po stranách a mezi jednotlivými dílčími obalovými oddíly nerozebiratelnými spoji vedenými v liniích podél jednotlivých mikrotrubiček.
Nerozebiratelné spoje mezi dílčími obalovými díly jsou s výhodou zhotoveny tavnými svary fólií nebo vytvořeny lepením.
V oblastech spojů se pro usnadnění oddělování jednotlivých proudů svazku může vytvořit perforace.
Konstrukční řešení flexibilního obalu mikrotrubiček podle vynálezu, resp. způsob jeho zhotovení, nevyužívá k opláštění jednotlivých trubiček extruzní proces a nevyžaduje specifické extruzní nástroje pro každou sestavu svazku - danou počtem a rozměry jednotlivých mikrotrubiček. Jedná se naopak o řešení variabilní s možností kombinovat různý počet a různé průměry jednotlivých mikrotrubiček. Spočívá ve vytvoření svaru (resp. lepeného spoje) odvíjené plastové fólie po stranách mezi jednotlivými mikrotrubičkami, které jsou variabilně naváděny pod odvíjecí se fólii příslušné míře. S tímto konceptem pak souvisí i snížená energetická náročnost výroby svazku mikrotrubiček daná tím, že pro vytvoření pláště není třeba polymemí taveniny vysoké teploty
-2CZ 304922 B6 jako u extrudovaných plášťů, ale pouze minimální energetické nároky na vytvoření svaru/spoje fólií. Řešení je z pohledu snižování energetické náročnosti výroby nepochybně rovněž řešením ekologickým.
Dalším přínosem flexibilního obalu mikrotrubiček pro ochranu optických kabelů a způsobu jeho zhotovení podle vynálezu je nízká materiálová náročnost pláště svazku. Vzhledem k použitému materiálu společného obalu mikrotrubiček - zejména fólie z polyolefínů, resp. měkčeného polyvinylchloridu je tloušťka pláště podstatně menší než u plášťů vyráběných extruzí a dosahuje tloušťky do 0,25 mm.
Řešení obalu svazku mikrotrubiček podle vynálezu umožňuje maximální flexibilitu svazku jako celku díky prostoru (svaru/spoji) mezi jednotlivými trubičkami. Vzhledem k preferovanému obalení každé jednotlivé mikrotrubičky nebo mešního počtu mikrotrubiček je zachována celistvost zbytku svazku a ochrana jednotlivých trubiček i po oddělení jedné nebo několika mikrotrubiček (při větvení svazku). Oddělování jednotlivých mikrotrubiček je velmi jednoduché a díky případné perforaci v místě svaru/spoje nevyžaduje žádné speciální nářadí.
Objasnění výkresů
K bližšímu objasnění podstaty vynálezu slouží přiložený výkres, kde představuje obr. 1 - detail flexibilního obalu dvou mikrotrubiček různého průměru v příčném řezu, obr. 2 - násobný flexibilní obal více mikrotrubiček v příčném řezu,
Příklad uskutečnění vynálezu
Příklad 1
Flexibilní obal svazku dvou mikrotrubiček různého průměru pro ochranu optických kabelů (viz obr. 1) obsahuje dva oddělené oddíly obepínající jednotlivé mikrotrubičky TI a T2. Tento společný obal mikrotrubiček TI a T2 je vytvořen ze dvou polymemích fólií Fl, F2 na bázi polyolefínů situovaných paralelně po obou stranách svazku, které jsou navzájem spojeny v oblastech spojů Sl a S2 ležících po stranách a mezi jednotlivými dílčími obalovými oddíly Ol, 02 v liniích podél jednotlivých mikrotrubiček TI a T2.
Způsob zhotovení flexibilního společného obalu mikrotrubiček pro ochranu optických kabelů spočívá v tom, že se dvě polymemí fólie Fl, F2 uloží paralelně po obou stranách svazku mikrotrubiček TI a T2 a následně navzájem spojí v oblastech spojů Sl, S2 ležících po stranách a mezi jednotlivými dílčími obalovými oddíly Ol, 02 nerozebiratelnými spoji vedenými v liniích podél jednotlivých mikrotrubiček TI, T2.
Nerozebiratelnými spoji Sl, S2 mezi dílčími obalovými díly Ol, 02 jsou tavné svary.
Příklad 2
Flexibilní obal svazku dvou mikrotrubiček pro ochranu optických kabelů (na obr. 2 s naznačenými čtyřmi mikrotrubičkami) obsahuje více oddělených oddílů obepínajících jednotlivé mikrotrubičky TI, T2 až TX. Násobný obal svazku mikrotrubiček TI, T2 až TX je vytvořen ze dvou polymemích fólií Fl, F2 na bází měkčeného polyvinylchloridu situovaných paralelně po obou stranách svazku, které jsou navzájem spojeny v oblastech spojů Sl, S2 až SX ležících po stranách a
-3CZ 304922 B6 mezi jednotlivými dílčími obalovými oddíly Ol, 02 až OX dílčích svazků v liniích podél jednotlivých mikrotrubiček TI, T2 až TX.
Způsob zhotovení flexibilního společného obalu mikrotrubiček pro ochranu optických kabelů spočívá v tom, že dvě polymemí fólie Fl, F2 se uloží paralelně po obou stranách svazku mikrotrubiček TI, T2 a TX a následně navzájem spojí v oblastech spojů Sl, S2 až SX ležících po stranách a mezi jednotlivými dílčími obalovými oddíly Ol, 02 až OX nerozebiratelnými spoji vedenými v liniích podél jednotlivých mikrotrubiček TI, T2 až TX.
Nerozebiratelnými spoji Sl, S2 až SX mezi dílčími obalovými díly 01, 02 až OX jsou tavné svary nebo alternativně lepené spoje.
V oblastech spojů Sl, S2 až SX se vytvoří perforace.
Průmyslová využitelnost
Flexibilní obal mikrotrubiček podle vynálezu slouží jako společný obal mikrotrubiček pro optické kabely. Přínosem flexibilního obalu je nízká materiálová náročnost pláště svazku. Vzhledem k použitému materiálu obalu - zejména fólie z polyolefinů, resp. měkčeného polyvinylchloridu je tloušťka pláště podstatně menší než u plášťů vyráběných extruzí a dosahuje tloušťky do 0,25mm. Řešení obalu svazku mikrotrubiček podle vynálezu umožňuje maximální flexibilitu svazku jako celku díky prostoru (svaru/spoji) mezi jednotlivými trubičkami, vzhledem k preferovanému obalení jednotlivých mikrotrubiček je zachována celistvost zbytku svazku a ochrana jednotlivých trubiček i po oddělení jedné nebo několika mikrotrubiček při větvení svazku.
Flexibilním obalem je možno variabilně obalit prakticky libovolnou kombinaci počtu a průměrů jednotlivých mikrotrubiček pouze seřízením přípravků bez nutnosti konstrukce a výroby specifických extruzních nástrojů.

Claims (7)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Flexibilní obal mikrotrubiček pro optické kabely, vyznačující se tím, že násobný obal svazku mikrotrubiček (TI, T2, TX) sestává ze dvou polymemích fólií (Fl, F2) situovaných paralelně po obou stranách svazku, které jsou navzájem spojeny v oblastech spojů (Sl, S2 až SX) ležících po stranách a mezi jednotlivými dílčími obalovými oddíly (Ol, 02 až OX) v liniích podél jednotlivých mikrotrubiček (TI, T2 až TX).
  2. 2. Flexibilní obal podle nároku 1, vyznačuj ící se tí m, že spoje (Sl, S2 až SX)jsou tepelné svary.
  3. 3. Flexibilní obal podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že spoje (Sl, S2 až SX) jsou perforovány.
  4. 4. Způsob zhotovení flexibilního obalu mikrotrubiček pro optické kabely podle nároku 1, vyznačující se tím, že se dvě polymemí fólie (F1, F2) uloží paralelně po obou stranách svazku mikrotrubiček (TI, T2, TX) a následně navzájem spojí v oblastech spojů (Sl, S2 až SX) ležících po stranách a mezi jednotlivými dílčími obalovými oddíly (Ol, 02 až OX) nerozebiratelnými spoji vedenými v liniích podél jednotlivých mikrotrubiček (TI, T2 až TX).
    -4CZ 304922 B6
  5. 5. Způsob podle nároku 4, vyznačující se tím, že nerozebiratelné spoje (Sl, S2 až SX) mezi dílčími obalovými díly (Ol, 02 až OX) jsou zhotoveny tavnými svary fólií.
  6. 6. Způsob podle nároku 4, vyznačující se tím, že nerozebiratelné spoje (S1, S2 až 5 SX) mezi dílčími obalovými díly (Ol, 02 až OX) jsou vytvořeny lepením.
  7. 7. Způsob podle nároku 4, vyznačující se tím, že v oblastech spojů (Sl, S2 až SX) se vytvoří perforace.
CZ2013-897A 2013-11-18 2013-11-18 Flexibilní obal mikrotrubiček pro optické kabely a způsob jeho zhotovení CZ2013897A3 (cs)

Priority Applications (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ2013-897A CZ2013897A3 (cs) 2013-11-18 2013-11-18 Flexibilní obal mikrotrubiček pro optické kabely a způsob jeho zhotovení
PCT/CZ2014/000092 WO2015070827A1 (en) 2013-11-18 2014-08-29 Microducts for optical cables and the method of creating microduct bundles

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ2013-897A CZ2013897A3 (cs) 2013-11-18 2013-11-18 Flexibilní obal mikrotrubiček pro optické kabely a způsob jeho zhotovení

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ304922B6 true CZ304922B6 (cs) 2015-01-21
CZ2013897A3 CZ2013897A3 (cs) 2015-01-21

Family

ID=51618948

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ2013-897A CZ2013897A3 (cs) 2013-11-18 2013-11-18 Flexibilní obal mikrotrubiček pro optické kabely a způsob jeho zhotovení

Country Status (2)

Country Link
CZ (1) CZ2013897A3 (cs)
WO (1) WO2015070827A1 (cs)

Citations (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB2001182A (en) * 1977-07-12 1979-01-24 Thomson Brandt Optic fibre cable
GB2014328A (en) * 1978-02-13 1979-08-22 Essex Group Optical ribbon and cable
DE3913674A1 (de) * 1989-04-26 1990-10-31 Rheydt Kabelwerk Ag Optisches flachband und ein verfahren zu seiner herstellung
DE4236742A1 (de) * 1992-10-30 1994-05-05 Kabelmetal Electro Gmbh Vorrichtung zum Ermitteln von Druckbelastungen und Verfahren zur Herstellung
US20020197032A1 (en) * 2001-06-21 2002-12-26 Conrad Craig M. Identification of optical ribbons
US20050224124A1 (en) * 2001-07-11 2005-10-13 Grimsley Tim A Sheathed microduct system

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB240893A (en) 1924-06-10 1925-10-12 Reginald Charles Boards Improvements in or relating to shop-fixtures, show-cases, filing-cabinets, book-cases, wardrobes, cupboards and the like
DE3210404A1 (de) * 1982-03-22 1983-09-22 Thyssen Plastik Anger KG, 8000 München Kabelkanal
DE3217401C2 (de) * 1982-05-08 1985-04-11 Dipl.-Ing. Dr. Ernst Vogelsang Gmbh & Co Kg, 4352 Herten Kabelführungsaggregat aus Kunststoff mit einer Mehrzahl von Kabelführungsrohen
DE8213407U1 (de) * 1982-05-08 1982-11-18 Dipl.-Ing. Dr. Ernst Vogelsang Gmbh & Co Kg, 4352 Herten Kabelführungsaggregat
DE3308482C2 (de) 1983-03-10 1986-06-05 REHAU AG + Co, 8673 Rehau Flexibler Rohrverbund und Herstellungsverfahren hierzu
DE3606767C1 (de) 1986-03-01 1987-07-02 Rehau Ag & Co Flexibler geschlossener Rohrverbund
DE29803338U1 (de) 1998-02-25 1998-04-23 Rehau Ag + Co, 95111 Rehau Flexibler Rohrverbund
DE29910196U1 (de) * 1999-06-11 1999-09-16 Gruber Sabine Vorrichtung zur parallelen Verbindung von mindestens einem Längsprofil und/oder mindestens einer Leitung mittels eines textilen Materials
FR2828772B1 (fr) * 2001-08-17 2004-06-18 Novoplastic Sa Ensemble d'installation comportant plusieurs conduits et procede de mise en place d'un tel ensemble
US8202265B2 (en) * 2006-04-20 2012-06-19 Boston Scientific Scimed, Inc. Multiple lumen assembly for use in endoscopes or other medical devices

Patent Citations (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB2001182A (en) * 1977-07-12 1979-01-24 Thomson Brandt Optic fibre cable
GB2014328A (en) * 1978-02-13 1979-08-22 Essex Group Optical ribbon and cable
DE3913674A1 (de) * 1989-04-26 1990-10-31 Rheydt Kabelwerk Ag Optisches flachband und ein verfahren zu seiner herstellung
DE4236742A1 (de) * 1992-10-30 1994-05-05 Kabelmetal Electro Gmbh Vorrichtung zum Ermitteln von Druckbelastungen und Verfahren zur Herstellung
US20020197032A1 (en) * 2001-06-21 2002-12-26 Conrad Craig M. Identification of optical ribbons
US20050224124A1 (en) * 2001-07-11 2005-10-13 Grimsley Tim A Sheathed microduct system

Also Published As

Publication number Publication date
WO2015070827A1 (en) 2015-05-21
CZ2013897A3 (cs) 2015-01-21

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US10345516B2 (en) Optical fiber cable
JP6078586B2 (ja) 光ファイバユニット及び光ファイバケーブル
US6485199B1 (en) Disposable optical fiber splice sleeve and method for applying same
JP6027186B1 (ja) 光ファイバユニットの製造方法及び製造装置
CN102667557A (zh) 光纤熔接部的加强部件和加强方法
JP6068760B2 (ja) ケーブル固定構造、及びケーブル
CZ304922B6 (cs) Flexibilní obal mikrotrubiček pro optické kabely a způsob jeho zhotovení
JP5902007B2 (ja) 光ファイバケーブル及び光ファイバケーブルの製造方法
MX9304107A (es) Haz de conductos para cables de unapluralidad de tubos de plastico y metodo de produccion.
CZ2003813A3 (cs) Izolované trubkové uspořádání a způsob jeho výroby
CZ28508U1 (cs) Svazek mikrotrubiček pro optické kabely se společným obalem
JP2013122544A (ja) 光ユニット及び光ファイバケーブル
WO2021095522A1 (ja) 配線部材
JP6456993B2 (ja) 光ファイバケーブルおよび光ファイバケーブルの製造方法
TWI621888B (zh) Optical cable, optical cable manufacturing method, and optical cable dividing method
KR20150027762A (ko) 보호 슬리브
JP2006154639A (ja) 光ファイバケーブル及びその製造方法
ES2961474T3 (es) Unidad de fibra óptica y cable de fibra óptica
JP2016162531A (ja) ワイヤハーネスおよびワイヤハーネスの製造方法
JP2016116355A (ja) ワイヤーハーネス及び熱収縮チューブ
JP2013101174A (ja) 光ファイバケーブル及びその製造方法
JP7168540B2 (ja) 光ファイバケーブルの製造方法および光ファイバケーブル
JP4444270B2 (ja) 光ファイバ接続部の補強構造、補強方法及び補強スリーブ
JP2012212040A (ja) 金属管被覆光ファイバケーブルの接続構造および金属管被覆光ファイバケーブルの接続方法
CZ200822A3 (cs) Svazek trubek nebo mikrotrubicek

Legal Events

Date Code Title Description
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20191118