CZ30173U1 - Kombinovaná pomůcka dentální hygieny - Google Patents

Kombinovaná pomůcka dentální hygieny Download PDF

Info

Publication number
CZ30173U1
CZ30173U1 CZ2016-32432U CZ201632432U CZ30173U1 CZ 30173 U1 CZ30173 U1 CZ 30173U1 CZ 201632432 U CZ201632432 U CZ 201632432U CZ 30173 U1 CZ30173 U1 CZ 30173U1
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
dental
brush part
brush
wire
thread
Prior art date
Application number
CZ2016-32432U
Other languages
English (en)
Inventor
Tereza Podlešáková
Original Assignee
Tereza Podlešáková
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Tereza Podlešáková filed Critical Tereza Podlešáková
Priority to CZ2016-32432U priority Critical patent/CZ30173U1/cs
Publication of CZ30173U1 publication Critical patent/CZ30173U1/cs

Links

Landscapes

  • Brushes (AREA)

Description

Oblast techniky
Technické řešení se týká oblasti dentální hygieny a zejména kombinované pomůcky vhodné k čištění mezizubních prostor. Konkrétně se týká kombinované pomůcky dentální hygieny, která obsahuje alespoň jednu kartáčkovou část a dvě niťové části, které ji obklopují.
Dosavadní stav techniky
Pro čištění mezizubních prostor se užívají zubní nitě a/nebo mezizubní kartáčky. Zubní niť je známá již od konce 19. století, mezizubní kartáčky jsou známé od počátku 80. let 20. století. Zubní nitě i mezizubní kartáčky jsou užívány jak dentálními hygienistkami/hygienisty v zubních ordinacích k instruktážím, tak zejména samotnými uživateli doma při osobní hygieně. Funkcí zubní nitě a mezizubního kartáčku je vyčistit mezizubní prostory, tedy prostory ležící mezi dvěma sousedními zuby, které nelze vyčistit běžným zubním kartáčkem. Tyto prostory jsou různých velikostí a tvarů, často vnitřně vyduté (konkávní), a vytvářejí bikonkávní prostory. Kromě toho mezery a dutiny různých tvarů vznikají pod můstky, implantáty nebo ortodontickými kroužky, další vznikají v důsledku atrofie parodontu (např. v bifurkaci stoliček). Hlavní důvod čištění je odstranit plak ze všech plošek zubů. Praxe ukazuje, že ani zubní niť ani mezizubní kartáček samotné nejsou pro čištění určitých mezizubních prostorů ideální.
Nevýhodou zubních nití s jednotným průřezem je to, že nevyčistí dobře mezizubní prostory zejména mezi zuby od Špičáku dále směrem ke stoličkám, kde jsou zuby na průřezu vnitřně vyduté. Na takovou plošku vůbec natažená zubní niť při čištění nedosáhne, přičemž natažení nitě je podmínkou pro její správné použití. Tento problém se snaží řešit zubní nitě, které po styku s vlhkostí nabývají na objemu. Tyto nitě ale po zvlhčení současně měknou, takže při čištění s nataženou nití je tento efekt minimální. Nitě, které mají v části své délky rozšířený průřez (tzv. superfloss), jsou také známé, ale vnitřně vyduté plochy s nimi také nelze tak dobře vyčistit. Pokusy vyřešit tento nedostatek zesílením částí nitě v podobě uzlíku, jak je to popsáno v dokumentu US 2008314406, nebo uzlíku opatřeného štětinkami, jak je popsáno např. v užitném vzoru č. 26670, se neukázaly vhodné.
Mezizubní kartáčky odstraňují některé nedostatky zubních nití. Mezizubní kartáčky sestávají v podstatě ze dvou spirálovitě do sebe zakroucených kusů tenkého drátku, mezi které jsou pevně uchyceny štětinky ze syntetických vláken. Vzhledem k různé velikosti mezizubních prostor existují kartáčky různých velikostí, tj. s různým průměrem kartáčku. Kromě toho existují i relativně univerzální kartáčky s kónickou kartáčkovou částí. Kartáčky jsou zpravidla opatřeny na jedné straně držátkem z plastu, obvykle ve tvaru tyčinky nebo destičky. Problémy způsobují zejména jemné kartáčky pro úzké mezizubní prostory, tj. kartáčky o malém průměru, které se často ohýbají, případě i lámou. To vede k tomu, že je uživatelé přestanou používat. Dále jsou s nimi téměř nečistitelné mezizubní prostory u mladých jedinců. Ti mají malou dutinu ústní, ale již prořezané druhé, event. i třetí stoličky. Dík malé dutině ústní jsou tyto vzdálené mezizubní prostory velice špatně dosažitelné. Někdy jsou zde mezizubní prostory též tak malé, že je uživatelé vůbec nečistí. Zuby se v těchto místech pak kazí a vznikají mezizubní kazy včetně zánětů závěsného aparátu zubů, zubní kámen, a z těchto onemocnění, neléčí-li se dlouho, vzniká viklavost a rozpad zubů.
Ze stomatologického hlediska je jasné, že ani niť ani kartáček nejsou samy o sobě dokonalé, ale nejsou ani zaměnitelné, a kvalitní péče o chrup vyžaduje použití jak kartáčků, tak nití.
Pomůcka popsaná v dokumentu KR 20150011956 se snaží vyhovět tomuto požadavku tím, že spojuje mezizubní kartáček i nit do jedné dentální pomůcky, kde je kousek zubní nitě zasazen do plastového držáčku (jako „tětiva luku“) a do téhož držáku je z jiné strany zasazen mezizubní kartáček. Podstatně lepší řešení bylo popsáno již dříve v užitném vzoru č. 26678, který popisuje pomůcku sestávající z mezizubního kartáčku, který je na jedné zasazen do plastového držáku, přičemž na druhé straně z kartáčku vychází zubní niť. Volná niť umožňuje čištění nití a pohodlné zavádění kartáčku mezi zuby v různých složitých polohách, i shora. Držák kotví drátky kartáček
- 1 CZ 30173 Ul i niť, a současně slouží k uchopení pomůcky a k manipulaci s kartáčkem. Nevýhodou však je, že držák zabraňuje úplnému protažení pomůcky mezerou či otvorem jedním směrem. Tento problém eliminuje řešení podle užitného vzoru č. 7217, kde je do oček na koncích mezizubního kartáčku napojena zubní niť. Toto řešení se ukázalo nevyhovující, neboť při použití pomůcky se zubní niť v přípojných očkách trhá.
Nedostatky výše uvedených řešení známých ze stavu techniky odstraňuje kombinovaná pomůcka dentální hygieny podle předloženého technického řešení popsaná dále.
Podstata technického řešení
Technické řešení poskytuje kombinovanou pomůcku dentální hygieny, která obsahuje alespoň jednu kartáčkovou část a dvě niťové ěásti, tvořené zubní nití, které kartáěkovou část obklopují, přičemž zubní nit prochází souvisle kartáčkovou částí nebo částmi.
V jednom provedení kombinovaná pomůcka dentální hygieny obsahuje právě jednu kartáčkovou část, kterou na obou koncích obklopuje zubní niť, přitom zubní niť prochází souvisle kartáčkovou částí a na koncích ji volně přesahuje. Pomůcku si lze přibližně představit jako kartáček souose „navlečený“ na zubní niti. Kartáčková část má rigidní osu, která může být vytvořena ze dvou spirálovitě do sebe svinutých kusů tenkého drátku, mezi které jsou v příčném směru pevně uchyceny štětinky ze syntetických vláken, přičemž zubní niť je vložena mezi drátky jako třetí pramen. Volné konce drátků jsou na obou stranách spájeny, svařeny nebo výhodně slepeny, např. kapkou dentální pryskyřice, aby se nemohly ani při ohýbání kartáčkové části uvolnit a poranit dáseň. Ve výhodném provedení je kartáčková část vytvořena z jediného kusu drátku, ohnutého přibližně v polovině do tvaru U, kde obě ramena drátku jsou pak spirálovitě svinuta. Volné konce drátku, které jsou tak jen na jedné straně kartáčkové části jsou výhodně slepeny. V jiném výhodném provedení je kartáčková část vytvořena z jediného kusu drátku, který je dvojitě ohnutý v přibližně 1/4 a v přibližně 3/4 své délky, a tím je složen na 1/2 původní délky. Takto připravený drátek je spirálovitě stočen společně se zubní nití, která jím podélně prochází a na obou koncích ho přesahuje, a jsou do něho příčně uchyceny štětinky. Příčně uchycené štětinky mohou být štětinky orientované kolmo, ale také šikmo k podélné ose kartáčkové části po celé kartáčkové části, a také štětinky, které mohou být orientovány v odlišných úhlech k ose kartáčkové části v různých úsecích kartáčkové části. Volné konce drátku ve spojovacím bodě, který je přibližně v 1/2 délky kartáčkové části, jsou výhodně slepeny, aby se konce nemohly ani pri ohýbání kartáčkové ěásti uvolnit a poranit dáseň. Drátek může být ohnut i jakýmkoliv jiným obdobným způsobem, např. tak, že volné konce se stýkají přibližně v 1/3 nebo 1/4 délky kartáčkové ěásti. Přesah niti na koncích kartáčkové části může být např. 10 až 40 cm, výhodně je 20 až 30 cm.
V jiném provedení může být na zubní niti uchyceno více kartáčkových částí, např. 2 nebo 3, s rozestupy např. 2 až 10 cm, tvořícími vnitřní niťovou část nebo části, a s přesahy nitě 20 až 30 cm na koncích dvou krajních kartáčkových částí, tvořícími krajní niťové části.
Kartáčková část může být dlouhá např. 5 až 20 mm, výhodně např. 10 mm. Zubní niť je na obou koncích pomůcky ukončena volně, takže nic nebrání úplnému protažení celé pomůcky štěrbinou nebo otvorem, což je zvláště výhodné pro čištění bifurkací stoliček vznikajících při silné atrofii dásně a čelisti nebo dutin vzniklých pod mezičlenem můstku.
V jiném provedení je výhodně jeden z konců niťové části, resp. krajní niťové části zesílený nebo vyztužený, aby mohl být lépe zaveden pod můstek či do biíurkace. Zesíleny nebo vyztuženy mohou být výhodně oba volné konce niťových částí.
V jiném dalším provedení jsou volné konce nitě opatřeny malými držátky, např. ve vzdálenosti 2 až 7 cm, výhodně 5 cm, od kartáčkové části. Držátka mohou být např. ve tvaru kuličky, válečku nebo destičky, vyrobené z plastu, a mohou být k niti uchyceny posunlivě nebo pevně. Výhodně jsou držátka ve tvaru kuličky o průměru 5 mm. V tomto provedení odpadá možnost protažení celé pomůcky štěrbinou nebo otvorem, na druhé straně držátka zvyšují komfort pro uživatele, který nemusí namotávat volné konce nitě na prsty.
-2CZ 30173 Ul
V ještě dalším výhodném provedení může být jeden volný konec niťové části zesílený nebo vyztužený pro snadnější zavádění pomůcky a současně volný konec druhé niťové části opatřen držátkem, jak je výše zmíněno, pro snadnější manipulaci s pomůckou. V tomto provedení je zachována výhodná možnost protažení niťové i kartáčkové části otvorem a komfort při užívání pomůcky je také zlepšen.
Štětinky kartáčkové části mohou být po celé délce kartáčkové části stejně dlouhé, nebo mohou být na jednom konci kartáčkové části kratší a na druhém konci delší, tedy vytvarovány kónicky ve směru podélné osy kartáčkové části, nebo mohou být vytvarovány do jiného pravidelného či nepravidelného profilu. Výhodné je kónické vytvarování kartáčkové části, které umožní univerzální využití pomůcky pro různě velké mezery namísto užívání více pomůcek s různými průměry kartáčkové části. Nejvýhodnější je dvojitě kónické vytvarování, kdy vnější průměr kartáčková části je největší v její střední části a zmenšuje se směrem k oběma koncům.
Štětinky mohou být z materiálů, které se standardně užívají pro mezizubní kartáčky, např. z polyesteru, nylonu, polyethylenu nebo polytetrafluorethylenu (PTFE), a mohou být případně impregnovány prostředkem pro lepší péči o chrup, např. fluoridem. Výhodně jsou štětinky ze speciálních materiálů jako je např. Curen® (Curaden. Švýcarsko) nebo Tynex® (DuPont, USA). Průměr štětinky je v rozmezí např. 0,1 až 0,2 mm. Štětinky mohou být tak dlouhé, že vytvářej i kartáčkovou část o vnějším průměru např. 2 až 10 mm, obvykle např. 2 až 7 mm.
Drátek použitý k vytvoření kartáčkové části je kovový drátek o průměru např. 0,1 až 0,5 mm, obvykle 0,15 až 0,35 mm, v závislosti na požadované tuhosti a velikosti kartáčkové části. Výhodně je drátek pro kartáčkovou část z oceli bez obsahu niklu, výhodněji z austenitické či chirurgické oceli. Drátek může být případně povrchově potažen, např. PTFE.
Zubní niť použitá k vytvoření kombinované pomůcky může být jakákoliv známá zubní niť, z obvyklého materiálu jako je např. hedvábí, nylon, polyethylen nebo PTFE, případně ze speciálního materiálu jako je Tynex® (DuPont, USA), neimpregnovaná nebo impregnovaná prostředkem pro lepší péči o chrup, např. fluoridem, nebo voskem, pro zmenšení tření při čištění.
Kombinovaná pomůcka se zavádí mezi zuby bud, to shora, přes mezizubní kontaktní bod, nebo přímo z přední strany chrupu prostrčením konce niti, výhodně zesíleného či zpevněného konce nitě, resp. konce jedné krajní niťové části mezerou nebo otvorem, a čisticího účinku se dosáhne posunem pomůcky v předozadním směru. Úzké mezery se čistí niťovou částí, větší mezery kartáčkovou částí, která se uplatní zejména na vnitřně vydutých (konkávních) plochách zubů. Pokud se zavádí do mezizubního prostoru shora mezi zuby, je zde výhoda, že čistí i bod kontaktu sousedních zubů.
Pomůcka má výhodu proti běžným mezizubním kartáčkům a proti samotné zubní niti v tom, že dovoluje vyčistit i velmi malé mezery, dostane se i do špatně přístupných míst v distálních partiích chrupu (významné u dětí a osob s malými ústy) a s jedinou pomůckou lze vyčistit i bod kontaktu, úzké prostory i větší dutiny, mezery mezi rotovanými zuby, včetně dutin s konkávními ploškami.
Pomůcka je vhodná všeobecně pro prevenci zubního kazu a paradentózy, protože odstraňuje zubní plak z mezizubních prostor a ze špatně přístupných míst chrupu, zejména u nositelů implantátů, můstků, ortodontických aparátů a ortodontických anomálií.
Objasnění výkresu
Obr. 1 schematicky znázorňuje výhodné provedení kombinované dentální pomůcky sestávající z jedné střední kartáčkové části, která má dvojitě kónický profil, a dvou krajních niťových částí, z nichž jedna má zesílený volný konec umožňující snadnější zavedení pomůcky do mezizubních prostor.
Obr. 2 schematicky znázorňuje spirálovité stočení jednoho kusu drátku, který tvoří rigidní osu kartáčkové části, skrz kterou je podélně „propletena“ také zubní niť, která bez přerušení prochází kartáčkovou částí a volněji přesahuje. Volné konce drátku k sobě přiléhají ve spojovacím bodě.
-3CZ 30173 Ul
Obr. 3 schematicky znázorňuje jiné provedení kombinované dentální pomůcky, kde jsou volné konce nitě opatřeny malými držátky ve tvaru kuliček.
Příklady uskutečnění technického řešení
Příklad 1
Kombinovaná pomůcka dentální hygieny v příkladném provedení znázorněném na obr. 1 sestává z jedné kartáčkové části I a dvou krajních niťových částí 2, které obklopují kartáčkovou část I, přičemž zubní niť 3 tvořící niťové části 2 prochází bez přerušení kartáčkovou částí I a na obou jejích koncích ji přesahuje.
Kartáčková část I je vytvořena z jediného kusu drátku 4 z chirurgické oceli o průměru 0,2 mm. Drátek je dvojitě ohnut v 1/4 a ve 3/4 své délky a tak složen na 1/2 původní délky, přičemž vytváří dvoupramennou strukturu, kde dva volné konce přiléhají k sobě v polovině této struktury a vytvářejí tak spojovací bod 5, jak je znázorněno na obr. 2. Takto připravený drátek 4 je spirálovitě stočen společně se zubní nití 3, která je jako třetí pramen přiložena ke složenému drátku 4 a na obou koncích ho přesahuje, a do stočeného drátku 4 jsou uchyceny štětinky 6. Volné konce drátku 4 jsou ve spojovacím bodě 5 slepeny kapkou dentální akrylové pryskyřice, přičemž velikost kapky nepřesahuje významně průměr drátku 4.
Kartáčková část I má délku 10 mm a je osazena nylonovými štětinkami 6, které vytvářejí kartáček dvojitě kónického tvaru o kruhovém průřezu s vnějším průměrem 2 až 6 mm, kde největší průměr 6 mm má kartáčková část I ve svém středu a nejmenší průměr 2 mm má na obou svých koncích.
Jeden volný konec 7 niťové části 2 je zesílený, aby mohl být lépe zaveden pod můstek či do bifurkace.
Pomůcka se zavádí niťovou částí 2, buďto shora, přes mezizubní kontaktní bod, nebo vsunutím zesílené niťové části 7 do příslušné mezizubní mezery nebo otvoru (např. bifurkace u stoliček s atrofií parodontu) v postranním úseku chrupu. Čištění se poté provádí pohybem pomůcky v předozadním směru, kdy je uživatelem držena za niťové části 2 stejně jako běžná zubní niť, přičemž se v příslušné mezeře podle potřeby pohybuje buďto niťová část 2 nebo kartáčková část L
Pomůcka je vhodná všeobecně pro prevenci zubního kazu a paradentózy, neboť odstraňuje zubní plak z mezizubních prostor a špatně přístupných míst chrupu, zejména u nositelů implantátů, můstků a ortodontických aparátů a anomálií.
Příklad 2
Jiné provedení kombinované pomůcky dentální hygieny je schematicky znázorněno na obr. 3. Kombinovaná pomůcka sestává obdobně jako v příkladu 1 z jedné kartáčkové části 1 a dvou krajních niťových částí 2, ale volné konce niťových částí 2 jsou opatřeny držátky 8 ve vzdálenosti 5 cm od kartáčkové části i. Držátka 8 jsou vyrobena z plastu, ve tvaru kuličky o průměru 5 mm a jsou niti 3 pevně uchycena. V tomto provedení kombinovaná pomůcka zvyšuje komfort pro uživatele, který při užití pomůcky nemusí namotávat volné konce niti na prsty.
NÁROKY NA OCHRANU

Claims (10)

1. Kombinovaná pomůcka dentální hygieny k čištění mezizubních prostor zahrnující mezizubní kartáček a zubní niť, vyznačující se tím, že obsahuje alespoň jednu kartáčkovou část (1) a alespoň dvě niťové části (2) tvořené zubní nití (3), přičemž zubní niť (3) prochází souvisle kartáčkovou částí (1) a na obou koních ji přesahuje.
2. Kombinovaná pomůcka dentální hygieny podle nároku 1, vyznačující se tím, že obsahuje jednu kartáčkovou část (1) a dvě niťové části (2) tvořené zubní nití (3), přičemž
-4CZ 30173 Ul zubní niť (3) prochází souvisle kartáčkovou částí (1), kterou na obou jejích koncích volně přesahuje.
3. Kombinovaná pomůcka dentální hygieny podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že osa kartáčkové části (1) je vytvořena z jednoho kusu drátku (4), který je složen dvojím přehnutím na přibližně polovinu původní délky a spirálovitě stočen, přičemž mezi zkroucenými drátky (4) v podélném směru prochází zubní niť (3).
4. Kombinovaná pomůcka dentální hygieny podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se tím, že osa kartáčkové části (1) je vytvořena z jednoho kusu drátku (4), který je ohnut přibližně v polovině do tvaru písmene U, přičemž obě ramena drátku jsou spirálovitě stočena, a mezi zkroucenými rameny drátku (4) v podélném směru prochází zubní niť (3).
5. Kombinovaná pomůcka dentální hygieny podle nároku 3 nebo 4, vyznačující se tím, že volné konce drátku (4) jsou ve spojovacím bodě (5) spojeny svařením, pájením nebo slepením.
6. Kombinovaná pomůcka dentální hygieny podle nároku 5, vyznačující se tím, že konce drátku (4) jsou ve spojovacím bodě (5) slepeny kapkou dentální pryskyřice, jejíž průměr nepřesahuje významně průměr drátku (4).
7. Kombinovaná pomůcka dentální hygieny podle kteréhokoliv z předchozích nároků, vyznačující se tím, že kartáčková část (1) je osazena štětinkami (6) tak, že vytvářejí dvojitě kónický kartáček, kde průměr kartáčková části (1) je největší v její střední části a zmenšuje se směrem k oběma koncům.
8. Kombinovaná pomůcka dentální hygieny podle kteréhokoliv z předchozích nároků, vyznačující se tím, že alespoň jeden z volných konců (7) niťové části (2) je zesílený nebo vyztužený pro snadnější zavádění kombinované pomůcky.
9. Kombinovaná pomůcka dentální hygieny podle kteréhokoliv z předchozích nároků, vyznačující se tím, že alespoň jeden volný konec niťové části (2) je opatřen posunlivým nebo pevným držátkem (8) pro snadnější manipulaci s kombinovanou pomůckou.
10. Kombinovaná pomůcka dentální hygieny podle nároku 9, vyznačující se tím, že držátko (8) je vyrobeno z plastu ve tvaru kuličky, válečku nebo destičky a je na niti (3) umístěno ve vzdálenosti 2 až 7 cm od kartáčkové části (1).
CZ2016-32432U 2015-07-14 2015-07-14 Kombinovaná pomůcka dentální hygieny CZ30173U1 (cs)

Priority Applications (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ2016-32432U CZ30173U1 (cs) 2015-07-14 2015-07-14 Kombinovaná pomůcka dentální hygieny

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ2016-32432U CZ30173U1 (cs) 2015-07-14 2015-07-14 Kombinovaná pomůcka dentální hygieny

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ30173U1 true CZ30173U1 (cs) 2016-12-20

Family

ID=57793952

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ2016-32432U CZ30173U1 (cs) 2015-07-14 2015-07-14 Kombinovaná pomůcka dentální hygieny

Country Status (1)

Country Link
CZ (1) CZ30173U1 (cs)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE202024102018U1 (de) 2023-04-24 2024-05-02 XJ220 s.r.o. Dentalhilfsmittel für die Reinigung der Zahnzwischenräume

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE202024102018U1 (de) 2023-04-24 2024-05-02 XJ220 s.r.o. Dentalhilfsmittel für die Reinigung der Zahnzwischenräume

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5435033A (en) Interdental toothcleaner holder
US20130000668A1 (en) Dental interproximal cleaning device
CN100479700C (zh) 齿缝树脂牙刷
US20220117388A1 (en) Interdental Brush with Nylon Yarn Strands
JP3151190U (ja) デンタルフロスが備えられた歯間ブラシ
JP2009247585A (ja) 異形ファイバー樹脂捩りブラシ
KR101530364B1 (ko) 실리콘 치실
CZ30173U1 (cs) Kombinovaná pomůcka dentální hygieny
US8439049B2 (en) Braided dental floss
US20030027101A1 (en) Brush for cleaning between the teeth
US3929144A (en) Device for inserting dental floss through interproximal areas and method of using same
KR200407689Y1 (ko) 치간칫솔이 구비된 칫솔
US10993791B2 (en) Floss feeder
WO2015186716A1 (ja) ループ状ブラシ
CZ37811U1 (cs) Kombinovaná pomůcka dentální hygieny
TWM544296U (zh) 牙間刷結構及具該結構之牙線棒
US20070144553A1 (en) Tufted multifloss dental article
JPH038257Y2 (cs)
JP6886745B1 (ja) デンタルフロスホルダー
JP3177377U (ja) ブラシを用いた多機能楊枝
KR200414608Y1 (ko) 측면통과형솔치실
CZ37052U1 (cs) Dentální pomůcka pro čištění mezizubních prostorů
JP2011005246A (ja) 歯間ブラシ
JP2010194150A (ja) 歯ブラシ用毛材および歯ブラシ
KR20060017721A (ko) 비탄성적 변형 특성을 가진 치아청정도구

Legal Events

Date Code Title Description
FG1K Utility model registered

Effective date: 20161220

MK1K Utility model expired

Effective date: 20190714