CZ300395A3 - Process and apparatus for charging lead accumulators - Google Patents

Process and apparatus for charging lead accumulators Download PDF

Info

Publication number
CZ300395A3
CZ300395A3 CZ953003A CZ300395A CZ300395A3 CZ 300395 A3 CZ300395 A3 CZ 300395A3 CZ 953003 A CZ953003 A CZ 953003A CZ 300395 A CZ300395 A CZ 300395A CZ 300395 A3 CZ300395 A3 CZ 300395A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
lignin
sulfur
fibers
chips
surface layer
Prior art date
Application number
CZ953003A
Other languages
English (en)
Inventor
Bernt Wihk
Original Assignee
Livingstones Patenter Ab
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Family has litigation
First worldwide family litigation filed litigation Critical https://patents.darts-ip.com/?family=20390026&utm_source=google_patent&utm_medium=platform_link&utm_campaign=public_patent_search&patent=CZ300395(A3) "Global patent litigation dataset” by Darts-ip is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Application filed by Livingstones Patenter Ab filed Critical Livingstones Patenter Ab
Publication of CZ300395A3 publication Critical patent/CZ300395A3/cs

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H02GENERATION; CONVERSION OR DISTRIBUTION OF ELECTRIC POWER
    • H02JCIRCUIT ARRANGEMENTS OR SYSTEMS FOR SUPPLYING OR DISTRIBUTING ELECTRIC POWER; SYSTEMS FOR STORING ELECTRIC ENERGY
    • H02J7/00Circuit arrangements for charging or depolarising batteries or for supplying loads from batteries
    • H02J7/007Regulation of charging or discharging current or voltage
    • H02J7/00711Regulation of charging or discharging current or voltage with introduction of pulses during the charging process
    • HELECTRICITY
    • H02GENERATION; CONVERSION OR DISTRIBUTION OF ELECTRIC POWER
    • H02JCIRCUIT ARRANGEMENTS OR SYSTEMS FOR SUPPLYING OR DISTRIBUTING ELECTRIC POWER; SYSTEMS FOR STORING ELECTRIC ENERGY
    • H02J7/00Circuit arrangements for charging or depolarising batteries or for supplying loads from batteries
    • H02J7/02Circuit arrangements for charging or depolarising batteries or for supplying loads from batteries for charging batteries from ac mains by converters
    • HELECTRICITY
    • H02GENERATION; CONVERSION OR DISTRIBUTION OF ELECTRIC POWER
    • H02JCIRCUIT ARRANGEMENTS OR SYSTEMS FOR SUPPLYING OR DISTRIBUTING ELECTRIC POWER; SYSTEMS FOR STORING ELECTRIC ENERGY
    • H02J2207/00Indexing scheme relating to details of circuit arrangements for charging or depolarising batteries or for supplying loads from batteries
    • H02J2207/20Charging or discharging characterised by the power electronics converter

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Power Engineering (AREA)
  • Charge And Discharge Circuits For Batteries Or The Like (AREA)
  • Secondary Cells (AREA)
  • Battery Electrode And Active Subsutance (AREA)
  • Electrical Discharge Machining, Electrochemical Machining, And Combined Machining (AREA)
  • Discharge-Lamp Control Circuits And Pulse- Feed Circuits (AREA)
  • Dry Formation Of Fiberboard And The Like (AREA)

Description

Vynález se týká desky z materiálu obsahujícího 1 ignoce1u1ozu ve formě částic nebo vláken například dřevotřískové nebo dřevovláknité desky. Vynález se týká také výroby takové desky.
Do s. a v a d n.í.........stav techniky
Deska typu podle vynálezu se vyrábí desintegrací materiálu obsahujícího 1 ignoce1ulozu na třísky nebo vlákna. Tento desintegrovaný materiál se pak suší, lepí a vytvaruje se na rohož. Přitom může být lepení provedeno před sušením nebo po něm. Finální výrobek se pak získá konečným vysušením rohože lisováním za tepla k vytvrzení lepidla za získání hotové desky.
Příklady takových desek jsou dřevotřísková deska a dřevovláknitá deska střední hustoty MDF (medium density fiberboard); Dřevotřísková deska se vyrábí z materiálu, který je desintegro ván na hrubé třísky, zatímco dřevovláknitá deska je z materiálu děsí ntegrovaného rozvlákněním, to je na více méně oddělená vlákna.
Pevnost desky je určována vzájemnou vazbou třísek nebo vláken. Pevnost za sucha tvarované lepené desky je určována přísadou lepidla tím, že vytvrzené lepidlo váže třísky nebo vlákna dohromady.
Jako pojivá se při výrobě lepených desek používá normálně močovinoformaldehydového lepidla, které se přimísí do desintegrovaného materiálu. Množství lepidla může být hmotnostně 6 i více procent. . Lep id1 o je poměrně drahé a je proto snahou jeho přísadu minimalizovat. Menší množství lepidla má však nepříznivý vli v na pevnost hotové desky. Vzhledem k tomu je třeba přísadu lepidla opt i ma1 izovat.
Úkolem vynálezu je zlepšit pevnost shora uvedených typů desek. Úkolem vynálezu je také snížit přísadu lepidla snížena při uchování pevnosti desky.
Podstata........vynálezu
Za sucha tvarovaná a za tepla lisovaná deska z 1 i gnoce 1 uil ozu obsahujícího materiálu ve tvaru třísek nebo vláken spočívá ppdle vynálezu v tom, že je 1 ignoce1u1ozový materiál částečně sulfonován, přičemž organicky vázaná síra převyšuje obsah nativní síry íignoce1u1ozového materiálu, je však nižší než hmotnostně O,4i%.
Podle vynálezu je lignin třísek nebo vláken alespoň veisvé povrchové vrstvě modifikován chemicky před konečným sušením, takže se dosáhne nárůstu vazebné reaktivity zavedením hydrofilních skupin, přičemž se teplota měknutí ligninu sníží. Chemická modifikace ligninu může být provedena chemikáliemi, například sulfonačním nebo ozonovým zpracováním, nebo nějakým jiným způsobem.
Vynález a příklady jeho výhodných provedení jsou níže podrobně popsány.
Při výrobě dřevovíáknikých desek suchým způsobem jsou výchozí surovinou třísky, které se rozvlákní na rozvlákňovacím stroji v jedné nebo v několika operacích. Po desintegraci se provede lepení, sušení, tvarování a lisování za tepla. Sušení se také může provádět před lepením. Při lisování za tepla je snahou dosáhhout uvnitř desky teploty 100 až 115 ’C v případě použitί1epide1 na močovínoforma1dehydové bázi.
Při tomto způsobu se do materiálu přidávají chemikálie reagující s ligninem před lisováním za tepla. Chemické zpracování, například sulfonace, modifikuje lignin chemicky tak, že se dosáhne vyšší vazné reaktivity zavedením hydrofilních skupin. Současně se také sníží teplota měknutí ligninu. Jako příklady takových o sobě známých chemikálií se uvádějí siřičitan sodný a hydrogensiřičitan sodný. Chemikálie se mohou přidávat po konečném rozvlánění materiálu, v jeho průběhu, nebo po něm. Může být vhodné přidávat chemikále v přímé souvislosti s rozvlákňováním v diskovém defibrátoru, například na vstupudefibrátoru, uprostřed defibrátoru nebo mimo obvod disků. Při rozvlákňování ve dvou nebo
1» v několika operacích se mají chemikálie přidávat těsně před druhou rozvlákňovací operací nebo v jejím průběhu, nebo během poslední operace. Jinými místy dávkování chemikálií může být profukovací potrubí za defibrátorem, sušicí operace nebo operace předehřívání před rozvlákňováním.
Při výrobě dřevotřískové desky je výchozí materiál ve tvaru třísek desintegrováných na částice. Částice se suší, lepí a vytvoří se z nich rouno, které se vylisuje za tepla na hotovou desku. Podobně jako při výrobě dřevovláknitých desek se normálně používá vytvrdite1ného lepidla na močovinoforma1dehydové bázi. Také v tomto případě se chemikálie přidávají před lisováním za tepla. Chemické zpracování má stejný účel a může být stejné jako v případě výroby dřevovláknitých desek. Chemikálie mohou být přidány po konečné desintegraci materiálu, v jejím průběhu nebo před desintegrací, s výhodou bezprostředně před desintegraci, takže chemická reakce v ligninu probíhá v průběhu desintegracs a při následném sušení.
Jak bylo shora uvedeno, je účelem chemického zpracování, s výhodou sulfonace, modifikovat chemicky lignin alespoň v povrchové vrstvě třísek nebo vláken, zčásti zavedením hydrofilních skupin, takže se v ligninu dosáhne zvýšené vazné reaktivity a zčásti snížením teploty měknutí ligninu. Chemicky modifikovavaná povrchová vrstva má mít tloušťku přibližně 1 μιη, přičemž snížení teploty měknutí má být nejméně o 10 ’C.
má být lignin tak sulfonován, aby se dosáhlo celém průřezu
Při sulfonaci rozdělení síry v však obsah síry koncentrován na třísek nebo vláken, přičemž je povrchovou vrstvu třísek nebo vláken. Obsah síry by měl být tudíž v povrchové vrstvě o tloušťce >♦ μιτι nejméně o 50 % vyšší částech třísek nebo vláken, vé vrstvě o tloušťce lpím než průměrný obsah síry ve zbývajících Dále by měl být obsah síry v povrchonejméně dvojnásobný oproti průměrnému obsahu síry ve zbývajících částech třísek nebo vláken.
Při konečném lisování desky se teplota zvýší nad vytvrzovací lepidla k zajištění vytvrzení desky. Nejnižší teplota při lisování za tepla musí tudíž přesahovat požadovanou teplotu v desce vytvrzovací teplotu.
Proto má být snížena teplota měknutí ligninu v povrchové vrstvě třísek nebo vláken na teplotu pod nejnižší teplotou v desVýsledkem snížení teploty měknutí se vrstva v povrchu ce pr i vyt 1 ač í v místě lisování za tepla měkká 1 i gn i nová třísek nebo vláken styku se sousedními třískami nebo vlákny, pricemz se dosáhne se zvětší styčné plochy, lepidla se využije účinněji a lepších pevnostních vlastností, zejména v příčném směru desky.
Zvětšení vazebné reaktivity ligninu zavedením hydrofi 1ňích skupin dále znamená, že lignin může vytvářet vodíkové vazby snadněji. Tím se zvýší vazebné síly na jednotku povrchu a přídavně se zvýší pevnostdesky.
Chemické modifikaci ligninu ve vnitřních částech třísek nebo vláken se má zabránit k uchování jejich rozměrové stálosti. Výhodné je tudíž nízké dávkování siřičitanu. Nízké dávkování vyvol á sulfonaci primární stěny a sekundární stěny vlákna. Při vyšším dávkování je rozdělení síry v dobrém vztahu s rozdělením ligninu v buněčné stěně. Proto má být síra pro sulfonaci přidána v množství maximálně 13 kg síry, s výhodou maximálně 6 kg síry na tunu materiálu obsahujícího 1 ignoce1u1ozu.
K dosažení žádoucí chemické modifikace ligninu v povrchové vrstvě třísek nebo vláken se mají chemikálie přidávat při desintegraci materiálu nebo po ní. Dávkování chemikálií, reakční doba a teplotní podmínky musejí být přesně řízeny. Sulfonaci ligninu selektivně v povrchové vrstvě třísek nebo vláken se modifikace ligninu dosáhne při nízkém dávkování a velké části vnitřku třísek nebo vláken zůstanou sulfonaci nedotčeny, takže třísky zůstanou tuhé a rozměrově stálé, což je výhoda pro pevnost desky. Proto je 1 ignoce1u1 o z ový materiál ve tvaru třísek nebo vláken sulfonován částečně, takže organicky zreagovaná síra zvýší nativí obsah síry 1 ignoce1u1ozového materiálu, je však nižší než 0,4 %. S výhpdou je zreagované množství síry 0,04 až 0,2 %. Síra je v podstatě zreagována s ligninem 1 ignoce1u1ozového materiálu ve formě skupin sulfonove kyseliny.
Vynález blíže objasňují, nijak však neomezují následující příklady praktického provedení.
Příklady.......provedení.........y.yná...l..e..z..u
Příklad 1
Surovina ve tvaru třísek z evropského buku se předehřeje na teplotu 175 ’ C a přidá se roztok siřičitanu sodného. Nato se provede desintegrace materiálu v rozv 1ákňovacím přístroji. Přidané množství siřičitanu sodného odpovídá 10 kg/t třísek (2,5 kg síry na tunu třísek). Připraví se také referenční šarže bez chemické pří sady.
Teplota měknutí ligninu v referenční šarži je přibližně 125 ’C, zatímco -tepiota měknutí ligninu v šarži zpracované chemikálií se sníží přibližně na 100 °C v povrchové vrstvě vláknitého materiálu.
Do profukovacího potrubí za rozv 1ákňovacím strojem se přidá močovinoformaldehydové lepidlo (UF-1epid1 o). Přidané množství pro materiál zpracovaný siřičitanem odpovídá 8 % UF-lepidla, vztaženo na suchý vláknitý materiál a u referenčního materiálu 13 % UF-lepidla, vztaženo na suchý vláknitý materiál. Nato se obě šarže materiálu suší na obsah sušiny přibližně 90% a vytvarují se z nich rohože. Tyto vláknité rohože se slisují tlakem 1,5 MPa a lisují se za tepla na desky 6 minut při teplotě 170 C. Teplota uprostřed desky na konci, lisování za.tepla je naměřena 115 až 120 *C, to je nižší než teplota měknutí ligninu v referenční šarži, avšak vyšší než teplota měknutí ligninu v šarži zpracované siřičitanem.
Změří se pevnost takto zhotovených desek. Výsledky jsou následující:
VI. a s t n o s t
Referenční šarže
Šarže zpracovaná siřičitanem
Pevnost v ohybu MPa 39,5 Pevnost vnitřní vazby MPa 1,8 Obsah UF-lepidle % 13,0
39,0 1,9 8, O
Výsledek ukazuje, že se u desek, ačkoli obsah lepidlav dosáhne ekvivalentních pevností desce se sníženou teplotou měknutí ligninu je podstatně nižší. To potvrzuje shora uvedený technický ef ekt .
Příklad 2 při teplotě 170 *C. Teplota tepla je naměřena 115 až 120
Surovina ve tvaru smrkových třísek se předehřeje na teplotu 170 °C a přidá se roztok siřičitanu sodného. Nato se materiál rozvlákní v rozvlákňovacím stroji. Přidané množství siřičitanu sodného odpovídá 15 kg/t a 22 kg/t třísek (3,8 kg a 4,6 síry na tunu třísek). Připraví se také referenční šarže bez chemické přísady, Při této zkoušce se nepřidá žádné lepidlo.
Teplota měknutí ligninu v referenční šarži je přibližně 125 ’C, zatímco teplota měknutí ligninu v šarži zpracované chemikálií se sníží přibližně na 100 ’C v povrchové vrstvě vláknitého materiálu.
Po rozvláknění se obě šarže materiálu suší na obsah sušiny přibližně 90% a vytvarují se z nich rohože. Tyto vláknité rohože se slisují tlakem 1,5 MPa a lisují se za tepla na desky 6 minut uprostřed desky na konci lisování za ’C, to je nižší než teplota měknutí ligninu v referenční šarži, avšak vyšší než teplota měknutí ligninu v šarži zpracované siřičitanem.
Změří se pevnost takto zhotovených desek. Výsledky jsou následující:
VIastnost Referenční šarže S i ř i č i t a nu
1 5 kg/t 22 kg/t
k Pevnost v ohybu MPa 5,8 9,0 12,6
Modul pružnosti MPa 785 15 9.9 1796
Výsledek ukazuje podstatný rozdíl mezi vlastnostmi desky zpracované chemikálií a referenční desky. Pevnosti ukazují účinek zvýšené vazebné aktivity a zvětšené styčné plochy, jež potvrzují technický efekt vynálezu.
Vynález se ovšem neomezuje na popsaná provedení a jsou možné modifikace a obměny v rozsahu vynálezu.
Technická........využ i te1 nos t
Částečnou sulfonizací třískového nebo vláknitého lignocelulozového materiálu se dosahuje zvýšení pevnostních vlastností za tepla lisovaných desek při snížené spotřebě lepidel.

Claims (12)

1. 2a sucha tvarovaná a za tepla lisovaná deska z lignocelulozu obsahujícího materiálu ve tvaru třísek nebo vláken, vytí m , že je lignocelulozový materiál z n a c u j i c i částečně sulfonován, přičemž organicky vázaná síra převyšuje ob sah nativní síry 1 ignoce1u1ozového materiálu, je však nižší hmotnostně 0,4 %, vztaženo na lignocelulozový materiál.
2.
nez
Za sucha tvarovaná a za tepla lisovaná deska podle nároku 1, vyznačuji ci síry je 0,04 až 0,2%.
s e t í m , že obsah organicky vázané
2a sucha tvarovaná a za tepla lisovaná deska podle nároku 1 i go vé až2, vyznačující ninem 1 ignoce1u1ozového materiálu kyše líny.
t í m, že síra je vázána je ve formě skupin sulfon
Za sucha tvarovaná a za tepla lisovaná deska podle nároku 1 až 2, v y z n a č u j í c í se t í m, že vázaná síra je koncentrovaná v povrchové vrstvě třísek nebo vláken, přičemž ol?sah síry v povrchové vrstvě tlusté 2 pm je podstatně vyšší, s výhodou nejméně o 50 % než je průměrný obsah síry ve zbývající části tří sek nebo vláken.
5. Za sucha tvarovaná a za tepla lisovaná deska podle nároku 4, vyznačující se tím, že obsah síry v povrchové 1 pm tlusté vrstvě je nejméně dvakrát vyšší než průměrný obsah siry ve zbývající částí třísek nebo vláken.
6. Způsob výroby za sucha tvarované a za tepla lisované désky z 1 ignoce1ulozového materiálu, přičemž se materiál je desintegruje na třísky nebo vlákna, suší, lepí před sušením nebo po něm, vytvarovává na rohož a nakonec vysuší lisováním za tepla na hotovou desku, v y z n a č u j í c í s e t í m, že se před konečným sušením lignin alespoň v povrchové vrstvě třísek nebo vláken chemicky modifikuje, přičemž se vysuje vazná reaktivita zavedením hydrofilních skupin a snížím teploty měknutí ligninu na teplotu pod nejnižší teplotou potřebnou k vytvrzení lepidla v desce při lisování za tepla.
7. Způsob podle nároku 6, v y z n a č u j í c í že se lignin modifikuje chemicky přísadou chemikálií s ligninem.
8. Způsob podle nároku 7, vyznačují c í že se lignin modifikuje chemicky sulfonací.
se tím, reagujících se tím,
9 . Způsob podle nároku 6 až 8, v y z n a č u j í t í m, že teplota měknutí 1 i gn i nu s e snižuje alespoň o μ m tlusté povrchové vrstvě tří sek nebo vláken.
c
1 O
10. Způsob podle nároku 8, v y z n a č u j í c í se tím, že se lignin sulfonuje, přičemž se dosahuje rozdělení síry v celém průřezu třísek nebo vláken.
11. Způsob podle nároku 10,vyznačuj ící se t í m , že se lignin sulfonuje, přičemž obsah síry v povrchové vrstvě tlusté 2 pm je podstatně vyšší, s výhodou nejméně o 50 než je průměrný obsah síry ve zbývající části třísek nebo vláken
12. Způsob podle nároku 8 až 11, v y z na č u j í c í se t í m , že se lignin sulfonuje přidáním chemikálií obsahujících síru v množství maximálně 13 kg, s výhodou 6 kg síry na tunu materiálu obsahujícího 1 ignoce1u1ozu.
13. Způsob podle nároku 7, v y z n a č u j í c í se tím, že se lignin modifikuje chemicky zpracováním ozonem.
Způsob podle nároku 7, v y z n a č u j í c í že chemikálie se.přidávají po konečné desintegraci materiálnu
15. Způsob podle nároku 7, v y z n a č u j i c í setí že chemikálie se přidávají před konečnou desintegraci mateři nebo v jejím průběhu.
18. Způsob podle nároku 6 až 15, vyznačuj í cí tím, že se desintedrace provádí ro z v 1ákňováním v jedné v několika operacích.
CZ953003A 1993-05-24 1994-05-24 Process and apparatus for charging lead accumulators CZ300395A3 (en)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SE9301756A SE510437C2 (sv) 1993-05-24 1993-05-24 Sätt och kombination för laddning av sulfaterade blyackumulatorer

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ300395A3 true CZ300395A3 (en) 1996-02-14

Family

ID=20390026

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ953003A CZ300395A3 (en) 1993-05-24 1994-05-24 Process and apparatus for charging lead accumulators

Country Status (18)

Country Link
US (1) US5701069A (cs)
EP (1) EP0704113B2 (cs)
JP (1) JPH09504678A (cs)
AT (1) ATE171822T1 (cs)
AU (1) AU686633B2 (cs)
CA (1) CA2163672C (cs)
CZ (1) CZ300395A3 (cs)
DE (1) DE69413687T3 (cs)
DK (1) DK0704113T4 (cs)
ES (1) ES2124891T5 (cs)
FI (1) FI118285B (cs)
HU (1) HU220469B1 (cs)
NO (1) NO312220B1 (cs)
NZ (1) NZ266912A (cs)
PL (1) PL311692A1 (cs)
SE (1) SE510437C2 (cs)
SK (1) SK142895A3 (cs)
WO (1) WO1994028610A1 (cs)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2004082038A2 (en) 2003-03-10 2004-09-23 Akuros S.R.O. Method of regenerating battery cells and regenerative agent for lead batteries

Families Citing this family (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
SE9902286L (sv) * 1999-06-15 2000-12-16 Holgia Ab Metod och anordning för batterier
TR200402657A2 (tr) * 2004-10-12 2006-05-22 Macbat Aktiebolag Bataryalar için bir yöntem ve bir cihaz
FR2955000A1 (fr) * 2010-01-05 2011-07-08 Claude Meunier Dispositifs de regeneration de batteries
CN102332615A (zh) * 2010-07-13 2012-01-25 库巴特克公司 电池修复方法和设备
CN102882250A (zh) * 2012-09-16 2013-01-16 黄宇嵩 手机锂电池野外充电器
CN106712138A (zh) * 2015-08-21 2017-05-24 重庆宁来科贸有限公司 Pnp型脉冲式充电器

Family Cites Families (15)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US1743594A (en) 1923-12-28 1930-01-14 Eclipse Electric Company Method of recharging batteries
US3510746A (en) * 1966-06-09 1970-05-05 Matsushita Electric Ind Co Ltd Transistor controlled battery charger
US3487284A (en) * 1966-12-22 1969-12-30 Charles A Cady Method and apparatus for charging storage batteries
US3487282A (en) * 1967-05-03 1969-12-30 Ford Motor Co Control system for an electric motor
US3700997A (en) * 1971-02-24 1972-10-24 Mcculloch Corp Rapid charging of batteries
GB1438290A (cs) * 1972-10-14 1976-06-03
US3936718A (en) * 1973-09-24 1976-02-03 Westinghouse Brake & Signal Company Limited Battery charging control circuits
US3963976A (en) 1974-07-08 1976-06-15 Utah Research & Development Co. Pulsed current battery charging method and apparatus
DE2557010A1 (de) * 1975-12-18 1977-06-23 Varta Batterie Verfahren zur schnell- und dauerladung von gasdichten nickel/cadmium- akkumulatoren
DE2967034D1 (en) * 1978-05-31 1984-07-12 Black & Decker Inc Method of charging batteries and apparatus therefor
US4385269A (en) * 1981-01-09 1983-05-24 Redifon Telecommunications Limited Battery charger
GB8306071D0 (en) * 1983-03-04 1983-04-07 Electronic Designs Iw Ltd Battery charging
US4849682A (en) * 1987-10-30 1989-07-18 Anton/Bauer, Inc. Battery charging system
US5307000A (en) * 1992-01-22 1994-04-26 Electronic Power Technology, Inc. Method and apparatus for charging, thawing, and formatting a battery
JP3108529B2 (ja) * 1992-02-17 2000-11-13 エムアンドシー株式会社 バッテリー充電方法およびその装置

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2004082038A2 (en) 2003-03-10 2004-09-23 Akuros S.R.O. Method of regenerating battery cells and regenerative agent for lead batteries

Also Published As

Publication number Publication date
NO954693D0 (no) 1995-11-20
NZ266912A (en) 1997-04-24
ES2124891T5 (es) 2008-02-16
AU6902094A (en) 1994-12-20
DE69413687T2 (de) 1999-04-29
DE69413687D1 (de) 1998-11-05
EP0704113B2 (en) 2007-07-11
FI955623A0 (fi) 1995-11-22
JPH09504678A (ja) 1997-05-06
FI118285B (fi) 2007-09-14
HU220469B1 (hu) 2002-02-28
WO1994028610A1 (en) 1994-12-08
SE510437C2 (sv) 1999-05-25
HUT75414A (en) 1997-05-28
DE69413687T3 (de) 2008-09-11
SE9301756L (sv) 1994-11-25
HU9503293D0 (en) 1996-01-29
CA2163672C (en) 2000-08-29
EP0704113A1 (en) 1996-04-03
DK0704113T3 (da) 1999-06-21
SK142895A3 (en) 1996-07-03
SE9301756D0 (sv) 1993-05-24
NO954693L (no) 1995-11-20
ES2124891T3 (es) 1999-02-16
EP0704113B1 (en) 1998-09-30
US5701069A (en) 1997-12-23
AU686633B2 (en) 1998-02-12
DK0704113T4 (da) 2007-10-22
NO312220B1 (no) 2002-04-08
ATE171822T1 (de) 1998-10-15
PL311692A1 (en) 1996-03-04
CA2163672A1 (en) 1994-12-08
FI955623A (fi) 1995-11-24

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2083359C1 (ru) Способ изготовления древесноволокнистой плиты
PL184356B1 (pl) Sposób wytwarzania lignocelulozowych materiałów złożonych
US20230099498A1 (en) Process for the production of particle board or wood fiber board
CZ300395A3 (en) Process and apparatus for charging lead accumulators
CN102817286A (zh) 一种无甲醛秸秆纤维板的制造方法
JP3372607B2 (ja) ファイバーボード製造
SK94499A3 (en) Process for preparing fiber boards
SK143695A3 (en) Board and manufacture thereof
FI73380C (fi) Foerfarande foer framstaellning av fiberskivor enligt den torra metoden.
CN108485285A (zh) 一种新型中密度纤维板防水剂及其制备方法
JP7502188B2 (ja) 木質繊維板の製造方法
Felby et al. Enzymatic bonding systems
CN115820179A (zh) 一种刨花板用胶粘剂及其制备方法和刨花板
FI72366B (fi) Foerfarande foer framstaellning av traefiberskivor.
JPH0919906A (ja) 木質繊維板の製造方法
CN1098351A (zh) 纤维板湿法生产线改造为干法中密度纤维板生产线的方法
Fenghu et al. A method to improve dimensional stability of PF particleboard
CN1078277A (zh) 用纤维板设备制印刷纸用预热木片磨木浆的方法