CZ297609B6 - Zarízení a zpusob dopravy sypkého materiálu - Google Patents
Zarízení a zpusob dopravy sypkého materiálu Download PDFInfo
- Publication number
- CZ297609B6 CZ297609B6 CZ20002740A CZ20002740A CZ297609B6 CZ 297609 B6 CZ297609 B6 CZ 297609B6 CZ 20002740 A CZ20002740 A CZ 20002740A CZ 20002740 A CZ20002740 A CZ 20002740A CZ 297609 B6 CZ297609 B6 CZ 297609B6
- Authority
- CZ
- Czechia
- Prior art keywords
- reservoir
- storage tank
- conveying
- bulk material
- hose
- Prior art date
Links
- 238000000034 method Methods 0.000 title claims description 15
- 239000013618 particulate matter Substances 0.000 title 1
- 239000004576 sand Substances 0.000 claims abstract description 25
- 239000013590 bulk material Substances 0.000 claims description 20
- 239000012528 membrane Substances 0.000 claims description 2
- 238000007599 discharging Methods 0.000 abstract 2
- 239000011236 particulate material Substances 0.000 abstract 1
- 244000035744 Hura crepitans Species 0.000 description 10
- 239000000463 material Substances 0.000 description 5
- 239000000945 filler Substances 0.000 description 2
- 238000004140 cleaning Methods 0.000 description 1
- 238000004146 energy storage Methods 0.000 description 1
- 239000000446 fuel Substances 0.000 description 1
- 230000003014 reinforcing effect Effects 0.000 description 1
- 238000005070 sampling Methods 0.000 description 1
- 230000035939 shock Effects 0.000 description 1
- 238000013022 venting Methods 0.000 description 1
Classifications
-
- B—PERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
- B61—RAILWAYS
- B61K—AUXILIARY EQUIPMENT SPECIALLY ADAPTED FOR RAILWAYS, NOT OTHERWISE PROVIDED FOR
- B61K11/00—Serving peculiar to locomotives, e.g. filling with, or emptying of, water, sand, or the like at the depots
Landscapes
- Engineering & Computer Science (AREA)
- Mechanical Engineering (AREA)
- Filling Or Emptying Of Bunkers, Hoppers, And Tanks (AREA)
- Air Transport Of Granular Materials (AREA)
- Formation And Processing Of Food Products (AREA)
- Control And Other Processes For Unpacking Of Materials (AREA)
- Discharge Of Articles From Conveyors (AREA)
- Filling Or Discharging Of Gas Storage Vessels (AREA)
Abstract
U zarízení k doprave sypkého materiálu (Q), zejména brzdného písku, ze zásobní nádrze (20) pres dopravní hadici (46) s plnicí koncovkou (48) do spotrebice (52), je mezi zásobní nádrzí (20) a plnicí koncovkou (48) usporádán nejméne jeden hradítkový zásobník (36) a mezi obema zásobníky (20, 36) je upraven výstupní uzáver (26), pneumaticky oddelujícíjejich vnitrní prostory (21, 37), pres který je spojitelný se zásobní nádrzí (20) s hradítkovým zásobníkem (36). Hradítkový zásobník (36) je spojen svedením (42) tlakového vzduchu a opatren v uzavrené poloze výstupního uzáveru (26) vyssím tlakem vuci tlaku okolí. Plnicí koncovka (48) je spojena dopravní hadicí (46) s hradítkovým zásobníkem (36).
Description
Zařízení a způsob dopravy sypkého materiálu
Oblast techniky
Vynález se týká zařízení k dopravě sypkého materiálu, zejména brzdného písku, ze zásobní nádrže dopravní hadicí s plnicí koncovkou do spotřebiče. Vynález se dále týká způsobu dopravy sypkého materiálu, zejména brzdného písku, ze zásobníku, přes dopravní hadici s plnicí koncovkou do spotřebiče, za použití zařízení podle alespoň jednoho z patentových nároků.
Dosavadní stav techniky
Ze spisu DE 24 43 552 C je známa doprava sypkého materiálu ke spotřebičům pomocí dopravíš nich zařízení, například pro doplňování brzdného písku do skříní na písek u kolejových vozidel.
K tomuto účelu musí být dopravní zařízení schopno dodávat různá množství sypkého materiálu, až asi do 40 litrů při každé dodávce. Pro dopravu od dávkovacího zařízení do skříně na písek se již po mnoho let osvědčily známé metody přepravy materiálu přesouváním prostřednictvím mnohametrových hadicových potrubí. U těchto postupů se písek pohybuje přepravním potrubím jako 20 uzavřená hmota, bez pístů a bez mezilehlých vzduchových polštářů. U postupů s posuvnou přepravou materiálu se spotřebuje pouze nepatrné množství vzduchu, rychlost přepravy je velmi malá, v pružných dopravních vedeních nevznikají žádné rázové pohyby a malá množství dopravního vzduchu se dají s malými náklady pojmout do nádob na písek a také přivést do příslušných filtrů.
U dávkovačích zařízení pro brzdný písek se jako přepravní vedení ke skříním na písek běžně používají hadice. Na konce hadic na straně skříní se připevňují plnicí koncovky, které jsou v uzavřeném stavu prostupné pro vzduch, ale pro písek zůstávají neprůchodné. Je to potřebné proto, aby písek při otevření ventilu na plnicí koncovce unikal bez rázů. Plnicí koncovky tohoto 30 druhu jsou popsány ve spise DE 295 09 923 U1.
Známé zásobní nádrže pro dávkovači zařízení jsou vytvořeny jako tlakové zásobníky. Při každém odběru se celá zásobní nádrž nezávisle na dávkovaném množství písku - naplní tlakovým vzduchem. Objem zásobní nádrže je u stacionárních dávkovačích zařízení velký tak, jako maximální 35 množství plněné do skříně na písek. Běžné jsou tlakové zásobníky s objemem asi 100 litrů.
U mobilních dávkovačích zařízení se zásoba písku pro plnění většího počtu skříní vozí se zařízením, k čemuž se používají tlakové zásobníky s objemem 200 až 500 litrů. Větší objemy se volí pro jednotky, které disponují pohonem.
Podle stavu techniky se po každém plnění zásobníku písku přeruší přívod tlakového vzduchu k zásobní nádrži a ventil plnicí koncovky na konci hadice, který není vzduchotěsný, se uzavře. Tímto ventilem uniká v přestávkách dávkovacího procesu tlakový vzduch, nacházející se v zásobní nádrži. Při příští dávce se musí vzduch o patřičném tlaku znovu doplnit, to znamená, že 45 část tlakového vzduchu odtéká nevyužita.
To je zvlášť problematické u mobilních dávkovačích zařízení, protože množství tlakového vzduchu, převáženého v tlakových lahvích, popřípadě velikost akumulátorů pro zásobování kompresoru, nutného pro výrobu tlakového vzduchu, jsou úzce omezeny velikostí konstrukce, hmotností 50 a cenou. Hmotnost zásobní nádrže, provedené jako tlaková nádoba, je v důsledku potřebné tloušťky stěn značná.
Při znalosti těchto daných skutečností je cílem vynálezce vytvořit zařízení a způsob, s nimiž se u stacionárních - zejména však u mobilních - dávkovačích zařízení odstraní popsané nedostatky.
CZ 297609 136
Podstata vynálezu
Tento úkol splňuje zařízení a způsob k dopravě sypkého materiálu, zejména brzdného písku, ze 5 zásobní nádrže dopravní hadicí s plnicí koncovkou do spotřebiče, podle vynálezu, jehož podstatou je, že mezi zásobní nádrží a plnicí koncovkou je uspořádán nejméně jeden hradítkový zásobník a mezi oběma zásobníky je upraven nejméně jeden výstupní uzávěr, pneumaticky oddělující jejich vnitřní prostory, s uzavíracím tělesem, pohyblivým příčně k otvoru s proměnlivým průměrem, které tento otvor v uzavřené poloze překrývá, přes který je zásobník spojen s hradítkovým io zásobníkem, přičemž hradítkový zásobník je spojen s vedením tlakového vzduchu a v uzavřené poloze výstupního uzávěru je možné jej opatřit vyšším tlakem vzhledem k tlaku okolí. Výhodným způsobem je zde talířové uzavírací těleso spojeno hřídelí s pneumatickým válcem.
Do rámce vynálezu spadají všechny kombinace vytvořené alespoň ze dvou znaků, obsažených i? v popisu, na výkresech a/nebo v nárocích.
Sypký materiál je tedy skladován v zásobní nádrži, jejíž vnitřní tlak je vyrovnán s tlakem okolí, a pomocí malého hradítkového zásobníku, ofukovaného tlakovým vzduchem, je pneumaticky dopravován vedením, spojeným s tímto zásobníkem, do plněného objemu.
Plnění nádrže na písek se pak děje ve větším počtu přepravních taktů malého, lehkého hradítkového zásobníku, které odpovídají potřebnému opětnému doplňování. Ztráta tlakového vzduchu vzniká jen při posledním přepravním taktu, když se po uzavření přívodu tlakového vzduchu k hradítkovému zásobníku a uzavření ventilu na plnicí koncovce uvolní přetlak v malém hradít25 kovém zásobníku.
U objemů hradítkového zásobníku od 5 litrů a dopravním tlaku od 1,5 baru to znamená ztrátu vzduchu maximálně 7,5 litrů. Naproti tomu by u 200 litrové zásobní nádrže, odpovídající současnému stavu techniky, vznikla vzduchová ztráta 300 litrů na každou dávku.
Podle dalšího znaku vynálezu je hradítkovému prostoru hradítkového zásobníku přiřazeno nejméně jedno čidlo jako snímací orgán pro prázdný stav, které umožňuje ovládání plnicích taktů. Toto čidlo je uspořádáno poblíž výstupní trubky hradítkového zásobníku, na které je připojena dopravní hadice.
Podle jiného znaku vynálezu je uvnitř otvoru výstupního uzávěru osazena nafukovací membrána ve tvaru hadice, která se může v uzavřené poloze tohoto otvoru přimknout k obvodu talířového uzavíracího tělesa.
Hradítkový zásobník je pevně nebo pružně spojen se zásobní nádrží prostřednictvím spojovacích vtokových a výtokových ventilů tak, že z výtokového ventilu může sypký materiál přitékat do hradítkového zásobníku. Zásobní nádrž může být provedena jako prachotěsná a může být vybavena odfukovacím otvorem s filtračním elementem. Filtračním elementem může být po každém hradítkovém taktu odváděn použitý vzduch. Dopravní vzduch proudící se sypkým materiálem 45 může být jímán do zásobníku písku a například přes odfukové nebo zpětné potrubí, spojené s dopravním potrubím, může být také přiváděn do filtračního elementu.
V rámci vynálezu je dále také způsob dopravy sypkého materiálu do spotřebiče, u kterého se vnitřní tlak v zásobní nádrži nastavuje na okolní tlak a následně uspořádaný hradítkový zásobník 50 se plní sypkým materiálem ze zásobní nádrže. Následně se oba zásobníky vzájemně pneumaticky oddělí a hradítkový zásobník se ofukuje vyšším tlakem, přičemž sypký materiál se pneumaticky přivádí dopravní hadicí, napojenou na hradítkový zásobník, do plněného objemu. Dopravní vzduch proudící se sypkým materiálem se má jímat spolu s plněným objemem a přivádět odfukovým potrubím k filtračnímu elementu.
- ?.
Ztráta tlakového vzduchu u dávkovačích zařízení pracujících podle tohoto způsobuje tak nepatrná, že je možné konstruovat lehká, mobilní dávkovači zařízení, vybavená malými energetickými zásobníky, například akumulátory nebo vysokotlakými vzduchovými zásobníky, která se dají velmi hospodárně používat. Díky malé hmotnosti je často možné upustit u mobilních dávkovačích zařízení od drahých jízdních pohonů.
Stacionární dávkovači zařízení se obvykle staví blízko místa, kde je skříň na písek. Mobilní jednotky zajíždějí do blízkosti plnicích otvorů skříní na písek. Plnicí koncovka se do plnicího otvoru zavádí ručně.
Díky nepatrné hmotnosti zařízení podle vynálezu mohou být tyto jednotky zaváděny do plnicích otvorů skříní na písek také prostřednictvím polohovacího pohonu, jaký se používá u zařízení pro čerpání pohonných hmot podle současného stavu techniky. K. tomu je možné volit buď polohu hadice s plnicí koncovkou, nebo celého dávkovacího zařízení.
Dávkovači zařízení založené na způsobu podle vynálezu může být použito pro brzdný písek, ale také pro jiné sypké materiály. Zda se použije pneumatická doprava s metodou posunu materiálu nebo jiný pneumatický přepravní způsob, se řídí vlastnostmi dávkovaného sypkého materiálu.
Z centrálního sílaje možno sypkým materiálem zásobovat větší počet dávkovačích zařízení.
Přehled obrázků na výkresech
Další výhody, znaky a podrobnosti vynálezu vycházejí z následujícího popisu výhodného provedení vynálezu, stejně jako z výkresu, který na jednom obrázku ukazuje částečný podélný řez zařízením pro dávkování brzdného písku.
Příklady provedení vynálezu
Zařízení 10 k dávkování brzdného písku, nebo podobných sypkých materiálů Q, vytvořené jako mobilní jednotka bez pohonu, má podvozek 12 s pojezdovým ústrojím 16, opatřeným koly 14 a skříňovou karosérii 18, ve které se nalézá zásobní nádrž 20 s nálevkovitou, dolů se zužující spodní částí 22, pro brzdný písek Q. Vnitřní prostor 21 zásobní nádrže 20 má plnicí otvor 24, opatřený prachotěsným uzavíratelným víkem 17 ve skříňové karosérii 18.
Ve spodní části 22 zásobní nádrže 20 se nachází výstupní uzávěr 26, s talířovým uzavíracím tělesem 30 na svislé hřídeli 31, přiřazeným kruhovému otvoru 28. Tento uzavírací talíř nebo těleso 30 je možné spouštět ze zobrazené horní uzavřené polohy do dolní otevřené polohy 30a, takto označené na výkrese, popřípadě jej opět zvedat, pomocí pneumatického válce 33, upevněného na výztužném příčníku 32 nad otvorem 28. V uzavřené poloze je uzavírací talíř 30 vzduchotěsně obepínán hadicovou a nafukovací membránou 34· Přívod tlakového vzduchu k této prstencové membráně 34 se děje postranní vzduchovou přípojkou 35.
Výstupní uzávěr 26 tvoří spojovací orgán k hradítkovému zásobníku 36, upravenému pod ním, který je rovněž vybaven nálevkovitou spodní částí 40, přecházející do výstupní trubky 38. Do hradítkového prostoru 37 hradítkového zásobníku 36 je připojovacím nátrubkem 42 přiváděn dopravní vzduch. Čidlo 44 snímá prázdný stav hradítkového zásobníku 36.
Od výtokové trubky 38 vychází dopravní hadice 46, na jejímž druhém konci je patrný plnicí ventil typu pistole, nebo plnicí koncovka 48 s ovládací pákou 49 koncového uzávěru 50. Na zvoleném příkladu je plnicí ventil 48 zastrčen do skříně 52 na písek kolejového vozidla 54.
-3 CZ 297609 B6
Od plnicího ventilu 48 vede odfukové potrubí 56, probíhající uvnitř dopravní hadice 46, k filtrační komoře 58 v zásobní nádrži 20 poblíž víka 17 ve skříňové karosérii 18. Filtrační komora 58 je opatřena otvory 59 směřujícími do zásobní nádrže 20, a je v ní filtrační element 60. Nad filtrační 5 komoru 58 vyčnívá úchyt 61 hadice, který umožňuje uchycení přepravní hadice 46 při pohybu zařízení JO.
Filtrační komora 58 leží uvnitř skříňové karosérie 18, ale vně zásobní nádrže 20, rovněž poblíž víka _F7, naproti řídicí jednotce 62. Na základové desce 19 skříňové karosérie 18 je uložen nejio méně jeden akumulátor 64 a jeden kompresor 66. Kompresor 66, poháněný akumulátorem, dodává tlakový vzduch pro pneumatickou přepravu brzdného písku Q.
Zařízení J.0 je díky svým kolům 14 pojízdné, pokud jej uživatel uchopí za madlo 68 a vyvíjí tahovou nebo tlačnou sílu.
Když se při provozu dávkovacího zařízení 10 čidlo 44 při poklesu hladiny písku odhalí, přeruší se přívod dopravního vzduchu k připojovacímu nátrubku a tlakový vzduch uzavřený v membráně 34 se odvádí vzduchovou přípojkou 35 a ventilem, který není znázorněn. Mezerou, vzniklou mezi povolenou membránou 34 a talířovým uzavíracím tělesem 30 proudí dopravní vzduch, 20 nacházející se v hradítkovém zásobníku 36 a uniká filtračním elementem 60 ve směru šipky A.
Po času i, uvolňování klesne pneumatický válec 33 uzavíracího talíře 30 z uzavřené polohy v otvoru 30a. Písek Q může padat ze zásobní nádrže 20 do hradítkového zásobníku 36. Po uplynutí času t2 se uzavírací talíř 30 zvedne do uzavřené polohy a membrána 34 se kolem něj působe25 ním tlakového vzduchu vzduchotěsně napne. Poté se výstupní trubkou 38 přivádí dopravní vzduch, a písek Q proudí do skříně 52 na písek kolejového vozidla 54, dokud není čidlo 44 uvolněno z písku a nezavede další takt.
Dopravní vzduch proudící s pískem O do skříně 52 se kvůli čištění přivádí odfukovým vedením 30 56 do filtračního elementu 60. Je-li skříň 52 naplněna, uzavře se uzávěr 50 plnicího ventilu 48 pomocí uzavírací páky 49, plnicí ventil 48 se vyjme z kolejového vozidla 54 a přepravní hadice 46 se vloží do úchytu 61 hadice. Dávkovači zařízení 10 nyní může na kolech 14 odjet k další skříni 52 na písek.
Tlakový vzduch pro pneumatickou dopravu na straně jedné a pro mechanický ovládací proces na straně druhé se vyrábí kompresorem 66, který je napájen akumulátorem/akumulátory 64. Průběh taktů kontroluje řízení 62.
Místo kompresoru 66, zásobeného z akumulátorů, může být tlakový vzduch dodáván také z tla40 kových lahví, převážených se zařízením, nebo u stacionárních dávkovačích zařízení 10 je možné jej odebírat z centrální tlakovzdušné sítě. Zásobní nádrž 20 dávkovacího zařízení 10 může být plněna z pytlů nebo sil. U stacionárních dávkovačích zařízení 10 se k plnění zásobní nádrže 20 nabízí pneumatická doprava z centrálního sila.
Claims (13)
- PATENTOVÉ NÁROKY5 1. Zařízení k dopravě sypkého materiálu (Q), zejména brzdného písku, ze zásobní nádrže (20) dopravní hadicí (46) s plnicí koncovkou (48) do spotřebiče (52), vyznačující se tím, že mezi zásobní nádrží (20) a plnicí koncovkou (48) je uspořádán nejméně jeden hradítkový zásobník (36) a mezi zásobní nádrží (20) a hradítkovým zásobníkem (36) je pro jejich vzájemné spojení upraven nejméně jeden výstupní uzávěr (26), pneumaticky oddělující jejich vnitřní proio story (21,37), s uzavíracím tělesem (30) pohyblivým příčně k otvoru (28) s proměnlivým průměrem, které tento otvor (28) v uzavřené poloze překrývá, přičemž zásobní nádrž (20) a hradítkový zásobník (36) jsou upraveny na podvozku (12) obsahujícím pojezdové ústrojí (16), a přičemž hradítkový zásobník (36) je spojen s vedením (42) tlakového vzduchu pro přívod dopravního vzduchu a pro přívod tlakového vzduchu s tlakem vyšším než atmosférickým při uzavřeném 15 výstupním uzávěru (26).
- 2. Zařízení podle nároku 1, vyznačující se tím, že plnicí koncovka (48) je spojena s hradítkovým zásobníkem (36) dopravní hadicí (46).20
- 3. Zařízení podle nároku 1 nebo 2, vyznačující se t í m , že hradítkovému prostoru (37) hradítkového zásobníku (36) je jako snímací orgán pro vyprázdnění přiřazeno nejméně jedno čidlo (44).
- 4. Zařízení podle nároku 3, vyznačující se t í m , že čidlo/čidla (44) je uspořádáno/25 jsou uspořádána blízko výstupní trubky (38) hradítkového zásobníku (36), k níž je připojitelná dopravní hadice (46).
- 5. Zařízení podle nároku 1, vyznačující se tím, že talířové uzavírací těleso (30) je spojeno hřídelí (31) s pneumatickým válcem (33).
- 6. Zařízení podle jednoho z nároků laž5, vyznačující se tím, že uvnitř otvoru (28) výstupního uzávěru (20) je umístěna nafukovací hadicová membrána (34), která v uzavřeném stavu tohoto otvoru (28) přiléhá k obvodu talířového uzavíracího tělesa (30).35
- 7. Zařízení podle jednoho z nároků 1 až 6, vyznačující se t í m , že od plnicí koncovky (48) je k filtračnímu elementu (60) vedeno odfukové vedení (56).
- 8. Zařízení podle nároku 7, vy z n a č uj í c í se t í m , že odfukové vedení (56) je vedeno k zásobní nádrži (20) vnitřkem dopravní hadice (46).
- 9. Zařízení podle nároku 7 nebo 8, vyznačující se tím, že zásobní nádrži (20)je přiřazen filtrační element (60).
- 10. Zařízení podle jednoho z nároků 7 až 9, vyznačující se tím, že filtrační komora45 (58), v níž je uložen filtrační element (60), je spojena s vnitřním prostorem (21) zásobní nádrže (20) pro vedení vzduchu z ní vystupujícího filtračním elementem (60).
- 11. Zařízení podle jednoho z nároků lažlO, vyznačující se tím, že podvozek (12) obsahuje nejméně kompresor (66) a/nebo zásobník tlakového vzduchu.
- 12. Zařízení podle jednoho z nároků 1 až 11, vyznačující se t í m , že je v něm integrována řídicí jednotka (62).-5CZ 297609 B6
- 13. Způsob dopravy sypkého materiálu (Q), zejména brzdného písku, ze zásobní nádrže (20) přes dopravní hadici (46) s plnicí koncovkou (48) do spotřebiče (52) za použití zařízení podle alespoň jednoho z předcházejících nároků, vyznačující se t í m , že vnitřní tlak zásobní nádrže (20) se nastaví na okolní tlak a za ní uspořádaný hradítkový zásobník (36) se naplní syp5 kým materiálem (Q) ze zásobní nádrže (20), následně se od ní pneumaticky oddělí a napájí se vyšším tlakem, přičemž sypký materiál (Q) se pneumaticky přivádí dopravní hadicí (46) připojenou k hradítkovému zásobníku (36) do plněného prostoru a dopravní vzduch proudící se sypkým materiálem (Q) se jímá v plněném prostoru a odfukovým vedením (56) se přivádí do filtračního elementu (60).
Applications Claiming Priority (1)
Application Number | Priority Date | Filing Date | Title |
---|---|---|---|
DE19935726A DE19935726A1 (de) | 1999-07-29 | 1999-07-29 | Vorrichtung und Verfahren zum Einbringen von Schüttgut in einen Verbraucher |
Publications (2)
Publication Number | Publication Date |
---|---|
CZ20002740A3 CZ20002740A3 (cs) | 2001-03-14 |
CZ297609B6 true CZ297609B6 (cs) | 2007-02-14 |
Family
ID=7916531
Family Applications (1)
Application Number | Title | Priority Date | Filing Date |
---|---|---|---|
CZ20002740A CZ297609B6 (cs) | 1999-07-29 | 2000-07-26 | Zarízení a zpusob dopravy sypkého materiálu |
Country Status (5)
Country | Link |
---|---|
EP (1) | EP1072492B1 (cs) |
AT (1) | ATE264212T1 (cs) |
CZ (1) | CZ297609B6 (cs) |
DE (2) | DE19935726A1 (cs) |
PL (1) | PL195402B1 (cs) |
Families Citing this family (14)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
GB0129803D0 (en) * | 2001-12-13 | 2002-01-30 | Aea Technology Plc | Sand hopper |
DE10253199A1 (de) * | 2002-11-15 | 2004-05-27 | Werner Schatz | Besandungsvorrichtung für Schienenfahrzeuge |
FR2982229B1 (fr) * | 2011-11-07 | 2013-11-22 | Europorte France | Systeme de transfert de sable pour l'alimentation d'une sabliere de locomotive |
CN102490765B (zh) * | 2011-12-20 | 2014-03-12 | 鞍钢集团矿业公司 | 电机车添砂小车 |
CN105774842B (zh) * | 2016-03-09 | 2019-01-15 | 湖南联诚轨道装备有限公司 | 轨道交通加砂装置的加砂方法 |
CN106043327B (zh) * | 2016-06-07 | 2018-07-27 | 株洲联诚集团控股股份有限公司 | 一种用于轨道交通加砂装置的密封结构及其密封方法 |
CN106080665B (zh) * | 2016-06-29 | 2018-07-31 | 南京中车浦镇城轨车辆有限责任公司 | 一种低地板有轨电车撒砂系统用加砂装置 |
CN106696990A (zh) * | 2017-03-03 | 2017-05-24 | 张光明 | 移动式铁道车辆用上/卸砂小车 |
FR3063962A1 (fr) * | 2017-03-15 | 2018-09-21 | Transflex | Systeme pour le remplissage en sable de reservoirs de vehicules ferroviaires avec les principes associes de vis sans fin et d'ecoulement du sable par gravite. |
AT522142B1 (de) | 2019-04-26 | 2020-08-15 | Nowe Gmbh | Vorrichtung zum Befüllen eines Behälters mit Schüttgut, insbesondere Sand |
DE102019120014A1 (de) | 2019-07-24 | 2021-01-28 | Clariant International Ltd | Demontierbares und zerlegbares Beladungssystem zum Beladen eines Reaktors mit Schüttgut |
CN114275551B (zh) * | 2021-12-31 | 2023-12-19 | 浙江汉信科技有限公司 | 粉体进料装置及其推料装置 |
FR3139537B1 (fr) * | 2022-09-13 | 2025-01-10 | Alstom Holdings | Pièce d’interface pour un pistolet de remplissage de réservoirs de sable de véhicules ferroviaires |
CN115848438A (zh) * | 2022-12-07 | 2023-03-28 | 中车大连机车车辆有限公司 | 机车的智能加砂系统和智能加砂方法 |
Citations (4)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US2614002A (en) * | 1949-11-07 | 1952-10-14 | T W Snow Construction Company | Sand dispensing apparatus |
US3888524A (en) * | 1973-08-03 | 1975-06-10 | Poy Lee | Winter emergency brake system |
DE2443552C3 (de) * | 1974-09-11 | 1978-10-26 | Alb. Klein Kg, 5241 Niederfischbach | Vorrichtung zum Einbringen von strömendem Gut in einen Verbraucher |
DE3734458A1 (de) * | 1987-10-12 | 1989-04-20 | Hermann Schroeder | Oelwechselgeraet |
Family Cites Families (2)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
DE29509923U1 (de) | 1995-05-22 | 1995-09-07 | Alb. Klein Gmbh & Co. Kg, 57572 Niederfischbach | Füllspitze für granulatartiges Schüttgut |
US5810213A (en) * | 1997-01-21 | 1998-09-22 | Flores; Salvador | Portable pressurized reservoir supply tank |
-
1999
- 1999-07-29 DE DE19935726A patent/DE19935726A1/de not_active Withdrawn
-
2000
- 2000-07-24 DE DE50006044T patent/DE50006044D1/de not_active Expired - Lifetime
- 2000-07-24 AT AT00115872T patent/ATE264212T1/de not_active IP Right Cessation
- 2000-07-24 EP EP00115872A patent/EP1072492B1/de not_active Expired - Lifetime
- 2000-07-26 CZ CZ20002740A patent/CZ297609B6/cs not_active IP Right Cessation
- 2000-07-27 PL PL341727A patent/PL195402B1/pl not_active IP Right Cessation
Patent Citations (4)
Publication number | Priority date | Publication date | Assignee | Title |
---|---|---|---|---|
US2614002A (en) * | 1949-11-07 | 1952-10-14 | T W Snow Construction Company | Sand dispensing apparatus |
US3888524A (en) * | 1973-08-03 | 1975-06-10 | Poy Lee | Winter emergency brake system |
DE2443552C3 (de) * | 1974-09-11 | 1978-10-26 | Alb. Klein Kg, 5241 Niederfischbach | Vorrichtung zum Einbringen von strömendem Gut in einen Verbraucher |
DE3734458A1 (de) * | 1987-10-12 | 1989-04-20 | Hermann Schroeder | Oelwechselgeraet |
Also Published As
Publication number | Publication date |
---|---|
PL341727A1 (en) | 2001-02-12 |
PL195402B1 (pl) | 2007-09-28 |
EP1072492A1 (de) | 2001-01-31 |
DE19935726A1 (de) | 2001-02-01 |
DE50006044D1 (de) | 2004-05-19 |
ATE264212T1 (de) | 2004-04-15 |
CZ20002740A3 (cs) | 2001-03-14 |
EP1072492B1 (de) | 2004-04-14 |
Similar Documents
Publication | Publication Date | Title |
---|---|---|
CZ297609B6 (cs) | Zarízení a zpusob dopravy sypkého materiálu | |
KR0154118B1 (ko) | 포장하지 않은 재료성분들의 중력에 의한 분리를 위한 공기흡입콘베이어시설 | |
US3261379A (en) | Apparatus for packaging dry divided solid materials | |
KR101803157B1 (ko) | 벌크차량의 분립체 화물 적재 시스템 | |
RU2006137270A (ru) | Система и способ для введения катализатора и/или добавок в установку флюидизированного каталитического крекинга | |
MX2011013242A (es) | Un aparato y metodo para recargar un contenedor dispensador. | |
US3875980A (en) | Extinguisher charging system | |
US3374910A (en) | Receptacle vehicle for bulk material | |
JP2004268034A (ja) | 粉体移送方法及び装置 | |
FI73181C (fi) | Saeckningsanordning samt distributionsfoerfarande foer saeckning av fritt floedande aemne. | |
JP2502429B2 (ja) | 粉粒体の計量供給装置 | |
HUP0000311A2 (hu) | Töltőberendezés | |
US20240367827A1 (en) | Method and equipment for filling bags with a deaerated amount of product, with additional deaerator or compaction | |
RU2328437C2 (ru) | Устройство для непрерывной подачи порошкообразного твердого материала в пневмотранспортный трубопровод | |
KR20110137383A (ko) | 입자 자동분배장치 및 그 작동방법 | |
CN203319270U (zh) | 用于给松散的建筑材料的加工装置供料的装置 | |
JP3740497B2 (ja) | 粉体のパッキング装置 | |
CN217575670U (zh) | 一种电缆屏蔽料颗粒生产包装装置 | |
EP1065100B1 (en) | Vehicle for transporting powder-form, granular or pellet-like material | |
JP3190023U (ja) | 横型移動タンク | |
UA63219A (en) | Device for loading loose material into valve bags | |
PL207118B1 (pl) | Sposób i układ do sporządzania wieloskładnikowych mieszanek z komponentów sypkich | |
ITMO20130259A1 (it) | Sistema per il caricamento di stampi per stampaggio rotazionale | |
SU679497A1 (ru) | Устройство дл дозированной выдачи из бункера сыпучих материалов | |
UA46487A (uk) | Пристрій для завантаження сипких матеріалів в ємності |
Legal Events
Date | Code | Title | Description |
---|---|---|---|
MM4A | Patent lapsed due to non-payment of fee |
Effective date: 20110726 |