CZ29692U1 - Zařízení k provádění vertikální a horizontální přepravy velmi těžkých těles - Google Patents

Zařízení k provádění vertikální a horizontální přepravy velmi těžkých těles Download PDF

Info

Publication number
CZ29692U1
CZ29692U1 CZ2016-32499U CZ201632499U CZ29692U1 CZ 29692 U1 CZ29692 U1 CZ 29692U1 CZ 201632499 U CZ201632499 U CZ 201632499U CZ 29692 U1 CZ29692 U1 CZ 29692U1
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
superstructure
heavy
hollow body
horizontal transport
vertical
Prior art date
Application number
CZ2016-32499U
Other languages
English (en)
Inventor
Pavol Vaňo
Original Assignee
Pavol Vaňo
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Pavol Vaňo filed Critical Pavol Vaňo
Publication of CZ29692U1 publication Critical patent/CZ29692U1/cs

Links

Classifications

    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B63SHIPS OR OTHER WATERBORNE VESSELS; RELATED EQUIPMENT
    • B63BSHIPS OR OTHER WATERBORNE VESSELS; EQUIPMENT FOR SHIPPING 
    • B63B35/00Vessels or similar floating structures specially adapted for specific purposes and not otherwise provided for
    • B63B35/003Vessels or similar floating structures specially adapted for specific purposes and not otherwise provided for for transporting very large loads, e.g. offshore structure modules

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Transportation (AREA)
  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Combustion & Propulsion (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Ocean & Marine Engineering (AREA)
  • Revetment (AREA)
  • Underground Structures, Protecting, Testing And Restoring Foundations (AREA)

Description

Zařízení k provádění vertikální a horizontální přepravy velmi těžkých těles
Oblast techniky
Technické řešení se týká zařízení k provádění vertikální a horizontální přepravy velmi těžkých těles, zejména pomocí kapaliny.
Dosavadní stav techniky
Již v starém Egyptě se při zakládání pyramid využívaly k přepravě velmi těžkých kamenných kvádrů na místo stavby různé mechanické pomůcky, jako kladky, páky, provazy, případně se kvádry posouvaly podkládáním trámů pod ně. Nevýhodou těchto způsobů přepravy byla časová náročnost, množství použitého vedlejšího materiálu, ale zejména množství hrubé pracovní síly.
Na přepravu velmi těžkých těles se dodnes používají plošiny nebo lyžiny na válečkové dráze, přičemž tlačná nebo tažná síla se zabezpečuje pomocí kladek, ručních kladkostrojů nebo ručních zvedáků. S rozvojem průmyslu se začaly například na vodních tocích používat různé parní stroje jako například parníky, na pevnině se využívaly parm lokomotivy tahající náklady naložené na přepravní vagony, později zvedací dopravní mechanismy. Nevýhodou všech těchto technických řešení byla a je vysoká energetická a finanční náročnost, vysoké vedlejší náklady a vysoká obtížnost při manipulaci s velmi těžkými tělesy.
Další známé řešení je popsáno v evropském patentovém spisu EP 1 963 172 B1 s názvem Plovoucí zařízení k transportu a překládání kontejnerů. Je vytvořeno jako plovoucí samohybný objekt s nejméně jedním jeřábem, na který je připevněn alespoň jeden svislý prvek a výložník, přičemž příčná osa jeřábu je přesazena vůči podélné ose objektu. Nevýhodou tohoto řešení je omezená použitelnost jen pro kontejnerovou dopravu, jakož i nemožnost použití k přepravě velmi těžkých břemen.
Další známé řešení je popsáno v československém patentovém spisu CS 205 125 s názvem „Zachycovací zařízení pro záběr v otvorech na zvedání těžkých bloků a/nebo balvanů“. Má na spodním konci nosného čepu připevněn kužel, který působením na rozpěmé prvky přizpůsobující se otvoru zachytí břemeno, které je dále zvedáno prostřednictvím vrtulníků. Nevýhodou tohoto řešení je omezená použitelnost při manipulaci s břemenem pod vodou, přičemž je nutné vynaložit veliké pracovní úsilí a většinou dochází k poškození upevňovacího zařízení.
Další známé řešení je popsáno v evropském patentovém spisu EP 2 511 223 s názvem „Způsob výroby v zemi zapuštěného zvedacího zařízení a jeho využití“. Do betonové jámy se nejprve uloží kazeta se zvedacím zařízením a potom se jáma vyplní zhutnitelným materiálem. Nevýhodou tohoto řešení je nemožnost zvedání břemen z mořského dna ani z vody.
Další známé řešení je popsáno v československém patentovém spisu CS 132 608 s názvem „Zařízení na posouvání a zvedání těžkých předmětů, například mostních dílců“, kde na lyžinu, která je uložena na válečkové dráze, je připevněn tlačný vozík, který se opírá svým opěrným článkem o krabici válečků. Proto nepotřebuje žádnou další venkovní oporu. Nevýhodou tohoto řešení je nemožnost vyzvedávání z mořského dna ani z vody.
Podstata technického řešení
Uvedené nedostatky do značné míry odstraňuje zařízení k provádění vertikální a horizontální přepravy velmi těžkých těles podle tohoto technického řešení. Jeho podstata spočívá v tom, že ve vodonepropustném bariérovém kanálu s kapalinou je uloženo plavidlo, které je tvořeno velmi těžkým tělesem, které je prostřednictvím nadstavbové vnitřněobvodové přítlačné lišty a/nebo těsnění rozebíratelně připevněno k nadstavbovému dutému tělesu s dutinou.
Je výhodné, že na bočních stranách velmi těžkého tělesa je vytvořen nejméně jeden boční tělesový otvor s nejméně jednou tělesovou konzolou, která je přes táhlo připevněna na nejméně jedné nadstavbové konzole, připevněné v nejméně jednom nadstavbovém otvoru nadstavbového dutého tělesa.
-1 CZ 29692 UI
Dále je výhodné, že na vnitřní část nadstavbového dutého tělesa je připevněna nejméně jedna nadstavbová dutinová výztuha.
Dále je výhodné, že na vrchní část nadstavbového dutého tělesa je hermeticky rozebíratelně připevněno nadstavbové víko, na které je připevněn kompresor a/nebo na boční část nadstavbového dutého tělesa je připevněno čerpadlo.
Dále je výhodné, že na boční části nadstavbového dutého tělesa je vytvořen přesahový lem a v přední vnitřní části nadstavbového dutého tělesa a v zadní vnitřní části nadstavbového dutého tělesa jsou otočně připevněny dva nadstavbové válce.
Dále je výhodné, že ve vodonepropustném bariérovém kanálu se vytvoří bariérový výkopový kanál.
Objasnění výkresů
Technické řešení bude blíže vysvětleno pomocí výkresů, kde na obr. 1 je schematicky znázorněno zařízení k provádění vertikální a horizontální přepravy velmi těžkých těles bez víka, na obr. 2 je schematicky znázorněno zařízení k provádění vertikální a horizontální přepravy velmi těžkých těles bez víka s bariérovým výkopovým kanálem, na obr. 3 je schematicky znázorněno zařízení k provádění vertikální a horizontální přepravy velmi těžkých těles s víkem, na obr. 4 je schematicky znázorněno zařízení k provádění vertikální a horizontální přepravy velmi těžkých těles s víkem a s bariérovým výkopovým kanálem, na obr. 5 je schematicky znázorněn čelní pohled na zařízení k provádění vertikální a horizontální přepravy velmi těžkých těles s nadstavbovými válci, na obr. 6 je schematicky znázorněn pohled shora na zařízení k provádění vertikální a horizontální přepravy velmi těžkých těles s nadstavbovými válci, na obr. 7 je schematicky znázorněno působení sil na zařízení k provádění vertikální a horizontální přepravy velmi těžkých těles bez víka, na obr. 8 je schematicky znázorněno působení sil na zařízení k provádění vertikální a horizontální přepravy velmi těžkých těles s víkem, na obr. 9 je schematicky znázorněno působení sil na zařízení k provádění vertikální a horizontální přepravy velmi těžkých těles s nadstavbovými válci.
Příklady uskutečnění technického řešení
Příklad 1
Zařízení k provádění vertikální a horizontální přepravy velmi těžkých těles podle obr. 1, je tvořeno plavidlem 1, které je umístěno ve vodonepropustném bariérovém kanálu 2, jímž je velká nádoba. Vodonepropustný bariérový kanál 2 je naplněn kapalinou 3, kterou je voda. Spodní část plavidla 1 je tvořena jedním velmi těžkým tělesem H. Na bočních stranách velmi těžkého tělesa 11 jsou vytvořeny čtyři boční tělesové otvory 111. V bočních tělesových otvorech 111 i sou rozebíratelně připevněny tělesové konzoly 112. Horní část plavidla 1 je tvořena jedním nadstavbovým dutým tělesem 12 s dutinou 121, jejíž půdorys je shodný s půdorysem velmi těžkého tělesa 11. Na venkovních bočních stranách nadstavbového dutého tělesa 12 jsou vytvořeny čtyři boční nadstavbové otvory 123. V bočních nadstavbových otvorech 123 jsou rozebíratelně připevněny nadstavbové konzoly 124. Ke spodní vnitřní části nadstavbového dutého tělesa 12 je nerozebíratelně připevněna jedna nadstavbová vnitřněobvodová přítlačná lišta 122 s těsněním 125. Na horní část velmi těžkého tělesa 11 je přes těsnění 125 uložena spodní část nadstavbové vnitřněobvodové přítlačné lišty 122. Na horní boční části velmi těžkého tělesa 11 je dále nasunuta spodní vnitřněobvodová část nadstavbového dutého tělesa 12. Horní část nadstavbového dutého tělesa 12 je nad hladinou kapaliny 3. Tělesové konzoly 112 jsou spojeny s nadstavbovými konzolemi 124 prostřednictvím táhel 14, která zabezpečují jejich stažení a vytvoření těsnicího účinku.
Příklad 2
Zařízení k provádění vertikální a horizontální přepravy velmi těžkých těles podle obr. 2, je tvořeno plavidlem 1, které je umístěno ve vodonepropustném bariérovém kanálu 2, jímž je velká nádoba. Ve spodní části vodonepropustného bariérového kanálu 2 je vytvořen bariérový výkopový kanál 21. Vodonepropustný bariérový kanál 2 a bariérový výkopový kanál 21 jsou napl
-2CZ 29692 UI něny kapalinou 3, jíž je voda. Spodní část plavidla 1 je tvořena jedním velmi těžkým tělesem TL Na bočních stranách velmi těžkého tělesa 11 jsou vytvořeny čtyři boční tělesové otvory 111. V bočních tělesových otvorech 111 jsou rozebíratelně připevněny tělesové konzoly 112. Horní část plavidla 1 je tvořena jedním nadstavbovým dutým tělesem 12 s dutinou 121, jejíž půdorys je shodný s půdorysem velmi těžkého tělesa U. Na venkovních bočních stranách nadstavbového dutého tělesa 12 jsou vytvořeny čtyři boční nadstavbové otvory 123. V bočních nadstavbových otvorech 123 jsou rozebíratelně připevněny nadstavbové konzoly 124. Ke spodní vnitřní části nadstavbového dutého tělesa 12 je nerozebíratelně připevněna jedna nadstavbová vnitřněobvodová přítlačná lišta 122 s těsněním 125. Na horní části velmi těžkého tělesa 11 je přes těsnění 125 uložena spodní část nadstavbové vnitřněobvodové přítlačné lišty 122. Na horní boční části velmi těžkého tělesa 11 je dále nasunuta spodní vnitřní část nadstavbového dutého tělesa 12. Horní část nadstavbového dutého tělesa 12 je nad hladinou kapaliny 3. Tělesové konzoly 112 jsou spojeny s nadstavbovými konzolemi 124 prostřednictvím táhel 14, která zabezpečují jejich stažení a vytvoření těsnicího účinku.
Příklad 3
Zařízení k provádění vertikální a horizontální přepravy velmi těžkých těles podle obr. 3 je tvořeno plavidlem 1, které je umístěno ve vodonepropustném bariérovém kanálu 2, jímž je velká nádoba. Ve spodní části vodonepropustného bariérového kanálu 2 je vytvořen bariérový výkopový kanál 21. Vodonepropustný bariérový kanál 2 a bariérový výkopový kanál 21 jsou naplněny kapalinou 3, jíž je voda. Spodní část plavidla 1 je tvořena jedním velmi těžkým tělesem 11. Na bočních stranách velmi těžkého tělesa 11 jsou vytvořeny čtyři boční tělesové otvory 111. V bočních tělesových otvorech 111 jsou rozebíratelně připevněny tělesové konzoly 112. Horní část plavidla 1 je tvořena jedním nadstavbovým dutým tělesem 12 s dutinou 121. jejíž půdorys je shodný s půdorysem velmi těžkého tělesa 11. K vnitřní části nadstavbového dutého tělesa 12 jsou připevněny nadstavbové dutinové výztuhy 18, k zachycování velkých vnějších bočních tlaků kapaliny 3. Na vnějších bočních stranách nadstavbového dutého tělesa 12 jsou vytvořeny čtyři boční nadstavbové otvory 123. V bočních nadstavbových otvorech 123 jsou rozebíratelně připevněny nadstavbové konzoly 124. Ke spodní vnitřní části nadstavbového dutého tělesa 12 je nerozebíratelně připevněna jedna nadstavbová vnitřněobvodová přítlačná lišta 122 s těsněním 125. Ke spodní vnitřní části nadstavbového dutého tělesa 12 je nerozebíratelně připevněna jedna nadstavbová vnitřněobvodová přítlačná lišta 122 s těsněním 125. Na horní boční části velmi těžkého tělesa 11 je dále nasunuta spodní vnitřní část nadstavbového dutého tělesa 12. Horní část nadstavbového dutého tělesa 12 je nad hladinou kapaliny 3. Tělesové konzoly 112 jsou spojeny s nadstavbovými konzolemi 124 prostřednictvím táhel 14, která zabezpečují jejich stažení a vytvoření těsnicího účinku.
Příklad 4
Zařízení k provádění vertikální a horizontální přepravy velmi těžkých těles podle obr. 4 je tvořeno plavidlem 1, které je umístěno ve vodonepropustném bariérovém kanálu 2, jímž je přírodní mořské a říční koryto. Vodonepropustný bariérový kanál 2 je naplněn kapalinou 3. Spodní část plavidla 1 je tvořena jedním velmi těžkým tělesem 11. Na bočních stranách velmi těžkého tělesa 11 je vytvořeno osm bočních tělesových otvorů 111. V bočních tělesových otvorech 111 jsou rozebíratelně připevněny tělesové konzoly 112. Horní část plavidla 1 je tvořena jedním nadstavbovým dutým tělesem 12 s dutinou 121, jímž je dutá šikmá bombírovaná trubice s různými symetrickými bočními stěnami. V dutině 121 je natečena kapalina 3. Na horní část nadstavbového dutého tělesa 12 je hermeticky rozebíratelně připevněno nadstavbové víko 13. Na vnějších bočních stranách nadstavbového dutého tělesa 12 je vytvořeno osm bočních nadstavbových otvorů 123. V bočních nadstavbových otvorech 123 jsou rozebíratelně připevněny nadstavbové konzoly 124. Na spodní vnitřní část nadstavbového dutého tělesa 12 je nerozebíratelně připevněna jedna nadstavbová vnitřněobvodová přítlačná lišta 122 s těsněním 125. Na horní část velmi těžkého tělesa 11 je přes těsném 125 uložena spodní část nadstavbové vnitřněobvodové přítlačné lišty 122. Na vrchní boční část velmi těžkého tělesa 11 je dále nasunuta spodní vnitřní část nadstavbového dutého tělesa 12. Tělesové konzoly 112 jsou spojeny s nadstavbovými konzolemi 124 prostřednictvím táhel 14, která zabezpečují jejich stažení a vytvoření těsnicího účinku. Na spodní
-3CZ 29692 UI část nadstavbového dutého tělesa 12 je připevněno jedno čerpadlo 16, které zabezpečuje odstranění kapaliny 3 z dutiny 121 nadstavbového dutého tělesa 12. Na homí část nadstavbového víka 13 je připevněn kompresor 17, který zabezpečuje přívod stlačeného vzduchu do dutiny 121.
Příklad 5
Zařízení k provádění vertikální a horizontální přepravy velmi těžkých těles podle obr. 5 je tvořeno plavidlem 1, které je umístěno ve vodonepropustném bariérovém kanálu 2, jímž je přírodní mořské a říční koryto. Ve spodní části vodonepropustného bariérového kanálu 2 je vytvořen bariérový výkopový kanál 21. Vodonepropustný bariérový kanál 2 a bariérový výkopový kanál 21 jsou naplněny kapalinou 3, jíž je voda. Spodní část plavidla 1 je tvořena jedním velmi těžkým tělesem U. Na bočních stranách velmi těžkého tělesa 11 je vytvořeno osm bočních tělesových otvorů Hl· V bočních tělesových otvorech Hi jsou rozebíratelně připevněny tělesové konzoly 112. Horná část plavidla 1 je tvořena jedním nadstavbovým dutým tělesem 12 s dutinou 121. jímž je dutá šikmá bombírovaná trubice s různými symetrickými bočními stěnami. V dutině 121 je natečena kapalina 3. Na homí část nadstavbového dutého tělesa 12 je hermeticky rozebíratelně připevněno nadstavbové víko 13. Na vnějších bočních stranách nadstavbového dutého tělesa 12 je vytvořeno osm bočních nadstavbových otvorů 123. V bočních nadstavbových otvorech 123 jsou rozebíratelně připevněny nadstavbové konzoly 124. Ke spodní vnitřní části nadstavbového dutého tělesa 12 je nerozebíratelně připevněna jedna nadstavbová vnitřněobvodová přítlačná lišta 122 s těsněním 125. Na homí část velmi těžkého tělesa 11 je přes těsnění 125 uložena spodní část nadstavbové vnitměobvodové přítlačné lišty 122. Na homí boční část velmi těžkého tělesa 11 je dále nasunuta spodní vnitřní část nadstavbového dutého tělesa 12. Tělesové konzoly 112 jsou spojeny s nadstavbovými konzolemi 124 prostřednictvím táhel 14, která zabezpečují jejich stažení a vytvoření těsnicího účinku. Na spodní část nadstavbového dutého tělesa 12 je připevněno jedno čerpadlo 16. které zabezpečuje odstranění kapaliny 3 z dutiny 121 nadstavbového dutého tělesa 12· Na homí část nadstavbového víka 13 je připevněn kompresor 17, který zabezpečuje přívod stlačeného vzduchu do dutiny 121.
Příklad 6
Zařízení k provádění vertikální a horizontální přepravy velmi těžkých těles, podle obr. 6 je tvořeno plavidlem 1 s jedním velmi těžkým tělesem 11, které je umístěno ve vodonepropustném bariérovém kanálu 2 s bariérovým výkopovým kanálem 21· Velmi těžké těleso lije přes těsnění 125 rozebíratelně uloženo v nadstavbovém dutém tělesu 12. kterým je vodotěsně uzavřený pásový článkový přesouvač. Na boční části nadstavbového dutého tělesa 12 podle obr. 7, je vytvořen přesahový lem 126, který zabezpečuje jeho stabilitu. Těsnění 125 umožňuje vertikální posuv velmi těžkého tělesa H· V přední vnitřní části nadstavbového dutého tělesa 12 a v zadní vnitřní části nadstavbového dutého tělesa 12 podle obr. 6, jsou otočně připevněny dva nadstavbové válce 19, které zabezpečují horizontální posouvání plavidla 1 s velmi těžkým tělesem H· K nadstavbovému dutému tělesu 12 je rozebíratelně připevněno čerpadlo 16, které zabezpečuje naplnění kapaliny 3 do dutiny 121 nadstavbového dutého tělesa 12 a tím zdvih velmi těžkého tělesa 11.
Průmyslová využitelnost
Zařízení k provádění vertikální a horizontální přepravy velmi těžkých těles podle tohoto technického řešení je možné využít v mnohých odvětvích průmyslu a vědy, například ve stavebnictví, ve vodní dopravě, v pozemní dopravě a při vysvětlování případů přepravy velmi těžkých těles v rámci archeologického bádání. Konkrétní využití je nejen při vertikálním zdvíhání velmi těžkých těles pomocí kapaliny z povrchu země, z mořského, či říčního dna, ale i při jejich horizontálním přesouvám za pomoci kapaliny nad povrchem země, nad mořským či říčním dnem. Při tomto horizontálním přesouvání jsou tato tělesa už před tím vertikálně zvednuta touto kapalinou. Při této vertikální a horizontální přepravě jsou možné i všechny kombinace zařízení a způsobů pozemní, mořské i říční přepravy. Velkou výhodou využití některých zařízení i technických řešení je, že pod velmi těžké těleso není třeba nic vkládat, ani nic zpod něho vyjímat, taktéž není potřebné k jeho přepravě využít dno lodi, na které by jinak bylo velmi těžké těleso přepravováno. Do potřebného prostoru je třeba pouze napustit nebo vypustit kapalinu, která jako zdvihač je zcela a bez námahy odstranitelná, tedy se vypustí a její případný zbytek se
-4CZ 29692 UI vypaří. Při přepravě velmi těžkých těles z řeky či moře je nejprve přesuneme do předem připraveného dostatečně hlubokého pevninového kanálu, který, pokud neumožňuje zdvih velmi těžkých těles do potřebné výšky pevniny, je nutné na pevnině vytvořit další dostatečně vysoký nový vodonepropustný bariérový kanál, který je umožní dostat nad požadované místo. Velmi těžká tělesa jsou na potřebné místo přepravena tak, jakoby tam byla dopravena obřím jeřábem.

Claims (6)

  1. NÁROKY NA OCHRANU
    1. Září zem k provádění vertikální a horizontální přepravy velmi těžkých těles, vyznačující se tím, že ve vodonepropustném bariérovém kanálu (2) s kapalinou (3) je uloženo plavidlo (1) tvořené velmi těžkým tělesem (11), které je prostřednictvím nadstavbové vnitřněobvodové přítlačné lišty (122) a/nebo těsnění (125) rozebíratelně připevněno k nadstavbovému dutému tělesu (12) s dutinou (121).
  2. 2. Zařízení k provádění vertikální a horizontální přepravy velmi těžkých těles podle nároku 1, vyznačující se tím, že na bočních stranách velmi těžkého tělesa (11) je vytvořen alespoň jeden boční tělesový otvor (111) s nejméně jednou tělesovou konzolou (112), která je přes táhlo (14) připevněna k nejméně jedné nadstavbové konzole (124), jež je připevněna v nejméně jednom nadstavbovém otvoru (123) nadstavbového dutého tělesa (12).
  3. 3. Zařízení k provádění vertikální a horizontální přepravy velmi těžkých těles podle nároků 1 a2, vyznačující se tím, že na vnitřní části nadstavbového dutého tělesa (12) je připevněna nejméně jedna nadstavbová dutinová výztuha (18).
  4. 4. Zařízení k provádění vertikální a horizontální přepravy velmi těžkých těles podle nároků 1 a 2, vyznačující se tím, že na vrchní části nadstavbového dutého tělesa (12) je hermeticky rozebíratelně připevněno nadstavbové víko (13), na kterém je připevněn kompresor (17) a/nebo na boční části nadstavbového dutého tělesa (12) je připevněno čerpadlo (16).
  5. 5. Zařízení k provádění vertikální a horizontální přepravy velmi těžkých těles podle nároku 1, vyznačující se tím, že na boční části nadstavbového dutého tělesa (12) je vytvořen přesahový lem (126) a v přední vnitřní části nadstavbového dutého tělesa (12) a v zadní vnitřní časti nadstavbového dutého tělesa (12) jsou otočně upevněny dva nadstavbové válce (19).
  6. 6. Zařízení k provádění vertikální a horizontální přepravy velmi těžkých těles podle nároků 1 až5, vyznačující se tím, že ve vodonepropustném bariérovém kanálu (2) je vytvořen bariérový výkopový kanál (21).
CZ2016-32499U 2015-09-21 2016-06-22 Zařízení k provádění vertikální a horizontální přepravy velmi těžkých těles CZ29692U1 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
SK1612015 2015-09-21

Publications (1)

Publication Number Publication Date
CZ29692U1 true CZ29692U1 (cs) 2016-08-08

Family

ID=56885587

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ2016-32499U CZ29692U1 (cs) 2015-09-21 2016-06-22 Zařízení k provádění vertikální a horizontální přepravy velmi těžkých těles

Country Status (2)

Country Link
CZ (1) CZ29692U1 (cs)
DE (1) DE202016104517U1 (cs)

Family Cites Families (2)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
EP1963172B1 (de) 2005-12-24 2014-04-30 Ulrich Malchow Schwimmende vorrichtung zum transport und umschlag von containern
DE102011016926A1 (de) 2011-04-13 2012-10-18 Hans Balzer Verfahren zur Herstellung einer im Boden versenkt angeordneten Hebeeinrichtung, und Verwendung einer solchen

Also Published As

Publication number Publication date
DE202016104517U1 (de) 2016-08-29

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CN101259905A (zh) 载荷水包及其用途
WO2017159692A1 (ja) 真空圧密浚渫工法とタワー式気密載荷函体及び専用作業船
KR20210116558A (ko) 석션 앵커들과 그 제조 방법들
KR100770737B1 (ko) 육상건조선박의 수평이송 진수방법
CN203889436U (zh) 一种垃圾中转站压缩装置
CN103669920B (zh) 生产出运大型预制构件的深浅坞组合体及流水线作业方法
DE102011111510A1 (de) Umschlagvorrichtung zum Umschlagen von Schüttgut
CZ29692U1 (cs) Zařízení k provádění vertikální a horizontální přepravy velmi těžkých těles
CN105016258A (zh) 手扶式组合叉臂搬运车
RU186415U1 (ru) Придонное добычное устройство для сбора железомарганцевых конкреций со дна морей
CN113650966A (zh) 一种沥水吨袋及工程泥浆泥水分离转运方法和装置
DE2316763A1 (de) Anlage zum raeumen von baggergut
SK1612015U1 (sk) Zariadenie na vykonávanie vertikálnej a horizontálnej prepravy veľmi ťažkých telies a spôsob vertikálnej a horizontálnej prepravy
CN104085781A (zh) 装运土方装置
WO2015185943A1 (en) Bulk material handling system and container therefor
KR20130097342A (ko) 보강토 블럭 운반장치
CN202529715U (zh) 自动翻转卸土装置
DE69624315T2 (de) Verfahren zum Entfernen einer Flüssigkeit aus einer Mischung
Schneider et al. Combining monolithic and repacked soil tanks for lysimeters from high water table sites
JP3308958B2 (ja) 埋立用構造物の構築工法および型枠台船
US715768A (en) Method of constructing and laying subaqueous tunnels.
CN105016252A (zh) 组合叉臂搬运车
CN204452842U (zh) 一种新型混凝土运输浇筑船
RU163189U1 (ru) Устройство для добычи сапропеля
CN215026261U (zh) 一种矿井井下水仓淤积物清理装置

Legal Events

Date Code Title Description
FG1K Utility model registered

Effective date: 20160808

ND1K First or second extension of term of utility model

Effective date: 20200415

MH1K Utility model surrendered

Effective date: 20220331