CZ285765B6 - Způsob a zařízení pro automatické předání řízení z vnitřního procesoru do vnějšího počítače - Google Patents

Způsob a zařízení pro automatické předání řízení z vnitřního procesoru do vnějšího počítače Download PDF

Info

Publication number
CZ285765B6
CZ285765B6 CZ95995A CZ99595A CZ285765B6 CZ 285765 B6 CZ285765 B6 CZ 285765B6 CZ 95995 A CZ95995 A CZ 95995A CZ 99595 A CZ99595 A CZ 99595A CZ 285765 B6 CZ285765 B6 CZ 285765B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
external computer
portable radio
internal processor
radio communication
control
Prior art date
Application number
CZ95995A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ99595A3 (en
Inventor
Douglas M. Stricklin
William R. Vandyke
Tony Y. Maroun
Gregory L. Cannon
Original Assignee
Motorola, Inc.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Motorola, Inc. filed Critical Motorola, Inc.
Publication of CZ99595A3 publication Critical patent/CZ99595A3/cs
Publication of CZ285765B6 publication Critical patent/CZ285765B6/cs

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H04ELECTRIC COMMUNICATION TECHNIQUE
    • H04BTRANSMISSION
    • H04B1/00Details of transmission systems, not covered by a single one of groups H04B3/00 - H04B13/00; Details of transmission systems not characterised by the medium used for transmission
    • H04B1/06Receivers
    • H04B1/16Circuits
    • GPHYSICS
    • G08SIGNALLING
    • G08BSIGNALLING OR CALLING SYSTEMS; ORDER TELEGRAPHS; ALARM SYSTEMS
    • G08B5/00Visible signalling systems, e.g. personal calling systems, remote indication of seats occupied
    • G08B5/22Visible signalling systems, e.g. personal calling systems, remote indication of seats occupied using electric transmission; using electromagnetic transmission
    • G08B5/222Personal calling arrangements or devices, i.e. paging systems
    • G08B5/223Personal calling arrangements or devices, i.e. paging systems using wireless transmission
    • G08B5/224Paging receivers with visible signalling details
    • G08B5/229Paging receivers with visible signalling details with other provisions not elsewhere provided for

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Computer Networks & Wireless Communication (AREA)
  • Physics & Mathematics (AREA)
  • Signal Processing (AREA)
  • Electromagnetism (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Mobile Radio Communication Systems (AREA)
  • Transceivers (AREA)
  • Circuits Of Receivers In General (AREA)
  • Exchange Systems With Centralized Control (AREA)
  • Calculators And Similar Devices (AREA)

Abstract

Způsob a zařízení pro automatické předání řízení přenosného radiokomunikačního zařízení (101), majícího vnitřní procesor (108) a první datový port (118) sestávající z předání (412, 414) řízení z vnitřního procesoru (108) vnějšímu počítači (103), který má druhý datový port (128). V přenosném radiokomunikačním zařízení (101) vnitřní procesor (108) detekuje (406) signál na prvním datovém portu (118), kde tento signál indikuje, že je vnější počítač (103) připojen přes první a druhý datový port (118, 128) k přenosnému radiokomunikačnímu zařízení (101). V odezvě na to vnitřní procesor (108) předává (412, 414) řízení přenosného radiokomunikačního zařízení (101) z vnitřního procesoru (108) vnějšímu počítači (103).ŕ

Description

Oblast techniky
Vynález se týká všeobecně přenosných radiokomunikačních zařízení, zejména způsobu automatického předání řízení přenosného radiokomunikačního zařízení napájeného baterií z vnitřního procesoru do vnějšího počítače a přenosného radiokomunikačního zařízení pro realizaci takového předání řízení.
Dosavadní stav techniky
Přenosná radiokomunikační zařízení mající datové porty pro spojení s vnějšími počítači jsou v současné době ze stavu techniky dobře známá. Jedním příkladem je NewsStream Advanced Information Receiver, vyráběný firmou Motorola, lne. V Schaumburgu, IL. Některé malé přenosné počítače, tzv. laptopy, jsou nyní konstruovány se standardním spojovacím rozhraním pro spojení sjinými zařízeními, například s rozhraním Personál Computer Memory Card Intemational Association (PCMCIA).
Nevýhodou této nové technologie je, že se tato technologie vyvíjí rychle, což způsobuje rychlé zastarávání přenosných radiokomunikačních zařízení navržených s neměnným souborem vlastností. Krátce poté, co je přenosné radiokomunikační zařízení vyrobeno, jsou obvykle vyvinuty další žádoucí vlastnosti a varianty. Naneštěstí, běžně neexistuje v této oblasti žádný způsob jak přidat tyto nové vlastnosti a varianty do přenosného radiokomunikačního zařízení, které je v provozu, jinak, než fyzickým nahrazením softwarových paměťových prvků paměťovými prvky obsahujícími zdokonalený software. Tento způsob je poměrně nákladný z hlediska materiálu a práce.
Dalším problémem je, že když jsou vyvinuty nové vlastnosti a zákaznický software pro danou aplikaci, velikost software může překročit limit, který je praktický pro přenosné radiokomunikační zařízení, v němž se klade důraz na životnost baterie.
Tedy to, co je zapotřebí, je způsob přidání nových vlastností a možností volby do přenosného radiokomunikačního zařízení bez nutnosti fyzické náhrady softwarových paměťových prvků. Je tedy potřebný způsob přidání nových vlastností a zákaznického software, které nebudou vážně snižovat životnost baterie přenosného radiokomunikačního zařízení.
Podstata vynálezu
Výše uvedené nedostatky odstraňuje způsob automatického předání řízení přenosného radiokomunikačního zařízení napájeného baterií z vnitřního procesoru do vnějšího počítače a přenosné radiokomunikační zařízení kjeho provádění. Při realizaci způsobu je signál detekován na prvním datovém rozhraní, čímž se indikuje připojení vnějšího počítače k přenosnému radiokomunikačnímu zařízení přes první a druhé datové rozhraní. Podstatou způsobu podle předkládaného vynálezu je, že se vnějšímu počítači vysílá signál obsahující žádost o předání řízení z vnitřního procesoru vnějšímu počítači v závislosti na detekci výše uvedeného spojení. Poté se přijme odezva z vnějšího počítače obsahující seznam funkčních prvků, pro jejichž řízení je vnější počítač naprogramován. Dále se předá řízení těchto funkčních prvků uvedených na seznamu z vnitřního procesoru vnějšímu počítači a převezme se řízení těchto funkčních prvků ze seznamu vnějším počítačem.
- 1 CZ 285765 B6
Převedení řízení funkčních prvků uvedených na seznamu z vnitřního procesoru vnějšímu počítači v jednom provedení způsobu zahrnuje převedení generování všech řídicích signálů pro funkční prvky přenosného radiokomunikačního zařízení uvedené na seznamu z vnitřního procesoru vnějšímu počítači.
Jinou možností je, že převedení řízení funkčních prvků uvedených na seznamu z vnitřního procesoru vnějšímu počítači zahrnuje převedení generování některých řídicích signálů pro funkční prvky přenosného radiokomunikačního zařízení uvedené na seznamu z vnitřního procesoru vnějšímu počítači.
Další alternativa spočívá vtom, že převedení řízení funkčních prvků uvedených na seznamu z vnitřního procesoru vnějšímu počítači zahrnuje převedení generování řídicích signálů použitých pro dekódování zpráv v přenosném radiokomunikačním zařízení z vnitřního procesoru vnějšímu počítači. V tomto případě pak je generování řídicích signálů pro dekódování zpráv v přenosném radiokomunikačním zařízení pro vybrané zprávy převedeno z vnitřního procesoru vnějšímu počítači. Stanovení vybraných zpráv se zde provede na základě typu zprávy.
Přenosné radiokomunikační zařízení napájené baterií pro provádění uvedeného způsobu je, že toto přenosné radiokomunikační zařízení obsahuje anténu, přijímač připojený ktéto anténě, dekodér adresových informací spojených s tímto přijímačem, mikroprocesor s pamětí typu ROM spojený s přijímačem a s dekodérem, paměť typu ROM mikroprocesoru zahrnující detekční prvek vnějšího počítače, paměť spojenou s mikroprocesorem a datové rozhraní připojené k mikroprocesoru a určené pro připojení k vnějšímu počítači. Podstatou tohoto přenosného radiokomunikačního zařízení je, že paměť typu ROM mikroprocesoru dále obsahuje prvek předání řízení, který obsahuje prvek žádosti o předání a prvek dokončení předání připojený k prvku žádosti o předání. Rozhraní je s výhodou tvořeno standardním rozhraním typu PCMCIA ve formě zásuvné karty.
Výhodou uvedeného způsobu a přenosného radiokomunikačního zařízení pro jeho provádění je, že je umožněno doplnění nových vlastností a variant do tohoto přenosného radiového zařízení bez nutnosti fyzické náhrady softwarových paměťových prvků tohoto zařízení, což podstatně snižuje jak materiálové, tak pracovní náklady. Současně zde nedochází ke snižování životnosti baterie přenosného radiokomunikačního zařízení, neboť veškerý software je provozován mimo toto přenosné radiokomunikační zařízení.
Přehled obrázků na výkresech
Na obr. 1 je uvedeno elektrické blokové schéma výhodného provedení přijímače selektivního volání, připojeného k vnějšímu počítači podle předkládaného vynálezu.
Na obr. 2 je pohled na výhodné provedení přijímače selektivního volání podle vynálezu.
Obr. 3 znázorňuje pohled shora na přijímač selektivního volání připojený k vnějšímu počítači podle výhodného provedení vynálezu.
Na obr. 4 je vývojový diagram operace předávání řízení z vnitřního procesoru přijímače selektivního volání vnějšímu počítači v souladu s výhodným provedením vynálezu.
Příklady provedení vynálezu
Na obr. 1 je uvedeno elektrické blokové^schéma přijímače 101 selektivního volání připojeného k vnějšímu počítači 103 podle výhodného provedení vynálezu a obsahujícího anténu 102 pro
-2CZ 285765 B6 zachycování vysokofrekvenčních signálů. Anténa 102 je připojena k přijímači 104 pro příjem a demodulaci zachycených vysokofrekvenčních signálů. Dekodér 106 pro dekódování demodulovaných adresových informací je připojen k přijímači 104. Mikroprocesor 108 pro zpracování demodulované informace za účelem obnovení zpráv, například typu 68HCO5C8 nebo Cil, vyráběný firmou Motorola, lne. Schaumburg, IL, je také připojen k přijímači 104. Mikroprocesor 108 je propojen s pamětí 110 typu RAM pro ukládání obnovených zpráv a řídí jejich ukládání a zpětné vyvolání. K mikroprocesoru 108 je též připojen generátor volacího signálu 112 pro zajištění slyšitelného nebo dotykového volacího signálu uživateli, že má mikroprocesor 108 připravenu zprávu pro předání.
Výstupní zařízení 114 je tvořeno kontrolním displejem nebo reproduktorem nebo oběma a je také řízeno mikroprocesorem 108. Řídicí sekce 116 sestává zřídících prvků přístupných uživateli, které uživateli dovolují ovládat mikroprocesor 108 tak, aby prováděl činnosti přijímače selektivního volání, které jsou dobře známé odborníkovi a typicky obsahuje řídicí spínače, jako je například tlačítko vypnuto/zapnuto, řízení funkcí a podobně.
Mikroprocesor 108 je připojen k paměti 121 typu ROM a datovému rozhraní 118 a je určen pro řízení a komunikaci s pamětí 121 typu ROM a tímto datovým rozhraním 118, podle vynálezu. Paměť 121 typu ROM obsahuje dva speciální prvky podle vynálezu. Detekční prvek 140 vnějšího počítače obsahující mikroprogramové vybavení, tzv. firmware, pro detekci přítomnosti vnějšího počítače v odezvě na signál přijatý datovým rozhraním 118. Prvek 142 předání řízení, který zahrnuje prvek 144 žádosti o předání, obsahující firmware pro vyžádání předání řízení přijímače selektivního volání vnějšímu počítači. Tento prvek 142 předání řízení také obsahuje prvek 146 dokončení předání, který sestává z firmware pro přenos řízení funkčních prvků do vnějšího počítače 103, které jsou na seznamu v odezvě z vnějšího počítače 103.
Datové rozhraní 118 je konstruováno a řízeno způsobem, který vyhovuje dobře známému standardnímu rozhraní PCMCIA. Datové rozhraní 118 je spojeno s vnějším počítačem 103 pomocí PCMCIA sběrnice 119. Ze stavu techniky je všeobecně známé, že rovněž tak dobře mohou být použity i jiné typy paralelních rozhraní.
Vnější počítač 103, například HP95LX počítač vyráběný firmou Hawlett Packard, lne. V Palo Alto, CA, obsahuje datové rozhraní 128, rovněž typu PCMCIA, spojené s mikroprocesorem 120 pro komunikaci s PCMCIA sběrnicí 119. Mikroprocesor 120 je spojen s displejem 122, obvykle typu LCD, a s klávesnicí 124 pro spojení s uživatelem. Paměť 126 typu ROM je připojena a řízena mikroprocesorem 120 pro ukládání softwarových instrukcí a dalších předem naprogramovaných informací užívaných vnějším počítačem 103. Paměť 130 typu RAM je také připojena k mikroprocesoru 120 a je určena pro ukládání softwarových programů a dalších hodnot přijatých z mikroprocesoru 120. Paměť 130 typu RAM je naprogramována přenosem řídicího software 132, sestávajícím z identifikátorů 134 funkčních prvků, identifikujících funkční prvky, například dekódování adresy nebo zpracování zprávy, které je software 132 předání řízení schopen vykonat.
Podle obr. 2, pohled na přijímač 101 selektivního volání podle výhodného provedení vynálezu zobrazuje konektor obsahující PCMCIA sběrnici 119 pro propojení s vnějším počítačem 103 (obr. 1). Také je zde zobrazeno řídicí tlačítko řídicí sekce 116.
Podle obr. 3, pohled shora na přijímač 101 selektivního volání, připojený k vnějšímu počítači 103 podle výhodného provedení vynálezu, zobrazuje přijímač 101 selektivního volání plně zasunutý do PCMCIA zásuvky 304 vnějšího počítače 103. V této pozici, elektrická vazba vytvořená PCMCIA sběrnicí 119 (obr. 1) dovoluje vnějšímu počítači 103 převzít částečné nebo plné řízení přijímače 101 selektivního volání podle vynálezu.
-3CZ 285765 B6
Obr. 4 zobrazuje vývojový diagram operace předání řízení z vnitřního procesoru přijímače 101 selektivního volání (obr. 1) vnějšímu počítači 103 (obr. 1) v souladu s výhodným provedením vynálezu. Proces začíná tím, že vnější počítač 103 je programován 402 pomocí software slučitelným s předáním řízení podle výhodného provedení vynálezu. Část software zahrnuje identifikátory 134 funkčních prvků (obr. 1), které budou identifikovat mikroprocesoru 108 (obr. 1) z přijímače 101 selektivního volání ty funkční prvky přijímače 101 selektivního volání, které je software schopen vykonávat.
Dále jsou jednotlivá datová rozhraní 118, 128 přijímače 101 selektivního volání (obr. 1) v kroku 404 propojena navzájem s vnějším počítačem 103 (obr. 1). Přijímač 101 selektivního volání detekuje v kroku 406 připojení ze signálu, např. z napěťové úrovně, přivedené na PCMCIA sběrnici 119 (obr. 1) vnějším počítačem 103 a v odezvě řadí do fronty zprávu obsahující žádost o předáni, která má být poslána přes PMCIA sběrnici 119. Mikroprocesor 120 (obr. 1) vnějšího počítače v kroku 408 čeká na zprávu, obsahující žádost o předání, po které mikroprocesor 120 pošle v kroku 410 seznam identifikátorů 134 funkčních prvků, identifikujících funkční prvky řízení, pro jejichž převzetí z přijímače 101 selektivního volání byl vnější počítač 103 naprogramován. Po přijetí zaslaného seznamu v kroku 410 přijímač 101 selektivního volání ukončí v kroku 412 řízení funkčních prvků ze seznamu a vnější počítač 103 převezme v kroku 414 řízení funkčních prvků ze seznamu přes PCMCIA sběrnici 119. Proces končí potom v kroku 416.
Pro případ, kdy jedním z funkčních prvků, který má být přenesen dó vnějšího počítače 103 (obr. 1), je zpracování jistých typů zpráv, například informační služba nebo zprávy elektronické pošty, bude zpracování zpráv buď přeneseno nebo nepřeneseno, což závisí na typu zprávy. Například, dobře fungující varianta by mohla být nastavení přenosu funkčních prvků tak, že individuální osobní zprávy jsou zpracovány mikroprocesorem 108 přijímače 101 selektivního volání, (obr. 1) zatímco obvykle mnohem delší informační služba nebo zprávy elektronické pošty jsou zpracovávány vnějším počítačem 103.
Předkládaný vynález tedy výhodně poskytuje způsob zařízení pro doplnění nových vlastností a variant do přenosného radiokomunikačního zařízení, aniž by bylo nutné nahrazovat fyzicky softwarové paměťové prvky tohoto zařízení. Tato možnost snižuje náklady jak materiálové tak pracovní pro provozní zlepšení software. Je tedy vytvořen způsob, jak doplnit nové vlastnosti a zákaznický software, které nebudou vážně snižovat životnost baterie přenosného radiokomunikačního zařízení. Je to proto, že uváděný vynález dovoluje, aby všechen software, vyžadující buď velké množství paměti nebo paměť s vysokou rychlostí, byl provozován mimo přenosné radiokomunikační řízení, čímž se výhodně odstraní položky spojené s velkou spotřebou a tím se šetří baterie přenosného radiokomunikačního zařízení.
Průmyslová využitelnost
Uvedený způsob automatického předání řízení přenosného radiokomunikačního zařízení napájeného baterií z vnitřního procesoru do vnějšího počítače a přenosné radiokomunikační zařízení kjeho provádění podle předkládaného vynálezu je využitelný pro všechna přenosná zařízení vybavená datovými porty pro spojení s vnějšími počítači.

Claims (8)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Způsob pro automatické předání řízení přenosného radiokomunikačního zařízení napájeného baterií z vnitřního procesoru do vnějšího počítače, kde signál je detekován na prvním datovém rozhraní, čímž se indikuje připojení vnějšího počítače k přenosnému radiokomunikačnímu zařízení přes první a druhé datové rozhraní, vyznačující se tím, že se vnějšímu počítači vysílá signál obsahující žádost o předání řízení z vnitřního procesoru vnějšímu počítači v závislosti na detekci výše uvedeného spojení, přijme se odezva z vnějšího počítače obsahující seznam funkčních prvků, pro jejichž řízení je vnější počítač naprogramován, předá se řízení těchto funkčních prvků uvedených na seznamu z vnitřního procesoru vnějšímu počítači a převezme se řízení těchto funkčních prvků ze seznamu vnějším počítačem.
  2. 2. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že převedení řízení funkčních prvků uvedených na seznamu z vnitřního procesoru vnějšímu počítači zahrnuje převedení generování všech řídicích signálů pro funkční prvky přenosného radiokomunikačního zařízení uvedené na seznamu z vnitřního procesoru vnějšímu počítači.
  3. 3. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že převedehí řízení funkčních prvků uvedených na seznamu z vnitřního procesoru vnějšímu počítači zahrnuje převedení generování některých řídicích signálů pro funkční prvky přenosného radiokomunikačního zařízení uvedené na seznamu z vnitřního procesoru vnějšímu počítači.
  4. 4. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že převedení řízení funkčních prvků uvedených na seznamu z vnitřního procesoru vnějšímu počítači zahrnuje převedení generování řídicích signálů použitých pro dekódování zpráv v přenosném radiokomunikačním zařízení z vnitřního procesoru vnějšímu počítači.
  5. 5. Způsob podle nároku 4, vyznačující se tím, že generování řídicích signálů pro dekódování zpráv v přenosném radiokomunikačním zařízení je pro vybrané zprávy převedeno z vnitřního procesoru vnějšímu počítači.
  6. 6. Způsob podle nároku 5, vyznačující se tím, že stanovení vybraných zpráv se provede na základě typu zprávy.
  7. 7. Přenosné radiokomunikační zařízení napájené baterií pro provádění způsobu podle nároku 1 až 6, kde toto přenosné radiokomunikační zařízení obsahuje anténu (102), přijímač (104) připojený ktéto anténě (102), dekodér (106) adresových informací spojený s tímto přijímačem (104), mikroprocesor (108) s pamětí (121) typu ROM spojený s přijímačem (104) a s dekodérem (106), paměť (121) typu ROM mikroprocesoru (108), zahrnující detekční prvek (140) vnějšího počítače, paměť (110) spojenou s mikroprocesorem (108), datové rozhraní (118) připojené k mikroprocesoru (108) a určené pro připojení k vnějšímu počítači (103), vyznačující se tím, že paměť (121) typu ROM mikroprocesoru (107) dále obsahuje prvek (142) předání řízení, který obsahuje prvek (144) žádosti o předání a prvek (146) dokončení předání připojený k prvku (144) žádosti o předání.
  8. 8. Přenosné radiokomunikační zařízení podle nároku 7, vyznačující se tím, že datové rozhraní (118) je tvořeno standardním rozhraním typu PCMCIA ve formě zásuvné karty.
CZ95995A 1992-10-19 1993-09-27 Způsob a zařízení pro automatické předání řízení z vnitřního procesoru do vnějšího počítače CZ285765B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
US96275492A 1992-10-19 1992-10-19

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ99595A3 CZ99595A3 (en) 1995-11-15
CZ285765B6 true CZ285765B6 (cs) 1999-11-17

Family

ID=25506308

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ95995A CZ285765B6 (cs) 1992-10-19 1993-09-27 Způsob a zařízení pro automatické předání řízení z vnitřního procesoru do vnějšího počítače

Country Status (17)

Country Link
US (1) US5444869A (cs)
EP (1) EP0671081A4 (cs)
JP (1) JP3018499B2 (cs)
KR (1) KR0166658B1 (cs)
CN (1) CN1030876C (cs)
AU (1) AU671678B2 (cs)
BR (1) BR9307267A (cs)
CA (1) CA2147250C (cs)
CZ (1) CZ285765B6 (cs)
FI (1) FI951849A (cs)
HU (1) HUT71359A (cs)
MX (1) MX9306312A (cs)
PL (1) PL173554B1 (cs)
RU (1) RU2154902C2 (cs)
SK (1) SK51395A3 (cs)
TW (1) TW237585B (cs)
WO (1) WO1994009569A1 (cs)

Families Citing this family (31)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
FR2725103B1 (fr) * 1994-09-23 1996-12-27 Alcatel Mobile Comm France Economie d'energie dans un systeme incluant un radiotelephone portatif connecte a un dispositif peripherique
US5799036A (en) * 1995-06-29 1998-08-25 Staples; Leven E. Computer system which provides analog audio communication between a PC card and the computer's sound system
US5752082A (en) * 1995-06-29 1998-05-12 Data Race System for multiplexing pins of a PC card socket and PC card bus adapter for providing audio communication between PC card and computer sound system
US5854595A (en) * 1995-07-20 1998-12-29 Wireless Access Communications apparatus and method with a computer interchangeable integrated circuit card
JPH0993225A (ja) * 1995-09-27 1997-04-04 Kokusai Electric Co Ltd データ受信装置
US5790958A (en) * 1995-10-16 1998-08-04 Mmgt Enterprises, Inc. Radio reception system for general purpose computer
FI111309B (fi) * 1996-01-03 2003-06-30 Nokia Corp Tietoliikenneverkkoon radioteitse liitettävä päätelaite
US7035914B1 (en) 1996-01-26 2006-04-25 Simpleair Holdings, Inc. System and method for transmission of data
US5889816A (en) * 1996-02-02 1999-03-30 Lucent Technologies, Inc. Wireless adapter architecture for mobile computing
GB2310110B (en) * 1996-02-09 2000-05-10 Nokia Mobile Phones Ltd Transferring information
US7088990B1 (en) * 1996-02-26 2006-08-08 Nokia Mobile Phones, Ltd. Communication network terminal supporting a plurality of applications
FI102869B (fi) * 1996-02-26 1999-02-26 Nokia Mobile Phones Ltd Laite, menetelmä ja järjestelmä eri sovelluksiin liittyvien tietojen l ähettämiseksi ja vastaanottamiseksi
US6018232A (en) * 1996-02-27 2000-01-25 Fujitsu Limited Method of operating battery powered computing device with radio transmitter
US6023587A (en) * 1996-05-02 2000-02-08 Texas Instruments Incorporated System for resources under control of docking station when standalone and resources under control of central processing unit of portable computer when docked
US6724833B1 (en) * 1996-06-10 2004-04-20 Infineon Technologies Ag Method and apparatus for communicating information
US5907580A (en) * 1996-06-10 1999-05-25 Morphics Technology, Inc Method and apparatus for communicating information
US6009151A (en) * 1996-08-27 1999-12-28 Data Race, Inc. PC card modem with microphone and speaker connectivity
US6418203B1 (en) 1997-06-06 2002-07-09 Data Race, Inc. System and method for communicating audio information between a computer and a duplex speakerphone modem
US6163274A (en) * 1997-09-04 2000-12-19 Ncr Corporation Remotely updatable PDA
WO1999023762A1 (en) * 1997-11-03 1999-05-14 Harris Corporation Reconfigurable radio system architecture
US6011486A (en) * 1997-12-16 2000-01-04 Intel Corporation Electronic paging device including a computer connection port
JP3048995B2 (ja) * 1998-01-05 2000-06-05 静岡日本電気株式会社 無線選択呼出受信機
US6067583A (en) * 1998-04-14 2000-05-23 Gateway 2000, Inc. Modular, reconfigurable components methods for wireless data transfer between a computer and a communications system
US6286063B1 (en) 1998-06-08 2001-09-04 Sonigistix Corporation Microprocessor-controlled broadcast receiver embedded in an external peripheral with digital communications interface for bi-directional communication with a computer remotely located
US6205495B1 (en) 1998-07-15 2001-03-20 Gateway, Inc. Wireless interface for standard modems
US6397079B1 (en) * 1998-09-16 2002-05-28 Intel Corporation Augmenting the capabilities of transceivers
JP2001005569A (ja) * 1999-06-18 2001-01-12 Matsushita Electric Ind Co Ltd Pcカード一体型無線通信装置
US6963757B1 (en) * 2000-01-25 2005-11-08 Dell Usa, L.P. Wireless communication apparatus
JP3414352B2 (ja) * 2000-02-03 2003-06-09 日本電気株式会社 無線端末、情報処理システムおよび外部処理端末
US7363033B2 (en) * 2002-02-15 2008-04-22 Telefonaktiebolaget Lm Ericsson (Publ) Method of and system for testing equipment during manufacturing
US10840961B1 (en) * 2019-10-23 2020-11-17 Motorola Solutions, Inc. Method and apparatus for managing feature based user input routing in a multi-processor architecture using single user interface control

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US4887311A (en) * 1987-04-17 1989-12-12 General Electric Company Radio with options board
US5163161A (en) * 1989-11-07 1992-11-10 Crum Development Corp. Fast scanning radio receiver with frequency data base management by remote processor
US5043721A (en) * 1989-12-18 1991-08-27 Hewlett-Packard Company Paging accessory for portable information/computing devices

Also Published As

Publication number Publication date
HUT71359A (en) 1995-11-28
CZ99595A3 (en) 1995-11-15
EP0671081A4 (en) 1996-07-24
AU671678B2 (en) 1996-09-05
BR9307267A (pt) 1999-05-25
PL173554B1 (pl) 1998-03-31
CN1086058A (zh) 1994-04-27
CA2147250C (en) 1998-02-24
RU2154902C2 (ru) 2000-08-20
CA2147250A1 (en) 1994-04-28
WO1994009569A1 (en) 1994-04-28
EP0671081A1 (en) 1995-09-13
PL308465A1 (en) 1995-07-24
FI951849A0 (fi) 1995-04-19
JP3018499B2 (ja) 2000-03-13
KR950703816A (ko) 1995-09-20
SK51395A3 (en) 1995-09-13
CN1030876C (zh) 1996-01-31
FI951849A (fi) 1995-04-19
US5444869A (en) 1995-08-22
MX9306312A (es) 1994-04-29
HU9501100D0 (en) 1995-06-28
KR0166658B1 (ko) 1999-02-01
TW237585B (cs) 1995-01-01
JPH08502632A (ja) 1996-03-19
AU5164793A (en) 1994-05-09

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ285765B6 (cs) Způsob a zařízení pro automatické předání řízení z vnitřního procesoru do vnějšího počítače
CN1716894B (zh) 无线lan系统中的省电方法
US7356359B2 (en) Device detection in a mobile communication terminal
US20100169686A1 (en) Near field communication host controller interface
JPH04142642A (ja) 通信機能付き情報処理装置
KR20110055094A (ko) 휴대용 단말기에서 전력 소모를 줄이기 위한 장치 및 방법
EP1579712B1 (en) Command queuing for multimedia storage devices
US20030224768A1 (en) Processor Re-Start Control
US7281246B1 (en) Method for loading user interface software
EP1630644A2 (en) Serial communication control in a wireless communication system
CN102957794A (zh) 快捷键的控制方法及终端
CN102004629A (zh) 一种转发控制方法、装置以及贴片卡
JPH10112738A (ja) 無線データ通信可能なデータ端末装置
US20060104227A1 (en) Data communication methods and systems
JPH1188223A (ja) カード型無線機
JP3076762B2 (ja) 基地局検出回路
JPS615654A (ja) デイジタル回線終端置の初期設定方式
JP2001186067A (ja) 送信アンテナ自動決定方法、及び送信アンテナ自動決定のプログラムを記録した記録媒体
JPS6015766A (ja) 無線装置付きコンピユ−タ
KR100381455B1 (ko) 씨엔에스 및 피디에이용 에프엠 부가방송수신기 및 그운영시스템
JPH11313128A (ja) データ転送方法およびデータ伝送装置
JPH04260234A (ja) 無線選択呼出受信機のメモリ書込装置
JP2000358028A (ja) 回線収集情報転送システム
KR20010057319A (ko) 데이터 압축을 이용한 프로세서간 데이터 송/수신 방법
CA2084441A1 (en) Data terminal battery saver arrangement

Legal Events

Date Code Title Description
IF00 In force as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20000927