CZ285153B6 - Nosný rám se zemědělským sklízecím strojem, zejména s rotačním žacím strojem - Google Patents

Nosný rám se zemědělským sklízecím strojem, zejména s rotačním žacím strojem Download PDF

Info

Publication number
CZ285153B6
CZ285153B6 CZ93639A CZ63993A CZ285153B6 CZ 285153 B6 CZ285153 B6 CZ 285153B6 CZ 93639 A CZ93639 A CZ 93639A CZ 63993 A CZ63993 A CZ 63993A CZ 285153 B6 CZ285153 B6 CZ 285153B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
hinges
base frame
support
mower
frame
Prior art date
Application number
CZ93639A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ63993A3 (en
Inventor
Ingo Ing. Kagerer
Wolfgang Ing. Leposa
Original Assignee
Alois Pöttinger Maschinenfabrik Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Alois Pöttinger Maschinenfabrik Gmbh filed Critical Alois Pöttinger Maschinenfabrik Gmbh
Publication of CZ63993A3 publication Critical patent/CZ63993A3/cs
Publication of CZ285153B6 publication Critical patent/CZ285153B6/cs

Links

Classifications

    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01BSOIL WORKING IN AGRICULTURE OR FORESTRY; PARTS, DETAILS, OR ACCESSORIES OF AGRICULTURAL MACHINES OR IMPLEMENTS, IN GENERAL
    • A01B59/00Devices specially adapted for connection between animals or tractors and agricultural machines or implements
    • A01B59/06Devices specially adapted for connection between animals or tractors and agricultural machines or implements for machines mounted on tractors
    • A01B59/064Devices specially adapted for connection between animals or tractors and agricultural machines or implements for machines mounted on tractors for connection to the front of the tractor
    • AHUMAN NECESSITIES
    • A01AGRICULTURE; FORESTRY; ANIMAL HUSBANDRY; HUNTING; TRAPPING; FISHING
    • A01DHARVESTING; MOWING
    • A01D34/00Mowers; Mowing apparatus of harvesters
    • A01D34/01Mowers; Mowing apparatus of harvesters characterised by features relating to the type of cutting apparatus
    • A01D34/412Mowers; Mowing apparatus of harvesters characterised by features relating to the type of cutting apparatus having rotating cutters
    • A01D34/63Mowers; Mowing apparatus of harvesters characterised by features relating to the type of cutting apparatus having rotating cutters having cutters rotating about a vertical axis
    • A01D34/64Mowers; Mowing apparatus of harvesters characterised by features relating to the type of cutting apparatus having rotating cutters having cutters rotating about a vertical axis mounted on a vehicle, e.g. a tractor, or drawn by an animal or a vehicle
    • A01D34/66Mowers; Mowing apparatus of harvesters characterised by features relating to the type of cutting apparatus having rotating cutters having cutters rotating about a vertical axis mounted on a vehicle, e.g. a tractor, or drawn by an animal or a vehicle with two or more cutters
    • A01D34/661Mounting means
    • A01D34/662Mounting means to the front of the vehicle

Landscapes

  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Environmental Sciences (AREA)
  • Zoology (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Soil Sciences (AREA)
  • Harvester Elements (AREA)
  • Agricultural Machines (AREA)

Abstract

Nosný rám (1) pro žací stroj s adeptérem (21) pro namontování na čelní tříbodový zvedací závěs traktoru, má na nosném rameni (3) zavěšen rám žacího stroje (2) pomocí středového kulového kloubu (4), který je bočními závěsy (7,7') držen vůči nosnému rámu (1) ve své poloze. Boční závěsy (7,7') jsou oboustraně kulovými klouby (5,5') a (6,6') připevněny a opírají se pomocí hřídele (29) s klikovým ramenem (33) o délkově proměnný, seřiditelný zásobník (34) energie, který je jako takový podepřen v přední části (36) nosné konzole (19) nosného rámu (1). Boční závěsy (7,7') doléhají v základní poloze (8) na ramena dorazů (14,14'), která jsou s hřídelem (29) pevně spojena.ŕ

Description

(57) Anotace:
Nosný rám (1) pro připojení k čelnímu tříbodovému hydraulickému zvedacímu závěsu traktoru sestává z nosného ramene (3), na němž je prostřednictvím středového kloubu (4) zavěšen základní rám (2) žacího stroje s možností stranového výkyvu. Nosné rameno (3) je umístěno vzhledem k základnímu rámu (2) středově. Základní rám (2) Je bočně od středového kloubu (4) připevněn přes klouby (5, 5’, 6, 6') bočních závěsů (7, 7’) k nosnému rámu (1). Středový kloub (4) mezi nosným ramenem (3) a základním rámem (2), zadní klouby (5, 5’) bočních závěsů (7, 7’), přivrácené k nosnému rámu (1) a přední klouby (6, 6’) bočních závěsů (7, 7’), přivrácené k základnímu rámu (2) Jsou vytvořeny Jako kulové klouby. Přední klouby (6, 6’) Jsou v pracovní poloze umístěny vzhledem k horizontále výše než zadní klouby (5, 5’). které Jsou uloženy na hřídeli (29), která je spojuje, a na které je neotočně uloženo Jednak klikové rameno (33), jenž Je přes délkově proměnný zásobník (34) energie spojeno s nosným ramenem (3), a jednak dorazy (13, 13’) pro dosednutí bočních závěsů (7, 7’) při jejich pohybu směrem dolů.
Nosný rám zemědělského sklízecího stroje, zejména rotačního žacího stroje
Oblast techniky
Vynález se týká nosného rámu zemědělského sklízecího stroje, zejména rotačního žacího stroje, pro připojení k čelnímu tříbodovému hydraulickému zvedacímu závěsu traktoru, sestávajícího z nosného ramene, na němž je prostřednictvím středového kloubu zavěšen základní rám žacího stroje s možností stranového výkyvu. Nosné rameno je umístěno vzhledem k základnímu rámu středově a základní rám je bočně od středového kloubu připevněn přes klouby bočních závěsů k nosnému rámu.
Dosavadní stav techniky
Známé nosné rámy tohoto druhu se nej častěji používají pro žací stroje, které sledují nerovnosti terénu pokud možno bez setrvačnosti, aby nezanechaly neposečená místa, a aby nezpůsobily poruchy poškozením nebo utržením dmu nebo zaražením žacího stroje do země. Přitom je důležité, aby rámy žacího stroje nevykonávaly pouze pohyby nahoru a dolů, ale aby mohly zaujmout také značně šikmé polohy v příčném směru.
V patentovém spisu DE 33 22 030 je popsán známý nosný rám pro čelní žací stroj s žacími bubny, určený pro namontování na tříbodový zvedací závěs traktoru, u kterého je rám žacího stroje zavěšen na nosném rámu centrálně výkyvné okolo vodorovné osy a je pro omezení výkyvu vybaven oboustranně uspořádanými elementy tvořenými pružinami. Výškové přestavení se uskutečňuje vlivem plovoucího nastavení tříbodového zvedacího závěsu paralelně při vodorovné poloze žacích talířů. Toto uspořádání nemá možnost seřízení nastavení polohy rámu žacího stroje vůči terénu.
V patentovém spisu DE 67 50 238 je popsán čelní nosný rám pro rotační žací stroj se žacími bubny, upevněný na traktoru. Rám žacího stroje může rovněž kývat okolo centrálně uspořádané vodorovné osy. Tento žací stroj má navíc rám ve tvaru příčného nosníku, který je přestavitelný okolo vodorovné osy a je přiklouben ke dvěma čelním nakládacím kyvným pákám. Vložený rám je seřiditelný do vzpřímené polohy, ve které doléhají žací talíře na terén, pomocí dvou seřizovačích vřeten, která jsou přikloubena mezi vložený rám a čelní nakládací kyvné páky.
Nevýhodou tohoto uspořádání je to, že nemá tříbodový zvedací závěs, který zajišťuje paralelní svislý pohyb rámu žacího stroje, jakož i vyrovnání seřizovačích šroubů, které při stranových výkyvech pro přizpůsobení k terénu mohou dostat žací stroj do nepříznivé polohy k terénu, čímž mohou vznikat škody a poruchy, protože žací talíře se mohou v určitých polohách zapíchnout do země nebo místy vytrhat drny. Přídavný vložený rám prodražuje toto uspořádání a komplikuje jeho výrobu.
Podstata vynálezu
Uvedené nedostatky do značné míry odstraňuje nosný rám zemědělského sklízecího stroje, zejména rotačního žacího stroje, pro připojení k čelnímu tříbodovému hydraulickému zvedacímu závěsu traktoru, sestávající z nosného ramene, na němž je prostřednictvím středového kloubu zavěšen základní rám žacího stroje s možností stranového výkyvu, přičemž nosné rameno je umístěno vzhledem k základnímu rámu středově a základní rám je bočně od středového kloubu připevněn přes klouby bočních závěsů k nosnému rámu, jehož podstata spočívá v tom, že středový kloub mezí nosným ramenem a základním rámem, zadní klouby bočních závěsů, přivrácené k nosnému rámu a přední klouby bočních závěsů, přivrácené k základnímu rámu jsou
- 1 CZ 285153 B6 vytvořeny jako kulové klouby. Přední klouby jsou v pracovní poloze umístěny vzhledem k horizontále výše než zadní klouby, které jsou uloženy na hřídeli, která je spojuje, a na které je neotočné uloženo jednak klikové rameno, jenž je přes délkově proměnný zásobník energie spojeno s nosným ramenem, a jednak dorazy pro dosednutí bočních závěsů při jejich pohybu směrem dolů.
Podle výhodného provedení jsou dorazy na hřídeli umístěny oboustranně prostřednictvím ramen a leží pod bočními závěsy.
Podle dalšího výhodného provedení jsou ramena a boční závěsy propojeny vzájemně nastavitelně. Klikové rameno a zásobník energie jsou spojeny vzájemně nastavitelně.. Klikové rameno a ramena jsou na hřídeli upevněny přestavitelně.
Podle dalšího výhodného provedení jsou dorazy v místě dotyku s bočními závěsy opatřeny tlumicími elementy.
Podle dalšího výhodného provedení je zásobník energie tvořen tlačnou pružinou, která je svými opěrami upevněna na klikovém ramenu a na přední části nosného ramena, a která je opatřena vřetenem s maticí pro nastavení jejího předpětí a pro přizpůsobení žacího stroje k terénu.
Podle dalšího výhodného provedení je zásobník energie tvořen hydraulickým pracovním válcem, k němuž je připojen tlakový zásobník pro natlakování při stlačování pracovního válce.
Podle dalšího výhodného provedení je nosné rameno na nosném rámu vytvořeno směrem dopředu ve směru jízdy a v jeho přední části je vytvořena ve výši základního rámu a směrem dolů orientovaná nosná konzole. Středový kloub je připevněn jednak k základnímu rámu prostřednictvím ložiskové konzole a jednak k nosnému ramenu prostřednictvím nosné konzoly.
Podle dalšího výhodného provedení jsou přední klouby bočních závěsů uloženy mezi směrem nahoru orientovanými výložníky, které jsou upevněny v bočních částech základního rámu, a které jsou umístěny na od směru jízdy odvrácené straně základního rámu.
Podle dalšího výhodného provedeni je ložisková konzole opatřena prodloužením, které je vytvořeno jako držák vstupního převodu.
Hlavní výhoda nosného rámu spočívá v tom, že je určen pro namontováni na tříbodový zvedací závěs traktoru, který je vhodný pro použití rotačního žacího stroje, zejména se žacími bubny. Další výhodou je to, že zavěšení základního rámu žacího stroje může provádět svislé pohyby a zaujímat šikmé polohy příčně ke směru jízdy, aniž by tím zapříčinilo poruchy nebo dokonce poškození stroje nebo dmu. Navrženým řešením se otvírají další možnosti stranových vyrovnání pohybů, vyvolaných přizpůsobování k terénu. Nosný rám rovněž tlumí zvláště účinně boční výkyvy i přitom vznikající kývání základního rámu, aniž by přitom bylo nutné vzdát se odlehčení žacího stroje, protože hřídel a s ní spojené dorazy působí jako příčná stabilizace sklízecího stroje. Uspořádání dorazů umožňuje sladěním vznikajících momentů zvláště jednoduché vytvoření tlumeně pružící stabilizace sklízecího stroje také pro značná příčná naklonění.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález bude blíže osvětlen pomocí výkresů, na kterých znázorňuje obr. 1 půdorys nosného rámu a obr. 2 řez nosným rámem podle čáry I -1 z obr. 1.
-2 CZ 285153 B6
Příklady provedení vynálezu
Nosný rám 1 zemědělského sklízecího stroje, zejména rotačního žacího stroje, je symetrický podle své podélné osy, která je rovnoběžná se směrem 20 jízdy žacího stroje. Nosný rám 1 sestává z adaptéru 21, na jehož spodním konci jsou vytvořeny dvě přípojky pro připojení levého spodního závěsu 22 a pravého spodního závěsu 22’ k čelnímu tříbodovému hydraulickému zvedacímu závěsu traktoru, jehož horní závěs 30 je připojen k hornímu konci adaptéru 21 a jehož pružina 31 je připojena ke spodnímu konci adaptéru 21. K adaptéru 21 je na odvrácené straně od spodních závěsů 22, 22’ připevněno svým zadním koncem nosné rameno 3, uspořádané ve směru 20 jízdy nad pracovní částí žacího stroje. Na přední konci 36 nosného ramene 3 je umístěna směrem dolů nosná konzole 19, na jejímž spodním konci je vytvořen středový kloub 4, který je uložen mezi čelistmi ložiskové konzole 23, upevněné na základním rámu 2 žacího stroje, na ložiskové konzole 23 je vytvořeno prodloužení, které zároveň slouží jako držák vstupního převodu 24, takže středový kloub 4 je uložen bezprostředně na základním rámu 2 směrem od adaptéru 21 ve směru 20 jízdy. Na spodní straně základního rámu 2 jsou umístěny žací bubny 27 s žacími talíři 28. Použitím nosného ramene 3 je možné volit výhodnou geometrii závěsů pro zvedání základního rámu 2, která určuje průběh vyhýbacích pohybů vůči nerovnostem terénu. Umístění středového kloubu 4 velmi hluboko v žacím stroji je velmi výhodné, neboť se tím při kývavých natáčecích pohybech nadzvednou pracovní nástroje dopředu.
Základní rám 2 má levou boční část 12 a pravou boční část 12’. na níž vyčnívá směrem nahoru první pravý výložník 11 a druhý pravý výložník 11 ’. Na levé boční části 12 vyčnívá směrem nahoru první levý výložník 10 a druhý levý výložník 10’. Mezi levými příložníky 10, 10’ je směrem k adaptéru 21 umístěn levý přední kloub 6 levého bočního závěsu 7, jehož levý zadní kloub 5, přivrácený k adaptéru 21, je připevněn k levému čepu 25 průchozího hřídele 29.
Mezi pravými příložníky H, 11 ’ je směrem k adaptéru 21 umístěn pravý přední kloub 6’ pravého bočního závěsu 7’, jehož pravý zadní kloub 5’, přivrácený k adaptéru 21, je připevněn k pravému čepu 25’ průchozího hřídele 29, který je orientován příčně ke směru 20 jízdy, a který je uložen na levém příčném nosníku 26 a pravém příčném nosníku 26’. Oba příčné nosníky 26, 26’ jsou upevněny na adaptéru 21 a jsou ve středu od sebe odděleny. Středový kloub 4, zadní klouby 5, 5’ a přední klouby 6, 6’ jsou vytvořeny jako kulové klouby, které umožňují kyvný pohyb základního rámu 2. Směrem nahoru orientované výložníky 10, 10’, U, 11’ umožňují vhodné vyrovnání přestavitelných členů, které jsou výhodně tvarovány jako šroubová vřetena.
V prostoru mezi oběma příčnými nosníky 26, 26’ je na hřídeli 29 připevněno neotočně klikové rameno 33 s první operou 35 a druhou opěrou 35’. Mezi operami 35. 35’ je umístěn délkově proměnný zásobník 34 energie, vytvořený jako tlačná pružina, jejíž vřeteno 37 je pro své vedení podepřeno na svém zadním konci ložiskovým čepem 40, vytvořeným v oblasti první opery 35 a na svém předním konci levým nosníkem 17 ložiska a pravým nosníkem 17’ ložiska, mezi nimiž je uloženo oko 15 ložiska a čep 16, které jsou připevněny na horním konci nosné konzole 19. Vřeteno 37 je na svém zadním konci opatřeno zadní miskou 18 a na svém předním konci přední miskou 18’ s maticí 38, mezi nimiž je tlačná pružina upnuta a jejichž vzdálenost lze nastavit pomocí matice 38, čímž se zároveň seřizuje základní poloha 8 hřídele 29 a předpětí tlačné pružiny. Použitím tlačné pružiny je k dispozici dostatečný prostor pro vestavbu. Zásobník 34 energie může být tvořen hydraulickým pracovním válcem, k němuž je připojen tlakový zásobník pro natlakování při stlačování pracovního válce.
Hřídel 29 je na levém konci opatřen neotočným levým ramenem 14, na jehož konci je upevněn levý doraz 13 s levým tlumicím elementem 32 pro dotyk s levým bočním závěsem 7, přičemž levý tlumicí element 32 je umístěn pod levým bočním závěsem 7.
Hřídel 29 je na pravém konci opatřen neotočným pravým ramenem 14’, na jehož konci je upevněn pravý doraz 13’ s pravým tlumicím elementem 32’ pro dotyk a pravým bočním závěsem
- 3 CZ 285153 B6
T, přičemž pravý tlumicí element 32’ je umístěn pod pravým bočním závěsem T. Pro zamezení škodám nebo hluku je použití pryžových dorazů 13, 13’ velmi výhodné.
V základní poloze 8 hřídele 29, tj. když žací talíře 28 právě ještě vodorovně doléhají na terén, leží boční závěsy 7, 7’ na dorazech 13,13’, směřují směrem nahoru a svírají s horizontálou úhel 9. Přední klouby 6, 6’ jsou vzhledem k horizontále umístěny výše než zadní klouby 5, 5’. Tím se dosáhne toho, že při stranových výkyvných pohybech základního rámu 2 se žací bubny 27 a žací talíře 28 při nadzvednutí nastavují ve směru 20 jízdy dopředu nahoru, čímž se zamezí zarytí do země a tím se při nerovnostech terénu dosáhne ve značném rozsahu přizpůsobení k terénu.
Při nerovnostech terénu nebo prohlubeninách se nadzvedne nebo poklesne žací stroj jako celek tím, že nosný rám 1 je uváděn v činnost spodními závěsy 22, 22’ a horním závěsem 30 tříbodové hydrauliky, zapnuté do plovoucího postavení. Pro přizpůsobení žacího stroje k terénu se navíc používá pružina 31.
Poklesne-li jedna z obou bočních částí 12, 12’ vlivem nerovnosti terénu dolů, nadzvedne se současně protilehlá boční část 12,12’ nebo naopak, přičemž dolů klesající příslušný boční závěs 7, 7’ unáší příslušné rameno 14, 14’, čímž se klikovým ramenem 33 stlačí tlačná pružina, tj. délkově proměnný zásobník 34 energie, který akumuluje energii, kterou po překonání terénních překážek předá opět klikovému ramenu 33 a hřídeli 29, který tímto zachytí dolů směřující pohyb příslušné boční části 12, 12’ příslušným bočním závěsem 7, T a tím ztlumí kyvné pohyby mimořádně rychle a účinně.
Během jízdy po komunikaci žací stroj vykonává pouze nepatrné, silně ztlumené kyvné pohyby, protože boční závěsy 7, 7’ doléhají na ramena 14, 14’. zatímco čelní tříbodový hydraulický zvedací závěs drží žací stroj vyzdvižený nahoru.

Claims (9)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Nosný rám zemědělského sklízecího stroje, zejména rotačního žacího stroje, pro připojení k čelnímu tříbodovému hydraulickému zvedacímu závěsu traktoru, sestávající z nosného ramene, na němž je prostřednictvím středového kloubu zavěšen základní rám žacího stroje s možností stranového výkyvu, přičemž nosné rameno je umístěno vzhledem k základnímu rámu středově a základní rám je bočně od středového kloubu připevněn přes klouby bočních závěsů k nosnému rámu, vyznačující se tím, že středový kloub (4) mezi nosným ramenem (3) a základním rámem (2), zadní klouby (5, 5’) bočních závěsů (7, 7’), přivrácené k nosnému rámu (1) a přední klouby (6, 6’) bočních závěsů (7, 7’), přivrácené k základnímu rámu (2) jsou vytvořeny jako kulové klouby, přičemž přední klouby (6, 6’) jsou v pracovní poloze umístěny vzhledem k horizontále výše než zadní klouby (5, 5’), které jsou uloženy na hřídeli (29), která je spojuje, a na které je neotočně uloženo jednak klikové rameno (33), jenž je přes délkově proměnný zásobník (34) energie spojeno s nosným ramenem (3), a jednak dorazy (13, 13’) pro dosednutí bočních závěsů (7, 7’) při jejich pohybu směrem dolů.
  2. 2. Nosný rám podle nároku 1, vyznačující se tím, že dorazy (13, 13’) jsou na hřídeli (29) umístěny oboustranně prostřednictvím ramen (14, 14’) a leží pod bočními závěsy (7, 7’).
  3. 3. Nosný rám podle některého z nároků 1 a 2, vyznačující se tím, že ramena (14, 14’) a boční závěsy (7, 7’) jsou propojeny vzájemně nastavitelně, přičemž klikové rameno (33) a
    -4 CZ 285153 B6 zásobník (34) energie jsou spojeny vzájemně nastavitelně a klikové rameno (33) a ramena (14, 14’) jsou na hřídeli (29) upevněny přestavitelně.
  4. 4. Nosný rám podle některého z nároků laž3, vyznačující se tím, že dorazy (13, 13’) jsou v místě dotyku s bočními závěsy (7, 7’) opatřeny tlumicími elementy (32, 32’).
  5. 5. Nosný rám podle některého z nároků 1 a 3, vyznačující se tím, že zásobník (34) energie je tvořen tlačnou pružinou, která je svými opěrami (35, 35’) upevněna na klikovém ramenu (33) a na přední části (36) nosného ramena (3), a která je opatřena vřetenem (37) s maticí (38) pro nastavení jejího předpětí a pro přizpůsobení žacího stroje k terénu.
  6. 6. Nosný rám podle některého z nároků 1 a 3, vyznačující se tím, že zásobník energie je tvořen hydraulickým pracovním válcem, k němuž je připojen tlakový zásobník pro natlakování při stlačování pracovního válce.
  7. 7. Nosný rám podle některého z nároků la 5, vyznačující se tím, že nosné rameno (3) je na nosném rámu (1) vytvořeno směrem dopředu ve směru (20) jízdy a v jeho přední části (36) je vytvořena ve výši základního rámu (2) a směrem dolů orientovaná nosná konzole (19), přičemž středový kloub (4) je připevněn jednak k základnímu rámu (2) prostřednictvím ložiskové konzole (23) a jednak k nosnému ramenu (3) prostřednictvím nosné konzoly (19).
  8. 8. Nosný rám podle některého z nároků 1, 3 a 4, vyznačující se tím, že přední klouby (6, 6’) bočních závěsů (7, 7’) jsou uloženy mezi směrem nahoru orientovanými výložníky (10, 10’, 11, 11’), které jsou upevněny v bočních částech (12, 12’) základního rámu (2), a které jsou umístěny na od směru (20) jízdy odvrácené straně základního rámu (2).
  9. 9. Nosný rám podle nároku 7, vyznačující se tím, že ložisková konzole (23) je opatřena prodloužením, které je vytvořeno jako držák vstupního převodu (24).
CZ93639A 1992-04-14 1993-04-14 Nosný rám se zemědělským sklízecím strojem, zejména s rotačním žacím strojem CZ285153B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4212417A DE4212417A1 (de) 1992-04-14 1992-04-14 Tragrahmen mit landwirtschaftlicher Erntemaschine, insbesondere Rotationsmähwerk

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ63993A3 CZ63993A3 (en) 1994-02-16
CZ285153B6 true CZ285153B6 (cs) 1999-05-12

Family

ID=6456759

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ93639A CZ285153B6 (cs) 1992-04-14 1993-04-14 Nosný rám se zemědělským sklízecím strojem, zejména s rotačním žacím strojem

Country Status (6)

Country Link
EP (1) EP0566033B1 (cs)
AT (1) ATE159142T1 (cs)
CZ (1) CZ285153B6 (cs)
DE (2) DE4212417A1 (cs)
HU (1) HU215294B (cs)
SI (1) SI9300198B (cs)

Families Citing this family (7)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE4415205C1 (de) * 1994-04-30 1995-02-23 Fortschritt Erntemaschinen Anbaurahmen zum Frontanbau landwirtschaftlicher Arbeitsgeräte an ein Trägerfahrzeug
US6912832B1 (en) * 2004-06-16 2005-07-05 Vermeer Manufacturing Company Mower suspension
ITUA20163912A1 (it) * 2016-05-30 2017-11-30 Multione Srl Dispositivo di attacco, particolarmente per macchine operatrici ad uso agricolo o simile, e macchina operatrice comprendente tale dispositivo.
EP3552470B1 (de) 2018-04-11 2021-05-19 KLP Baumaschinen GmbH Rahmen für eine vorrichtung zur aufnahme und zum transport von vorzugsweise mähgut
DE102018114955A1 (de) 2018-04-11 2019-10-17 KLP Baumaschinen GmbH Rahmen für eine Vorrichtung zur Aufnahme und zum Transport von vorzugsweise Mähgut
DE102022124012A1 (de) 2022-09-19 2024-03-21 Pöttinger Landtechnik Gmbh Landwirtschaftliche Erntemaschine, insbesondere in Form eines Frontmähwerks
DE102022131013A1 (de) 2022-11-23 2024-05-23 Pöttinger Landtechnik Gmbh Landwirtschaftliche Erntemaschine

Family Cites Families (10)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE2019574C3 (de) * 1970-04-23 1974-03-28 Maschinenfabrik Fahr Ag Gottmadingen, 7702 Gottmadingen Anordnung eines landwirtschaftlichen Arbeitsgerätes an einem Schlepper
FR2458981A1 (fr) * 1979-06-19 1981-01-09 Kuhn Sa Bati de machine agricole
DE3322030A1 (de) * 1983-06-18 1984-12-20 Fella-Werke Gmbh, 8501 Feucht Frontmaehwerk
DE8701093U1 (de) * 1987-01-23 1987-03-26 Maschinenfabriken Bernard Krone Gmbh, 4441 Spelle Traggestell für eine landwirtschaftliche Maschine
FR2642610B1 (fr) * 1989-02-07 1991-05-17 Kuhn Sa Faucheuse avec dispositif de securite a declenchement
DE3914085A1 (de) * 1989-04-28 1990-10-31 Claas Saulgau Gmbh Landw. anbaugeraet, insbesondere kreiselmaehwerk
DE8906546U1 (de) * 1989-05-27 1989-07-06 Fella-Werke Gmbh, 8501 Feucht Vorrichtung zum Anbau eines Mähwerks
DE4007735C2 (de) * 1990-03-10 2000-06-21 Claas Saulgau Gmbh Landwirtschaftliche Arbeitsmaschine zum Frontanbau an einen Schlepper
DE4013591A1 (de) * 1990-04-27 1991-10-31 Poettinger Alois Landmasch Landwirtschaftliche maschine
DE9016081U1 (de) * 1990-11-27 1991-02-14 H. Niemeyer Söhne GmbH & Co KG, 4446 Hörstel Mähmaschine

Also Published As

Publication number Publication date
SI9300198A (sl) 1993-12-31
DE59307525D1 (de) 1997-11-20
SI9300198B (en) 2001-04-30
HU215294B (hu) 1998-11-30
CZ63993A3 (en) 1994-02-16
HUT70097A (en) 1995-09-28
DE4212417A1 (de) 1993-10-28
EP0566033B1 (de) 1997-10-15
EP0566033A1 (de) 1993-10-20
ATE159142T1 (de) 1997-11-15

Similar Documents

Publication Publication Date Title
RU2126331C1 (ru) Механизм регулирования наклона (варианты) и транспортное средство (варианты)
US5337544A (en) Mower conditioner
CZ133999A3 (cs) Odpružené zavěšení tělesa nápravy, výkyvně uložené
CA2267726C (en) Suspension for a mowing unit
CZ2003821A3 (cs) Žací lišta kloubově spojená s nosnou konstrukcí
US20110047948A1 (en) Self-Leveling Four-Bar Linkage for Suspending a Header of an Agricultural Implement
US6199637B1 (en) Subsoiling machine
US5983615A (en) Windrower platform side-to-side float balance adjustment
JPH0351362B2 (cs)
CS236855B2 (en) Trailer for tractors
US6206422B1 (en) Cab suspension for an agricultural vehicle
CZ285153B6 (cs) Nosný rám se zemědělským sklízecím strojem, zejména s rotačním žacím strojem
US3266230A (en) Radial float platform for harvesters
CS276720B6 (en) Mower
CA1048792A (en) Mowing machines
US6209669B1 (en) Track frame and suspension for sugar cane harvester
SK282422B6 (sk) Nosný rám poľnohospodárskeho zberového stroja, hlavne rotačného žacieho stroja
US3727385A (en) Agricultural vehicle
GB2578100A (en) A front mower for mounting on a front three point linkage of a tractor
RU2726997C1 (ru) Механизм навески косилки самоходной универсальной
CA2428930C (en) Agricultural machine
NL8602289A (nl) Maaimachine.
RU2032308C1 (ru) Навесное устройство жатвенной части зерноуборочного комбайна
CA3084520A1 (en) Hitch mechanism
US3418796A (en) Mower

Legal Events

Date Code Title Description
IF00 In force as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20030414