CZ284723B6 - Zařízení pro eliminaci odchylek - Google Patents

Zařízení pro eliminaci odchylek Download PDF

Info

Publication number
CZ284723B6
CZ284723B6 CZ962118A CZ211896A CZ284723B6 CZ 284723 B6 CZ284723 B6 CZ 284723B6 CZ 962118 A CZ962118 A CZ 962118A CZ 211896 A CZ211896 A CZ 211896A CZ 284723 B6 CZ284723 B6 CZ 284723B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
machine
energy chain
bearing
chain
rod
Prior art date
Application number
CZ962118A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ211896A3 (cs
Inventor
František Ing. Sobotka
Vítězslav Votruba
Original Assignee
Hennlich Industrietechnik, Spol. S R. O.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Hennlich Industrietechnik, Spol. S R. O. filed Critical Hennlich Industrietechnik, Spol. S R. O.
Priority to CZ962118A priority Critical patent/CZ284723B6/cs
Priority to PL97325529A priority patent/PL188288B1/pl
Priority to DE29780389U priority patent/DE29780389U1/de
Priority to PCT/CZ1997/000023 priority patent/WO1998003424A1/de
Priority to AU33339/97A priority patent/AU3333997A/en
Publication of CZ211896A3 publication Critical patent/CZ211896A3/cs
Publication of CZ284723B6 publication Critical patent/CZ284723B6/cs

Links

Classifications

    • HELECTRICITY
    • H02GENERATION; CONVERSION OR DISTRIBUTION OF ELECTRIC POWER
    • H02GINSTALLATION OF ELECTRIC CABLES OR LINES, OR OF COMBINED OPTICAL AND ELECTRIC CABLES OR LINES
    • H02G11/00Arrangements of electric cables or lines between relatively-movable parts
    • H02G11/006Arrangements of electric cables or lines between relatively-movable parts using extensible carrier for the cable, e.g. self-coiling spring
    • BPERFORMING OPERATIONS; TRANSPORTING
    • B66HOISTING; LIFTING; HAULING
    • B66CCRANES; LOAD-ENGAGING ELEMENTS OR DEVICES FOR CRANES, CAPSTANS, WINCHES, OR TACKLES
    • B66C13/00Other constructional features or details
    • B66C13/12Arrangements of means for transmitting pneumatic, hydraulic, or electric power to movable parts of devices

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Electric Cable Arrangement Between Relatively Moving Parts (AREA)
  • Transmission Devices (AREA)

Abstract

Zařízení pro eliminaci odhylek mezi dráhou pohyblivého stroje a dráhou pohyblivého konce energetického řetězu, v němž jsou uspořádány alespoň přívody energií pro stroj, sestává z unašeče /1/ s nejvýše omezenou schopností přenosu sil ve směru mezi strojem /2/ a pohyblivým koncem /3/ energetického řetězu /4/. Unašeč /1/ je připojen jednak ke stroji /2/ a jednak k pohyblivému konci /3/ energetického řetězu /4/. ŕ

Description

Oblast techniky
Vynález se týká zařízení pro eliminaci odchylek mezi dráhou pohyblivého stroje a dráhou pohyblivého konce energetického řetězu, v němž jsou uspořádány alespoň přívody energií pro stroj.
Dosavadní stav techniky
Existuje řada technologických zařízení, kde se výkonový agregát - stroj nebo jeho část (dále jen stroj), pohybuje v určité rovině a je závislý na energiích, jejichž zdroj je vně tohoto stroje. Příkladem může být jeřáb sjeřábovou kočkou, vyhmovací vozík zauhlovacího zařízení v elektrárně, skládkový stroj a řada jiných rozměrově podstatně menších zařízení. Tyto stroje vykonávají mechanickou práci. Ktomu, aby se mohly pohybovat vůči pevnému místu a vykonávat příslušnou práci, je třeba na ně přivést ovládací a silová média, jako např. el. energii, chladicí média, hydraulické oleje, pneumatiku popř. optiku apod., zpěvného místa - zdroje umístěného v blízkosti stroje.
Obvyklým způsobem pohybu těchto strojů na delší vzdálenosti (lOm a více) je pohyb po kolejové dráze. Na kratší vzdálenosti bývají přesuny strojů nebo jejich částí zprostředkovány různými kluznými, valivými, lanovými apod. lineárními vedeními.
Řešení přívodů energie bývá dle výrobce různé. Záleží na mnoha faktorech nasazení stroje, které ovlivňují provoz strojů.
Principů řešení přívodů energie v těžkých podmínkách, které kladou vysoké nároky na konstrukční řešení odolávající velkým vibracím, otřesům, rázům, abrazivnímu opotřebení atd., je několik.
U pojezdů strojů na vzdálenosti řádově v desítkách metrů se používají tzv. shrnovací pojezdy, kde je příslušná silová a ovládací energie zavěšena na vzájemně propojených pojíždějících vozících, nebo pojezdy kde se příslušné nosiče energie ukládají do podélně vedených žlabů, na zem, nebo na napnutá lana.
U pojezdů na vzdálenostech řádově ve stovkách metrů se používají obvykle dva způsoby, a sice pomocí navíjecího zařízení nebo pomocí napínacího zařízení.
Navíjecí zařízení má pevný napájecí bod umístěn uprostřed pojezdové dráhy. Navíjecí zařízení má otáčení bubnu synchronizováno s iychlostí pojezdu stroje. Při pojezdu je nosič energie (kabel, hadice apod.) střídavě odvíjen, či navíjen podle směru pojezdu, přičemž každý kabel nebo hadice musí mít svůj naviják.
Napínací zařízení napíná přes kladku pomocí závaží vodicí lana na kteiých jsou připevněny jednotlivé nosiče energií.
K hlavním nevýhodám těchto řešení patří jejich poměrně vysoká poruchovost, mechanické namáhání nosičů energie, vyšší náročnost na obsluhu, omezený počet přiváděných energetických nosičů a cena.
První dvě nevýhody souvisí s obecnou problematikou odchylek osy pojezdu. Ty bývají způsobeny různými konstrukčními a provozními vlivy. Mezi konstrukční vlivy patří vůle v nákolcich,
- 1 CZ 284723 B6 smykadlech, kladkách apod. a mezi provozní vlivy lze zařadit vibrace, otřesy, rázy, tření a obecně působení dynamických sil.
Každý takový stroj má tedy přívod energie veden z pevného bodu, umístěného většinou uprostřed dráhy pojezdu na pohybující se bod, upevněný na stroji.
Ideální dráhou pohyblivého bodu je přímka. Pokud se dráha pohyblivého bodu vůči této přímce odchýlí, může dojít k poruše přívodů energie.
Tedy vychýlení polohy pohyblivého bodu ze své ideální dráhy je základní příčinou vznikajících poruch.
Některé z výše uvedených nevýhod řeší přívod energií prostřednictvím tzv. energetických řetězů neboli pohyblivých přívodů energie. Použité označení „energetický řetěz“, které se používá mezi odbornou veřejností, je doslovný překlad z německého jazyka. Energetický řetěz vypadá v pohledu jako článkový řetěz, který je v profilu po celé své délce dutý a vytváří prostor jehož řez je ve tvaru rozměrově volitelného obdélníku. Do tohoto prostoru lze uložit libovolné množství nosičů energie (el. kabely, optické kabely, hydrauliku, pneumatiku, chladicí média apod.). Dle potřeby je možné jednotlivé nosiče energie od sebe horizontálně i vertikálně oddělit příčkami. Řetěz je sestaven zjednotlivých článků. Tím je možno vytvořit libovolnou délku řetězu potřebnou pro uložení nosičů energie.
Podle největšího průměru uloženého kabelu, či hadice se sestaví řetěz s dovoleným rádiusem ohybu tak, aby se kabely (hadice) ohýbaly jen v rádiusu povoleném daným výrobcem. Řetěz se po uložení všech nosičů energie připevní na jednom konci pomocí koncovky napevno (šroubováním, svařováním, nýtováním apod.) k pevnému bodu, na druhé straně pak stejným způsobem k bodu pohyblivému. Přenos trakční síly je pak zprostředkován pomocí tohoto řetězu s vyloučením jakéhokoliv namáhání nosičů energie, které v řetězu v podstatě jen leží. Tato technologie maximálně šetří kabely, hadice a jiné nosiče energie uložené v řetězu.
Tato technologie sice odstraňuje některé nevýhody technologií dříve uvedených, i zde je však vychýlení polohy pohyblivého bodu ze své ideální dráhy základní příčinou vznikajících poruch, zejména u delších pojezdů (přes 10 m).
Ideální dráhou pohyblivého bodu a pevným bodem můžeme proložit pomocnou rovinu A. Osa dráhy vedení řetězu pak zpravidla leží v této rovině. Pohyblivý bod stroje vykazuje v každém místě své dráhy odchylku v rovině kolmé na rovinu A. Tato odchylka bývá v průměru od několika desetin milimetru do několika centimetrů, přičemž povolené tolerance odchylky řetězu od osy dráhy vedení řetězu jsou podle výrobce a typu řetězů řádově v milimetrech. Navíc zde působí již zmíněné dynamické vlivy provozu. Dojde-li při provozu působením uvedených vlivů k vychýlení pohyblivého bodu vůči rovině A o hodnotu přesahující povolenou toleranci, může dojít k destrukci řetězu a tím i k havárii celého zařízení.
Podstata vynálezu
Uvedené nedostatky odstraňuje zařízení pro eliminaci odchylek mezi dráhou pohyblivého stroje a dráhou pohyblivého konce energetického řetězu, v němž jsou uspořádány alespoň přívody energií pro stroj, podle vynálezu, jehož podstata spočívá v tom, že sestává z unášeče s nejvýše omezenou schopností přenosu sil ve směru mezi strojem a pohyblivým koncem energetického řetězu, přičemž unášeč je připojen jednak ke stroji a jednak k pohyblivému konci energetického řetězu.
-2CZ 284723 B6
Výhodou zařízení podle vynálezu je, že umožňuje použít energetické řetězy i tam, kde výškové i stranové odchylky přívodního místa na pohyblivém stroji přesahují dovolené odchylky pohyblivého konce energetického řetězu. Zároveň odpadá doposud nezbytné a nákladné vyrovnávání pojezdové dráhy pohyblivého stroje. Odpadá i nutnost pravidelných revizí této dráhy, čímž dojde ke snížení prostojů. Dále je zvýšena provozní spolehlivost, protože odpadá riziko dodatečného zavlečení nepřesností vlivem provozu a tím se zamezuje vzniku havárie v důsledku destrukce energetického řetězu.
Zařízení podle vynálezu tak umožňuje aplikovat energetické řetězy i tam, kde z provozních důvodů není možné vyrovnávat pojezdovou dráhu, např. přesuvny lodí apod.
Podle výhodného provedení sestává unášeč na jedné straně z dvojice ploch, uspořádaných za sebou ve směru pohybu stroje, a na druhé straně z ramene, které zasahuje do mezery mezi dvojicí ploch.
Pro zlepšení přenosu sil je výhodné, když je rameno v oblasti mezery opatřeno tvarovým čepem.
Podle dalšího výhodného provedení sestává unášeč ze dvou uložení, která jsou propojena táhlem.
Tato uložení mohou být s výhodou tvořena kulovými klouby.
Nebo může být první uložení tvořeno výkyvným uložením, kde táhlo je výkyvné v rovině rovnoběžné s podélnou osou energetického řetězu a zároveň kolmé na dosedací rovinu energetického řetězu a druhé uložení je tvořeno suvným uložením, kdy táhlo je suvné kolmo na rovinu rovnoběžnou s podélnou osou energetického řetězu a zároveň kolmou na dosedací rovinu energetického řetězu.
Případně může být první uložení tvořeno kyvným kloubem, kdy táhlo je výkyvné v rovině rovnoběžné s dosedací rovinou energetického řetězu a druhé uložení je tvořeno suvným vedením, kdy táhlo je suvné kolmo ke zmíněným rovinám.
Uložení mohou být také tvořena výkyvnými klouby, jejichž roviny kývání jsou alespoň rovnoběžné, přičemž mezi táhlo a jeden z výkyvných kloubů je vloženo pomocné táhlo, připojené k táhlu pomocným výkyvným kloubem, jehož rovina kývání je alespoň rovnoběžná s rovinou kývání výkyvných kloubů.
Podle dalšího výhodného provedení unášeč sestává z rámu, ve kterém je uspořádána pružina a který je uložen vertikálně suvně na stroji, přičemž pružina je spojena s pohyblivým koncem energetického řetězu, přičemž tato pružina může být tvořena plochou pružinou.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález bude blíže popsán na několika příkladech konkrétních provedení, schématicky zobrazených na přiložených výkresech, na kterých jednotlivé obrázky znázorňují:
obr. 1 stroj s pevným propojením na pohyblivý konec energetického řetězu tak, jak je známo ze stavu techniky obr. 2 příklad aplikace zařízení pole vynálezu na portálovém jeřábu obr. 3 příklad zařízení podle vynálezu s dvojicí ploch obr. 4 upravené provedení z obr. 3 obr. 5 detailnější zobrazení provedení z obr. 4 obr. 6 upravená varianta provedení z obr. 3 obr. 7 výhodná úprava provedení z obr. 6
-3CZ 284723 B6 obr. 8 příklad zařízení podle vynálezu s kulovými klouby obr. 9 příklad zařízení podle vynálezu s výkyvným a suvným uložením obr. 10 přehled zařízení podle vynálezu s kyvným kloubem a suvným vedením obr. 11 příklad zařízení podle vynálezu s výkyvnými klouby obr. 12 příklad zařízení podle vynálezu s plochou pružinou
Příklady provedení vynálezu
Na obr. 2 je znázorněn příklad aplikace zařízení podle vynálezu, kde pohyblivým strojem 2 je portálový jeřáb, jehož portál 20 s jeřábovou kočkou 21 při práci pojíždí po dvojici rovnoběžných kolejnic 22. Elektrická energie je na portál 20 jeřábu přiváděna elektrickými kabely, vedenými v energetickém řetězu 4. Takovéto energické řetězy 4, sestávající z dutých, většinou obdélníkových článků jsou běžně známé a dostupné, tudíž nebudou blíže popisovány.
Energetický řetěz 4 má pevný konec 23 uložený ve vodicím žlabu 24 a pohyblivý konec 3, který sleduje pohyb portálu 20 jeřábu. Aby nebylo na energetický řetěz 4 přenášeno nepřípustné namáhání, které by mohlo vést k praskání energetického řetězu 4, je mezi portálem 20 jeřábu a pohyblivým koncem 3 energetického řetězu 4 vloženo zařízení podle vynálezu.
Podle obr. 2 je toto zařízení tvořeno unášečem 1, který má omezenou schopnost přenosu sil ve směru mezi portálem 20 jeřábu a pohyblivým koncem 3 energetického řetězu 4 a který je jedním koncem upevněn na portálu 20 jeřábu a druhým koncem je spojen s pohyblivým koncem 3 energetického řetězu 4.
Na obr. 2 je unášeč 1 pro zjednodušení znázorněn pouze blokově. Příklad konstrukce zařízení podle vynálezu je schématicky znázorněn na obr. 3 a 4.
Pohyblivý konec 3 energetického řetězu 4 je spojen s dvojicí ploch 5, které jsou uspořádány za sebou ve směru pohybu stroje 2. Dráha stroje 2 je na obr. 3 a 4 znázorněna jako stoupající vůči rovině uložení energetického řetězu 4, může však ležet také v rovině rovnoběžné, jako je tomu u portálového jeřábu z obr. 2.
Na stroji 2 je pevně uchyceno rameno 6, jehož konec zasahuje do mezery 7 mezi dvojicí ploch 5. U provedení podle obr. 4 je dosedací konec ramene 6 opatřen vyměnitelným tvarovým čepem 8. Neznázoměné elektrické kabely jsou z energetického řetězu 4 vedeny volnou smyčkou podél unášeče 1 na stroj 2.
Detailnější zobrazení příkladu z obr. 4 je znázorněno na obr. 5, na kterém jsou seznatelné dosedací plochy 5, spojené s pohyblivým koncem 3 energetického řetězu 4. V mezeře 2 mezi dosedacími plochami 5 je uspořádáno rameno 6, spojené s neznázoměným strojem 2 a opatřené tvarovým čepem 8.
Na obr. 5 jsou seznatelné také elektrické kabely 25, uložené uvnitř energetického řetězu 4.
Při pohybu stroje 2 vlevo dosedne rameno 6, resp. jeho čep 8, na levou plochu 5 (viz obr. 3, 4, 5) a unáší tak pohyblivý konec 3 energetického řetězu 4 vlevo. Při pohybu stroje 2 vpravo dosedne rameno 6 na pravou plochu 5 a unáší tak pohyblivý konec 3 energetického řetězu 4 vpravo.
Zařízení podle obr. 6 je obměnou zařízení z obr. 3 a 4 s tím rozdílem, že rameno 6 je připevněno k pohyblivému konci 3 energetického řetězu 4 a dvojice dosedacích ploch 5 je připevněna ke stroji 2.
Funkce zařízení podle obr. 6 je analogická s popsanou funkcí zařízení podle obr. 3, 4, 5.
-4CZ 284723 B6
Výše popsaná konstrukční uspořádání unášeče 1 nemají žádnou schopnost přenášet síly ve směru mezi strojem 2 a pohyblivým koncem 3 energetického řetězu 4, čímž je zabráněno přenosu nedovolených namáhání na energický řetěz 4, která by mohla vést k jeho destrukci.
Pro dosažení požadovaných efektů však není vždy nezbytně nutné, aby unášeč 1 neměl žádnou schopnost přenášet síly ve výše uvedeném směru. V praxi je postačující, když je jeho schopnost přenášet síly v definovaném směru omezená, což znamená, že unášeč 1 by teoreticky přenášel síly v definovaném směru po dosažení mezních poloh, daných konstrukčním provedením. Zařízení jsou však konstruována tak, že k tomuto meznímu případu za provozu nedochází.
Příklad provedení unášeče 1 s omezenou schopností přenosu sil ve směru mezi strojem 2a pohyblivým koncem 3 energetického řetězu 4 je zobrazen na obr. 7.
Zařízení podobně jako zařízení z obr. 6 sestává z unášeče 1, který je tvořen dvojicí ploch 5, spojených se strojem 2, mezi které zasahuje rameno 6, spojené s pohyblivým koncem 3 energetického řetězu 4. Rameno 6 je po obou stranách připojeno k plochám 5 pomocí vinutých pružin 26.
Další příklad provedení je znázorněn na obr. 8, podle kterého unášeč 1 sestává ze dvou kulových kloubů 9, propojených táhlem 10. Případné nežádoucí odchylky jsou v tomto případě eliminovány pohybem táhla JO.
U příkladu provedení z obr. 9 sestává unášeč 1 z táhla 10, které je na stroji 2 uloženo ve výkyvném uložení 11, které umožňuje otáčení táhla v rovině rovnoběžně s podélnou osou energetického řetězu 4 a zároveň kolmé na dosedací rovinu energetického řetězu 4. Táhlo 10 je na opačné straně spojeno s pohyblivým koncem 3 energetického řetězu 4 prostřednictvím suvného uložení 12, které umožňuje alespoň v určitém rozsahu posun táhla 10 ve směru ke stroji
2. Tento posun eliminuje nežádoucí odchylky v rovině horizontální a natáčecí táhlo 10 eliminuje nežádoucí odchylky v rovině vertikální.
Podobně funguje i příklad provedení obr. 10. V tomto případě je táhlo 10 uloženo na stroji 2 v kyvném kloubu 13 a na opačném konci v suvném vedení 14. Natáčení táhla 10 v tomto provedení eliminuje nežádoucí odchylky v rovině horizontální a suvné vedení 14 eliminuje nežádoucí odchylky v rovině vertikální.
U příkladu provedení z obr. 11 sestává unášeč 1 z táhla 10, uloženého na stroji 2 ve výkyvném kloubu 15, jehož podélná osa je rovnoběžná s podélnou osou energetického řetězu 4. Stejně orientovaný je i druhý výkyvný kloub 15 uložený na pohyblivém konci 3 energetického řetězu 4 a nesoucí pomocné táhlo 16, které je s táhlem 10 spojeno pomocným výkyvným kloubem 17. Kývání táhla 10 a pomocného táhla 16 eliminuje nežádoucí odchylky jak v horizontální tak i ve vertikální rovině.
U provedení podle obr. 12 sestává unášeč 1 z rámu 18, ve kterém je uspořádána plochá pryžová pružina 19 a který je uložen horizontálně suvně na stroji 2. Pružina 19 je spojena s pohyblivým koncem 3 energetického řetězu 4.
Nežádoucí odchylky jsou eliminovány jednak suvným uložením rámu 18 a jednak elastickými deformacemi pružiny 19.
Pro odborníka je zřejmé, že při znalosti podstaty řešení je možno navrhnout řadu dalších konkrétních provedení, která spadají do rozsahu ochrany.
-5CZ 284723 B6
Průmyslová využitelnost
Zařízení podle vynálezu lze využít všude tam, kde je nutno eliminovat rozdíly mezi dráhou pohyblivého stroje a povolenou tolerancí odchylek dráhy pohyblivého konce energetického řetězu, který nese přívody energií. Příkladem takových strojů jsou například jeřáby, zauhlovací zařízení v elektrárnách, skládkové stroje v elektrárnách, apod.

Claims (5)

PATENTOVÉ NÁROKY
1. Zařízení pro eliminaci odchylek mezi dráhou pohyblivého stroje a dráhou pohyblivého konce energetického řetězu, v němž jsou uspořádány alespoň přívody energií pro stroj, vyznačující se tím, že sestává zunášeče (1) snejvýše omezenou schopností přenosu sil ve směru mezi strojem (2) a pohyblivým koncem (3) energetického řetězu (4), přičemž unášeč(l) je připojen jednak ke stroji (2) a jednak k pohyblivému konci (3) energetického řetězu (4).
2. Zařízení podle nároku 1, vyznačující se tím, že unášeč (1) sestává na jedné straně z dvojice ploch (5), uspořádaných za sebou ve směru pohybu stroje (2), a na druhé straně z ramene (6), které zasahuje do mezery (7) mezi dvojicí ploch (5).
3. Zařízení podle nároku 2, vyznačující se tím, že rameno (6) je v oblasti mezery (7) opatřeno tvarovým čepem (8).
4. Zařízení podle nároku 1, vyznačující se tím, že unášeč (1) sestává ze dvou uložení, která jsou propojena táhlem (10).
5. Zařízení podle nároku 4, vyznačující se tím, že uložení jsou tvořena kulovými klouby (9).
6. Zařízení podle nároku 4, vyznačující se tím, že první uložení je tvořeno výkyvným uložením (11), kde táhlo (10) je výkyvné v rovině rovnoběžné s podélnou osou energetického řetězu (4) a zároveň kolmé na dosedací rovinu energetického řetězu (4) a druhé uložení je tvořeno suvným uložením (12), kdy táhlo (10) je suvné kolmo na rovinu rovnoběžnou s podélnou osou energetického řetězu (4) a zároveň kolmou na dosedací rovinu energetického řetězu (4).
7. Zařízení podle nároku 4, vyznačující se tím, že první uložení je tvořeno kyvným kloubem (13), kdy táhlo (10) je výkyvné v rovině rovnoběžné s dosedací rovinou energetického řetězu (4) a druhé uložení je tvořeno suvným vedením (14), kdy táhlo (10) je suvné kolmo ke zmíněným rovinám.
8. Zařízení podle nároku 4, vyznačující se tím, že uložení jsou tvořena výkyvnými klouby (15), jejichž roviny kývání jsou alespoň rovnoběžné, přičemž mezi táhlo (10) a jeden z výkyvných kloubů (15) je vloženo pomocné táhlo (16), připojené k táhlu (10) pomocným výkyvným kloubem (17), jehož rovina kývání je alespoň rovnoběžná s rovinou kývání výkyvných kloubů (15).
-6CZ 284723 B6
9. Zařízení podle nároku 1, vyznačuj ící se tím, že unášeč (1) sestává z rámu (18), ve kterém je uspořádána pružina (19) a kteiý je uložen horizontálně suvně na stroji (2), přičemž pružina (19) je spojena s pohyblivým koncem (3) energetického řetězu (4).
5 10. Zařízení podle nároku 9, v y z n a č u j í c í se tím, že pružina (19) je tvořena plochou pružinou.
CZ962118A 1996-07-17 1996-07-17 Zařízení pro eliminaci odchylek CZ284723B6 (cs)

Priority Applications (5)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ962118A CZ284723B6 (cs) 1996-07-17 1996-07-17 Zařízení pro eliminaci odchylek
PL97325529A PL188288B1 (pl) 1996-07-17 1997-07-16 Urządzenie do eliminacji odchyleń
DE29780389U DE29780389U1 (de) 1996-07-17 1997-07-16 Einrichtung zur Eliminierung von Abweichungen
PCT/CZ1997/000023 WO1998003424A1 (de) 1996-07-17 1997-07-16 Einrichtung zur eliminierung von abweichungen
AU33339/97A AU3333997A (en) 1996-07-17 1997-07-16 Device for eliminating deviation

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
CZ962118A CZ284723B6 (cs) 1996-07-17 1996-07-17 Zařízení pro eliminaci odchylek

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ211896A3 CZ211896A3 (cs) 1998-04-15
CZ284723B6 true CZ284723B6 (cs) 1999-02-17

Family

ID=5464403

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ962118A CZ284723B6 (cs) 1996-07-17 1996-07-17 Zařízení pro eliminaci odchylek

Country Status (5)

Country Link
AU (1) AU3333997A (cs)
CZ (1) CZ284723B6 (cs)
DE (1) DE29780389U1 (cs)
PL (1) PL188288B1 (cs)
WO (1) WO1998003424A1 (cs)

Families Citing this family (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE202019101608U1 (de) * 2019-03-20 2019-09-23 Igus Gmbh Systeme zur Positionsbestimmung mit einer Energieführungskette

Family Cites Families (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
NL297164A (cs) * 1962-09-04
IT208046Z2 (it) * 1986-09-15 1988-03-31 Tecno Mobili E Forniture Per A Organo passocavo flessibile a snodi bidirezionali.
GB2274821B (en) * 1993-02-03 1995-11-08 William Collier Tractor and trailer coupling

Also Published As

Publication number Publication date
DE29780389U1 (de) 1998-07-02
CZ211896A3 (cs) 1998-04-15
AU3333997A (en) 1998-02-10
WO1998003424A1 (de) 1998-01-29
PL325529A1 (en) 1998-08-03
PL188288B1 (pl) 2005-01-31

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4160418A (en) Mobile apparatus for continuous track renewal
US5762464A (en) Railroad car for loading and unloading rails
EP0459538A3 (en) Railroad machine to lay the power and/or supporting wire of track overhead line
US9333976B2 (en) Service vehicle for replacing idlers of a belt conveyor
EP2075172A1 (en) Cableway system with supporting cables and a separate haulage cable
EP1156974B1 (en) Conveyor system with an overhead load carrier
PL187998B1 (pl) Maszyna do instalowania przewodu jezdnego
CZ34898A3 (cs) Po koleji pojízdný stroj pro pokládání trolejového drátu
US4363411A (en) Hammerhead crane with plural shuttle trolleys, a load trolley and movable counterweight means
CZ284723B6 (cs) Zařízení pro eliminaci odchylek
EP1211122A2 (de) Maschine und Verfahren zum Verlegen eines Fahrdrahtes
RU2102261C1 (ru) Машина для непрерывной прокладки с заданным натяжением контактного провода и/или несущего троса контактной сети электрифицированных железных дорог
CA1169441A (en) Energy supply equipment for extraction machines in mine workings
CZ5322U1 (cs) Zařízení pro eliminaci odchylek
SK279163B6 (sk) Zariadenie na ukladanie drôtu, lana alebo podobnéh
US5413455A (en) Apparatus for collecting and ordered bundling of long rolling stock
GB2159558A (en) Rail handling train
CZ297624B6 (cs) Prepravní zarízení pro svarovací prípravky
IT202100012074A1 (it) Rulliera per lo stendimento di cavi in un impianto di stendimento di cavi ed impianto di stendimento di cavi comprendente tale rulliera
AU617124B2 (en) Ship's loader or unloader
CZ287895A3 (en) Machine for maintaining track overhead contact system
PL175543B1 (pl) Urządzenie do układania przewodów trakcji elektrycznej
CN220376018U (zh) 一种用于电缆收放车的排缆机构及电缆收放车
RU2080251C1 (ru) Протаскивающее устройство деревообрабатывающей машины
SU1203010A1 (ru) Грузова подвеска крана

Legal Events

Date Code Title Description
IF00 In force as of 2000-06-30 in czech republic
MK4A Patent expired

Effective date: 20160717