CZ284614B6 - Způsob odebírání vysokofrekvenčního chybového signálu z vysokofrekvenčního elektromagnetického pole v elektrickém velkostroji a zařízení k jeho provádění - Google Patents

Způsob odebírání vysokofrekvenčního chybového signálu z vysokofrekvenčního elektromagnetického pole v elektrickém velkostroji a zařízení k jeho provádění Download PDF

Info

Publication number
CZ284614B6
CZ284614B6 CZ95607A CZ60795A CZ284614B6 CZ 284614 B6 CZ284614 B6 CZ 284614B6 CZ 95607 A CZ95607 A CZ 95607A CZ 60795 A CZ60795 A CZ 60795A CZ 284614 B6 CZ284614 B6 CZ 284614B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
temperature
frequency
stator
signal
error signal
Prior art date
Application number
CZ95607A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ60795A3 (en
Inventor
Peter Grünewald
Jürgen Weidner
Reinhold Koziel
Original Assignee
Siemens Aktiengesellschaft
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Siemens Aktiengesellschaft filed Critical Siemens Aktiengesellschaft
Publication of CZ60795A3 publication Critical patent/CZ60795A3/cs
Publication of CZ284614B6 publication Critical patent/CZ284614B6/cs

Links

Classifications

    • GPHYSICS
    • G01MEASURING; TESTING
    • G01RMEASURING ELECTRIC VARIABLES; MEASURING MAGNETIC VARIABLES
    • G01R31/00Arrangements for testing electric properties; Arrangements for locating electric faults; Arrangements for electrical testing characterised by what is being tested not provided for elsewhere
    • G01R31/34Testing dynamo-electric machines
    • G01R31/346Testing of armature or field windings
    • GPHYSICS
    • G01MEASURING; TESTING
    • G01RMEASURING ELECTRIC VARIABLES; MEASURING MAGNETIC VARIABLES
    • G01R31/00Arrangements for testing electric properties; Arrangements for locating electric faults; Arrangements for electrical testing characterised by what is being tested not provided for elsewhere
    • G01R31/34Testing dynamo-electric machines
    • G01R31/343Testing dynamo-electric machines in operation

Landscapes

  • Physics & Mathematics (AREA)
  • General Physics & Mathematics (AREA)
  • Ignition Installations For Internal Combustion Engines (AREA)
  • Electrical Discharge Machining, Electrochemical Machining, And Combined Machining (AREA)
  • Housings And Mounting Of Transformers (AREA)
  • Burglar Alarm Systems (AREA)
  • Control Of Motors That Do Not Use Commutators (AREA)
  • Stabilization Of Oscillater, Synchronisation, Frequency Synthesizers (AREA)

Abstract

Způsob se týká elektrického velkostroje se statorem (5), nesoucího tyče (1, 2) elektrického vinutí a osazeného nejméně jedním teplotním snímačem (3, 4). Vysokofrekvenční chybový signál se odebírá od teplotního snímače (3, 4) použitého jako anténa. Při použití více teplotních snímačů (3, 4) je možná lokalizace poškození (15), kde byl chybový signál způsoben. Dále je popsáno i zařízení k provádění způsobu. ŕ

Description

Vynález se týká způsobu provozní kontroly elektrického velkostroje se statorem opatřeným vinutím, tvořeným vodivými tyčemi, uloženými v drážkách statoru, pro rozpoznání poškození, které způsobuje jiskření. Vynález se týká i zařízení pro provádění tohoto způsobu.
Pod pojmem elektrické velkostroje se v dané souvislosti rozumí velkogenerátory, jako například turbogenerátory, jejichž elektrické výkony jsou 50 MVA a více.
Rozpoznání škod v zařízením s elektrickými velkostroji má stále větší význam v tom smyslu, aby se zvýšila provozní pohotovost zařízení a škody aby se rozpoznaly co nejdříve, dokonce aby se mohly předvídat během regulárního provozu. Přitom má také velký význam to, aby byla ve vzrůstajícím rozsahu s malými náklady k dispozici číslicová počítací zařízení pro vyhodnocování signálů z komplexních kontrolních zařízení.
Dosavadní stav techniky
Způsob a zařízení pro rozpoznávání a případně také lokalizaci chyb v elektrických strojích, zejména zařízeních s elektrickými velkostroji, vycházejí z DE 34 08 256 C2, DE 35 26 149 Al, DE 39 18 116 Al, EP 02 28 613 Bl a EP 02 41 764 Bl. Z těchto spisů jsou seznatelné jednak celé systémy pro rozpoznávání a lokalizaci škod v elektrických zařízeních s vyhodnocováními vysokofrekvenčních chybových signálů, tak také podrobnosti pro odebírání vysokofrekvenčních chybových signálů z vysokofrekvenčních polí v elektrických velkostrojích. Pat. spis US 4 949 001 se týká prokazování částečných výbojů ve statoru elektrodynamického velkostroje, zejména turbogenerátoru. Podle patentu se na stator uloží snímač naměřené hodnoty na způsob směrového vazebního členu, sloužící jako anténa pro odebíraný vysokofrekvenční chybový signál a vytvořený technikou páskových vodičů, a prostřednictvím odpovídajících přípojných vedení se spojí s vyhodnocovacím zařízením. Vyhodnocením výšky a/nebo časového průběhu chybového signálu se provede lokalizace místa, ze kterého chybový signál vyšel. Obsah všech uvedených dokumentů byl na tomto místě uveden z toho důvodu, aby se zabránilo dalšímu jejich opakování.
Důležité hledisko při odvádění vysokofrekvenčních chybových signálů z elektrického velkostroje je co nej lepší možnost využití stávajících konstrukčních dílů v zařízeních, aby se vady nebo podobně, způsobené vysokofrekvenčními elektromagnetickými poli, neovlivňovaly přídavnými konstrukčními díly, nebo aby se dokonce neodstiňovaly. Kromě toho je třeba vžiti v úvahu také ekonomická hlediska, neboť příliš komplexní systémy snímačů mohou se jevit jako nevýhodné. Konečně proti příliš velkorysému poskytování místa pro systémy provozní kontroly mluví také úvahy o zatížitelnosti a stupni využití elektrických velkostrojů.
Z pojednání „Měření a kontrola teplot u velkých asynchronních motorů“ od W. Raasche, Elektro-Jahr 1979, Vogel Verlag, Wiirzburg, DE, str. 27 až 30, lze seznat elektrický velkostroj ve formě asynchronního motoru se statorem, nesoucím elektrické vinutí, přičemž vinutí je vloženo v drážkách statoru a v jedné drážce je uloženo měřidlo teploty.
- 1 CZ 284614 B6
Podstata vynálezu
Úkolem vynálezu je navrhnout způsob a zařízení pro provozní kontrolu elektrického velkostroje se statorem opatřeným vinutím tvořeným vodivými tyčemi, uloženými v drážkách statoru, pro rozpoznání poškození, které způsobuje jiskření.
Tento úkol se podle vynálezu řeší tím způsobem, že se měří teplota v každé drážce vinutí statoru, takto získané elektrické signály každé drážky se rozdělí na chybový signál, vyvolávaný jiskřením v místě poškození vinutí a na teplotní signál, vyvolaný provozní teplotou při provozu velkostroje a porovnáním velikosti chybových signálů se určí místo poruchy v drážce.
Rozvinutí způsobu podle vynálezu pak spočívá v tom, že teplotní signál, vyvolaný provozní teplotou, je nízkofrekvenční signál, zejména stejnosměrný signál.
Význakem způsobu podle vynálezu rovněž je, že chybový signál, vyvolaný jiskřením v místě poškození, je vysokofrekvenční signál, přičemž tento signál má frekvenci mezi 1 MHz až 300 MHz, zejména mezi 3 až 100 MHz.
Zařízení pro provádění shora uvedeného způsobu se podle vynálezu řeší tak, že v každé drážce elektrického vinutí statoru je uspořádán nejméně jeden teplotní snímač, jehož přípojná vedení jsou vyvedena ze statoru a připojena na vstup diplexoru s prvním výstupem pro nízkofrekvenční teplotní signál a s druhým výstupem pro vysokofrekvenční chybový signál.
Rozvinutí vynálezu spočívá v tom, že diplexor je vytvořen jako dolnokmitočtový filtr vzhledem k prvnímu výstupu a jako homokmitočtový filtr vzhledem k druhému výstupu.
Význakem řešení podle vynálezu rovněž je, že teplotní snímač je uspořádán v elektricky izolující vložce, která je uspořádaná v drážce mezi dvěma nad sebou ležícími tyčemi vinutí, přičemž teplotní snímač je elektrický teplotní snímač s teplotně závislým odporem, který je zapojen na zdroj stejnosměrného proudu nebo napětí.
Posledním význakem řešení zařízení podle vynálezu je, že obsahuje více než dva teplotní snímače, které jsou rovnoměrně rozděleny po délce statoru.
Výhodnost provedení podle vynálezu spočívá v tom, že vývody teplotního snímače, provozovaného s elektrickým stejnosměrným napětím nebo proudem, který je uložen ve statoru elektrického stroje, se mohou použít bezprostředně jako antény, zejména jako čtvrtvlnné antény. Takovýmto teplotním snímačem se mohou získat také vysokofrekvenční signály, které nejsou ovlivňovány snímacím prvkem, sloužícím k získávání teplotních signálů. Například od snímacího prvku vedou dva navzájem zkroucené elektrické přípojné vodiče, které pro odvádění vysokofrekvenčních chybových signálů jsou stejně upraveny. Potom přípojná vedení působí jako jediná anténa a snímací prvek neovlivňuje buď vůbec, nebo jen velmi málo chybové signály. Je výhodné odebírat chybové signály současně s teplotními signály od teplotního snímače a potom je od sebe oddělit. Toto je zejména jednoduché tehdy, když teplotní signály jsou nízkofrekvenční signály, a jak již bylo uvedeno, zejména stejnosměrné proudové signály, nebo stejnosměrné napěťové signály.
Zvlášť výhodné je, jestliže se více teplotních snímačů, vyskytujících se v elektrickém stroji, použije jako antény.
Vynález dále poskytuje zejména výhodným způsobem důkaz o vzniku jiskření v elektrických velkostrojích, přičemž z výskytu vysokofrekvenčního chybového signálu na teplotním snímači se usuzuje na vznik jiskření.
-2CZ 284614 B6
Vynález zejména výhodným způsobem umožňuje rozpoznání a v rámci rozvinutí vynálezu i lokalizaci škody.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález bude v dalším textu blíže vysvětlen na příkladech provedení, znázorněných na výkresech. Pro větší zřetelnost určitých význaků je výkres proveden částečně schematicky a/nebo nikoliv v měřítku. Zejména nebyly znázorněny všeobecně známé a v dané souvislosti nepodstatné složky.
Na obr. 1 je schematicky znázorněn axiální podélný řez elektrickým velkostrojem s teplotními snímači, použitými podle vynálezu.
Na obr. 2 je schematicky znázorněn radiální příčný řez strojem, znázorněným na obr. 1.
Na obr. 3 a 4 jsou znázorněny příklady provedení teplotních snímačů, upravených a zapojených podle vynálezu.
Příklady provedení vynálezu
Obr. 1 ukazuje podél osy 13 provedený podélný řez elektrickým velkostrojem se statorem 5 a rotorem 12, uspořádaným otočně kolem osy 13 ve vybrání statoru 5. Stator 5 má drážky 10. viz obr. 2, ve kterých jsou uspořádány dvě elektricky vodivé tyče 1, 2 vinutí jako součást celého elektrického vinutá statoru 5. Každá vodivá tyč 1, 2 má přímý úsek, který leží v drážce 10, a dva oblouky 2 vždy jeden na každém konci přímého úseku. Oblouky 2 probíhají vně drážky 10 a slouží ke spojení vodivých tyčí spolu navzájem. Mezi přímými úseky leží vložka 11 z izolujícího materiálu. Na každém konci statoru 5 je ve vložce 11 uspořádán teplotní snímač 3 se snímacím prvkem, zejména odporovým prvkem s teplotně závislým odporem s přípojnými vedeními 4, která vedou ze statoru 5 a na které je napojeno zařízení pro zpracování signálu pro vyhodnocení teplotních signálů a chybových signálů. Tato zařízení na zpracování signálů nejsou na obr. 1 znázorněna. Dva teplotní snímače 3 s přípojnými vedeními 4 se mohou použít pro lokalizaci poškození 15, na kterém při poškození elektrického velkostroje dochází k jiskření, například v rámci částečného výboje. Tím, že poškození 15 leží blíže k vlevo znázorněnému teplotnímu snímači 3 s přípojnými vedeními 4 nežli ke znázorněnému vpravo, je v levém teplotním snímači 3 vyskytující se chybový signál podstatně větší, nežli chybový signál, který je odebírán od pravého teplotního snímače 3. Z tohoto jednoduchého příkladu je zřejmé, jak je možná lokalizace poškození 15. Tento stávající systém lokalizace pro chybové signály je výhodně doplnitelný o další teplotní snímače 3, zejména o teplotní snímače přibližně ve středu statoru 5.
Budiž ještě jednou poukázáno, na to, že na obr. 1 nejsou znázorněny obvyklé znaky elektrického velkostroje. Tak je stator 5 znázorněn jako kompaktní blok, což neodpovídá bezpodmínečně obvyklé praxi. Také nejsou znázorněny prostředky pro uzavření drážek 10, ve kterých jsou uloženy vodivé tyče 1, 2 vinutí. Dále znázorněné velikostní poměry neodpovídají měřítku velikosti. Pro doplnění údajů a návodů, vyplývajících z obr. 1 a následujících obrázků se odkazuje na všeobecné odborné znalosti fundovaného průměrného odborníka.
Obr. 2 ukazuje kolmo k ose vedený příčný řez stroje, znázorněného na obr. 1. Stator 5 má drážky 10, do kterých jsou vloženy přímé úseky vodivých tyčí 1, 2 vinutí. Znázorněny jsou tři drážky 10, které reprezentují velký počet drážek 10, vyskytujících se obvykle v elektrických velkostrojích.
V každé drážce 10 se nacházejí nad sebou dva přímé úseky a mezi nimi je upravena vložka 11.
V každé vložce 11 se nachází teplotní snímač 3 s přípojnými vedeními 4.
-3 CZ 284614 B6
Obr. 3 a 4 ukazují dva příklady provedení pro teplotní snímače 3, použitelné jako antény, sestávající z teplotních snímačů 3, zejména odporových prvků s teplotně závislými elektrickými odpory, přípojnými vedeními 4 a diplexory 6 pro odebírání chybových signálů z teplotních signálů. Podle obr. 3 jsou přípojná vedení 4 zapojena na koaxiální kabel 16, a sice jedno přípojné vedení 4 na vnitřní vodič a druhé přípojné vedení 4 na vnější vodič, který je uzemněn. Z koaxiálního kabelu 16 se z teplotního snímače 3 obdržená směs teplotního signálu a chybového signálu přivede na vstup 7 diplexoru 6. V diplexoru 6 se provede vyvázání chybového signálu od teplotního signálu. Teplotní signál se přivede od vstupu 7 přes cívku 18, která tvoří dolnokmitočtový filtr pro propouštění signálů s nízkými frekvencemi, k prvnímu výstupu 8 diplexoru 6 a chybový signál dospěje od vstupu 7 přes kondenzátor 17 k druhému výstupu 9 diplexoru 6. Kondenzátor 17 tvoří homokmitočtový filtr, který propouští jen vysokofrekvenční signály. Od druhého výstupu 9 diplexoru 6 je chybový signál přiváděn k neznázoměnému vyhodnocovacímu zařízení 14. Přesná funkce teplotního snímače 3 s přípojnými vedeními 4 jako anténami vysokofrekvenčního chybového signálu závisí přirozeně podstatnou měrou od frekvence chybového signálu a geometrických rozměrů teplotního snímače 3. Teplotním snímačem 3 podle obr. 3 se dosáhne kapacitní vazby na vysokofrekvenční elektromagnetické pole v elektrickém velkostroji.
Obr. 4 ukazuje jiné provedení, u kterého teplotní snímač 3 a přípojná vedení 4 slouží v podstatě jako induktivně působící anténa pro vysokofrekvenční signály. Podle obr. 4 je teplotní snímač 3 zapojen na dva koaxiální kabely 16 s uzemněnými vnějšími vodiči. Přípojná vedení 4 jsou napojena na vnitřní vodiče koaxiálních kabelů 16. Vyvažování chybového signálu od teplotního se provádí prostřednictvím transformátoru 19. Primární vinutí transformátoru 19. které je spojeno se vstupem 7, má střední vývod, nebo je vinuto bifilámě, přičemž je uspořádán přípoj, odpovídající střednímu vývodu. Na střední vývod primárního vinutí je napojen první výstup 8 pro odvod nízkofrekvenčního teplotního signálu. Vysokofrekvenční chybový signál se v transformátoru 19 dále předává na sekundární vinutí a odtud k druhému výstupu 9 diplexoru 6. Na druhý výstup 9 je napojeno vyhodnocovací zařízení 14, které může obsahovat další filtry a ve kterém je chybový signál vyhodnocován. Způsob vyhodnocování odpovídá požadavkům jednotlivého případu. Zejména je možné vyhodnocování s ohledem na poruchy v elektrickém stroji. Pro indikaci takovýchto poruch je vyhodnocovací zařízení 14 opatřeno indikačním prvkem 20, například žárovkou.
Vynález umožňuje zejména jednoduchý a spolehlivý’ způsob vyvozování vysokofrekvenčního chybového signálu z vysokofrekvenčního elektromagnetického pole v elektrickém velkostroji a umožňuje zejména rozpoznání poškození jiskřením.

Claims (9)

1. Způsob provozní kontroly elektrického velkostroje se statorem, opatřeným vinutím, tvořeným vodivými tyčemi, uloženými ve drážkách statoru, pro rozpoznání poškození, které způsobuje jiskření, vyznačující se tím, že se měří teplota v každé drážce vinutí statoru, takto získané signály každé drážky se rozdělí na chybový signál, vyvolaný jiskřením v místě poškození vinutí, a na teplotní signál, vyvolaný provozní teplotou při provozu velkostroje a porovnáním velikosti chybových signálů se určí místo poruchy v drážce.
2. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že teplotní signál, vyvolaný provozní teplotou, je nízkofrekvenční signál, zejména stejnosměrný signál.
-4CZ 284614 B6
3. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že chybový signál, vyvolaný jiskřením v místě poškození, je vysokofrekvenční signál.
4. Způsob podle nároku 3, vyznačující se tím, že vysokofrekvenční chybové signály, vyvolávané jiskřením v místě poškození, mají frekvenci mezi 1 MHz až 300 MHz, zejména mezi 3 MHz až 100 MHz.
5. Zařízení pro provádění způsobu podle nároků laž4, vyznačující se tím, že v každé dráže (10) elektrického vinutí statoru (5) je uspořádán nejméně jeden teplotní snímač (3), jehož přípojná vedení (4) jsou vyvedena ze statoru (5) a připojena na vstup diplexoru (6) s prvním výstupem (8) pro nízkofrekvenční teplotní signál a s druhým výstupem (9) pro vysokofrekvenční chybový signál.
6. Zařízení podle nároku 5, vyznačující se tím, že diplexor (6) je vytvořen jako dolnokmitočtový filtr vzhledem k prvnímu výstupu (8) a jako homokmitočtový filtr vzhledem k druhému výstupu (9).
7. Zařízení podle nároku 6, vyznačující se tím, že teplotní snímač (3) je uspořádán v elektricky izolující vložce (11), která je uspořádána v drážce (10) mezi dvěma nad sebou ležícími tyčemi (1) vinutí.
8. Zařízení podle nároků 5a 7, vyznačující se tím, že teplotní snímač (3) je elektrický teplotní snímač s teplotně závislým elektrickým odporem, který je zapojen na zdroj stejnosměrného proudu nebo napětí.
9· Zařízení podle nároku 5 nebo 7, vyznačující se tím, že obsahuje více než dva teplotní snímače (3), které jsou po statoru (5) rozděleny rovnoměrně.
CZ95607A 1992-09-22 1993-09-07 Způsob odebírání vysokofrekvenčního chybového signálu z vysokofrekvenčního elektromagnetického pole v elektrickém velkostroji a zařízení k jeho provádění CZ284614B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4231714 1992-09-22

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ60795A3 CZ60795A3 (en) 1995-06-14
CZ284614B6 true CZ284614B6 (cs) 1999-01-13

Family

ID=6468552

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ95607A CZ284614B6 (cs) 1992-09-22 1993-09-07 Způsob odebírání vysokofrekvenčního chybového signálu z vysokofrekvenčního elektromagnetického pole v elektrickém velkostroji a zařízení k jeho provádění

Country Status (11)

Country Link
US (1) US5917334A (cs)
EP (1) EP0662220B1 (cs)
JP (1) JPH08501389A (cs)
KR (1) KR100306084B1 (cs)
CN (1) CN1044746C (cs)
AT (1) ATE145482T1 (cs)
CZ (1) CZ284614B6 (cs)
DE (1) DE59304558D1 (cs)
ES (1) ES2095664T3 (cs)
RU (1) RU2129285C1 (cs)
WO (1) WO1994007152A1 (cs)

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2022152339A1 (en) 2021-01-18 2022-07-21 Modemtec S.R.O. Signal extraction method and device for its implementation

Families Citing this family (11)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
JP3187642B2 (ja) * 1994-02-25 2001-07-11 関西電力株式会社 電気機器の異常検出方法及び回転電機の異常検出装置
JP3685367B2 (ja) * 1999-05-24 2005-08-17 三菱電機株式会社 回転電機の異常検出装置
DE50213594D1 (de) * 2001-11-19 2009-07-16 Alstom Technology Ltd Verfahren zum detektieren eines in einer elektrischen einrichtung in der nähe eines neutralen punktes auftretenden erdschlusses sowie vorrichtung zur durchführung des verfahrens
EP1418437A1 (en) * 2002-10-02 2004-05-12 ALSTOM Technology Ltd Method and electromagnetic sensor for measuring partial discharges in windings of electrical devices
DE10318951B4 (de) * 2003-04-26 2016-12-29 Hella Kgaa Hueck & Co. Vorrichtung und Verfahren zur Erkennung von Lichtbögen in einem Stromkreis, insbesondere in einem Kraftfahrzeugbordnetz
DE102004020724B3 (de) * 2004-04-28 2006-01-05 Sensoplan Aktiengesellschaft Verfahren zum Erkennen von Defekten in Blechsegmenten bei elektrischen Generatoren sowie Motoren
DE102007061573A1 (de) * 2007-12-18 2009-06-25 Endress + Hauser Gmbh + Co. Kg Vorrichtung zur Ermittlung und/oder Überwachung zumindest eines Füllstands von zumindest einem Medium in einem Behälter gemäß einer Laufzeitmessmethode und/oder einer kapazitiven Messmethode
US8129873B2 (en) 2010-04-05 2012-03-06 General Electronic Company Stator coil coolant flow reduction monitoring
ITMI20111194A1 (it) * 2011-06-29 2012-12-30 Ansaldo Energia Spa Dispositivo e metodo per eseguire test di resistenza termica su almeno una barra statorica di una macchina elettrica
EP3570052A1 (de) * 2018-05-18 2019-11-20 Siemens Aktiengesellschaft Verfahren zur messung eines gepulsten hochfrequenten ereignissignals
EP3839531A1 (de) 2019-12-16 2021-06-23 Siemens Aktiengesellschaft Vorrichtung zur erfassung eines hochfrequenten ereignissignals in einer elektrischen rotierenden maschine

Family Cites Families (17)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
US3641439A (en) * 1969-08-08 1972-02-08 Narda Microwave Corp Near-field radiation monitor
US4083001A (en) * 1976-12-29 1978-04-04 Westinghouse Electric Corporation Measurement of motor winding temperature
US4114077A (en) * 1977-04-01 1978-09-12 Westinghouse Electric Corp. Rotor overtemperature protection for electric motors
US4238733A (en) * 1979-05-15 1980-12-09 Canadian General Electric Company Limited Corona discharge monitor system
DE3234023A1 (de) * 1982-09-14 1984-03-15 SWF-Spezialfabrik für Autozubehör Gustav Rau GmbH, 7120 Bietigheim-Bissingen Einrichtung zur ueberwachung des betriebszustandes eines elektromotors
DD214461B1 (de) * 1983-04-14 1989-09-27 Meissen Kabelwerk Messsonde zur elektrischen detektion von impulsfoermigen teilentladungen
CH673729A5 (cs) * 1984-10-04 1990-03-30 Mitsubishi Electric Corp
DE3526149A1 (de) * 1985-06-15 1986-12-18 Kraftwerk Union AG, 4330 Mülheim Ankopplungseinheit zur betriebsmaessigen ueberwachung der hochspannungswicklungen und der angeschlossenen ableitungen bei elektrischen hochspannungs-maschinen und -apparaten, mittels teilentladungserfassung und abreissfunkenmessung
DE3543927A1 (de) * 1985-12-12 1987-06-19 Kraftwerk Union Ag Verfahren zur teilentladungserfassung und abreissfunkenmessung bei dynamoelektrischen hochspannungsmaschinen sowie einrichtung zu seiner durchfuehrung
DE3764009D1 (de) * 1986-04-14 1990-09-06 Siemens Ag Verfahren und vorrichtungen zur erkennung und lokalisierung von schaeden in elektrischen anlagen.
DE3918116A1 (de) * 1989-06-02 1990-12-06 Siemens Ag Verfahren und vorrichtung zur ueberwachung der funktion von rotierenden gleichrichtern eines turbogenerators
US4949001A (en) * 1989-07-21 1990-08-14 Campbell Steven R Partial discharge detection method and apparatus
US5019760A (en) * 1989-12-07 1991-05-28 Electric Power Research Institute Thermal life indicator
US5262717A (en) * 1991-04-16 1993-11-16 Ontario Hydro Method and apparatus for measuring electric motor efficiency and loading
US5257863A (en) * 1992-07-30 1993-11-02 Electric Power Research Institute, Inc Electronic rotor temperature sensor
US5416430A (en) * 1993-04-28 1995-05-16 Electric Power Research Institute, Inc. Apparatus and method for identification and location of internal arcing in dynamoelectric machines
US5475312A (en) * 1994-06-07 1995-12-12 Iris Power Engineering Inc. Method and device for distinguishing between partial discharge and electrical noise

Cited By (1)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
WO2022152339A1 (en) 2021-01-18 2022-07-21 Modemtec S.R.O. Signal extraction method and device for its implementation

Also Published As

Publication number Publication date
US5917334A (en) 1999-06-29
JPH08501389A (ja) 1996-02-13
DE59304558D1 (de) 1997-01-02
WO1994007152A1 (de) 1994-03-31
RU95111380A (ru) 1997-03-10
ATE145482T1 (de) 1996-12-15
CZ60795A3 (en) 1995-06-14
CN1044746C (zh) 1999-08-18
ES2095664T3 (es) 1997-02-16
KR950703740A (ko) 1995-09-20
CN1096104A (zh) 1994-12-07
KR100306084B1 (ko) 2001-11-30
EP0662220B1 (de) 1996-11-20
RU2129285C1 (ru) 1999-04-20
EP0662220A1 (de) 1995-07-12

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US5117191A (en) Apparatus for monitoring degradation of insulation of electrical installation
US5933012A (en) Device for sensing of electric discharges in a test object
US6035265A (en) System to provide low cost excitation to stator winding to generate impedance spectrum for use in stator diagnostics
US4689546A (en) Internal armature current monitoring in large three-phase generator
CZ284614B6 (cs) Způsob odebírání vysokofrekvenčního chybového signálu z vysokofrekvenčního elektromagnetického pole v elektrickém velkostroji a zařízení k jeho provádění
CN111323680B (zh) 用于检测电弧故障的方法和电路
US20070057677A1 (en) Measuring device, and method for locating a partial discharge
US4721916A (en) Method for diagnosing an insulation deterioration of a power cable
US20120001645A1 (en) Combined electrical variable detection device
JPH0357976A (ja) 部分放電検出のための方法及び装置
SE515387C2 (sv) Övervakning av interna partiella urladdningar i en krafttransformator
CN110970872B (zh) 用于基于注入的接地故障保护处理的装置
US5386193A (en) Partial discharge detecting device for resin-molded transformer
EP0851442A2 (en) Lead-in insulator
EP2482090A1 (en) System for measuring partial discharges in power lines
JPH03128471A (ja) 電気設備の絶縁劣化監視装置
US7142403B2 (en) Method for detection of a ground fault, which occurs in the vicinity of a neutral point in an electrical device, as well as an apparatus for carrying out the method
JP3041968B2 (ja) 低圧系統活線絶縁劣化監視方法
JP2876322B2 (ja) Cvケーブルの絶縁劣化診断方法
JPH09119959A (ja) 部分放電測定装置の検出感度監視方法
Kornhuber et al. Partial discharge (PD) detection on medium voltage switchgears using non-invasive sensing methods
CN104865433B (zh) 电流和电压模块和监测功率分配系统中电流和电压的方法
JP2000221229A (ja) 部分放電検出装置及び部分放電検出方法
JP3479339B2 (ja) ケーブルの電気測定方法と電気測定装置
Sedding et al. Review of effective diagnostic and condition monitoring methods for rotating machines

Legal Events

Date Code Title Description
IF00 In force as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20010907