CZ282307B6 - Způsob dobývání uhelných slojí s definovanou předem danou hloubkou řezu při jemném dobývání uhelným pluhem - Google Patents

Způsob dobývání uhelných slojí s definovanou předem danou hloubkou řezu při jemném dobývání uhelným pluhem Download PDF

Info

Publication number
CZ282307B6
CZ282307B6 CS921636A CS163692A CZ282307B6 CZ 282307 B6 CZ282307 B6 CZ 282307B6 CS 921636 A CS921636 A CS 921636A CS 163692 A CS163692 A CS 163692A CZ 282307 B6 CZ282307 B6 CZ 282307B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
stroke
stepping
rollers
cut
face
Prior art date
Application number
CS921636A
Other languages
English (en)
Inventor
Guy Geuns
Werner Reinelt
Original Assignee
Dbt Deutsche Bergbau-Technik Gmbh
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Priority claimed from DE4117731A external-priority patent/DE4117731C2/de
Application filed by Dbt Deutsche Bergbau-Technik Gmbh filed Critical Dbt Deutsche Bergbau-Technik Gmbh
Publication of CS163692A3 publication Critical patent/CS163692A3/cs
Publication of CZ282307B6 publication Critical patent/CZ282307B6/cs

Links

Classifications

    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E21EARTH OR ROCK DRILLING; MINING
    • E21DSHAFTS; TUNNELS; GALLERIES; LARGE UNDERGROUND CHAMBERS
    • E21D23/00Mine roof supports for step- by- step movement, e.g. in combination with provisions for shifting of conveyors, mining machines, or guides therefor
    • E21D23/12Control, e.g. using remote control
    • E21D23/14Effecting automatic sequential movement of supports, e.g. one behind the other
    • EFIXED CONSTRUCTIONS
    • E21EARTH OR ROCK DRILLING; MINING
    • E21DSHAFTS; TUNNELS; GALLERIES; LARGE UNDERGROUND CHAMBERS
    • E21D23/00Mine roof supports for step- by- step movement, e.g. in combination with provisions for shifting of conveyors, mining machines, or guides therefor
    • E21D23/12Control, e.g. using remote control
    • E21D23/14Effecting automatic sequential movement of supports, e.g. one behind the other
    • E21D23/144Measuring the advance of support units with respect to internal points of reference, e.g. with respect to neighboring support units or extension of a cylinder

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mining & Mineral Resources (AREA)
  • Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • General Life Sciences & Earth Sciences (AREA)
  • Geochemistry & Mineralogy (AREA)
  • Geology (AREA)
  • Control Of Conveyors (AREA)
  • Excavating Of Shafts Or Tunnels (AREA)
  • Warehouses Or Storage Devices (AREA)

Abstract

Způsob dobývání uhelných slojí se provádí s definovanou předem danou hloubkou řezu (def.s) při jemném dobývání uhelným pluhem (2), přičemž porubní dopravník (3), probíhající podél porubní čelby, postupuje o definovanou předem danou hloubku řezu (def.s) a postup porubu se provede vyjetím krokových válců (4), které jsou kloubově připojeny na jedné straně k porubnímu dopravníku (3) a na druhé straně k výztužným stojanům (5), uspořádaným rovnoběžně s porubním dopravníkem (3). Postup se řídí v závislosti na zdvihu pístů krokových válců (4), prováděném v jednotlivých definovaných dílčích zdvizích, odpovídajících definované předem dané hloubce řezu (def.s), pomocí signálů měření dráhy vytvořených na jeden dílčí zdvih a po dosažení předem určeného maximálního celkového zdvihu pístu se výztužný stojan (5), spojený s příslušným krokovým válcem (4) automaticky vytrhne, posune dopředu o maximální celkový zdvih pístu a následně se zase usadí. Přitom se může dráha dílčích zdvihůŕ

Description

Oblast techniky
Vynález se týká způsobu dobývání uhelných slojí uhelným pluhem, který se vede v porubu podél porubní čelby na porubním dopravníku, a který se přitlačuje k porubní čelbě krokovými válci jednotek důlní výztuže uspořádaných rovnoběžně s porubním dopravníkem, přičemž se řídí zdvih pístů krokových válců, a přičemž se krokové válce vysouvají v předem stanovených stejně 10 velkých dílčích zdvizích a uhelný pluh má při každém řezu předem stanovenou konstantní hloubku řezů.
Dosavadní stav techniky
U uhelných slojí s těžko a velmi těžko dobyvatelným uhlím bylo použití uhelného pluhu přes jeho vysoký pracovní výkon často z různých důvodů značně omezeno. Jednou z příčin bylo nekontrolovatelné překračování požadované hloubky řezu, které vedlo k sevření uhelného pluhu v uhelné stěně. Aby se tomu zabránilo, je již u v úvodu popsaného způsobu známo pracovat 20 s předem stanovenou konstantní hloubkou řezu uhelného pluhu. Přitom však doposud nebylo možno dodržet přesnou hloubku řezu po celé délce porubu, protože uhelná stěna nemá homogenní pevnost. Tato skutečnost způsobovala blokování uhelného pluhu, které značně omezovalo průběh provozu a těžební výkon uhelného pluhu.
Úkolem vynálezu proto je vylepšit v úvodu popsaný způsob dobývání do té míry, že nezávisle na pevnosti uhlí v uhelné stěně se může neustále provádět plynulé dobývání s konstantní hloubkou řezu, přičemž se zcela odstraní zablokování uhelného pluhu.
Podstata vynálezu
Tento úkol splňuje způsob dobývání uhelných slojí uhelným pluhem, který se vede v porubu podél porubní čelby na porubním dopravníku, a který se přitlačuje k porubní čelbě krokovými válci jednotek důlní výztuže uspořádaných rovnoběžně s porubním dopravníkem, přičemž se řídí 35 zdvih pístů krokových válců, a přičemž se krokové válce vysouvají v předem stanovených stejně velkých dílčích zdvizích a uhelný pluh má při každém řezu předem stanovenou konstantní hloubku řezu, podle vynálezu, jehož podstatou je, že v průběhu řezu se z každého dílčího zdvihu vytvoří signál a uloží se v centrální elektronické jednotce, načež jednotka mechanizované výztuže, jejíž píst dosáhl maximálního zdvihu, se o tento maximální zdvih automaticky posune 40 dopředu, přičemž se porovná součet dílčích zdvihů pístů krokových válců vždy sousedních jednotek mechanizované výztuže, a při dosažení maximálního zdvihu pístů krokových válců alespoň dvou sousedních jednotek mechanizované výztuže se provede podle předem určeného pořadí jejich postupný posun.
Řízení krokových válců se provádí tak, že velikosti dílčích zdvihů krokových válců se zmenšují v případě, že proudový odběr pohonu pluhu je větší, než průměrný proudový odběr, zaznamenaný předem v centrální elektronické jednotce a nutný k zajištění konstantní hloubky řezu.
Průběžně se měří a sčítají dílčí zdvihy krokových válců jednotek mechanizované výztuže, a zjištěné hodnoty se ukládají, přičemž při absenci signálu o zdvihu alespoň jednoho krokového válce se signalizuje chyba a/nebo se příslušný krokový válec identifikuje.
I!
Ze součtu dílčích zdvihů krokových válců se stanoví průměrný zdvih odpovídající průměrné dráze postupu jednotek mechanizované výztuže a při odchylce součtu dílčích zdvihů jednoho krokového válce jednotky mechanizované výztuže od průměrného zdvihu se ohlásí chyba.
Podle dalšího výhodného provedení se maximální celkový zdvih pístu zvětší o vyrovnávací rozměr střední mechanické vůle v místech kloubového připojení krokových válců.
Podle dalšího výhodného provedení se měří skutečně absolvovaná dráha jednotlivých jednotek mechanizované výztuže na základě dílčích zdvihů a dráhy jednotlivých jednotek mechanizované 10 výztuže se spolu navzájem porovnávají.
Při odchylce skutečně absolvované dráhy zjištěné počítačem podle počtu dílčích zdvihů se zmenší nebo zvětší o maximální přípustnou hodnotu vyrovnávací rozměr vyrovnání vůle dráhy zdvihu pro příslušný krokový válec.
Uvedené zvlášť výhodné provedení je založeno na poznatku, že v místech kloubového připojení krokových válců na dopravník a na jednotku mechanizované výztuže existuje mechanická vůle, která se může sečíst, až například na 60 až 80 mm, takže předem stanovená hloubka řezu uhelného pluhu již neodpovídá jednotlivých dílčím zdvihům krokových válců, nýbrž je zmenšená 20 o mechanickou vůli. Tato nevýhoda je uvedeným opatřením odstraněna.
Tím, že se dále v určitých časových úsecích měří skutečně absolvovaná cesta jednotlivých výztužných stojek na základě dílčích zdvihů a dráhy jednotlivých výztužných stojek se spolu navzájem porovnávají, je možno v určitých časových odstupech pro jednotlivé jednotky 25 mechanizované výztuže nově určit potřebný vyrovnávací rozměr pro dílčí zdvihy krokových válců. Jednak se totiž může mechanickým opotřebením vůle zvětšit a jednak se mohou dostat do míst kloubového připojení i nečistoty a podobně, čímž se mechanická vůle zmenší, takže je zapotřebí provádět neustálou kontrolu a doregulovávání vyrovnávání vůlí podle vynálezu.
Protože mezi jednotlivými žlabovými elementy dopravníku rovněž existuje vůle, čímž mohou vznikat mezi jednotlivými žlabovými elementy maximálně možné úhlové odchylky 3°, určuje se z této úhlové odchylky míra maximálně možné výchylky mezi posuny jednotlivých jednotek důlní výztuže.
Při realizaci způsobu podle vynálezu je neustále zaručena konstantní hloubka řezu uhelného pluhu, ačkoli vzhledem k různým skutečnostem v porubní stěně a k mechanickým rozdílům v jednotlivých jednotkách mechanizované výztuže porubní stěny se mohou jednotlivé jednotky mechanizované výztuže po krátké době provozu nacházet v různých odstupech k dopravníku. Způsobem podle vynálezu je proto zamezeno zablokování uhelného pluhu a dosaženo 40 dodržování požadované polohy porubního dopravníku. Kdykoli je možné pluhování (hoblování) v obou směrem i po částech.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález bude dále blíže objasněn na příkladném provedení podle přiložených výkresů, na nichž obr. 1 až 4 znázorňují schéma průběhu způsobu podle vynálezu, přičemž obr. 1 znázorňuje první fázi způsobu podle vynálezu s pohybem pluhu doprava, obr. 2 druhou fázi způsobu podle vynálezu s týmž pohybem pluhu, obr. 3 třetí fázi způsobu podle vynálezu s pohybem pluhu . 50 doleva a obr. 4 čtvrtou fázi způsobu podle vynálezu s pohybem pluhu opět doprava.
-2II
Příklady provedení vynálezu
Na obr. 1 až 4 je principiálně znázorněna situace dobývání v porubní stěně. Přitom podél uhelné stěny 1 pojíždí uhelný pluh 2, a sice podél porubního dopravníku 3, uspořádaného rovnoběžně 5 s porubní čelbou uhelné stěny U Porubní dopravník 3 se posunuje dopředu pomocí krokových válců 4, které jsou kloubově připojeny na jedné straně k porubnímu dopravníku 3 a na druhé straně k jednotkám 5 mechanizované výztuže, uspořádaným rovnoběžně s porubním dopravníkem 3. Jako jednotky 5 mechanizované výztuže mohou být použity například jednotky mechanizované výztuže razícího štítu buď s tuhou spojitou stropnicí, nebo i se stavěči posuvnou ío stropnicí.
Obr. 1 znázorňuje první fázi způsobu podle vynálezu, přičemž všechny jednotky 5 mechanizované výztuže jsou usazeny a krokové válce 4 jsou ve svých výchozích polohách. Přitom má uhelný pluh 2 konstantní neboli definovanou hloubku řezu def.s. Uhelný pluh 2 15 přitom pojíždí ve směru šipky x. Na obr. 2 je znázorněna druhá fáze způsobu podle vynálezu, kde uhelný pluh 2 stále pojíždí ve směru šipky x, přičemž je vidět, že krokové válce 4 těch jednotek 5 mechanizované výztuže, které již uhelný pluh 2 minul, jsou nyní vysunuty o definovanou předem stanovenou hloubku řezu def.s, přičemž tím však současně postoupil dopředu porubní dopravník o tento stejný definovaný rozměr, a přičemž posunutí krokových válců 4 bylo provedeno kromě 20 o definovanou předem stanovenou hloubku řezu def.s navíc s přídavkem vyrovnávacího rozměru
Aa. Vyrovnávací rozměr Aa je stanoven pro mechanickou vůli existující v místech kloubového připojení krokového válce 4, čímž je posun porubního dopravníku 3 a tím i hloubka řezu def.s uhelného pluhu 2 menší než délka dráhy odpovídající jednotlivému dílčímu zdvihu. Tím, že se podle vynálezu dráha každého dílčího zdvihu zvětší o vyrovnávací rozměr Aa podle existující 25 mechanické vůle, je zajištěno, že porubní dopravník 3 neustále absolvuje stejnou dráhu, rovnající se hloubce řezu def.s.
Podle vynálezu se nyní provádí postup dopředu v závislosti na zdvihu pístů krokových válců 4, prováděném v jednotlivých definovaných dílčích zdvizích, řízeně pomocí signálů z měření dráhy, 30 vytvořených pro každý dílčí zdvih. To znamená, že na krokových válcích 4 jsou uspořádány snímače pro měření dráhy, které vždy po jednom dílčím zdvihu vydají podle velikosti definované předem stanovené hloubky řezu def.s signál.
Na obr. 3 je znázorněna třetí fáze způsobu podle vynálezu, přičemž byl proveden obrat směru 35 pohybu uhelného pluhu 2 ve směru šipky y. Je vidět, že opět ty krokové válce 4, které uhelný pluh 2 minul, jsou nyní vysunuté o další velikost definované předem stanovené hloubky řezu def.s, takže tyto krokové válce 4 jsou nyní po první změně směru uhelného pluhu 2 vysunuty o hodnotu rovnající se dvojnásobku hloubky řezu, tj. 2.def.s, přičemž vysunutí krokových válců bylo provedeno s přídavkem vyrovnávacího rozměru Aa, takže vyjetí nyní po první změně 40 směru postupu uhelného pluhu 2 činí 2.def.s. + Aa.
Podle vynálezu nyní, po dosažení předem stanoveného maximálního celkového zdvihu pístu, se jednotka 5 mechanizované výztuže, spojená s příslušným krokovým válcem 4, automaticky se posune dopředu o maximální celkový zdvih pístu a následně se znovu usadí, takže provede 45 krokový postup. Tento způsob postupu je nyní znázorněn na obr. 4, přičemž obě výztužné jednotky 5 mechanizované výztuže, nacházející se na levém okraji na obr. 4, již tento krokový postup provedly, respektive jej právě provádějí, takže přitažení krokových válců 4 spojených s těmito výztužnými jednotkami 5 mechanizované výztuže bylo provedeno obecně o hodnotu rovnající se n.def.s + Aa.
Řízení krokových válců 4 se podle vynálezu provádí tak, že součet dílčích zdvihů krokových válců 4 vždy sousedních jednotek 5 mechanizované výztuže se porovnává, a pokud již dvě sousední jednotky 5 mechanizované výztuže dosáhly maximálního celkového zdvihu krokových
-3I!
válců 4, provede se v předem stanovené posloupnosti (algoritmu) krokový postup obou sousedních jednotek 5 mechanizované výztuže za sebou. Proto se kontrolují štítové jednotky 5 mechanizované výztuže podle vynálezu automaticky a je zajištěno, že dvě sousední jednotky 5 mechanizované vý ztuže nemohou tento krokový postup provést současně. V zásadě je však podle vynálezu možné, aby provedla krokový postup nejprve ta jednotka 5 mechanizované výztuže, která dosáhla jako první maximálního zdvihu svého krokového válce 4.
Dále se podle vynálezu průběžně měří součet dílčích zdvihů krokových válců 4 jednotek 5 mechanizované výztuže a shromažďuje se v centrální počítačové jednotce, přičemž při neexistenci signálu změření dráhy, odpovídajícího dílčímu zdvihu jednoho nebo několika krokových válců 4, se vytvoří signál signalizující chybu a/nebo se příslušný krokový válec 4, u něhož se nevytvořil žádný signál z měření dráhy, identifikuje. Touto automatickou kontrolou se zamezí tomu, že by některá jednotka 5 mechanizované výztuže zůstala zpět oproti ostatním jednotkám 5 mechanizované výztuže, takže by nedošlo k řádnému postupu porubního dopravníku 3.
Podle vynálezu je rovněž výhodné, když se ze součtu dílčích zdvihů jednotlivých krokových válců 4 vytvoří průměrný zdvih, odpovídající průměrné dráze postupu jednotek 5 mechanizované výztuže, a při odchylce součtu dílčích zdvihů jednoho krokového válce 4 jedné jednotky 5 mechanizované výztuže od průměrného zdvihu se rovněž provede ohlášení chyby. Tím se rovněž provádí průběžná kontrola umístění jednotlivých jednotek 5 mechanizované výztuže a je zajištěno, že chybné funkce, například, když jednotlivé jednotky 5__mechanizované výztuže provádějí příliš malé dílčí zdvihy svých krokových válců 4, jsou rozpoznány včas, aby mohla být provedena ruční korekce.
Aby byl zaručen v oblasti porubního dopravníku 3 rovnoměrný postup porubní fronty, provádí se podle vynálezu dále pomocí rychlého analogového signálního procesoru momentální záznam spotřeby proudu uhelného pluhu 2 a porovnává se s předem určenou průměrnou hodnotou spotřeby proudu pro provoz uhelného pluhu 2 pro provádění definované hloubky řezu. Tím je možné, jestliže se zjistí odchylka měřené hodnoty ve smyslu zvětšení spotřeby proudu, předběžně vypočítat možné zablokování uhelného pluhu 2 s až osmi výztužnými štíty, takže pro očekávanou pravděpodobnou zónu zablokování se může zmenšit o určitou hodnotu zadní rozměr porubního dopravníku 3 a zablokování se tak může předejít.
Protože se podle vynálezu měří na základě dílčích zdvihů skutečně absolvovaná dráha jednotlivých jednotek 5 důlní výztuže a jednotlivé hodnoty se navzájem spolu porovnávají, je možné tímto srovnáním zjistit střední hodnotu a při odchylkách od této střední hodnoty u jednotlivých jednotek 5 důlní výztuže korigovat vyrovnávací rozměr Aa pro vyrovnání vůlí do té míry, že se provede přizpůsobení této střední hodnotě. Dále je možné zjišťovat skutečně absolvovanou dráhu jednotlivých jednotek 5 důlní výztuže podle počtu dílčích zdvihů a tuto dráhu porovnávat s počítačem vypočítanou dráhou. Jestliže se přitom zjistí odchylka skutečné dráhy, a sice ve smyslu překročení nebo nedosažení počítačem vypočítané dráhy, může se vyrovnávací rozměr Aa pro vyrovnání vůlí dráhy podle toho zmenšit nebo zvětšit. Proto je podle vynálezu rovněž možné pomocí vyrovnávání vůlí omezit šikmou plochu porubního dopravníku 3 na určitou nepřekročitelnou míru a navíc zaručit konstantní hodnotu předem stanovené hloubky řezu def.s po celou dobu dobývání.

Claims (7)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Způsob dobývání uhelných slojí uhelným pluhem, který se vede v porubu podél porubní čelby na porubním dopravníku, a který se přitlačuje k porubní čelbě krokovými válci jednotek důlní výztuže uspořádaných rovnoběžně s porubním dopravníkem, přičemž se řídí zdvih pístů krokových válců, a přičemž se krokové válce vysouvají v předem stanovených stejně velkých io dílčích zdvizích a uhelný pluh má při každém řezu předem stanovenou konstantní hloubku řezu, vyznačující se tím, že v průběhu řezu se z každého dílčího zdvihu vytvoří signál načež jednotka (5) mechanizované výztuže, jejíž píst dosáhl maximálního zdvihu, se o tento maximální zdvih automaticky posune dopředu, přičemž se porovná součet dílčích zdvihů pístů krokových válců (4) vždy sousedních jednotek (5) mechanizované výztuže, a při dosažení 15 maximálního zdvihu pístů krokových válců (4), alespoň dvou sousedních jednotek (5) mechanizované výztuže, se provede podle předem určeného pořadí jejich postupný posun.
  2. 2. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že velikosti dílčích zdvihů krokových válců (4) se zmenšují v případě, že proudový odběr pohonu pluhu (2) je větší, než
    20 průměrný proudový odběr, zaznamenaný předem v centrální elektronické jednotce a nutný k zajištění konstantní hloubky řezu (def.s).
  3. 3. Způsob podle nároků 1 nebo 2, vyznačující se tím, že se průběžně měří a sčítají dílčí zdvihy krokových válců (4) jednotek (5) mechanizované výztuže a zjištěné hodnoty
    25 se ukládají, přičemž při absenci signálu o zdvihu alespoň jednoho krokového válce (4) se signalizuje chyba a/nebo se příslušný krokový válec (4) identifikuje.
  4. 4. Způsob podle jednoho z nároků laž3, vyznačující se tím, že ze součtu dílčích zdvihů krokových válců (4) se stanoví průměrný zdvih odpovídající průměrné dráze
    30 postupu jednotek (5) mechanizované výztuže a při odchylce součtu dílčích zdvihů jednoho krokového válce (4) jednotky (5) mechanizované výztuže od průměrného zdvihu se ohlásí chyba.
  5. 5. Způsob podle jednoho z nároků laž4, vyznačující se tím, že maximální celkový zdvih pístu se zvětší o vyrovnávací rozměr střední mechanické vůle v místech
    35 kloubového připojení krokových válců (4).
  6. 6. Způsob podle nároku 5, vyznačující se tím, že se měn skutečně absolvovaná dráha jednotlivých jednotek (5) mechanizované výztuže na základě dílčích zdvihů a dráhy jednotlivých jednotek (5) mechanizované výztuže se spolu navzájem porovnávají.
  7. 7. Způsob podle nároku 6, vyznačující se tím, že při odchylce skutečně absolvované dráhy zjištěné počítačem podle počtu dílčích zdvihů se zmenší nebo zvětší o maximální přípustnou hodnotu vyrovnávací rozměr (Aa) vyrovnání vůle dráhy zdvihu pro příslušný krokový válec (4).
CS921636A 1991-05-30 1992-05-29 Způsob dobývání uhelných slojí s definovanou předem danou hloubkou řezu při jemném dobývání uhelným pluhem CZ282307B6 (cs)

Applications Claiming Priority (2)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE4117732A DE4117732C2 (de) 1991-05-30 1991-05-30 Verfahren zum Abbau von Kohleflözen mit definierter Schnittiefenvorgabe mit Spielausgleich
DE4117731A DE4117731C2 (de) 1991-05-30 1991-05-30 Verfahren zum Abbau von Kohleflözen mit definierter Schnittiefenvorgabe bei schälender Gewinnung mit einem Hobel

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CS163692A3 CS163692A3 (en) 1992-12-16
CZ282307B6 true CZ282307B6 (cs) 1997-06-11

Family

ID=25904082

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CS921636A CZ282307B6 (cs) 1991-05-30 1992-05-29 Způsob dobývání uhelných slojí s definovanou předem danou hloubkou řezu při jemném dobývání uhelným pluhem

Country Status (9)

Country Link
US (1) US5275469A (cs)
CN (1) CN1056908C (cs)
AU (1) AU1715192A (cs)
CA (1) CA2069843A1 (cs)
CZ (1) CZ282307B6 (cs)
DE (1) DE4117732C2 (cs)
GB (1) GB2256221B (cs)
PL (1) PL167872B1 (cs)
RU (1) RU2046187C1 (cs)

Families Citing this family (13)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE4211340A1 (de) * 1992-04-04 1993-10-07 Hemscheidt Maschf Hermann Verfahren zum Abbau von Kohleflözen zum Schwenken des Strebes
WO2000023690A1 (de) * 1998-10-21 2000-04-27 Tiefenbach Bergbautechnik Gmbh Steuerung für den strebausbau
EP1276969B1 (en) * 2000-04-26 2006-12-20 Commonwealth Scientific And Industrial Research Organisation Mining machine and method
UA98900C2 (ru) * 2008-12-17 2012-06-25 Раг Акциенгезельшафт Способ установки автоматической системы управления уровнем струга в струговых выемках угольной промышленности
RU2564547C2 (ru) * 2010-04-16 2015-10-10 Джой ММ Делавэр Инк. Конвейерная система для непрерывной разработки открытым способом
RU2467169C1 (ru) * 2011-06-17 2012-11-20 Государственное образовательное учреждение высшего профессионального образования "Сибирский государственный индустриальный университет" Способ подэтажной разработки крутых пластов с закладкой выработанного пространства
PL3199751T3 (pl) * 2011-08-03 2019-05-31 Joy Global Underground Mining Llc Zautomatyzowane operacje maszyny górniczej
EP2905422A1 (en) * 2014-02-07 2015-08-12 Caterpillar Global Mining Europe GmbH Device and method for longwall mining installation course determination
AU2016200782B1 (en) * 2015-05-28 2016-05-05 Commonwealth Scientific And Industrial Research Organisation Improved mining machine and method
AU2016200783B1 (en) * 2015-05-28 2016-04-21 Commonwealth Scientific And Industrial Research Organisation System and method for controlling a mining machine using identifying characteristics
AU2016200780B1 (en) * 2015-05-28 2016-05-12 Commonwealth Scientific And Industrial Research Organisation Mining machine
CN108756875B (zh) * 2018-03-30 2019-11-22 中国矿业大学 一种内排露天煤矿中厚煤层连续开采装置及方法
CN114991843B (zh) * 2022-07-04 2024-09-17 北京天玛智控科技股份有限公司 综采工作面推进度的获取方法及其装置

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
GB1095543A (cs) * 1900-01-01
DE1003519B (de) * 1952-04-25 1957-02-28 Star Kugelhalter Ges M B H Deu Schaltkupplung
US3246730A (en) * 1964-06-09 1966-04-19 Dowty Mining Equipment Ltd Mining apparatus comprising automatically advancing jacks
DE2655087A1 (de) * 1975-12-23 1977-07-07 Gullick Dobson Ltd Vorrichtung zum erfassen der relativen stellungen einer reihe von ausbaugestellen im untertagebergbau
DE3743758A1 (de) * 1987-12-23 1989-07-13 Bochumer Eisen Heintzmann Verfahren zur lenkung der abbaufront
DE4011091A1 (de) * 1990-04-06 1991-10-10 Gewerk Eisenhuette Westfalia Verfahren zur automatisierten hobelgewinnung von kohle u. dgl.

Also Published As

Publication number Publication date
DE4117732C2 (de) 1994-02-03
RU2046187C1 (ru) 1995-10-20
DE4117732A1 (de) 1993-02-18
GB2256221A (en) 1992-12-02
US5275469A (en) 1994-01-04
AU1715192A (en) 1992-12-03
CS163692A3 (en) 1992-12-16
PL167872B1 (pl) 1995-11-30
GB9211105D0 (en) 1992-07-08
PL294723A1 (cs) 1993-02-08
CA2069843A1 (en) 1992-12-01
CN1069315A (zh) 1993-02-24
GB2256221B (en) 1995-05-10
CN1056908C (zh) 2000-09-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
CZ282307B6 (cs) Způsob dobývání uhelných slojí s definovanou předem danou hloubkou řezu při jemném dobývání uhelným pluhem
RU2537449C2 (ru) Врубовая установка и способ ее работы
US4887935A (en) Method of controlling the movement of a longwall excavation front, especially the face or breast of a coal seam
US3915500A (en) Mineral mining installation
RU2107162C1 (ru) Устройство для автоматической настройки горизонта резания добычной горной установки
CN109736868B (zh) 综采面液压支架推移推杆位姿感知装置、综采面液压支架推移推杆机构及方法
US10982396B2 (en) Slip form paver
RU2011152484A (ru) Способ автоматизированного получения заданной ширины призабойного пространства посредством основанной на наклоне радиолокационной навигации барабана на очистном комбайне с барабанным исполнительным органом
EA016460B1 (ru) Способ управления работами очистного забоя
EA018180B1 (ru) Способ автоматического создания заданного призабойного пространства при струговой очистке в подземной разработке каменного угля
US3903707A (en) Tunneling shields
CN109629623B (zh) 一种适用于迈步式掘支锚联合机组的智能挖沟装置
US3376707A (en) Advanceable roof prop arrangement
US4227833A (en) Mineral mining installation
US4852278A (en) Method and apparatus for grading and measuring a surface having a curved profile
US5362133A (en) Method of mining coal seams at a defined preset depth of cutting during ploughing with a cutter
JPS5833695A (ja) シ−ルド機によるトンネルの自動掘進工法
US3397915A (en) Longwall mining machine having automatic means to maintain angular setting
US4187042A (en) Advance mechanism for a mine roof support unit
CN116558508A (zh) 一种多节点设备的调直方法及相应设备
CN216071836U (zh) 可伸展引导端部件模块和可伸展引导端部件系统
CS250201B2 (en) Mechanical support for inclined and steeply inclined seams
US3419312A (en) Planer guide arrangement for extraction of mineral in longwall mining operations
RU2066723C1 (ru) Рабочий орган бульдозера
CN111779051B (zh) 平地机及铲刀控制方法

Legal Events

Date Code Title Description
IF00 In force as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20000529