CZ281297A3 - Způsob a zařízení k zapřádání na spřádacím místě s otevřeným koncem po přerušení vlákna - Google Patents

Způsob a zařízení k zapřádání na spřádacím místě s otevřeným koncem po přerušení vlákna Download PDF

Info

Publication number
CZ281297A3
CZ281297A3 CZ972812A CZ281297A CZ281297A3 CZ 281297 A3 CZ281297 A3 CZ 281297A3 CZ 972812 A CZ972812 A CZ 972812A CZ 281297 A CZ281297 A CZ 281297A CZ 281297 A3 CZ281297 A3 CZ 281297A3
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
yarn
spinning
winding
drive
speed
Prior art date
Application number
CZ972812A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ294049B6 (cs
Inventor
Eike-Thomas Bode
Gerd Jansen
Original Assignee
W. Schlafhorst Ag Und Co.
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by W. Schlafhorst Ag Und Co. filed Critical W. Schlafhorst Ag Und Co.
Publication of CZ281297A3 publication Critical patent/CZ281297A3/cs
Publication of CZ294049B6 publication Critical patent/CZ294049B6/cs

Links

Classifications

    • DTEXTILES; PAPER
    • D01NATURAL OR MAN-MADE THREADS OR FIBRES; SPINNING
    • D01HSPINNING OR TWISTING
    • D01H4/00Open-end spinning machines or arrangements for imparting twist to independently moving fibres separated from slivers; Piecing arrangements therefor; Covering endless core threads with fibres by open-end spinning techniques
    • D01H4/48Piecing arrangements; Control therefor
    • D01H4/50Piecing arrangements; Control therefor for rotor spinning

Landscapes

  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Mechanical Engineering (AREA)
  • Textile Engineering (AREA)
  • Spinning Or Twisting Of Yarns (AREA)
  • Spinning Methods And Devices For Manufacturing Artificial Fibers (AREA)

Description

Oblast techniky na spřádacím místě s
OH3AO'íSAWG^d j avy o
L 6 >1 '5 0
01§0Q
Vynález se týká způsobu a zařízení k zapřádání na spřádacím místě s otevřeným koncem, přednostně na ' ^^á^cfói^mO místě rotoru s otevřeným koncem. Způsob zapřádání na'ispřádacím místě s otevřeným koncem po přerušení vlákna se provádí poínjrcL obslužného zařízení obsluhujícího spřádací místo, přičemž se konec nitě odvinutý jednotce do vlákna vyráběná ve spřádací jednotce se z předlohové cívky zapřede ve spřádací skladovaného ve spřádací jednotce a niť navijí na předlohovou cívku zrychlovanou pohonem navíjení.
.B.CLS.a.va.d n_í„.....stav.......techniky
Rotorové spřádací stroje s otevřeným koncem, jaké jsou známá -například z- -příručky Autocoro--· :př-řhí aš'o va ťe 1 ky-,- maií - -— množství pracovních míst, které jsou opatřeny samočinným__ ovládacím agregátem, tak zvaným samopředem, posuvným za chodu podél pracovních míst.
Samopřed přitom, může, jak je například popsáno v DE 43 13 523 Al, vyměnit křížové cívky za prázdné dutinky, jakož také odklidit přerušené vlákno na spřádacích místech. To -znamená, že - samopřed - me j prve v př ípadě· -př er uš eη í*— v 1 ákna— příslušná spřádací místa čistí a následně nově zapřádá.
Automatické zapřádání samopředem nastává při stanovených otáčkách rotoru optimálních pro zapřádání. Samopřed je z tohoto důvodu opatřen zařízením pro měření otáček rotoru. Toto zařízení začíná s měřením otáček po čištění, když se brzda rotoru odpojí od osy rotoru a rotor se otáčí na svých pracovních otáčkách. Vlastní zapřádací cyklus nastává při stanovených optimálních spřádacích otáčkách rotoru.
Aby spředená niť udržela během dalšího otáčení rotoru konstantní tloušťku a zákrut, musí být návod vlákna a odtah nitě ve stejném rozsahu, jako vzrůstají otáčky rotoru.
Samopřed přebírá proto během zapřádání návod vlákna do ze spřádací jednotky cívky. Pohon křížovcí předlohová cívka, je spřádací jednotky, jakož také odtah nitě a současně se urychluje pohonem křížové cívky, která je označována také jako přitom proveden pomocí pohonu navíjení. Pohon navíjení sestává na konci z hnacího kotouče umístěného na rameni pohonu, který se k urychlení předlohové cívky na svém povrchu otáčí.
Tyto známé způsoby se v praxi'osvědč i 1y a používají se u—mn-o-ha^rO-t-o-rQ-výc-h—spř-áďac-í-c-h—st-r-Q-j-ů—s~o ťe-vř e-n-ým—k-onc-e-m. -- ----Časem neustále vzrůstající produktivita rotorových spřádacích strojů s otevřeným koncem však vedla k velmi vysokým otáčkám rotoru a odpovídající velké rychlosti odtahu nitě.
Při dalším nárůstu rychlosti oďtahu nitě je možné se obávat, že to v budoucnosti povede k těžkostem při spřádání, poněvadž dnešní pohony navíjení jsou sotva schopny urychlit velké cívky příze s odpovídajícím momentem setrvačnosti tak, aby rychlost navíjení nitě mohla odpovídat zrychlení zařízení pro odtah nitě. Přitom je patrné, že pro přenos momentu pomocí třecích kol jsou stanoveny meze, také když se zrychlení takovéhoto pohonu může hnacích kotoučů, jejich příze, jejich přítlačnými optimalizovat, například materiálem přítlakem, jejich opásáním na cívce plochami a rovněž jejich profilem.
Předmět........vyná i ezu
Na základě znalosti popsaného stavu techniky zapřádání na spřádacím místě s otevřeným koncem po přetržení vlákna je úkolem vynálezu zlepšit známý způsob a zařízení.
Tento úkol se podle vynálezu vyřeší způsobem popsaným v nároku 1.
Přednostní provedení tohoto způsobu jsou uvedena v závislých nárocích 2 až 6.
—,-.-Ná-íio-k—Ί—s-e—t.ýk.á z-ař-Lz-en-í k p.K.o-v-á-ďě.n.í—z.p.ůs.o-b.U—p.o.d-Le:
nároku 1.
Ve vedlejších nárocích 8 až 12 je uvedeno výhodné provedení zařízení podle vynálezu.
Způsob 'pod 1 e vynálezu vychází z poznatku, že pri^dáfe' rostoucí rychlosti otahu nitě spřádacích strojů s otevřeným koncem se zrychlení předlohové cívky potřebné během zapřádání dnešními pohony samopředu, i při jejich maximálně účinném zrychlujícím momentu, budou v budoucnosti jen velmi těžko realizovat.
Vynález proto navrhuje, časově proces zrychlování předlohové cívky oddělit od odtahu nitě, to znamená problematický proces zrychlování předlohové cívky zmírnit tím, že se zrychlování předlohové cívky zahájí již v okamžiku, který leží v takovém odstupu před intervalem zapřádání, že předlohová
cívka zrychlená pohonem má v okamžiku zahájení odtahu nitě již
stanovenou rychlost na v i jení.
Přednostně je proces zrychlování vzhledem k zahájení
odtahu vlákna tak časově přesazen, že rych1ost n a v i jení
předlohové c í vky v okamžiku odtahu nitě odpovídá rychlost i
odtahu nitě.
Pro časový interval před začátkem zrychlování předlohové cívky až po zahájení odtahu nitě musí být k dispozici, jak je uvedeno v nároku 3, dostatečná délka nitě k _na v i j _e n.í.,._____před začátkem____p r ocesu _ z_a př á_dán. í.______se vjzt á hne z předlohové cívky stanovená délka nitě a hromadí se LVjzz:á's:o:b.n:ízk.u=n:ÍLte=zu:m:ízsiť.ě:n:ó:mzzm.e:z:izzz:3;ř:ízz:e:n:í:mz:o:dLt:a:h.u=n:ÍLt:ě:zazzp:o:ho:n:e;m navíjení. Délka nitě vložené do zásobníku nitě je přitom zvolena tak, že se vyrovná rozdíl délek nitě, který vzniká časovým odsazením rozběhu pohonu navíjení a odtahu nitě.
Stanovená' rychlost navíjení, na kterou zrychluje pohon navi jent v nároku dopřádacího předlohovou cívku, se 4, přednostně podle rotoru, případně odpovídající otáčkám rotoru ' přitom řídí, jak je uvedeno optimálních otáček zapřádání podle rychlosti odtahu nitě
Způsob podle vynálezu může variovat, to znamená může se například v jednotlivých bodech zvolit řešení popsané v nároku 5 nebo v nároku 6.
Která z těchto variant je v jednotlivém případě výhodná, závisí na mnoha parametrech, které se mohou zjistit vhodnými pokusy.
V přednostním provedení, které je uvedeno v nároku 7, sestává samopřed k provedení způsobu podle vynálezu ze separátního pohonu navíjení zrychlujícího předlohovou cívku a separátního pohonu pro zařízení k odtahu nitě. Pohony jsou připojeny k řídícímu zařízení samopředu.
Spojení se zásobníkem vlákna, který je zařazen mezi zařízení k odtahu nitě a navíjecí zařízení a může přijímat dostatečnou délku vlákna, umožňuje časové přesazení uvedení v činnost navíjecího pohonu a zařízení k odtahu nitě. Délka vlákna odebraná z předlohové ’ cívky 'a umístěná v zásobníku v-l-ák-n-a—v-y-t-vá-ř-í—p-ř-i-t-o-m—př-ed-po-k-l-a-d—k—tímo-ž-n-ě-n-í—u-r-yc-h-l-i-t—ha-k-é—v-e-l-k-ékřížové cívky, které mají, jak je známo, značný setrvačný moment, dostatečně včas a relativně šetrně- na rychlost navíjení potřebnou pro zapřádání. Zařízení podle vynálezu tak vytváří velké zrychlení odtahu nitě během zapřádání také při. použití velkých předlohových cívek.
Jak je ' uvedeno v nárocích 8, případně 9/ je Vás'obník_ vlákna v přednostním provedení dimensován jako di skont inuá1 ně pracující zásobník, přičemž pracuje podle principu 1ast in first out. To znamená kus vlákna naposledy vložený do zásobníku, se vytáhne jako první. Takovéto zásobníky mají výhodu, že se stále vytahuje nahoře ležící kus vlákna, takže se může zabránit smyčkám vlákna.
Znaky popsané v nárocích 10 až 12 dovolují vytvořit nekomplikovaný a spolehlivě pracující zásobník, který se v případě potřeby relativně snadno čistí.
Provedení uvedené v nároku 11 vede přitom v oblasti desky dna zásobníku k tlakovým poměrům, které zajišťují uložení také větších délek vlákna. To znamená, vlákno se ukládá na základě existujících tlakových poměrů stále ve smyčkách, přičemž smyčky začínající v okrajové oblasti zásobníku se dovn i tř zmenšuj í.
obrázků.......na........výkresech ' Další jednotlivosti následujícím příkladu provedení výkresech znázorňuje:
vynálezu jsou znázorněného pomocí patrné výkresů.
na
Na
5b'r‘. 1 ' šchěmat í čRy·'v dok o rys e '“rďtoro vy ' sfrřá'ď3rc’í'”'3trůj”’'s· o±e v.Ě e.n.ým k.o.n,c.e.m s r o v.n.ě ž_s.c.h.é.m.a.t i c.k.y z.náz.o.r něným samopředem, obr. 2 oblast spřádacího místa a rovněž část samopředu ve zvětšeném měřítku, zejména pohon navíjení, zařízení k odtahu nitě a di skont inuá1 ně pracující zásobník nitě, obr . 3 obr, 4 diagram první diagram další varianty způsobu podle vynálezu, varianty, způsobu podle vynýlezu.
Příklady provedení vynálezu
Na obr. 1 je znázorněna polovina známého rotorového spřádacího stroje s otevřeným koncem. Takovéto spřádací stroje .1 mají množství pracovních míst 2., která jsou opatřena spřádací jednotkou 3 a soukacím zařízením .4.. Ve spřádacích jednotkách 3 se pás J3 vlákna dodávaný z přádní' konve 5 spřádá na nitě 7, které se navíjejí v soukacím zařízení 4 na křížové cívk y.
Jak je patrné, jsou soukací zařízení .4 opatřena k otočnému uchycení předlohové cívky 8 vytvořené jako křížová cívka cívečnicí 9 a'rovněž k pohonu předlohové' cívky 8' během normálního soukání soukacím bubnem 11.
Rotorový spřádací stroj 1. s otevřeným koncem je kromě toho opatřen dopravním zařízením .12. pro cívky a dutinky k zabezpečení pracovních míst 2 dopřádacího stroje .1. prázdnými dutinkami, případně k odvezení zhotovených křížových cívek.
——, Na—s-př-á-d-ac-í-m—s-t-ro-j-i—-l·—j-e—um-í-s-t-ěn—o-v-l-áda c-í-a-g-re-g-á-t-,—například samo před 15 pojízdný na vodících kolejnicích .1.3, 14 a rovněž na opěrné kolejnici .1.5.. Pojezdové ústrojí .1.7 tohoto samopředu ..1..6. má pojezdovou kladku ..1...8. a opěrné kolo ..1.9. Dodávka elektrické energie pro samopřed ..1.6 je přednostně zajištěna, jak je znázorněno, pomocí třecích kontaktů .20.
Takovéto samopředy 1.6 mají, jak je “známo, dostantečn'ý’* 1'' počet zařízení pro manipulaci s cívkami a vláknem, jako například pohon ..1.0. navíjení, zařízení 2.1 pro odtah nitě .7, a jsou umístěna neustále podél rotorového spřádacího stroje s otevřeným koncem. Samopřed .1...6. se uvádí do záběru samočinně, když vzniká potřeba na pracovních místech 2. Takováto potřeba vzniká například, když je na jednom z pracovních míst 2 zjištěno přetržení nitě 7 nebo když na jednom z pracovních míst dosáhla křížová cívka předepsaný průměr a musí se vyměnit za prázdnou cívečnici 9.
V takovémto případě se pohybuje samopřed 16 k příslušnému pracovnímu místu 2, polohuje se zde a hledá při běžném přetržení nitě 7 svojí ne znáz orně nou tryskou vyhledávání nitě 7 přetržený konec nitě 7, ležící na povrchu předlohové cívky 8. Po vyčištění spřádací jednotky 3 se tento konec nitě .7, jako obvykle, dopraví se, po odpovídající přípravě, známým manipulačním zařízením zpět do oblasti spřádací jednotky 3, zde se navlékne do trubičky odtahu nitě 7 a je přichystán pro vlastní zapřádání.
Současně se přes pohon 10 navíjení odvíjí z předlohové cívky 8, definovaná délka nitě 7, a umístí se v zásobníku 22 nitě 7 .
Jak je ve zvětšeném měřítku patrné na obr. 2, mají pohon .1.0. navíjení, jakož také zařízení 2.1 pro odtah nitě .7. vlastní pohony .2.4, 2.5, řízené řídícím zařízením .2.3. umístěným na na samo předu .1.6 .
První pohon 2.4 přitom ovlivňuje hnací kladku .2.6 pohonu ..1...0, navíjení, zatímco druhý pohon 2.5. *je př i řazen k odtahovaní** kladce .2.7. zařízení 2 1 pro odtah nitě 7. samo předu 16. Zařízení .2...1.. pro odtah .nitě .7. je kromě toho, jako obvykle, opatřeno přítlačnou kladkou 28.
Mezi zařízením 2.1. pro odtah nitě 7 a pohonem ,1.0 navíjení je umístěn zásobník 2.2 nitě 7_. Zásobník 22 je vytvořen jako di skont inuá1 ně pracující, to znamená, že se při každém zapřádání vyprázdní. Ze zásobníku 22, který pracuje podle principu last in - first out je pomocí zdroje .29 podtlaku nasáván vzduch.
V zobrazeném příkladě provedení sestává zásobník -.2,2 nitě .7 ze zásobníkové trubičky .30 a rovněž ze zásobníkového kužele ,3..1,.. Zásobníkový kužel .3..1. přitom má peforovanou desku 32 dna;’’která ” je' připojena připojovacím ' 'vedení m 3 3 ke zdroji '29 podtlaku. Deska 3,2 dna je opatřena množstvím otvorů ,34, jejichž průměr se přednostně ve směru dovnitř zmenšuje, takže v oblasti desky 32. dna vzniká proudění nasávaného vzduchu s odlišnými tlakovými poměry. To znamená, že sací tlak, který fixuje nit 7 vytaženou z předlohové cívky 8 v oblasti desky .32 dna, klesá z vnějšku dovnitř podle velikosti otvorů .34.
Zptíšb'6 pbcfTe’ ' výnaTežu~ TmTžEu jTčT'ža‘p ř é~dení“”faíké' .v.ě-t.š.í c.h p.£.e.d.l o.ho v.ýc.h c.Lv.e.k;&p.ř i v y.s.o.kýc.h icyc.h.l-o.s-t.e.c.h o.d-t.a.h.u.
nitě .7 odpovídajícím zrychlením předlohových cívek .8, je v následujícím objasněn v první variantě na obr. 3 a v další var iantě na obr. 4.
Obr. 3 - první varianta
Ve*-znázorněném* souřadnicovém systému je na ' vo^dďr óVné' ose nanesena hodnota t. času a na svislé ose rychlost v výroby na spřádacím místě 3. během zapřádání.
Rotorová křivka R, navíjecí křivka Sp a odtahová křivka F znázorňují průběh zrychlení rotoru, předlohové cívky a zařízení 2 1 pro odtah nitě 7
Jak je patrné, nabíhá rotor zbrzděný během čištění po rozpojení rotorové brzdy podéi rotorové křivky R na optimální otáčky zapřádání, které odpovídají 70 % výrobních otáček. Rotor dosahuje těchto otáček zapřádání v čase T2. V tomto čase T2. se spustí také zařízení 21. pro odtah nitě .7, které se vzhledem ke svému nízkému setrvačnému momentu velmi' rychle zrychluje, jak je patrné z odtahové křivky F, na vysokou rychlost odtahu nitě 7. a v časové hodnotě T2' dosahuje-rychlosti, která odpovídá i
otáčkám rotoru v této časové hodnotě T.2.' . Již během náběhu rotoru, na své optimální otáčky zapřádání byl spuštěn v čase T.1 spuštění také pohon .10. navíjení, který, jak je patrné na navíjecí křivce Sp, zrychluje předlohovou cívku 8.
Časový interval mezi časem T1 spuštění a časem T2 se přitom volí s ohledem na parametry zrychlení pohonu .1.0 tak, že rychlost navíjení předlohové cívky 8 v časové hodnotěT2' • odpó ví dá rychl ost i odTšíhU fiTt ě ;7
Z časové hodnoty T2 se potom zařízení .2...1. pro odtah nitě 7. a pohon .1.0 navíjení zrychlují synchronně, přičemž vysokoběžné otáčky rotoru představují řídící veličinu. V okamžiku T.3 dosahují spřádací rotor, zařízení 21 pro . odtah nitě 7., jakož také předlohová cívka 8 své výrobní rychlosti.
Poněvadž“ pohon .10 navíjení se-' špust í*'j i ž-^v čase-TI— spuštění, to znamená v době, kdy spřádací jednotka 3 ještě neprodukuje přízi a zařízením .2...1.. pro odtah nitě .7. se ještě nemůže dopravovat niť .7, je nutné časový interval od času TI. spuštění do časové hodnoty T2' přemostit zásobou nitě 7, která se předtím odvinula z předlohové cívky 8 a byla zavedena do zásobníku ,2 2. nitě .7. Potřebná délka AI nitě. .7, která se musí odvinout z předlohové cívky .8, je patrná na obr. 3
Obr. 4 - další varianta
Varianta podle obr. 4 je až k časové hodnotě T2' identická s příkladem provedení podle obr. 3. To znamená, až k době, ve které se zavádí na základě urychlení předlohové cívky _8 délka AI nitě 7 založená do zásobníku .22 nitě 7 a rychlost navíjení a rychlost odtahu nitě 7 jsou minimálně v tomto okamžiku stejné.
Od časové hodnoty T2' sé ' září zení .2.1. pro odtah nitě ,7 zrychluje za použití otáček rotoru jako řídící veličiny více než pohon .1.0 navíjení, který musí zrychlovat relativně těžkou předlohovou cívku 8, takže to může vést k nadbytku A.2. nitě 7. Tento nadbytek A2 nitě 7. se případně nyní rovněž uloží do zásobníku .2.2. nitě 7. To znamená, že když rotor a tím také zařízení 2,1 pro odtah nitě 7. dosáhli své výrobní otáčky, př-í paď-ně—s-vo-j-í--vý-r-o-bn-í—r-yc-h-l-os-t——k-t-e-r-é----i-s-o-u—1-0-0--¾—z-n-á-z-o-r-ně-n-yv diagramu, je v zásobníku .2.2. nitě .7. ještě nit 7 odpovídající nadbytku A.2. nitě 7. K opětovnému vyprázdnění zásobníku ,2.2. nitě 7, je proto potřebné pohon ..1...0, navíjení krátkodobě zrychlit na rychlost, která, jak je znázorněno na obr. 4, leží nad výrobní rychlostí spřádacího místa a tím nad rychlostí odtahu nitě .7. Rychlost navíjení předlohové cívky 8. a rychlost odtahu nitě 7 jsou přitom navzájem stanoveny tak, že potřebná délka A.3. nitě 7, přidaná v tomto případě přímo odpovídá nadbytku A2. nitě 7. umístěnému v zásobníku 2,2. V okamžiku T.3. je tedy zásobník ,2.2. opět prázdný a spřádací místo pracuje opět normálně.

Claims (28)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Způsob zapřádání na spřádacím místě s otevřeným koncem po přerušení vlákna pomocí obslužného zařízení obsluhujícího spřádací místo, přičemž se konec nitě (7) odvinutý z předlohové cívky (8) zapřede ve spřádací jednotce (3) do vlákna skladovaného ve spřádací jednotce (3) a nit (7) vyráběná ve spřádací jednotce (3) se navijí na předlohovou cívku (8) zrychlovanou pohonem (10) navíjení, vyznačující se tím, že se nejprve odvine z předlohové cívky (8) stanovená délka (AI) ' nitě (7) a skladuje se v zásobníku' (22), načež se před zahájením zapředení zrychlí pohonem (10) navíjení samopředu (16) předlohové cívka (8), přičemž v době zahájení odtahu nitě (7) má předlohová cívka (8) stanovenou rychlost navíjení.
  2. 2. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že se nejprve odvine z předlohové cívky (8) stanovená délka (AI) nitě (7)
    -------— - -a --3k l-aďu-j-e 3-e—v-zásobní-k-u-—(-2-2-) --a—násí-e-ďn-ě- se-—s--č a-sovým________odstupem zrychlí předlohová cívka (8),_přičemž předlohová cívka (8) dosáhne při zahájení činnosti zařízení (21) pro odtah nitě (7) stanovenou rychlost navíjení.
  3. 3. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že délka (A1) nitě (7), skladovaná v zásobníku (22) odpovídá délce nitě (7), která se na předlohovou cívku (8) navine od začátku jejího pohybu v čase (TI) spuštění do zrychlení na stanovenou rychlost navíjení.
  4. 4. Způsob podle nároku 1, vyznačující se tím, že stanovená rychlost navíjení na předlohovou cívku (8) odpovídá rychlosti odtahu nitě (7) začínajícího v čase (T2) při optimálních otáčkách zapřádání spřádacího rotoru.
  5. 5. Způsob podle jednoho z předchozích nároků, vyznačující se tím, ze se předlohová cívka (8) po dosažení stanovené rychlosti navíjení dále zrychluje na rychlost synchronní s odtahem nitě (7) při výrobní rychlosti spřádacího místa, přičemž řídící veličinou pro zrychlení jsou otáčky rotoru.
  6. 6. Způsob podle jednoho z předchozích nároků, vyznačující se tím, že se předlohová cívka (8) zrychluje pohonem (10) navíjení po začátku odtahu nitě (7) pomaleji než je odtah 'nitě (7), přičemž se zásobník (22) po odevzdání délky (Al.) nitě (7) opatří nepřímo navinutým nadbytkem (A2) nitě.
  7. 7. Zařízení k provádění způsobu podle nároku 1, vyznačující se tím, že samopřed (16) má pro zařízení (21) pro odtah nitě (7) druhý pohon (25) a pro pohon (10) navíjení první pohon (24) a zásobník (22) zařazený mezi zařízením (21) pro odtah nitě (7) a pohonem (10) navíjení.
    8 . Zařízení podle nároku 6, vyznačující se tím, že zásobník (22) je vytvořen jako diskontinuální. 9 . Zařízení podle nároku 7, vyznačující se tím, že diskontinuální zásobník (22) je vytvořen podle principu 1 ast i n - f i rst out.
  8. 10. Zařízení podle jednoho z předchozích nároků, vyznačující se tím, že zásobník (22) je tvořen zásobníkovou trubičkou (30) a připojeným zásobníkovým kuželem (31) uzavřeným perforovanou deskou (32) dna.
  9. 11. Zařízení podle nároku 9, vyznačující se tím, že deska (32) dna má otvory (34), přičemž průměr otvorů (34) se k okraji zásobníkového kužele (31) zvětšuje.
  10. 12. Zařízení podle nároku 9, vyznačující se tím, že oblast desky (32) dna zásobníku (22) je vytvořena pro proudění nasátého vzduchu.
    Seznam použitých vztahových značek
    1 rotorový spřádací stroj 34 otvor 2 pracovní mí sto t hodnota času 3 spřádací jednotka v rychlost 4 soukací zařízení AI délka nitě 5 přádní konev A2 nadbytek nitě 6 pás vlákna A3 potřeba délka nitě 7 n i ť F odtahová kř i vka 8 předlohová cívka R rotorová křivka 9 c í več n i ce Sp navíjecí křivka 10 pohon navíjení T1 čas spuštění 1 1 soukací buben T2 čas 1 2 dopravní zařízení T2 ' časová hodnota 13 první vodící kolejnice T3 okamž i k
  11. 14 druhá vodící kolejnice
  12. 15 opěrná kolejnice
  13. 16 samopřed
  14. 17 pojezdové ústrojí
  15. 18 'pojezdová kladka*~;~
    -1-9-—o-p-ě-rn-é—k-o-l-o20 třecí kontakt
  16. 21 zařízení pro odtah nitě 7
  17. 22 zásobník
  18. 23 řídící zařízení
  19. 24 první pohon
  20. 25. druhý pohon
  21. 26 hnací kladka
  22. 27 odtahovací kladka
  23. 28 přítlačná kladka
  24. 29 zdroj podtlaku
  25. 30 zásobníková trubička
  26. 31 - zásobníkový kužel
  27. 32 deska dna
  28. 33 připojovací vedení
CZ19972812A 1996-09-07 1997-09-05 Způsob a zařízení k zapřadení dopřádacího místa po přetrhu nitě CZ294049B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19636395A DE19636395B4 (de) 1996-09-07 1996-09-07 Verfahren und Vorrichtung zum Anspinnen einer Offenend-Spinnstelle nach einem Fadenbruch

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ281297A3 true CZ281297A3 (cs) 1998-03-18
CZ294049B6 CZ294049B6 (cs) 2004-09-15

Family

ID=7804934

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ19972812A CZ294049B6 (cs) 1996-09-07 1997-09-05 Způsob a zařízení k zapřadení dopřádacího místa po přetrhu nitě

Country Status (5)

Country Link
US (1) US5865022A (cs)
CH (1) CH691811A5 (cs)
CZ (1) CZ294049B6 (cs)
DE (1) DE19636395B4 (cs)
IT (1) IT1292476B1 (cs)

Families Citing this family (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
CZ290275B6 (cs) * 1999-05-31 2002-06-12 Rieter Cz A. S. Způsob spotřebování smyčky příze po zapředení příze na rotorovém dopřádacím stroji
EP1126058A3 (de) * 2000-02-17 2002-11-27 Schärer Schweiter Mettler AG Vorrichtung zum Antreiben rotierbarer Organe einer OE-Spinnmaschine
DE10108502A1 (de) 2000-03-28 2001-10-25 Rieter Ingolstadt Spinnerei Verfahren und Vorrichtung zur Herstellung eines Fadens in einer Offenend-Spinnvorrichtung
CN1621587B (zh) * 2003-11-24 2010-05-12 利特英格纺织机械制造股份公司 具有纤维聚集面的敞开端口式精纺机械装置及其纺纱方法
DE102004002741B4 (de) * 2003-11-24 2013-01-17 Rieter Ingolstadt Gmbh Verfahren zum Anspinnen eines Fadens in einer eine Fasersammelfläche aufweisenden Offenend-Spinnmaschine sowie eine Vorrichtung zur Durchführung des Verfahrens
DE102007038871B4 (de) 2006-08-18 2022-02-17 Rieter Ingolstadt Gmbh Verfahren zum Anspinnen an Textilmaschinen mit einer Mehrzahl von Spinnstellen
DE102008050340A1 (de) 2008-10-02 2010-04-08 Oerlikon Textile Gmbh & Co. Kg Verfahren zum Leeren einer pneumatischen Fadenspeichereinrichtung
DE102009030802A1 (de) 2009-06-27 2009-11-05 Oerlikon Textile Gmbh & Co. Kg Offenend-Rotorspinnmaschine
DE102017107424A1 (de) * 2017-04-06 2018-10-11 Maschinenfabrik Rieter Ag Vorrichtung und Verfahren zum Ansaugen, Zwischenspeichern und Abführen eines Fadens sowie Textilmaschine

Family Cites Families (9)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
IT1065039B (it) * 1975-12-23 1985-02-25 Schubert & Salzer Maschinen Dispositivo di filatura ad estremita'aperta
DE2758064C3 (de) * 1977-12-24 1980-10-16 Schubert & Salzer Maschinenfabrik Ag, 8070 Ingolstadt Verfahren und Vorrichtung zum Beseitigen einer Unregelmäßigkeit im Faden an einer Spinnstelle einer Offen-End-Spinnvorrichtung
DE2939644C2 (de) * 1979-09-29 1982-10-14 Schubert & Salzer Maschinenfabrik Ag, 8070 Ingolstadt Verfahren und Vorrichtung zur Beseitigung einer Unregelmäßigkeit am laufenden Faden an einer Offenend-Spinnstelle während des Spinnens
DE3338833A1 (de) * 1983-10-26 1985-05-09 Fritz 7347 Bad Überkingen Stahlecker Verfahren und vorrichtung zum anspinnen eines garnes an einem spinnaggregat einer oe-friktions-spinnmaschine
DE3428890A1 (de) * 1984-08-04 1986-02-13 Schubert & Salzer Maschinenfabrik Ag, 8070 Ingolstadt Verfahren und vorrichtung zum wiederanspinnen einer offenend-friktionsspinnvorrichtung
DE3536911C2 (de) * 1985-10-16 1996-02-01 Schlafhorst & Co W Verfahren und Vorrichtung zur Inbetriebnahme eines Friktionsspinnaggregates
DE3825327A1 (de) * 1988-07-26 1990-02-15 Schubert & Salzer Maschinen Vorrichtung und verfahren zum speichern eines fadens
DE4028465A1 (de) * 1990-09-07 1992-03-12 Schlafhorst & Co W Verfahren und vorrichtung zum automatischen beheben einer fadenunterbrechung an einer spinnvorrichtung
DE4313523C2 (de) * 1993-04-24 2003-06-12 Schlafhorst & Co W Kreuzspulen herstellende OE-Spinnmaschine

Also Published As

Publication number Publication date
ITMI971589A1 (it) 1999-01-04
US5865022A (en) 1999-02-02
ITMI971589A0 (cs) 1997-07-04
DE19636395A1 (de) 1998-03-12
CH691811A5 (de) 2001-10-31
DE19636395B4 (de) 2008-01-10
CZ294049B6 (cs) 2004-09-15
IT1292476B1 (it) 1999-02-08

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US7377094B2 (en) Open end rotor spinning machine
CN111891836B (zh) 一种托盘式络筒机及络筒生产方法
JP2013067935A (ja) 紡績機及び紡績機における糸の製造を中断する方法
US3842579A (en) Apparatus for temporarily storing thread in a spindleless spinning machine
CZ281297A3 (cs) Způsob a zařízení k zapřádání na spřádacím místě s otevřeným koncem po přerušení vlákna
US10570534B2 (en) Method for the resumption of the spinning process on an air-jet spinning machine, and an air-jet spinning machine for performing the method
CN105645178A (zh) 纱线卷取机
US10907278B2 (en) Method for automatically piecing a thread at a workstation of a textile machine, and textile machine
CN104233531A (zh) 用于操作自由端转杯纺纱机的工位的方法及相关联的工位
US4634064A (en) Process for forming a thread-reserve winding
US5330115A (en) Method and apparatus for forming a reserve winding on a rotating empty tube
CN1330806C (zh) 在气流纺纱机上使纱线生头的方法和装置
CZ306368B6 (cs) Způsob hromadného zapřádání příze na pracovních místech rotorového dopřádacího stroje a zařízení k jeho provádění
CZ2017680A3 (cs) Způsob výměny navinuté cívky za prázdnou dutinku na dopřádacím stroji
US10577728B2 (en) Method for preparing a workstation for resumption of the spinning process on an air-jet spinning machine, and an air-jet spinning machine for performing the method
CN113355773A (zh) 纺纱或绕线机的操作方法以及纺纱或绕线机
JP4308355B2 (ja) 遠心紡績/巻取機
US20220403560A1 (en) Open-end spinning machine, and method and control device for operating an open-end spinning machine of this type
CN213232614U (zh) 一种络筒机单锭及托盘式络筒机
JPH0541731B2 (cs)
CN101935897A (zh) 用于操作工位的方法和自由端转杯纺纱机的工位
CZ9901908A3 (en) Method of consumption thread loop after spinning yarn on rotor spinning machine
JPS6290332A (ja) 自動玉揚げ装置
IT202000025831A1 (it) Stazione di filatura di una macchina di filatura a rotore con dispositivo di avvolgimento del filato migliorato, macchina di filatura a rotore e relativo metodo di filatura
JP2022064876A (ja) 紡績機を運転する方法および紡績機

Legal Events

Date Code Title Description
PD00 Pending as of 2000-06-30 in czech republic
MM4A Patent lapsed due to non-payment of fee

Effective date: 20080905