CZ279213B6 - Zařízení pro nakládání vsázecího materiálu do sklářské tavicí pece - Google Patents

Zařízení pro nakládání vsázecího materiálu do sklářské tavicí pece Download PDF

Info

Publication number
CZ279213B6
CZ279213B6 CZ931445A CZ144593A CZ279213B6 CZ 279213 B6 CZ279213 B6 CZ 279213B6 CZ 931445 A CZ931445 A CZ 931445A CZ 144593 A CZ144593 A CZ 144593A CZ 279213 B6 CZ279213 B6 CZ 279213B6
Authority
CZ
Czechia
Prior art keywords
loading
trough
drive
charging chamber
charging
Prior art date
Application number
CZ931445A
Other languages
English (en)
Other versions
CZ144593A3 (en
Inventor
Matjaz Bucar
Original Assignee
Beteiligungen Sorg Gmbh & Co. Kg
Priority date (The priority date is an assumption and is not a legal conclusion. Google has not performed a legal analysis and makes no representation as to the accuracy of the date listed.)
Filing date
Publication date
Application filed by Beteiligungen Sorg Gmbh & Co. Kg filed Critical Beteiligungen Sorg Gmbh & Co. Kg
Publication of CZ144593A3 publication Critical patent/CZ144593A3/cs
Publication of CZ279213B6 publication Critical patent/CZ279213B6/cs

Links

Classifications

    • CCHEMISTRY; METALLURGY
    • C03GLASS; MINERAL OR SLAG WOOL
    • C03BMANUFACTURE, SHAPING, OR SUPPLEMENTARY PROCESSES
    • C03B3/00Charging the melting furnaces

Landscapes

  • Chemical & Material Sciences (AREA)
  • Engineering & Computer Science (AREA)
  • Materials Engineering (AREA)
  • Organic Chemistry (AREA)
  • Furnace Charging Or Discharging (AREA)
  • Glass Melting And Manufacturing (AREA)

Abstract

Nakládací zařízení (4) pro podávání a rozdělování vsázecího materiálu nákladacím otvorem (11) na povrchovou plochu (24) tavné lázně sklářské tavicí pece (1) má pohyblivý podstavec (10), který má jímku (21) vsázky, vyústěnou na nakládací žlab (22) s hradítkovou plochou (23) ponořitelnou do taveniny, kde pohon (31) žlabu (22) má nejméně jednu poháněcí tyč (25) pro vytváření dopravního a posouvacího pohybu. Nakládací otvor (11) v podstatě překrývá tepelný štít (12) s vybraním (14), skrz který pohyblivě prochází nakládací žlab (22). Pro zdokonalení utěsnění pece je jednak nakládací žlab (22) obklopen vsázecí komorou (16), která je utěsněně spojena prostřednictvím prvního otvoru (18) s okrajovou oblastí vybrání (14) v tepelném štítu (12) a jednak je prostřednictvím druhého otvoru (20) utěsněně spojena s jímkou (21) vsázky. Pohon (31) žlabu (22) je uspořádán vně vsázecí komory (16), přičemž nejméně jedna poháněcí tyč (24) je zavedena přes vždy jednu ucpávkovou průchodku ŕ

Description

Zařízeni pro nakládání vsázecího materiálu do sklářské tavící pece
Oblast techniky
Vynález se týká zařízení pro nakládání vsázecího materiálu do sklářské tavící pece, zejména nakládací zařízení pro podávání a rozdělování vsázecího materiálu nakládacím otvorem na povrchovou plochu tavné lázně sklářské tavící pece s pohyblivým podstavcem, který má jímku vsázky, nakládací žlab s hradítkovou plochou ponořitelnou do taveniny, pohon žlabu s nejméně jednou poháněči tyčí pro vytváření dopravního a posouvacího pohybu a nakládací otvor v podstatě překrývající tepelný štít s vybráním, skrz které je pohyblivě veden nakládací žlab.
Dosavadní stav techniky
Utěsnění mezi sklářskou tavící peci a mezi nakládacím zařízením je již velmi dlouho známá problémová oblast. Jednak se má zabránit úniku tepla a prachu ze sklářské tavící pece, aby nebylo nepříznivě ovlivněno pracovní ovzduší obsluhujícího personálu a funkční spolehlivost nakládacího zařízení a jednak se má také zabránit, popřípadě snížit vstup falešného vzduchu do sklářské tavící pece.
Utěsnění mezi nakládacím zařízením a mezi vnitřním prostorem pece, jejíž zavážecí oblast je v prostoru nakládacího zařízení vytvořena zpravidla jako nakládací otvor vany, tak zvaný Dog-House, má zvláštní význam zejména u sklářských vanových pecí, vyhřívaných palivem. V nepřípustném množství nasávaný falešný vzduch narušuje spalovací proces, zhoršuje jeho účinnost a vede tak k ochlazení obsahu pece v místě, ve kterém se má uskutečnit natavení. Mimoto zvětšuje falešný vzduch množství spalin, takže se musí vytvořit v souladu s tím větší spalinové filtry a tak se vytváří ještě vyšší odpor v proudění.
Z DE-AS 29 44 349 a z odpovídajícího US-PS 4 197 109 je známé nakládací zařízení v úvodu uvedeného typu, u kterého je mezi nakládacím otvorem vany a nakládacím zařízením upraveno vícestupňové ochranné ústrojí, které má zajistit utěsnění proti nakládacímu žlabu v oblasti konce žlabu na straně pece. Protože nakládací žlab však v této oblasti provádí složené pohyby se svislými a vodorovnými pohybovými složkami, má toto známé ochranné ústrojí četné ohebné těsnicí elementy na bázi tkaniny, které jsou však vystaveny značnému namáhání a podléhají vysokému opotřebení. Do těchto těsnicích elementů patři i takové, u kterých vzniká kluzný pohyb mezi částmi kovů a tkanin. Ty jsou zejména při vysokých teplotách zvláště náchylné na opotřebení vzhledem k nezanedbatelnému tření za sucha. Mimoto je třeba uskutečnit utěsnění ještě na dalším místě, to je mezi jímkou vsázky a vnitřní povrchovou plochou nakládacího žlabu, který má průřez ve tvaru koryta. Toto přídavné utěsněni je tvořeno výkyvnou deskou, která tvoří část tak zvaného pískového těsnění. Také tato těsnicí oblast je vzhledem k trvalému tření za sucha mechanicky velmi agresivního zaváženého materiálu, tak zvaného kmene, také velmi náchylná na opotřebení. Mimoto není možné současné utěsnění dostatečně spolehlivě vytvořit na celém obvodu vzhledem k různým
-1CZ 279213 B6 stupňům volnosti v relativních pohybech. Zadní konec nakládacího žlabu vyčnívá nechráněně do okolního ovzduší.
Na základě poznatku o vysokém opotřebení v oblasti mezi jímkou vsázky a mezi povrchovou plochou žlabu doporučuje US-PS 4 545 717 takové ovládání tam upraveného uzavíracího šoupátka, že se toto při dopředném pohybu žlabu nadzdvihne a při jeho zpětném pohybu se spustí na povrchovou plochu žlabu. V uvedeném spise se však celkové utěsnění nepožaduje a také popsané ovládání stíracího šoupátka má jen velmi omezený účinek, protože zejména mechanické opotřebení žlabu je při jeho zpětném pohybu značně vysoké, protože je obsah jímky vsázky při tomto pohybu přitlačován na uzavírací šoupátko. Jak již bylo uvedeno, nejsou opatření pro úplné utěsnění vnitřního prostoru pece vzhledem k nakládacímu zařízení známá.
Podstata vynálezu
Vynález si proto klade za úkol zdokonalit nakládací zařízení v úvodu popsaného typu do té míry, aby se snížilo opotřebení pohyblivých částí při současném zdokonalení těsnicího účinku.
Při hodnocení tohoto úkolu je třeba brát zřetel na tu skutečnost, že u známého stavu techniky, pokud se vůbec s tímto utěsněným průchodem skrz tepelný štít zabývá, jsou požadované stupně volnosti na straně jedné a dobré těsnicí účinky na straně druhé navzájem diametrálně proti sobě.
Řešení vytčeného úkolu se uskutečňuje u v úvodu uvedeného nakládacího zařízení podle vynálezu tak, že jednak je nakládací žlab obklopen vsázecí komorou, která je utěsněné spojena prostřednictvím prvního otvoru s okrajovou oblastí vybrání v tepelném štítu a prostřednictvím druhého otvoru utěsněné s jímkou vsázky, a jednak je pohon žlabu uspořádán vně vsázecí komory, přičemž je nejméně jedna poháněči tyč zavedena přes vždy jednu ucpávkovou průchodku do vsázecí komory a tam je spojena s nakládacím žlabem.
S takovým nakládacím zařízením jsou spojeny výhody spočívající v tom, že utěsnění se již neuskutečňuje, jako u známého stavu techniky na konci nakládacího žlabu, který je přivrácen k peci, ale že nakládací žlab je zcela upraven uvnitř vsázecí komory, čímž se tak, jak je to jen možné, přeruší spojení s okolním ovzduším. Navíc může vykonávat nakládací žlab vzhledem ke vsázecí komoře pohyby s více stupni volnosti ve vodorovném i ve svislém směru, aniž by přitom byly těsnicí elementy namáhány na ohyb nebo třením za sucha v oblasti vysokých teplot.
Zvláště výhodné přitom je, když je vsázecí komora vytvořena v podstatě ve tvaru kvádru a na straně odvrácené od tepelného štítu má čelní stěnu, ve které je upevněna nejméně jedna ucpávková průchodka pro vždy jednu poháněči tyč nakládacího žlabu.
Aby se dosáhlo proti pootočení zvláště spolehlivého vedení nakládacího žlabu, je tento nakládací žlab se zvláštní výhodou upevněn na dvou rovnoběžných poháněčích tyčích, přičemž na nejméně jedné poháněči tyči je uchycen letmo.
-2CZ 279213 B6
Pohon žlabu lze uspořádat zvláště kompaktně tím, že se uspořádá mezi oběma poháněcími tyčemi a že se prostřednictvím příčníku spojí s vnějšími konci obou poháněčích tyčí. Při použití válce s tlakovým prostředím se tak vystačí s jedním jediným válcem.
Z hlediska vsázecího ústrojí je jádrem těsnicího systému uvedená vsázecí komora, která je utěsněna jak proti tepelnému štítu, tak i proti všem ostatním vstupům a průchodům. Je třeba ještě dodat, že je samozřejmě zajištěno i utěsnění mezi jímkou vsázky a vsázecí' komorou, a to zejména účelně prostřednictvím pružného spoje, vytvořeného vlnovcovým měchem ze žáruvzdorných, zejména minerálních vláken. Tento vlnovcový měch nemusí vykonávat žádné velké relativní pohyby, ale slouží jen pro vyrovnávání pružně nebo tepelně podmíněných deformací uvnitř systému.
Dále je výhodné, pokud je pod oblastí pohybu zadní hrany nakládacího žlabu ve dnu vsázecí komory uspořádán další otvor, který je utěsněné spojen se záchytnou jímkou pro nakládacím žlabem nazpět dopravovaný vsázecí materiál.
Dále je výhodné, když je pohon žlabu upraven v nejméně částečně uzavřené skříni pohonu, která je jako jednotka se svými vestavbami snímatelná z pohyblivého podstavce, a dále když je vsázecí komora s nakládacím žlabem a s pohonem žlabu vytvořena jako z pohyblivého podstavce snímatelná jednotka.
Jak skříň pohonu, tak i vsázecí komora představují se všemi vestavěnými elementy moduly, což umožňuje celé nakládací zařízení snadno přestavět nebo doplnit a mimoto je velmi výhodné z hlediska obsluhy a údržby.
Přehled obrázků na výkresech
Vynález je v dalším podrobněji vysvětlen na příkladu provedení ve spojení s připojenými výkresy, kde na obr. 1 je schematicky znázorněn svislý podélný řez částí sklářské taviči pece v oblasti nakládacího otvoru vany ve spojení s podélným řezem skrz nakládací zařízení, a to ve stejné rovině, na obr. 2 je znázorněn dílčí vodorovný řez obrázkem 1 v oblasti nakládacího otvoru vany, jakož i v horní oblasti vsázecí komory s půdorysem pohonu žlabu při odebraném víku skříně pohonu a na obr. 3 je znázorněn svislý příčný řez obrázkem 1 v oblasti roviny podle čáry III - III, to znamená v oblasti nakládacího otvoru vany s pohledem na nakládací žlab, a to v mírně zvětšeném měřítku.
Příklad provedení vynálezu
Na obr. 1 je znázorněna ta část sklářské tavící pece 1, na kterou navazuje nakládací otvor 2 vany, tak zvaný Dog-House. Jedná se o známý konstrukční detail sklářské tavící pece 1 s tavící vanou 3., takže další podrobnosti není třeba uvádět.
Na nakládací otvor 2 vany £ navazuje nakládací zařízení 4, které je ve směru podélné osy pece 1 pojízdné prostřednictvím pojízdných koleček 5 po kolejnicích 6. Pojízdná kolečka 5 jsou upevněna výškově přestavitelné na základním rámu 7, který je prostřednictvím nosných sloupků £ spojen s montážní plosinou 9, na které jsou upevněny v dalším ještě blíže popsané části a kon-3CZ 279213 B6 ‘, strukční skupiny. Základní rám 7 a montážní plošina 9 vytvářejí tak zvaný pohyblivý podstavec 10, prostřednictvím kterého je nakládací zařízení 4 přisunutelné k druhému nakládacímu otvoru 11 sklářské tavící pece £. Tento druhý nakládací otvor 11 patří k nakládacímu otvoru £ vany £ a při tavném provozu sklářské tavící pece 1 je uzavřen tepelným štítem 12.
Tepelný štít 12 náleží k nakládacímu zařízení 4 a je spojen s nakládacím otvorem £ vany, a k obvodu druhého nakládacího otvoru 11 prostřednictvím těsnicí výplně 13. V tepelném štítu 12 je upraveno vybrání 14, v jehož okrajové oblasti je prostřednictvím další těsnicí výplně 15 nasazena vsázecí komora 16, která je vytvořena v podstatě ve tvaru kvádru a která je na své od nakládacího otvoru £ vany £ odvrácené straně uzavřena čelní stěnou 17. Na straně přivrácené k nakládacímu otvoru £ vany £ má vsázecí komora 16 první otvor 18, který v podstatě lícuje s vybráním 14. Ve stropu 19 vsázecí komory 16 je upraven, zde blíže neznázorněný druhý otvor 20 , který je spojen utěsněné s jímkou 21 vsázky, ze které je čerchovaně vyznačena jen spodní část. Vsázecí komora 16 je tvořena kovovou skříní 16a, která je opatřena keramickou vyzdívkou 16b.
Uvnitř vsázecí komory 16 je upraven největší částí svojí délky nakládací žlab 22, který má průřez ve tvaru koryta a který svým předním koncem zasahuje do nakládacího otvoru £ vany £. Dno nakládacího žlabu 22 má v podélném směru sklon, který je obvyklý pro takové nakládací žlaby 22. Nakládací žlab 22 má na svém předním konci hradítkovou plochu £3, která je směrem dolů omezena vodorovnou hranou 23a, upravenou rovnoběžně s povrchovou plochou 24 tavné lázně.
Prostřednictvím vratného pohybu nakládacího žlabu 22 rovnoběžně s jeho dnem, jakož i prostřednictvím na výkrese znázorněného prostorového uspořádání nakládacího žlabu 22 vzhledem k povrchové ploše 24 tavné lázně se ponořuje hradítková plocha 23 svojí spodní hranou 23a do povrchové plochy 24 tavné lázně a opět se z ní vynořuje. Při tažení nakládacího žlabu 22 směrem zpět se část na něm uloženého vsázecího materiálu ukládá na povrchovou plochu 24 tavné lázně a při pohybu směrem vpřed k protilehlé stěně pece 1 se v tomto směru pohybuje. Prostřednictvím superponování vodorovných a svislých pohybů se vsázecí materiál současně rozděluje na jednotlivé, po tavenině skla plovoucí pásy, které postupně klesají do taveniny skla a roztavují se. Tento druh tavného provozu je však známý a nevyžaduje proto žádné další vysvětlování. Podstatná je zde však ta skutečnost, že nakládací žlab 22 vytváří spolu s hradítkovou plochou 23 jednu konstrukční jednotku, to znamená, že není k dispozici žádné hradítko, které by bylo oddělené od nakládacího žlabu 22, jako je to známé u ostatních nakládacích zařízení.
Nakládací žlab 22 z obr. 2, které a 28 čelní stěnou 17 vsázecí komory 16. konce navzájem rovnoběžně a rovnoběžně 22 uspořádaných poháněčích tyčí 25 a 26 ry 16 pevně spojeny s nakládacím žlabem 22.
je upevněn, na dvou poháněčích tyčích procházejí prostřednictvím dvou to zřetelněji patrno jak je a 26 s kruhovým průřezem, ucpávkových průchodek 27 Na straně pece 1 upravené se dnem nakládacího žlabu jsou uvnitř vsázecí komo25
-4CZ 279213 B6
Opačné konce poháněčích tyčí 25 a 26 jsou uloženy podélně posuvně vždy v jednom ložném tělese 29., popřípadě .30., mezi kterými je upraven pohon 31 žlabu. Ten je vytvořen jako válec s tlakovým prostředím a má pístnici 32, která je prostřednictvím kloubu 33 spojena s příčníkem 34., který je pevně spojen s oběma konci poháněčích tyčí 25 a 26.
Z obr. 1 a 2 je patrno, že nakládací žlab 22 je na obou poháněčích tyčích 25 a 26 držen letmo. Při střídavém ovládání pohonu 31 žlabu proto vykonává nakládací žlab 22 vratný pohyb s nízkou frekvencí. Pod oblastí pohybu zadní vodorovné spodní hrany 22a je upraven, jak je to patrno z obr. 1, ve dnu 35 vsázeci komory 16 další otvor 36 , který je utěsněné spojen se záchytnou jímkou 37 pro vsázecí materiál, dopravovaný nakládacím žlabem 22 směrem zpět a vzhůru. Mezi záchytnou jímkou 37 a mezi dnem 35 je upravena šikmo nazpět a vzhůru stoupající dělicí spára 38, která je mezi dvěma blíže neoznačenými přírubami a která může prostřednictvím toho, že je volná, oddělit záchytnou jímku 37 od vsázecí komory 16 za účelem jejího vyprázdnění. K tomu účelu má pohyblivý podstavec 10 kolejničky 39, po kterých může prostřednictvím blíže neznázorněných kladek pojíždět záchytná jímka 37 od vsázecí komory 16.
Z obr. 1 je dále patrno, že pohon 31 žlabu je upevněn na nosné struktuře 40, která sama o sobě tvoří část uzavřené skříně 41 pohonu, kterou lze jako jednotku s jejími nástavbami odebrat z pohyblivého podstavce 10.. Tato skříň 41 pohonu je spolu s pohonem 31 žlabu upevněna letmo na skříni vsázecí komory 16. Vsázecí komora 16., nakládací žlab 22 a pohon 31 žlabu lze opět odebrat jako jednotku od pohyblivého podstavce 10. Mimoto je vsázecí komora 16 pojízdná prostřednictvím válečků 42 v podélném směru nakládacího žlabu 22 po montážní plošině 9_. To se uskutečňuje na pojízdných kolejničkách 9b, které jsou rovnoběžné s podélníky 9a a na kterých lze pojízdnou konstrukční skupinu upevnit prostřednictvím svěrných ústrojí 43 a 44.
K obr. 1 je třeba ještě uvést, že mezi jímkou 21 vsázky a mezi nakládacím žlabem 22 je ještě upravena nálevka .45, která zasahuje do dutiny obklopené nakládacím žlabem 22.
Na obr. 3 je znázorněn při vodorovném pohledu z nakládacího otvoru 2 vany 2 ve svislém řezu ve tvaru koryta vytvořený nakládací žlab 22 ve vztahu k povrchové ploše 24 lázně. Je zde také patrno, že nakládací žlab 22 prochází v odpovídajícím bočním odstupu od pevných konstrukčních součástí vybráním 14 v tepelném štítu 12.

Claims (13)

  1. PATENTOVÉ NÁROKY
    1. Zařízení pro nakládání vsázecího materiálu do sklářské tavící pece, zejména nakládací zařízení pro podávání a rozdělování vsázecího materiálu nakládacím otvorem na povrchovou plochu tavné lázně sklářské tavící pece s pohyblivým podstavcem, který má jímku vsázky, nakládací žlab s hradítkovou plochou ponořitelnou do taveniny, pohon žlabu s nejméně jednou poháněči tyčí pro vytváření dopravního a posouvacího pohybu a nakládací otvor v podstatě překrývající tepelný štít s vybráním, skrz které je pohyblivě veden nakládací žlab, vyznačující se tím, že jednak je nakládací žlab /22/ obklopen vsázecí komorou /16/, která je utěsněné spojena prostřednictvím prvního otvoru /18/ s okrajovou oblastí vybrání /14/ v tepelném štítu /12/ a prostřednictvím druhého otvoru /20/ utěsněné s jímkou /21/ vsázky, a jednak je pohon /31/ žlabu uspořádán vně vsázecí komory /16/, přičemž je nejméně jedna poháněči tyč /25, 26/ zavedena přes vždy jednu ucpávkovou průchodku /27, 28/ do vsázecí komory /16/ a tam je spojena s nakládacím žlabem /22/.
  2. 2. Zařízení podle nároku 1, vyznačující se tím, že vsázecí komora /16/ je vytvořena v podstatě ve tvaru kvádru a na straně odvrácené od tepelného štítu /12/ má čelní stěnu /17/, ve které je upevněna nejméně jedna ucpávková průchodka /27, 28/ pro vždy jednu poháněči tyč /25, 26/ nakládacího žlabu /22/.
  3. 3. Zařízení podle nároku 1, vyznačující se tím, že nakládací žlab /22/ je upevněn na dvou rovnoběžných poháněčích tyčích /25, 26/.
  4. 4. Zařízení podle nároku 1, vyznačující se tím, že nakládací žlab /22/ je na nejméně jedné poháněči tyči /25, 26/ uchycen letmo.
  5. 5. Zařízení podle nároků la 2, vyznačující se tím, že pohon /31/ žlabu je uspořádán mezi oběma poháněcími tyčemi /25, 26/ a je prostřednictvím příčníku /34/ spojen s vnějšími konci obou poháněčích tyčí /25, 26/.
  6. 6. Zařízení podle nároku 5, vyznačující se tím, že po obou stranách pohonu /31/ žlabu je upraveno vždy jedno úložné těleso /29, 30/ pro podélné vedení poháněčích tyčí /25, 26/.
  7. 7. Zařízení podle nároku 1, vyznačující se tím, že pod oblastí pohybu zadní hrany /22a/ nakládacího žlabu /22/ je ve dnu /35/ vsázecí komory /16/ uspořádán další otvor /36/, který je utěsněné spojen se záchytnou jímkou /37/ pro nakládacím žlabem /22/ nazpět dopravovaný vsázecí materiál.
  8. 8. Zařízení podle nároku 7, vyznačující se tím, že záchytná jímka /37/ je se vsázecí komorou /16/ rozebíratel
    -6CZ 279213 B6 ně spojena prostřednictvím šikmo dozadu a vzhůru stoupající dělicí spáry /38/.
  9. 9. Zařízení podle nároku 1, vyznačující se tím, že pohon /31/ žlabu je upraven v nejméně částečně uzavřené skříni /41/ pohonu, která je jako jednotka se svými vestavbami snímatelná z pohyblivého podstavce /10/.
    10.Zařízení podle nároku 9, vyzná č U j í c í s e t í m, že skříň /41/ s ; pohonem /31/ žlabu je letmo uchycena na skříni vsázecí : komory /16/. 11.Zařízení podle nároku 1, vyzná č u j í c í s e t í m,
    že vsázecí komora /16/ s nakládacím žlabem /22/ a pohonem /31/ žlabu je vytvořena jako z pohyblivého podstavce /10/ snímatelná jednotka.
  10. 12. Zařízení podle nároků 9 a 11, vyznačující se tím, že pohyblivý podstavec /10/ má vodorovnou montážní plosinu /9/ pro skříň /41/ pohonu /31/ a vsázecí komoru /16/ s nakládacím žlabem /22/, která je upravena v odstupu od základního rámu /7/ a která je vytvořena z podélníků /9a/.
  11. 13. Zářízení podle nároku 9, vyznačující se tím, že pohyblivý podstavec /10/ má pojízdné kolejničky /39/, na kterých je uspořádána záchytná jímka /37/ pojízdně od vsázecí komory /16/.
  12. 14. Zářízení podle nároku 1, vyznačující se tím, že vsázecí komora /16/ je opatřena žáruvzdornou keramickou vyzdívkou /16b/.
  13. 15. Zařízení podle nároku 12, vyznačující se tím, že vsázecí komora /16/ je pojízdná prostřednictvím válečků /42/ v podélném směru nakládacího žlabu /22/ po montážní plosině /9/ a je zajistitelná svěrnými ústrojími /43, 44/.
CZ931445A 1992-07-22 1993-07-20 Zařízení pro nakládání vsázecího materiálu do sklářské tavicí pece CZ279213B6 (cs)

Applications Claiming Priority (1)

Application Number Priority Date Filing Date Title
DE19924224127 DE4224127C1 (de) 1992-07-22 1992-07-22 Vorrichtung zum Einlegen von Chargiermaterial in Glasschmelzöfen

Publications (2)

Publication Number Publication Date
CZ144593A3 CZ144593A3 (en) 1994-04-13
CZ279213B6 true CZ279213B6 (cs) 1995-01-18

Family

ID=6463798

Family Applications (1)

Application Number Title Priority Date Filing Date
CZ931445A CZ279213B6 (cs) 1992-07-22 1993-07-20 Zařízení pro nakládání vsázecího materiálu do sklářské tavicí pece

Country Status (5)

Country Link
EP (1) EP0580048A1 (cs)
JP (1) JPH06279031A (cs)
CZ (1) CZ279213B6 (cs)
DE (1) DE4224127C1 (cs)
SK (1) SK75793A3 (cs)

Families Citing this family (3)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE202009014937U1 (de) * 2009-05-26 2010-09-02 Eme Maschinenfabrik Clasen Gmbh Vorrichtung zum Beschicken von Glas-Schmelzöfen mit schüttfähigen Glasgemengen
DE202010017541U1 (de) 2010-05-11 2012-02-27 Beteiligungen Sorg Gmbh & Co. Kg Glas-Schmelzwanne mit U-Flammenbeheizung
DE102013217189B4 (de) * 2013-08-28 2017-03-30 Zippe Gmbh & Co. Kg Einlegevorrichtung eines Glasschmelzofens und Glasschmelzanlage

Family Cites Families (6)

* Cited by examiner, † Cited by third party
Publication number Priority date Publication date Assignee Title
DE616247C (de) * 1933-08-01 1935-07-23 United Glass Bottle Mfg Ltd Verfahren und Vorrichtung zum Eintragen des Gemenges in Glasschmelzoefen
GB656566A (en) * 1946-08-15 1951-08-29 Toledo Engineering Co Inc Method of and apparatus for feeding batch materials to furnaces
US4226564A (en) * 1977-05-24 1980-10-07 Asahi Glass Company, Limited Apparatus for feeding glass batch materials into a glass melting furnace
US4197109A (en) * 1978-11-20 1980-04-08 Frazier-Simplex, Inc. Doghouse and feeder enclosure for glass furnace
DE3206174A1 (de) * 1982-02-20 1983-08-25 Zimmermann & Jansen GmbH, 5160 Düren Einlegemaschine zum beschicken eines glasschmelzwannenofens
DE3709178A1 (de) * 1987-03-20 1988-09-29 Sorg Gmbh & Co Kg Einlegevorrichtung fuer glasschmelzoefen

Also Published As

Publication number Publication date
EP0580048A1 (de) 1994-01-26
JPH06279031A (ja) 1994-10-04
CZ144593A3 (en) 1994-04-13
SK75793A3 (en) 1994-03-09
DE4224127C1 (de) 1994-01-27

Similar Documents

Publication Publication Date Title
US4201287A (en) Drag chain conveyor
CZ172093A3 (en) Device for supply of coal in combustion chambers of a coke-oven battery
CZ279213B6 (cs) Zařízení pro nakládání vsázecího materiálu do sklářské tavicí pece
CA1270370A (en) Induction furnace with a furnace bottom and lid
CA1125517A (en) Doghouse and feeder enclosure for glass furnace
US5390212A (en) Installation for producing molten metal in an electric furnace
GB2264999A (en) Induction furnace for smelting and casting material in a non-reactive atmosphere
ATE10651T1 (de) Anordnung eines elektroschmelzofens und zugehoeriger bunker und beschickungseinrichtungen.
DE69627030D1 (de) Stranggiesskokillensystem
US5143356A (en) Sintering machine
CN107099635B (zh) 一种铁水沟槽防溅除尘装置
CZ173796A3 (en) Filling device for supplying molten metal in an electric furnace
JP2015218209A (ja) コークス乾式消火設備の装入装置
US4389040A (en) Apparatus for separating a sponge iron product produced in a rotary furnace
SK70793A3 (en) Loading method of charging stock into glass melting furnace and device for implementing such method
JP3436384B2 (ja) コークス炉の押出側窯口集塵方法および該方法の実施設備
CN217179277U (zh) 一种便于更换料仓的快速气动锁紧料仓的电炉振动加料车
SU747614A1 (ru) Машина дл подачи порошкообразных материалов в изложницы
KR850000542Y1 (ko) 워킹 비임식 가열로
CN111922319A (zh) 刹车蹄上料成型一体化装置
SU386771A1 (ru) Укрытие мест пересыпки сыпучего материала
US3455543A (en) Metallurgical furnace
SU1668405A1 (ru) Устройство узла скачивани шлака
SU116993A1 (ru) Вибрационный погрузочно-разгрузочный механизм
KR200246543Y1 (ko) 용선 첨가용 규사제 투입장치